Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.10.06. 15:57:27

Hiába tegnap látszott hogy igenis kellett Neymar ebbe a Barcába...Messi nélkül utoljára még Ronaldinhoval játszottunk ennyire jól,jó nyílván más tészta,de értitek...Évek óta először sikerült leküzdenünk a Messi függőséget...És okés gyenge ellenfél bla bla...De ezt nem az eredmény,hanem a játék képe minősége-ötletessége,a csapat magabiztossága miatt mondom...Meccsről meccsre jobban kezdd beleszokni Neymar,nagyon sokat fogunk tőle még látni...Tehetségben Messi szinten van,no persze nem tudja még konstansan kihozni magából,de egy egy villanás jelentheti sokszor a különséget...ÉS ez az amit pl Ini,Xavi,vagy gyakorlatilag Messin kívül senki nem tud,egy egy váratlant húzni,ami megbojgatja az ellenfél védelmét,és onnatól mehet a tiki taka álomfutbal...De a váratlan húzások nélkül halott a dolog,kb erre épül az egész...

Neymar tegnap előszőr villantott igazán...És igen Neymar most Messi helyén játszott...Persze felveti a kérdést hogy ha visszajön Messi és visszamegy szélre fog e tudni megint így teljesíteni...Úgy gondolom hogy igen,mivel rengeteg labdát kap rendre ha Messi pályán van akkor is,tömik labdákkal,láthatóan bíznak benne a társak,ami már eleve egy nagy pozitívum...Az meg hogy ad e egy jó passzt,el megy e 1-2ember mellett,ha ziccerbe kerül berúgja e nem azon múlik hogy szélen vagy centerben van...Max szélen nyílván nem lesz annyi gólszerzési lehetősége,bár erre se fogadnék,mertha konstans jól fog teljesíteni akkor tuti sokszor kijátszák majd rá a zsugát...Viszont az hogy Messi helyén játszott alapvetően jó dolog,mert kiderült ha nincs Leo akkor megvan a megoldás...Másrészt lehet majd variálgatni,azért Messi gyakorlatilag bárhol képes játszani,pl egy nagy csapat ellen ahol 5en fogják őt figyelni lazán meg lehet azt játszani hogy Neymarra játszák ki a szitukat,Leo pedig előkészíti,elviszi az embereket,pl ez volt a Real ellen a 6-2es meccsnél,vagy az 5-0nál is,figyeltek Leora,ő beforgatott 2-3embert,azt rugatta a gólokat Villaval meg Henryval...Csak ehhez kell egy jó formában lévő Villa,Henry...Tavaly Messin kívül nem volt épkézláb támadónk,Neymarral viszont végre elől újra tudunk Leon kívül tényleges veszélyt teremteni...És ez nem csak elől ér sokat...Lehet Neymar lesz a legnagyobb védő igazolásunk...Ugyanis ha elől nem fulaldunk ötletteelnságbe,ami azzal jár hogy eladjuk az ellenfél kapujától 30ra,hanem közelebb jutunk a kapuhoz,egy egy elmozgás váratlan húzás miatt amit Neymar produkál,akkor sokkal könynebben vissza tudunk zárni...Alias he elől előrébb jutunk föntebb adjuk el a labdábak,hamarabb megoldjuk a kontrák levédekezését is...És hogy előrébb följebb jussunk ahhoz ötlet mozgás,kreativitás kell,nomeg hogy Messin kívül legyen még vki aki képes a védelmet megbontani,ezt meg Neymar szállítja...

Nagyon kellett Neymar ide...Rajta kívül sokan nem fértek volna be,nem hinném hogy sokan megfeletek volna ide...Falcao csakis center,ő xes lett volna...Ilyen Cavani féléket hagyjuk...Amúgy is most menjünk bele árversenybe pénzcsapatokkal...Aguerot a büdös életben el nem adták volna...Maradt volna harapóska... :D De Luiz(vámpír) Suarez is drágább lett volna,idősebb is,és hát nem igazán illett volna ide,lehet Puyi kiverte volna az első héten a fogait,ne harapdáljon itt senkit... :D Ezeken az alternatívákon kívül meg senki nincs jelenleg a világon aki ezt a szintet képviselte volna...Bale gyereket meg inkább hagyjuk,jójó de nem előre,nem ennyire,nem ide...És hát fele annyi volt Nemyar :D Áhhh vicc...Jah még lenne persze Roni,de MR Zselé sose jönne ide,sose adnák el,és még ezer indok... :D Igazából kellett vki előre,aki világklasszis...Most ilyen Griezmann féle vonulat meg nem ez a szint...

Amúgy kiváncsi lennék ki az aki most is úgy gondolja fölös meg rossz igazolás volt...

Amúgy meg Alexis is kezdd magára találni,nem a góljai miatt mondom,hanem mert egészen másképp mozog a pályán,sokkal magabiztosabb...Ezért is lőtte a góljait...Az elsőnél el merte vállani...Jó lett :D A másodiknál gondolkodás nélkül rárobbant a labdára,he egy pillanatra is bizonytalan tisztáznak előle...Fejben kezdd magára találni...A képességeben meg a mezőnymunkájával meg eddig sem volt gond...Ha visszatér Messi és feláll a dél-amerikai támadótrió,hát fel lehet kötni a gatyeszt... :D Hogy ezek elrámolnak minden meccsen legalább 3mat az tuti...A világon egyetlen csapatnak sincs ilyen erős,ilyen kreatív támadószekciója,középpálya szintén...Védelemben meg sosem voltunk legjobbak,csak nem ment hárta a labda... :D De ezen a téren is egyre jobbak vagyunk...No meghát a plusz faktor ami nem sok csapatnál van meg...Eleve jó Neymar,és ő is képes pluszt vinni a játékba,meg Alexis is jól nyomta most,és azért ő sem épp sablonos,deha ott van Leo vhogy úgy érzi az ember hogy szinte csal a Barca,ez nem ér... :D Szal ahogy amilyen természetes könnyedséggel rámolja el a gólokat,megy el az emberek mellett,a testcselek,a lövőcselek...Megha formán kívül is van hihetelen,akkor is ad 2 gólpasszt meg lő 2t...Szal ez plusz Neymar,plusz hátul is kezdünk magunkra találni,és még VV is összeszedte magát...És taktikailag is váriálgatunk,rotálunk,közel nem vagyunk annyira egysíkúak idén,lásd lazán nyertünk úgy hogy elveszítjük a labdabirtoklási fölényünket...Az elmúlt meccseken sok kis finomságot láttam a csapatban,apró megoldásokat,rafinériát...Tata jól csinálja eddig akárhogy is nézzük...Nem nagyon van mibe joggal belekötni...Azért a történelmi rekord rajt nem véletlen,ahogy az sem hogy sokkal kevesebb gólt kapunk,okés VV,meg szerencse is,de tavaly is volt mázlink sokszor és mellé benyaltuk még a gólokat is...VV meg csak dísznek volt ott...Amúgy az hogy egy Barca szinten egy kapus hozza a bravúrokat természetesnek kellene lenni,csak mi nem vagyunk hozzászokva...Casillas éveken keresztül címeket nyert így a Realnak,Petr Cech Blt meg EL a Chelseanek...ÉS VV jó formáját sem tudom be a véletlennek,a fociban azért semmi sem véletlen...Vmi elkezdett itt újra működni...Rég nem éreztem ekkora bizalmat a csapat és az edző felé...Az 5kupás Pep team felé sem...Ott is sok hiba volt már,csak megúsztuk...Persze ez nem azt jelenti hogy mindent behúzunk vagy hibátlanok vagyunk...De jó úton járunk esélyünk lesz mindenre...Azt majd elválik mi csúrran cseppen...

És hálistennek nem Ancelotti az edzőnk... :D Bocs de ezt muszáj volt,én a Milanos korszarának vége óta halottnak érzem ezt a palit,aki a nevéből hírnevéből él és nem megy sokra a világ legjobb kereteivel...Pláne játékben nullák a csapatai...Ettől még persze nyerhet akár BLt is a Reallal,a foci igazságtaln sokszor,elvégre Mou is még edző,és a hatalmas egója még nem húzta le a föld alá... :D (a legújabb nyilatkozata miatt megint(továbbra is) kedvelem...:)
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.10.06. 15:49:14

Tombol itt az értelem a mai napon. Gyengébbek kedvéért: Neymart azért kell Messihez hasonlítani, mert tegnap ugyanazon a poszton játszott. Valahogy nem tűnik helyénvalónak h Valdes vagy Martino játékához hasonlítsam Neymart. :-k :-"

Amúgy meg jobb lenne magáról a mérkőzésről tárgyalni, nem pedig agyonironizálni(utálom ezt a szót)/agyonszarkasztikusokodni( könyörgöm, valaki találjon jobbat erre is :P :lol: ) az oldalt.
A Fifa egy szégyen
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.06. 15:44:06

Miksi Józsefné írta:Én azt nem értem hogy miért kell folyton Neymart Messihez hasonlitani. Ha lemegy egy meccs Messi nélkül és győzelemmel, rögtön a szalagcim Messi nélkül győzőtt a csapat. Hát pe rsze, ha nincs ott akkor nélküle és Puyol és Jordi Alba és Masherano nélkül győzőtt a csapat,hogy mást már ne is emlitsek.
Pontosan, ebből is látszik, hogy Messi mennyire egy középszerű és jelentéktelen játékosa a csapatnak, akit csak a média hype-ol túl teljesen. Ha tényleg tudna valamit, akkor megérezné a csapat a hiányát.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.10.06. 15:31:34

Bob én értem mit mondasz,nincs is vele baj,csak máshogy gondoljuk.
Engem az piszkál,hogy meccs előtt leírod "vágyként",hogy gyorsan rúgjunk kettőt,aztán pörgessük le a meccset. Ez a felfogás zavar csak. Általában ilyen Valledolidok ellen elvárom,hogy min 3at tegyünk közé,és ezzel az elvárással ülök le barca meccset nézni.
Persze örülök az 1-0s győzelemnek,ha a végén rúgjuk, de első félidőben vezetünk 1/2-0ra,aztán a másodikat lealibizzük, akkor marha pipa tudok lenni.

De ez csak felfogás kérdése, mondom, nem tudok leülni barca meccs elé úgy,hogy azt várom el,hogy rúgjunk 1-2 gólt,aztán pörgessük le az órát. Főleg azért nem,mert eleve nem észveszejtő tempóban játszunk, értem ezalatt azt,hogy nem a sprintek az erőnk, és látni,hogy 10 percenként egyszer megpörgetjük a bugit,akkor bajban van az ellenfél,akárki legyen is az.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.10.06. 15:22:27

Nem azt írtam erre játszunk, hanem azt még mindig jobb 10szer 1:0ra győzni, mint kilencszer megtömni valakit, de tizedikre kikapni.
Nem értek egyet.
Inkább nézem azt, hogy 9x gálázunk, majd becsúszik egy vereség, minthogy azt nézzem 10 meccsen keresztül, hogy szenvedünk, és pörgetjük le az időt 1-0 után. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.10.06. 15:14:04

csababarca írta:
Bob_Marley írta: A szezon hosszú, a győzelem a fontos, minden meccshez úgy állok hozzá, játszunk jól, okosan taktikusan, ha kézben a meccs, lehet tartalékolni, nem lóverseny ez, amikor igazán kell, akkor legyen nafta, nem tízeket kell rúgni kilencszer és a tizediken kikapni, 10 db 1:0 nálam tökéletes. :D
Tegnap is a fiúk azt hozták, amit kell, kaptunk gyorsan egy gólt, de tekertek, fordítottunk, majd kézben tartottuk a meccset, s az ellenfélnél is elfogyott a szufla, lepörgött az óra.

értem,de nem értem meg.
Az utóbbi évek tapasztalatai pont azt mutatják,hogy annak, amikor órát kezdünk pörgetni,alibivel,1-0,2-0nál sosincs jó vége. Pepnél is ilyenkor jött egy egyenlítés,amire már nem tudtunk felpörögni.
A csapat játéka eleve nem lóversenyre hajaz,szóval inkább agyban fáradnak el a játékosaink,nem testileg.
Persze,valakinek jó az 1-0, de a mai fociban egy gólos vezetés semmire nem jó. De elfogadom a hozzáállásod, már meg is szoktam ( :D ), csak tényleg fura,hogy ilyen látásmóddal épp a barca lett a kedvenc csapatod, akiknek soha nem ez volt a játéka,és nem is lesz ez.
Persze az okos-taktikus elemek megvannak,de sose az volt/lesz a cél,hogy 1-0 legyen a meccs, főleg nem hazai pályán.
Azért túlmisztifikálod ezt az 1:0 kijelentést. Nem azt írtam erre játszunk, hanem azt még mindig jobb 10szer 1:0ra győzni, mint kilencszer megtömni valakit, de tizedikre kikapni. Ott van pl a tegnapi meccs, 3-1 után kevésbé erőltettük, de jött a negyedik, s az utolsó 15-20 percet szépen lehoztuk. Na én ilyeneket "várok" el, teljesen felesleges pazarlás lett volna, tovább erőltetni, vagy az Alméria meccs is remek példa erre, ezek semmit nem vonnak le a győzelem értékéből, sőt ezek a megmaradt 15-20 percek még sokat jelenthetnek később. S például mikor Messit lehozzák a 80ik percben, s megkérdezi valaki hát de miért? Hét pont azért, mert vezetünk annyival, felesleges a pályán, s har arra a tízpercre is kikapcsol agyilag míg leül, már sokkal többet jelent hosszútávon mint esetlegesen de jó Messi rúgott még egyet. S amúgy meg a Dream Team pont ilyen csapat volt, főleg, ahogy picit öregedtek az emberek, mindig tudták mennyit kell kiadni magukból, s nálam a mai napig a Dream Team amúgy is a legjobb csapat, Ronald Koemannal az élen. Ha már itt tartunk, a hogy lehet, meg miért stb kérdéskörben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.10.06. 15:07:19

Én azt nem tudom, hogy sjd meg GT felhozzátok példának más csapatok játékosait, akik szerintetek jobbak, mint Messi (amivel egyébként egyet is értek, főleg Heskey-vel, aki szerintem jelenleg az egyik legjobb erőcsatár a világon, talán még Szalainál is jobb), de a saját csapatotok ászait meg elfelejtitek.

Pedro pl. 2-szer jobb játékos. Csak nézzük meg, hogy mennyit fut visszafelé a meccseken ez a gyerek! Aki nem csak nézi, hanem látja is a futballt az tudhatná, hogy a csatárokat gyerekkoruktól arra nevelik, hogy előre fussanak, a másik kapu irányába, mert az a dolguk. Barcelonaban azonban rengeteget kell vissza futni, ami azzal jár, hogy Pedro-t át kellett képezni.
Ráadásul játékintelligenciában is felülmúlja kokszos kollégáját, mert ő nem olyan hülye, hogy 1-0-ás stabil, magabiztos vezetésnél még nekiáll gólt lőni, helyette fut továbbra is visszafelé, egészen Valdés-hez, akivel megy egy pacsi, aztán irány vissza. Ez meccsenként legalább 13-14 km.

Messi-vel kapcsolatban mindig is aggasztónak találtam, hogy anno a Puskás Akadémián (azt hiszem 96-ban, de nem 100%) Zombori Sándor, az akkori tehetségekkel foglalkozó igazgató már elmondta róla, hogy képtelen a csapatjátékra, mert ő egy öncélú, egocentrikus ember és bármely csapatra veszélyes lehet a jelenléte.
És igaza is lett!!! Nézzük meg: Ibra miatta ment el, Pep is, Tito is, Rijkaard is, Laporta is, Villa is és ezt a sort a végtelenségig sorolhatnánk. És ami a legszomorúbb, hogy ezt nem látják az emberek, és azt hiszem még hosszú évekig nézhetjük tehetetlenül, hogy kikészíti maga körül az embereket.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Miksi Józsefné
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013.06.05. 07:51:02

2013.10.06. 14:33:55

Én azt nem értem hogy miért kell folyton Neymart Messihez hasonlitani. Ha lemegy egy meccs Messi nélkül és győzelemmel, rögtön a szalagcim Messi nélkül győzőtt a csapat. Hát pe rsze, ha nincs ott akkor nélküle és Puyol és Jordi Alba és Masherano nélkül győzőtt a csapat,hogy mást már ne is emlitsek. Egy ilyen cim sugallja azt hogy akik ott voltak jobbak voltak mintha Messi velük lett volna.Na most ha kikapnánk Madridtól és Messi játszana akkor a szalagcim Messivel együtt kikapott a csapat. Igenám de hát ott lesz Neymar is aki ugye Messi nélkül vezette győzelemre a csapatot és sorolhatnám a szalagcimeket. Felejtsék már el ezt az összehasonlitást, A másik ez sem kéne,hogy Nem érződött a hiánya??? Miért kié érződik ha valaki nincs ott. Ha Neymar megsérül, nyilván az ő hiányát sem fogja megérezni a csapat mert ugye ugyanazok az emberek lesznek akkor is ott Messivel,mint akik ott vannak Neymarral. Szóval ezzel azt akartam mondani,hogy jó lenne vigyázni a szavakkal,mert előbb-utóbb ugyanezek visszaköszönnek csak más emberekkel kapcsolatban.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.06. 14:26:55

Gareth Tello írta: Egyet kell értenem, sajnos Messit nagyon túlsztárolják mostanában, egyenesen röhögnöm kell azokon, akik azt állítják, hogy ő a világ legjobb játékosa... :lol: Aki látja is, nem csak nézi a focit, az megállapíthatja, hogy Messi valójában egy abszolúte középszerű képességekkel rendelkező játékos, Ribéry, Robben, Ronaldo, Cazorla vagy éppen Hazard szintekkel jobb játékos nála.
+ Heskey!!!!!
http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... si-2185757" target="_blank

Robinhot se felejtsük ki, amikor a Madridhoz igazolt, már egyértelmű volt, kettejük közül ki a spanyol bajnokság legtehetségesebb játékosa. Nem csoda, hogy a brazil nem is maradt sokáig a Realnál, és inkább elment megmérettetni magát az általad említett világklasszisokkal.
Ugyanez volt Robben esetében is, látta, hogy az egyetlen dolog, amiben még le kell győznie Messit, az a német bajnokság megnyerése. Egyedül CR túl büszke ahhoz, hogy ne adja alább a teljes megsemmisítésnél, pedig már küzdhetne ő is régóta a PSG-ben a patinás francia bajnoki címért.

MichaaBee, miért kell itt neked elrontani mások játékát? :mrgreen:
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.10.06. 14:11:45

sjd írta: Ne legyünk már nevetségesek, Messi csak szeretne olyan technikás lenni, mint Neymar vagy CR. Mikor lehetett Messitől egy biciklicselt, vagy sarkazást látni? A srác nem tud semmit, csak a hormonkezeléstől meg a doppingtól nagyon gyors lett, és ezt használja ki folyamatosan, ezért tud csak gólt lőni. Röhej, hogy erre 4 aranylabdát kapott, miközben CR sokkal jobban megérdemelte volna. Ha nincs az UEFA hátszele, Messi feleannyit se tett volna le az asztalra, mint Neymar. (Aki ugye viszont nyert már Puskás-díjat, Messi meg nem, azt hiszem ez mindent elmond. De akár felhozhatom azt is, hogy Neymar már nyert egy kupát Brazíliának, Messi válogatott teljesítménye viszont eléggé felejthető)
Biztos vagyok benne, hogy Messi nem is sérült most, csak meg van sértődve, mert múltkor lecserélték.
Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy életedben nem sok barca meccset láthattál, vagy pusztán csak a intelligenciád ennyire kritikán aluli. Nézzél utána, hogy az aranylabdást milyen szempontok alapján választják ki. CR akkor érdemelte volna meg többször az aranylabdát, ha csapatát győzelemre vezeti mondjuk néhány sorozatban, de ha jól emlékszem erre mostanában nem nagyon volt példa. 1 bajnoki meg egy kupa győzelem elég karcsú, ha csak a Realban eltöltött éveit nézzük. Azért mert néha lő pár látványos gólt, még nem fog aranylabdát kapni...erre találták ki a Puskás-díjat.
Továbbiakban ha csak ilyen hangnemben tudsz hozzászólni az irományokhoz, akkor inkább kímélj meg minket ettől. Köszi!!!
Irónia.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
ricko17
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2008.05.13. 17:16:02

2013.10.06. 14:03:14

nem nagyon értem a rengeteg negatív hozzászólást, a csapat lehurrogását, ami itt történik. Neymar nem Messi ez tény, azonban tegnap (még ha csak a valladolid ellen is) remekül játszott, megfelelően helyettesítette és ami kiemelendő... NEM ÉRZŐDÖTT A HIÁNYA! Végre nem volt érezhető a Messi-függőség. Új elemek vannak a játékban, gondolok itt a hosszú keresztlabdákra, átforgatásokra, újra működik a letámadás és ami a legfontosabb végre megtanultak kontrázni és nem visszafelé passzolni...természetesen idő míg ezeket jobban kihasználják, de véleményem szerint ez nem megy egyik napról a másikra. Összességében elégedettek lehetünk szerintem a tegnap látottakkal.
sjd írta: Ne legyünk már nevetségesek, Messi csak szeretne olyan technikás lenni, mint Neymar vagy CR. Mikor lehetett Messitől egy biciklicselt, vagy sarkazást látni? A srác nem tud semmit, csak a hormonkezeléstől meg a doppingtól nagyon gyors lett, és ezt használja ki folyamatosan, ezért tud csak gólt lőni. Röhej, hogy erre 4 aranylabdát kapott, miközben CR sokkal jobban megérdemelte volna. Ha nincs az UEFA hátszele, Messi feleannyit se tett volna le az asztalra, mint Neymar. (Aki ugye viszont nyert már Puskás-díjat, Messi meg nem, azt hiszem ez mindent elmond. De akár felhozhatom azt is, hogy Neymar már nyert egy kupát Brazíliának, Messi válogatott teljesítménye viszont eléggé felejthető)
Biztos vagyok benne, hogy Messi nem is sérült most, csak meg van sértődve, mert múltkor lecserélték.
Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy életedben nem sok barca meccset láthattál, vagy pusztán csak a intelligenciád ennyire kritikán aluli. Nézzél utána, hogy az aranylabdást milyen szempontok alapján választják ki. CR akkor érdemelte volna meg többször az aranylabdát, ha csapatát győzelemre vezeti mondjuk néhány sorozatban, de ha jól emlékszem erre mostanában nem nagyon volt példa. 1 bajnoki meg egy kupa győzelem elég karcsú, ha csak a Realban eltöltött éveit nézzük. Azért mert néha lő pár látványos gólt, még nem fog aranylabdát kapni...erre találták ki a Puskás-díjat.
Továbbiakban ha csak ilyen hangnemben tudsz hozzászólni az irományokhoz, akkor inkább kímélj meg minket ettől. Köszi!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.10.06. 13:58:28

Tegnap Neymar és Sanchez nagyon tetszettek, elég jól érzik egymást a srácok. A Celtic ellen is Neymar ugratta ki Alexist, aki aztán adta a gólpasszt. Úgytűnik érzik egymást, ha a chilei ezt a formáját hozza, amit javarészt idén mutat - több jó meccse volt eddig mint rossz, még ha a gólokat nem is termeli olyan nagyon -, akkor ki is alakulhat a tökéletes kezdő hármas.. Neymar elvan ott baloson, Messi meg Alexis pedig váltogathatják a helyüket többször is, mindegyiknek fekszik a másik posztja. Remélem Tata is így gondolkozik.

Amúgy ami még feltűnő volt tegnap, hogy nagyon sok átlövési kísérletünk volt, még ha nem is mind jutott el kapuig. Öröm volt látni, hogy csak tegnap annyit lőttünk 18-20-mről kapura, mint tavaly egész szezonba kb.
sjd írta:Srácok, ezért előre is bocsánat mindenkitől, de egyszer élünk (avagy #yolo) :mrgreen:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.06. 13:52:25

sjd írta:Ne legyünk már nevetségesek, Messi csak szeretne olyan technikás lenni, mint Neymar vagy CR. Mikor lehetett Messitől egy biciklicselt, vagy sarkazást látni? A srác nem tud semmit, csak a hormonkezeléstől meg a doppingtól nagyon gyors lett, és ezt használja ki folyamatosan, ezért tud csak gólt lőni. Röhej, hogy erre 4 aranylabdát kapott, miközben CR sokkal jobban megérdemelte volna. Ha nincs az UEFA hátszele, Messi feleannyit se tett volna le az asztalra, mint Neymar. (Aki ugye viszont nyert már Puskás-díjat, Messi meg nem, azt hiszem ez mindent elmond. De akár felhozhatom azt is, hogy Neymar már nyert egy kupát Brazíliának, Messi válogatott teljesítménye viszont eléggé felejthető)
Biztos vagyok benne, hogy Messi nem is sérült most, csak meg van sértődve, mert múltkor lecserélték.
Egyet kell értenem, sajnos Messit nagyon túlsztárolják mostanában, egyenesen röhögnöm kell azokon, akik azt állítják, hogy ő a világ legjobb játékosa... :lol: Aki látja is, nem csak nézi a focit, az megállapíthatja, hogy Messi valójában egy abszolúte középszerű képességekkel rendelkező játékos, Ribéry, Robben, Ronaldo, Cazorla vagy éppen Hazard szintekkel jobb játékos nála.
Mondjuk szerencsére eléggé túl van hájpolva a médiában, szóval szerintem jó áron el lehetne adni akár már a következő nyáron, ha 50-60-at kapunk érte, az évszázad üzlete lesz, annyiért talán elhozhatjuk a helyére Hazard-t, Ben Arfát vagy Lencse Lacit. [-o<


On: a Real-meccs után érthető módon idegesen ültem le nézni az összecsapást, ez az idegesség igencsak fokozódni látszott Guerra (háború :lol: ) gólja után, aztán szerencsére a legjobbkor jött az egyenlítés, a második félidőben pedig hengereltünk, az a 45 perc kiváló volt.

A védelemmel még mindig akadnak gondok, most szerencsére mindig volt valaki, aki megmentette a csapatot a góltól (kivéve nyilván abban az egy esetben), ez legtöbbször Bartra volt, aki ismét kiváló meccset hozott le.

A középpályánk szokatlanul stabil volt többnyire, Xavi amilyen szürke volt az első félidőben, annyira jól játszott a másodikban, Song nekem nagyon tetszett, egyedül Fabre nem érezte a játékot, talán ha az elején nem rúgta volna ki a stadionból a labdát, akkor nem csappant volna meg az önbizalma utána. :D

Neymar meglepően jól funkcionált hamis kilencesként, Messi hiányában sokkal inkább őt nézegetném ezen a poszton ezután is, mint Cescet.

A lényeg persze az, hogy továbbra is makulátlan a mérleg, de azért örülök, hogy (főleg a második játékrészben) szép játékkal örvendeztettek meg bennünket a fiúk. Csak így tovább! 8)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.06. 13:27:38

Srácok, ezért előre is bocsánat mindenkitől, de egyszer élünk (avagy #yolo) :mrgreen:
Miksi Józsefné írta: Ilyent irni hát az ész megáll. Ilyenkor gondolkodik el a ember hogy aki irta vajon ért a focihoz???Messit felülmulta??? hol és mikor??? Messi olyan formában játszott a sérülése előtti időszakban,hogy Neymar csak szeretett volna..Nem akarom bántani Neymart de Messi amellett hogy zseniális focista azért betalál az üres kapuba is. Még hogy felülmulta.Ilyen irások csak arra jók,hogy degradálják Messit és Neymart valami ismeretlen glóriába vonjákk
Ne legyünk már nevetségesek, Messi csak szeretne olyan technikás lenni, mint Neymar vagy CR. Mikor lehetett Messitől egy biciklicselt, vagy sarkazást látni? A srác nem tud semmit, csak a hormonkezeléstől meg a doppingtól nagyon gyors lett, és ezt használja ki folyamatosan, ezért tud csak gólt lőni. Röhej, hogy erre 4 aranylabdát kapott, miközben CR sokkal jobban megérdemelte volna. Ha nincs az UEFA hátszele, Messi feleannyit se tett volna le az asztalra, mint Neymar. (Aki ugye viszont nyert már Puskás-díjat, Messi meg nem, azt hiszem ez mindent elmond. De akár felhozhatom azt is, hogy Neymar már nyert egy kupát Brazíliának, Messi válogatott teljesítménye viszont eléggé felejthető)
Biztos vagyok benne, hogy Messi nem is sérült most, csak meg van sértődve, mert múltkor lecserélték.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.10.06. 13:24:42

akkor néhány észrevétel tegnapról: a két ellentétes félidőn spekulálva talán a motiváció (vagy annak hiánya) lehet az ok. otthon játszani egy elvárható győzelmet produkálni egy gyenge csapat ellen - nos ez nem egy jó motiváló szitu. aztán mivel az első végéig kérdéses maradt a győzelem kényszerű volt a keményebb hozzáállás- megjött a motiváló tényező- és ez hatott. az nem vitás hogy a támadásainkban akkor van veszély, ha van lendület is! ennek cáfolatára, vagy éppen kivételként azért tegnap bejött egy - két a végletekig kipasszolt helyzet is de azért ehez egy gyengébb képességű és ráadásul kifárasztott védelem is kellett.
ami a cspatrészeket illeti: a védelem helytállt ugyan de voltak bizony elveszített párharcok, rossz pozíciók( jellemzően: Adrianó szinte az egész pályán végig rohan a szélsője után (úgy tisztes távolból, minden esély nélkül!) végül Piqué ment valahogy) a szöglet gólhoz pedig nem is kell komment. középen mi rendben vagyunk, Songgal semmi baj csak ne kelljen gyorsan fordulnia, mert az nem megy. Fabregast nem is tudom hová tegyem, gyakorta a középpályán pihent, elől besegített az ellenfél védelmének ( olyan természetességgel lövi vissza!!!!??? a neki adott kiváló passzokat, amivel csak kapura kellene fordulni..... nem tudok erre mit mondani - szánalmas.)Xavi maga a stabilitás de tény többet elpasszol és lassul is kissé. Neymar: én szeretem a játékát de ne csak ömlegjünk: kevesebb esés hasznosabb lehetne és a pontosság nem volt az erényei között tegnap.Alexist én állandóan szidtam eddig, bevallom. tegnap jól játszott, vagy: így kellene azon a poszton!! még talán Bartráról: nem kellene azért az egekbe dícsérni! amire szüksége van az a játékpercek-vagyis : rutin, az igazi megmérettetés majd akkor jön ha kap egy-két klasszis csatárt ellenfélként. amúgy a második félidő nagyon tetszett.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.10.06. 13:09:49

nők. #-o :lol:
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.06. 12:42:04

Miksi Józsefné írta:Ilyent irni hát az ész megáll. Ilyenkor gondolkodik el a ember hogy aki irta vajon ért a focihoz???Messit felülmulta??? hol és mikor??? Messi olyan formában játszott a sérülése előtti időszakban,hogy Neymar csak szeretett volna..Nem akarom bántani Neymart de Messi amellett hogy zseniális focista azért betalál az üres kapuba is. Még hogy felülmulta.Ilyen irások csak arra jók,hogy degradálják Messit és Neymart valami ismeretlen glóriába vonjákk
hallatlan csókolom hallatlan! hogy mik vannak, te jó ég! :lol: próbálnék vmi okosat mondani de nem tudok :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.10.06. 12:21:14

Bob_Marley írta: A szezon hosszú, a győzelem a fontos, minden meccshez úgy állok hozzá, játszunk jól, okosan taktikusan, ha kézben a meccs, lehet tartalékolni, nem lóverseny ez, amikor igazán kell, akkor legyen nafta, nem tízeket kell rúgni kilencszer és a tizediken kikapni, 10 db 1:0 nálam tökéletes. :D
Tegnap is a fiúk azt hozták, amit kell, kaptunk gyorsan egy gólt, de tekertek, fordítottunk, majd kézben tartottuk a meccset, s az ellenfélnél is elfogyott a szufla, lepörgött az óra.

értem,de nem értem meg.
Az utóbbi évek tapasztalatai pont azt mutatják,hogy annak, amikor órát kezdünk pörgetni,alibivel,1-0,2-0nál sosincs jó vége. Pepnél is ilyenkor jött egy egyenlítés,amire már nem tudtunk felpörögni.
A csapat játéka eleve nem lóversenyre hajaz,szóval inkább agyban fáradnak el a játékosaink,nem testileg.
Persze,valakinek jó az 1-0, de a mai fociban egy gólos vezetés semmire nem jó. De elfogadom a hozzáállásod, már meg is szoktam ( :D ), csak tényleg fura,hogy ilyen látásmóddal épp a barca lett a kedvenc csapatod, akiknek soha nem ez volt a játéka,és nem is lesz ez.
Persze az okos-taktikus elemek megvannak,de sose az volt/lesz a cél,hogy 1-0 legyen a meccs, főleg nem hazai pályán.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Miksi Józsefné
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013.06.05. 07:51:02

2013.10.06. 11:45:09

Neymar tegnap Messi szintjén játszott, sőt, Messi az utóbbi fél évben a sérülések miatt nincs élete formájában, így megkockáztatom, hogy a jelenlegi Messi-szintet felül is múlta. Minden gólban volt része bőven 3-4 embert magával csalt, megtartotta... egyedül a helyzetkihasználással volt baj




Ilyent irni hát az ész megáll. Ilyenkor gondolkodik el a ember hogy aki irta vajon ért a focihoz???Messit felülmulta??? hol és mikor??? Messi olyan formában játszott a sérülése előtti időszakban,hogy Neymar csak szeretett volna..Nem akarom bántani Neymart de Messi amellett hogy zseniális focista azért betalál az üres kapuba is. Még hogy felülmulta.Ilyen irások csak arra jók,hogy degradálják Messit és Neymart valami ismeretlen glóriába vonjákk
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.06. 11:41:21

pedig a barcelonát pont azért szeretjük a legtöbben, mert az intelligens játék mellett nem állunk vissza vezetésnél, hanem törekszünk a további gólokra.
pont azon voltunk sokan kiakadva, mikor leálltunk vezetésnél, és kaptunk egy gólt, aztán vagy sikerült újra felpörögni, vagy nem.

a legnagyobb marhaság, amit életemben olvastam, hogy egy barcelona üljön rá a kiscsapatok ellen az eredményre, és alibizze le a meccseket.

Látvány nálam nem mérvadó szempont
pedig erről szól a futball. a szórakoztatásról, a gyilkos passzokról, a fineszes vagy bombagólokról, a szép cselekről, a technikáról.
pont ez különbözteti meg a spanyol foci híveit (főleg a barcelona szurkolókat) mondjuk az olasz vagy az angol labdarúgás kedvelőitől, hogy nekünk ezek nagyon fontos dolgok.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.10.06. 11:39:05

Ez volt a legjobb meccsünk, amit az utóbbi 2 évben láttam!
A Valladolid eléggé nyitottan játszott, ez sokat segített, de ilyen látványos megoldásokat, mint Neymartól (sarkazások, meg úgy általában minden) utoljára Ronaldinhotól láttam. Rettentő látványos meccs volt. Az első félidő végén is érződött, hogy csak idő kérdése és apró cafatokra szedjük a Valladolidot!

Sanchez jó formában van idén. Amikor nem lő gólt, akkor is hasznos, részt vesz a támadásokban, de most már a gólokat is lődözi. Egyedüli negatívum tán Xavi, aki újfent gyenge volt. Volt sok pontatlan passz, megoldás, miközben a többi játékosunk sokkal aggresszívabb játékkal is pontosabb volt. Persze a gólért jár a pirospont, de azt hiszem, hogy Martino taktikájának egyik fő hatása az lesz, hogy Xavi végleg kiszorul a kezdőből.

Alves egy csapnivaló meccs után látványosan jó meccset játszott!

Tello hasznos volt, de továbbra is csak arra jó h pihentessünk másokat(bár, ha ezt elfogadja, felőlem az idők végezetéig maradhat itt egy az átlagnál alacsonyabb fizuval).

Neymar tegnap Messi szintjén játszott, sőt, Messi az utóbbi fél évben a sérülések miatt nincs élete formájában, így megkockáztatom, hogy a jelenlegi Messi-szintet felül is múlta. Minden gólban volt része bőven 3-4 embert magával csalt, megtartotta... egyedül a helyzetkihasználással volt baj.

Mindenki tudja, hogy nem szeretem a nagy pénzes igazolásokat, de Pique óta szerintem Neymar a legjobb igazolásunk. 4 év óta először tudta a csapat játszani teljes mértékben a saját játékát Messi hiányában hála Neymarnak!
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.10.06. 11:31:08

Majd feltétlenül észben tartom ezeket a jövőben. Én meg azért ülök le meccset nézni, mert 1; szeretem a csapatot 2; tanuljak belőle. Látvány nálam nem mérvadó szempont, ha megkapom azt, hogy jól felépített csapatjátékkal vezetünk 1 vagy 2 góllal, teljesen felesleges erőltetni, s kockáztatni. Alapból soha nem vagyok a kockáztatás híve, hosszú távon soha nem vezet jóra. Neked ezek szerint más a véleményed, legyen így, de én kérek elnézést, meg ne haragudj hogy ezt írom, de nehogy már te oktass engem ki, hogy én kinek szurkolok meg miért. Azért az ember esze néha megáll, szuvenír jogom kinek szurkolok meg miért, ráadásul nem mától, vagy tegnaptól szurkolok a csapatnak, nem mintha ez szempont lenne, csak azért picit bántó ez számomra, hogy xy leírja én kinek szurkoljak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.06. 10:52:50

10 db 1:0 nálam tökéletes.
akkor rossz csapatnak szurkolsz, ajánlom az olasz első osztály valamely erős középcsapatát, vagy mourinho aktuális katona brigádját.

fontos a győzelem, a trófeák, de ezt a sportot én azért szeretem, mert szórakoztat, látványos, tudok csettinteni.
egy olyan csapattól, ahol cesc fabregas, andres iniesta, lionel messi, neymar, vagy éppen daniel alves szintű játékosok rúgják a bőrt, én nem azt várom el, hogy 1-0-nál álljunk vissza, és alibizzük végig a meccset.

nem várok el 5-0-kat minden meccsen, bármennyire is jobbak vagyunk a spanyol csapatoknál, viszont azt elvárom, hogy mindenki a legjobb tudása szerint játsszon, és ne fokozza le magát.
attól meg nem kell félni, hogy emiatt fogynánk el a szezon végére, mert tata szépen rotálgatni fogja a csapatot.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.10.06. 10:33:39

csababarca írta:
Bob,melyik meccs az nálad, ahol nem ezt írod le, hogy pörgessük le az órát?
Nem gúnyból,tök komolyan kérdezem!

Örülök a kezdőnek, Bartra is kezd, Neymar középen varázsolhat, jó lesz ez.
A szezon hosszú, a győzelem a fontos, minden meccshez úgy állok hozzá, játszunk jól, okosan taktikusan, ha kézben a meccs, lehet tartalékolni, nem lóverseny ez, amikor igazán kell, akkor legyen nafta, nem tízeket kell rúgni kilencszer és a tizediken kikapni, 10 db 1:0 nálam tökéletes. :D
Tegnap is a fiúk azt hozták, amit kell, kaptunk gyorsan egy gólt, de tekertek, fordítottunk, majd kézben tartottuk a meccset, s az ellenfélnél is elfogyott a szufla, lepörgött az óra.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.06. 01:00:01

szerintem meg semmivel sem gyengébb idén cesc, mint xavi, iniesta, pedro, alba vagy mondjuk pique.

ma nem volt jó meccse, de igazából az alexis-neymar duó lógott ki, a többiek csak szimplán jó, vagy átlagos teljesítményt hoztak.

szerintem felesleges elővenni, egyrészt kiosztott 8 gólpasszt 7 forduló alatt (melyek közül egy meccset ki is hagyott) és most szerzett 3 pontot érő gólt a hét közben a celtic ellen.
Válasz küldése