Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.03. 11:22:30

Röviden összefoglalva : Rövidtávon rossz a helyzet, hosszútávon viszont korántsem. Alakul egy mag, ami 2-3 igazolással elég ütős lehet. TS meg évekig biztos pont. Araujo, Eric, Balde, Nico, Gavi, Pedri, De Jong, és Ansu meghatározó szerepet kaphat a jövőben. Mas kérdés, hogy nem kész jatekosokról beszélünk, idő kell a srácoknak. Nyilván nem fogjuk 17-18 éves srácokkal verni az Atleticot, de kellenek nekik az ilyen meccsek is, ilyen ellenfelekkel szemben.
Ide igazából lóvé, ezzel együtt 2-3 olyan igazolás kellene, akikkel együtt rögtön versenyképesek lehetnénk. Meg persze a legfontosabb, egy edző.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.03. 10:55:46

davi10 írta:
2021.10.03. 09:53:58

Az Élő topic megnyitása kellemes csalódás volt, szerintem megpróbálhatjuk visszahozni, hogy folyamatosan nyitva legyen a meccsek alatt, ha marad ez a színvonal.
Nem lehet olyankor bezárni ezt a topikot? Mert szimultán mentek a hozzászólások, sokszor ugyanabban a percben ha történt valami. Nem mindenki dolgozta fel az élő topik lehetőségét.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.10.03. 10:39:09

fcjoc írta:
2021.10.03. 08:33:45
Hali! A meccsről “sajnos” lemaradtam, de érdekelne hogy egyenként hogyan játszottak a srácok.. ha már csapatként nem működött a dolog.
Köszi!
A második félidőt láttam csak, ott viszont már meccsben voltunk az Atleticoval. Itt is ott is voltak helyzetek, mondjuk már kettővel mentek, szóval nem igazán erőltették a játékot.
Játékosokról, Dest-et érdemes kiemelni úgy néz ki ő jó lesz támadásban, sokat van nála a labda komolyan is veszik az ellenfél védői csak nem igazán tud mit csinálni vele. Nincs segítsége, beadni lehet nem tud, de nincs is kinek.

Riqui Puig ez a srác lehet az új Xavi egyedül ő mozgatta a csapatot, szerintem nem is rosszul. Sokat volt játékban.

Fati ügyes srác ő képes lehet megcsinálni a cselt az ellenfél kapujánál, kapott lehetőséget szabadot lőni, nagyon gyenge volt viszont a kísérlete, Depay is veszélytelenül lövi, de még mindig jobban. Plusz Fatin látszik, hogy meg akar felelni a tízes meznek, igyekszik meghatározó játékosnak lenni.

Mngueza fölösleges sajnos nincs benne semmi plusz. Szerintem jövőre megy. Vagy ha marad az nem a tudása miatt lesz.

Couthino volt két veszélyes helyzete meg nem játszott rosszul, de azért tőle többet várunk

Depay sajnos nem találja a feladatát a csapatban, talán még buta is, három emberen akarja átcselezni magát, persze hogy nem képes rá. Ő befejező csatárként lenne jó kontráknál, erős gyors képes elnyomni a védőt. Viszonylag még jól is fejel.

Új de Jong: semmi becserélték, de minek, nem tűnik a levegő urának, igaz talán most szögletek se nagyon voltak.
A többiek meg hozták a szokásos formát. Amúgy annyira nem volt jó meccs. Viszont Simeone hatalmas tag. Hol lesz itt ilyen edző mint ő. Már azt várod mikor áll cseréli be magát...:) ilyen edzők kellenének mindenhova.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.03. 09:53:58

Nekem az volt az érzésem, hogy egy Valverde-féle Barcát nézek, csak egy prime Umtiti és Messi nélkül.
Nem volt, aki beverje a szabadokat, tehát nincs gól.

Puig pozitívum, én nem szoktam indokolatlanul fényezni, de szerintem régóta nem szállt be olyan jól meccsbe, mint tegnap.
Nico - Gavi okés, utóbbi kicsit lenyugodhatna viszont. Értem, hogy ég benne a tűz, de sokat és sokszor felelőtlenül szabálytalankodik.

Busiról ejtenék még szót. Tavaly többen el voltunk ájulva, hogy az utóbbi évek nulla teljesítménye után milyen tavaszt hozott. Hát ennek idénre semmi nyoma nem maradt. Folyamatosan szórja el a labdákat, amikor meg futni kéne hátra, ahhoz dög lassú. Remélem a szezon végére szépen lassan átveszi a helyét DJ vagy Nico, mert szerintem még egy akkora feljavulást már nem fog hozni, mint tavaly.

Az Élő topic megnyitása kellemes csalódás volt, szerintem megpróbálhatjuk visszahozni, hogy folyamatosan nyitva legyen a meccsek alatt, ha marad ez a színvonal.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2021.10.03. 08:33:45

Hali! A meccsről “sajnos” lemaradtam, de érdekelne hogy egyenként hogyan játszottak a srácok.. ha már csapatként nem működött a dolog.
Köszi!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3302
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.10.03. 08:16:05

Eleve nem értem, ezt a "ha visszatérnek a sérülteink, erős csapatunk lesz dolgot". Messivel és Griezzel sem volt semmilyen jól megfogható taktika, Messi egyéni megoldásaira volt építve minden, akkor most Agüero meg Dembelé mennyit fog dobni a csapaton? Nyilván LDJ-nél mindketten veszélyesebbek, de tegnap a védekezésünk megint romokban volt, azon hogyan fog segíteni 2 támadó? Sehogy. Alapvető dolgokkal van baj, lehetne nyugodtan Lewandowski a csatárunk, ugyan úgy szívnánk.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.10.02. 23:44:14

Annyira nem rossz a helyzet, mert ha évente jön egy hasonló fiatal, mint Fati, Pedri, Arujó, most Gavi, akkor már csak az a kérdés, hogy meg tudják őket tartani és lesz aki belőlük kihozza egyszerre a maximumot.
Az "öregebbek" közül Coutinhoban van talán a legtöbb kreativitás, de 'mit is' ? sem ér a mai fociban, ha nincs hozzá meg az a faktor (dinamika erővel együtt), ami Messinek még bőven 30-on felül is megvolt, pedig ilyen téren ez a brazil srác a pályafutása első szakaszában nem volt annyira lemaradva.
Depay nagyon jó játékos, de még a csúcséveiben - azaz most - sem tud olyan tényező lenni egyedül, mint annak idején Messi, Suárez vagy most Haland, Mbappé estében fennáll.
Volt egy "aranyos" momentum, amikor SR azon a területen, ahol még használható, Fatival nyomott egy olyan összjátékot, amit Messinél megszokott és Fati is tudta mit kell tenni, csak még nincs a sérülése után olyan formában, hogy azt tökéletesen befejezni tudta volna.
Frenkie de Jong esetében kellene a tavalyi forma, amikor bebizonyította, hogy lehet rá számítani.
vamosrobi
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2017.02.14. 21:27:24

2021.10.02. 23:38:15

Igazad van, ez a csapat még kontrázni se lenne képes... Lehet most jött el a katalán függetlenedés ideje, legalább nem égnénk a La Ligában :D
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.10.02. 23:37:40

Totálisan az valósult meg, amit az Atletico akart.. meg sem kellett igazán erőltetni magukat. Mezőnyben kiegyenlített volt a játék, mert hagytak minket jönni, de bennük volt igazából veszély. Szerintem úgy is nehéz lehet amúgy játszani, hogy minden meccsen más a formáció és állandóan új poszton játszik néhány játékos. Amúgy kiváncsi leszek, ha visszatér Aguero Dembele és Fati is teljesen egészséges lesz, akkor mire megyünk, mert egyelőre elképesztő mennyire ötlettelenek vagyunk. Egyre inkább úgy tűnik, mintha csak Messin múlott volna az elmúlt években a Barca a helyzetek kialakítása és a többiek csak asszisztáltak teljesen. Valszeg ő volt az, aki taktika nélkül is olyan szinten zseniális játékos, hogy ott a pályán improvizálva is megoldja, de ezeknek a játékosoknak begyakorolt mozgások kellenének. Láthattuk ma az atletinél is kétszer a tudatost mozgást Lemar góljánál és Suarez helyzeténél. Ugyanazt a mozgást csinálták meg. Nálunk annyit látok, hogy eljutunk 30 méterig és onnan mehet az improvizálás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2021.10.02. 23:40:21-kor.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.10.02. 23:30:40

vamosrobi írta:
2021.10.02. 23:24:06
Egyszerűen szétfutottak minket, sokkal erősebbek fizikálisan, még a 25. perc környékén mutatták, hogy amíg Busi futott 2.5 kmt, Koke közben 4.4-et...

Mindkét gólt kontrából lőtték, rá kéne döbbenni végre, hogy ez a keret teljesen alkalmatlan tikitakára, és átállni egy hasonló játékstílusra, betonvédelem és erős kontrázás, aztán ha már az megy, akkor el lehet kezdeni újra vagánykodni meg tikitakázni.

Úgy látom Koeman kezdi ezt felismerni, lehet egy ponton neki lesz igaza a 352-vel :D

Pique-Busquets-SR hármasnak maximum nyáron el kell távoznia, mert katasztrófa amit művelnek, a BL/Európa liga miatt úgysem kell aggódni, jöjjenek a fiatalok. Én Ter Stegent is padra küldeném, Netoval sokkal stabilabbak voltunk...
Gratulálok neked is. A Benficától 3-at kaptunk abban a felállásban. Ez az Atlético rúgott volna 9et ha úgy állunk fel. Ez a 4-3-3 megmentett minket egy nagyobb veréstől, mert elég stabil volt ahhoz hogy ne adjunk el sok labdát, amire a 3-5-2 nem jó. Egy jó edzővel és elfelejtve a 0 embereket ez működhet olyan szinten hogy BL-be jussunk és az pont elég jelenleg. Kontrázni istenem... igazolj egy ahhoz értő edzőt, mert az ugyanúgy szervezettség kérdése és rúgj ki Depayon meg FDJ-n kívül mindenkit és mehet a kontra. Lehetetlen ebből a csapatból stabil védekezést és kontrát csinálni. Az nagyobb meló mint egy félig működő tiki-takát csinálni ezt nyugodtan hidd el.

Amúgy az utóbbi 15 évben kb minden gólunkat kontrából kaptuk szóval most ilyen következtetést levonni nem tudom mi értelme volt :D Talán a Benfica nem kontrából volt veszélyes? :D
Őrület lenne a Barcából megpróbálni Altético féle kontra csapatot csinálni. Alternatív módon, valami új módszerrel felálló és támadó csapatot lehet, de nem stabil védekezés és kontra csapatot.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.10.02. 23:26:45

LG írta:
2021.10.02. 23:19:25
na meg a Pique-félék, akik az utóbbi évek minden megalázó vereségében nyakig benne voltak, és mára már beléjük égett a lúzer szerep.
Rómában és Liverpoolban még kereste a szavakat, mára ez rutinná vált.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.10.02. 23:24:55

visca el barca írta:
2021.10.02. 23:19:04
Azert az nagyon latszik, h szezonkezdet ota nincs csatarunk depayon kivul.
Azért szegény srácot sajnálom valamilyen szinten. Mikor megkereste a klub, egészen máshogy néztek ki a dolgok. Volt itt egy Messi, Griezman. Jött egy Agüero. Jött volna a haver Wijnaldum. Ehhez képest mi van most? Egy félig ép Fati a társa meg a Sevillaban padot melegítő de Jong. Ennyi.

Ő valószínűleg nem erre vállalkozott.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
vamosrobi
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2017.02.14. 21:27:24

2021.10.02. 23:24:06

Egyszerűen szétfutottak minket, sokkal erősebbek fizikálisan, még a 25. perc környékén mutatták, hogy amíg Busi futott 2.5 kmt, Koke közben 4.4-et...

Mindkét gólt kontrából lőtték, rá kéne döbbenni végre, hogy ez a keret teljesen alkalmatlan tikitakára, és átállni egy hasonló játékstílusra, betonvédelem és erős kontrázás, aztán ha már az megy, akkor el lehet kezdeni újra vagánykodni meg tikitakázni.

Úgy látom Koeman kezdi ezt felismerni, lehet egy ponton neki lesz igaza a 352-vel :D

Pique-Busquets-SR hármasnak maximum nyáron el kell távoznia, mert katasztrófa amit művelnek, a BL/Európa liga miatt úgysem kell aggódni, jöjjenek a fiatalok. Én Ter Stegent is padra küldeném, Netoval sokkal stabilabbak voltunk...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.10.02. 23:19:25

geridoss írta:
2021.10.02. 23:02:28
"Nagyon jóban vagyunk, a fiatalok az idősekkel, remek a hangulat az öltözőben" - Pique

Jóvan akkor. :lol: Örülök neki.
El tudom képzelni, hogy tényleg így van. A Laporta topicban írtam, hogy a játékosokról is az jön le, hogy belenyugodtak a helyzetbe, nincsenek itt már komoly ambíciók. Ebben a legnagyobb felelőssége az edzőnek van, de ludas az elnök is, na meg a Pique-félék, akik az utóbbi évek minden megalázó vereségében nyakig benne voltak, és mára már beléjük égett a lúzer szerep. Vannak tehetséges fialajaink, de ha ezeket a kártékony embereket nem távolítják el a közelükből, akkor ők is át fogják venni a vesztes mentalitást.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.10.02. 23:19:04

Azert az nagyon latszik, h szezonkezdet ota nincs csatarunk depayon kivul.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.10.02. 23:06:59

Számtalanszor volt az, hogy Coutinho, De Jong, de mèg szerintem Gavi is egy kb 4 mèter szèles sàvba szaladt. Businak csak oda kellett volna egyenesen rugni ès màr 1v1-ben is lettek volna…. Nem! làb labdára tesz-> visszahúz-> Pique….
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3302
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.10.02. 23:05:04

geridoss írta:
2021.10.02. 23:02:28
"Nagyon jóban vagyunk, a fiatalok az idősekkel, remek a hangulat az öltözőben" - Pique

Jóvan akkor. :lol: Örülök neki.
Az a fontos hogy jól èrzik magukat.

Èn is mindig jót röhögtem tesi óra utan ha kaptam 6 gólt :D
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.10.02. 23:04:19

Pique azt mondta, látja mindenki, mi hiányzik, úgy érezte, sose rúgnak gólt, és eléggé úgy tűnt, hogy mentálisan ki van készülve.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.10.02. 23:02:28

"Nagyon jóban vagyunk, a fiatalok az idősekkel, remek a hangulat az öltözőben" - Pique

Jóvan akkor. :lol: Örülök neki.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.10.02. 23:02:25

Könyörgöm Laporta, könyörgöm, bárkit hozz akinek van UEFA licensze. Bárkit.

Fiataloknak jár a pacsi, külön kiemelve Gavit. Coutinho és Depay küzdöttek.

Busi és Piké nagyon gyenge volt. Holnap megnézem hány labdát szerzett Piké. Előre fogadok hogy Puig többet.

LDJ semmit se csinált, újra. És tavaly Griezmannt cikiztük :D Áh.

SR-nek jut levegő. Aki nem érti, ez negatívum.

Piké nyilakozata :D Nem tudom mit mond de értem :D 2-0ig jók voltunk, gondolom.

Amíg Busi, Piké SR itt rohad addig nem lesz semmi. Messi istenem, ő is ebbe a társaságba tartozott. Úgy lehetett volna valami itt ha először mindenki más távozik, és utoljára köszön le ő a régiek közül. Így, hogy ő ment és ezek maradnak egy ilyen edzővel akinek a 2x1-se megy. Ez így tényleg egy sirató dal.

Szbsz szerinted tényleg Nico, Gavi és Mingu volt a probléma? Ők voltak a -3 ember? Mind1 ez nem is baj, a baj hogy a klubnál is dolgoznak olyanok akik valszeg így látják és ott vannak a kapitányok akik szintén tuti így látják :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalapos 2021.10.02. 23:02:58-kor.
Kocka2013
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.08.04. 17:16:33

2021.10.02. 23:02:05

szbsz írta:
2021.10.02. 22:59:15
mingueza, gavi, nico ez minusz 3 ember. amig ilyenekkel állunk fel ne csodálkozzunk semmilyen eredményen
Gavi amíg nem fáradt el nem volt rosszabb 17 evesen mint a 150 millas coutinho... A tobbi stimmt
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2021.10.02. 23:01:11

Az egyetlen pozitívum Coutinho játéka volt.
Valóban azt a helyzetet illet volna beverni, de ő volt az egyetlen játékosunk aki miatt érdemes volt megnézni ezt a meccset.

De, hogy miért pont őt kellett lecserélni, az rejtély...
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.10.02. 22:59:15

mingueza, gavi, nico ez minusz 3 ember. amig ilyenekkel állunk fel ne csodálkozzunk semmilyen eredményen
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.10.02. 22:59:09

Troym írta:
2021.10.02. 22:55:59
Jövőre nem vernek agyon a BL-ben mert el se jutunk oda.
Még minden lehet, bent van a Barca a 10-ben.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.10.02. 22:57:51

Na jól van, majd szóljatok ha lesz egy edzőnk akinek van valami fogalma a labdarúgásról.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése