Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.17. 13:21:32

drobika írta:
2023.04.17. 12:19:57
Olyannyira nem a siker fázisában vagyunk, hogy hosszú éveken át vertek bennünket bucira a BL-ben az egyenes kieséses rendszerben. Most már oda sem jutunk el évek óta. A Szotyi kupa EL-ből is végletesen simán vernek ki bennünket. A Fradi ebben a kiírásban tovább jutott az EL-ben mint mi.
Nem kellene valamit a DNS-en változtatni?
Vagy az elvárásokon, mert akkor ha a Getafe lesz a mérce, akkor semmi kritika nem lehet jogos, egyetértek. Tegnap pariban voltunk a Getafe-vel. Nyerhettünk volna és veszthettünk is volna.
Eredményeket meg legtöbbször jó és eredményes játékkal lehet elérni. Amit most játszunk az arra jó, amit tegnap elértünk.
Így van. Nem is értem, hogy itt most vitázni szeretnél az elején vagy nem. Pont ezért furcsa ez a kriptahangulat 2 db X után, amikor amúgy senki nem igen számíthatott idén parádéra. Voltak igen jó meccseink és voltak borzalmasak is.

A DNS-t én sem értem, mert szerintem egyáltalán nem azt az állófocit játsszuk, mint mondjuk 2-3-4 éve, más kérdés, hogy ez sem eredményesebb semmivel.
Az elvárásokon valóban kéne, mert különben minden kudarcnál az asztalt fogjuk csapkodni, mint egy csalódott gyerek.
Mondjuk nem a Getafe a mérce, nem kell eltúlozni. Csak nem feltétlenül kell minden sz*r meccs után mindent megkérdőjelezni, mert ez kicsit olyan, mintha az autóban csak a pillanatnyifogyasztás-mérőt néznénk és minden emelkedőnél pánikba esnénk, hogy 30 litert fogyaszt a kocsi.

Azért lényegében bőven vezetjük a bajnokságot, értem, hogy ez már éppen ezért sz*rt sem ér, de mégis 4 éve nyertük meg utoljára.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 12:44:07

Andris írta:
2023.04.17. 12:29:13
drobika írta:
2023.04.17. 12:19:57
??:? Már sokan sokszor leírták, hogy most nem a siker fázisában vagyunk. Lehet mondani, hogy nem is tartunk arra, ez egy legitim álláspont, de azt várni, hogy folyamatosan jó játékkal hozzuk az eredményeket, az megint csak ábrándozás. ???

Olyannyira nem a siker fázisában vagyunk, hogy hosszú éveken át vertek bennünket bucira a BL-ben az egyenes kieséses rendszerben. Most már oda sem jutunk el évek óta. A Szotyi kupa EL-ből is végletesen simán vernek ki bennünket. A Fradi ebben a kiírásban tovább jutott az EL-ben mint mi.
Nem kellene valamit a DNS-en változtatni?
Vagy az elvárásokon, mert akkor ha a Getafe lesz a mérce, akkor semmi kritika nem lehet jogos, egyetértek. Tegnap pariban voltunk a Getafe-vel. Nyerhettünk volna és veszthettünk is volna.
Eredményeket meg legtöbbször jó és eredményes játékkal lehet elérni. Amit most játszunk az arra jó, amit tegnap elértünk.
Amit meg két hete játszottunk, azok meg arra jók, amiket két hete értünk el. :D

Amit meg idén nagy átlagban játszunk, az meg arra jó, hogy 11 ponttal vezessük a bajnokságot a madrid előtt.

Szerintem nincs ember, aki megkérdőjelezné, hogy muszáj tovább fejlődnünk. Én speciel úgy gondolom, hogy a játékunk alapjait nem tudjuk eldobni, ha nagyon akarnánk, akkor se. Ez a klub azon a focin alapszik, amin az utánpótlás. Ami meg azon, amit Cruyffék lefektettek.
Lehet ezen frissíteni, lehet fejleszteni, de a kiindulási pontok meg fognak maradni. Labdatartó dominancia, csapatszintű totális futball alapok, offenzív természetű játékra törekvés..

Hogy DNS alatt ki mit ért, azt nem értem igazán, de nem is érdekel, nyilván ahány ember, annyi elképzelés. Az egész barca dns dolog egy ócska hülye duma... akkor is annak tartotam, mikor sikerszériáink közepedte ezt emlegették szakkommentátorok meg újságírók, és most is annak tartom, mikor gond van, és a játékunk alapjait kérdőjelezik meg emberek.
Nincs DNS, oktatás van. Egész gyerekkort felölelő oktatás, ami a klubunk működésének és eddigi modernkori sikereinek alapja. És ez így lesz a továbbiakban is.
Nagy tisztelettel szoktam olvasni a hozzászólásaid. Most is vannak olyan elemek, amivel egyetértek. De van ennek egy sajnos része is. Nevezetesen az, hogy a játékunk lényegi része nem fog változni. Szerintem akkor legalábbis nemzetközi színtéren kupákra nem lesz esélyünk. Ez olyannyira egyértelműen látszik az elmúlt 4-5 évből, hogy lehetetlen eltagadni. Persze, van bennem is, mint mindenki másban frusztráció a jelenlegi játékot látva, és ami ide vezetett. Annak fényében pláne, hogy olyan játékosokat láttunk eredményesen focizni, akik nem mostanában kerülnek majd elő. De ki kell lépni az ő árnyékukból. Azt a focit ők tudták játszani eredménnyel. Ma már más a foci. BM. MC.hogy a csúcsokat nézzük, de sajnos a MU, meg az EL-re is csak felnézünk most. Ebbe az irányba haladva csak felfelé fogunk nézni...Persze marad majd a spanyol bajnokság, ami fontos, nagyon is sokat jelent. De kevés ahhoz, amihez hozzá vannak szokva a szurkolók az egész világon.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 12:29:13

drobika írta:
2023.04.17. 12:19:57
??:? Már sokan sokszor leírták, hogy most nem a siker fázisában vagyunk. Lehet mondani, hogy nem is tartunk arra, ez egy legitim álláspont, de azt várni, hogy folyamatosan jó játékkal hozzuk az eredményeket, az megint csak ábrándozás. ???

Olyannyira nem a siker fázisában vagyunk, hogy hosszú éveken át vertek bennünket bucira a BL-ben az egyenes kieséses rendszerben. Most már oda sem jutunk el évek óta. A Szotyi kupa EL-ből is végletesen simán vernek ki bennünket. A Fradi ebben a kiírásban tovább jutott az EL-ben mint mi.
Nem kellene valamit a DNS-en változtatni?
Vagy az elvárásokon, mert akkor ha a Getafe lesz a mérce, akkor semmi kritika nem lehet jogos, egyetértek. Tegnap pariban voltunk a Getafe-vel. Nyerhettünk volna és veszthettünk is volna.
Eredményeket meg legtöbbször jó és eredményes játékkal lehet elérni. Amit most játszunk az arra jó, amit tegnap elértünk.
Amit meg két hete játszottunk, azok meg arra jók, amiket két hete értünk el. :D

Amit meg idén nagy átlagban játszunk, az meg arra jó, hogy 11 ponttal vezessük a bajnokságot a madrid előtt.

Szerintem nincs ember, aki megkérdőjelezné, hogy muszáj tovább fejlődnünk. Én speciel úgy gondolom, hogy a játékunk alapjait nem tudjuk eldobni, ha nagyon akarnánk, akkor se. Ez a klub azon a focin alapszik, amin az utánpótlás. Ami meg azon, amit Cruyffék lefektettek.
Lehet ezen frissíteni, lehet fejleszteni, de a kiindulási pontok meg fognak maradni. Labdatartó dominancia, csapatszintű totális futball alapok, offenzív természetű játékra törekvés..

Hogy DNS alatt ki mit ért, azt nem értem igazán, de nem is érdekel, nyilván ahány ember, annyi elképzelés. Az egész barca dns dolog egy ócska hülye duma... akkor is annak tartotam, mikor sikerszériáink közepedte ezt emlegették szakkommentátorok meg újságírók, és most is annak tartom, mikor gond van, és a játékunk alapjait kérdőjelezik meg emberek.
Nincs DNS, oktatás van. Egész gyerekkort felölelő oktatás, ami a klubunk működésének és eddigi modernkori sikereinek alapja. És ez így lesz a továbbiakban is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 12:19:57

??:? Már sokan sokszor leírták, hogy most nem a siker fázisában vagyunk. Lehet mondani, hogy nem is tartunk arra, ez egy legitim álláspont, de azt várni, hogy folyamatosan jó játékkal hozzuk az eredményeket, az megint csak ábrándozás. ???

Olyannyira nem a siker fázisában vagyunk, hogy hosszú éveken át vertek bennünket bucira a BL-ben az egyenes kieséses rendszerben. Most már oda sem jutunk el évek óta. A Szotyi kupa EL-ből is végletesen simán vernek ki bennünket. A Fradi ebben a kiírásban tovább jutott az EL-ben mint mi.
Nem kellene valamit a DNS-en változtatni?
Vagy az elvárásokon, mert akkor ha a Getafe lesz a mérce, akkor semmi kritika nem lehet jogos, egyetértek. Tegnap pariban voltunk a Getafe-vel. Nyerhettünk volna és veszthettünk is volna.
Eredményeket meg legtöbbször jó és eredményes játékkal lehet elérni. Amit most játszunk az arra jó, amit tegnap elértünk.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.04.17. 12:15:19

Guille írta:
2023.04.17. 12:08:59
Összegezve: a kritika jogos, hasznos és szükséges, de a cinikus sértődött gúnyolódás, szitkozódás szerintem nem szerencsés, inkább visszatetsző.
Szerintem ez azért nem ilyen egyértelmű. Nálam már betelt a pohár. Én folyton pozitív próbáltam lenni, szurkoltam az új játékosoknak, voltam kint meccsen akkor amikor már lejtmenet volt. Adtam elég esélyt. De mit látunk? Közel egy évtizede már folyamatosan egyre rosszab a helyzet. Akárki akármit mond a lenti lista (a sok 0-1, 1-0) és a játék képe azt mutatja hogy semmilyen szinten nem javultunk csak a liga gyengült le hozzánk :) Én szeretem ezt a csapatot, de ma már ott tartok hogy nem ülök le meccset nézni, mert nem bírom már idegekkel. Szerintem van egy határ amit már simán túllépett a csapat és most már nekik kellene tenni valamit hogy újra bizalmat szerezzenek. Azért már nagyon sokszor eljátszották a bizamát a szurkolóknak.
Csak is Puyol
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.17. 12:08:59

sansz írta:
2023.04.17. 10:56:44
Értem a problémátokat és nem mondom, hogy egyáltalán nincs igazatok, de amit írtok, az meg a másik véglet. Nyilván marhaság mikor valaki azt kiabálja, hogy elbuktuk a bajnokságot...
Ha már arról beszélünk, hogy mit nem szeretünk az egységnyi Barca szurkolóban, hát én pl azt nem, hogy csak az eredményt nézik sokan, zsigerből, érzelemből állítanak dolgokat. Ha nyerünk, akkor Xavi csodás, milyen fantasztikus dolgot csinált..ha vesztünk, akkor ki kell rúgni mindenkit és azonnal MC-ből kell bevásárolnunk...
De mi a másik véglet, mit írunk? Az lenne a másik véglet, ha bárki azt írná, hogy minden csodás, Xavi fantasztikus, a csapat fantasztikus, nincsenek problémák. De ilyet szerintem évek óta nem írt senki erre a fórumra. :D

A többit a közösbe szánom, nem neked sansz, csak pont ezt a témát szeretném kicsit tisztázni, mert látom, hogy többen félreértik:

1. Azzal, hogy kritizáljuk a kritikákat (inkább folyamatos fikaáradatnak hívnám némelyiket), nem állítjuk automatikusan azt, hogy jó a csapat, nincsenek gondok, hiszen nem vagyunk vakok. Szerintem nincs 1 darab Barca szurkoló a glóbuszon, aki ha látta az elmúlt meccseinket, azok szerinte rendben voltak. Nyilvánvalóan, nagyon sz*rul játszunk hetek-hónapok óta, pont ezért is inkább az lenne fura, hogy ez varázsütésre megváltozzon a semmiből.
Tehát igen, borzalmasan játszunk, borzalmas a csatárok formája, a KP semmilyen a hiányzók nélkül, vallatni lehet mostanában a meccseinkkel. Szerintem ezt senki sem vitatja/vitatta.
2. Na ez pl. kritika volt, amit leírtam, de ha leírom ezt az összes topicba az összes játékoshoz naponta 3x, hogy takarodjon ez egész csapat, mindenki NB1-es, és Xavi egy hülye, direkt alázza a cseréivel a játékosokat, szánalmas az elnök, na ez szerintem értelmetlen frusztrált fröcsögés. Ezekre reagálunk néhányan (legalábbis én biztosan).
Tehát pont az, amit leírtál az idézett rész második felében, arról próbálnak szerintem többen beszélni.

Subinho: Igen, előveszem a korábbi albumjaikat, vagy hallgatok mást. Nem pedig minden héten leírom, hogy milyen sz*r zenét játszanak, fel kéne oszlaniuk, tehetségtelenek, minden más zenekar sokkal jobb, érdemtelenül kapnak platina lemezt, közben azért megnézem a koncertjeiket és csak alázom őket.
Ki kéri, hogy bárki becsületből nézze a csapat meccseit? Ezt mindeni döntse el maga, hogy megéri-e neki az idejéből.
Viszont ez a helyzet kicsit olyan, mintha vetítenéd a fiadba, hogy rock sztár, miközben csak egy tehetséges tini, és ha egy időszakban nem megy neki a zenélés, akkor minden nap a fejéhez vágnád, hogy tehetségtelen, menjen inkább kötögetni.
Már sokan sokszor leírták, hogy most nem a siker fázisában vagyunk. Lehet mondani, hogy nem is tartunk arra, ez egy legitim álláspont, de azt várni, hogy folyamatosan jó játékkal hozzuk az eredményeket, az megint csak ábrándozás.
Bármennyire is fáj, itt tartunk most.

Összegezve: a kritika jogos, hasznos és szükséges, de a cinikus sértődött gúnyolódás, szitkozódás szerintem nem szerencsés, inkább visszatetsző.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 11:41:16

Sonoma írta:
2023.04.17. 11:31:03
Troym írta:
2023.04.17. 10:33:44
Azért a fűre fogni bármit? Meg hogy 4-től van a meccs? Az ellenfélnek máskor volt? :shock:

Valami magyar edzőkurzuson vett részt Xavi?

Idén 29 bajnokin 53 lőtt gól, ez minden idők egyik legkevesebbje lesz, még tavaly is 68 volt, fél szezon Koemannal.
Mindenhol gáz a fű november óta? Most jön a szél? Eső?
Nem. A napsütés. Az a következő lemez. A fél csapat szeme meg fényérzékeny, így meg nehéz focizni ( mert ugye a lemenő napnak is van ereje!).
De jöhetnének még ilyenek, hogy váratlanul ért a letámadásuk, vagy labdavesztés után gyáván visszafutottak a saját 16-uk elé, így nehéz volt kontrázni stb.

Ha az összes támadónk leépül az nem a játékosok hibája.
Ez megy évek óta. Az elmúlt évek szinte összes támadója nálunk felejt el focizni. Ez hogy lehet? Ennyire rosszak a játékosmegfigyelőink?
Vagy inkább az edzői kvalitásokkal vannak bajok?
El lehet dönteni.
Jó lenne mind a játékosoknál, taktikánál és edzőknél elfelejteni a Barca dns-t. Ilyen nincs.
Volt egy jó- a maga nemében és korában egyedülálló- játékrendszerünk, amihez meg voltak a megfelelő játékosaink és edzőnk.
Ennyi. Elmúlt. Tovább kellene lépni.
100 %

Ehhez nem is volna mit hozzátenni. Annyit talán, hogy Xavi hibája okvetlenül. Nagyszerű játékos volt azokkal a nagyszerű játékosokkal, akik megismételhetetlenek valszeg. Ő ezt a játékot valósítaná meg, talán ezt is várják el tőle. Ahogy írod is ez lehetetlen. Ha Xavi képes rá, bár tapasztalatlan edzőnek számít, de mégis szerintem látja az idő és főleg az eredmények szavát, akkor el kell hagynia ezt a nemzetközi szinten kudarcra ítélt játékot. Ha nem...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 11:40:49

Troym írta:
2023.04.17. 11:28:19

Nekirugaszkodok újra, hátha érthetőbbé válik.

Ezek magyar edzők kifogásai az elmúlt 30 évből. (Fű hossza, szélessége, nedvességtartama, kezdési időpont, eső, szél, ránézett valakire egy csiga, kb bármi)
Az meg egyébként, hogy az edzőképzésen ki hol vesz részt és hogy azt követően hol dolgozik azért nem feltétlen ugyanaz az ország. Talán Pep sem Angliában szerzett licenszet.

Remélem érthetőbb.
Ja, én értettem, csak gondoltam én is írok valami olyat, amiről szó se volt. :D
De nekirugaszkodok újra: Xavi nem fogta a fűre az eredményt, hanem konkrétan azt mondta, hogy s zar volt a pálya, de ez nem lehet kifogás. Ahogy ezt elmondja mindig, mikor tényleg ilyen a pálya. Akkor is, mikor simán nyerünk.
S mikor az időpontról volt szó, akkor se említette, hogy ezen múlott volna az eredmény. Sőt, azt mondta, hogy készültek is erre, mert amúgy tényleg a szokásostól eltérő ritmust kíván.

Remélem érthetőbb. :P
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.04.17. 11:31:03

Troym írta:
2023.04.17. 10:33:44
Azért a fűre fogni bármit? Meg hogy 4-től van a meccs? Az ellenfélnek máskor volt? :shock:

Valami magyar edzőkurzuson vett részt Xavi?

Idén 29 bajnokin 53 lőtt gól, ez minden idők egyik legkevesebbje lesz, még tavaly is 68 volt, fél szezon Koemannal.
Mindenhol gáz a fű november óta? Most jön a szél? Eső?
Nem. A napsütés. Az a következő lemez. A fél csapat szeme meg fényérzékeny, így meg nehéz focizni ( mert ugye a lemenő napnak is van ereje!).
De jöhetnének még ilyenek, hogy váratlanul ért a letámadásuk, vagy labdavesztés után gyáván visszafutottak a saját 16-uk elé, így nehéz volt kontrázni stb.

Ha az összes támadónk leépül az nem a játékosok hibája.
Ez megy évek óta. Az elmúlt évek szinte összes támadója nálunk felejt el focizni. Ez hogy lehet? Ennyire rosszak a játékosmegfigyelőink?
Vagy inkább az edzői kvalitásokkal vannak bajok?
El lehet dönteni.
Jó lenne mind a játékosoknál, taktikánál és edzőknél elfelejteni a Barca dns-t. Ilyen nincs.
Volt egy jó- a maga nemében és korában egyedülálló- játékrendszerünk, amihez meg voltak a megfelelő játékosaink és edzőnk.
Ennyi. Elmúlt. Tovább kellene lépni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.17. 11:28:19

Andris írta:
2023.04.17. 11:20:23
Troym írta:
2023.04.17. 10:33:44
Azért a fűre fogni bármit? Meg hogy 4-től van a meccs? Az ellenfélnek máskor volt? :shock:

Valami magyar edzőkurzuson vett részt Xavi?

Idén 29 bajnokin 53 lőtt gól, ez minden idők egyik legkevesebbje lesz, még tavaly is 68 volt, fél szezon Koemannal.
Mindenhol gáz a fű november óta? Most jön a szél? Eső?
Nem értem, miért írod azt, hogy Xavi a magyar bajnokságban fogja folytatni a karrierjét. Kétlem, hogy elfogadná a fradi kispadját.
Nekirugaszkodok újra, hátha érthetőbbé válik.

Ezek magyar edzők kifogásai az elmúlt 30 évből. (Fű hossza, szélessége, nedvességtartama, kezdési időpont, eső, szél, ránézett valakire egy csiga, kb bármi)
Az meg egyébként, hogy az edzőképzésen ki hol vesz részt és hogy azt követően hol dolgozik azért nem feltétlen ugyanaz az ország. Talán Pep sem Angliában szerzett licenszet.

Remélem érthetőbb.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 11:26:06

Ha azt vesszük... a Fradi ebben a kiírásban nemzetközi szinten eredményben előrébb jutott, mint a Barcelona.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 11:20:23

Troym írta:
2023.04.17. 10:33:44
Azért a fűre fogni bármit? Meg hogy 4-től van a meccs? Az ellenfélnek máskor volt? :shock:

Valami magyar edzőkurzuson vett részt Xavi?

Idén 29 bajnokin 53 lőtt gól, ez minden idők egyik legkevesebbje lesz, még tavaly is 68 volt, fél szezon Koemannal.
Mindenhol gáz a fű november óta? Most jön a szél? Eső?
Nem értem, miért írod azt, hogy Xavi a magyar bajnokságban fogja folytatni a karrierjét. Kétlem, hogy elfogadná a fradi kispadját.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.17. 11:05:01

Subinho írta:
2023.04.17. 10:06:25
ha van egy kedvenc bandád, akinek szereted az albumait hallgatni, de kiad egy unalmas, semmilyen vacak albumot, akkor becsületből meghallgatod néhányszor, de egy idő múlva félreteszed és előveszed az előző albumokat, amik jók... hát igen.
Nem jó a példa, a zenekaroknál nincs hetente ORI-vizsga meg táncdalfesztivál, nincsenek évente tagcserék, ott nem lehet játszadozni a sok kommentelő által kedvelt játékot, hogy melyik zenészt kire kell lecserélni, de azonnal.
Ha kijön egy unalmas album, meghallgatod, eldugod valahová, és reménykedsz, hogy a következő jobb lesz, esetleg másik bandához pártolsz át. De talán nem írod le milliószor az interneten, hogy jaj de gyenge, de bezzeg a másik banda milyen jó.
Szerintem jobb példa a rossz szülő-párhuzam, a rossz szülő a frusztrációját, sikertelenségét, kudarcát hajlamos rávetíteni a gyerekre. Ha a gyerek karót kap, leszidja, megbünteti, de amikor jobb jegyet hoz haza, az természetes, az a minimum, nem csoda, ha a gyerek görcsölni kezd.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.04.17. 10:56:44

Guille írta:
2023.04.17. 09:00:21
gy írta:
2023.04.17. 08:04:36
Szánalmas már ez a szánalmasozás, el kell menni PLt nézni akinek nem tetszik, ki komolyan lassan úgy dobáljuk itt a jelzőket mint a propaganda média az ellenfeleikre... #-o
Egyetértek. A vak is látja, hogy gyengék vagyunk, nem megy mostanában, de hogy ebből all a forum, hogy a tobbseg csak rinyalni tud és fikázni nonstop a csapatot, Xavit, a szertarost (valakinek még a 2 hónapja serult Pedrit is sikerül), ez is hihetetlen.
Értem en, hogy le kell vezetni mindenkinek a frusztrációt, de lehetne ezt kicsit érettebben is kezelni, vagy elmenni egyet focizni, esetleg tényleg szurkolni a Citynek es a Realnak egyszerre, nehogy valaha is csalódni kelljen, hogy a csapatod nem nyer meg minden meccset.

Bocs az offért, de rossz nezni ilyenkor a fórumot...
Értem a problémátokat és nem mondom, hogy egyáltalán nincs igazatok, de amit írtok, az meg a másik véglet. Nyilván marhaság mikor valaki azt kiabálja, hogy elbuktuk a bajnokságot...
Ha már arról beszélünk, hogy mit nem szeretünk az egységnyi Barca szurkolóban, hát én pl azt nem, hogy csak az eredményt nézik sokan, zsigerből, érzelemből állítanak dolgokat. Ha nyerünk, akkor Xavi csodás, milyen fantasztikus dolgot csinált..ha vesztünk, akkor ki kell rúgni mindenkit és azonnal MC-ből kell bevásárolnunk...
Szerintem Xavit hiba volt idehozni, az arab bajnoksága nulla, edzői alapokat megtanulhatta, de ennyi. Kellett volna neki egy kis európai tapasztalat is, lehet pont ez hiányzik most.
De én annak sem vagyok híve, hogy most levadásszuk a sztáredzőt.. A sztáredzők sem feltétlen jók. A többségük egy közegben megtalálja a helyét, aztán nem biztos, hogy más közegben is olyan sikeres lenne. Nekem Xavival az a bajom, hogy annyi mindent megkapott, amit négy elődje sem. Valverde még csak-csak kapott embereket, de látványosan őt nem nagyon kérdezték, hogy kit szeretne. Xavi volt az, aki tényleg bevásárolhatott..

Azzal sem értek egyet, hogy új játékosokban keressük a megoldást. Nagyon sok jó játékosunk van, de (és ez nem csak Xavi hibája) folyamatosan egyre elfelejtenek focizni nálunk. Ennek kéne megtalálni az okát. Szerintem az egyik oka, hogy van aki túl sok percet kap, más túl keveset, nem jól rotálunk és amit sok éve látunk: van egy adott játékos, kivásároljuk, de nem oda tesszük, ahol látványosan a legjobb neki, hanem oda, ahova az edző megálmodja...Ezért nem építettünk soha Dembele gyorsaságára, ezért nem játszik a posztján Kessié sem stb...
Amikor volt lehetőség, akkor se ment a rotálás sem...aktuális kedvencek voltak tolva, míg azok akiknek kellett volna a játék, a bizalom, ők kapták a padot. Elszórunk ropiért nem olyan rossz játékosokat, hogy aztán pénzért vegyünk ugyanolyanokat... Fejétől bűzlik a hal, ez a fej Laporta és Xavi.
Xavi biztos nem rosszat akar, de nagyon nem jó, ha a bajnokság megnyerésével bizonyítjuk, hogy jó az út...
A spanyol bajnokság top csapatai évről évre gyengélkednek, mi meg három csapatnyi embert vásároltunk be. Persze, hogy ez meglátszik. Csakhogy ezt nem lehet ilyen anyagi háttérrel sokáig tolni, igazából eddig se lett volna szabad. Amink most van az egyáltalán nem gyenge, a leépített játékosokat (Ferran, Raphinha, Fati, Kessie stb) össze kéne szedni a padlóról, fiatalokat is be-beépíteni mikor már eldőltek a meccsek és a bajnokság.
Ez a Barca most egy nagy lufi, ami ki fog durranni. Hogy mikor, attól függ, hogy a Real tovább zuhan, vagy összekapja magát(de náluk a fél csapatot kell lecserélni tényleg). Összességében ebben az idényben mélyen a tudása alatt játszott a Barca, bajnokság megnyerése ide, vagy oda. Hogy mennyi eredményt érünk el a következő évben, nem tudom, de Laporta utódjának nagyon nehéz lesz.
Szerintem ez a bajnokság nem kérdés.. Real még sokat fog botlani, mi pedig nem nagyon. ATma ellen megrázzák magukat a játékosok, még egyszer mondom, ez egy erős keret, akkor is, ha sokaknak elegük van a játékosainkból...
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 10:54:08

Ha pedig megnézzük az 1:0 kat, akkor visszagondolhatunk , hogy hányszor, de hányszor húztunk 19-re alsót ezeken a meccseken...
Tény, hogy az ellenfél is a pályán van, és nekünk is maradnak ki lehetőségek, de bizony ezeken a meccseken bizony nekünk volt többször szerencsénk. Hála istennek.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 10:43:56

Nagybarcelona írta:
2023.04.17. 10:25:50
A fejlődès, a pillanatnyi forma a bajnokság tekintetèben aki elfelejtette volna (VB óta):
Espanol (o) 1-1
Atletico (i) 0-1
Getefe (o) 1-0
Sociedad (o) 1-0
Girona (i) 0-1
Betis (i) 1-2
Sevilla (o) 3-0
Villarreal (i) 0-1
Cadiz (o) 2-0
Almeria (i) 1-0
Valencia (o) 1-0
Bilbao (i) 0-1
Reál (o) 2-1
Elche (i) 0-4
Girona (o) 0-0
Getafe (i) 0-0
Ès ha láttátok is a meccseket, akkor tudjátok mire gondolok. 2 gólnál többet csak a vèdelmèt kiárusító Sevilla ès a már kiesett Elche ellen sikerült szerezni. Dembele, Pedri ès De Jong nem decemberben sèrült le, a játèk már velük is akadozott, egy-egy egyèni teljesítménynek köszönhetően jöttek az eredmènyek (Stegen vèdèsei, Pedri, Raphinha, Dembele góljai Busquets, De Jong gólpasszai, Kessie győztes gólja a Reál ellen ès a vèdelem többnyire sikeres közreműködésével). Tegnap leírtam mi aggaszt. Ehhez hozzáveszem azt is, hogy a 2 (aktív) átigazolási szezon után az igazolt játèkosok friss lendületèvel ideig-óráig mèg szèpen is játszottunk. Aztán biztosan belekoptak ebbe a nihilista Barca DNS-be. :)
Ez nagyon jó, köszi!! :) Borzasztó végig nézni ezt a sort így.... 16 meccs, 21 gól. Ha kivesszük az említett Sevillát és Elchét, akkor 14 meccs, 14 gól.... Na épp az ilyen 1-0-ák miatt fintorogtunk régen az olaszokra.... :D =D>

Xavi topikjába már írtam a nyilatkozatával kapcsolatban, úgy érzem jobb politikus lenne....
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.17. 10:33:44

Azért a fűre fogni bármit? Meg hogy 4-től van a meccs? Az ellenfélnek máskor volt? :shock:

Valami magyar edzőkurzuson vett részt Xavi?

Idén 29 bajnokin 53 lőtt gól, ez minden idők egyik legkevesebbje lesz, még tavaly is 68 volt, fél szezon Koemannal.
Mindenhol gáz a fű november óta? Most jön a szél? Eső?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.17. 10:25:50

A fejlődès, a pillanatnyi forma a bajnokság tekintetèben aki elfelejtette volna (VB óta):
Espanol (o) 1-1
Atletico (i) 0-1
Getefe (o) 1-0
Sociedad (o) 1-0
Girona (i) 0-1
Betis (i) 1-2
Sevilla (o) 3-0
Villarreal (i) 0-1
Cadiz (o) 2-0
Almeria (i) 1-0
Valencia (o) 1-0
Bilbao (i) 0-1
Reál (o) 2-1
Elche (i) 0-4
Girona (o) 0-0
Getafe (i) 0-0
Ès ha láttátok is a meccseket, akkor tudjátok mire gondolok. 2 gólnál többet csak a vèdelmèt kiárusító Sevilla ès a már kiesett Elche ellen sikerült szerezni. Dembele, Pedri ès De Jong nem decemberben sèrült le, a játèk már velük is akadozott, egy-egy egyèni teljesítménynek köszönhetően jöttek az eredmènyek (Stegen vèdèsei, Pedri, Raphinha, Dembele góljai Busquets, De Jong gólpasszai, Kessie győztes gólja a Reál ellen ès a vèdelem többnyire sikeres közreműködésével). Tegnap leírtam mi aggaszt. Ehhez hozzáveszem azt is, hogy a 2 (aktív) átigazolási szezon után az igazolt játèkosok friss lendületèvel ideig-óráig mèg szèpen is játszottunk. Aztán biztosan belekoptak ebbe a nihilista Barca DNS-be. :)
https://www.football-espana.net/2023/04 ... in-la-liga
Barca 15 ève leggyengèbb támadási mutatói.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.04.17. 11:01:27-kor.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 10:24:01

aki tudja, csinalja, aki nem tudja, oktatja

Általában igaz közmondás.
Igaz, hogy nem oktatás céljából készült a hozzászólás, hanem egy reális értékelés, bár természetesen szubjektív.
A csapat teljesítményét a nemzetközi szinthez kell mérni, legalábbis ott tartunk a viszonyítási alapot tekintve. Szavakban. Ha esetleg ez változott volna és a Getafe szinthez kell viszonyítani, akkor valaki szóljon mert lemaradtam bűnös módon.
Különben meg száraz volt a fű, és nem éjszaka, hanem korán kellett játszani.
Ezek a magyarázatok. Gratulálok.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 10:06:25

Nyiri81 írta:
2023.04.17. 09:18:00
gy írta:
2023.04.17. 08:04:36
Szánalmas már ez a szánalmasozás, el kell menni PLt nézni akinek nem tetszik, ki komolyan lassan úgy dobáljuk itt a jelzőket mint a propaganda média az ellenfeleikre... #-o
Mi köze ennek a politikához? Én azt látom hogy 2015 óta folyamatosan zuhan a szinvonal. Hiába vezetjük a bajnokságot szó szerint nézhetetlenek a meccseink. Neked ez szórakozató?
Sajnos ez igaz. Szenvedés, unalom, nézhetetlen. Tudom, jönnek majd a kommentek, hogy akkor ne nézd, meg divat drukker, meg ilyenek.... DE egy kérdés: ha van egy kedvenc bandád, akinek szereted az albumait hallgatni, de kiad egy unalmas, semmilyen vacak albumot, akkor becsületből meghallgatod néhányszor, de egy idő múlva félreteszed és előveszed az előző albumokat, amik jók... hát igen.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 09:23:49

Világos! Konzerváljuk ezt az állapotot! De franko! Jelenleg vezetünk egy olyan bajnokságot, ami nem épp top formában van évek óta. Sokszor óriási mákos 1:0 eredményekkel és ezáltal behúzott 3 pontokkal.
Nemhogy a BL-ben nincsnek, kimondom az EL-ben sincsenek nyerési esélyeink. Úgy néz ki évek óta a csoportból sem jutunk tovább. Ezek a tények. Na most lehet ezt fejlődésnek eladni, de ha bűzlik a sajt a boltban, senki nem akarja megvenni.
Márpedig az ezer passzos játék halálra van ítélve, sőt már ki is végezték. Nem is egyszer. Xavi ( minden tiszteletem az övé játékosként) ebben a felfogásban élt. Iniesetával, Messivel, Etoval,Suarezzel, Ronaldinhóval, akik ezt a játékot vérprofin csinálták. De ennek vége ! Vége egyszer s mindenkorra!
Az. hogy állandóan felállt védelem ellen keljen kézilabda hatos falat játszani az is az oka, hogy hiába veszti el az ellenfél a kapunk előtt a labdát, akkor is max TS az, aki előre játssza a labdát. A védő előre passzolja középpályára , az jó esetben nem neki vissza, hanem oldalra egy másik kp.-nak, az előre jobbra vagy balra, az vissza megint, és a Nagynyárádi Öregotthon Öregfiúk csapat is addigra visszarendeződik. Akkor aztán indul megint a lábas kézilabda. Busi néz néz néz, aztán mire a labdát el akarná rúgni, már csak az ellenfél lába van ott. Annyira jó kép volt a tegnapi meccsen erről.
FDJ-nek át kell vennie Busi szerepét fix kezdőként. Nincs mese. Lewynek nem a középpályára kell visszalépnie, hogy egy labdaérintés után ő is visszaadja a labdát annak, akitől kapta. Arra kell használni, amit tud. Ha már idehoztuk, akkor úgy kell játszatni, mint a bajnokság első felében. Ja hogy nincs aki helyzetbe hozza! Na ez az! Ezért kell Businak, Kessienek max a SR-nek max a padon helyett adni. Viszont ha azt a Xavi elvárást nézem, amit többször megfogalmazott, hogy minden posztra két hasonló minőséget képviselő játékos kell, akkor padra sem valók már. Szép volt jó volt, de elmúlt.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.04.17. 09:18:00

gy írta:
2023.04.17. 08:04:36
Szánalmas már ez a szánalmasozás, el kell menni PLt nézni akinek nem tetszik, ki komolyan lassan úgy dobáljuk itt a jelzőket mint a propaganda média az ellenfeleikre... #-o
Mi köze ennek a politikához? Én azt látom hogy 2015 óta folyamatosan zuhan a szinvonal. Hiába vezetjük a bajnokságot szó szerint nézhetetlenek a meccseink. Neked ez szórakozató?
Csak is Puyol
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.17. 09:00:21

gy írta:
2023.04.17. 08:04:36
Szánalmas már ez a szánalmasozás, el kell menni PLt nézni akinek nem tetszik, ki komolyan lassan úgy dobáljuk itt a jelzőket mint a propaganda média az ellenfeleikre... #-o
Egyetértek. A vak is látja, hogy gyengék vagyunk, nem megy mostanában, de hogy ebből all a forum, hogy a tobbseg csak rinyalni tud és fikázni nonstop a csapatot, Xavit, a szertarost (valakinek még a 2 hónapja serult Pedrit is sikerül), ez is hihetetlen.
Értem en, hogy le kell vezetni mindenkinek a frusztrációt, de lehetne ezt kicsit érettebben is kezelni, vagy elmenni egyet focizni, esetleg tényleg szurkolni a Citynek es a Realnak egyszerre, nehogy valaha is csalódni kelljen, hogy a csapatod nem nyer meg minden meccset.

Bocs az offért, de rossz nezni ilyenkor a fórumot...
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 08:58:23

gy írta:
2023.04.17. 08:04:36
Nyiri81 írta:
2023.04.17. 07:55:05
Igazából szánalmas a ligára nézve hogy 11 ponttal vezeti a bajnokságot a Barca olyan játékkal mint amit az elmúlt két bajnokin és a kupa meccsen produkált. Aki ebben lát fejlődést az szerintem vak. Meccsek óta gólképtelen a csapat. Borzasztó. De már korábban is is látszott a sok bemákolt 1-0 kon hogy nagy a baj de jól mutatott a tabella. Simán benne van hogy elbukjuk a bajnokságot ha továbbra is így játszik a csapat. Mivel semmi fejlődés nem látszik így fogunk még pontokat veszíteni. Akármennyire is szomorú lenne de rohadtul megérdemelnénk.
Nos, csak a tényekre szorítkozva, a Barca nem a legutóbbi három meccsen mutatott játék miatt vezet 11 ponttal a bajnokságban. Ebből egy kupameccs, amit kevés bajnokságban értékelnek. A legutolsó két bajnokin pedig a közvetlen riválisok 1 és 4 ponttal közelebb férkőztek a Barcához.

Szánalmas már ez a szánalmasozás, el kell menni PLt nézni akinek nem tetszik, ki komolyan lassan úgy dobáljuk itt a jelzőket mint a propaganda média az ellenfeleikre... #-o
Nem gondolom, hogy ide politikát meg propaganda médiát kell hozni, és akinek nem tetszik a csapat játéka menjen PL-t nézni. Függetlenül ettől, ez is egy vélemény, ahogy az enyém is.
A játék pedig tényleg szánalmas, ha a PL.-t, vagy a nemzetközi élmezőnyt vesszük. Ha ezt a kritikát nem fogalmazzák meg arra érdemes hatáskörrel is rendelkező emberek, akkor sosem fogunk felzárkózni az elithez. A vak az, aki ezt nem látja.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.04.17. 08:04:36

Nyiri81 írta:
2023.04.17. 07:55:05
Igazából szánalmas a ligára nézve hogy 11 ponttal vezeti a bajnokságot a Barca olyan játékkal mint amit az elmúlt két bajnokin és a kupa meccsen produkált. Aki ebben lát fejlődést az szerintem vak. Meccsek óta gólképtelen a csapat. Borzasztó. De már korábban is is látszott a sok bemákolt 1-0 kon hogy nagy a baj de jól mutatott a tabella. Simán benne van hogy elbukjuk a bajnokságot ha továbbra is így játszik a csapat. Mivel semmi fejlődés nem látszik így fogunk még pontokat veszíteni. Akármennyire is szomorú lenne de rohadtul megérdemelnénk.
Nos, csak a tényekre szorítkozva, a Barca nem a legutóbbi három meccsen mutatott játék miatt vezet 11 ponttal a bajnokságban. Ebből egy kupameccs, amit kevés bajnokságban értékelnek. A legutolsó két bajnokin pedig a közvetlen riválisok 1 és 4 ponttal közelebb férkőztek a Barcához.

Szánalmas már ez a szánalmasozás, el kell menni PLt nézni akinek nem tetszik, ki komolyan lassan úgy dobáljuk itt a jelzőket mint a propaganda média az ellenfeleikre... #-o
Válasz küldése