Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.09. 13:36:37

Lehet, hogy egy kicsit off, de van rá értelmes magyarázat, hogy miért kell 80 százalékban vasárnap este játszanunk bajnokit? Lehető legrosszabb időpont szerintem. Mondjuk régebben voltak 22:00-ás, sőt, rémlik még 23:00 meccs évekkel ezelőtről, de ebben nem vagyok azért biztos, lehet csak 22:30 volt.

Szerintem az angolok ezt is okasabban csinálják, 17:30, 18:30 tökéletes időpontok a rangadókra.

Ami konkrétan a meccset illeti, nem sokat láttam idén a Gironát. Konkrétan egyszer, a Real ellen. Ott gyengék voltak. Persze lehet, hogy rossz meccset fogtam ki, hiszen az az egy vereségük van. Szóval egy meccsből nem akarok kiindulni, de amit hallok és olvasok róluk, amit játszanak, az a nagyok ellen nem tűnik nyerőnek. Aztán meglátjuk, lehet tanultak a Real elleniből, és megpróbálnak egy óvatosabb, taktikusabb játékot. Vagy lesz ami lesz alapon megpróbálnak lejátszani minket, ami talán még néhány hete még mehtett volna nekik, most már nem hiszem.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.12.09. 12:28:55

Nagybarcelona írta:
2023.12.09. 07:16:26
Bíró kèrdèsben mindenkivel egyetèrtek. Andris kiemelte a lènyeget, tegnap ezt megalapoztam.

Szerintem is belenyúlnak a mecsekbe, akár olyan èrdekből, hogy izgalmasabb legyen a bajnokság.

Szerintem is van valami a háttérben, vannak utasítások, ezèrt is írtam, hogy szerintem jók a spanyol bírók.
Nekem leglátványosabb, az a szezon, mikor alig kaptunk büntetőt, a Reál bebiztosította a bajnokságot, majd jött a statisztikai kozmetikai. Volt, hogy 2-t is kaptunk, pl. Amikor Alba felesett a saját lábában, sosem felejtem el az arckifejezésèt, ahogy csodálkozott, hogy befújták. :)

Ott van mèg Itturalde Gonzalez nyilatkozata, hogy a bírók 90%-a Reál szurkoló.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy csalnak, de ha nagy százalèkuk kasztíliai, valószínűleg kevèsbè kedvelik a katalán vagy baszk csapatokat, simán el tudom képzelni, hogy emiatt ha akaratlanul is, de mi jövünk rosszul ki a kètes szituációkból

Azután ott vannak a számomra èrtelmezhetetlen dolgok
Gil Manzano szètfújja az egèsz meccset, majd hiba nèlkül lehozza a Clasicot.
Hernandez Hernandez múltkori nyilatkozata.
Amit Laporta nyilatkozott, hogy èvtizedekig Reál Madridhoz közeli szemèly volt a szövetsèg elnöke.

Off: Negreira per. Szerintem sajnos szó szerint megállja a helyèt a vád. A semleges ítèleteket akartuk elèrni, ès ezèrt fizettünk, amiért büntetést fogunk kapni. Az ország szemlèletèt, törtènelmèt nem tudtják megváltoztatni.
Sajnos ez is a futball része. Ami jobban zavar, hogy a bírók engedik a durva játékot. Sokkal több lapot kellene felmutatni. .. Van amikor a negyedik olyan belépőért adnak csak sárgát, amikor egyenként mind megérdemelt volna egyet-egyet.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.09. 10:29:08

bence0330 írta:
2023.12.08. 23:13:29
legutóbb elnéztek egy lest pár hete egy Pool meccsen, de ugye ott már van hangfelvétel is, égett az egész banda...
A hangfelvétel meghallgatása a Ligában is csökkenthetné a VAR-bírók részrehajlásának a gyanúját, de csak akkor, ha a felvétel valódiságát és manipulálatlanságát mindenki elfogadná. Van rá esély, hogy ebben is ugyanúgy kételkednének, mint magában a VAR-ban vagy a mezei bírók pártatlanságában.
Nem tudom, hogy ma már egyértelműen ki lehet-e jelenteni, hogy a VAR kudarc lenne, talán helyesebb azt mondani, hogy egyelőre nem tökéletes. Maga az elképzelés nagyon jó, a technikai feltételek is megvannak hozzá, csak az emberi faktor rondít bele egy kicsit. De ez semmiképpen ne jelentse azt, hogy az AI-ra kellene bízni az egészet, akkor már maradjon inkább Hernandez sporttárs a szobában.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.09. 09:25:31

bence0330 írta:
2023.12.08. 23:13:29
Tavaly én egyedül a BM-Inter (ergo BL) meccseken éreztem úgy, hogy olyan szinten förtelmes volt minden, hogy az már csak csalás lehet. Aztán könnyen lehet, hogy csak pont összejött, és mivel ugye nagyon rosszkor történt, kb kiestünk miatt a BL-ből, felnagyítódott. Persze ettől még jó lett volna egy nyilvános bocsánatkérés, főleg, mikor Dumfries ütő mozdulattal kiütötte Fati feje elől a labdát, minden régi és új szabály szerint 100%-os tizivel, és miért nem nézték vissza sem. Ilyen hiba egyszerűen nem maradhat büntetlenül egy ennyire fontos szituban. Olyan sokat számított, hogy jó eséllyel továbbmehettünk volna, az Inter meg BL döntő helyett EL-ben játszhatott volna.
Általában nem szoktam foglalkozni a jatékvezetéssel, sok értelme nincs .
Az Inter ellen viszont egyértelműen csalás áldozatai lettünk, mint ahogyan az is érdekes volt, hogy a bayern ellen simán felvágták Dembelét, azt vissza sem nézték...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.09. 08:29:02

Bírói ítéletekhez egy megjegyzés: Azzal a példával tudnám szemléltetni, hogy az iskolában minden fórumon fellépnek a bulling ellen nálunk a gyerekeknél, az igazgató többször írt levelet, előadások vannak a gyerekeknek, stb.. MAjd jön a leépült tornatanár nő és nekimegy a gyereknek, hogy "húzd le a pólód, nem akarom a dagadt testedet bámulni". Ahelyett, hogy elmagyarázná neki, hogy mit tehet az elhízása ellen vagy neadj Isten, nem a netflixet kapcsolnák be nekik az iskolában, mert az egyszerűbb....

Visszatérve a focira: Nem kell mindent kimatricázni fair play szlogenekkel, nem kell megjátszani magát senkinek, s akkor majd eldöntöm, hogy kimegyek a grundra focimeccset nézni vagy nézem ezt a lezüllesztett semmit,amibe ömlik a pénz.
Kép
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.09. 07:16:26

Bíró kèrdèsben mindenkivel egyetèrtek. Andris kiemelte a lènyeget, tegnap ezt megalapoztam.

Szerintem is belenyúlnak a mecsekbe, akár olyan èrdekből, hogy izgalmasabb legyen a bajnokság.

Szerintem is van valami a háttérben, vannak utasítások, ezèrt is írtam, hogy szerintem jók a spanyol bírók.
Nekem leglátványosabb, az a szezon, mikor alig kaptunk büntetőt, a Reál bebiztosította a bajnokságot, majd jött a statisztikai kozmetikai. Volt, hogy 2-t is kaptunk, pl. Amikor Alba felesett a saját lábában, sosem felejtem el az arckifejezésèt, ahogy csodálkozott, hogy befújták. :)

Ott van mèg Itturalde Gonzalez nyilatkozata, hogy a bírók 90%-a Reál szurkoló.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy csalnak, de ha nagy százalèkuk kasztíliai, valószínűleg kevèsbè kedvelik a katalán vagy baszk csapatokat, simán el tudom képzelni, hogy emiatt ha akaratlanul is, de mi jövünk rosszul ki a kètes szituációkból

Azután ott vannak a számomra èrtelmezhetetlen dolgok
Gil Manzano szètfújja az egèsz meccset, majd hiba nèlkül lehozza a Clasicot.
Hernandez Hernandez múltkori nyilatkozata.
Amit Laporta nyilatkozott, hogy èvtizedekig Reál Madridhoz közeli szemèly volt a szövetsèg elnöke.

Off: Negreira per. Szerintem sajnos szó szerint megállja a helyèt a vád. A semleges ítèleteket akartuk elèrni, ès ezèrt fizettünk, amiért büntetést fogunk kapni. Az ország szemlèletèt, törtènelmèt nem tudtják megváltoztatni.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3261
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.09. 06:23:19

NovaProspekt írta:
2023.12.08. 22:28:39
Ha meg megkérdezzük a madridistákat, 100-ból 90 szerint a Barcának fújnak, és fújtak mindig is. Én nem tudom, mi lehet az igazság.
Az átlag madridistákat nem szabad megkérdezni, a másik oldalon már 2 nappal a meccs előtt szidják a bírót :D Szerintük mi amúgy sem nyerünk soha semmit, meg van nyeretve velünk minden. Nem tudom hogy, de a fejekben ez van, mondom ez az átlag, szerencsére van normális gondolkodású is, de nem ők a hangosak.

Amúgy Andrissal értek egyet, van 5 bíró a pálya mellett, meg 4-en vagy 5-en ülnek a Var szobában, utóbbi csapat tele monitorokkal, vissza tudnak mindent játszani több féle szögből stb. Amikor az ilyen 16-on belül taposások, és társai mehetnek tovább, az nem amatőrizmus, hanem szimplán belenyúlás a meccsbe. És nem csak Spanyolországban van ilyen, Angliában is gyakran előfordul. Még azt mondom, hogy egy 38 fordulós bajnokságban elmegy, mert ide is és oda is "tévedni" fognak, de egy 1 vagy 2 meccses párharcban, vagy egy 6 meccses csoportkörnél nagyon nem mindegy, ha 1 meccsbe már bele van nyúlva. Ez van, hozzátartozik a focihoz, ettől függetlenül nem szabad erre fogni szerintem soha 1-1 kudarcot, be kell verni a helyzeteket, aztán kit érdekel, hogy nem nézett vissza valamit.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7133
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.08. 23:13:29

Tavaly én egyedül a BM-Inter (ergo BL) meccseken éreztem úgy, hogy olyan szinten förtelmes volt minden, hogy az már csak csalás lehet. Aztán könnyen lehet, hogy csak pont összejött, és mivel ugye nagyon rosszkor történt, kb kiestünk miatt a BL-ből, felnagyítódott. Persze ettől még jó lett volna egy nyilvános bocsánatkérés, főleg, mikor Dumfries ütő mozdulattal kiütötte Fati feje elől a labdát, minden régi és új szabály szerint 100%-os tizivel, és miért nem nézték vissza sem. Ilyen hiba egyszerűen nem maradhat büntetlenül egy ennyire fontos szituban. Olyan sokat számított, hogy jó eséllyel továbbmehettünk volna, az Inter meg BL döntő helyett EL-ben játszhatott volna. Ennyit tud számítani egy hiba, hiába nincs esetleg mögötte szándék. Xavi meg össze-vissza volt szidva, hogy bírózik.

Utána egész évben nem éreztem így, emlékszem, mikor mindenki rettegett Gil Manzanotól és inkább fújt nekünk.

Amúgy általánosságban nem érzem, hogy bárkinek fújnának, inkább csak azt, hogy bénák, és ha rosszkor jön össze, akkor azon néha sajna sok múlhat, és csalásnak tűnhet, mint a fenti eset. Tavaly láttam az összes Reál meccset szinte a perdöntő klasszikóig. Ott is voltak olyan döntések a Reál ellen, hogy csak néztem.

Bár amúgy amikor 2-3 ilyen orbitális tévedés van egy meccsen, nem tudom, hogy nem cikibb-e úgy, ha nem csalnak. Akkor tényleg az van, hogy bármelyik kocsmából be lehetne oda tenni valakit, és megoldaná ezen a szinten.

Az angol bajnokság szerintem ezen a téren is előrébb van. Nem rettenetesen sokkal, de előrébb, pedig ott kezdték a leggyatrábban a videóbírózást. Ott legalább vannak tényleg nagyon jó bírók is (pl. Taylor szerintem már a pályán jobb százalékban hozza le a meccseket, mint a spanyolok a VAR-szobával együtt), szerintem kevesebb a VAR-tévedés, ha viszont van, akkor az aztán figyelmet kap, és minden sajtó harsogja, jóval nagyobb publicitással jár (legutóbb elnéztek egy lest pár hete egy Pool meccsen, de ugye ott már van hangfelvétel is, égett az egész banda...), aminek szerintem köszönhető a hosszabb távú javulás is. Persze ott meg mindig az a gyanú alapja, hogy esetleg nincs-e túl sok pénze egy arab sejknek... itt nálunk a ligában legalább ilyen nincs.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1935
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.12.08. 22:28:39

Ha meg megkérdezzük a madridistákat, 100-ból 90 szerint a Barcának fújnak, és fújtak mindig is. Én nem tudom, mi lehet az igazság.

Az is lehet, hogy szimplán mennek a fogadások a háttérben nagy tétekkel, és változó, hogy éppen melyik csapat győzelmét kell kihozniuk egy meccsen, hogy a fogadásban résztvevő haveri klientúra elvárásainak megfeleljenek.

Mint amikor a filmekben megmondják a bokszolónak, hogy akármekkora király is vagy, az ikszedik körben padlót kell fognod. Még ilyesmire tudok gondolni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.08. 21:01:10

Szerintem spanyolországban belenyúlnak a meccsekbe. Nincs ezen mit szépíteni, amikor a VAR hibázik zsinórban ekkorákat, akkor ez hirtelen összeesküvés elméletből olyan magyarázattá válik, aminek nagyon nehéz valódi, valószínűsíthető alternatívát találni.

Hogy mikor miért döntenek így, abban amúgy én egyelőre nem sok rendszert tudok felfedezni. Sokat tévednek ellenünk, de másoknál is tévednek, méghozzá ugyanúgy a VAR szobában (is). Szóval nehéz megállapítani, hogy kinek és miért érdeke ez, vagy mikor hogy, de egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy simán csak ennyire rosszak a bírók. Mármint... komolyan, videószoba!! 10 monitor, lassítások, 5-10 kameraállás... egyszerűen hihetetlen lenne, ha azt mondanák, hogy simán csak ilyen gyenge képességűek. Az biztos, hogy a top5 bajnokságból a leggyengébbek, de ez még nem kéne azt jelentse, hogy 10 videolassításból is félreítélnek teljesen egyértelmű szituációkat is.

Mondjuk hozzátenném, hogy a VAR előtti évekről jöttek olyan statisztikák, hogy 1-1 szezonban csak a tisztán hibás lesgól és büntető döntéseket végigvették, és nekünk valami +10-15 pontunk múlott kb rajta, a madridnak meg pl kevesebb lett volna mint amennyivel zártak. Ezek persze távolról sem korrekt számítások, mert nem közvetlen a pontok sorsa 1-1 ítélet végeredménye, de a tendencia akkor is letagadhatatlannak tűnt.
Nem gondolom, hogy a madridnak fújnak. Azt viszont sajnos simán elképzelhetőnek tartom, hogy a spanyol játékvezetők nagyrésze nem teljesen elfogulatlan a katalán szeparatistákat támogató klubbal szemben. Persze ez még mindig furán hangzik, de egészen rendkívüli mennyiségben hibáznak a kárunkra, és egyszerűen nem tudom feldolgozni, nem tudom mivel lehet még magyarázni.

Amúgy is látszik folyton, hogy a spanyol szövetség minden újítást addig húz-halogat, ameddig csak lehetséges. Bár ha mindent így kiforgatva használnak majd, mint a VARt meg a les-szabályt, akkor úgyis mindegy. El kell fogadni, hogy 1-2 gólos hendikeppel indulunk minden meccsen.

UI: Félreértés ne essék, én nagyon szeretném, ha valaki előállna egy hihető, valószínűsíthető magyarázattal, ami nem alapszik semmilyen fajta szándékosságon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
hapci
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2019.01.30. 20:32:23

2023.12.08. 20:45:32

Persze, egy meccsen nem. De amikor az 5. ilyen eset lenne, ötödször kapná meg nyilvánosan, hogy márpedig ez óriási hiba volt, emiatt ötödször égne a pofája és az egója, és már ötödször büntetik meg, esetleg eltiltással is, akkor Hernandez is alaposabban meg fogja nézni azokat a képeket
[/quote]


Igen, valószínűleg a nyilvánosság lenne az egyetlen - még vállalható - visszatartó erő/előre mutató megoldás. A játékosok, edzők, segédek minden megmozdulása, rossz reakciója pellengérre van tűzve, napokig, hetekig kell magyarázkodniuk - sőt, sokszor el is tiltják őket "pofázásért". Ehhez képest a bírói döntést - még amikor objektíven egyértelműen hibás is - nem követik szankciók. Nem csak a LaLigá-ban, mindenhol ugyan ez a helyzet. De miért? Attól, mert Ő a "bíró" - még nem tévedhetetlen, nem isten.. illetve de, csak érdemtelenül. A respect-et nem parancsolni, hanem kiérdemelni kell. A hibákat mindenkinek be kellene látnia, és lehetővé kellene tenni, hogy ebből Ő is és mások is tudjanak tanulni. Minél jobban elzárkózik ettől a bírói kar/testület - annál jobban alátámasztják azt a vélelmezést, hogy csak dilettáns önvédelmi egylet a nemzetközi bíró-szövetség (a jól meghatározható jövedelmi viszonyok fenntartására...) Összegezve szerintem a sport minden területéről száműzni kellene a tekintélyelvű döntéshozatalt - és ennek talán első lépése pont a nyilvánosság lehetne. Amiben a döntéshozók pont ellenérdekeltek :(
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7133
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.08. 09:11:16

brazilfan írta:
2023.12.08. 09:02:24
bence0330 írta:
2023.12.07. 18:04:38
Ezt csak átláthatósággal lehetne megoldani. Amíg senkinek semmit nem kell mondania meccs után, addig nem sok nyomás van rajtuk, hogy alaposak legyenek (rosszindulatú vélemény szerint csaljanak). Ahogy meg kéne indokolni a VAR-szobából meccs után a döntést, és mondjuk egyértelmű tévedés esetén pénzbüntetés lenne belőle, mindjárt jobban kapkodnák magukat. Persze ez kicsit idealizált kép, kétlem, hogy megvalósuljon, pedig szerintem nagyon egyértelműen felelősséget kéne vállalniuk a meccsek után. És ez nem a pályán lévő bíróra vonatkozik (hacsak kihívás után nem ítél téveset, de ez azért marha ritka), mert a pályán nyilván lehet tévedni, ezért is van a VAR.
Az a baj a meccs utáni indoklással, hogy még ha az nem is volt elfogadható, már nem fognak 11-est adni. Nem adja vissza az elvett pontokat. Ahogyan régebben az óvások nagy része is hasztalan erőlködés volt, bármennyire jogosak voltak az érvelések. Lehet, hogy a bírók pénzbüntetése visszatartó erejű lenne, elvileg ki lehetne próbálni. A meccstől való eltiltás elvileg nagyobbat durranhatna, de nem tudom, hogy visszatartó erejű-e, pl. Kassai eltiltása után sem lett kevesebb a téves ítélet.
De most nem a bírói tévedésekről van szó, hanem a VAR-ról, hogy a kamerák képei miatti objektív tény ellenére miért dönt úgy H. Hernandez, hogy nem kell közbeavatkoznia. Elképzelésem sincs, de az átfogó vizsgálat megindítását valószínűleg nem a szövetségeknek kellene kezdeményezniük és lefolytatniuk, mert az ugyanaz a brancs, és hoznának valami újabb látszatintézkedést.
Persze, egy meccsen nem. De amikor az 5. ilyen eset lenne, ötödször kapná meg nyilvánosan, hogy márpedig ez óriási hiba volt, emiatt ötödször égne a pofája és az egója, és már ötödször büntetik meg, esetleg eltiltással is, akkor Hernandez is alaposabban meg fogja nézni azokat a képeket, és mindent el fog követni, hogy ne maradjon ki semmi, vagy max nagyon kicsi hibaszázalék legyen. És nyilván a VAR szobában ülő bíróról van szó, hiszen az on field bíró követhet el hibákat, 1-1 gázos, és nem magyarázható (mint a City előnyszabálya pl), de a többsége olyan, hogy oké, nem láthatta a mp tört értéke alatt. A VAR komolyabb szerepvállalása óta szerintem eszembe sem jutott 1-2 ilyen fura alkalmon kívül a pályán lévőt hibáztatni, max ilyen "nem ad elég sárgát" témában, de ezek kevésbé meccset eldöntő jellegű hibák.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.08. 09:02:24

bence0330 írta:
2023.12.07. 18:04:38
Ezt csak átláthatósággal lehetne megoldani. Amíg senkinek semmit nem kell mondania meccs után, addig nem sok nyomás van rajtuk, hogy alaposak legyenek (rosszindulatú vélemény szerint csaljanak). Ahogy meg kéne indokolni a VAR-szobából meccs után a döntést, és mondjuk egyértelmű tévedés esetén pénzbüntetés lenne belőle, mindjárt jobban kapkodnák magukat. Persze ez kicsit idealizált kép, kétlem, hogy megvalósuljon, pedig szerintem nagyon egyértelműen felelősséget kéne vállalniuk a meccsek után. És ez nem a pályán lévő bíróra vonatkozik (hacsak kihívás után nem ítél téveset, de ez azért marha ritka), mert a pályán nyilván lehet tévedni, ezért is van a VAR.
Az a baj a meccs utáni indoklással, hogy még ha az nem is volt elfogadható, már nem fognak 11-est adni. Nem adja vissza az elvett pontokat. Ahogyan régebben az óvások nagy része is hasztalan erőlködés volt, bármennyire jogosak voltak az érvelések. Lehet, hogy a bírók pénzbüntetése visszatartó erejű lenne, elvileg ki lehetne próbálni. A meccstől való eltiltás elvileg nagyobbat durranhatna, de nem tudom, hogy visszatartó erejű-e, pl. Kassai eltiltása után sem lett kevesebb a téves ítélet.
De most nem a bírói tévedésekről van szó, hanem a VAR-ról, hogy a kamerák képei miatti objektív tény ellenére miért dönt úgy H. Hernandez, hogy nem kell közbeavatkoznia. Elképzelésem sincs, de az átfogó vizsgálat megindítását valószínűleg nem a szövetségeknek kellene kezdeményezniük és lefolytatniuk, mert az ugyanaz a brancs, és hoznának valami újabb látszatintézkedést.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7133
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 18:04:38

brazilfan írta:
2023.12.05. 09:20:42
Chino írta:
2023.12.05. 02:06:21
Érdekes cikk, ha ezeknek a felét megadják már másképp néz ki a történet.

https://www.sport.es/es/galerias/barca/ ... a-95453953
Igen, talán nem mindegyik volt tiszta 11-es, de a többségük igen, például vasárnap a Félix elleni. Nyilván nemcsak bennünket sújt ez, és van, hogy mi jövünk ki jól az ilyenekből, úgyhogy globálisan, világszinten érthetetlen, amikor a lassításokon jól látható szabálytalanságok ellenére a VAR-szobából nem jelzik a bíróknak, hogy valamit meg kellene nézniük.
Szerintem sajnos remény sincs rá, hogy ez javulni fog.
Ezt csak átláthatósággal lehetne megoldani. Amíg senkinek semmit nem kell mondania meccs után, addig nem sok nyomás van rajtuk, hogy alaposak legyenek (rosszindulatú vélemény szerint csaljanak). Ahogy meg kéne indokolni a VAR-szobából meccs után a döntést, és mondjuk egyértelmű tévedés esetén pénzbüntetés lenne belőle, mindjárt jobban kapkodnák magukat. Persze ez kicsit idealizált kép, kétlem, hogy megvalósuljon, pedig szerintem nagyon egyértelműen felelősséget kéne vállalniuk a meccsek után. És ez nem a pályán lévő bíróra vonatkozik (hacsak kihívás után nem ítél téveset, de ez azért marha ritka), mert a pályán nyilván lehet tévedni, ezért is van a VAR.

Nekem ebben az egészben az a fura, hogy a kutyát nem érdekli a bíró, senki nem miattuk megy ki meccset nézni, és mégis ők érinthetetlenek. Ez mondjuk más sportágakban is így van, nem értem, miért. Bezzeg egy mezlevétel sárga, vagy pár csúnya szó sárga/piros/pénzbüntetés. Nem mondom, hogy ezeket ne szankcionálják, csak hogy köszönőviszonyban nincs ilyen agyalágyult VAR-döntésekkel, amiknek konkrétan akár eurótízmilliós következményei is lehetnek egy csapatra nézve, főleg a BL-ben. A bajnokságban legalább van elég meccs ahhoz, hogy kihozza magát egálra a sok tévedés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.12.07. 16:57:30

Araujo, Christensen és Inigo nem egészséges. Nem kéne legalább a kispadra egy egészséges középső védő?
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.05. 09:20:42

Chino írta:
2023.12.05. 02:06:21
Érdekes cikk, ha ezeknek a felét megadják már másképp néz ki a történet.

https://www.sport.es/es/galerias/barca/ ... a-95453953
Igen, talán nem mindegyik volt tiszta 11-es, de a többségük igen, például vasárnap a Félix elleni. Nyilván nemcsak bennünket sújt ez, és van, hogy mi jövünk ki jól az ilyenekből, úgyhogy globálisan, világszinten érthetetlen, amikor a lassításokon jól látható szabálytalanságok ellenére a VAR-szobából nem jelzik a bíróknak, hogy valamit meg kellene nézniük.
Szerintem sajnos remény sincs rá, hogy ez javulni fog.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.05. 08:42:04

bence0330 írta:
2023.12.05. 07:15:09
Igen, idén kifejezetten rosszul jövünk ki ezekből. Tavaky a BM-Inter meccs vérlázító csalásai után korrekt volt a helyzet, sőt, tán még inkább billent felénk a dolog. Idén sajna nem. Fogalmam sincs, hogy varral ez hogy lehetséges 2023-ban... zömüket vissza sem nézték.
Egy kicsit elfogult cikk, de a fele tènyleg jogos felvetès.
Szerintem:
Változott idèn a bírók hozzáállása. Elvileg több percet kell hosszabbítaniuk a tènyleges játèkidő függvènyèben
Engedniük kell a játèkot, kevesebbet szabad tördelniük
Kevesebb piros, sárga
Tavaly tèlen volt valami tanácskozás, bírók bèrèről, ítèletiről, sok lapról, kevès tènypeges játèkról

A másik, hogy a RFEF a bírók szempontjából kicsit sarokba van szorítva. Tebas ès a La Liga a hírek szerint át akarja venni a bíróküldèst, ès ott van a Negreira per, valamint a Madrid TV nyomásgyakorlása a bírókra. Minden 3. meccs előtt kiemelik a hibáikat ellenük.
Múltkor Hernandez Hernandez szólt fel (azt hittem a házi bíró Gil Manzano mellett :) ), hogy a vizsgált időszakban a Betis Barca meccsen nem vette èszre, hogy egy mèterrel áthaladt a gólvonalon a labda, ès azt, H. Neymart lerántották. 3 ponttal nyerte a Madrid a bajnokságot, ès a Betis meccs előtt a Realènak befújt egy büntetőt, mikor a partjelző azt mondta, semmi, semmi, semmi.

Szóval ki tudja mi megy a háttèrben :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7133
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.05. 07:15:09

Igen, idén kifejezetten rosszul jövünk ki ezekből. Tavaky a BM-Inter meccs vérlázító csalásai után korrekt volt a helyzet, sőt, tán még inkább billent felénk a dolog. Idén sajna nem. Fogalmam sincs, hogy varral ez hogy lehetséges 2023-ban... zömüket vissza sem nézték.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.05. 02:06:21

Érdekes cikk, ha ezeknek a felét megadják már másképp néz ki a történet.

https://www.sport.es/es/galerias/barca/ ... a-95453953
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.12.04. 18:10:45

A játékvezetés kritikán aluli volt, csak a labda kétszer akadt el a játékvezetőben, és egyszer még a támadást is megállította. Cancelo szabalytalanságánál, még inkább ő kapott mint adott, Félixnél szintén nevetséges volt a sárga, a veszélyes szabadrúgásuknál is előbb a labdát rúgta kell Kounde.
Ami nagyon tetszett, hogy egy komoly csapat ellen sikerült nyerni, illetve játékban lenni. Fontos három pont volt, de ilyenkor számítanak sokat az elszórt pontok.
Lewy miatt nem aggódok most nem ment neki, máskor szinte minden helyzetéből veszélyes volt. Inkább Jamal, Raphinha, Torres, Balde játéka az ami gondot okozhat. Kellene tőlük a plusz, de a szintet se hozzák.
A lényeg szép meccset játszottunk végre sikerült előre is játszani a labdát, és középpályán is sikerült eldugni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.04. 12:54:56

Nagybarcelona írta:
2023.12.04. 12:28:57
Idèn talán most játszottunk a legbiztosabban. Ilyen játèkkal a BL-ben is lenne keresnivalónk bárki ellen.
Kár a kihagyott helyzetekèrt. Lewaèval valamit kezdeni kell. Biztató, hogy most volt több jó megmozdulása, de így is nagyon rossz formában van.
Kounde jhv-kènt való kezdetèsènek örülök. Stegennel kiegèszülve szerintem ez a legjobb kezdőnk. Jár a dícsèret Xavinak is, nagyon összeszedett volt a csapat. Most jól működtek a letámadások is, ès a csapat is hátrèbb húzódott, mikor kellett, ès a vègèn is álltuk a rohamokat. A kp-a most nagyon jól működött.

Nálam Felix a meccs embere, a gólja klasszis megoldás volt onnan, ballal, mikor Oblak nagyon közel volt már. A mezőnyben is jól játszott, sok Atletist besárgázott, vèdekezèsben is jó volt, ès volt több labdaszerzèse.

Mellette Gündogan volt az, aki vègig klasszis teljesítmènyt nyújtott, a passzait a társak nem váltották gólra.

Kiemelkedő volt mèg Raphinha, De Jong, Araujo ès Pena, de a többiek is jól játszottak, Lewaról írtam. Raphinha-nak kellene egy gól, hátha jobb döntèseket hozna.

Kellene valahogy már tèlen egy minősègi kp-s, mert Gavi kidőlèsèvel nincs megbízható csere az ilyen szintű ellenfelek ellen, a támadó sorban kíváncsi leszek Roquere.
Xavit nem hibáztatom, hogy Lewa a pályán maradt, Felix húzta a lábát, remèlem nincs komolyabb baja.

Remèlem edzèseken gyakoroljuk majd a kontrákat, mert nagyon csúnya volt a vègèn a kihagyott helyzet.
Nekem is tetszett az a labdabiztosság és hogy nagyon gördülékenyen sikerültek a labdafelhozatalok. Volt mozgás, mindig megjátszható emberek, nem dédelgették agyon a labdát, ami mostanában inkább Gündoganra volt jellemző. Nagyon nehéz MVP-t választani, de nálam talán a német emelkedett ki leginkább. Még inkább fontos volt a keddi meccs után, amikor minősíthetetlen teljesítményt rakott le. Pedri is rendre lefoglalt 2-3 védőt ezzel is területet teremtve, nagyon jó volt az összhang a középső hármas között.
Araujo újra egy állat volt. Nem hiszem el ezt az embert, élmény nézni minden mozdulatát. Mindenhol ott van, blokkol, egy vs egyben nem tudnak vele mit kezdeni, lefutja a szélsőket, ilyen mentalitást pedig Puyol óta nem is láttam a csapatban.
Raphinha szerintem ugyanazt a szintet hozta, mint általában. Se többet, se kevesebbet. Egy-két nagyon jó, többségében rossz beadás. rossz százalékos 1vs1, jó védekezés és szokás szerint az a lövése is megvolt ami már tényleg csak a szerencsén múlik.

Az borítékolható volt, hogy a végére a madridiak lesznek fölényben, hatalmas iramot diktáltunk, plusz néhány napja ugyanezek a játékosok toltak le egy szintén nagyon aktív meccset egy erős ellenfél ellen.
Ennek ellenére azért jól bírtuk, most legalább lesz egy kis idő pihenni, viszont jön zsinórban egy harmadik rangadó. Ha ezt is behúzzuk az nagyon komoly fegyvertény lesz,két hét alatt három erős csapatot megfogni, nem is akármilyen játékkal nagyon jó jel a jövőre nézve. Persze ehhez a Gironának is lesz egy-két szava.
Addig legyenek pihentek a játékosok és lehetőség szerint ne sérüljön le senki.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.04. 12:28:57

Idèn talán most játszottunk a legbiztosabban. Ilyen játèkkal a BL-ben is lenne keresnivalónk bárki ellen.
Kár a kihagyott helyzetekèrt. Lewaèval valamit kezdeni kell. Biztató, hogy most volt több jó megmozdulása, de így is nagyon rossz formában van.
Kounde jhv-kènt való kezdetèsènek örülök. Stegennel kiegèszülve szerintem ez a legjobb kezdőnk. Jár a dícsèret Xavinak is, nagyon összeszedett volt a csapat. Most jól működtek a letámadások is, ès a csapat is hátrèbb húzódott, mikor kellett, ès a vègèn is álltuk a rohamokat. A kp-a most nagyon jól működött.

Nálam Felix a meccs embere, a gólja klasszis megoldás volt onnan, ballal, mikor Oblak nagyon közel volt már. A mezőnyben is jól játszott, sok Atletist besárgázott, vèdekezèsben is jó volt, ès volt több labdaszerzèse.

Mellette Gündogan volt az, aki vègig klasszis teljesítmènyt nyújtott, a passzait a társak nem váltották gólra.

Kiemelkedő volt mèg Raphinha, De Jong, Araujo ès Pena, de a többiek is jól játszottak, Lewaról írtam. Raphinha-nak kellene egy gól, hátha jobb döntèseket hozna.

Kellene valahogy már tèlen egy minősègi kp-s, mert Gavi kidőlèsèvel nincs megbízható csere az ilyen szintű ellenfelek ellen, a támadó sorban kíváncsi leszek Roquere.
Xavit nem hibáztatom, hogy Lewa a pályán maradt, Felix húzta a lábát, remèlem nincs komolyabb baja.

Remèlem edzèseken gyakoroljuk majd a kontrákat, mert nagyon csúnya volt a vègèn a kihagyott helyzet.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.04. 11:48:42

Azért az ATM is rendesen betolta a buszt...
5 védővel, előtte szűrőkkel, és mégis voltak ziccereink...
Más kérdés, hogy be vagyunk oltva gól ellen, és akkor esik jól nekünk, ha vért kell izzadni egy győzelemért.
Ha a helyzetkihasználáson javítanánk nem itt állna a rúgott gólok száma, ami ebben az évben iszonyú alacsony.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.04. 11:15:30

ocsike83 írta:
2023.12.04. 10:58:31
brazilfan írta:
2023.12.04. 09:50:02
Két egymást követő meccset még nem lehet tendenciának venni, de mégis úgy néz ki, hogy sikerült kijönni a hullámvölgyből. De Jong és Pedri is elég gyorsan formába lendült a hosszú kihagyás után, jók voltak a labdakihozatalok, nem nagyon emlékszem elszórt labdákra, ziccereink voltak az általában elég jól védekező Atletico ellen, és amikor a vége felé nagyon nyomtak, akkor sem volt kapkodás hátul.
A bal oldal most is nagyon jól nézett ki, a jobb valamivel kevésbé, de az sem volt rossz.
Nagyon fontos volt ez a hét lélektani szempontból.
Ezzel az a baj, hogy a nagy, nagyobb, bátrabb csapatok ellen mindig látványosabban játszunk.

Aztán jön megint majd egy spanyol kiscsapat, beparkolja a buszt és meg is állt a tudomány.
Semmi baj nincs, a Liga egyik legerősebb csapata elleni meccsről írtam, ahol nem állt meg a tudomány.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.12.04. 10:58:31

brazilfan írta:
2023.12.04. 09:50:02
Két egymást követő meccset még nem lehet tendenciának venni, de mégis úgy néz ki, hogy sikerült kijönni a hullámvölgyből. De Jong és Pedri is elég gyorsan formába lendült a hosszú kihagyás után, jók voltak a labdakihozatalok, nem nagyon emlékszem elszórt labdákra, ziccereink voltak az általában elég jól védekező Atletico ellen, és amikor a vége felé nagyon nyomtak, akkor sem volt kapkodás hátul.
A bal oldal most is nagyon jól nézett ki, a jobb valamivel kevésbé, de az sem volt rossz.
Nagyon fontos volt ez a hét lélektani szempontból.
Ezzel az a baj, hogy a nagy, nagyobb, bátrabb csapatok ellen mindig látványosabban játszunk.

Aztán jön megint majd egy spanyol kiscsapat, beparkolja a buszt és meg is állt a tudomány.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Válasz küldése