Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.09.24. 15:16:19

Persze mindig azok a jók akik nem játszanak.
De lehetett itt volna tegnap Bartra Masch helyett, ugyan úgy kikapunk.
Csak akkor meg Maschot követeltük volna a csapatba,stb..most ez a keret,ebből kell gazdálkodni, ami nem egyszerű feladat LE-nek. Főleg hogy többen vannak egyénileg is rossz formában.

És az egész szezon kuka eddig, mert a játék rossz..
Amit Bob is írt, egy ütem,de szerintem inkább kettő az, ami hiányzik most. Nem csak befejezéseknél vagy utolsó tisztázásoknál,hanem a kp-n is...pl Busi tegnap kétszer maradt le egy ütemmel, mert vakarózott...nah ilyet nem csinált tavasszal,meg úgy általában sem.
Vagy Neymar helyzete,mikor belelépett a védő utolsó pillanatban...máskor akkor ért oda a védő,mikor már mi visszaálltunk a középkezdéshez.
Ezek hiányoznak, nüanszok,de nagyon is lényeges dolgok.
Ezt meg a fásultságnak tudom betudni, illetve enyhe motivációs hiány van jelen a csapat tagjainál.

Javulni kell, mert én is úgy gondolom,hogy tavasszal jönnek a nagy dolgok,de jó lenne tavaszra nem nagy hátrányba érkezni a bajnokságban.
Mert a realnál most egész korrekt keret van, arra nem számíthatunk,hogy kiesik Modric, és/vagy Kroos kifingik áprilisra. (bocs,hogy a reallal foglalkozok,de ők az ellenfél...)
Szóval fogat összeszorítva meg kell csinálni ezt a 3 hónapot, aztán Vidal és Arda jön minimum,az már hatalmas segítség lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2015.09.24. 14:57:31

Másik védősor, mindig az lenne jó aki hiányzik. Én forditva látom, csak a Aleticó ellen voltunk igazán jók - a többi nulla. Az a baj, hogy nincsen a középályán semmi. Se támadás se védekezés. Most látni mint jelentett Deco, Xavi és igen Iniesta se jó. S.Robertó, Munir stb. nulla. Ez most
ilyem évjárat. Minden évben nem jöhet uj sztár fiataloktól. Mozgás kell a keretben.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.24. 14:40:36

Ez mind szép és jó, de a tegnapit kivéve sikerült játszani a játékunkat és uralni a meccseket. Azt hogy nincs könnyedség és akadozik pár dolog Szeptemberben nem lehet felróni. Lehet mondani, hogy egyszer volt Budán kutyavásár, de emlékezzünk a tavalyira is, hogy mi volt. Persze akkor LE-nek új csapat idő a csapat építésre. Viszont most meg sérültek vannak/voltak folyamat, most nem azért nem küld fel két azonos kezdőt mert keres dolgokat, hanem mert nem tud. Mindenki tudta, hogy Januárig nagyon nehéz lesz, hiszen két alapember távozott. Egész egyszerűen ilyenkor könnyedséget elvárni nem lehet. Sőt számorma baljósabb lenne a dolog ha most sziporkáznánk, mert a szezon rohadt hosszú és mindenkinek vannak hullámhegyei és völgyei. Az elején ellőni a puskaport sohasem szerencsés. És úgy látom, hogy egész egyszerűen fásult a csapat és ez eredményezi azt, hogy pont 1 ütemmel elmaradunk akár utolsó passzokkal akár helyzeteknél és hátul szintén az az egy ütem hiányzik sokszor. Nagyon sűrű volt most a program és jöttek erre eltiltások, sérülések, betegségek. Ez nem magyarázat egy 1:4-re, de vészharangokat kongatni nem lehet 5 forduló után. Az alapok megvannak, erre kell építkezni és szépen felépíteni a játékot a szezon során. A pontokat meg gyűjteni kell, s nem kétségbe esni 1-1 eredmény után. A Balaidosban sok csapat megszokott szenvedni, nem kell elbagatellizálni a tegnapit, de szinte mindenki tudta hogy ez kőkemény csata lesz és sajnos bele is buktunk, de egész egyszerűen nem volt paszulygáz én legalábbis így láttam.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.24. 14:17:04

Kovbal88 írta:...
Nem. Nagyon nem! Nézd végig a meccseinket. Szuper kupa. Sevilla rúgtunk 4 gólt és megálltunk. A Sevilla elkezdett zárkózni és nem voltunk képesek reagálni, nem tudtunk visszakapcsolni. Szezon eleje. Oké, de 4 gólós vezetés... Mindegy megharcoltuk meglett. A kínlódás értékéből szerintem bőven levesz, hogy a malaga ellen 0-0-át játszaottak az első fordulóban, a másodikban az Atletico Madrid kitömte, a 3. fordulóban 1-1 a Levanteval, a Celta ellen pedig 1-2 ott már kezdtek igaz játszani, de a Las Palmas tegnap 2-0-ra leverte őket, nyílván nem esnek ki, de szerintem sejthető, hogy nem lesz most olyan évük mint tavaly.

Az első Bilbao 4 gólt kaptunk... Ismét 4 gólt. Egymás után 2x! Oké a B csapat volt fent nagyobb rész ezt aláírom. De B csapat? Ter Stegen, Alves, Bartra, Vermaelen, Adriano, Mascherano, Sergi Roberto (Rakitic 60'), Rafinha (Iniesta 53'), Messi, Pedro (Sandro 70') és Suárez. Ennek a névsornak elég kellett volna, hogy legyen ilyen szempontból nem is hibáztatom LE-t mert én is úgy gondoltam, hogy max nem kapnak nagyon ki. De második meccs FC Barcelona: Bravo, Piqué, Alves, Mascherano, Mathieu, Busquets, Rakitic (Sandro 67'), Iniesta, Pedro (Munir 67'), Suárez és Messi. 1-1. Elérünk a bajnokihoz Suarez nagy nehezen betalál az 54. percben. Két sérülés talán egy kihagyott tizi is volt most erre így egyből nem emlékszem. Na és akkor a Bilbao a bajnokságban 0-1 velünk Eibar 2-0 (ez sokat elárul), a Getafét megverték Villareal 3-1, Real 1-2. Okés ez se mérvadó, mert volt benne 3 nehéz csapat nyilván ők se lesznek kiesők, de ránk nézve nem valami jó fényt vet.

Malaga a meccs ahol ha Vermaelen lába nem sűl el az életbe nem rúgunk gólt, tompák voltunk pontatlanok. Annyi csak a cink hogy tök utolósk azóta is. Úgye Sevilla X, tőlünk 1-0 eibar 0-0 Getafe 1-0 Villareal 0-1. Nehezen is de eddig mindenki megvert vagy X-elt és még gólt se rúgtak.

Válogatott szünet Atletico. Na azon a meccsen hittem azt, hogy valami megindult, jól járszottunk domináltunk. Nem is kell magyarázni. Megérdemelt győzelem.

Igen ám jött a Róma. Találtunk egy gólt, aztán jött a kapushiba. Végig azt hittem, hogy majd a 60. perc körül a Róma leül és mi pörgünk fel, aztán leiskolázzuk őket, de nem. Már a végén látszott, hogy a lefújást várják. Akkor fogalmazódott meg bennem először amit a Atm elleni meccset kivéve végig éreztem, nem kiüzdünk, nem akarjuk, nem harapunk.

Levante. Na ha most valaki azt mondja nekem, hogy jók voltunk hétvégén az többet ne szóljon hozzám! :mrgreen: Az első félidőbe rendesen magunkra engedtük őket, ha az élő közvetítések topicba belenézünk többeknél is már jött az aggodalom. Sőt látszott, hogy ők is kezdik elhinni, hogy győzhetnek. Azután Bartra lőtt egy bika nagy gólt, Neymar szinte rögtön utána betalált, megroppantak, mi meg bedaráltuk. Semmi elegancia, semmi könnyedség, még a látványos dominancia se volt meg. Első fordulóban ők 1-2-t játszottak a Celtával, Las Palmas 0-0, Sevilla 1-1, Eibar 2-2. Ha így nézzünk a nagy kezdésünk nem is olyan nagy.

Na most ezek marhára nem voltak jó előjelek. eygedül az Atletico elleni meccsünkön éreztem azt, hogy akarnak, harapnak tudatosak, és így jött tegnap a Celta akik egyetlen döntetlent játszottak, a Las Palmassal megverték a Levantét, a Rayot és a Sevillát, nyilván pihentebbek ahogy láttuk agilisabbak is mint mi és lásd mi lett. A Róma elleni meccs óta mondom, hogy valami nem jó, hiányzik a fűszer az erő, az akarat és most ez kegyetlen kijött. Szóval az amit korábban írtam a játéksainkról lentebb az nem csak tegnapra érvényes szerintem.

És ne legyen igazam de a Las Palmassal is meg fogunk szenvedni hétvégén mert ők is masszív jól védekező jól záró csapat, mi meg nem hiszem, hogy egyik a meccsről a másikra támadunk majd fel.
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2015.09.24. 13:43:46

Meg fogom rakni Las Palmas -ra hendikeppel. No para. :evil:
KépKép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.24. 13:32:07

Feast4 írta:Egy SR- Veramaelen- Bartra- Alba védősorbban én most több fantáziát látnék.
Akkor nem csak én érzem úgy, hogy ez a tegnapi védősor aktuális formát tekintve mellélövés volt.

Van amivel egyetértek amúgy, de Matyi ékezésével kivételesen nem. Tegnap nem volt jó, de az előtte levő meccsén - Roma ellen talán - baromi jól játszott, még az előre játéka is jó volt, ami nála eddig pont hiány volt. Balbekket nem tud játszani, mondta már ő is, láthattuk már sokszor, ennek ellenére Lucho őt erőlteti cserének - miközben ott van egy Adriano-Grimaldo duó talonban -, ez nem a francia hibája, inkább edzőnk csökönyösségének jele - hál istennek azért nem sok mindenben ilyen.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.09.24. 13:27:49

Kilenc tétmérkőzés után „nullás” a Barca gólkülönbsége, ami a legrosszabb adat az 1987–1988-as idény kezdete óta. #-o

Tegnapi meccs? Nulla védelem,töketlen támadók,ennyi. :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2015.09.24. 12:33:45

ödv. tegnap én már a meccs előtt amikor a kezdőt néztem már akkor mondtam magamban h na ma kikapunk (vagy x lesz). nem értem egyszerűen h mi a fenének Matyit kell balhátvédként játszatni amikor egy nagy rakás ... ott, főleg úgy h ott van egy Adriano aki legalább támadásoknál egy kis pluszt tud adni a csapatnak. szélső hátvédeknek nem olyanokat kell játszatni akik úgy fordulnak mint egy nyerges kamion, mert persze h megverik a gyors fordulékony szélsők. Ivant is nem értem mi a fenének nem lehetett a kezdőbe tenni amikor tudják h egy erős ellenféllel játszanak, oké Robi védekezésbe sokat segített és sokat szerelt, de előre játékban gyenge és ez miatt Ini is gyengébben teljesít. Alves hozta a szokásos harmatgyenge játékát, vele csak létszámba vagyunk meg, de semmi több mert pluszt nem ad a csapatnak. Neymarra és Luisra nincs panaszom mert igaz h nem sok helyzetük volt, de legalább hajtottak futottak, nem úgy mint a drága Messike, félre értés ne essék a kedvenc játékosom, de amikor csak sétálgat a pályán és elnézi azt h a többiek futnak letámadnak úgy h majd ki köpik a tüdejüket ő meg csak sétál, akkor úgy tudnám nyakon vágni h a taknyán csúszna hazáig, tegnap is elvesztette a labdát és utána futott az ellenféllel kb. 10 m-t és aztán megáll és sétál, ezzel az idegeimre megy. Piquéről inkább nem is beszélek mert csak agyvérzést kapok, komolyan mondom nem tudom mi van vele mentálisan, de amikor koncentrál akkor állítom a világ 5 legjobb védője között van, de van amikor fejben elszáll vagy nem tudom de olyankor még egy ifi védő is jobban ott van fejben mint ő.
mvik
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2180
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.09.24. 12:29:07

Feast4 írta:A tegnapi első ideg után úgy gondolom, hogy öt forduló, meg egy BL meccs után lehet érdemes tartani egy kis számadást, hol is tartunk.

Kezdjük hátulról és vegyük végig kik voltak eddig pályán.

Bravo- Megsérült. Ezzel le is zárhatjuk, térjünk át TS-re mert egynelőre ő a kezdő kapus.
TS- Én komolyan azt hittem, hogy ha végre jön a folyamatos játék kiszorítja Bravot, de ezzel szemben mi lett? Kapott két olyan bugyuta gólt, hogy olyan nincs is, lepkézett egy hatalmasat és tegnap szegény úgy kapott négyet, hogy igazából egyikhez se volt köze. Nem tudom eldönteni, hogy most ekkora pechszéria érte el vagy fejbe lett vele valami gond ( ez a csapatra is igaz) vagy mi is van valójában.

Alves- Volt pár átlag meccse,megsérült, visszajött és egyből visszakaptuk a Martino/Tito korszakából jól ismert Alvest. Remélem csak egy meccs, de rosszat érzek... :-s
Mach- nem tudom mi lett vele, de talán ő van a legrosszabb formában. A Tavalyi elnyűhetetlensége elszállt, fáradt, körülményes, ütemtelen szerintem a Copa és az hogy alapjában soha nem pihen megtette a hatását.
Pique- Ember... Egy marhaság miattt kap egy eltiltást aztán visszajön és első meccsén jön két olyan hiba, hogy jóérzésű ember agyérgörcsöt kap. Az eddigi szezonja oké még nagyon az eleje, de eddig tök kuka.
Alba- Fel vagy le futkos néha fent ragad és üres a helye aztán ordíbálunk a TVvel nagyon pluszt még eddig nem tett hozzá, aztán megsérül visszajön és kezdődik minden előről, mintha egy napot nem lett volna távol. Igazából akkor szoktam a leginkább észrevenni amikor látom, hogy valakivel féregkedik. :evil:

Busquets- A sokászos semmilyensége. Nem volt nagy hibája, de nagy zsugát se osztott, vkp léttére továbbra is tök steril a játéka nem hiszem, hogy akkora baj lenne vele.
Rakitic- na ő az akit szerintem teljesen kifacsartunk. Megy ütközik öl, labdát szerez passzol, aztán újra és újra aztán a 60.-70. perc közt nem bír lépni és le kell hozni.Nekem nagy kedvenc, de egy kicsit valahogy tehermentesíteni kéne, mert a fiú egyszerűen elfogy.
Iniesta- a szoksásos kezdőnkből szerintem rá lehet a legkevesebb panasz, (igazából nem lehet az év teljes pozitív meglepetése) mindig jól teszi a labdákat, tegnap a góltól függetlenül szerintem a legnagyobb pillanatunk a kapufája volt az volt az egyetlen egy látványosan tudatos zsuga amit a 16-os belterébe végigvittünk, még mindig őbenne látom az akaratot és fineszt =D>

Neymar- amióta beteg volt nem is értem mi lett vele, okés formán kívül van, de egy labdatemető lett, néha csak fut mint a ló, belemegy a szokásos értelmetlen cseleibe aztán elborítják, jó lenne ha az arca nem nőne a lábára, mert nagyon kéne egy jó Neymar.
Suarez- ????? Vele mi lett????? Mindig benne van a veszély, de egy csomószor massiv emberhátrány igazi labdatemető. Elzárják a labdától és néha nem is látom, hogy küzdene.
Messi- Még mindig ő a legveszélyesebb de láűtványosan nála sem stimmel valami, sokszor megáll és néz maga elé, teljesen heptikus a játéka, szerintem fáradt és lehet kissé alulmotívált is.

És akkor a cserék:
Matyi- ?????? Mi van???? Balon hihetetlen gyenge, középen hihetetlen gyenge, a labdakezelés sem megy most, tavaly minden amiben védetem, most előjött egyszerre, labdakezelési, helyezkedési, gondok egész sora, ráadásul hiába egy nagy cula egy csomószor elnyomják kis pici emberek.
Bartra- Egyszer kapott igazán szót, kétségtelen többet érdemelne, benne azok után is látom az akaratot, hogy totál létszámfelettinek van kezelve a csapatnál.
Veramaelen- Rendbe jött visszajöt God módban és megsérült. Jó lenne ha felépülne, mert most benne és Bartrában látom azt a lehetőséget, hogy stabilizálják a közepet. Valahogy úgy érztem, hogy ha ők ketten lennének a belső védők ha nem is végig, de egy ideig, más lenne a leányzó fekvése. Egy SR- Veramaelen- Bartra- Alba védősorbban én most több fantáziát látnék.
SR- Na ő az akire nem lehet még panasz Iniestán kívül. Jobbon is középen is most megy a játék, jól adogat jól ér vissza jól védekezik és most mondhatjuk, hogy a támadásba nem Alves mit csinált tegnap Alves? Vastagon benne volt egy gólban. Rakitic behozatalakor tegnap én ismán visszatettem volna szélre
Rafhina- azt hittem ez lesz az áttörés éve. Hát nem ez lett... :(
Sandro és Munir- eléggé egy kalap alá lehet őket venni kaptak eddig némi időt és szerintem mindketten csak távolabb kerültek a megragadástól.
Gambu- Abba a gyerekbe nem tudom mit lát...

És végül LE. Valami nem jó. Olyan nincs, hogy mindenki formán kívül van. Elveszett az erő a lendület, nem látom a tűzet az akaratot és a pontosságot. Ezt neki kell orvosolni. Tavaly tudta, ha idén nem fog menni, akkor baj lesz, mert egy ilyen meccs mint a tegnapi figyelmeztetés, kettőnél már valami nagyon szaglik. A Levante és a Róma ellen is végig azt éreztem, ha más agresszívabb pontosabb erőszakosabb ellenfelünk lenne, akkor bajban vagyunk. És szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Valamin változtatni kell. A Real még nem jött, és a "nagy nehéz kezdésünk" után ha megnézitek azok a csapatok kiesők vagy közel kiesők...

Bocs, hogy hosszú lett remélem valaki elolvassa majd, de ezt most úgy éreztem ki kell írni magamból. :)
Szerintem Te elsősorban a tegnapi meccsre gondolsz, mert ha mindenki ilyen rossz, akkor nem verjük el a Bilbao-t, Atlecitot. Tegnap meg egyértleműen mindenki gyenge volt, de a többi meccsre ez nem igaz.
Másrészt meg úgye ki voltunk tiltva az átigazolási piacról, hiába mutogatunk egy két játékosra nincs más helyettük, így együtt kell megoldani a dolgokat.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.24. 11:19:31

A tegnapi első ideg után úgy gondolom, hogy öt forduló, meg egy BL meccs után lehet érdemes tartani egy kis számadást, hol is tartunk.

Kezdjük hátulról és vegyük végig kik voltak eddig pályán.

Bravo- Megsérült. Ezzel le is zárhatjuk, térjünk át TS-re mert egynelőre ő a kezdő kapus.
TS- Én komolyan azt hittem, hogy ha végre jön a folyamatos játék kiszorítja Bravot, de ezzel szemben mi lett? Kapott két olyan bugyuta gólt, hogy olyan nincs is, lepkézett egy hatalmasat és tegnap szegény úgy kapott négyet, hogy igazából egyikhez se volt köze. Nem tudom eldönteni, hogy most ekkora pechszéria érte el vagy fejbe lett vele valami gond ( ez a csapatra is igaz) vagy mi is van valójában.

Alves- Volt pár átlag meccse,megsérült, visszajött és egyből visszakaptuk a Martino/Tito korszakából jól ismert Alvest. Remélem csak egy meccs, de rosszat érzek... :-s
Mach- nem tudom mi lett vele, de talán ő van a legrosszabb formában. A Tavalyi elnyűhetetlensége elszállt, fáradt, körülményes, ütemtelen szerintem a Copa és az hogy alapjában soha nem pihen megtette a hatását.
Pique- Ember... Egy marhaság miattt kap egy eltiltást aztán visszajön és első meccsén jön két olyan hiba, hogy jóérzésű ember agyérgörcsöt kap. Az eddigi szezonja oké még nagyon az eleje, de eddig tök kuka.
Alba- Fel vagy le futkos néha fent ragad és üres a helye aztán ordíbálunk a TVvel nagyon pluszt még eddig nem tett hozzá, aztán megsérül visszajön és kezdődik minden előről, mintha egy napot nem lett volna távol. Igazából akkor szoktam a leginkább észrevenni amikor látom, hogy valakivel féregkedik. :evil:

Busquets- A sokászos semmilyensége. Nem volt nagy hibája, de nagy zsugát se osztott, vkp léttére továbbra is tök steril a játéka nem hiszem, hogy akkora baj lenne vele.
Rakitic- na ő az akit szerintem teljesen kifacsartunk. Megy ütközik öl, labdát szerez passzol, aztán újra és újra aztán a 60.-70. perc közt nem bír lépni és le kell hozni.Nekem nagy kedvenc, de egy kicsit valahogy tehermentesíteni kéne, mert a fiú egyszerűen elfogy.
Iniesta- a szoksásos kezdőnkből szerintem rá lehet a legkevesebb panasz, (igazából nem lehet az év teljes pozitív meglepetése) mindig jól teszi a labdákat, tegnap a góltól függetlenül szerintem a legnagyobb pillanatunk a kapufája volt az volt az egyetlen egy látványosan tudatos zsuga amit a 16-os belterébe végigvittünk, még mindig őbenne látom az akaratot és fineszt =D>

Neymar- amióta beteg volt nem is értem mi lett vele, okés formán kívül van, de egy labdatemető lett, néha csak fut mint a ló, belemegy a szokásos értelmetlen cseleibe aztán elborítják, jó lenne ha az arca nem nőne a lábára, mert nagyon kéne egy jó Neymar.
Suarez- ????? Vele mi lett????? Mindig benne van a veszély, de egy csomószor massiv emberhátrány igazi labdatemető. Elzárják a labdától és néha nem is látom, hogy küzdene.
Messi- Még mindig ő a legveszélyesebb de láűtványosan nála sem stimmel valami, sokszor megáll és néz maga elé, teljesen heptikus a játéka, szerintem fáradt és lehet kissé alulmotívált is.

És akkor a cserék:
Matyi- ?????? Mi van???? Balon hihetetlen gyenge, középen hihetetlen gyenge, a labdakezelés sem megy most, tavaly minden amiben védetem, most előjött egyszerre, labdakezelési, helyezkedési, gondok egész sora, ráadásul hiába egy nagy cula egy csomószor elnyomják kis pici emberek.
Bartra- Egyszer kapott igazán szót, kétségtelen többet érdemelne, benne azok után is látom az akaratot, hogy totál létszámfelettinek van kezelve a csapatnál.
Veramaelen- Rendbe jött visszajöt God módban és megsérült. Jó lenne ha felépülne, mert most benne és Bartrában látom azt a lehetőséget, hogy stabilizálják a közepet. Valahogy úgy érztem, hogy ha ők ketten lennének a belső védők ha nem is végig, de egy ideig, más lenne a leányzó fekvése. Egy SR- Veramaelen- Bartra- Alba védősorbban én most több fantáziát látnék.
SR- Na ő az akire nem lehet még panasz Iniestán kívül. Jobbon is középen is most megy a játék, jól adogat jól ér vissza jól védekezik és most mondhatjuk, hogy a támadásba nem Alves mit csinált tegnap Alves? Vastagon benne volt egy gólban. Rakitic behozatalakor tegnap én ismán visszatettem volna szélre
Rafhina- azt hittem ez lesz az áttörés éve. Hát nem ez lett... :(
Sandro és Munir- eléggé egy kalap alá lehet őket venni kaptak eddig némi időt és szerintem mindketten csak távolabb kerültek a megragadástól.
Gambu- Abba a gyerekbe nem tudom mit lát...

És végül LE. Valami nem jó. Olyan nincs, hogy mindenki formán kívül van. Elveszett az erő a lendület, nem látom a tűzet az akaratot és a pontosságot. Ezt neki kell orvosolni. Tavaly tudta, ha idén nem fog menni, akkor baj lesz, mert egy ilyen meccs mint a tegnapi figyelmeztetés, kettőnél már valami nagyon szaglik. A Levante és a Róma ellen is végig azt éreztem, ha más agresszívabb pontosabb erőszakosabb ellenfelünk lenne, akkor bajban vagyunk. És szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Valamin változtatni kell. A Real még nem jött, és a "nagy nehéz kezdésünk" után ha megnézitek azok a csapatok kiesők vagy közel kiesők...

Bocs, hogy hosszú lett remélem valaki elolvassa majd, de ezt most úgy éreztem ki kell írni magamból. :)
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.09.24. 09:56:12

Számomra nem a vereség az aggasztó, hanem, hogy azért mostanában nem először kapunk nagyon sok gólt. Tavaly pedig a védelem nagyon rendben volt. Nyilván csapatsport és csak néhány emberre nem lehet ráhúzni a vizes lepedőt, de a hátsósort és a kp-t remélem LE összerázza kicsit. Mert rendben van, hogy nagyon az elején vagyunk, rengeteg van hátra, de azért nem kellene hozzászokjunk, hogy Celta, Bilbao adja nekünk a négyeseket.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.09.24. 09:30:05

Végig futottak az eredmény után, taktika és ész nélkül. Szerintem a középpálya a legnagyobb gond, mert sem a támadást, sem a védekezést nem tudták támogatni. Helyettük próbál meg ész nélkül támadni Alves és Piqué, és ezért marad magára Suarez, jön vissza Messi, és rohangál össze vissza Neymar. Busquets és Roberto nem tudja megoldani a feladatot, Ini pedig valamiért nagyon gyenge napot fogott ki.
Sajnos LE nem tudott rendet tenni a pályán, nem volt válasza a Celta játékára. Stegen kapus sem magabiztosságot áraszt magából, ami csak hozzátesz az egész csapat zavarodottságához.
Jókora pofon volt ez, és jókor jött. Bízom benne, hogy hamar túlteszik magukat rajta, és visszatér a kombinatív játék és a gólok.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2015.09.24. 08:51:34

Nem értem azokat, akik szidják, ütik-verik a csapatot. Ugyanakkor azokat sem értem, akik feltétlenül védik, és nem kritizálják, sőt legnagyobb nyugalommal azt sugallják, hogy nincs itt baj! Én valahol az arany középúton próbálok elhelyezkedni. Most nem mennék bele, hogy ez a fránya sérülések, az igazolási tilalom miatt alakult ki, mert ezt tudjuk. De sok mindent tisztázni kell és helyre kell tenni.

Kezdjük ott, hogy tavaly kb az egész szezon során nem kaptunk annyi gólt, mint az idei szezon meccsein. Másodjára tömtek ki 4 góllal!!! Nem az von, hogy kikapunk egy balszerencsés meccsen 1 góllal, hanem konkrétan lemosnak a pályáról minket, mi meg semmit nem tudunk reagálni, csak bambán nézünk rájuk. Remélem érzi mindenki a különbséget. 4 kapott gól! A bl-ben egy perc rövid zárlat is kiesést érhet. Oké, hogy ősz van, és majd tavasszal...de azért szerintem nem ennyire egyszerű ez. Ha már most ilyan fáradt és tompa a csapat, akkor a sok idei meccstől majd felfrissül...nem gondolnám!

Kapusként bár TS pártján álltam, de valahogy Bravo ad nagyobb nyugalmat a csapatnak. Nem gondolom, hogy tegnap ő is 4 alatt hozta volna le ezt a meccset. kicsit sajnálom a németet, mert azért egy nagyon szétzilált védősor mögött dolgozik. Oké, hogy volt neki is hibája, de azért a védőfalunkon úgy mentek át tegnap is, mint kés a vajon.

Védelem. Sajnos kicsit kezdünk elmilánosodni. Dani szerződést kapott, nem pörög. Adriano ahelyett hogy lépett volna, maradt "örök csere" jó pénzért. Matyi szintén nem ide való, pláne nem szélre. Ráadásul miatta van 5. számú pozícióban a saját fiúnk Bartra, aki tuti egyedül pörgött volna tegnap is. Jordi Alba kiválása kinyírja a támadásainkat. Dani szintjét meg Sergi is hozza. Igaz támadásban nem annyira merész, de legalább nem kapunk gólokat róla, ugyanis kedves Dani barátunkról 2 gólt kaptunk, és rendszeres fegyvere az ellenfeleinknek az ő fennragadását kihasználni. Masc agyon van játszatva, pedig rá külön is figyelni kéne, mert sokszor szükség lesz rá középen is. Piqué nagy szája meg nyilván vissza kellett üssön valahol. Mondjuk az ő 2 nagy hibája ellenére sokszor mentett és legalább rajta láttam azt, hogy győzni megy előre. Csak ugye a sok beszéd helyett inkább játszani kéne.

A középpálya viszont tragédia. Már írtam, hogy Rakitic sajna nem találja a helyét, erre a helyére pályázó Rafinha kidől egész szezonra. Reméljük hamar összekapja magát a horvát. Busi ugyanazt játssza, mint eddig egész életében. Ini viszont nem tud kellően irányítani. A baj az, hogy 2 opciónk van ide. Sergi, aki középen súlytalan, és Masc, aki szintén jobb hátul. Szóval itt egy darab igazi minőségi cserénk sincs!!! Fájó ezt kimondani, de ez van. Azt gondolom Ardának nem lesz komoly feladat csapatba kerülni majd!

Csatársor. messi és Neymar csak egymást keresik, ami engem kicsit már zavar. Sokszor sok tisztább passz helyett egymást erőltetik. Messinek nem megy kifejezetten jól a játék, de így is megvan meccsenként a 4-5 helyzete, és legalább ugyanennyi gólpasszt érő labdája is. nyilván tőle többet várunk, de ennyi elég is lehetne a meccsek megnyeréséhez. Csak ugye neki is be kéne lőni a helyzeteket, meg annak is akinek adja a passzokat. Neymar egyre többet vállal, ami egyrészt jó, másrészt néha sok. Suarez meg nem is tudom mit csinál. Elapattannak tőle messzire a labdák, belebotlik, lelesik. Szóval a trió nem muzsikál. Helyükre meg 2 fiatal ácsingózik. Ezzel 2 gond van/lesz: egyfelől a fiataloknak még nagyon sokat kell fejlődni, mert nem kész játékosok. Másrészt - és ez inkább a gáz - a trió érinthetetlen. Ha ők kezdenek, ha nem megy nekik nagyon a játék, akkor sem mer LE belenyúlni, mert egyrészt tudja, hogy a cserével nem biztos, hogy erősödünk, másrészt tudja, hogy hiszti lenne. Ezért rendszeresen Messi lép visszább, és egy középpályás, rendszerint Rakitic megy le. Csak így megint nem pihennek a srácok!

Szóval az egész csapatot gatyába kell rázni, mert így hamar elúszahtnak a dolgok. Legkésőbb nyáron meg el kell passzolni Adrianot, Alvest, Matyit. Előbbi helyére hozni kell vkit, utóbbi helyére itt lesz Vidal, és tőlem maradhat megbízható csere opcióban Sergi. Matyi meg menjen, mert fáj nézni technikai analfabétaságát. Középre hozni kell még vkit, meg egy minőségi cserecsatárt, ha az ifjoncok nem válnának be.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.09.24. 08:47:02

nem értek egyet B.T. cikkében azzal, hogy nem a támadókkal van a baj! abban. hogy négy gólt kaptunk elsősorban az elbaltázott taktika és részben persze a védelem( szépen ki lehet osztani a gólokat szinte egyenként) valóban okolható, de hogy elveszítettük a meccset az az eredménytelen támadósor és a lefocizott középpálya miatt volt.
régi vesszőparipám? ha Busquets egy gyors és sokpasszos ellenféllel találja szemben magát a híres pozíciós játéka semmit sem ér Iniesta energiáit felemészti, hogy tulságosan sokat kell(ene) védekeznie S.R. pedig ha tetszik ha nem még nem egy klasszis.
a helyzetek: itt is sántít hogy "kivédte a szemünket a kapus...." ha ziccerben rendre belerúgják a labdát szegény nem is tehet mást :mrgreen:
jól helyezett pontos és erős lövések kellenek és ...nagyjából ennyi, Suareznek pl. meg kellene tanulni( újra?) átvenni a rálótt lasztikat. stb.
nem szeretném magam kitenni annak, hogy a fejemre olvassátok majdan egy köv. parádés meccsen a fentieket, mert hiszem és tudom hogy lesz még ilyen is (sok jó lövés, meg parádézás) de tegnap ennek a nyomát sem láttam az tény.
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2015.09.24. 08:34:10

Gratulálok a Celta-nak, megérdemelten nyertek!

A védelemről kár beszélni, rég láttam ilyen borzasztóan rosszul játszani, meg is lett büntetve.
Az MSN is formán kívül játszik, a kapura tartó lövések majdnem mindegyikét nem kis túlzással még én is ki védtem volna. Ha (bár a fociban nincsen ha) kicsit jobban oda figyelnek vagy koncentrálnak akkor másképp is alakulhatott volna az eredmény. Alvarez-nek nem kellett bravúrokat bemutatni, mert mindent bele lőttek.

Inkább most legyen egy pofon, hátha észhez téríti a társaságot.

Kicsit off, de Verma felépülése mikorra várható?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.09.24. 08:11:47

A középpályás játék tavaly is gyenge volt, csak az ellenfeleknek még új volt, hogy a Barca hosszú labdákkal is dolgozik. Most a középpálya mellett a védőmunka is rossz és meg tudják fogni a nem csúcsformában lévő MSN-t a jobb ellenfelek.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.09.24. 06:28:04

Feast4 írta:
visca el barca írta:cserejátékosok nélkül borzasztóan nehéz, ezt már nyáron is lehetett tudni. pont annyi hiányzik, hogy nyáron elment két ősbarcás, rögtön lett -2 ember. 2 hónapja se tart az idény, már most a fülükön veszik a játékosok a levegőt. télig vhogy ki kell húzni, hogy ne legyen nagy hátrány (már ha lesz) és akkor jöhet arda+vidal+akárki előre.
Szerintem nem csak ez a baj. Már szezon eleje óta nem látom a tűzet. Az Atletico ellen igen, azt hittem na most kezdődik, de aztán a Róma Levante, törvényszerű volt, hogy ezzel a pályán vagyok majd megoldjuk magatartással előbb utóbb elvágják a torkunkat,
Ezt mondom énis. Messinek is kell a pihenés, borzasztóan ki van ő is facsarva. Tetszik, nem tetszik, őt is le kell ültetnis sajnos. Mikor jönnek a sörmeccsek, akkor nyugodtan padozhat, max ha nagyon muszáj, akkor álljon be.
Sajnos meglátszik a csapaton, hogy mindenkinek válogatottban is kell szerepelnie, megmaz a francon világ körüli turné megfogta őket, nem tudtak alapozqni, pihenni rendesen.
LE is hibás egy kicsit, de nagyon nehéz egy agyilag kiégett csapatot felrázni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.24. 00:24:39

visca el barca írta:cserejátékosok nélkül borzasztóan nehéz, ezt már nyáron is lehetett tudni. pont annyi hiányzik, hogy nyáron elment két ősbarcás, rögtön lett -2 ember. 2 hónapja se tart az idény, már most a fülükön veszik a játékosok a levegőt. télig vhogy ki kell húzni, hogy ne legyen nagy hátrány (már ha lesz) és akkor jöhet arda+vidal+akárki előre.
Szerintem nem csak ez a baj. Már szezon eleje óta nem látom a tűzet. Az Atletico ellen igen, azt hittem na most kezdődik, de aztán a Róma Levante, törvényszerű volt, hogy ezzel a pályán vagyok majd megoldjuk magatartással előbb utóbb elvágják a torkunkat,
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.23. 23:51:56

cserejátékosok nélkül borzasztóan nehéz, ezt már nyáron is lehetett tudni. pont annyi hiányzik, hogy nyáron elment két ősbarcás, rögtön lett -2 ember. 2 hónapja se tart az idény, már most a fülükön veszik a játékosok a levegőt. télig vhogy ki kell húzni, hogy ne legyen nagy hátrány (már ha lesz) és akkor jöhet arda+vidal+akárki előre.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.23. 23:42:02

Vakmacska írta:Kicsit úgy érzem, hogy kezd Pep utolsó éve lenni megint.
Csak akkor kifejezetten Messire volt kihegyezve a játék, most az MSN-re, és teljesen magukra vannak hagyva elől. Sőt, sokszor Messi jön vissza labdákért, átveszi az irányító szerepét.
Ezt tavasszal is ìgy ment.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.23. 23:38:40

Vakmacska írta:Kicsit úgy érzem, hogy kezd Pep utolsó éve lenni megint.
Csak akkor kifejezetten Messire volt kihegyezve a játék, most az MSN-re, és teljesen magukra vannak hagyva elől. Sőt, sokszor Messi jön vissza labdákért, átveszi az irányító szerepét.
Tavaly is ezt játszottuk, csak akkor az MSN formában volt.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.09.23. 23:35:33

Kicsit úgy érzem, hogy kezd Pep utolsó éve lenni megint.
Csak akkor kifejezetten Messire volt kihegyezve a játék, most az MSN-re, és teljesen magukra vannak hagyva elől. Sőt, sokszor Messi jön vissza labdákért, átveszi az irányító szerepét.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.23. 23:32:08

Capon írta:Iszonyat jó volt a Celta és a játék képe alapján teljesen reális eredmény született!
Utoljára talán a Bayern München iskolázott le minket ennyire játékban.

Mi játékunk semmit nem fejlődik, ugyan azokat a hibákat csináljuk újra és újra és újra, és még csak most kezdőzött a szezon de olyan fizikai állapotban van a csapat mintha szezon vég felé lennénk. Az első meccsünk óta az az érzésem, hogy még mindig az erőnléti edzésnél tarunk.
Az előző meccsen Bartra most meg a nem kis hibát elkövető Piqué volt a csapat legjobbja. Ez is mutat valamit, hogy hol tart a csapat pillanatnyilag, és nem is ehhez vagyunk szokva, hogy 1-1 belső védőnk a legjobban teljesítő játékos a csapatból.

Öröm az ürömben, hogy számomra nagyon régóta kedvelt csapat a Celta, remélem kitart a jó formájuk és ugyan ilyen önbizalommal játsszák végig az egész szezont, és akkor oda érhetnek legalább egy EL helyre.
Azért ősszel általában gyengébben muzsikálunk, plusz azért azt se felejtsük el hogy emellé most egy Bilbao idegen, Malaga , Atleti idegenben 3-massal kezdtünk.
Én úgy érzem hogy a Calderon ota kicsit kikészültek, azért akárhogy nézzük, olyan iramot amit ott toltak a kb 70-edik percben nagyon rég láttunk.

Remélem kipihenik magukat, szerintem (még) nem olyan nagy a baj, viszont teljesen rámutat, hogy bizony januárban komolyan kell gondolnunk az erősítést.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.09.23. 23:16:48

Iszonyat jó volt a Celta és a játék képe alapján teljesen reális eredmény született!
Utoljára talán a Bayern München iskolázott le minket ennyire játékban.

Mi játékunk semmit nem fejlődik, ugyan azokat a hibákat csináljuk újra és újra és újra, és még csak most kezdőzött a szezon de olyan fizikai állapotban van a csapat mintha szezon vég felé lennénk. Az első meccsünk óta az az érzésem, hogy még mindig az erőnléti edzésnél tarunk.
Az előző meccsen Bartra most meg a nem kis hibát elkövető Piqué volt a csapat legjobbja. Ez is mutat valamit, hogy hol tart a csapat pillanatnyilag, és nem is ehhez vagyunk szokva, hogy 1-1 belső védőnk a legjobban teljesítő játékos a csapatból.

Öröm az ürömben, hogy számomra nagyon régóta kedvelt csapat a Celta, remélem kitart a jó formájuk és ugyan ilyen önbizalommal játsszák végig az egész szezont, és akkor oda érhetnek legalább egy EL helyre.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.09.23. 23:15:34

Mindenki tesz magasról a véleményemre, egy ilyen meccs után főleg, de leírnám a véleményem a mai meccsről.
Szerintem támadásban nem voltak gondok azon kívül, hogy nehezen tudtuk bevenni a Celta kapuját, ez a tipikusan "semmi se jön össze", viszont általában jó védekezéssel megszoktuk nyerni 1-0-ra, esetleg 2-1-re. Neymar a 2. félidőben jól tolta, Messi kiosztott egy gólpasszt, illetve Suareznek is volt 2-3 gólpassz értékű labdája. Ami a mai napon a gondot jelentette, az a védekezés, és szerintem innentől nincs is miről beszélni. Piqué fejét legszívesebben falba verném, ugyanúgy Alvesét is.
Ter Stegen meg, ha nem úgy védene, ahogyan azt kell, hanem megdobná valami plusszal, ami egy profi kapust Neuer-é teszi, akkor ma nem kaptunk volna 4 gólt...Jó kapus, mindent jól csinál, viszont ez nem elég! Ha ő akar lenni a No1., a következő Neuer, akkor nem azt kell csinálja, amit a többi kapus, -tehát azt, hogy jó védjen- hanem azt, hogy úgy védjen, mint egy bika...Nem az kell ide, hogy felvegye a kötelező pózt, amit egy adott helyzetben kell, és várja milesz, hanem 1 gondolattal a csatár előtt kell, hogy járjon.
Egy jó kapus védi a rövidet. Egy profi kapus egyszerri védi a rövidet, és kész kivetődni a labdára, ha azt a hosszú sarokba akarják lőni Ez teszi a jó kapust profivá, ez még hiányzik Stegenből.
Kép
Válasz küldése