Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.04. 12:41:20

S.Agüero írta:Annyiból lehet, hogy rotál, hogy Vidalt és Pacot kezdeti, mást fölösleges lenne szerintem. :)
Már csak az hiányzik, hogy ne Lajos kezdjen egy Bilbao ellen, úgy hogy KP-nk sincs rendesen.. :lol:

Majd ha esetleg 3-0-ra megyünk akkor jöhet az utolsó 20-25 percben, de szerintem jó ha egyáltalán 1 góllal nyerünk nagynehezen ma.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.04. 12:29:24

Annyiból lehet, hogy rotál, hogy Vidalt és Pacot kezdeti, mást fölösleges lenne szerintem. :)
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.04. 12:06:07

A várakozásokhoz mérten kihagyja még a mai meccset Iniesta, Busquets és Digne is. Valószínűleg jövőhéttől lesznek bevethetőek. Nagy szükség is rájuk az Atleti, Alavés na meg majd a PSG ellen.

A keret: Ter Stegen, Cillessen, Piqué, Rakitic, Denis, Arda, Suárez, Messi, Neymar Jr, Rafinha, Mascherano, Paco Alcácer, Jordi Alba, Sergi Roberto, André Gomes, Aleix Vidal, Umtiti, Mathieu.

Kíváncsi leszek most mennyire nyúl majd bele a csapatba Lucho. A Betis elleni betli után nem hiszem, hogy újra megkeverné a lapokat.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.02.03. 13:51:42

És ha minden nyilatkozatban (az elnöktől Umtiti-ig) a bírókat ugatnánk, akkor mégis mi változna? Meccs után el kell felejteni a dolgot, mert csak visszahúz, értelmetlen.

Másképp is lehet nyomást gyakorolni rájuk, nemcsak nyíltan. Sőt, lehet, h azzal csak az ellenkezőjét érnénk el. Talán a sok - pályán való - szánalmas sírásunk miatt nem fújnak most mindent, mikor Neymar meg Suarez homorít. Akkor nem volt probléma a bírókkal, mikor sorba kaptuk semmire a tiziket, pedig már én röhögtem rajta.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.03. 12:34:55

Iniesta után, ma Busquets is együtt tudott edzeni a csapattal, de valószínűleg még egyikük se játszik holnap. Nálam Mashe és Rafinha kezdő lenne, a harmadik helyre, nem tudok dönteni. A Bilbao ellen Denis talán túl merész lenne még hazai pályán is. Kell Rakitic vagy Gomes védőmunkája.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.31. 14:03:52

csak és kizárólag az ilyen dolgok miatt örültem volna laportának, ő tuti kinyitná a száját...

Más:

A 2018–2019-es idénytől alkalmaznák a spanyol labdarúgó-bajnokságban a videobíró-technológiát.

Javier Tebas ligaelnök azután szólalt meg a témában, hogy az FC Barcelonának a hétvégén nem adtak meg egy szabályos gólt.

„A tesztelések már zajlanak, nyolc hónapja foglalkozunk a videobíró-rendszerrel. A következő idényben kipróbáljuk az élvonalban, és ha a FIFA végérvényesen jóváhagyja, 2018 júliusától használjuk” – nyilatkozott az El País című lapnak.

A labdarúgás szabályalkotó testülete, az IFAB tavaly márciusban engedélyezett kétéves próbaidőszakot a videobíró tesztelésére. Több más topbajnokságtól – így az angoltól, az olasztól és a némettől – eltérően azonban a spanyolban egyelőre még a gólvonal-technológiát sem alkalmazzák, mert túlságosan drágának tartják.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.01.31. 12:20:55

Tobias88 írta:Nem értem, hogy egy ilyen kiváló bajnokságnak mint a Spanyol ilyen csapatokkal, hogy lehet ilyen vezetése. Ha bármelyik bíró egy kalap sz*r egy meccsen, csak megveregetik a vállát hogy majd legközelebb és marad a színvonal.

Most meg még csak nem is kommentálták a meg nem adott fél méteres gólt. Meg jelezték ugye, hogy nem is tervezik bevezetni a gólbírót, mert túl drága ahhoz képest, hogy mennyit van használva. És ha ilyenen múlik egy bajnokság? Mert bizony múlhat ilyenen.
Szerintem szimplán arról van szó, hogy úgy igyekeznek befolyásolni az eredményt, ahogy tudják. De ez igaz mondjuk más versenysorozatokra, a BL-re is. Túl nagy pénzek forognak kockán. Sajnos én már nem hiszek a sport tisztaságában de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy CSAK a Real-t segítenék. Mindig azt húzzák, akit végül ezért vagy azért ki akarnak hozni győztesnek. Ezek voltunk már mi is, volt az Inter is, tavaly épp a Real Madrid. Nem véletlenül nem volt még címvédés a BL-ben :roll:
Persze a modern technikák bevezetése akadályozná ezt a befolyásolást, ezért tartózkodnak a bevezetésétől olyan nagyon.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.31. 12:20:05

visca el barca írta:nem tudom van-e a kluboknak külön-külön lehetősége arra, hogy más nemzetbeli bírókat hozassanak, de lehet a vezetőség helyében elgondolkodnék rajta. nem is kellene messzire menni, sok francia meccset nézek, nagyon jó bírók vannak.
http://www.hatharom.com/2017/01/30/elcs ... =eurobarca" target="_blank

Ezt érdemes átnézni, aztán mindenki gondoljon azt amit akar.
Nem mondom hogy irányított és szándékos, de jelentősen belenyúlnak a bírók az amatőrségükkel a bajnokságba.
Ezzel szemben nekünk hány olyan meccs volt ahol a bíró egyértelműen a javunkra tévedett leginkább? A Sociedad elleni meccsen kívül nem nagyon tudok mondani másikat...Az ellenzők még a Valenciait hozzák fel, de ott is olyan szinten világtalan volt a bíró, hogy szétvághatták a Barca játékosokat és mehetett tovább, persze Businak meg azért reklamáltak második sárgát mert dobta magát a valenciai csóka.
Ezzel szemben nem egy olyan meccs volt ahol kétségtelenül a Barca kárára tévedett a bíró, elég belegondolni a Malagai meccsre, a Villarrealra, Bilbaora, meg a mostani meccsre, és ez csak 2.5 hónapon belül... Ez csak 8 pont alapból, ebből levonva a Sociedad elleni 1 pontot, még mindig 7 pont veszteség...

Az Espanyol-Sevilla meccsen szintén érdekes volt a bíró.
Persze lehet mondani hogy játszhatnánk jobban és akkor nem lenne miről beszélni, de ha már szabályos a gól azt illene megadni, nameg a jogos faultokat befújni.

Sokszor nézem a rivális meccseit is, de az tény, hogy míg nálunk tucatjával volt olyan meccs, ahol a bírók konkrétan teljesen kiengedték a kezükből a meccset(és olyan világtalanok voltak, hogy az ellenfél felkaphatta volna kézben a labdát és berohanhatott volna a Barca kapujába, és megadta volna gólnak), addig a Real Madridnak nem nagyon emlékszem ilyen meccsére, jó ha 1 olyan volt...

Mindegy hogy szándékos-e vagy se, de sorra kifogunk világtalan bírókat, és ez nem lenne megengedhető egy akkora bajnokságban mint a La Liga...
Persze amíg Tebas az esetre annyit mond hogy" volt már más csapattal is ilyen, csak az nem keltett ekkora visszhangot", nem kell sokat várni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2017.01.31. 12:22:21-kor.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.01.31. 12:15:14

Tobias88 írta:Nem értem, hogy egy ilyen kiváló bajnokságnak mint a Spanyol ilyen csapatokkal, hogy lehet ilyen vezetése. Ha bármelyik bíró egy kalap sz*r egy meccsen, csak megveregetik a vállát hogy majd legközelebb és marad a színvonal.

Most meg még csak nem is kommentálták a meg nem adott fél méteres gólt. Meg jelezték ugye, hogy nem is tervezik bevezetni a gólbírót, mert túl drága ahhoz képest, hogy mennyit van használva. És ha ilyenen múlik egy bajnokság? Mert bizony múlhat ilyenen.

Persze lehet azt mondani, hogy miért nem vertük meg a Betist több góllal, de ez hatalmas baromság. A Madrid is nem egy meccset nyert szenvedve eddig 1 góllal...
Tedd hozzá,hogy lesgólokkal
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.31. 12:08:13

nem tudom van-e a kluboknak külön-külön lehetősége arra, hogy más nemzetbeli bírókat hozassanak, de lehet a vezetőség helyében elgondolkodnék rajta. nem is kellene messzire menni, sok francia meccset nézek, nagyon jó bírók vannak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.01.31. 11:50:37

Nem értem, hogy egy ilyen kiváló bajnokságnak mint a Spanyol ilyen csapatokkal, hogy lehet ilyen vezetése. Ha bármelyik bíró egy kalap sz*r egy meccsen, csak megveregetik a vállát hogy majd legközelebb és marad a színvonal.

Most meg még csak nem is kommentálták a meg nem adott fél méteres gólt. Meg jelezték ugye, hogy nem is tervezik bevezetni a gólbírót, mert túl drága ahhoz képest, hogy mennyit van használva. És ha ilyenen múlik egy bajnokság? Mert bizony múlhat ilyenen.

Persze lehet azt mondani, hogy miért nem vertük meg a Betist több góllal, de ez hatalmas baromság. A Madrid is nem egy meccset nyert szenvedve eddig 1 góllal...
94:39 6 - 1
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.30. 22:52:30

Samper írta:Palesz, Masche remek mélységi irányító lenne, ha az lenne a fix helye - szerintem.
Nem elég jó nyomás alatt, nem elég labdabiztos hozzá.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.01.30. 22:48:34

Palesz, Masche remek mélységi irányító lenne, ha az lenne a fix helye - szerintem.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.30. 22:25:54

Akkor elnezest, meccs utani kialakult vitabol siman azt hittem, hogy nem, ugy meg eleg huzos volt azert. Szemelyeskedni mondjuk Barcasnak se lehet ugyhogy torolve lett volna amugy is a "vita" 3/4-e, legkozelebb majd emberibb hangnemben. Ez ugyanugy szol a reagalokra is..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.30. 22:11:09

Palesz, az a baj, hogy ő még Barcás is. :D Legalábbis szerintem.

OFF vége.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.30. 22:09:11

johndoe83 írta:Na mivan itt? Fidesz kormány? Minden hozzászólásomat ki fogják ezután törölni? Csak mert nem tetszik a véleményem? Szánalmasok vagytok!
"Bukott meccs" utan felesleges idejonni hangulatot szitani. Lehet ertelmesen vitazni itt Realosoknak is, tobbeknek megy is, de amikor alapbol paprikas a hangulat, akkor nem kell idejonni es meg olajat onteni a tuzre..
johndoe83
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017.01.15. 18:06:14

2017.01.30. 22:02:08

Na mivan itt? Fidesz kormány? Minden hozzászólásomat ki fogják ezután törölni? Csak mert nem tetszik a véleményem? Szánalmasok vagytok!
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2017.01.30. 21:07:44

Tromort, nagyreszt egyet ertek veled, csupan egyetlen dolog ami megutotte a fulem... :D

Irtad, hogy atestunk a lo tuloldalara az igazolasokkal, nem tudom mar hogy fogalmaztal, de az volt a lenyeg, hogy tulgondoltuk a dolgot, amit anno nyaron en is igy gondoltam, mikor hallotam, hogy megint egy uj srac, meg megint, foleg olyanok, meg oda, ahova lehetett volna mast is, jobbat is, ha mar ennyire akartak, de nem is lett volna muszaj...
Na de, ha visszaemlekszem, tavaly ilyen tajt, meg tavasszal, nyaron sokan sirtak uj emberekert, legyen hosszu pad stbstb.... Megkaptak, most meg mindenki kuldi oket melegebb eghajlatra, max 1,2 kivetellel :)

Szerintem sem kellett volna ennyi ember, foleg ennyi toltelek, de ha mar megvettek akkor kell nyomatni oket, ha tetszik ha nem, max amit te is irtal, vagy LE ramegy arra, hogy mostantol a full csapat, es lesz ami lesz, vagy csinalja ezt igy tovabb, megint csak lesz ami lesz felfogassal, mert igy is ugy is leeshetnek kupak, akar makbol, vagy megerdemelten. Az, hogy ramegye erre a szezon, emiatt a rotacio miatt, az majd kesobb derul ki, meg csak Januar van, het alatt valtozhat a vilag. Ugyan ugy mint 3,4 hettel ezelott mar sokan LE istenket tiszteltek, most meg gyulolik... :mrgreen:

Remelem, megkapja a stab az egyensulyt, de teny, hogy folosleges volt szerintem is ennyi embert ide hozni, akik jo kozepszerek, vagy jo kis jatekosok, csak nem pont ide, a Barca fociba.
Barça,Barça,Baaarça!!!
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.01.30. 20:54:49

Csak 57cm volt beljebb a labda mint a gólvonal.
Tromort77

2017.01.30. 15:20:18

Kicsit Palesz írása mentén én nem csak a középpályáról hiányzó embereket emelném ki, hanem a védelemből is.
Én régóta hajtogatom, hogy Alba kulcsjátékosunk a labdakihozataloknál, mert nagyon jól tud előre játszani, szét húzni a pályát. Labdabirtoklásnál pedig 4. középpályásunk néha. Tavaly vagy azelőtt volt egy meglepő statisztika, hogy Alba hiányában mennyivel kevesebb gólt lő a csapat. Unalmamban kikerestem Alba és Digne statjait. (csak azt vettem figyelembe amikor 60+ több percet játszottak)

Alba: 17 meccs 13 győzelem 2 vereség 4 döntetlen 53 gólt rúgott vele a csapat és 17-t kapott
Digne: 15 meccs 10 győzelem 2 vereség 3 döntetlen 35 rúgott rúgott vele a csapat és 10-t kapott

Nyilván nem lehet egyértelmű az összehasonlítás, mert más nehézségű meccseken játszanak főként. De Digne elvileg a kisebb meccseken szerepelt.

Alba 1600 perc alatt 1 gól 4 gólpassz, Digne pedig 1000 perc alatt 1 gól. Ettől függetlenül Digne-t egy jó játékosnak tartom. Nem ellene írom ezt.

De ide hegyezném ki a mondandómat. (Alba volt sérült is, ezt hozzá kell tenni.) De akkor is indokolatlanul sokat játszik Digne. Ahogy ez még elmondható a pad feléről. Jött egy rakat új játékos akiket játszatni kell, meg erőltetni őket, mert hosszú a szezon és építeni kell a jövőre. De pont emiatt szív a csapat az ilyen kis meccseken mint a tegnapi is volt. Vannak ígéretes dolgai mindenkinek. De Umtitin kívül egyik igazolás sem robbant be és egyik sem ad semmit a csapatnak. Digne még védelemben hozza amit kell. De a többiek nem lendítik előre a középpályát illetve a támadó szekciót semmilyen szinten. Most ez a két opció van, hogy kizsigereli a meglévő kulcsembereket és elfogadja, hogy befürdés volt az igazolásuk nagy része. Vagy nyomatja őket és megpróbálja őket beépíteni és a hosszútávot nézi. Így vagy úgy de szapulva lenne. Ha nem tolná az új játékosokat akkor azért, mert esélyt sem ad.

Túl lett tolva ez az átigazolási szezon és legfőképp ezért szenved a csapat. Illetve így utólag Alves szerepe is nagyon hiányzik. Ehhez hozzáadjuk azt, hogy Iniesta mennyit sérült akkor szerintem semmi meglepő nincs ebben a szezonban.
De baromi sok van mág hátra és a rangadókra nagyon összetud állni még mindig ez a csapat. Én egyáltalán nem kongatnám a vészharangokat.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.30. 09:54:38

zeli39 írta:palesz77 szép ,hogy ennyi energiát beletettél a mondandódba de én teljesen másképpen látom a dolgokat.A kozeppalyank 1 éve nagyon hektikusan jatszik akar milyen az összetétele Busquets,Iniesta párosnak is voltak katasztrofalis meccsei
Én se azt mondom, hogy kettejükkel a pályán 100-ból 100 meccs parádé. A 08/09-es Pep teamnek is voltak gyenge meccsei csúcs Xavival a fedélzeten. De attól még szerintem ők, és a hozzájuk hasonló profilú játékosok határozzák meg a csapat játékát, és komolyabb ellenfél ellen egy Arda-Rakitic-Denis összetételű középpályával már alapból -1-ről indulnánk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.30. 09:48:42

tatesz1990 írta:Számomra egyre inkább megkérdőjeleződik Luis Enrique hozzáértése
LE érdemeit abból a szempontból nem lehet elvitatni, hogy guardiola megfáradt tili-toliját felfrissítette. direktebb, gyorsabb jáűték, sok kontrával.

de ennyi, ezzel ki is fingott, úgy látszik szintet lépni ő sem tud mikr baj van. az agresszívan letámadó játékkal hetek, hónapok óta nem tud mit kezdeni. a szerkezetbe kellene belenyúlni,bde abba meg nem mer.

tromort írt valami olyasmit (remélem ő volt és nem más), hogy LE ezt a keretet kimaxolja a saját takitkájával és ennyi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.01.30. 08:50:02

Érdekes l. Enriqe szakértelmének megkérdőjelezése. Tavaj sok mindent nyertünk - tehát - jó
edző. Idénre elfelejtette a szakmát. Pedig az elmult évben itt volt mindenki aki most, D.Alves ki-
vételével. Még jöttek is bár Umtiti és talán Arda kivételével nem Barca minőségüek. De a tavaji sikercsapat itt van. Csak nem hajtanak. Miért kell megvárni, mig hátrányba kerülünk. Akkor felgyorsitották a játékot, látható volt, hogy több van a csapatban, mint amit addig mutattak.
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2017.01.30. 08:04:26

Számomra egyre inkább megkérdőjeleződik Luis Enrique hozzáértése, vagy nem értése a Betis ellenihez hasonló meccsekre vonatkozóan.. Ezalatt azt értem, hogy szinte kivétel nélkül minden olyan találkozón, ahol nagyon belenyúl a csapatba, szenvedés és pontvesztés történik.. A védelem és a középpálya ilyen mértékű felforgatása szerintem nem megengedhető, ha a csapat komolyan szeretne címekért csatázni.. Pihentetni és rotálni kell, de nem egyszerre..
Abban látom Luis Enrique "nagy" hiányosságát, hogy már korábban is hullajtott pontokat a csapat, mikor nagyon belenyúlt, mégsem tanult a hibából.. Ha a Guardiola-érához hasonlítom, ott a rotáció úgy volt folyamatos, hogy minden meccsen más-más pihent, de 2-3 embernél több nem hiányzott egyszerre a "kezdő 11-ből"..
Mathieu nekem továbbra is nagy "ellenségem", mikor idejött már akkor az volt, és szerintem mindig is az lesz.. :) Szerintem hiba őt játszatni. Inkább a másik 3 KH-et kellene rotálni, és időnként pl. Marlonnak lehetőséget adni..
Elég nagy összeget áldozott a klub Alcácerre, elöl még sincs rotáció, holott a nagy hármas egy-egy tagja is nyugodtan pihenhetne bizonyos meccseken, hogy a szezon végére, a legfontosabb meccsekre frissen érkezzenek és jó döntéseket hozzanak..
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.30. 01:17:06

Szerintem a Betis elleni meccs tökéletesen bemutatta, hogy mit is jelent Busi és Ini a csapatnak.. Tudom, hogy Segio mellett kezd elmenni a foci meg miegymás, de érdemes megnézni a legutóbbi Soci elleni meccsét, aztán összehasonlítani bármelyik középpályásunkkal a játékát, főleg azzal, amit Rakitic nyújt vkp-ként. Sajnos vagy nem, Busi az egyetlen játékosunk jelenleg, aki ezen a poszton ténylegesen tud építkezni mélységből, nem csak akkor, ha szabad előtte az út. Gondolok itt olyan passzokra, mint amit 00:18-nál, 01:06-nál, 01:35-nél, 01:56-nál, vagy 02:08-nál ad pl. De igazából nem is feltétlen kell komoly nyomás alatt lennie a középpályásnak, ezek akkor is szinte csak tőle jönnek az utóbbi időben, ha van ideje körbenézni Rakiticéknek. Enélkül meg rohadt nehéz építkezni hátulról.. Nálam ez alapból egy hatalmas fekete pont a keret kialakításában, hogy Busi profillal nincs más ember a csapatba. Gomes soso, de ennyi pénzért az, hogy még mindig csak tanulgat, és bátortalan, szerintem nem egy nagy húzás, ráadásul lehet, hogy neki ennél nem is lesz sokkal több a maximuma. Talán jövőre, ha Samper lehetőséget is kap, de nem vagyok ebbe meg biztos. Itt már 1 hatalmas sebből vérzik a középpálya szerintem, amit jelenleg nem tudunk befoltozni, ezért olyan a csapatrész amilyen. Nincs 2 ember a keretben, aki a mélységi játékával stabilitást ad és fazont szab a egyszerre a középpályának - és az egész csapatnak -, ami elég szomorú egy Barcánál szerintem, lévén ez a játékunk alapja lenne.. Ősszel és most látszott is, hogy miért bajos így, ha gyenge se lehet igazából pótolni Sergiot, ha sérült akkor meg még annyira se. És lehet felhozni a meccseket, amit nélküle nyertünk, de én a komolyabb találkozókról beszélek ilyenkor mindig, azokról az ellenfelekről, akik ellen keményen oda kell tenni magunkat - játékerő, szervezettség, vagy a kettő együttese miatt -, olyankor meg érződik a hiánya sajnos - akkor is, ha a pályán van, de gyengén játszik.

Aztán utána ott volt most a 2 másik középpályás. Akikből 1, habár nem volt rossz, csak sajnos nem épp középpályást játszott ma sem. Sokat javult Arda, de ma is tisztán látszott, hogy mennyire való ő oda.. Nem úgy segítette a kihozatalokat, Rakiticcsel kb 0 kombinációt mutatott be, hozta azt a játékát majdnem, amit baltámadóba szokott, csak nem az volt a posztja. Nem értem miért kell ott erőltetni, érezhetően nem működik így a középpálya, de már az Eibar ellen is látszott ez, csak akkor egy lényegesen gyengébb ellenféllel játszottunk. Denis meg szintén csalódás volt nekem, a góljai ellenére kicsit visszaesett az utóbbi időben szerintem. Év elején több jó megmozdulása volt, az ellenfél 16-osa környékén aztán főleg, most el se jutottott addig kb. Megkapta, visszafordult és hátra passz. Állítom nem volt 5 olyan passza ma, amivel előrébb jutottunk volna, és itt már a mezőnyre gondolok csak. Itt jön ki, hogy ő még kevés azért, Ini és Busi mellett jól elvan, fejlődgethet szépen, beugorhat csereként, de a játékunk szabása bőven nem megy neki egyelőre. Egyszer majd talán képes lesz hasonlóra, a Sevilla ellen pl nagyon biztató volt ilyen szempontból, de nagyon hektikus még, lehet az is marad. Így meg nincs ember, aki Ini szerepkörét képes lenne átvenni. Nincsenek jó megindulások, nincs aki megtartja nehezebb helyzetben is és úgy teszi-veszi tovább, nincs aki kicsit lassítja a játékot, hogy rendeződjenek a soraink támadások alatt, és el tudjunk kezdeni építkezni, vagy ne szakadjon túlságosan szét a pálya, stbstb.. Hiányzik szinte minden amit Ini tud.

És erre lehet mondani, hogy ezzel nem nagyon tud mit kezdeni Lucho, de attól még a múltkori után ezt a középpályát felküldeni.. Nem tudom mi volt itt, vagy lebecsülték az ellenfelet, nem jól mérték fel a játékerőt és szervezettséget amit a Betis képviselni tud - amit én pl megtettem a fotelból a kezdőjüket látva -, vagy ennek ellenére úgy gondolta, hogy ezek a játékosok képesek egy stabil 3-ast hozni ilyen körülmények között. Nem tudom melyik a jobb. És tudom, hogy ő van ott edzésen, ő nyert 8 kupát, nyilván jobban érti a dolgokat, de bakker, ezt az Eibar elleni meccs után tisztán látni lehetett, hogy egy szervezett csapat megeszi a középpályánkat reggelire ilyen felállásban. Nem tudom SR milyen állapotban van, de ha képes játszani, mindenképp kell a középpályára Busi és Ini hiányában, de sajnos szerintem még Gomes is.. Nem tartom nagy spílernek, de Rakitic ahogy mostanság játszik, nála jobb opció, valamivel több stabilitást tud nyújtani, ami jelenleg hiányzik. Mondjuk támadásban akkor se lennénk sokkal jobbak szerintem, de legalább kicsit jobban tudnánk uralni talán a meccseket, nem adok-kapok játék menne, ami nekünk nem sűrűn szokott feküdni..
csababarca írta:
Feast4 írta:Hogy ne legyek off, nem hiszem hogy az agresszívan ránkfutó letánadó csapatok problémáját csak igazolásokkal meg lehet oldani.Valamit taktikailag kéne villantani.
Ezt meg nem lehet elvárni LE-től sajnos.
Szerintem a kettő együttesen fog működni, nyáron új igazolás+plusz taktikai megújulás.
Ezzel egyetértek. Most se hiszem, hogy Lucho ezt kérte pl Rakitictől, hogy semmi esetre se húzzon rizikósabb passzt, amivel előrelendíti a támadójátékunkat, és ha letámadják, mindenképp hátrategye a labdát. Szimplán ő ennyire képes ezen a poszton egy ilyen meccsen, rombolni tud, építkezni nyomás alatt nem jól, nálunk meg jelenleg el lehetne azon vitatkozni, hogy melyik a fontosabb a játék összképét tekintve.. Szóval kell ide ember is sajnos, kicsit minőségibb felhozatal, mert Ini úgy tűnik érezhetően kezdi kevésbé bírni a terhelést, ami Busi játékára is érezhetően kihat sokszor, ami a csapatra meg még inkább.. De az is biztos, hogy egy jó igazolás magában nem oldaná meg a gondokat, taktikailag is kéne egy kis frissítés.

Na mindegy, nincs most nagyon ihletem tovább írni erről, így is hosszú lett, meg kicsit összeszedetlen, köszi azért aki elolvasta.. :D
Válasz küldése