Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.12. 08:14:30

sansz írta:
2023.12.12. 00:27:42

Iszonyat erős a keretünk (szerintem ennek pénzügyi oldalról meg fogjuk még inni a levét, a sok sumákolással, eltolt kifizetésekkel stb), hiába nem hosszú a pad, pl a Reallal összehasonlítva alig-alig van poszt, ahol ne lennénk egyértelműen erősebbek(legalább papíron). És az a rövid pad is minőségi, akkor is, ha fiatalokkal van tele.
Nekem mostanában sikerült elcsípnem pár Real meccset...hát valami egészen szörnyű semmi, még a szokásos Ancelotti focinál is rosszabb. Egysíkú, bár azt begyakoroltan, olajozottan művelő emberek, tele középszerrel (ilyen pl, hogy ahol nálunk Lewa van-akitől mondjuk nekem mindig herótom volt, de mindegy- az a másik oldalon Joselu... Ha a Granadában játszana, akkor se kapná fel senki a fejét.
A legutóbbi meccsükön egyenesen húzták az időt 1:1-nél. Rodrigo néha csinál egy szép cselsorozatot, kb ennyi. "menjetek néha előre többen és valahogy szenvedjetek be egy gólt" taktikát alkalmaznak, írtó kevés. Tavasszal nem lesznek sehol sem. AM-al fognak nagy csatát vívni.
Szerintem egy kb azonos erősségű keretről beszélünk. A két szélsőjük jobb, de legalábbis gólerősebb, mint a mi két szélsőnk, a kp mélyebb. És náluk ott a világklasszis pluszban.

Az igaz, hogy a teljes semmit művelik, de akkor is azt tették, amikor BL-t nyertek, meg bajnokságot. Tudnak ők nyerni, biztos, hogy végig ott lesznek a tűzközelben, vagy akár be is húzzák a bajnokságot. Főleg, hogy van egy olyan játékosuk, mint nekünk Messi volt, aki akkor is el tud dönteni meccseket, ha semmi támogatása nincs, egyedül megoldja. Nekünk ilyen most nincs.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.12. 07:24:01

Peter írta:
2023.12.11. 23:07:18
bence0330 írta:
2023.12.11. 22:07:33
Akkor mindenki hiteles forrásként tekintett rá, legalábbis aki valamilyen módon igazolni akarta, hogy a csapatunk rossz, vagy szerencsével nyert csak. Nyilván amúgy az is félig téves volt, mivel a szezon legjobb kapusával az xGA-nkat alul is kellett, hogy kapjuk (mint ahogy egy top csapatnak felül is kéne rúgnia az xG-jét) - még ha nem is ennyivel, szóval alapvetően egyetértettem, hosszabb távon nem lehetett azt tartani, és nem is tudtuk, az xG megmondta előre.
Fordítva persze csak kamu az egész.
Egyelőre ki-ki azért inkább a múlt, a közelmúlt és a jelenlegi helyzetről beszélget és ezekből vonja le - ha levon egyáltalán - a jövőre vonatkoztatva feltételezéseket. Arról nem beszélve, hogy a várható xG a jövőre tekintve éppúgy változhat annak függvényében, ha például a csaptban, egyénekben, játékban valamilyen változás állna be.
A várható xG állandóan változik, folyamatosan mozgásban van és nem törvényszerű bekövetkezéseket jelez.
Igen, kb ennyi. A magam véleménye az, hogy messze nem érdekel az XG-nk. Az sokkal jobban, hogy a miértekre keresnek végre választ. A rúgott, kapott gólok számára, a védekezés csődjére, az ész nélküli magas feltolt védekezésre, amiben kódolt a hátrány, és akár a nagy zakó is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.12. 01:01:05

brazilfan írta:
2023.12.11. 21:54:14
Feltételezem, hogy a szponzorok, marketingesek, játékosügynökök, szakírók, elemzők és befektetők ennél egy kicsivel komolyabban állnak a dologhoz.
Feltételezem, hogy a felsoroltak bármelyike a saját szakterületének érdekében a megfelelő hozzáállást tanúsítja a dologhoz.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.12.12. 00:27:42

Az xG-s vitához annyit, hogy azon túl, hogy egy-egy meccsre olyan sokat nem mond,mert inkább hosszú távon érdekesebb, de a legutóbbi meccsel kapcsolatban különösen nincs értelme azzal védekezni, hogy dehiszen az xG-ben egész jók voltunk.

Amikor egy MC, egy Bayern stb, tehát hasonló kaliberű játékosokkal rendelkező csapat ellen játszunk és magas xG-mellett kikapunk, ott szinte biztos, hogy csettinthetünk, mert tényleg csak egy-egy peches eset miatt nem nyertünk.
De egy Girona ellen, akik nagyon szimpik, igazán azt játszák, amit régen megszerettem a spanyol bajnokság kisebb csapataiban is(és ma már kihalóban van)... ..de óriási a különbség a játlkosállományban. Az xG azért csalóka, mert míg a Girona jó játékkal, jó taktikával érték el a helyzeteiket és a góljaikat, addig mi a klasszis egyéni megmozdulásokkal. Kicsit olyanok vagyunk, mint a lemenőben levő ex-Barca, ahol már sok volt a gond, kiöregedtek a sztárok és Messi is rosszul játszott, mégis annyira jó játékos volt, hogy még egy rossz meccsén is vágott egy gólt egy cselsorozat után. Ez az,aminek adott meccsen lehet örülni, csak építeni nem lehet rá.

Iszonyat erős a keretünk (szerintem ennek pénzügyi oldalról meg fogjuk még inni a levét, a sok sumákolással, eltolt kifizetésekkel stb), hiába nem hosszú a pad, pl a Reallal összehasonlítva alig-alig van poszt, ahol ne lennénk egyértelműen erősebbek(legalább papíron). És az a rövid pad is minőségi, akkor is, ha fiatalokkal van tele.
Nekem mostanában sikerült elcsípnem pár Real meccset...hát valami egészen szörnyű semmi, még a szokásos Ancelotti focinál is rosszabb. Egysíkú, bár azt begyakoroltan, olajozottan művelő emberek, tele középszerrel (ilyen pl, hogy ahol nálunk Lewa van-akitől mondjuk nekem mindig herótom volt, de mindegy- az a másik oldalon Joselu... Ha a Granadában játszana, akkor se kapná fel senki a fejét.
A legutóbbi meccsükön egyenesen húzták az időt 1:1-nél. Rodrigo néha csinál egy szép cselsorozatot, kb ennyi. "menjetek néha előre többen és valahogy szenvedjetek be egy gólt" taktikát alkalmaznak, írtó kevés. Tavasszal nem lesznek sehol sem. AM-al fognak nagy csatát vívni.
Szerintem a Girona sokat fog tavasszal botlani, jó helyen fognak zárni, de az első hely közelében nem lesznek, a Barca játékosállományának egyszerűen nincs a la ligában ellenfele, akkor se, ha épp nincs összeszokottság, vagy taktika, a végére viszonylag sima lesz így is szerintem.

De közben nagyon sok a gond, a játékunk ad hoc jellegű, hiába vagyunk tele minőségi támadóval, nekünk akkoris Lewát kell használni,mintha klasszikus befejezőcsatár nélkül nem lenne élet...
A játékosaink extrém hullámzó teljesítményt nyújtanak. FDJ pár éve egy biztos pont volt, a válogatottban is az. Nálunk két éve vagy nagyon jó, vagy iszonyú gyenge. De Pedri, Gavi is ez a kategória. Gündogán a 10%-át nem mutatja, amit a MC-ben csinált. És a keret nagy részére ez a hullámzás érvényes. Én elfogadom, ha van egy-egy játékos, akivel egy edző nem jön ki, vagy nem találják az összhangot, de hogy ennyi játékosnál van ez a szélsőséges forma ingadozás, az nem természetes.
Minden probléma az edző felé mutat, csak laporta pénzügyi manőverei elfedik a gondokat. Ideig-óráig. De ne legyen igazam.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 23:07:18

bence0330 írta:
2023.12.11. 22:07:33
Akkor mindenki hiteles forrásként tekintett rá, legalábbis aki valamilyen módon igazolni akarta, hogy a csapatunk rossz, vagy szerencsével nyert csak. Nyilván amúgy az is félig téves volt, mivel a szezon legjobb kapusával az xGA-nkat alul is kellett, hogy kapjuk (mint ahogy egy top csapatnak felül is kéne rúgnia az xG-jét) - még ha nem is ennyivel, szóval alapvetően egyetértettem, hosszabb távon nem lehetett azt tartani, és nem is tudtuk, az xG megmondta előre.
Fordítva persze csak kamu az egész.
Egyelőre ki-ki azért inkább a múlt, a közelmúlt és a jelenlegi helyzetről beszélget és ezekből vonja le - ha levon egyáltalán - a jövőre vonatkoztatva feltételezéseket. Arról nem beszélve, hogy a várható xG a jövőre tekintve éppúgy változhat annak függvényében, ha például a csaptban, egyénekben, játékban valamilyen változás állna be.
A várható xG állandóan változik, folyamatosan mozgásban van és nem törvényszerű bekövetkezéseket jelez.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.11. 22:45:46

safranek írta:
2023.12.11. 19:56:42

Egyik oldal szerint ott mindket csapat 1,5 koruli xg-t produkalt, masik oldal szerint 2,1 es 2,7 volt ugyanez a meccs. Igy azert kumma nehez az xg-t, mint tenyt kezelni.
A különbség a módszertanból adódik, abból, ki milyen összetett modellt használ. Vannak egyszerűbbek, amik jóval kevesebb paramétert vesznek figyelembe, és vannak, amik jóval bonyolultabbak, így más az egyes változók súlyozása.
De azért látszik, hogy érdemi különbség nincsen, a tizedeseknek a nézői elemzésnél sok jelentősége nincsen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 22:07:33

brazilfan írta:
2023.12.11. 21:54:14
Peter írta:
2023.12.11. 20:59:40
a statisztikai adatokat tudni kellene a helyén kezelni, megfelelőlen értelmezni és nem arra hivatkozva félreértelmezni, belemagyarázni a megmagyarázhatatlant, legyen az bármilyen jellegű statisztikai adat is.
Ja, ugyanazt a statisztikai adatot lehet a helyén kezeltnek és megfelelően értelmezettnek, illetve félreértelmezettnek és belemagyarázottnak venni, minden attól függ, hogy ki idézi az adatot, illetve alátámasztja-e vagy cáfolja a teóriát.
Feltételezem, hogy a szponzorok, marketingesek, játékosügynökök, szakírók, elemzők és befektetők ennél egy kicsivel komolyabban állnak a dologhoz.
Így van, nekem a kedvencem, mikor tavaly attól volt hangos a fórum, hogy az xGA-nk alatt kaptuk a gólokat, milyen mázlisták vagyunk. Akkor mindenki hiteles forrásként tekintett rá, legalábbis aki valamilyen módon igazolni akarta, hogy a csapatunk rossz, vagy szerencsével nyert csak. Nyilván amúgy az is félig téves volt, mivel a szezon legjobb kapusával az xGA-nkat alul is kellett, hogy kapjuk (mint ahogy egy top csapatnak felül is kéne rúgnia az xG-jét) - még ha nem is ennyivel, szóval alapvetően egyetértettem, hosszabb távon nem lehetett azt tartani, és nem is tudtuk, az xG megmondta előre.
Fordítva persze csak kamu az egész.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.11. 21:54:14

Peter írta:
2023.12.11. 20:59:40
a statisztikai adatokat tudni kellene a helyén kezelni, megfelelőlen értelmezni és nem arra hivatkozva félreértelmezni, belemagyarázni a megmagyarázhatatlant, legyen az bármilyen jellegű statisztikai adat is.
Ja, ugyanazt a statisztikai adatot lehet a helyén kezeltnek és megfelelően értelmezettnek, illetve félreértelmezettnek és belemagyarázottnak venni, minden attól függ, hogy ki idézi az adatot, illetve alátámasztja-e vagy cáfolja a teóriát.
Feltételezem, hogy a szponzorok, marketingesek, játékosügynökök, szakírók, elemzők és befektetők ennél egy kicsivel komolyabban állnak a dologhoz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 20:59:40

safranek írta:
2023.12.11. 19:56:42
Arról nem is szólva, hogy a statisztikai adatokat tudni kellene a helyén kezelni, megfelelőlen értelmezni és nem arra hivatkozva félreértelmezni, belemagyarázni a megmagyarázhatatlant, legyen az bármilyen jellegű statisztikai adat is.

Még egyelőre nem írták ki a statisztikai labdarúgás vagy a labdarúgás statisztikai BL tornáját... :mrgreen:
safranek
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2023.12.11. 19:56:42

Peter írta:
2023.12.11. 18:55:33
La Masia1 írta:
2023.12.11. 05:21:38
A Girona-Real 0:3 meccsen pont fordítva volt. Az egy sokkal kiegyenlítettebb meccs volt, de a Real a közel 3-as xG-jére be is rúgta a 3-at, a Girona meg a szintén hasonlóra semmit. Pedig a realitás a helyzetek és a játék képe alapján az X lett volna, helyette az eredményjelző alapján "kaptak egy sima 3-ast".
Ami fejben eldőlhet az ott is dől el..... :mrgreen:
Egyik oldal szerint ott mindket csapat 1,5 koruli xg-t produkalt, masik oldal szerint 2,1 es 2,7 volt ugyanez a meccs. Igy azert [auto_cenzúra] nehez az xg-t, mint tenyt kezelni.
Okoska
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2023.12.11. 17:07:42

2023.12.11. 19:32:44

Hiába probálkoznak sokat, ha a döntő pillanatban megremeg a láb.
Napokig lehet meddőn vitatkozni az xg-ről. Abba a Raphinha lövésnek szánt hazagurítása is beleszámít.
Látni rajtuk, hogy görcsölnek, paráznak, nem bíznak magukban. Ezért passzolnak az ötösön is még tovább, csak nehogy én rúgjam mellé.
Amíg ez nem változik, ez fog menni.
Már nem a bajnoki cím a tét, hanem az, hogy meg legyen a BL indulás.

Lentebb valaki említette a szabadrúgást. Messi távozása óta EGY szabigólt rúgtunk
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 18:55:33

Nem az én gyűjteményem, de kb ennyit jelentenek a fantasztikus statisztikai mutatók az xG esetében, amit beidézek
La Masia1 írta:
2023.12.11. 05:21:38
A Girona-Real 0:3 meccsen pont fordítva volt. Az egy sokkal kiegyenlítettebb meccs volt, de a Real a közel 3-as xG-jére be is rúgta a 3-at, a Girona meg a szintén hasonlóra semmit. Pedig a realitás a helyzetek és a játék képe alapján az X lett volna, helyette az eredményjelző alapján "kaptak egy sima 3-ast".
Ami fejben eldőlhet az ott is dől el..... :mrgreen:

Javasolni kell az UEFA-nak, hogy indítson virtuális BL-t vagy egy BL fantasy-t és máris esélyesek leszünk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 18:36:15

drobika írta:
2023.12.11. 18:21:34
Persze érthető.
Néhány csekélység elmarad az egyenletből. Nincs teljes merítés, ami nem elhanyagolható, mert ha nem teljes az adatbázis, akkor a hiányzókra nem lehet kivetíteni a számba vetteket.
Nincs figyelembe véve egy csapat mentális állapota miatti helyzetkihasználása, 11-es rúgási képessége, szabadrúgási képessége.
Az elsőt nem értem, mire gondolsz teljes merítés alatt? Egy iszonyatosan nagy adatbázisról beszélünk, szerintem alsó hangon is többtízezer játékossal és elvégzett tizivel. Ennél akkor sem lenne pontosabb, ha 800 milliós lenne az adatbázis. Vagy max ezredekkel lenne pontosabb, elhanyagolható.

Persze, épp ez a lényeg, ezért mondom, hogy ez a fő gond, hogy alulrúgjuk a helyzeteinket, de botrányosan. Ezt mutatja meg többek közt számszerűen az xG, amit mindenki kritizál, pedig csak azt mutatja meg, ami történt.
safranek írta:
2023.12.11. 18:30:21
Ez igy vilagos, de akkor egy-egy meccs utan tul sokat idozni az xg statokon tok felesleges. Szezon felenel erdemes ranezni, illetve majd a szezon vegen ujra.
Elidőzni max annyit, hogy azért ne mondjuk, hogy nem fociztunk egy ilyen xG-vel, ami bődületesen magas. Amúgy igen, pont az lenne a lényeg, hogy hosszútávon milyen lesz. Ha a maival hosszútávon 100 meccsből 425 gólt lőnénk (amit itt mindenki aláírna gondolkodás nélkül), akkor van némi ellentmondás, és mégsem lehetett rossz az a támadójáték.

Nyilván nem fogunk 4,25-öt hozni stabilan, mert lehetetlen, ez pont arra jó, hogy megmutassa, jól támadtunk, de nem jött össze, így tovább, legközelebb verünk belőle 5-öt. De ha ennyit hoznánk hosszútávon, alighanem toronymagasan a világ legjobb csapata lennénk, ezért nem értem a fanyalgást. Az eredményen kívüli csalódottságon túl, nyilván, azt értem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
safranek
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2023.12.11. 18:30:21

bence0330 írta:
2023.12.11. 18:18:49
Nem, hanem nyilván a valószínűséget, pont ezért kell big picture-ben nézni a dolgot, hosszabb mintával. Az xG-vel most sem amellett érvelünk, hogy kötelező lett volna 4-5 gólt lőni, hanem hogy hosszútávon 100 ilyen lejátszott mérkőzésből kéne vágni alsó hangon 350-400-at, ergó jól játszottunk. Ebből lehet, hogy a BL döntő 1 gólos lesz, egy Almeria elleni kupameccs meg 8.
Ez igy vilagos, de akkor egy-egy meccs utan tul sokat idozni az xg statokon tok felesleges. Szezon felenel erdemes ranezni, illetve majd a szezon vegen ujra.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 18:21:34

bence0330 írta:
2023.12.11. 18:08:12
drobika írta:
2023.12.11. 18:02:22
statisztikai átlag játékos.

Én ezt a kifejezést ajánlom az év játékos jelzőjének.
Na. Szóval vegyük a tizenegyest, mert az a legegyszerűbben kikalkulálható adat. 0,76-os az xG-je. Ez azt jelenti, hogy az adatbázisban lévő 11-esekből 100 alkalommal 76-szor lőtték be. Ergo 76% esély van egy tizi értékesítésre, ami ugye a 0,76. Ez szerintem tiszta sor.
Mivel egy adabázisból dolgoznak (meg nem mondom mekkorából, de mindegy), vannak, akik csak 57%-ban lőnék be. Vannak, akik 89. A statisztikai átlag lesz a 76%. Így a 0,76 a statisztikai átlag xG-ben kifejezve, ergo átlag játékoshoz mérik a helyzet minőségét.
Így remélem érthető!
Persze érthető.
Néhány csekélység elmarad az egyenletből. Nincs teljes merítés, ami nem elhanyagolható, mert ha nem teljes az adatbázis, akkor a hiányzókra nem lehet kivetíteni a számba vetteket.
Nincs figyelembe véve egy csapat mentális állapota miatti helyzetkihasználása, 11-es rúgási képessége, szabadrúgási képessége ( itt kíváncsi lennék hogy milyen a mi XG-nk erre vonatkozóan, szerintem -1) semmilyen , játék stílusváltása.
Van egy Liga átlag, csapatátlag, meg nemzetközi átlag és akkor ahhoz majd viszonyítunk. Ha meg nem jön be jól az XG, akkor ez alatt teljesítünk, ha igen, akkor meg jól, meg jobban.
És egy kérdés a végére, de nem is...
Mit profitálunk ebből? Hogy jobban kell a helyzeteket kihasználni? A vak is látja XG nélkül! A helyzetkihasználás, helyzetteremtéshez játékot kell kialakítani. Az állandó kapott gólok helyett nem fent kolbászolni mindenkinek ész nélkül, mert bármekkora a támadó XG, ha nyeljük a gombócokat és futunk az eredmény után.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 18:18:49

safranek írta:
2023.12.11. 18:16:19
Es a tizinel szamitjak, hogy kinek rugja az adott jatekos? Melyik kapusnak?! BL donto ultolso perceben 0-0-nal vagy az 10-0-nal a tok utolso ellen…ezt is nezi az xg?
Nem, hanem nyilván a valószínűséget, pont ezért kell big picture-ben nézni a dolgot, hosszabb mintával. Az xG-vel most sem amellett érvelünk, hogy kötelező lett volna 4-5 gólt lőni, hanem hogy hosszútávon 100 ilyen lejátszott mérkőzésből kéne vágni alsó hangon 350-400-at, ergó jól játszottunk. Ebből lehet, hogy a BL döntő 1 gólos lesz, egy Almeria elleni kupameccs meg 8.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
safranek
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2023.12.11. 18:16:19

Es a tizinel szamitjak, hogy kinek rugja az adott jatekos? Melyik kapusnak?! BL donto ultolso perceben 0-0-nal vagy az 10-0-nal a tok utolso ellen…ezt is nezi az xg?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 18:08:12

drobika írta:
2023.12.11. 18:02:22
statisztikai átlag játékos.

Én ezt a kifejezést ajánlom az év játékos jelzőjének.
Na. Szóval vegyük a tizenegyest, mert az a legegyszerűbben kikalkulálható adat. 0,76-os az xG-je. Ez azt jelenti, hogy az adatbázisban lévő 11-esekből 100 alkalommal 76-szor lőtték be. Ergo 76% esély van egy tizi értékesítésre, ami ugye a 0,76. Ez szerintem tiszta sor.
Mivel egy adabázisból dolgoznak (meg nem mondom mekkorából, de mindegy), vannak, akik csak 57%-ban lőnék be. Vannak, akik 89. A statisztikai átlag lesz a 76%. Így a 0,76 a statisztikai átlag xG-ben kifejezve, ergo átlag játékoshoz mérik a helyzet minőségét.
Így remélem érthető!

Ugyanezt rá lehet rakni egy szabadra is, hasraütésszerűen mondok egy számot, hogy a tizenhatos sarkának szélességéből, mondjuk 20 méterről hányan lőtték be. Legyen mondjuk 10 a 100-ból. Akkor az 10%, egy 0,1-es xG lesz, és ebben benne van a legrosszabb és a legjobb szabadrúgáslövő, minden játékos átlaga, így az átlag játékos szabadrúgáslövő képességeihez mérik a minőségi mutatót. Az esély korrekt lesz. Ha nekünk nincs jó lövőnk, alul fogjuk lőni, Ward-Prowse meg a világ legjobbjaként nyilván messze felül.

Vagy ha 7 méterről csak a kapussal szemben állsz, akkor a jobbik lábával mondjuk 80 ember lövi be a 100-ból statisztikailag, akkor az egy 0,8-as xG lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.11. 18:16:33-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 18:02:22

statisztikai átlag játékos.

Én ezt a kifejezést ajánlom az év játékos jelzőjének.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 17:55:33

safranek írta:
2023.12.11. 17:51:40
Gondolom a nagy szamok torvenye alapjan kijon valami erteklheto atlag, de pont ezert nem jo csak xg alapjan vizsgalni egy meccset.
Igen, pont ez a lényeg! Az xG-nek hosszútávon van értelme. Ha stabilan 4-es xG-t hoznánk meccsenként (lehetetlen, ilyenre egy City nem lenne képes), akkor fölényesen hoznánk a bajnokságot egy közepesen gyenge helyzetkihasználással is. Egy meccsre pont annyira van értelme, hogy megmutassa, hogy jól játszottunk de kis mintából nyilván nem jöhet ki az átlag, 4,25-ös xG-ból lehet rúgni 0-át és 8-at is. 100 meccsen 425-ös xG-re már azért hóttbénán is lesz legalább 320 gól, meg mondjuk 500 alatt. Most a hasamra ütöttem, a lényeg, hogy akkora eltérés már nem lesz. És azért egy csapat mindig arra törekszik, hogy hosszútávon minél több gólszerzési lehetősége legyen. Kivéve a Getafe, ott az xLF-et vizsgálják, ahol az LF a várható lila foltokat jelzi.

És épp ez a lényeg, hogy ezt próbáljuk legalább megközelíteni meccseken, és akkor már csak a helyzetkihasználásban kell hozzánőni, és hosszú távon nézve lesz egy gyilkos csapatunk. Ha ebben rendben lennénk, az elmúlt 3 meccsünk valahogy úgy is kinézhetett volna, hogy 5-0 5-1 5-4. Mivel nem vagyunk, lett belőle 2-1 1-0 2-4. Kis mintában óriási az ingadozási lehetőség. De közben azért jobban néz ki a jövő így kikapva, mint 0 helyzetből 1 gólt bemákolva.

De, az xG figyelembe veszi a játékos képességeit. A statisztikai átlag játékoshoz igazítják. Ettől még nyilván Messi és Juninho messze felül fogják lőni, de az esély amit számítanak, reális egy Torres-Raphinha duóra, az tuti.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
safranek
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2023.12.11. 17:51:40

31 kapura loves eseten nem olyan nagy csoda a 4-es xg ertek. Lovesenket kb 0,15. Nekem ebbol az jon le, (szemtesztre is) hogy azert nem jatszottuk le a gironat. Egyszeruen sokat probalkozott a csapat, de igazan kidolgozott helyzet keves volt. En nem vagyok xg fan. Nem veszi figyelembe a jatekos kepessegeit. Mas eselyei voltak egy 18-rol elvegzett szabinak, ha messi rugta es mas ha gavi pl. En ertem a torekvest, hogy a box statokon felul legyenek adatok meg, amirol lehet dumalni. Eloszor volt a megtett km, aztan a passz%, utana a sprintek szama, kulcspasszok, cselek szama…etc. De ezek csak plusz statok, a meccsez egyben golokkal kell elemezni. Urbanyi mondta anno: hogy a meccset golok nelkul kell elemezni (termeszetesen vesztes meccs utan)

Gondolom a nagy szamok torvenye alapjan kijon valami erteklheto atlag, de pont ezert nem jo csak xg alapjan vizsgalni egy meccset.

NBA-ben szoktak ugy osszerakni az edzok a tamadasokat, hogy a legjobb jatekos a valtasok utan a leggyengebb vedovel nezzen szembe. A vedekeseket meg ugy probaljak megoldani, hogy a leggyengebben dobo maradjon nagy esellyel tisztan es dobjon ra a legtobbet. Ugyanugy ures helyzetnek irjak be a statba, de nem mindegy, hogy shooter kerul oda vagy fakezu centert hagyjak egyedul a triplavonalon.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 17:36:09

,, Ezek arra reakciók, hogy mennyire bénák, ötlettelenek vagyunk, és milyen gyatrán támadunk, ami egyszerűen nem igaz.,,

Ok. Van, ahol fel kell adni, mert a tényeket elmondva sem azok számítanak, akkor az már meddő vita.
Továbbra sem nézem vissza 10 évnél a rúgott góljaink számát. Most a legkevesebb messze messze a régi galaxisban. Éljen az XG! Ott elsők vagyunk.
De jól támadunk, ötletesen ívelgetünk, kombinatívan kényszerítőzünk , és az egy -egyeink...,jól rúgunk távolról, Messi talán az utolsó szabigóllövőnk, de lehet ebben tévedek.
Araujó és a másik 2 ember majd a jelenlegi 3 védős rendszerben ezentúl megoldja majd a szabad térfelünket a lekontrázástól, ami nem tendencia, csak tegnap fordult elő véletlenül. A középpályánk pedig úgy fog szűrni hogy segítse a 3 védőt mint egy betonfal.
Ja nem.
Okoska
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2023.12.11. 17:07:42

2023.12.11. 17:15:42

Szerintem a legnagyobb probléma az, hogy nem hisznek magukban, nincs meg bennük a győztes mentalitás.
Aztán jön ez a szokásos agyig feltolt védekezés, Araujoék az ellenfél térfelének a közepén állnak.
Ezt csak egy nagyon lúzer csapat nem tudja kihasználni.
Az, hogy miért képtelenek berúgni a helyzeteiket az rejtély.
Ahogy az is, hogy miért nem próbálkoznak távolról. Még 10-12 méterről is inkább passzolnak.
Az is biztos, hogy nagyon rövid a pad, és nincsenek minőségi játékosok.

Egy biztos: én az elmúlt két meccsen reménykedni kezdtem, hogy elindul valami, de úgy látszik mégsem.
Ha a játékosok nem bíznak magukban, akkor én hogy bízzak, szurkolóként?

Amíg ez nem változik, felesleges meccset nézni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 17:12:32

drobika írta:
2023.12.11. 16:44:52
Márpedig amig a játékrendszerből adódó hiányosságok nincsenek megoldva, addig számolhatunk XG-t meg mindent, amíg a fejekben nincs rend detto, addig valóban csak az XG táblázatot vezethetjük.
Nekem az a meglátásom, hogy az UEFA-nál kezdeményezzük, hogy gól helyett erre osszanak lapot.
Meg XG-vel , csalogassuk be az embereket a stadionba.
A világon senki nem mondta, hogy húdehűha minden rendben van. Még tán Andris a legpozitívabb, Xavit leginkább védő kommentelő itt, és még ő sem állít ilyet. Ezek arra reakciók, hogy mennyire bénák, ötlettelenek vagyunk, és milyen gyatrán támadunk, ami egyszerűen nem igaz.

Nem kell kezdeményezni. Ha jó a játék, az meglátszik az XG-ben is, és az emberek jönnek, mert ha magas az xG, az általában jó játékot jelent sok helyzettel, mint ahogy az elmúlt 7 félidőnkben is történt. No persze ez idén sajnos pont nem releváns nálunk ez a téma a költözés miatt, de általánosságban igen. A Nou Camp 3 ilyen jó meccs után szerintem tuti teltház közelében lenne, ha a tavalyi szenvedősebb, pragmatikusabb játéknál is Európa éllovasai voltunk látogatottságban.

Amúgy rengetegen mondták, hogy a tavalyi sok 1-0 helyett inkábblátna sok gólos, sok helyzetes adok-kapok meccseket. Hát most itt van. Sajna azzal, hogy nagy erővel kezdtünk támadásokat vezetni, a védekezés is visszaesett. A tegnapi nyilván extrém volt, Araujo életében még egyszer nem fog ilyen gyengén focizni szerintem, de Chris se sűrűn.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 16:44:52

Márpedig amig a játékrendszerből adódó hiányosságok nincsenek megoldva, addig számolhatunk XG-t meg mindent, amíg a fejekben nincs rend detto, addig valóban csak az XG táblázatot vezethetjük.
Nekem az a meglátásom, hogy az UEFA-nál kezdeményezzük, hogy gól helyett erre osszanak lapot.
Meg XG-vel , csalogassuk be az embereket a stadionba.
Válasz küldése