Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.23. 21:11:43

IGEN! MONTOYA! THIAGO!

Valdés, Alves, Piqué, Mascherano, Montoya, Song, Thiago, Iniesta, Alexis, Messi i Villa.
(fcb)

Pad: Pinto, Jordi Alba, Bartra, Xavi, Sergio, Pedro i Tello.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.02.23. 20:40:59

Én mondjuk Messit a padra raknám: Nem ártana neki a pihenés és arra sem ártana megtanítani, hogy ha épp pályára kell lépni ne ott pihenjen, mint szerdán.. :roll:
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.02.23. 19:15:59

Gareth Tello írta:
Varatrix írta:Mundo által vázolt kezdőcsapat.
Valdés, Alves, Puyol, Masch, Alba, Song, Thiago, Iniesta, Alexis, Messi, Villa
Egyetlen dolgot szeretnék, ami a kezdőcsapatot illeti: Montoya játsszon már végre... Nem érdemli meg, hogy ilyen szinten mellőzve legyen. Pláne, hogy Alvesnek bérelt helye van a két Clásicóra és a Milan-meccsre is...
Teljesen jogos. Talán ma is kezdhetne, akár a baloson is. Bartranak is kéne már időnként játszani a bajnokikon, mert így nem fejlődik semmit. Persze érthető a padoztatása, de a Milan és a Klasszikus maraton után mindenképp lehetőséget kéne neki adni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.23. 17:39:22

Varatrix írta:Mundo által vázolt kezdőcsapat.
Valdés, Alves, Puyol, Masch, Alba, Song, Thiago, Iniesta, Alexis, Messi, Villa
Egyetlen dolgot szeretnék, ami a kezdőcsapatot illeti: Montoya játsszon már végre... Nem érdemli meg, hogy ilyen szinten mellőzve legyen. Pláne, hogy Alvesnek bérelt helye van a két Clásicóra és a Milan-meccsre is...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.02.23. 16:50:45

Varga írta:Szerintem meg nagyon nem. Folyton elöl ragad, emiatt elcsúszik a védelem. Alves helyén nyílik egy rés amit meg elvileg Pedrónak kéne lezárnia, de neki támadnia is kéne, kb már a középpályán játszik. Milan ellen is ebből kaptunk gólt.. Nem véletlen a sok kapott gólt idén, ezért is várom nagyon Abit.
Ez kissé zavaros. Ezt az Alves, Pedro vonalat nem értem, de már ott hibádzik hogy Jordi sokszor fennragad.

Más:
Mundo által vázolt kezdőcsapat.
Valdés, Alves, Puyol, Masch, Alba, Song, Thiago, Iniesta, Alexis, Messi, Villa
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2013.02.23. 15:18:57

Varatrix írta:
Vakmacska írta:Végre, Abidal felépült! Szorítottam érte. Remélem mielőbb 100%-osan bevethető lesz, mert nagyon kell egy normális bal védő.
:shock:
Szegény Alba. Tanár mind támadásban, mind védekezésben.
Szerintem meg nagyon nem. Folyton elöl ragad, emiatt elcsúszik a védelem. Alves helyén nyílik egy rés amit meg elvileg Pedrónak kéne lezárnia, de neki támadnia is kéne, kb már a középpályán játszik. Milan ellen is ebből kaptunk gólt.. Nem véletlen a sok kapott gólt idén, ezért is várom nagyon Abit.
Kép
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.02.23. 10:46:36

Varatrix írta:
Vakmacska írta:Végre, Abidal felépült! Szorítottam érte. Remélem mielőbb 100%-osan bevethető lesz, mert nagyon kell egy normális bal védő.
:shock:
Szegény Alba. Tanár mind támadásban, mind védekezésben.
Itt sokan azt várják hogy Abidal újra kezdő lesz.Szerintem annyi lesz a visszatérése hogy lejátszik 1-2 meccset,aztán a szezon végén szögre akasztja a csukát.Albát már úgysem tudja kiszorítani a kezdőből.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.02.23. 10:25:15

Gyerekek én amennyit csak lehet pihentetnék. Jó lenne frissen nekivágni a Real és a Milan elleni csörtének, jövő héten 2 Klasszikusunk is lesz. A Sevillát meg jó lenne kcisit tartalékosan is, de vhogy elverni. Sztem Montoya, Mascherano, Thiago, Song, Villa, Tello nyugodtan mehetnek a kezdőbe.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.02.23. 09:02:52

Vakmacska írta:Végre, Abidal felépült! Szorítottam érte. Remélem mielőbb 100%-osan bevethető lesz, mert nagyon kell egy normális bal védő.
:shock:
Szegény Alba. Tanár mind támadásban, mind védekezésben.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.02.23. 08:52:17

Fontos meccs lesz a mai. Nem mindegy, hogy milyen lelkiállapottal futunk neki a Realnak vagy a Milannak. Ha nem tudnánk ma nyerni azzal egy kicsit bent ragadnánk mentálisan a szerdai gödörben szvsz, ezért nagyon fontos lenne egy magabiztos győzelem.

Egy két kulcsember pihenhet, de remélem, hogy komolyan vesszük a Sevillát és behúzzuk a 3 pontot.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.22. 19:07:02

Végre, Abidal felépült! Szorítottam érte. Remélem mielőbb 100%-osan bevethető lesz, mert nagyon kell egy normális bal védő.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.02.20. 20:06:53

Vakmacska írta:Nem tudom ki hogy van vele, de engem személy szerint picit zavar, hogy a Sporttv kiírja pofátlanul, hogy HD adás, közben nem is az.
Lehet, hogy spanyolok úgy adják, de hogy ők nem, az biztos.
Az jobban zavar, hogy csak egy meccset közvetítenek. Lehetne mindkét nap mindkét csatornán egyet, és az lenne a legjobb nekünk futballszeretőknek. Sőt, én egyesíteném az összes sportcsatornát (ha egyszer lesz annyi pénzem, megcsinálom :D ), hogy mindenki kedvére válogathasson.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.20. 19:52:54

Nem tudom ki hogy van vele, de engem személy szerint picit zavar, hogy a Sporttv kiírja pofátlanul, hogy HD adás, közben nem is az.
Lehet, hogy spanyolok úgy adják, de hogy ők nem, az biztos.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.17. 18:29:48

Szvsz a kapott gól lesgól volt, te tök mindegy. A szomorú, hogy 4-5 koppra ilyen támadást vittek végig, és csak a jószerencsén múlt, hogy nem kaptunk belőlük gólt.
Aztán nekünk két gólt is behúztak lesre.

A védekezés megint katasztrofális volt sokszor, Puyolnak nincs igazi helyettese.

2-1-nél a fiúk rendesen leálltak, tartalékoltak a Milanra, és ennek majdnem megitták a levét.

Én el tudnám képzelni azt, hogy a középpályán egy Xavi-Adriano-Busi álljon fel, elől meg Messi-Ini-Alexis.
Adriano támadni és védekezni is jó, ráadásul besegíthet mindkét oldalon.
Az tuti, hogy a Milan is kontrázni fog, csak hát ők klasszisokkal jobbak, mint a Granada.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.02.17. 15:38:18

A mi életünket is megnehezítette az Udinese B, de nekünk végül összejött a győzelem. Jelenleg ez a Margit és köztünk lévő nagy különbség, hogy mi az ilyen meccseken küzdünk és behúzzuk őket, míg ott el vannak anyátlanodva. Szerencsére.

Messi bombasztikus formában, nem kell sokat várni arra, hogy ő legyen majd a legjobb gólszerző, ha ilyen iramban önti a gólokat!
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.17. 11:47:04

Ez meccs sztem a játékosoknak is kifejezetten megerőltetés volt, szerencsére azért nem alibizték el az egészet (csak az utolsó 10 percet, akkor imádkoztam is rendesen, h ne kapjunk gólt), hanem legalább küzdöttek valamennyire.
A támadókról annyit, h Pedro az első félidőben mintha pályán sem lett volna, ki kéne találni valamit arra, hogy mit kezdjünk vele ott Alves elfutásai mellett, mert ég és föld a különbség, amennyiszer a bal és a jobb oldalon megjátszható volt. Szvsz jobbtámadót tök felesleges játszatni bárkivel is, mert oda úgyis csak Alvesnek mennek a labdák, kvázi azt az embert kivesszük a játékból.
Sanchez legalább helyzetbe került, de abban sem volt sok köszönet, esküszöm, ha az összes ziccerét ellőtte volna egyből, simán lenne már 15 gólja. (És az előző meccsen meg is látszott ez) De amikor le akar fordulni még a védőről ziccerben, lassan már az idegbaj kerülget...
Messi legalább annyival volt jobb náluk, hogy ő csak önmaga árnyéka volt, ne legyen igazam, de a Milan és a Madrid elleni 3 meccsen összesen nem fog annyi gólt lőni, mint tegnap (esetleg tiziből, meg szabadrúgásból)
Ami viszont érdekes, az az irányítók helyzete. Thiagonak hiába van 93%-os passz mutatója, ha a maradék 7%ból rendre gólpasszt próbál adni az ellenfélnek, de egyébként tényleg, ha ront, akkor hihetetlenül nagy hibákat tud véteni. Cesc meg Xavi helyén konkrétan borzalmas, rossz nézni, h 10 másodpercen belül Sanchez és Pedro is remekül beindul, ő meg csak megy és tologatja a labdát. Alvesnek oda tudja löbbölni a jobb oldalra, de kb. ennyi, ami a 30 méternél hosszabb passzairól elmondható (mert hogy ilyenek amúgy nincsenek neki). A 16os előtt már feltalálja magát, de hátrébb ne próbálkozzunk vele. Nem hittem, hogy ez fogom mondani, de ez a páros egy Iniesta vagy Xavi nélkül egy komolyabb ellenfél ellen nem jutna sokra.
A szélsővédekezést is rendbe kéne rakni, ez a "bal oldali védőt megverik, Alves meg elrontja a tolódást" forgatókönyv idén túl sokszor jött be az ellenfélnek. (Egyébként tényleg vissza kéne zárnia Pedronak oda, de ennél a gólnál konkrétan jól voltak elosztva az emberek, csak Alves pont elég messze helyezkedett az emberétől, hogy már ne tudja elfejelni)
Ja és természetesen a partjelzők nem tudom milyen meccset néztek, de alapvetően nekik köszönhetően lett szoros ez a találkozó.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2013.02.17. 09:08:52

Olvasva a tegnapi meccsel kapcsolatos hozzászólások egy részét az az érzésem,hogy sokan azt várták,hogy a csapat az egész idény során brillírozni fog. Képtelenség azonos kimagasló színvonalon végig nyomni egy szezont. Nekem tegnapi meccshez hasonló mérkőzések bizonyítják,hogy mennyire erős ez a csapat. Ilyen játékkal (kb. a valós tudás és pontosság 50%-val)nehéz pályán nyerni,véleményem szerint jót jelent.
A kezdő kapcsán felmerült anomáliákra (miért nem játszanak a fiatalok,stb.)csak annyit, hagyjuk már a szakmai stábra a csapat összeállítását mégiscsak Ők "élnek együtt" a játékosokkal, látják a napi edzés munkát, a fejlődést és a hibákat. Thiago a legjobb példa, sokan már most Xavi potenciális helyettesét látják benne (saját nem megfellebbezhetetlen véleményem szerint az még kb.4-5év,mire elérheti azt a szintet) tegnap is olyan hibája volt(amilyen már korábban is és abból gól lett), ami után egy felkészültebb csatár bevarrja a helyzetet. Ne értsetek félre,óriási potenciál van a játékában,de szerintem még sokat kell fejlődnie,hogy Xavihoz mérjük.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.16. 23:40:10

A lényeg megvan.
Az eredmény lényegtelen, de az utolsó 10 perc érthetetlen volt számomra.
U.i.: Valaki szóljon már a Ligának, hogy vasutasokat ne küldjenek a vonal mellé.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.02.16. 23:32:06

Az első félidő kicsit ijesztő volt. Alexis és Pedro megint gyenge, és sajnos Messi is szokatlanul pontatlan, az egész csapat nagyon lassú. De a második félidő egész jó lett. Messi feljavult, jók voltak a cserék, gyorsabb lett a játék. A végén egy kis kapkodás, mert nem sikerült a harmadik gólt berugni, és a Granada nagyon belelkesült.
Összességében felrémlett a tavalyi idegenbeli vergődés, de aztán egyenesbe jött a csapat.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.02.16. 22:23:34

Összességében szerintem elégedettek lehetünk. Ismét nyertünk idegenben egy fontos BL meccs előtt. A srácok amennyire lehetett vigyáztak magukra. Volt néhány tetszetős kombináció, több helyzet kimaradt, a partjelző is megfogott bennünket néhányszor.
A helyzetkihasználás továbbra sem megy, ma még Messi is elbénázott két jobblábas ziccert. Viszont a 2 gólja mellett, megint kiosztott 6-8 asszisztot, amit be kellett volna a társaknak lőni. Csak indulnának már be a többiek is. :)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.02.16. 22:20:38

Sztem ez egy több szempontból is pozitív meccs volt.

1. Nyertünk.

2. A játékunkkal igazából nem vagyok elégedetlen, gyönyörű akciókat dolgoztunk ki és elég gyakran értünk oda a kapujukhoz. Más kérdés, h sajnos gyér %-ban érvényesítettük ezeket, de apróságokon múlott. A játék lényegében jól meg volt oldva és ez egy alapvetően védekezőbb csapat ellen nagyon bíztató.

3. Másrészt annyira azért kijött focizni a Granada, h hátul is az utolsó pillanatig figyelnünk kellett és ez is a hasznunkra válhat a komolyabb meccsek előtt. Egy 7:1 után könnyebben elhiszi az ember, h minden rendben és ez figyelmetlenséghez vezethet. Így meg figyelni kellett és profitálhatunk belőle.

4. A csapat agya pihenhetett (Xavi-Ini) bőven. Átmozgatásként a Hófehérke azért beszállt picit :)

5. Messi újabb mérföldköve 8)


Nos, a kötelező letudva, nézhetünk előre, Milánóba.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.02.16. 22:08:41

herlius írta:
Tarsi88 írta:Valamit kezdenünk kell a jobb oldali védekezéssel, mert ez már a sokadik gól volt amit onnan kapunk. Nem tudom, hogy Alves húzódik be túlságosan, vagy Pedro nem zár vissza rendesen, de erre megoldást kell találnunk minél előbb.
A meccs végén meg nem lett volna szabad, ennyire átadni a területet, mert majdnem megégettük magunkat miatta.
A kérdésedre a válasz: Pedro. Az esetek nagy részében ugyanis Alves csak a védelemmel tolódik középre, a mögötte maradó teret viszont a szélsőnek kutyakötelessége lenne levédekezni. Nézd vissza a korábbi fordulókban kapott góljainkat, mindegyik ugyanarra a sablonra épül és mindegyik esetben az 1-2 méteres hátrányban visszafelé loholó Pedro-t fogod látni. Azt persze nehéz megítélni, hogy ez Pedro taktikai fegyelmezetlensége, vagy az előretoltabb játékának a hátulütője, de hogy egy komolyabb BL-csapat itt simán kivégezhet minket, az holtbiztos.
igen és valamit kellene kezdeni a bal oldali védekezésünkel is....! ugyanis a beadás most is onnan jött, miközben Alba öt méterről nézte!vissza lehet nézni hány ilyen gólt kaptunk már!!sajnos ez Alba nagy hiányossága.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.02.16. 22:07:12

visca el barca írta:
és nekem van egy olyan érzésem, hogy ezt már nem is fogja kinőni. szerintem egy kisit tul értékelt a srác, marha messze van még xavi, iniesta sizntjétől, jelenleg fabregas is sokkal jobb jatekos
A tehetségével nincs gond szerintem, azt is tegyük hozzá, hogy bőven fiatalabb, mint a felsorolt személyek. Iniesta mondhatni sehol sem volt még a mostani szintjétől ennyi idősen, szóval még lehetetlen megmondani, mi lesz a srácból. Azt viszont már most látni, hogy 21(?) évesen teljesen higgadtan, mindenfajta megilletődöttség nélkül játszik a világ jelenlegi legjobb csapatában, és abszolút nem lóg ki a sorból, sőt. Ez szerintem nem kis teljesítmény.

A brazilos vér, a lazaság sajnos benne van, ezért kell a kapuhoz közelebb játszatni. Bár középpályásként sajnos néha így is, úgy is hátra kell mennie, szerepkörtől függetlenül, és akkor benne van, hogy csinál valami ilyesmit.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.16. 22:05:01

Hát Thiago elég felelőtlen volt, az biztos. Nagyon csapongó a játéka...
A védekezésünk, meg botrányos... össze kell kapni, mert ilyen védelemmel, úgy kell pályára lépnünk Milánóban, hogy többet rúgjunk mint kapunk...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.02.16. 22:03:57

Tarsi88 írta:Valamit kezdenünk kell a jobb oldali védekezéssel, mert ez már a sokadik gól volt amit onnan kapunk. Nem tudom, hogy Alves húzódik be túlságosan, vagy Pedro nem zár vissza rendesen, de erre megoldást kell találnunk minél előbb.
A meccs végén meg nem lett volna szabad, ennyire átadni a területet, mert majdnem megégettük magunkat miatta.
A kérdésedre a válasz: Pedro. Az esetek nagy részében ugyanis Alves csak a védelemmel tolódik középre, a mögötte maradó teret viszont a szélsőnek kutyakötelessége lenne levédekezni. Nézd vissza a korábbi fordulókban kapott góljainkat, mindegyik ugyanarra a sablonra épül és mindegyik esetben az 1-2 méteres hátrányban visszafelé loholó Pedro-t fogod látni. Azt persze nehéz megítélni, hogy ez Pedro taktikai fegyelmezetlensége, vagy az előretoltabb játékának a hátulütője, de hogy egy komolyabb BL-csapat itt simán kivégezhet minket, az holtbiztos.
Válasz küldése