Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Tromort77

2017.01.30. 15:20:18

Kicsit Palesz írása mentén én nem csak a középpályáról hiányzó embereket emelném ki, hanem a védelemből is.
Én régóta hajtogatom, hogy Alba kulcsjátékosunk a labdakihozataloknál, mert nagyon jól tud előre játszani, szét húzni a pályát. Labdabirtoklásnál pedig 4. középpályásunk néha. Tavaly vagy azelőtt volt egy meglepő statisztika, hogy Alba hiányában mennyivel kevesebb gólt lő a csapat. Unalmamban kikerestem Alba és Digne statjait. (csak azt vettem figyelembe amikor 60+ több percet játszottak)

Alba: 17 meccs 13 győzelem 2 vereség 4 döntetlen 53 gólt rúgott vele a csapat és 17-t kapott
Digne: 15 meccs 10 győzelem 2 vereség 3 döntetlen 35 rúgott rúgott vele a csapat és 10-t kapott

Nyilván nem lehet egyértelmű az összehasonlítás, mert más nehézségű meccseken játszanak főként. De Digne elvileg a kisebb meccseken szerepelt.

Alba 1600 perc alatt 1 gól 4 gólpassz, Digne pedig 1000 perc alatt 1 gól. Ettől függetlenül Digne-t egy jó játékosnak tartom. Nem ellene írom ezt.

De ide hegyezném ki a mondandómat. (Alba volt sérült is, ezt hozzá kell tenni.) De akkor is indokolatlanul sokat játszik Digne. Ahogy ez még elmondható a pad feléről. Jött egy rakat új játékos akiket játszatni kell, meg erőltetni őket, mert hosszú a szezon és építeni kell a jövőre. De pont emiatt szív a csapat az ilyen kis meccseken mint a tegnapi is volt. Vannak ígéretes dolgai mindenkinek. De Umtitin kívül egyik igazolás sem robbant be és egyik sem ad semmit a csapatnak. Digne még védelemben hozza amit kell. De a többiek nem lendítik előre a középpályát illetve a támadó szekciót semmilyen szinten. Most ez a két opció van, hogy kizsigereli a meglévő kulcsembereket és elfogadja, hogy befürdés volt az igazolásuk nagy része. Vagy nyomatja őket és megpróbálja őket beépíteni és a hosszútávot nézi. Így vagy úgy de szapulva lenne. Ha nem tolná az új játékosokat akkor azért, mert esélyt sem ad.

Túl lett tolva ez az átigazolási szezon és legfőképp ezért szenved a csapat. Illetve így utólag Alves szerepe is nagyon hiányzik. Ehhez hozzáadjuk azt, hogy Iniesta mennyit sérült akkor szerintem semmi meglepő nincs ebben a szezonban.
De baromi sok van mág hátra és a rangadókra nagyon összetud állni még mindig ez a csapat. Én egyáltalán nem kongatnám a vészharangokat.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.30. 09:54:38

zeli39 írta:palesz77 szép ,hogy ennyi energiát beletettél a mondandódba de én teljesen másképpen látom a dolgokat.A kozeppalyank 1 éve nagyon hektikusan jatszik akar milyen az összetétele Busquets,Iniesta párosnak is voltak katasztrofalis meccsei
Én se azt mondom, hogy kettejükkel a pályán 100-ból 100 meccs parádé. A 08/09-es Pep teamnek is voltak gyenge meccsei csúcs Xavival a fedélzeten. De attól még szerintem ők, és a hozzájuk hasonló profilú játékosok határozzák meg a csapat játékát, és komolyabb ellenfél ellen egy Arda-Rakitic-Denis összetételű középpályával már alapból -1-ről indulnánk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.30. 09:48:42

tatesz1990 írta:Számomra egyre inkább megkérdőjeleződik Luis Enrique hozzáértése
LE érdemeit abból a szempontból nem lehet elvitatni, hogy guardiola megfáradt tili-toliját felfrissítette. direktebb, gyorsabb jáűték, sok kontrával.

de ennyi, ezzel ki is fingott, úgy látszik szintet lépni ő sem tud mikr baj van. az agresszívan letámadó játékkal hetek, hónapok óta nem tud mit kezdeni. a szerkezetbe kellene belenyúlni,bde abba meg nem mer.

tromort írt valami olyasmit (remélem ő volt és nem más), hogy LE ezt a keretet kimaxolja a saját takitkájával és ennyi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.01.30. 08:50:02

Érdekes l. Enriqe szakértelmének megkérdőjelezése. Tavaj sok mindent nyertünk - tehát - jó
edző. Idénre elfelejtette a szakmát. Pedig az elmult évben itt volt mindenki aki most, D.Alves ki-
vételével. Még jöttek is bár Umtiti és talán Arda kivételével nem Barca minőségüek. De a tavaji sikercsapat itt van. Csak nem hajtanak. Miért kell megvárni, mig hátrányba kerülünk. Akkor felgyorsitották a játékot, látható volt, hogy több van a csapatban, mint amit addig mutattak.
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2017.01.30. 08:04:26

Számomra egyre inkább megkérdőjeleződik Luis Enrique hozzáértése, vagy nem értése a Betis ellenihez hasonló meccsekre vonatkozóan.. Ezalatt azt értem, hogy szinte kivétel nélkül minden olyan találkozón, ahol nagyon belenyúl a csapatba, szenvedés és pontvesztés történik.. A védelem és a középpálya ilyen mértékű felforgatása szerintem nem megengedhető, ha a csapat komolyan szeretne címekért csatázni.. Pihentetni és rotálni kell, de nem egyszerre..
Abban látom Luis Enrique "nagy" hiányosságát, hogy már korábban is hullajtott pontokat a csapat, mikor nagyon belenyúlt, mégsem tanult a hibából.. Ha a Guardiola-érához hasonlítom, ott a rotáció úgy volt folyamatos, hogy minden meccsen más-más pihent, de 2-3 embernél több nem hiányzott egyszerre a "kezdő 11-ből"..
Mathieu nekem továbbra is nagy "ellenségem", mikor idejött már akkor az volt, és szerintem mindig is az lesz.. :) Szerintem hiba őt játszatni. Inkább a másik 3 KH-et kellene rotálni, és időnként pl. Marlonnak lehetőséget adni..
Elég nagy összeget áldozott a klub Alcácerre, elöl még sincs rotáció, holott a nagy hármas egy-egy tagja is nyugodtan pihenhetne bizonyos meccseken, hogy a szezon végére, a legfontosabb meccsekre frissen érkezzenek és jó döntéseket hozzanak..
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.30. 01:17:06

Szerintem a Betis elleni meccs tökéletesen bemutatta, hogy mit is jelent Busi és Ini a csapatnak.. Tudom, hogy Segio mellett kezd elmenni a foci meg miegymás, de érdemes megnézni a legutóbbi Soci elleni meccsét, aztán összehasonlítani bármelyik középpályásunkkal a játékát, főleg azzal, amit Rakitic nyújt vkp-ként. Sajnos vagy nem, Busi az egyetlen játékosunk jelenleg, aki ezen a poszton ténylegesen tud építkezni mélységből, nem csak akkor, ha szabad előtte az út. Gondolok itt olyan passzokra, mint amit 00:18-nál, 01:06-nál, 01:35-nél, 01:56-nál, vagy 02:08-nál ad pl. De igazából nem is feltétlen kell komoly nyomás alatt lennie a középpályásnak, ezek akkor is szinte csak tőle jönnek az utóbbi időben, ha van ideje körbenézni Rakiticéknek. Enélkül meg rohadt nehéz építkezni hátulról.. Nálam ez alapból egy hatalmas fekete pont a keret kialakításában, hogy Busi profillal nincs más ember a csapatba. Gomes soso, de ennyi pénzért az, hogy még mindig csak tanulgat, és bátortalan, szerintem nem egy nagy húzás, ráadásul lehet, hogy neki ennél nem is lesz sokkal több a maximuma. Talán jövőre, ha Samper lehetőséget is kap, de nem vagyok ebbe meg biztos. Itt már 1 hatalmas sebből vérzik a középpálya szerintem, amit jelenleg nem tudunk befoltozni, ezért olyan a csapatrész amilyen. Nincs 2 ember a keretben, aki a mélységi játékával stabilitást ad és fazont szab a egyszerre a középpályának - és az egész csapatnak -, ami elég szomorú egy Barcánál szerintem, lévén ez a játékunk alapja lenne.. Ősszel és most látszott is, hogy miért bajos így, ha gyenge se lehet igazából pótolni Sergiot, ha sérült akkor meg még annyira se. És lehet felhozni a meccseket, amit nélküle nyertünk, de én a komolyabb találkozókról beszélek ilyenkor mindig, azokról az ellenfelekről, akik ellen keményen oda kell tenni magunkat - játékerő, szervezettség, vagy a kettő együttese miatt -, olyankor meg érződik a hiánya sajnos - akkor is, ha a pályán van, de gyengén játszik.

Aztán utána ott volt most a 2 másik középpályás. Akikből 1, habár nem volt rossz, csak sajnos nem épp középpályást játszott ma sem. Sokat javult Arda, de ma is tisztán látszott, hogy mennyire való ő oda.. Nem úgy segítette a kihozatalokat, Rakiticcsel kb 0 kombinációt mutatott be, hozta azt a játékát majdnem, amit baltámadóba szokott, csak nem az volt a posztja. Nem értem miért kell ott erőltetni, érezhetően nem működik így a középpálya, de már az Eibar ellen is látszott ez, csak akkor egy lényegesen gyengébb ellenféllel játszottunk. Denis meg szintén csalódás volt nekem, a góljai ellenére kicsit visszaesett az utóbbi időben szerintem. Év elején több jó megmozdulása volt, az ellenfél 16-osa környékén aztán főleg, most el se jutottott addig kb. Megkapta, visszafordult és hátra passz. Állítom nem volt 5 olyan passza ma, amivel előrébb jutottunk volna, és itt már a mezőnyre gondolok csak. Itt jön ki, hogy ő még kevés azért, Ini és Busi mellett jól elvan, fejlődgethet szépen, beugorhat csereként, de a játékunk szabása bőven nem megy neki egyelőre. Egyszer majd talán képes lesz hasonlóra, a Sevilla ellen pl nagyon biztató volt ilyen szempontból, de nagyon hektikus még, lehet az is marad. Így meg nincs ember, aki Ini szerepkörét képes lenne átvenni. Nincsenek jó megindulások, nincs aki megtartja nehezebb helyzetben is és úgy teszi-veszi tovább, nincs aki kicsit lassítja a játékot, hogy rendeződjenek a soraink támadások alatt, és el tudjunk kezdeni építkezni, vagy ne szakadjon túlságosan szét a pálya, stbstb.. Hiányzik szinte minden amit Ini tud.

És erre lehet mondani, hogy ezzel nem nagyon tud mit kezdeni Lucho, de attól még a múltkori után ezt a középpályát felküldeni.. Nem tudom mi volt itt, vagy lebecsülték az ellenfelet, nem jól mérték fel a játékerőt és szervezettséget amit a Betis képviselni tud - amit én pl megtettem a fotelból a kezdőjüket látva -, vagy ennek ellenére úgy gondolta, hogy ezek a játékosok képesek egy stabil 3-ast hozni ilyen körülmények között. Nem tudom melyik a jobb. És tudom, hogy ő van ott edzésen, ő nyert 8 kupát, nyilván jobban érti a dolgokat, de bakker, ezt az Eibar elleni meccs után tisztán látni lehetett, hogy egy szervezett csapat megeszi a középpályánkat reggelire ilyen felállásban. Nem tudom SR milyen állapotban van, de ha képes játszani, mindenképp kell a középpályára Busi és Ini hiányában, de sajnos szerintem még Gomes is.. Nem tartom nagy spílernek, de Rakitic ahogy mostanság játszik, nála jobb opció, valamivel több stabilitást tud nyújtani, ami jelenleg hiányzik. Mondjuk támadásban akkor se lennénk sokkal jobbak szerintem, de legalább kicsit jobban tudnánk uralni talán a meccseket, nem adok-kapok játék menne, ami nekünk nem sűrűn szokott feküdni..
csababarca írta:
Feast4 írta:Hogy ne legyek off, nem hiszem hogy az agresszívan ránkfutó letánadó csapatok problémáját csak igazolásokkal meg lehet oldani.Valamit taktikailag kéne villantani.
Ezt meg nem lehet elvárni LE-től sajnos.
Szerintem a kettő együttesen fog működni, nyáron új igazolás+plusz taktikai megújulás.
Ezzel egyetértek. Most se hiszem, hogy Lucho ezt kérte pl Rakitictől, hogy semmi esetre se húzzon rizikósabb passzt, amivel előrelendíti a támadójátékunkat, és ha letámadják, mindenképp hátrategye a labdát. Szimplán ő ennyire képes ezen a poszton egy ilyen meccsen, rombolni tud, építkezni nyomás alatt nem jól, nálunk meg jelenleg el lehetne azon vitatkozni, hogy melyik a fontosabb a játék összképét tekintve.. Szóval kell ide ember is sajnos, kicsit minőségibb felhozatal, mert Ini úgy tűnik érezhetően kezdi kevésbé bírni a terhelést, ami Busi játékára is érezhetően kihat sokszor, ami a csapatra meg még inkább.. De az is biztos, hogy egy jó igazolás magában nem oldaná meg a gondokat, taktikailag is kéne egy kis frissítés.

Na mindegy, nincs most nagyon ihletem tovább írni erről, így is hosszú lett, meg kicsit összeszedetlen, köszi azért aki elolvasta.. :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.29. 23:26:04

Samper írta:Videos gólbírókkal, akik összeköttetésben állnak a játékvezetővel ez a probléma megoldható. Ugyanez a lessel már nagyon nehéz.

Megoldható lenne, deugye Tebas" barátunk" szerint már maga a gólvonal-technológia drága ( bezzeg mások be tudtak ruházni rá..)


Amúgy a gyerekek reakciója, amikor megtudták hogy Messivel mennek ki a pályára :D :

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5904105A

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5945E86F
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.01.29. 23:24:08

Vakmacska írta:...
Nyilván nem lenne egyből de egy ilyenért Angliában 3. osztályba zavarják a bírót.Egyrészt lenne szankció velük szemben.Másrészt meg esetleg hatással lenne a bírók képzésére, vagy minősitésére.Mindjárt egyből lenne egyvesszerűbb szelektálás, hogy egy ésszerűbb komolyabb lábakon álló birói garnitúrát lehetne az évek alatt kiépíteni.De ameddig ennyire resz rá a szövetség addig a következő generáció us ilyen selejt fogalmatlan idióta lesz.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.29. 23:15:11

Egyébként azért elég ritka az ilyen gólvonalas eset. Nekem pl. a legutóbbi ami velünk kapcsolatban rémlik az egy 2007es Touré gól, ott nem volt bent de megadta.
De az idei játékvezetésre tényleg nincsenek szavak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.01.29. 22:49:26

Videos gólbírókkal, akik összeköttetésben állnak a játékvezetővel ez a probléma megoldható. Ugyanez a lessel már nagyon nehéz.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.01.29. 22:38:04

Feast4 írta:
teszler írta:https://www.youtube.com/watch?v=O5UPAa4BQfs

Tényleg bent volt!! :evil: :evil: :evil:

A tököm ki van már ezekkel a lefizetett bírokkal.. kössz Perez!! :?: :?: :roll:
Köszi hogy hozzászólásoddal emelted a rendezvény fényét!

Amúgy nem hiszem el hogy senkinek nem jutott még eszébe hogy ezellen szót emeljenek.

Tényleg csak annyi kéne:

-Perez?Itt Barto.Azért hívtalak mert ugy hiszem itt az ideje beszélni arról hogy nektek is fontos pontok mennek el a játékvezetésen nekünk is.Azt gondoltam nekünk kettőnknek az Atama A Sevilla és a Villarreal vezetőségének össze kéne ülünk egy sajtól távol eső helyen és átgondolni valami közös elképzelést arra vonatkozóan hogyan tudnánk a Szövetségnél kezdeményezni azt hogy a bíróküldés értelmesebb mederbe kerüljön.

Csak az a baj, hogy ez senkinek nem fog eszébe jutni és egy klub büszkesége se fogja megengedi a nyitást a többiek felé.
Oké, leülnek, megbeszélik, az asztalra csapnak. És akkor mi lesz? Honnan hoznak majd bírókat?
Ugyanezek a fogalmatlanok maradnak itt.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2017.01.29. 22:27:29

Na, ez a különbség idén a Barca és a Real között: ugyanolyan ócska játék, de a Realnál könnyed győzelem, nekünk meg csak a csalódás és a düh marad!
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.01.29. 22:07:40

Bob_Marley írta:Zseniális. :lol: A bíró mexikói egyébként, DA és Közép-Amerikában ilyenek megszokottak, sima latin vér. :D
Akkor mehet vissza oda..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.29. 22:06:16

Amúgy az ilyenek miatt miért nem lehet eljárást indítani, és akár újra lejátszani a meccset?
Nameg a meg nem adott gólokért valahogy kárpótolni az adott csapatot?
Ezeket te sem gondolod komolyan... :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.29. 22:03:53

Zseniális. :lol: A bíró mexikói egyébként, DA és Közép-Amerikában ilyenek megszokottak, sima latin vér. :D
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.01.29. 21:59:07

Lehet részeg volt a partjelzőivel együtt. A tevékenységüket elnézve simán el tudnám képzelni. De tényleg durva, hogy a világ legerősebb bajnokságában ilyenek megtörténhetnek.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.29. 21:54:32

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... iroja.html" target="_blank

Origon is már kint van, bár nem mintha annyira 100% hiteles lenne az Origo... :lol:


De úristen ,komolyan ilyenek vezetik a meccseket? vicc #-o

Jóhogy nem egy eltiltottat írt a Barca csapatába, és ezért zárnának ki minket... :lol:
Elvégre" csak az számít ami a jegyzőkönyvbe van, hiába a videofelvétel" [-X

NB1-be hamarabb lenne az ilyeneknek retorziója, mint ott...Úgyse lesz belőle semmi változás, elvégre Tebas szerint is "drága a gólvonal-technológia"...Érdekes, Serie A is ki tudta gazdálkodni, pedig ott nem játszik Real-Barca-Atleti, és a bajnokság sincs jelenleg a toppon..

Amúgy az ilyenek miatt miért nem lehet eljárást indítani, és akár újra lejátszani a meccset?
Nameg a meg nem adott gólokért valahogy kárpótolni az adott csapatot?
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2017.01.29. 21:50:42

Petr írta:
randomguy írta:Ez a fogalmatlan Hernandez még a meccs riportot is rosszul töltötte ki. :lol: Szerinte a Betis kezdőjében csak 10 játékos szerepelt, akik közül egyik Fran Merida volt, aki az Osasuna játékosa.
Mi a forrás? Nem létezik, hogy igaz legyen, mondd, hogy te találtad ki :D.
http://www.marca.com/futbol/barcelona/2 ... b45df.html" target="_blank
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.29. 21:49:30

randomguy írta:Ez a fogalmatlan Hernandez még a meccs riportot is rosszul töltötte ki. :lol: Szerinte a Betis kezdőjében csak 10 játékos szerepelt, akik közül egyik Fran Merida volt, aki az Osasuna játékosa.
Mi a forrás? Nem létezik, hogy igaz legyen, mondd, hogy te találtad ki :D.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2017.01.29. 21:45:16

Ez a fogalmatlan Hernandez még a meccs riportot is rosszul töltötte ki. :lol: Szerinte a Betis kezdőjében csak 10 játékos szerepelt, akik közül egyik Fran Merida volt, aki az Osasuna játékosa.
Egészen elképesztő mekkora amatőr ez az egész brigád, az meg még szánalmasabb, hogy egy bírói csapat sem kiemelkedő, mindannyian a béka segge alatt teljesítenek. Márpedig maguktól nem fognak ezek szemet növeszteni, ide reformok kellenének. Szégyen, hogy a világ egyik top ligája megengedheti ezt magának.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.01.29. 17:52:29

Sziasztok,

A meccsről: Először is azzal kezdeném, hogy nem értem miért kell hátrányba kerülni, hogy menjünk mint a gép?! Másrészt mint már többször is leírtam: a játékoskeretünk pont ehhez a teljesítményhez passzol. Azaz ahhoz h az abszolút uralmat ami megvolt nagyjából az elmúlt 10 évben (azaz egyértelműen top3 csapat voltunk, sőt sokszor mindenki fölé emelkedtünk magasan) az elveszítettük. Nem lesz ebből bajnokság. Sergi Roberto (helyettese Vidal), Digne, Matyi ( a hagyjuk már kategória nálam - barca szinten) Rakitic (igen Rakitic), Denis, Gomes(?) egyszerűen kevés (max kiegészítő embernek a jók ha van mellettük két faintos középpályás). Sőt Busi (nagy kedvencem) is közelít ezen játékosok teljesítményéhez. Ami annyit jelent h elmondhatjuk róluk (pl. Gomes, Denis) jók, van benne fantázia, de ennyi. Ez a szint a TOP1-hez (tuti TOP3-hoz) nem elég (ne értsétek félre: lehet ettől még BL-t nyerni, csak a szerencsének nagyobb szerepe lesz, és nem végigverjük a mezőnyt mint régen, hanem nyögvenyelősen fogjuk esetleg behúzni a címet). Szval ezzel a játékosállománnyal ennyi van benne a csapatban. Másodikok azért talán leszünk a bajnokságban, de nagy dolgokra nem számítok amég a hulladék közzéppálya teljesen ki nem cserélődik (az 1 épkzláb ember öregszik, és állandóan sérült) . Mégvalami: Alvest könnyű volt szidni, de meg lehet nézni h mi lett a jobboldalunkkal azóta. Amég Digne ennyi lehetőséget kap és nincs normál épkézláb jobbhátvédünk szintén nem várok nagy dolgokat....

Palesz bocs ha nem jó topicba írtam, majd biztos átteszed ahova kell ha félrement :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.01.29. 17:50:29

Érdekes módon 1-0 után tudtunk focizni, és szerintem nemcsak azért, mert a Betis visszaállt. A gól előtt csak lézengtünk a pályán. A hazaik közel sem csinálták olyan szinten a letámadást, hogy alapvetően problémáink legyenek, de egy ilyen demotivált Barca ellen ez elég volt nekik. Címvédőhöz méltatlan játékot mutattunk be, pedig itt volt az esély, a Real megrogyott, csomó sérültük van, benne van, hogy pontokat vesztenek, erre a végén még ebből is mi jövünk ki rosszul. #-o

1-0 után elkezdtünk focizni, ha végig olyan szellemben nyomjuk, akkor nem lett volna itt semmi gond. Könnyen lehet, ha játékvezető nem vak a meg nem adott gólunknál, akkor igy is meg van a győzelem.

A játékunk miatt valahol megérdemeltük a botlást, az viszont bosszantó, hogy a játékvezetés megint megrövidített, főleg hogy a Real hasonló meccseket húzott be, csupán azért, mert nem ellenünk, hanem javukra tévedett a bíró.

Mindenestre amig a Bob által emlegetett -10-en belül vagyunk, addig kell menni a Bajnokságért. De ilyen hozzáállással sok esélyünk nem lesz. A Kupára és a BL-re nagyobb esélyünk lehet, ezekre képesek vagyunk felpörögni, de úgy látszik a bajnokikon hétről-hétre ez már nem, mondjuk egy duplázás után valahol érthető, hogy nem vagyunk annyira éhesek.

Közben látom a Sevilla is ég, madridék meg röhögnek a markukba. :?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.29. 17:41:50

TripleH írta:Paco, Matyi, Rakitic nyáron tőlem mehet amerre lát, az árukból meg vegyünk legalább egy klasszis KPjást.
barca árfolyamon ez a 3 ember kb 6+2 millió euró. ha real adná el őket, akkor kb 40+15+50 :D illetve :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.29. 17:28:09

Feast4 írta: Hogy ne legyek off, nem hiszem hogy az agresszívan ránkfutó letánadó csapatok problémáját csak igazolásokkal meg lehet oldani.Valamit taktikailag kéne villantani.
Így van. Nem tudunk ehhez alkalmazkodni normálisan. Ennek az ellenszere a labdanélküli állandó mozgás lenne csapatszinten, de ehhez meg gyakorolni kellene a szituációkat. Egyébként az első 10 percben egészen jól ment a labdakihozatal. Aztán jöttek az eladott, elvesztett labdák és belementünk egy össze-vissza való rohangálásba. Ez nekünk nem megy, főleg úgy nem, hogy nincsen erre taktikánk. Mondom ezt az elmúlt győztes meccsek tudatában is.
Rotáláshoz pedig annyit, hogy ezt a fajta, igazán nem védhető, rotációt én nem értem. Minek és miért pihent Umtiti, Masch, Alba? Matyi nem volt annyira rossz, de előrejátékban sajnos 0-a. Rakéta posztja meg a jobboldali kp és nem a vkp poszt, arra igazán hozta volna magát Masch, aki ütközni is tud, meg labdát adni előre. Nem, próbáljunk ki egy teljesen idegen 3-ast. Nem az x fáj, hanem ahogy játszottunk.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.01.29. 17:21:21

Nem volt ez olyan rossz meccs, a második félidő sikerült kicsit gyengére.Nem az ellenfél, hanem mi nem bírtuk az iramot. Talán fáradtak voltak a csütörtöki meccs után, de főleg a csatársor nagyon tompa volt. Neymar nem volt hasznára a csapatnak, Messinek kevés jó megoldása volt, Suarez minden labdaérintése rossz volt.
Lehetetlen minden meccset megnyerni, ettől még lehetünk bajnokok.
Válasz küldése