Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.18. 10:50:01

recrea írta:Egyébként feltűnt az valakinek, h három kontragólt lőttünk?
Én is pont ezen gondolkodtam, ugyanakkor bármennyire is örülök neki, sztem ez a "nem lövünk kontragólt soha" kicsit túl van misztifikálva. A játékunk nagyon nagy részben alapszik arra, hogy a letámadással még az ellenfél térfelén visszaszerezzük a labdát, és ha így nézzük, a Milannak pl. 3 kontragólt is lőttünk, labdaszerzés után 2-3 húzásból. Igaz, h Iniesta nem a saját 16osánál szerzett labdát, hanem a kaputól 30 méterre, de az elv ugyanaz.
Szóval ez a dolog működik úgy is, hogy sem terület, sem labdabirtoklás nem jut az ellenfélnek, csak ehhez a keddihez hasonló letámadás és támadójáték szükséges, amit úgy látszik a csapat csak szökőévben hajlandó kiadni magából.
Mert azért egy Real Madridnak már elég necces lenne 15 lövést engedni, ők garantáltan nem olyan befejezéseket mutatnának, mint a Rayo. (Arról nem is beszélve, hogy ők alapból is lőnek simán 15öt ellenünk, mi lenne még, ha átadnánk a területet?)
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.03.18. 10:44:22

Szerintem dicséretes teljesítmény félgőzzel megverni a Rayo-t. Ne felejtsük el, hogy egy idegileg-fizikailag kimerítő BL-párharcon vagyunk túl, én nem vártam senkitől sem, hogy felszántja a pályát (na jó, Alba-t és Alves-t kivéve, s bennük sosem csalódom).

Ahogy előbb írta recrea, jól látható módosulás következett be a taktikánkban. Ugyanakkor én nem tartottam ezt teljesen elgondoltnak, szerintem ez egyszerűen abból fakadt, hogy nem volt Xavi a pályán, illetve a Rayo rendkívül megnehezítette a labdakihozatalunkat: volt olyan, amikor 4 védőnkre 5-6 támadójuk jutott. De valóban jó volt látni, hogy képesek voltunk (mertünk!) kontrázni is.

Ám emlékszem olyan meccsre talán a tavalyi szezon végéből, amikor szintén Fabregas volt Xavi helyett a pályán, és hasonlóan csapkodó játék alakult ki, ami akkor a 3 pontunkat komolyan veszélyeztette, és Xavi becserélésével lenyugodott az egész játékunk, onnantól magabiztosan uraltuk a meccset. Ez valahol jó, de valahol rossz is, hogy 1-1 játékos ennyire befolyásolni tudja a játékunk képét.

Ha már szóba került Fabregas, nem felejtem el megemlíteni, hogy tegnap borzasztó halványan játszott. Fiatal játékosoknak, ha nem megy a játék, akkor szoktak ennyire súlytalanok lenni.

Akik méltatlankodtak Montoya vagy Bartra kapcsán, azoknak mondanám, hogy még 30 pont kiadó a bajnoki meccseken, és amíg a hentes-mákos brigádnak matematikai lehetősége van beérni minket, addig nem tartom indokoltnak a fiatalok játszatását. Ha az első csapat tartani fogja a 10 pont feletti differenciát szezon végéig, akkor 3-4-5 meccset is kaphatnak a fiatalok egyhuzamban. Amíg megy a szekér, addig nem érdemes változtatni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.03.18. 10:25:22

Egyébként feltűnt az valakinek, h három kontragólt lőttünk?

Semmi gond nem volt ezzel a meccsel, tükörsima volt. Azt ugatom hónapok óta, h adjuk az ellenfélnek a labdát, h legyen területünk, lehetőségünk visszatámadni labdaszerzés után. A Rayo kijött, támadhattak, közben berámoltunk hármat. Idézzen már fel valaki 3 kontragólt az elmúlt 3 évből. Közben lőttek 5-öt kapura, ami elhalt Pinto mellén. Máskor 5 kapuralövésből 4 gólt kapunk.

Gondolom ez köszönhető annak, h a Rayo nem állt be 20 méterre, ill. h nem játszott Xavi, aki 10-szer megforgatja Busquetssel meg a két középső védővel a labdát, minthogy hosszú passzt adjon. Én is jobban szeretem, ha nálunk van a labda, de képesek vagyunk félidőkön keresztül impotensen adogatni a bogyót, aminek - ha nem találunk üres folyosót, vagy eltolódást - az égvilágon semmi értelme.

Miért baj az, ha az ellenfélnél van a labda, mondjuk 40-50 százalékban? Tegnap a kapott gólon kívül stabilan védekeztünk, igazi helyzete nem volt a Rayonak. És még mindig gólra játszák, abból pedig nagyon szépeket lőttünk. Nekem kifejezetten tetszett a tegapi meccs, remélem másnak is előremutató volt.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.18. 09:50:37

Az, hogy kiütöttük a Milant kedden még nem jogosítja fel őket arra, hogy végig kocogjanak egy bajnokit. Persze ebben közrejátszott a fáradtság is ez nyilvánvaló, de valamivel többet vártam volna.

A lényeg a 3 pont még így is pofátlanul simán megvan, de remélem, hogy a 13 pontos előny miatt, nem ilyen tempójú bajnoki meccseket fogunk látni az idény végéig. Még nincs vége!

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
kajtarp
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.07.17. 22:57:09

2013.03.18. 09:47:08

ne felejtsétek el már azt, hogy a Milan elleni meccs rengeteget kivett a játékosokból. Egyébként is, a szezon hosszú. Miért hajtsanak 100%-on ha nem kell? Amennyire lehet spóroljanak csak az erővel, mert lesznek még fontos és nehéz meccsek.
tossademar
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013.03.08. 15:57:10

2013.03.18. 08:31:17

"Nem igazán szoktam kinyomni meccset félidőnél, de most meg fogom tenni. Sztem Roura vmi olyasmivel tüzelhette fel a játékosokat kedden, hogy "ha ma hajlandóak vagytok focizni, megígérem, hogy többet már nem kell a szezon során". Tessék-lássék letámadás, semmi helyezkedés, futás. A Rayo gyakorlatilag annyit lőtt kapura, mint mi. Bele sem merek gondolni, hogy a szokásos második félidős alibihez innen még hova adhatják lejjebb... "

A fenti hozzászólással nem értek egyet. És, kikapcsoltad félidőnél??? Hagyjuk már végre békén Rourát. Nyertünk??? Igen. Elég volt ez a játék? Igen. Akkor hova pörögjünk.

A feladat a továbbiakban annyi, hogy őrizzük az előnyünket. Amennyiben ez megy így is, akkor miért ne?? Igen, lehet, hogy néhol már szinte szórakoztunk, de belefért.

Egyébiránt eza Rayo nem rossz csapat, de 3-1-el elintéztük Őket. Kifejezetten élvezetes mérkőzés volt, ahol az ellenfél is villantott.

Nem értem mi a probléma. A BL-ben nyílván kevés lesz ez, de a ligában belefér.
Gratulálok a Barcának.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.18. 07:46:14

connor írta:...
Sajnos minden betűddel egyet kell értsek!
Tényleg külön bónusz volt Fabre játéka, aki egyetlen meglepő passzán kívül se előre se hátra nem nyújtott maradandót. Néha úgy érzem, mint, ha kondicionális problémák lennének nála, szabályosan vonszolja magát a pályán. :?:
Arra jó volt ez a meccs, hogy a srácok szaladgáljanak kicsit, a saját hibákból elvesztett labda visszaszerzése generált néhány sprintet. :?
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.03.18. 02:02:51

én sem érzem úgy, hogy ma bármiféle gond lett volna.
legalább 4-5 ziccer el lett szórakozva, rúgtunk kettő kapufát is.
a rayo pedig jól játszott, támadott, így azt az egy gólt megérdemelték, más kérdés, hogy simán lehetett volna egy 5-1 vagy 6-1 szerű gála is, ha a kapu előtt nem marháskodnak alvesék, vagy van egy kis szerencsénk még.

pozitívumnak villát emelném ki, a milan ellen is jó volt, hogy pályán volt, ma is hasznos volt, ritka az nála, mikor egymás után két meccsen is jó teljesítményt nyújt, vagy gólokat rúg.
bárcsak rátalálna a helyes útra.
ahetaton
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.01.13. 22:40:26
Tartózkodási hely: Kecskemét

2013.03.18. 00:43:18

Dr.Dre írta:
ahetaton írta: Szőke.
De levágatta olyan fél centisre. :D
Elég furcsa volt.. :D
Ha valaki talál egy képet majd , okvetlen linkelje be :D
http://instagram.com/p/W-i74lOHza/
http://www.eurobarca.hu/images/galeria/ ... 8729_b.jpg
:D

Hogy ne legyen off:

Szerintem jópáran túlreagálják.
Sima meccs volt, tudták a srácok, hogy ennyi elég.
Ilyen egyszerű. 8)
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.03.17. 23:49:43

Azért a mai produkcióban bőven benn volt az, ami miatt az utóbbi hónapokban gyengélkedtünk.
Egy kivétel volt: Villa a pályán volt. Nem keveset tett hozzá a győzelemhez.
Többi: Fabregás a pályán volt. Érdekes volt, hogy ezúttal Xavi helyén játszott, így Iniesta sem szorult a szélre. Az eredmény így sem volt sokkal jobb. Fabregás meg sem közelíti Xavi-t azokban az erényekben, amik szükségesek, hogy sikeres irányító legyen itt valaki, ennek megfelelően nem is képes meghatározni a csapat játékát. Sokszor úgy láttam, hogy fejetlenség uralkodott a középpályán. Volt, hogy Busquets szorult ki a balszélre egy támadásnál. Ilyet nem igen láttam amikor Xavi mester a pályán volt. De ez is egyértelműen rámutat arra, hogy Fabre nem fog tudni ezen a poszton maradandót alkotni. Azért nem írom egyelőre, hogy a Barcelona-ban, mert nem hiszem, hogy 1-2 éven belül elküldik. De ahhoz, hogy ő a maximumot ki tudja magából hozni, legalább az kell, hogy Iniesta helyén játszhasson, Xavi mellett. Az viszont kérdés, hogy akkor mi legyen Iniesta sorsa, mert ha őt kitesszük szélre az halott megoldás - már ha megoldás. Sokkal jobban működik a kp a Xavi-Iniesta duóval.
A védelmünk megint pocsék volt. Hogy juthat az ellenfél legrutinosabb támadójára egy pontrúgásnál egy fél fejjel alacsonyabb tkp (Thiago), miközben a két középhátvédünk 1-2 méterre az esettől figyeli az eseményeket - gólt - úgy, hogy mellettük senki sincs? Értem én, hogy 3-0 meg alig van a játékidőből hátra, de akkor is... Egyébként sem lehetünk kibékülve a védekezésünkkel, sok a hátul eladott labda és az egyéni hiba is. Pedig papíron a legjobb védelmünk volt pályán.
Ezúttal ezek a hibák (bőven) belefértek.

szerk.: és még valami. Én nem értem sokszor, hogy miért kell hátul cicázni, amikor 2 csatár is szinte közvetlenül a védők nyakán lóg. Nem egy ilyen labdavesztést mutatott be ma is a csapat. Nem is először láttam ezt sem idén sem tavaly. Ez mondjuk már a PSG ellen sem fog beleférni.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.03.17. 23:48:41

csak a második felest láttam, de nem volt gáz. kicsit feladtuk a stílust, és rohangásztunk egy jót. lehetett volna szorosabb, de simább is a végjáték. panaszra nincs ok, zsebben a 3 pont. mostantól a bajnokságban vigyázni kell az ép védőinkre, Piquére és MAscheranora. ha kettejük közül kiesik valaki az nagyon fájdalmas lenne. Adriano sérülését nagyon sajnálom, ő volt az aktív redundancia a rendszerben, aki a védelem bármely posztján képes jó játékra.
Remélem nem fogyunk el hátul a komoly meccsekre.

a válogatott szünet sosem jön jól, remélem mindenki egészségesen tér vissza. Pedro lő 2-3 gólt, talán Cesc is javul valamennyit. hajrá!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.03.17. 23:20:04

Picit azért többet vártam ma a fiúktól, de hát a rengeteg odataposás után nem csodálkozom, h nem hajtottak.
Akin meg igazán kiakadtam, az Fabre volt. Itt volt a lehetősége, hogy bizonyítson, egy ilyen Rayo ellen.
Semmit nem mutatott, mintha direkt kerülte volna a labdát. Hihetetlen volt, egy-két jó passza volt, még eladott labdája sem volt sokkal több.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2013.03.17. 23:08:39

Tekintettel adriano sérülésére, valamint Puyolára is, én nem nagyon erőltetném mára maradék védelmünket, mert ha még valaki kiesik hátulról, akkor vakarhatjuk a fejünket....Montoyát megint erőltetni kell, mert nagyon el lett felejtve, valamint középhátvédként Songot is játszani, az ép négyesünk meg segítsen be ennek a kettőnek! Félek, hogy pl Piqué kiesik 3-4 hétre, aztán az amúgy sem túl acélos védelmünk tovább gyengül
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.03.17. 23:07:44

nem könnyű értékelni ezt a játékot, mert a lezserség az ok. de a játék mégis időnként bénázásba ment át, a védelem pedig kifejezetten keverhető volt és akár még egy kapott gól benne is lehetett volna.... persze ennek ellenére egy jó kis csapatot szivattunk meg rendesen időnként olyan lezserkedéssel ami már bűn, lehetett volna még 3-4 gól egy kis odafigyeléssel.
egyénileg: Fabregas továbbra sem tetszik, de olyan önérzetesen sétált le, hogy ő bizonyára nem így érezte. Villa ma javulót hozott, Sanchez rettenetesen béna, egy ilyen meccsen elmegy de nem való ide, most már én is úgy érzem. Thiagó még be sem ért a pályára de a nagyképűsége már ott volt, egyébként majdnem mindent elrontott.... Mascheranó szépen lemaradt néhány magas labdáról és Alba is aszisztált egy-két beadáshoz, a gólnál látszott igazán, hogy milyen zavar van ott bent középen.
talán azt mondhatnám túl a biztos három ponton, hogy azért a potenciál látszik, jöhet a válogatott szünet.
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2013.03.17. 23:03:21

ahetaton írta: Szőke.
De levágatta olyan fél centisre. :D
Elég furcsa volt.. :D
Ha valaki talál egy képet majd , okvetlen linkelje be :D
Kép

Titi - The Legend!
ahetaton
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.01.13. 22:40:26
Tartózkodási hely: Kecskemét

2013.03.17. 23:01:35

Dr.Dre írta:Sajnos nem birtam nézni a mérkőzést. Egy kérdésem lenne: Alves szőke volt ? :lol: bénán nézett ki ? :D
Szőke.
De levágatta olyan fél centisre. :D
Elég furcsa volt.. :D
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2013.03.17. 23:00:22

Sajnos nem birtam nézni a mérkőzést. Egy kérdésem lenne: Alves szőke volt ? :lol: bénán nézett ki ? :D
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.17. 22:56:02

Nem volt ez annyira rossz meccs,az utolsó 15percért nagy kár,de azért voltak szép dolgok,sokszor belehaltunk a szépségbe,2-0-ig a letámadás is abszolút jó volt !

A.Sanchez,és Scooter nosztalgiáztak kicsit,míg előbbi mindent kihagyott,utóbbi frenetikus beadásaival rémisztgette ismét a felső karéjt!

Leo az Leo,még amikor tesz is a meccsre magasról akkor is lő 2-öt meg kioszt egy gólpasszt,ettől ő a világ legjobbja!

Jár a dícséret Villanak aki ma ismét nagyot játszott,ill. Pintonak is a szép védésekért,SŐT a Rayo is csak szép szavakat érdemel mert sokszor úgy kigurigáztak minket,hogy azt sem tudták a srácok,hogy merre van van előre!

Mi meg ismét belehaltunk sokszor a szépségbe,vagy ha abba nem is Alexisbe ma mindenképp :D :D

A védelem az utolsó 20percet leszámítva ma egész stabil volt,főképp átlövésből veszélyeztetett az ellenfél !

Tartaléklángon égve vertünk meg egy igenis jó csapatot! Szép volt fiúk !
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.03.17. 22:54:42

Még egy ilyen teljesítmény, mint amit a második félidőben nyújtunk, nem akarok látni.

Egyszerűen nem engedhetik meg, főleg, hogy már megérintett a kiesés szele a BL-ben.

Lehet itt mondani, hogy nagy előnyünk van stb. De a bohóckodás akkor sem fér bele.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.17. 21:57:48

Nem igazán szoktam kinyomni meccset félidőnél, de most meg fogom tenni. Sztem Roura vmi olyasmivel tüzelhette fel a játékosokat kedden, hogy "ha ma hajlandóak vagytok focizni, megígérem, hogy többet már nem kell a szezon során". Tessék-lássék letámadás, semmi helyezkedés, futás. A Rayo gyakorlatilag annyit lőtt kapura, mint mi. Bele sem merek gondolni, hogy a szokásos második félidős alibihez innen még hova adhatják lejjebb...
Mezner2 írta:Messi ebben a 3percben többször támadta le a labdás embert kis túlzással mint a szezon eddigi összes bajnoki meccsén együttvéve 8) lehet visszatér a játékának ezen eleme :wink:
Ezt leszámítva megint olyan magasról tesz a meccsre, amit egy normális ember már szégyellne. A ziccert elszórakozza, a passzai megint emberhez mennek, a legtöbb amire képes volt, hogy a félidő végén a vonal mellett megcsinálta 3x ugyanazt a testcselt a védővel szemben.
Viszont az nagyon elgondolkodtatott, hogy ha így is 1 gól 1 gólpassz a mérlege, akkor mi lenne, ha tényleg hajtana is? Rúgna 100 bajnoki gólt egy szezonban?
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.03.17. 21:08:15

Mezner2 írta:Messi ebben a 3percben többször támadta le a labdás embert kis túlzással mint a szezon eddigi összes bajnoki meccsén együttvéve 8) lehet visszatér a játékának ezen eleme :wink:
Igen, ez valóban pozitívum. Viszont ziccert be kéne lőni, sőt azt mondom Fabre rálőhette volna...
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.03.17. 21:08:03

mi zsuga volt itt pedig...

(lol most nézem, hogy nem az élőtopicba nyomattam, remélem nem lesz törölve azért)

Tetszik a csapat játéka az első 10 percben, viszont hátul megint hozzuk a szintet eddig. nem a sport 1-en nézem, szóval nem tudom miképpen vélekednek arról a 11-es gyanús esetről, de nálam majdnem súrolta a határt. nemtom minek csúszott arra Masch, messziről lehetett látni, hogy viszi kifelé és nem lenne esélye becsúszással.

közönség meg végre nem alszik :P
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TT 2013.03.17. 21:15:17-kor.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.17. 21:05:09

Messi ebben a 3percben többször támadta le a labdás embert kis túlzással mint a szezon eddigi összes bajnoki meccsén együttvéve 8) lehet visszatér a játékának ezen eleme :wink:
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.03.17. 21:04:24

köszi, hogy ezredjére is belinkeltétek ezt a szavazást, eddig nem érdekelt, de most már eljött az idő, hogy szavazzak a bayern - juve meccsre.
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2013.03.17. 20:44:09

giantbarca írta:FONTOS!!
Szavazzatok Facebookon PSG-BARCA meccsre, még behozhatjuk, több oldalon is aktivizálódott a barca közösség, hogy a mi meccsünk legyen TV-n.

Szavazni itt:
http://www.facebook.com/questions/10151497733992351/
Gyerünk emberek, osszátok, szavazzatok, nem sok kell, hátha meg lehet fordítani az állást!
Barça,Barça,Baaarça!!!
Válasz küldése