Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.09.29. 09:50:22

BritishKnight írta: Hétközbe a Benfica ellen nagyon tartalékosan kell felállni.
Nem gondolnám, hogy ezzel mindenki egyet fog érteni. Fontos a Madrid elleni meccs, de azért a BL az BL, nem szabad félvállról venni egyik ellenfelet sem, főleg annak tükrében, hogy volt szenvedés a Szpartak ellen is.
De kétségtelen, hogy a klasszikuson a lehető legjobb kezdőcsapattal lenne jó kiállni, és lehet, hogy egy-két ember pihenni fog, de túlságosan tartalékos irányba sem szabad elmenni.
Tobias88 írta:Remélem kezd Tello a Sevilla ellen, mert jelenleg messze ő a legjobb formában lévő támadónk. Nagy nevek ide vagy oda, kezdőben a helye.
Nem vagyok benne biztos, hogy ő van a legjobb formában. Alexisből egyedül a gól hiányzik, és semmi más. Előkészítésben nála sincs semmi baj, más kérdés, hogy elsősorban nem ezt várjuk tőle. Én mindenképpen őt preferálom kezdőként, mivel nagyon húzós meccs lesz, és nem hiszem, hogy a Tello-féle balra eltolom, lefutlak-hadművelet bejönne a Sevilla ellen. Sánchez ellenben képes váratlant húzni, elvileg cselezni is, és jó lenne már, ha végre belejönne a gólvágásba is. Persze ehhez az kell, hogy játsszon.
joe.kacsa
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.06.19. 10:13:23

2012.09.29. 09:29:44

Barcaman1993 írta:Mivel holnap nem leszek itthon, ezért ma írom le a gondolataimat. Mint már lejjebb is kitárgyaltuk ez nem 1 meccs lesz, hanem egy 3 meccsből álló sorozat. Nagyon remélem, hogy a Sevilla és a Real ellen a legerősebb csapattal fogunk kiállni, míg a Benfica ellen tartalékolunk. Továbbá az is fontos, hogy a Song-Mascherano páros minél előbb összeszokjon. Azt az egyet sajnálom, hogy Iniesta valószínűleg nem fog még játszani a Sevilla ellen, max. csereként. Piszkosul kemény meccsre számítok, a pontvesztés simáén benne van a pakliban. Azért bízom a győzelemben, mint mindig minden meccs aranyat ér, ha nyerünk. Akkor én egy ilyen csapatra gondoltam a Sevilla ellen:
Valdes-Alves, Mascherano, Song, Jordi Alba-Xavi, Sergio, Thiago-Pedro, Messi, Alexis


Egyet értek az előttem szólóval- szólókkal, de én Alexis helyett Tello protezsálom, a szél játékunk miatt, és be húzzuk a 3 pontot!!!
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1603
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2012.09.28. 19:33:44

Remélem kezd Tello a Sevilla ellen, mert jelenleg messze ő a legjobb formában lévő támadónk. Nagy nevek ide vagy oda, kezdőben a helye :wink:
94:39 6 - 1
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.09.28. 15:05:52

Mivel holnap nem leszek itthon, ezért ma írom le a gondolataimat. Mint már lejjebb is kitárgyaltuk ez nem 1 meccs lesz, hanem egy 3 meccsből álló sorozat. Nagyon remélem, hogy a Sevilla és a Real ellen a legerősebb csapattal fogunk kiállni, míg a Benfica ellen tartalékolunk. Továbbá az is fontos, hogy a Song-Mascherano páros minél előbb összeszokjon. Azt az egyet sajnálom, hogy Iniesta valószínűleg nem fog még játszani a Sevilla ellen, max. csereként. Piszkosul kemény meccsre számítok, a pontvesztés simáén benne van a pakliban. Azért bízom a győzelemben, mint mindig minden meccs aranyat ér, ha nyerünk. Akkor én egy ilyen csapatra gondoltam a Sevilla ellen:
Valdes-Alves, Mascherano, Song, Jordi Alba-Xavi, Sergio, Thiago-Pedro, Messi, Alexis
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2012.09.27. 09:08:35

Ne legyetek kicsiny hitűek! Győzni fogunk, nem kétséges. A hogyan az viszont nem érdekes, csak a 3 pont!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.09.26. 15:12:21

Subinho írta:én inkább attól tartok, nehogy túlságosan is kihajtsák magukat a srácok a klasszikus előtt... mert az biztos, hogy kemény meccs lesz és a klasszikus fáradtan, elgyötörten.... szóval necces.
sztem döntetlen lesz, a klasszikuson meg, ha VV nem adja oda a meccset megint, sztem behúzzuk!!! mint ahogy a szuperkupa hazai meccsét is!!!
Ráadásul a 2 meccs között lesz egy Benfica elleni meccs is idegenben. AZ sem lesz könnyű. Remélem Tito is úgy gondolkozik, ahogy én, hogy a bajnokság jelenleg prioritást élvez a BL-nél (még). A Sevilla és a Real ellen a legerősebb csapatnak kell játszania, míg remélem a Benfica ellen erősen tartalékolunk.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.26. 14:57:33

én inkább attól tartok, nehogy túlságosan is kihajtsák magukat a srácok a klasszikus előtt... mert az biztos, hogy kemény meccs lesz és a klasszikus fáradtan, elgyötörten.... szóval necces.
sztem döntetlen lesz, a klasszikuson meg, ha VV nem adja oda a meccset megint, sztem behúzzuk!!! mint ahogy a szuperkupa hazai meccsét is!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.09.26. 14:46:18

Emlékszem nem is olyan régen egy lesajnált Hercules látogatott Barcelonába. Sima 0-2 volt a vége... Mellé adjuk hozzá, hogy az a csapat akármennyire is jó, ez nem a 2 évvel ezelőtti csapat, ráadásul idegenbe megyünk, egy jóval erősebb Sevilla ellen. Nem hinném, hogy ez egy olyan lefutott meccs lenne. De tavaly is jók voltak egy x-re az andalúzok a Camp Nouban. Piszkosul kemény meccs lesz és én bevallom, nem várok győzelmet. Persze remélem nyerünk és ez a cél is, de nem lepődnék egyáltalán, ha...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2012.09.26. 10:26:39

Castiel írta:Látom megy az esélylatolgatás , hogy mi lesz andalúziában.
Hát azt nem árt tudni, hogy ők képesek minket otthon megverni. Rendelkeznek a megfelelő játékosállománnyal ahhoz hogy -akár a Madridot- minket is az elején "meglepve" betalálnak, s jöhet az agresszív védekezés, a kontra. Ehhez a szélen van egy villámgyors Navas-uk. Mondjuk azt is tudni kell hogy a mi stílusunk teljesen más mint a Madridé. Ők a nagy területek bejátszására vannak "kiképezve" és ha nincs meg ahogy láthattuk Sevillában,akkor jönnek a görcsök. Viszont mi már hozzá vagyunk szokva ahhoz hogy a csapatok bent állnak a 16-os elött. nem fogjuk elkapkodni, sem kétségbe esni, mert erre a szituációra, már jócskán van tapasztalatunk/rutinunk. továbbiakat a meccs után :)
Egyetértek veled! Amennyiben nem lesz valami katasztrófális baki a védekezésben, amivel megszerzik ők az első gólt, úgy idővel felőröljük őket, szerintem meglesz a győzelem. Pihent a csapat és ez nagyon jó lesz.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.09.26. 08:39:24

Látom megy az esélylatolgatás , hogy mi lesz andalúziában.
Hát azt nem árt tudni, hogy ők képesek minket otthon megverni. Rendelkeznek a megfelelő játékosállománnyal ahhoz hogy -akár a Madridot- minket is az elején "meglepve" betalálnak, s jöhet az agresszív védekezés, a kontra. Ehhez a szélen van egy villámgyors Navas-uk. Mondjuk azt is tudni kell hogy a mi stílusunk teljesen más mint a Madridé. Ők a nagy területek bejátszására vannak "kiképezve" és ha nincs meg ahogy láthattuk Sevillában,akkor jönnek a görcsök. Viszont mi már hozzá vagyunk szokva ahhoz hogy a csapatok bent állnak a 16-os elött. nem fogjuk elkapkodni, sem kétségbe esni, mert erre a szituációra, már jócskán van tapasztalatunk/rutinunk. továbbiakat a meccs után :)
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.09.26. 08:23:50

kristop írta:én csak remélni tudom ezt az összevissza rohangálást, de sajnos az eddigi eredményeikből nem ezt szűröm le. kevesebb gólt kaptam, mint mi, viszont túl sokat nem is rúgtak. csodálkoznék, de persze örülnék, ha a sevilla belemenne egy térfélről térfélre történő szaladgálásba. abból mindig mi jövünk ki jobban.
kizárt, hogy ne tudja ma már minden csapat, hogy mivel lehet a Barcát megfogni: letámadás,szoros emberfogás,gyors kontrák, bekkelés. asiker azon dől el, hogy meg tudják e csinálni?! ehez kell elsősorban fegyelmezett csapatmunka, jó edző,(taktika),erőnlét és nem utolsósorban néhány klasszis!(anélkül nem megy, lásd pl. Rayo-Madrid).
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.09.26. 01:03:18

én csak remélni tudom ezt az összevissza rohangálást, de sajnos az eddigi eredményeikből nem ezt szűröm le. kevesebb gólt kaptam, mint mi, viszont túl sokat nem is rúgtak. csodálkoznék, de persze örülnék, ha a sevilla belemenne egy térfélről térfélre történő szaladgálásba. abból mindig mi jövünk ki jobban.
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.09.25. 18:56:22

shutter letudta szűrni a lényeget. És igen, a mi szempontukból össze-vissza rohangálnak, mert őket még egy Granadánál is könnyebben kipasszolunk.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.09.25. 17:51:34

Ha úgy mennének fel a játékosok a pályára, hogy jó a Real ellen az X is akkor nem sok babér teremne.
szerintem ő sem arra gondolt, hogy álljunk be bekkelni, és próbáljuk meg lehozni 0-0-ra.
biztos, hogy nyerni akar majd a csapat, viszont ha egy x jönne ki a dologból, teljes mértékben elégedett lennék.
nekem az a legfontosabb, hogy a bajnoki cím legyen meg, az csak másodlagos (habár így is fontos) hogy a madridot csapjuk meg.
persze a legszebb az lenne, ha hoznánk, és 11 pont lenne.
de egy döntetlennek igencsak tudnék örülni, ha bevillan, hogy egy félideig úgy hülyét csináltak belőlünk az előző meccsen, mint az utóbbi években talán egy csapat sem.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2012.09.25. 15:29:03

Alexander Mahone írta:Sevillát szerintem szokás szerint simán verjük. Eléggé fekszik nekünk, ha egy csapat nem áll be bekkelni, hanem rohangálnak össze-vissza. És ha megverjük a Sevillát, akkor a Real ellen egy X is tökéletes.
Még szerencse, hogy te nem vagy a Barca egyik játékosa, minden klub ellen, így a Real ellen is a "világ legjobb csapatának" a célkitűzése a győzelem. Ha úgy mennének fel a játékosok a pályára, hogy jó a Real ellen az X is akkor nem sok babér teremne.
Szerintem is jobban fekszik nekünk a Sevilla játéka, mint sok másik csapaté a bajnokságban, viszont ezzel a "rohangálnak össze-vissza" dologgal nem értek egyet, ha az nem szervezett rohangálás lenne akkor a Real és a többi csapat is kitömte volna a hálójukat.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.09.25. 14:57:47

Sevillát szerintem szokás szerint simán verjük. Eléggé fekszik nekünk, ha egy csapat nem áll be bekkelni, hanem rohangálnak össze-vissza. És ha megverjük a Sevillát, akkor a Real ellen egy X is tökéletes.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.09.25. 13:22:12

Hát a Sevilla ellen sztem be kellene azért húzni a meccset...Mégha hibázgatunk is hátul,akkor is nem képvisel akkor játékerőt az ellenfél,hogy ne rajtunk múljon csak hogy nyerünk vagy nem...

A madrid más tészta...A két középső védő hiánya ott kulcsfontosságú lehet...Cr-t Puyolon kívül más még nem tudta rendesen megállítani,de Piquen kívül Di Maria-t se sokan fogták meg...Ha kontrába ránkvezetik a labdát,akkor egy Mascherano Song tuti benyalja,szimplán az összeszokottság hiánya miatt is...Megjegyzem ez nem Songot minősíti le,ha most lenne egy plusz "sztár" középső védő,azzal is benyalnánk,ennyi idő alatt nem lehet beilleszkedni...Kell az összeszokottság hátul,egy ilyen kiélezett meccsen...Amúgy most olvastam,hogy Pique és Puyol is meggyorsítja a felépülését,állítólag a captain olyannyira,hogy ha kellene hétvégén is játszhatna...Már megint felülírja az orvostudományt a katalán szív... :) De majd meglátjuk,hogy ténylegesen lesz e olyan állapotban bármelyik is a Classicora...Ha igen,akkor Mascherano mellett kellenek az tuti...

Akárhogy is,a csapatnak úgy kell játszania,hogy kevés labdát veszítsünk középpályán,mertha lendületből ránk tudják vezetni a labdát,akkor akárki van hátul,megéghetünk...A taktikai faltokat is jól kell csinálni,ha megindulna a madrid akkor egy egy megfelelő helyen elkövetett kisebb szabálytalansággal meg kell fogni őket...És amint labdát veszítünk,mindenkinek teljes erőből kell visszasprintelnie,és szűkíteni a területet,amennyire csak lehet...És ha netán xre áll a meccs,nem szabad rohanni a győzelemért,higgadtnak kell maradni...Ha minden jól megy,8 pont előnyünk mindenképp lesz a meccse előtt,szal nekünk nem kell nyerni...Igen hazai pályán mindíg nyerni kell az ősi rivális ellen,alap elvárás...Deha nem megy ahogy elképzeltük,akkor el kell fogadni az x-et...Előző meccs után megmondta Tito,hogy kitámadtunk,mert 1pontot veszíthettünk volna,de ő 3mat akart nyerni...Teljesen igaza volt,1 pont kb semmi,igazából az 2 pontvesztést jelent,megért kockáztatni...De a madrid ellen ha xre állunk és a végén bukjuk,akkor ott 3mat veszítünk egyből,mert annyival jön közelebb a madrid,arról nem is beszélve,hogy lélektanilag hogyan érintené ez a 2 csapatot...Dúrva de akár el is mehet ilyeneken a bajnokság...Mert nem mind1,hogy úgy játszik a következő meccseken a madrid,hogy 5pont nem sok,azért még van esély,és beakasztja a húskampót,vagy marad a 8 amire az emberek zöme azt mondja,hogy soha nem hozták még be a bajnkoság történetében,és már elment a liga...Akármennyire profik,ezek a tényezők döntőek...No persze ha 11pont lenne,akkor letörhetnénk őket úgy,hogy ahhoz képest „kényelmesen” lefocizhatnánk a bajnokságot...

Amúgy én aggódok egy kicsit,nem jött jókor ez a sérülés hullám,de ha okosan csináljuk meg tudjuk oldani...Sztem kapunk majd a madridtól gólt,sajnos könnyen lehet 2t is,de a derbikre mindíg összekapja magát az elülső rész,pláne a katalán középpálya 120%on ég,és sztem fogunk tudni több gólt rúgni mint a madrid...Visca el Barca!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.09.25. 09:02:13

a Sevilla semmi olyat nem tud ami esélyesebbé tenné agyőzelemre, egyedül a hazai pálya előnyét kellene kompenzálni, de egy döntetlenre biztosan jók vagyunk.
a Madrid sajnos más tészta, elsősorban mert feljövőben van, másodszor mert utoljára győzelemmel jártak nálunk.
két dolgban kellene fejlődnünk: a kontráikat megfogni, a másik, hogy a letámadásaikból mi is gyorsabban jussunk szellősebb gyorsabb támadási lehetőségekhez. azután persze nem kellene átaludni az első negyedórát....,nem kellene lepkézni hátul...., és nem kellene ziccer gyártásra berendezkedni.
meg egy kis szerencse is jó lenne!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.09.24. 23:46:30

a közelgő sevilla és real madrid elleni 2 meccsen 4 ponttal elégedett lennék.
ez azt jelentené, hogy legrosszabb esetben is megmarad a 8 pont előnyünk úgy, hogy az egyik clasicón már túl vagyunk.

a benfica elleni meccset be is áldoznám (értsd úgy, hogy pihentetném a kulcsjátékosokat) ennek érdekében.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.09.23. 13:23:56

tudom, hogy nincs ennél közhelyesebb gondolat, de tényleg fognám a valdes, song, mascherano hármast és ráküldenék négy támadót (de ide beleférne xavi meg cesc is) egy fél óráig, hogy ugyan tanulják már meg az ilyen szituációkban elrakni a labdát a hosszúba, elgurítani a kapus mellett, helyezni, satöbbi. mert tényleg volt egy pár jó védése a kapusnak, de a többi az mind gyenge labda volt, amivel felhúztuk az önbizalmát az egekbe.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.09.23. 11:35:08

Nem akarok senkit felelősségre vonni, sem a negatívumokat keresni, a lényeg hogy 15 pontal 100 %-an állunk a tabella elején. ezeket meccseket a legnehezebb behúzni.
Az ilyen találkozóktól meg csak erősödünk. Megint kiderült, hogy tudunk küzdeni ha kell. mindenképp pozitívum!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2012.09.23. 11:28:29

Az első félidőt nagyon úntam. Ennek több oka lehet. Villa és Thiago hosszú kihagyás után nem pörög eléggé, sokat kivett a szerdai meccs a csapatból, a Granada fegyelmezetten játszott, a kapusuk ihletett formában védett. Fő ok szerintem az lehet, hogy a Szpartak-meccs ott volt a fejükben és kockázat nélkül akartak nyerni. Az első félidőben voltak ugyan helyzeteink, de nem igazi ziccerek, igaz a Granadának valóban nem volt esélye a gólszerzésre.
A második félidőben kezdett a játék görcsössé válni, Messi ingerült lett, stb. A cserék nagyon jól jöttek és szerencsére jó korán. Egyre többet kockáztatva támadtak ami nagyobb helyzeteket eredményezett, de kapusbravúrok megmentették a Granadát. A több kockázat, többnyire Messi labdavesztései, nem pedig nagy védelmi hibák vezettek a vendég-ziccerekhez. Szerencsére Valdez a helyén volt, bravúrosan védett.
Az utolsó félóra rettentő izgalmas volt.
Nekem a Mascherano-Song páros tetszett, Puyol és Pique sem lett volna gyorsabb vagy ütközött volna jobban, mint Song több alkalommal, a vendég helyzetekről inkább a labdavesztések és nagy kockázatvállalás tehet.
Ha Xavi és Pedro kezd, attól még kockáztatás nélküli támadójátékkal valószínűleg ugyanúgy nemn sikerült volna gólt szerezni és el tudom képzelni, hogy csereként beszállva a fáradtabb védelem ellen Thiago és Villa ugyanúgy lendületet és fordulatot hozott volna a játékba. (Akkor persze Messinek Pedrot kellett volna cseszegetnie, amikor kikattant a tehetetlenség érzésétől.)
Számomra a tanulság, hogy kell a rotáció és meg is van hozzá az emberanyag. Ha végig óvatosan játszunk és mondjuk 0:0 lesz a vége, az kevésbé zavart volna, mint ha rizikósan támadunk, de a Granada eggyel több gólt szerez. Persze így, hogy nyertünk, még jobb.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.09.23. 10:02:19

Korántsem játszottunk tökéletesen, sőt, de nem is ez a legfontosabb. A legfontosabb az, hogy egy ilyen nyögvenyelős meccset hozni tudtunk. Láttam a játékosokon az akarást, a küzdést. Xavi gólja után is látszott, hogy mennyire akarták a győzelmet. Ez azt jelenti, hogy éhes a csapat, nyerni akarnak. Tavaly sokszor ez volt a legnagyobb probléma.

Ami zavaró és aggodalomra ad okot az a védelem. Mascherano és Song hátul nagyon sebezhető. Egyrészt azért, mert nem ez az eredeti posztjuk, (bár Mascherano tavaly nagyon sokat játszott hátul és nem is tette rosszul) a másik pedig az, hogy ők ketten abszolút nincsenek összeszokva. Ha ehhez még hozzávesszük, hogy két hét múlva fogadjuk a Real-t, akkor levonható, hogy azért nem minden fenékig tejföl.
Tegnap igaz, hogy egy-két kisebb hibát leszámítva Sanyi nem volt rossz, de szinte mindegyik labdaérintésén látszik, hogy idegen poszton játszik.

Messi tegnap kicsit más világon volt. Rosszul játszott, plusz még, ahol tudott belekötött a többiekbe is. A Villa kontra Messi dialógnál is látszott, hogy ki van a hierarchia csúcsán. Villa úgy magyarázkodott, mint egy megszeppent kis gyerek. Persze az ilyenek is benne vannak, lehet mindenkinek rosszabb napja. Volt egy szituáció, amikor nem értettek meg egymást, ennyi. Felesleges az összeesküvés elméleteket gyártani, én sem azért jegyeztem meg.

Titonak is jár egy pacsi, jól cserélt. Xavi gólt lőtt, de mellette lendületet is hozott a játékba, nagyon hiányzott a középpályáról az általa képviselt magabiztosság.
És igen Tello is jól játszott. Rendre üresen kapta a labdát és legtöbbször a jó megoldást választotta. Még mindig volt olyan, amikor nem nézett se jobbra se balra, csak meghúzta, aztán adta is be. Még nagyon nagyon sokat kell fejlődnie, nekem sem a kedvencem, sőt a támadószekcióból őt látom legkevésbé szívesen a pályán, de amíg gólokat lő, lendületet visz a játékba, addig egy szavam sem lehet.
Összességében egy közepes meccset játszottunk. Az első félidő szóra sem érdemes szinte, végig alibizték a játékosok. A második félidőre már jobban pörögtek, de a Granada elég jól állta a sarat, ezért is kellett a végéig várni a győztes gólra, de szerencsére Xavi eldöntötte a három pont sorsát.
A pozitívum az, hogy lehetett egy jót szurkolni. :P
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
socio66

2012.09.23. 09:43:39

TT írta:biztos sokan értitek miért ez a fajta játék a legnehezebb
nekem továbbra is magas, hogy mitől lenne ez a játék a legnehezebb.
tegnap volt, hogy a granada nyolc emberrel állt a saját tizenhatosán belül, vagy annak vonalában, teljesen megszállták a kapujuk előterét, kb kartávolságra álltak egymástól a játékosok, és két lépésnél többet mozogniuk sem kellett védekezés közben.
a pszichikai nyomás oké, meg nem akarom én ezt teljesen degradálni, de például egy letámadásos védekezés, amit a madrid szokott játszani ellenünk, meg néhány spanyol csapat, belőlem is elismerést vált ki-ha már a védekezésnél maradunk-, egy támadó, építkező csapatot pedig minden esetben többre tartok, mint egy védekezőt.
úgyhogy nekem teljesen értelmezhetetlen, hogy miért ez a legnehezebb játék, példaként hozom az egert, ahol a csapat hatvan százaléka tavaly jött, a maradék negyven meg idén, tehát összeszokottságról beszélni nem lehet, illetve hát minőségileg sem állunk a liga csúcsán, mégis, ezzel a betömörülő, saját tizenhatosunkat megszálló védekezéssel meg tudunk fogni bárkit, totál impotens volt ellene a fradi, a loki, de még a vidi is.
de majd úgyis jön Bob, és megmagyarázza, hogy ez a játék a legszebb a világon. :)
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.09.23. 08:58:16

Jó kis meccs volt. Ugyan nehéz volt a győzelem, de mindamellett a játékkal sztem nem volt gond. Kb 8szor blokkoltak a Granada védői az utolsó pillatanban, azonkívül több helyzetet mi hagytunk ki, de ha a helyzetkihasználást nem nézzük, akkor bizony jól játszott a csapat. Gyenge volt a meccs eleje, de a második félidő végétől a meccs végéig(kb 5 percet leszámítva) 100%-on pörgött a csapat és teljesen beszorult a Granada. Nem volt tökéletes meccs, de a tavalyi szezonban pont az ilyen meccseken veszítettünk pontokat, ahol izzadni kellett a győzelemért. Idén egyelőre minden hasonló meccset megnyertünk.
Az egyéni teljesítményekkel Messit leszámítva nem volt gond. Messi rég volt ekkora hullámvölgyben. Fabregasnak nehéz a dolga, de ő van beküldve a darálóba, így ez nem meglepő. Sanchez sztem kimondottan jól játszott. Mindig kicselezett egy embert, azért nem volt gólveszélyes, mert az volt a feleadata h másoknak teremtsen helyzetet. A védelem is rendben volt. Volt egy evszélyes kontra, de ez teljes kitámadás mellett nem meglepő, ellenben sokszor nyert a védelem olyan szituációban ahol több volt a Granada játékos, mint nálunk a védő.
Tello kezd belejönni. Már nem állandóan azzal szórakozik h megpróbálja körbefutni az ellenfelet, majd rosszul beível. Egyre érettebb játékot mutat. A Moszkva ellen is volt kb 3-4 ostoba megindulása, de a szokásossal ellentétben ott már ugyanannyi okos megoldása is volt. Úgy néz ki végül csak bebálik, de azért a labdaátvételeken még javítania kell. Nála sutábban senki nem vesz le labdát a csapatban. Mindig egy csomó időt veszít a labda megszelidítésével.

Összességében elégedett vagyok a csapattal. Voltak bőven helyzetek, csak a gól jött össze nehezen. A csapat harapósabb, mint Pep alatt volt(főleg ha azt nézzük h a BL-ben csak a rangadókon láttuk Pep alatt ennyire küzdeni a csapatot, míg a bajnokságban az ilyen meccsek igencsak lagymatag játékot hoztak), illetve a szélek újszerű használata is egész hasznosnak bizonyul a betömörülő csapatok ellen. Alves nem fut fel annyit h aztán sután beíveljen, Tello és Pedro ellenben tudják némileg csökkenteni középül a népsűrűséget.
A védelemnek javulnia kell, de vannak biztató jelek. Mascheano a Real elleni nagy hiba után remekül játszik, míg Pique is egész jó formában volt, míg le nem sérült. Song pedig a tegnapi meccsen már helytállt középső védőként.
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése