Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.09.26. 20:36:39

bence0330 írta:
2023.09.26. 20:31:05
Nagyon tetszik, ahogy a csapattal bánik idén Xavi, kb minden szinten. Levont sok következtetést, 4-4-2-nek annyi, túljátszatásra is figyel már. Idén szerintem sokkal inkább látszik annak a logikus, intelligens edzőnek, mint amilyen játékosként is volt.
Mióta meghosszabították a szerződését, azóta már nem a tutira megy…
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.26. 20:31:05

Teljesen egyetértek, nagyon tetszik, Lewynek külön örülök, hogy vigyázunk rá. Ferrán szerintem a legjobb helyén, legalábbis az alapján, amit idén mutatott, megérdemelt ott egy teljes meccset.

Nagyon tetszik, ahogy a csapattal bánik idén Xavi, kb minden szinten. Levont sok következtetést, 4-4-2-nek annyi, túljátszatásra is figyel már. Idén szerintem sokkal inkább látszik annak a logikus, intelligens edzőnek, mint amilyen játékosként is volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.26. 20:27:23

Na, ezt mondanam en most remek rotacionak. Minden csapatreszben elegedett vagyok a mertekevel.
Ha kell, tud majd jonni Kounde, Yamal, Lewa..
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.09.26. 20:15:27

ts balde inigo araujo cancelo gavi romeu ilkay felix ferran raphinha
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.09.26. 19:48:25

Idén tragikus a Mallorca,pedig nevekre évek óta nem voltak ilyen jók. Otthon azért erősebbek es a közönség pláne tudja lelkesíteni a cinober-voros gárdát. Nem számítok könnyű meccsre,fontos mi szerezzük az első gólt, de ki tudja mennyit vett ki a sracokbol a hétvégi "comeback". Nem lepődnék meg egy ikszen,de egy győzelem itt sokat érhet a végén, nehéz terep. Hajrá
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.09.26. 19:43:40

soadroli írta:
2023.09.26. 19:37:49
Rac1 szerint Ferran lesz ma a 9-esünk, Lewa pihen.
Ha igy lesz, pirospont Xavinak. Osszuk be Lewat is, szeptember van.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5156
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.09.26. 19:37:49

Rac1 szerint Ferran lesz ma a 9-esünk, Lewa pihen.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.26. 18:49:04

Chino írta:
2023.09.26. 15:16:04
Én inkább Gündogantól várnék többet, bár szokott próbálkozni. A Pedrinek adott gólpassza is ilyen volt. Nagyon gyorsan, szinte reflexszerűen meglátja a folyosókat, mint az Antwerp ellen, mikor Lewy hirtelen beindult és elvitte az embereket Felix pedig egy pillanatra üresen maradt, kapta is az assistot.
Az ilyen bunker csapatok ellen is ez lehet a leghatékonyabb, egy-egy ilyen ritmusváltással mélységből a védelem mögé kerülni. A távoli lövések folyamatosan elakadnak a falban vagy kilépnek rá, egyedül megverni is rendre 2-3 védőt kellene, a beadások ritkán veszélyesek.
Igen, nem tudom őt miért felejtettem ki amúgy, ebben Gündogan az egyik legjobb a világon. De én még úgy érzem, hogy az eddigi meccsein nem hozta ki magából a maxot. Jó volt, néha nagyon jó, érződik rajta a klasszisszag, csak valami mintha még hiányozna a korább formájából. A kapu előtt mindenképp.
Amúgy most az a jó, hogy egészségesen van 4-5 olyan játékosunk, akik képesek a kulcspasszokra, ráadásul elég különböző stílusban, van akinek a kicsi, ütemtelen, vagy épp elegáns passzok mennek jól (Gündogan, Felix), Raphinha-Yamal inkább a becsavart lasztik, de más módon is át tudják játszani a védelmet, DJ egyértelműen a mélységi indításaival tűnik ki... szóval foghatják a fejüket a védők, de egyelőre kicsit még mi is, hogy kitől mit várhatunk, hogy alakuljanak ki ezek az automatizmusok. Most az alapanyag abszolút megvan hozzá, hogy összeálljon elöl egy igazán félelmetes rendszer. És ennyi remek játékosból azért szinte mindig lesz 1-2, aki villanni fog. Lewy most aztán nem panaszkodhat - nem is teszi - tényleg lehet, hogy megint visszatalál a meccsenkénti góllövéshez, és újra top2 center lesz Európában. Amúgy én azért többet rotálnám ki, elővigyázatosságból, de félelmetes, amilyen fizikuma van. Megkockáztatom, jobb a korához képest, mint Ronaldo volt ilyenkor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.26. 15:16:04

bence0330 írta:
2023.09.26. 14:19:19
FCBsteve írta:
2023.09.26. 14:11:50

Sztem ezen beindulások nagy részét látják a labdás játékosok, csak rizikósnak érzik a passzt... Sokszor érezni, hogy rúgná az ember előre, de aztán visszafogja magát és passzol szomszédnak! Megy a lassabb, de tudatosabb és pontosabb támadásépítés...
Ezért kell a pályára nagyon Raphinha (vagy Yamal is, csak valahogy sokkal többet kéne mutatnia magát). Pedri és DJ távollétében pláne ő az egyetlen, aki ezt csinálja, de ő faltörő kosként egész meccsen, folyamatosan, függetlenül attól, hogy az első nyolc nem sikerült, nyomja kilencedszer is. Ezért tetszett most középen, visszavonva, ez a poszt igazodik az ő skilljeihez legjobban. Felixben is benne van persze mindig 1-2 ügyes löbb, vonalak közti passz, ezek rendszerint pontosabbak is. De igen, szerintem is elmarad néhány indítás a beindulásokra, viszont azt is látom, hogy összességében egyre jobban be merjük vállalni ezeket is, csak van még hová fejlődni bőven :) DJ ebben amúgy nagyon előrelépett, ezért is fog hiányozni

Én inkább Gündogantól várnék többet, bár szokott próbálkozni. A Pedrinek adott gólpassza is ilyen volt. Nagyon gyorsan, szinte reflexszerűen meglátja a folyosókat, mint az Antwerp ellen, mikor Lewy hirtelen beindult és elvitte az embereket Felix pedig egy pillanatra üresen maradt, kapta is az assistot.
Az ilyen bunker csapatok ellen is ez lehet a leghatékonyabb, egy-egy ilyen ritmusváltással mélységből a védelem mögé kerülni. A távoli lövések folyamatosan elakadnak a falban vagy kilépnek rá, egyedül megverni is rendre 2-3 védőt kellene, a beadások ritkán veszélyesek.
A Celta ellen is ezzel tudtunk nyerni, ahogy Cancelo meg Lewy elindult már jött is a labda. Sokszor csinálta ezt a lengyel, de a társak nem látták/nem merték indítani, aztán rendre csak ingatta a fejét miközben sétált vissza.
Mondjuk Felix érkezésével sokkal nagyobb szabadsága lett, rengeteg terhet levett a válláról. Nyilván nem csak a portugálnak köszönhető, de az utóbbi 4 meccsen zsinórban 5 gól elmond valamit.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.26. 14:19:19

FCBsteve írta:
2023.09.26. 14:11:50
Chino írta:
2023.09.26. 14:01:47

Ami nekem nagyon sokszor szemet szúrt, hogy még nem érzik egymást teljesen a társak, sok az új játékos. Valamivel több, mint 1 év alatt a csapat nagy része lecserélődött. Rengetegszer indul be Lewy vagy a szélsők/Balde a védők mögé, de vagy nem kapják a labdát vagy már lesre futnak. Ez szerintem idővel bőven fejlődhet.
Sztem ezen beindulások nagy részét látják a labdás játékosok, csak rizikósnak érzik a passzt... Sokszor érezni, hogy rúgná az ember előre, de aztán visszafogja magát és passzol szomszédnak! Megy a lassabb, de tudatosabb és pontosabb támadásépítés...
Ezért kell a pályára nagyon Raphinha (vagy Yamal is, csak valahogy sokkal többet kéne mutatnia magát). Pedri és DJ távollétében pláne ő az egyetlen, aki ezt csinálja, de ő faltörő kosként egész meccsen, folyamatosan, függetlenül attól, hogy az első nyolc nem sikerült, nyomja kilencedszer is. Ezért tetszett most középen, visszavonva, ez a poszt igazodik az ő skilljeihez legjobban. Felixben is benne van persze mindig 1-2 ügyes löbb, vonalak közti passz, ezek rendszerint pontosabbak is. De igen, szerintem is elmarad néhány indítás a beindulásokra, viszont azt is látom, hogy összességében egyre jobban be merjük vállalni ezeket is, csak van még hová fejlődni bőven :) DJ ebben amúgy nagyon előrelépett, ezért is fog hiányozni
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.09.26. 14:11:50

Chino írta:
2023.09.26. 14:01:47

Ami nekem nagyon sokszor szemet szúrt, hogy még nem érzik egymást teljesen a társak, sok az új játékos. Valamivel több, mint 1 év alatt a csapat nagy része lecserélődött. Rengetegszer indul be Lewy vagy a szélsők/Balde a védők mögé, de vagy nem kapják a labdát vagy már lesre futnak. Ez szerintem idővel bőven fejlődhet.
Sztem ezen beindulások nagy részét látják a labdás játékosok, csak rizikósnak érzik a passzt... Sokszor érezni, hogy rúgná az ember előre, de aztán visszafogja magát és passzol szomszédnak! Megy a lassabb, de tudatosabb és pontosabb támadásépítés...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.26. 14:01:47

bence0330 írta:
2023.09.26. 13:30:24
Troym írta:
2023.09.26. 13:01:13
Ma megprobalnék 2-3 játékost rotálni. Nálam csere lenne ma Kounde, Christensen, és Felix is. Araujo már játszott, Inigonak legyen már valami haszna és ma kezdhetne FT balszélen.
Szerintem annyi tuti lesz. A két belsővédőt egyszerre szerintem nem fogja, egy fog lemenni, vélhetően Koundé. De szerintem pályára fog majd lépni Inigo is. Én megelőző jelleggel kirotálnám egyszer Lewy-t, akármnilyen formában van, és akármennyire fitt a korához képest, de ez nem fog megtörténni. Felixet én egyelőre hagynám, én Ferránt akkor tenném be a helyére, amikor kicsit szabadabb terület van előtte, ő akkor jó. Akár vezetésnél, akár egy támadóbb stílusú csapat ellen.

De én nagyon reménykedem, hogy 4 támadóval fogjuk tolni kp hiányában. Ha nem, akkor SR tutira pályára fog lépni, ha nem is kezdőként.

Akárhogy is, megint állandóan várom már a meccseket. :) A Celta-ügy megtörhette volna ezt a lelkesedést kicsit, de a végére csak még nagyobb lett, ha tudom, hogy képesek vagyunk ilyesmire is, akkor szívesebben nézem a rosszabb első félidőket-60 perceket is.
Araujo nagyon kérdéses. Elvileg már a Celtára is 100 %-os volt, lehet, hogy megint csak egy félidőt kap. De szerintem sem az uru+Koundé lesz végig. A franciát pihentetni fogja Xavi.
Felixet totál felsleges rotálni, az utóbbi 4 meccsen játszott, összesen 232 percet, össz-vissz egyet tolt végig. Amellett kell neki a perc, hogy minél jobban beilleszkedjen. Se előszezon se semmi, nagyon jól kezdett, de simán javulhat még, ha jobban összeszokik a társakkal, igazodik, megérti a taktikát. 23 évesen nem hiszem, hogy túl lenne hajtva ennyitől.

De úgyis befolyásol mindent az eredmény és annak tükrében lesz rotáció. Ha 2-3 góllal megyünk és a játék képe is olyan bátrabban rotálhat és szerintem pl. Ferminhez fog is, vagy akár Yamalhoz, de ha Lewy is eltett már egy-két gólt simán kinézem, hogy a 60-70. percben lekapja.

Ami nekem nagyon sokszor szemet szúrt, hogy még nem érzik egymást teljesen a társak, sok az új játékos. Valamivel több, mint 1 év alatt a csapat nagy része lecserélődött. Rengetegszer indul be Lewy vagy a szélsők/Balde a védők mögé, de vagy nem kapják a labdát vagy már lesre futnak. Ez szerintem idővel bőven fejlődhet.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.26. 13:30:24

Troym írta:
2023.09.26. 13:01:13
Ma megprobalnék 2-3 játékost rotálni. Nálam csere lenne ma Kounde, Christensen, és Felix is. Araujo már játszott, Inigonak legyen már valami haszna és ma kezdhetne FT balszélen.
Szerintem annyi tuti lesz. A két belsővédőt egyszerre szerintem nem fogja, egy fog lemenni, vélhetően Koundé. De szerintem pályára fog majd lépni Inigo is. Én megelőző jelleggel kirotálnám egyszer Lewy-t, akármnilyen formában van, és akármennyire fitt a korához képest, de ez nem fog megtörténni. Felixet én egyelőre hagynám, én Ferránt akkor tenném be a helyére, amikor kicsit szabadabb terület van előtte, ő akkor jó. Akár vezetésnél, akár egy támadóbb stílusú csapat ellen.

De én nagyon reménykedem, hogy 4 támadóval fogjuk tolni kp hiányában. Ha nem, akkor SR tutira pályára fog lépni, ha nem is kezdőként.

Akárhogy is, megint állandóan várom már a meccseket. :) A Celta-ügy megtörhette volna ezt a lelkesedést kicsit, de a végére csak még nagyobb lett, ha tudom, hogy képesek vagyunk ilyesmire is, akkor szívesebben nézem a rosszabb első félidőket-60 perceket is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.26. 13:01:13

Ma megprobalnék 2-3 játékost rotálni. Nálam csere lenne ma Kounde, Christensen, és Felix is. Araujo már játszott, Inigonak legyen már valami haszna és ma kezdhetne FT balszélen.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.09.26. 10:43:00

drobika írta:
2023.09.26. 08:50:33
bence0330 írta:
2023.09.25. 20:16:18

Ennyi erővel akkor átnevezhetnénk mindent, ami kicsit is modernizálódott, vagy amit egyik edző kicsit inkább ilyen vagy amolyan csavarral csinál. De attól még ezt mindenhol 4-3-3-nak hívják, ez a lényege. :) 2 középső védő, két szélső védő, akik modern felfogásban járkálnak fel-le (ez minden kicsit is támadó felfogású klubnál így van), 1-2 pivot attól függően, belép-e Cancelo pl, két összekötő középpályás előttük, és 3 támadó. De ezzel a logikával, amit írtál, a támadókat sem kéne felírni így, mert van, hogy Lewy középpályán kéri a labdát, Cancelo meg középcsatérnak fut be. Képlékeny az egész (Xavi szerintem egészen jól forgatja a játékosainkat elöl amúgy), de az alaphadrend egyértelműen 4-3-3/3-4-3 Cancelotól, régebben Alvestől függően.
Azért dehogynem, védekezésben eléggé egyértelműen visszazár (vagy legalábbis próbál) a két szélsőbekk, ráadásul mindezt a szélen teszik, még Cancelo is, aki aztán mindenhol járkál közben. Most kétségbeesettebben, több emberrel mentünk kicsit előre az eredmény miatt, így az átlagnál kicsit gyengébben értek vissza, meg ahogy írtad, a Celta eleve jó ebben.
Annyival azért pontosítanám, hogy Cancelo a Celta első góljánál, amikor megszereztük a labdát, már indult is előre, aztán egy hosszabb passz után Kounde ott maradt 2 emberrel, és azok ki is játszották a helyzetet...
Hirtelen labdavesztésnél nincs idő visszarendeződni, és marad a lyuk, vagy a 3 emberes védekezés.
Gyorsabb, kontrás csapatok ezt lejátszák jó eséllyel.
Illetve, ha Kounde nem becsúszni próbál (tök esélytelenül), akkor lett volna még egy ember a hátvédsorban...
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.26. 08:50:33

bence0330 írta:
2023.09.25. 20:16:18
gránit írta:
2023.09.25. 20:08:23
Én éppen ellenkezőleg látom, a 4-3-3 meg 4-4-2-féle elnevezések földhözragadtak és teljesen meghaladottak a mi esetünkben. Legfeljebb a kezdőrúgáskor vagyunk ilyen állapotban, a mérkőzések során soha.

"még jó, hogy nem fog támadáskor egyvonalas lenni", éppen ezért nincs értelme ilyen 4-3-3-akról beszélni. Nem ezt játsszuk. Ez olyan messze van a 4-3-3-tól, hogy ennyi erővel 6-8-9-27-et is írhatnánk.
Ennyi erővel akkor átnevezhetnénk mindent, ami kicsit is modernizálódott, vagy amit egyik edző kicsit inkább ilyen vagy amolyan csavarral csinál. De attól még ezt mindenhol 4-3-3-nak hívják, ez a lényege. :) 2 középső védő, két szélső védő, akik modern felfogásban járkálnak fel-le (ez minden kicsit is támadó felfogású klubnál így van), 1-2 pivot attól függően, belép-e Cancelo pl, két összekötő középpályás előttük, és 3 támadó. De ezzel a logikával, amit írtál, a támadókat sem kéne felírni így, mert van, hogy Lewy középpályán kéri a labdát, Cancelo meg középcsatérnak fut be. Képlékeny az egész (Xavi szerintem egészen jól forgatja a játékosainkat elöl amúgy), de az alaphadrend egyértelműen 4-3-3/3-4-3 Cancelotól, régebben Alvestől függően.
Azért dehogynem, védekezésben eléggé egyértelműen visszazár (vagy legalábbis próbál) a két szélsőbekk, ráadásul mindezt a szélen teszik, még Cancelo is, aki aztán mindenhol járkál közben. Most kétségbeesettebben, több emberrel mentünk kicsit előre az eredmény miatt, így az átlagnál kicsit gyengébben értek vissza, meg ahogy írtad, a Celta eleve jó ebben.
Annyival azért pontosítanám, hogy Cancelo a Celta első góljánál, amikor megszereztük a labdát, már indult is előre, aztán egy hosszabb passz után Kounde ott maradt 2 emberrel, és azok ki is játszották a helyzetet...
Hirtelen labdavesztésnél nincs idő visszarendeződni, és marad a lyuk, vagy a 3 emberes védekezés.
Gyorsabb, kontrás csapatok ezt lejátszák jó eséllyel.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.25. 23:12:41

Elnézést Andris, de nem minősítettem semmit.
Megjegyeztem egy jelenséget, hogy valaki(k) állandó késztetést éreznek minden egyes témához hozzászólni, és leírni ugyanazt 10szer, mikor elsőre is felfogta mindenki aki olvasta.
Sokszor érzem azt itt, hogy adott illetőnek nincs releváns véleménye, de beír valamit csak úgy. Nem látom mást mögé, mint hogy a hsz-ek száma valami mérvadó értéknek számít szerintük.

Ez nem minősítés, messze nem.
Főleg, hogy állást se foglaltam ebben a vitaszerű témában, csak leírtam a véleményemet, plusz egy mondatot ami már úgy néz ki nem fér bele.

És nem az az unalmas, hogy erről beszélnek, hanem a látvànyos hsz duzzasztás, és hogy nehogy ne legyen nap, mikor valami topikba ne írjanak be valamit.
A téma jó, nem unalmas, lehet róla vitatkozni, de itt már csak azért se akarja megérteni egyik fél se a másikat.

Értelek, de ettől függetlenül ez maximum a moderátor kollégák dolga. Ha valaki többszörösen ismétli amit írt, egyértelműen ok nélkül, majd törlik, töröljük. De néha én is szoktam ismételni, akár ugyanazok számára is, leginkább azért, mert úgy érzem, elsiklottak felette, vagy a fontossága felett. Próbáld meg elengedni, én is elengedtem bizonyos dolgokat, aztán még így is fórumozok, ennek ellenére. Nem mindig, nem minden topikban és nem mindenkivel, de megéri. Én is ezt teszem. Moderátorként el kéne olvasnom mindent, de inkább csak parttimer-ként gondolok magamra amúgy is.
A.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.25. 22:46:17

csababarca írta:
2023.09.25. 22:10:04
Sokszor támadásban 2-3-5 öt játszunk, most tök mindegy minek nevezzük.
Lehet ezen lamentálni megint fél oldalas esszékben, de holt felesleges ezen egymással vitatkozni.
Van két khv akik együtt mozognak általában, néha kisegítve egyik-másik oldalra.
Két szélsőhátvéd felfelé helyezkedik, Cancelo meg sokszor a középpályára lép be.
KP-sok közül Dejong/Romeu visszalép a két khv közé, mint ahogy Busi is tette, támadásban is középső területeket játszák be.
A feljebb lévő két kp meg összevissza mozog, ahogy a helyzet kívánja.
Elől meg attól függ ki játszik.
Felix pl sose vonalszélső, hanem beljebb helyezkedik, Lewa és a kp között valahol, kissé balra.
Yamal vonalszélsőt játszik a jobbon, Raphnha 50-50 a jobboson vagy belép középre.
Lewa fent van középen, néha visszalép.

És akkor ezt most rajzold fel meccs kezdetén, kapsz egy Nobel díjat.

Fűrészelitek megint a fekáliát feleslegesen, csak hogy növekedjen a hozzászólások száma.
Unalmas.
Egy kis moderátori közlemény:

Bár tartalmilag egyetértek a nagyrészével, és valóban szoktak feleslegesnek tűnő hozzászólás láncok is születni, szeretnélek megkérni, hogy ne minősítgesd ezeket. Mivel sokadik ilyenről van szó, ezért írok csak. Arról beszélnek a kollégák ezen a fórumon, amiről jólesik nekik, amíg a kereteket betartják. Nem fogok most ezzel nálad megint szimpátiapontokat nyerni, de ez nem is célom. Teljesen megértem, ha valami neked unalmas, én pl nyaranta az igazolások topicot tartom saját magam számára használhatatlannak (többnyire), holott lehetne jól funkcionáló és még mindig izgalmas ott a diskurzus. Mégse minősítem az ott írtakat, csak bizonyos szabályok betartását követelem és követeljük meg. Lényegében a kereteken belül arra van itt kínálat, amire kereslet, és ezt neked is, meg nekem is el kell fogadni, lehetőleg megjegyzések nélkül. Tudunk úgy is fórumozni biztos, te is, én is.

Arra megkérném a többieket, hogy ha úgy általánosságban akarnak formációkról és a (számszerűsíthető) leírásmódjukról beszélgetni, akkor menjenek át a megfelelő topikba (csapat, taktika, felállások és sorsjegyek topik)! Én meg is kezdem ott a sort.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.25. 22:10:04

Sokszor támadásban 2-3-5 öt játszunk, most tök mindegy minek nevezzük.
Lehet ezen lamentálni megint fél oldalas esszékben, de holt felesleges ezen egymással vitatkozni.
Van két khv akik együtt mozognak általában, néha kisegítve egyik-másik oldalra.
Két szélsőhátvéd felfelé helyezkedik, Cancelo meg sokszor a középpályára lép be.
KP-sok közül Dejong/Romeu visszalép a két khv közé, mint ahogy Busi is tette, támadásban is középső területeket játszák be.
A feljebb lévő két kp meg összevissza mozog, ahogy a helyzet kívánja.
Elől meg attól függ ki játszik.
Felix pl sose vonalszélső, hanem beljebb helyezkedik, Lewa és a kp között valahol, kissé balra.
Yamal vonalszélsőt játszik a jobbon, Raphnha 50-50 a jobboson vagy belép középre.
Lewa fent van középen, néha visszalép.

És akkor ezt most rajzold fel meccs kezdetén, kapsz egy Nobel díjat.

Fűrészelitek megint a fekáliát feleslegesen, csak hogy növekedjen a hozzászólások száma.
Unalmas.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.25. 21:33:21

bence0330 írta:
2023.09.25. 20:42:01
ez inkább egy vázlat, egy tájékoztató jellegű valami
Nyilván ezek csak sablonos számok, csak ha már ilyeneket használunk, érdemes úgy, hogy legyen is köze a valósághoz. Az az érdekes, hogy a középpályán egyáltalán nincs olyan szintű rétegződés, mint amilyet vártam a szezon elején.

A lewandowskis cikkben sok igazság van, nem hiába kért maga mellé még egy támadót. Jót tesz a támadójátékunknak, ha elvonnak róla védőt, kevésbé tudják lefogni és nem kell olyan elszigetelten játszania, mint a szezon első meccsein.

Araújo visszatérésével kérdés, hogy alakul a hátsó kettős. A Celta ellen Romeut váltotta, tehát elképzelhető, hogy Christensen, Araújo és Koundé egyszerre is fognak majd játszani. Lehet ebből egy hátsó hármas, de Araújot a gyengébb csapatok ellen szerintem bátran lehet fentebb tolva is játszatni (Romeu helyett).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.25. 20:42:01

gránit írta:
2023.09.25. 20:32:18
Hát, ez már csak így szokott lenni. A számológépet sem abakusznak hívjuk. Egyébként nem hiszem, hogy ebben az esetben modernizációról van szó, hanem egész egyszerűen más. Vannak csapatok, amik fixebb hadrendben játszanak, mert nem az üres területeket keresik, hanem éppen hogy le akarják zárni azokat, és a játék statikussá tétele a céljuk. A mi játékunk nem ilyen. Elég csak Cancelo labdaérintéseinek a pontjait megtekinteni. Értelmetlen bármilyen négyesfogatba besorolni. Balde kevesebbet mozog befele, ő klasszik szélső, az ellenfél térfelén pedig több mint ötször annyi alkalommal került hozzá a labda a Celta ellen, mint a saját térfelünkön. Ezért sincs értelme támadás-védekezésre osztani a hadrendünket, mert szinte mindig támadunk. Amikor védekezünk, akkor sem felállt védelemmel játszunk, hanem labdavesztés után próbálunk visszaérni, ami teljesen a támadó felállásunkból következik, nem egy önálló védelmi felállásból.

Átlagban egyébként nálunk is kirajzolódik egy helyezkedési, tartozókodási rendszer (már ha van értelme ezt figyelni, mert akkora a szórás egyesek esetében, lásd Cancelót), csak az nem 4-3-3.
Oké, ez jogos. :D De attól még érthetőnek és egyszerűnek kell lenni, hogy a szurkoló könnyen megértse. Így van kb 4-5 alap felállás, amit fel lehet írni a meccs előtt, és mindenki érti, kb miről van szó. Ha elkezdenénk valami ilyen 2-2-1-2-3-akat felírni (bár egy Cancelot tényleg hova írnánk), akkor az teljes homály lenne. Ha így könnyebb elfogadnod, ez inkább egy vázlat, egy tájékoztató jellegű valami, hogy x-y-z-nek hívjuk az adott felállást.

Visszakanyarodva a topikra: holnap nagyon kiváncsi leszek a középpályánkra. Meglepő, hogy Xavi pont most nem hozott fel senkit középre még a padra sem a fiatalok közül, mikor két kp-s is kidőlt. Ez remélem azt vetíti előre, hogy ez a nagyon bejövős 4-2-3-1 lesz, legalábbis addig, míg sérült Frenkie és Pedri. Ez most tökéletes nekünk szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.25. 20:32:18

bence0330 írta:
2023.09.25. 20:16:18

Ennyi erővel akkor átnevezhetnél mindent, ami kicsit is modernizálódott

Hát, ez már csak így szokott lenni. A számológépet sem abakusznak hívjuk. Egyébként nem hiszem, hogy ebben az esetben modernizációról van szó, hanem egész egyszerűen más. Vannak csapatok, amik fixebb hadrendben játszanak, mert nem az üres területeket keresik, hanem éppen hogy le akarják zárni azokat, és a játék statikussá tétele a céljuk. A mi játékunk nem ilyen. Elég csak Cancelo labdaérintéseinek a pontjait megtekinteni. Értelmetlen bármilyen négyesfogatba besorolni. Balde kevesebbet mozog befele, ő klasszik szélső, az ellenfél térfelén pedig több mint ötször annyi alkalommal került hozzá a labda a Celta ellen, mint a saját térfelünkön. Ezért sincs értelme támadás-védekezésre osztani a hadrendünket, mert szinte mindig támadunk. Amikor védekezünk, akkor sem felállt védelemmel játszunk, hanem labdavesztés után próbálunk visszaérni, ami teljesen a támadó felállásunkból következik, nem egy önálló védelmi felállásból.

Átlagban egyébként nálunk is kirajzolódik egy helyezkedési, tartozókodási rendszer (már ha van értelme ezt figyelni, mert akkora a szórás egyesek esetében, lásd Cancelót), csak az nem 4-3-3.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.25. 20:16:18

gránit írta:
2023.09.25. 20:08:23
Én éppen ellenkezőleg látom, a 4-3-3 meg 4-4-2-féle elnevezések földhözragadtak és teljesen meghaladottak a mi esetünkben. Legfeljebb a kezdőrúgáskor vagyunk ilyen állapotban, a mérkőzések során soha.

"még jó, hogy nem fog támadáskor egyvonalas lenni", éppen ezért nincs értelme ilyen 4-3-3-akról beszélni. Nem ezt játsszuk. Ez olyan messze van a 4-3-3-tól, hogy ennyi erővel 6-8-9-27-et is írhatnánk.
Ennyi erővel akkor átnevezhetnénk mindent, ami kicsit is modernizálódott, vagy amit egyik edző kicsit inkább ilyen vagy amolyan csavarral csinál. De attól még ezt mindenhol 4-3-3-nak hívják, ez a lényege. :) 2 középső védő, két szélső védő, akik modern felfogásban járkálnak fel-le (ez minden kicsit is támadó felfogású klubnál így van), 1-2 pivot attól függően, belép-e Cancelo pl, két összekötő középpályás előttük, és 3 támadó. De ezzel a logikával, amit írtál, a támadókat sem kéne felírni így, mert van, hogy Lewy középpályán kéri a labdát, Cancelo meg középcsatérnak fut be. Képlékeny az egész (Xavi szerintem egészen jól forgatja a játékosainkat elöl amúgy), de az alaphadrend egyértelműen 4-3-3/3-4-3 Cancelotól, régebben Alvestől függően.
Azért dehogynem, védekezésben eléggé egyértelműen visszazár (vagy legalábbis próbál) a két szélsőbekk, ráadásul mindezt a szélen teszik, még Cancelo is, aki aztán mindenhol járkál közben. Most kétségbeesettebben, több emberrel mentünk kicsit előre az eredmény miatt, így az átlagnál kicsit gyengébben értek vissza, meg ahogy írtad, a Celta eleve jó ebben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.25. 20:08:23

Sonoma írta:
2023.09.25. 15:41:53
Gránit: még jó, hogy nem fog támadáskor egyvonalas lenni. Ne legyünk már ennyire földhöz ragadtak.
Inkább a védekezéskor látod, hogy 3 v. 4 védős rendszerben játszunk.
Ott ( védekezéskor) nem csinálhatod meg, hogy a szélső bekkek sokkal előrébb legyenek a belső védőknél, mert mögéjük belőtt labdával elmennek a széleken és mennek középre a beívelések akadálytalanul. Ha meg fennt ragadnak akkor a legközelebbi játékos zár ki szélre addig, míg visszaérnek.
Én éppen ellenkezőleg látom, a 4-3-3 meg 4-4-2-féle elnevezések földhözragadtak és teljesen meghaladottak a mi esetünkben. Legfeljebb a kezdőrúgáskor vagyunk ilyen állapotban, a mérkőzések során soha.

"még jó, hogy nem fog támadáskor egyvonalas lenni", éppen ezért nincs értelme ilyen 4-3-3-akról beszélni. Nem ezt játsszuk. Ez olyan messze van a 4-3-3-tól, hogy ennyi erővel 6-8-9-27-et is írhatnánk.

A támadás-védekezés kettébontásának sincs sok értelme, mert szinte mindig támadunk. Olyan van, hogy lekontráznak minket, amit a Celta hosszú évek óta eredményesen is csinál, mert sokszor túlságosan feltoljuk a "védekezésünket" (ami konkrétan két embert jelent, meg max egy visszaiszkoló középpályást, az első félidőben Romeu, a második félidőben Gavi). Voltak kapuralövései az ellenfélnek, de szinte csak konktrákból. Olyan nem nagyon van, hogy minket beszorítanak és "védekezünk". Olyan annál inkább, hogy lekontráznak minket, de akkor sem felállt védekező állásban vagyunk.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.25. 16:07:43

Nálunk a két szélső bekk gyakorlatilag nem a támadásokat segíti, hanem konkrétan ők a szélsők, és azért ez egy bekktől igazán hatékonyan aligha várható el.
Főleg a baloson Balde és Alonso a legutolsó meccsen, folyamat ezt nyomták, gyakorlatilag 0 eredménnyel.
Cancelo meg :) Hát ő mindenhol feltűnt, ahol csak lehet. Mondjuk most gólt kaptunk abból, hogy nem volt a helyén, elvesztettük a labdát, ő már megindult előre Kounde meg 2 emberrel maradt. Ebben a 3 védős rendszerben benne van a kockázat. Ugyanakkor pedig az emberfölény megteremtése is.
4 3 3 papíron, de ezek már csak számok.
Válasz küldése