Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.17. 17:34:03

Amikor vezetést szerzett Falcao ( micsoda mozdulat volt :shock: ) ez a 4-1 volt az utolsó utáni gondolat, ami átfutott a fejemen.
Szép meglepetés volt.

Ami pedig Mou nyilatkozatát illeti, Tito is kijelentette tavaly ezt, mindvégig, amig még volt egy kis esélyünk. Ugyhogy nem kell nagy feneket keriteni ennek.
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.12.17. 15:31:48

nagyon enyhe lesz a karácsony barcelonában, olyan plusz 13 körül :D
tudom, h még akármi is lehet, meg minden, de azért az elég kemény amikor már az (ellenség) ellenfél főbohóca is olyanokat nyom az őszi etap végefelé, h annyi a bajnoki álmaiknak.... legyen neki igaza!
PUYOL-XAVI-INIESTA
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2012.12.17. 10:28:46

A Tigris meghúzta az Oroszlán bajszát, de a végén megint jött a Bolhacsípés :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.12.17. 07:31:18

Szép volt!
A csapat szándékosan volt visszafogottabb a meccs elején, Tito nem akart belemenni a meccs eleji adok-kapokba, arra vártunk h fáradjon egy kicsit az ellenfél. Pl a Real ellen is csak a meccs legelejét uralta az Atletico.
A vezetésük teljesen megérdemelt volt, ki tudták használni a gyengeségeinket a gólnál(Puyol még így is gyorsabbnak tűnt mint Busquets, mondjuk ha Pique van ott helyettük alighanem nincs gól).
Adriano szokás szerint akkor villant, amikor a legrosszabbul ment a csapatnak. Utána vége volt a meccsnek. Félidő végére már nem volt váratlan az se h megvolt a vezetés. A csapat most ha elkapja a fonalat képes tökéletesen játszani, amire nem volt példa egy ideje! A Betis ellen meccs elején láthattunk ebből egy keveset, a Betis gólig. Most pedig kellett Adriano h előidézze ezt az állapotot, de utána a meccs leginkább az MU elleni 2-0 BL döntőre emlékeztetett. Elkaptuk a fonalat, megvolt a vezetés, utána labdába se ért az ellenfél, sőt, csak az volt a kérdés h mikor AKARJUK berúgni a következőt. Messze kiemelkedünk a mezőnyből és nagy formában vagyunk. Az csak külön öröm h a Real szenved. Remélem nem hagyják abba. A Malaga nagyon erős és pont a legjobb csapatok ellen a legerősebb. Egyáltalán nem a Real tűnik esélyesnek. A Malaga győzelmet akar majd, miközben a Valladolid meccs azért nem tűnik vészesnek, még ha ők meg is szenvedtek ott.
A Fifa egy szégyen
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.12.17. 07:15:28

Szép volt, de az első 30 percet elsétálták. A Barca egyszerüen jobb csapat. Igen Adrianó nagy volt, de végre tetszett Alexis is, talán Pedró is igy gól nél-kül is. De Iniesta - talán - a legjobb volt. Titó lehetne kicsit agresszivabb a pálya szélén, de nyilván Ő ilyen.
Fecó
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2012.12.17. 04:01:45

1993-ban amikor a női teniszt Steffi Graf és Szeles Mónika uralta, akkor egy elvakult Graf szurkoló beugrott a pályára egy meccsen és leszúrta Szelest. Szerencsére túlélte, de utána már nem volt az igazi (habár még nyert egy Grand Slamet '96-ban plusz egy Olimpiai bronzot 2000-ben). Pedig az nem is foci volt, hanem tenisz, amit nyugisabbnak gondol az ember.

Elég megrázó dolog volt, ha azt látom, hogy valami idióta beugrik a pályára ez az eset mindig eszembe jut.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.16. 23:45:51

TT írta: bocs, hogy ezt emelem ki, de kiszúrta a szemem; sőt mást is szúrhatott volna az a kés, amit a gyerek simán elrak a zoknijában vagy tudjam is én hol (és nem igazán lehet észrevenni és kimotozni, ha normálisan rejti el).
Nyilván túlzás volt, amit írtam, de szted mikor történt olyan, hogy valaki a bolgár megye 2-től feljebb nekiállt volna meggyilkolni az ellenfél focistáit?
Tele van a stadion biztonsági emberekkel, a vendégszurkolók el vannak különítve jó messze, úgyhogy sztem teljesen irreális dolog, hogy valakinek az jusson elsőnek eszébe egy beszaladó szurkolóról, hogy az (a PL-ben látható pofozkodáson, dobáláson felül) komoly kárt akar tenni a játékosainkban.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.16. 23:42:30

Köszönöm a csapatnak,hogy még a legszarabb napjaimat/időszakaimat is képesek bearanyozni :) Egyetlen baj van a meccseinkkel,hogy csak 90percig tartanak,minden labdaérintést élvezet nézni,annyi érzés van abban,ahogy kezelik a bogyót,hogy az elmondhatatlan :wink:
Nem csak az eredmények,de a játék is szemet gyönyörködtető sokszor,esküszöm odáig jutottam,hogy azt is leszarnám ha nem nyerünk semmit,csak hozzuk mindig ezt a játékot,nekem sokkal többet jelentenek ezek a 90percek,mint mondjuk egy Madridos játékkal behúzott akármilyen kupa,ez a foci amit csinálunk kérem szépen,példátlan,hogy egy csapat ennyi ideig ilyen szinten maradjon a csúcson,túlnőttünk szép lassan az összes korszakos csapaton,és a fene sem tudja hol a határ.

KÖSZÖNÖM SRÁCOK ;)
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.12.16. 23:31:56

Falcao igencsak a real felé kacsintgat, remélem nem ott fog kikötni, jó kis játékos. Könnyen terelgethette volna számunkra rosszabb mederbe a meccset, de időben felébredtünk. Nálam a mai meccs után Adriano a mom., nemcsak a gólja miatt. Ha előrébb jött és labdát vesztett addig tekert amíg vissza nem szerezte, vagy bedobást nem harcolt ki. hátul viszonylag jól tolta (azért csak aránylag jól, mert ha jól emlékszem volt két hibája, bár nem lett belőle gond, de...), az a balos meg, huhh.

Piqué is időben ébredt fel szerencsére. mikor végre találtam egy értelmes streamot rögtön elkaptam, hogy végigmozizza Falcao kapufáját. Puyolról meg már írtam is az élőtopicba, hihetetlen; ennyi sérülés után más remegve menne előre egy szöglethez (vagy oda se menne), ő meg mint a golyó, nem is érdekli semmi csak a gól. :)
Messi szokásos, bár az első félidőben eléggé eltűnt, köszönhető Pedro és Száncsó semmittevésének, 5 emberrel a nyakán nem is csodálom.
Alexis a 2. félidőben végre cselezett, elment pár ember mellett, ez kell, néztem is volna tovább, de jött helyette egy sokkal jobb Thiago, aki meg bolond nagy tehetség, mint ma is megmutatta.
sjd írta: Ja, mert ugye a biztonsági őrök nyilvánvalóan beengednek a meccsre bárkit egy félautomata gépfegyverrel #-o
Amúgy kicsit irigylem a srácot, bár soha többé nem mehet a Camp Nou 1 km-es körzetébe, de egy életre szóló élménnyel gazdagodott :D
bocs, hogy ezt emelem ki, de kiszúrta a szemem; sőt mást is szúrhatott volna az a kés, amit a gyerek simán elrak a zoknijában vagy tudjam is én hol (nem igazán lehet észrevenni és kimotozni, ha normálisan rejti el). vannak beteg emberek, szerencsére ez a delikvens most "csak" egy nagyon boldog csávó :D


szerk.: a jövőheti kezdődet meg csak most olvasom, jól esett így a végén :D
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.12.16. 23:15:11

Az a vicces, hogy Forlán 2005ben 25 góllal volt gólkirály. Messinek már megvan ez a szám :D Egyébként ez igazi csapatmunka volt :)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.16. 23:14:46

Az első félidő tanulságai:
Megint le lettünk focizva az első épkézláb módon védekező csapat által. Illetve egész pontosan most még le is elttünk focizva, mert a bunker mellett az Atletico elegánsan és veszélyesen vezetett támadásokat. Messi szinte nem találkozott a labdával, és amikor igen, akkor a) a védősor előtt cselezgetve eladta (ld. még Falcao, 31. perc) b) faltolták
És az a helyzet, hogy ez utóbbi az, amit a gyengébbik madridi csapat (jelen esetben értsd: Real :mrgreen: ) évek óta remekül csinál, azzal a kis szépséghibával az utóbbi időben, hogy Messi könyörtelenül beveri ezeket a szabadokat. De most ez sem jött össze, és itt már komolyan elgondolkodtam, hogy ha a Juvétől kezdve az összes komolyabb csapat sikeresen áll be bunkerbe, és még tudnak is valamit kezdeni a labdával, akkor sok keresnivalónk nem lesz a BL-ben.
Aztán viszont rúgtunk két gólt a semmiből, és rájöttem, hogy senkinek nincs esélye a Barca ellen, mert tavaly a Chelsea-ről valami olyan isteni szerencse ragadt a csapatra, hogy az hihetetlen. Az ebben az idényben számolatlanul lőtt utolsó perces és helyzet nélküli gólokhoz gyorsan hozzápakoltunk kettőt, és úgy néz ki ebben a szezonban minden befelé pattan.
Innentől kezdve a második félidő már csak formalitás volt, Messi amennyit nem volt játékban a meccs elején, a végén még Godín hozta helyzetbe, és már csak 18 gólt kell rúgnia a Valladolid ellen és abszolút rekorder :D
Busquets MoM, Puyol megint a hátán vitte a csapatot, Adriano éppen most töri ketté Montoya karrierjét, Iniesta megint varázsolt, Sanchez nagyon tetszett, Thiago meg bármennyire keveset játszott, azért abba belefért egy zseniális labdaátvétel megint.
Következő meccsre gondolkodom egy ilyen felálláson: Valdes - Alves, Adriano, Puyol, Pique, Alba, Montoya - Busquets, Xavi, Iniesta- Messi
Statisztikailag nézve kicsit gólerősebb lenne a csapat :D
FCB-Mate-FCB írta:Durva, hogy simán befuthatnak a pályára emberkék. Jó, most csak átölelte Messit de mi van ha lett volna nála valami.
Ja, mert ugye a biztonsági őrök nyilvánvalóan beengednek a meccsre bárkit egy félautomata gépfegyverrel #-o
Amúgy kicsit irigylem a srácot, bár soha többé nem mehet a Camp Nou 1 km-es körzetébe, de egy életre szóló élménnyel gazdagodott :D
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.16. 23:14:43

mess2009 írta:nos az optimisták napja lett!! bár 35-percig nem úgy nézett ki a helyzet. döbbenetes, hogy az egyenlítő gól milyen fordulatot hozott.
mindez úgy hogy egész meccs alatt az volt a benyomásom, hogy Messi csak lézeng a pályán??!! de aztán ha megindul nagynehezen??!! a párharc eldőlt itt is (Falcao- Messi) de ismerjük el az ő tehetségét is. az is érdekes volt, hogy a szurkolók, hogy szeretik Pedrót és Villát, pedig hát.....?!
összegezve: volt 35-40 perc amikor láttunk az Atletico erényeiből is, de döntően fölényes, lehengerlő, magabiztos játékkal győztünk! a meccs embere nálam ma is Iniesta és a két villanásért Messi, de gratula az egész csapatnak.
Igen ez nekünk nagyon furcsának tűnhet, hogy ha nem megy egy játékosnak akkor is szeretni és bíztatni kell, sőt akkor kell a legjobban. Épp mondtam Madridos haveromnak miközben néztük az espanol elleni meccsüket, hogy látod itt már fütyülnek, Barcelonában menne a Barca! Barca! meg a taps. Szóval ha nem csak ezt, de még nagyon sok mindent lehetne tanulni a katalánoktól.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.12.16. 23:00:32

nos az optimisták napja lett!! bár 35-percig nem úgy nézett ki a helyzet. döbbenetes, hogy az egyenlítő gól milyen fordulatot hozott.
mindez úgy hogy egész meccs alatt az volt a benyomásom, hogy Messi csak lézeng a pályán??!! de aztán ha megindul nagynehezen??!! a párharc eldőlt itt is (Falcao- Messi) de ismerjük el az ő tehetségét is. az is érdekes volt, hogy a szurkolók, hogy szeretik Pedrót és Villát, pedig hát.....?!
összegezve: volt 35-40 perc amikor láttunk az Atletico erényeiből is, de döntően fölényes, lehengerlő, magabiztos játékkal győztünk! a meccs embere nálam ma is Iniesta és a két villanásért Messi, de gratula az egész csapatnak.
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2012.12.16. 22:59:25

ziipp írta:
SuperMessi írta:Most már kimerem jelenteni hogy ez a csapat erősebb mint a 08/09-es. 15-1, 90. Szenzációs! Visca!
Ezt teljesen felesleges kijelenteni, pláne ilyen korán.
En azt a csapatot sokkal jobban szerettem. Sokkal osztonosebb volt, tobb volt a varatlan huzas stb...Bar akkor meg ne mvedekezett mindenki 11 emberrel ellenunk... :roll:
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.12.16. 22:58:18

SuperMessi írta:Most már kimerem jelenteni hogy ez a csapat erősebb mint a 08/09-es. 15-1, 90. Szenzációs! Visca!
Ezt teljesen felesleges kijelenteni, pláne ilyen korán.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.12.16. 22:58:17

Nálam a mérkőzés legjobbja címet a CSAPAT nyerte :wink:
Kép
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2012.12.16. 22:56:38

Most már kimerem jelenteni hogy ez a csapat erősebb mint a 08/09-es. 15-1, 90. Szenzációs! Visca!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.12.16. 22:55:48

első félidőben jinxeltem egy jo nagyot, bejött. azért titkon remenykedtem benne, hogy atletico nem fogja egy félidonél tovabb birni a pressingelést, de hálistennek (adriano, busi :D) csak sikerült fordítanunk. azért az atleticonak pacsi, az első 35 percben bemutatták h kell focizni ellenunk. azért kivancsi vagyok mi lett volna ha falcao bever kettőt az elején...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.12.16. 22:53:55

Szuper meccs volt! A 30. perc körül nem tippeltem volna 4-1-es hazai sikerre. Az ATMA nagyon össze van rakva, remélem, nem töri meg őket ez a vereség. A mieink előtt is le a kalappal, Adriano brutális gólt vert, Busquets az Busquets, Messi meg Messi. Így tudnám összefoglalni. :D Szerintem Alexis is egész jól ment ma.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ziipp 2012.12.16. 22:57:42-kor.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.12.16. 22:53:12

Harapott a tigris, de a végén két bolhacsípéssel mégis az oroszlán nyert :mrgreen:

Egy igazán élvezhető, remek mérkőzés volt! A második félidőben, megmutattuk,hogy milyen mikor (majdnem) 100%-on pörgünk. Eddig is szépen szerepeltünk, jövő héten Valladolidban tegyük fel az i-re a pontot aztán jöhet a szünet :wink:
Kép
Avatar
FCB-Mate-FCB
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2011.01.23. 19:03:22
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.16. 22:50:56

Durva, hogy simán befuthatnak a pályára emberkék. Jó, most csak átölelte Messit de mi van ha lett volna nála valami.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2012.12.16. 21:59:43

Mekkora volt az első két gól, Adrianoét szerintem még sokáig emlegetem, azt szeretem benne, hogy nem csak akkor talál be, amikor már 2-3 góllal vezetünk. Olyan dinamika van benne, ami mostanság csak kevés játékosunkban.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.12.16. 21:54:09

Egy kis félidei összegzés. Nagyon sok szempontból csemege ez a meccs.

Először is 35 percig szundikálás volt, és örülhetünk, hogy nem vezetett 3-0-ra az atlético. Falcao hihetetlen, ez az ember testesíti meg a szó szoros értelmében vett csatárt. Jobbal-ballal, és olyan könnyedén, olyan higgadtan, gyorsan, hogy ha nem Puyollal áll szemben, senki nem állítja meg.
Szerencsére sikerült felébredni, mondjuk ehhez kellett Adriano bombája. Én tudtam, hogy jobban járunk, ha ő kezd Alves helyett :D Az meg külön jó, hogy meglett a vezetés is a végén, bár ehhez valóban elég nagy szerencse kellett, de tulajdonképpen érett már.
Sánchez meg Pedro észrevehetetlenek sajnos. Messinek sem indult be még ma a szekér, de szerintem ez hamar változni fog. Döntő lesz, hogy melyik csapat hogy jön ki a második félidőre.
Nagyon szimpatikus csapat az Atlético ez alapján a meccs alapján, és megérdemlik a második helyet. Azt nem tudom viszont megérteni, hogy a Real ellen miért nem tudtakl így játszani? Mint a nyulak, úgy mentek ki, és ki is kaptak... Én örülök, hogy itt így játszanak, a meccs is jobb tőle (persze csak ha végül nem visznek el pontot :D ).
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.12.16. 20:56:17

Én is úgy gondolom hogy ha hozza magát a csapat nem lehet gond, főleg otthon.
Atleticonak elismerésre méltóak az eredményeik, de nem tudnak olyan játékot játszani, ami ellenünk hatékony lehet.Hátul elég rapszodikusak, pillanatok alatt betudnak nyelni 2-3 gólt (ahogy mi is :D )
Lehet ebből egy gólgazdag 5-4 is, bár részemről nem szeretnék ilyet, az azt jelenti mindenki agyba-főbe hibázik :D A 3 pont a legfontosabb, s szerintem itthon is marad.Egy "laza" 2:0al maximálisan kiegyeznék.
Hajrá
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2012.12.16. 20:54:59

Bárki bármit mondhat, de ha ma nyerünk, akkor bajnokságot nyerünk. Lehet kertelni hogy sok még a végéig, de az Atletico 9re, a Madrid 13ra lenne.
94:39 6 - 1
Válasz küldése