Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.09.13. 10:36:35

Abba reménykedem, h nem Masch-t akarja a kezdőbe tenni bár én még ezt is kinézem belőle. Jobbhátvédnek meg lehet, h beteszi Adrianot.
Nem értem, h minek ennyire mellőzni Bartra-t meg Montoya-t. Bár lehet úgy van, h az előszezonban megkapták a játékperceket akkor most nyugodtan padozhatnak.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.13. 10:35:16

Bartra-t nagyon sajnálom én is, főleg annak tükrében, hogy Vermaelen még nem is kerettag...Akkor mi lesz Bartra-val később, ha már kerettag lesz a belga.
Remélem Masch nem fog kezdeni (HÁTVÉDKÉNT), mert akkor ott tartunk majd, hogy a tavalyi kezdőhöz képest, Fabre helyett Rakitic játszik, plusz a kapuban van változás és ennyi...
Pedro helyett játszhatna Munir, védekezik ő annyit mint Pedro, a kapura pedig veszélyesebb.
Mascherano-t pedig nem tudom, mikor fogjuk a középpályán látni Barcelona mezben, de jó lenne minél hamarabb.
Nehéz meccs lesz, hajrá Barca!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.09.13. 10:18:01

Erxy írta:...
Dogulas gondolom még nem vette fel a ritmust, remélhetőleg fel fogja. Bartra mehet tárgyalni egy másik klubbal, mert itt nem igazán lesz jövője jelen állás szerint...

Kövezzetek meg, de Rafinha kihagyását meg tudom érteni, semmit sem mutatott az eddig találkozóinkon. Előre nélküle is megvagyunk, Alibi Roberto az eredmény megtartására akár jó is lehet, már ha úgy alakul.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.09.13. 10:13:42

Erxy írta:Itt van a mai keret: Ter Stegen, Bravo, Montoya, Piqué, Mascherano, Mathieu, Jordi Alba, Adriano, Sergio, Xavi, Iniesta, Rakitic, Sergi Roberto, Munir, Pedro, Sandro, Neymar, Messi

Sérülés miatt Alves, edzői döntés értelmében pedig Douglas, Bartra és Rafinha maradt ki. :shock:
Egy jó Piqué-Masch kettős lesz hátul, érzem. Ja, és SR>Rafinha?
Vermaelen még nem kapta meg az engedélyt a játékra.

Na ezen most én nagyon kiakadtam.....
Mi az , hogy kihagyta Bartrát LE ???? És , hogy Rafinha sincs benne a keretben ?????????
Nálam Bartra állandó kezdő lenne . Rafinha is sokkal előrébb van a "rangsorban" mint Oldalpassz .

Kicsit elvonatkoztatva a kerettől. Én már nagyon várom a meccset , igaz reménykedtem egy Bartra-Piqué védőpárosban de most már mind 1 :( . A középpályán szerintem egy Busi-Ini-Rakitic hármassal fogunk felállni . A védelemben nem lesz semmi meglepetés szerintem magyarán Alba-Piqué-Masch-Montoya fog sztem kezdeni . Elől pedig én mindenképpen egy Ney-Leo-Pedro hármast küldenék fel . Munir még nem áll készen , hogy egy Bilbao ellen kezdő legyen.

Szerk: Kapuban szinte biztos , hogy Bravo fog kezdeni , nem hiszem , hogy egy sérülés után rögtön befogja rakni Stegent.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alfa 2014.09.13. 10:23:09-kor.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.13. 09:53:49

Itt van a mai keret: Ter Stegen, Bravo, Montoya, Piqué, Mascherano, Mathieu, Jordi Alba, Adriano, Sergio, Xavi, Iniesta, Rakitic, Sergi Roberto, Munir, Pedro, Sandro, Neymar, Messi

Sérülés miatt Alves, edzői döntés értelmében pedig Douglas, Bartra és Rafinha maradt ki. :shock:
Egy jó Piqué-Masch kettős lesz hátul, érzem. Ja, és SR>Rafinha?
Vermaelen még nem kapta meg az engedélyt a játékra.
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.09.10. 23:58:51

Ha Bartranak van egy kis esze és játszani akar akkor elmegy, mert azt ne mondja nekem senki, h egy védőnek középszerű Mascherano jobb annál akinek ez az eredeti posztja. Meg eddig az is kamu dumának tűnik nekem, h az kezd aki a legjobban teljesít edzésen. Lényeg nem sokat változott. Arra leszek kíváncsi, h mi lesz majd akkor ha játszik mind Masch mind Alves a védelemben és kettőjük miatt kapunk 2 gólt. Szerintem egy ilyen meccs után is játszanának hisz nem lehet ilyen neveket padoztatni.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.10. 20:03:10

mess2009 írta:mi a nyavalyát csinálnak ezek az edzésen??!! több a sérülés mint a meccseken :mrgreen:
Lehet néha Ramos meg Pepe is meglátogatja őket! :mrgreen:


Mascherano meg biztos kezdő kh lesz Piqué mellet,L.E. ilyen szempontból épp olyan gyáva és fogalmatlan mint az elődei. Remélem majd a Bl fináléig menetelünk és ott majd Mas kh-ként csinált marhaságával bukjuk majd el a a trófeát,talán akkor majd elfelejtik a kh poszton való erőltetését! :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.09.10. 17:47:18

mi a nyavalyát csinálnak ezek az edzésen??!! több a sérülés mint a meccseken :mrgreen:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.10. 15:41:48

S.Agüero írta:Kíváncsi leszek a belső védőpárosunkra vasárnap. Így, hogy Mathieu valószínűleg nem lesz 100%-os, Vermaelen még csak most tért vissza, bízom, hogy nem Mascherano fog kezdeni hátul, így a Batra-Piqué kettőssel állunk fel. :)
Én is ezen töröm a fejem. Nem nagyon tudok okot felhozni, ami miatt ne Bartra kezdene. Nem hiszem, hogy edzésen ne tenné magát oda. Az egész csapatban neki a legjobb a fejjátéka, ami kelleni is fog, ami Mascherano mellett szól egyedül annyi lehet, hogy gyorsabb Bartranal. Viszont mindent összevetve szerintem nem kérdés melyikük az alkalmasabb azon a poszton.
Igazából fogalmam sincs mi lehet az ami ennyire Bartra ellen szól. Inkább megnézném most az argentint Busquets helyett, a spanyollal a kezdőben. Az önbizalmával sem hiszem, hogy gond lenne, tekintve, hogy a válogatottban is játszott a minap, biztos jót tenne neki, ha végre kezdhetne.
LE-től ez egy elég meglepő húzás, hogy pont őt hanyagolja. Nem lesz sétagalopp a baszkok ellen, mindenkinek nagyon fel kell szívni magá, szerencsére otthon játszunk vele, ami most sokat jelenthet.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.09.10. 13:32:36

visca el barca írta:mascherano. ki más kezdene? ha egy elche ellen nem merte betenni bartrát, a bilbao ellen ugyaugy nem fogja játszatni. tök egyértelmű.
Bízom benne, hogy a piros lap miatt nem fogja hátul játszatni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.10. 13:04:57

mascherano. ki más kezdene? ha egy elche ellen nem merte betenni bartrát, a bilbao ellen ugyaugy nem fogja játszatni. tök egyértelmű.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.09.10. 11:35:50

Kíváncsi leszek a belső védőpárosunkra vasárnap. Így, hogy Mathieu valószínűleg nem lesz 100%-os, Vermaelen még csak most tért vissza, bízom, hogy nem Mascherano fog kezdeni hátul, így a Batra-Piqué kettőssel állunk fel. :)
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.06. 09:32:04

barcafacan írta:Tud valaki valamit a tegnapi házi edzőmeccsről?
Csütörtökön volt és kint van a főoldalon: :)

http://www.eurobarca.hu/hirek/labdaruga ... csen/16212" target="_blank
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.06. 09:03:36

Tud valaki valamit a tegnapi házi edzőmeccsről?
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.09.06. 07:00:06

gránit írta:Alves beadásainak jelentős része nem néhány centivel a csatárok feje búbja felett suhan el, legyünk egészen őszinték...

Másrészt, két bajnoki meccsen vagyunk túl, az egyiket egy góllal nyertük, a másikon egy olyan csapatot vertünk meg, amely emberelőnyben játszott úgy, mint más emberhátrányban. Egyenlőre nem tudtunk meg semmit, alig egy hete tart a szezon érdemi része, BL-ről vizionálni, semmi értelme. Tavaly is egész szépen álltunk a szezon feléig, aztán kész, kidurrantak, onnantól szenvedés volt a szezon. Nehéz - és talán nincs is értelme - meghatározni, honnan számíthatjuk ezt a földcsuszamlásszerű összezuhanást, én a második kör kezdetén, a Levante elleni szenvedés alkalmával húztam össze nagyon a szemöldökeim, és hát könyörgöm, hol van még a tél, hol van még a tavasz... Egyenlőre nem tudtunk még meg semmit, tavaly konkrétan egy orbitális KO-t osztottunk ki az első fordulóban, ez még nem jelent semmit az egész évre vetítve.
Talán abban van külömbség, hogy agresszívebb és hatékonyabb a labdaszerzésünk. Leo-t ennyit futni labdaszerzési, szerelési szándékkal a tavalyi szezonban összesen nem lehetett látni, mint a mostani 2 bajnokin. LE tiszteletet ébreszt a játékosokba és teszik, amit kell. Hogy ez meddig lesz elég, azt nem tudom, de a hozzáállással nem lesz gond. Nyilván lesznek hullámvölgyek, mert mindig vannak, a kérdés, hogy mikor és meddig fog tartani.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.09.05. 21:25:50

Alves beadásainak jelentős része nem néhány centivel a csatárok feje búbja felett suhan el, legyünk egészen őszinték...

Másrészt, két bajnoki meccsen vagyunk túl, az egyiket egy góllal nyertük, a másikon egy olyan csapatot vertünk meg, amely emberelőnyben játszott úgy, mint más emberhátrányban. Egyenlőre nem tudtunk meg semmit, alig egy hete tart a szezon érdemi része, BL-ről vizionálni, semmi értelme. Tavaly is egész szépen álltunk a szezon feléig, aztán kész, kidurrantak, onnantól szenvedés volt a szezon. Nehéz - és talán nincs is értelme - meghatározni, honnan számíthatjuk ezt a földcsuszamlásszerű összezuhanást, én a második kör kezdetén, a Levante elleni szenvedés alkalmával húztam össze nagyon a szemöldökeim, és hát könyörgöm, hol van még a tél, hol van még a tavasz... Egyenlőre nem tudtunk még meg semmit, tavaly konkrétan egy orbitális KO-t osztottunk ki az első fordulóban, ez még nem jelent semmit az egész évre vetítve.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.09.02. 23:07:15

Kovbal88 írta:
Szóval, jó lenne komolyabb védekezés, ezért egyszerre két védekező középpályás, mert az radikális változás. De itt a tavalyi felállás van, az hogy új emberekkel attól még a tavalyi és az nem radikális...
2 vkp? minek? mi nem a reálmargit meg a cselszki vagyunk. Igen is változott a játék és még mennyit fog ha Suárez pályára kerül. Jobb oldalt vannak gondok szvsz, Alves halvány, ez részben az ő hülyesége részben pedig a csatárainké, akik nem tudnak a magas védők között fejelni. Suárez ha beáll akkor valamivel javulni fog ez a "beadomfejre-befejelem" játék. De alapjaiban nagyon tetszik az új Barca, és úgy érzem ha tartani tudjuk a formánkat, és lesz egy jó MSN-ünk elől, akkor idén újra benne lehet a BL cím, vagy ha az nem is akkor a kupa-bajnokság duó asszem mindenféleképpen.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.02. 22:54:26

Kovbal88 írta:
Félre lettem értve, de nem baj.

Szóval, jó lenne komolyabb védekezés, ezért egyszerre két védekező középpályás, mert az radikális változás. De itt a tavalyi felállás van, az hogy új emberekkel attól még a tavalyi és az nem radikális...
2 vkp??? Wtf.
Attól, hogy papíron 4-3-3 a szerkezet vannak változások. Xavi posztja pl. eltűnt. Rakitic-el van egy olyan poszt ami átmenet a vkp és irányító között. Suarez-el centeres játékra lehet állni. A komolyabb védekezés nem két vkp-n múlik, főleg úgy, hogy többnyire betömörülő csapatok ellen játszunk, ahhoz pedig kell 2 kreatívabb kp-s. De a legradikálisabb változást az agresszívabb letámadás jelenti, ami a Pep érában kulcs volt a sikerekhez, plusz a motiváció, hajtás vezethet eredményekhez. Eddig úgy tűnik ezek megvannak, persze csiszolni még kell rajta.
Amellett ennek a csapatnak a legideálisabb ez a szerkezet, így a legütőképesebb.
Ezek azért elég komoly változások.
Nem azt kell nézni, hogy a meccs előtt, hogy vannak kiírva a posztok.
Forca Barca!!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.02. 22:49:22

Chino írta: beadásokról lehet itt százalékolni, de felesleges. Rengeteg ilyen megmozdulását például valahogy sikerül a túloldalon begyűjteni és ez is sikeres a statisztikák szerint. Más embereknél pedig ha a támadó épp lemarad a beadásról, vagy veszélyesen száll, de sikerül a védőknek vagy a kapusnak tisztázni már sikertelen.
kristop írta:itt persze meg kell jegyezni, hogy az is sikeres beadásnak számít, ha túllövi valaki a labdát, és a másik oldalon meg begyűjtik. de ezzel szemben az nem számít sikeres beadásnak, ha például éppen kivágják a támadó elől, vagy kiüti a kapus, hiába veszélyes és jó a beadás. de ez mindkét játékosnál ugyanígy van.
dehát én is pont ugyanezt írtam. százalékolni meg két dolog miatt nem felesleges, egyrészt mert ezek másokkal is ugyanígy előfordulnak és minél nagyobb a minta (például egy egész szezon ugye), annál pontosabb képet ad, másrészt pedig rávilágít egy dologra, ami félrevezeti az embert. bárkit megkérdeztél volna az alves ellenesek közül mindenki azt mondta volna (és azt is mondta, amint látod), hogy nagyon rosszul ad be mindenkihez képest, alba mennyivel jobb, satöbbi. miért? mert, ha bead 50 labdát és abból csak 10 jó, akkor 40et hibázott. ha viszont más bead 10et, és abból csak 1 jó, akkor csak 9et hibázott. egyik 40et, másik pedig csak 9et rontott, milyen rossz az első, ugye? miközben a statisztika rávilágít arra, hogy márpedig az elsővel jobban jártunk. mintahogy messi és cé is 46545 lövést ereszt el meccsenként, nem pedig csak azt az egyet, kettőt, hármat, ami épp össze is jön.
Chino írta:Még egyszer én nem divatból kritizálom őt, de meg lehetett figyelni, hogy a meccsen folyamatosan hatalmas területe volt, de kihasználni egyáltalán nem tudta, védekezésben pedig többnyire vagy Rakitic vagy Piqué segítette ki. Csodálkoztam is, hogy dos Santos-nak nem sikerült annyit megindulnia.
sokszor nem rajta múlt, hogy nem lehet kihasználva a helyzet, amit teremtett. például amikor munir, messi vagy neymar kapurafejelte a labdáját az ötösnél. nem jött össze, nem baj, máskor összefog, de legalább helyzet lett belőle. vagy amikor tisztáznak a védők szögletre, nem jött össze, nembaj, akkor legalább egy szöglet. az se rajta múlt, hogy neymar fölérúgta. vagy a beadott labdája után messi lövését blokkolták, lesz hogy nem bírják majd blokkolni, és ez valami kétszer volt. ezerszer inkább ezeket választom, amikből lehetett volna valami, mint egy vissza passzt, amiből újabb építkezés és totyorgás. ő nem hárítja át a felelősséget másra, mint mondjuk pedro, hogy "inkább te csinálj vele valami". és akkor arról még nem is beszéltem, hogy hogy hat a csapatra, ha azt látják valaki körülöttük, mozog, beindul, indít és csinálja a játékot.

ezt a kisegítést meg úgy írod, mintha negatívum lenne, mind az ő, mind a csapat játékában ez, pedig pont hogy előrelépés és pozitívum. így lehetősége lesz suareznek nem a szélen játszania, hanem középen, megosztva a védők figyelmét, ahol szeret, gólokat rúgnia középről, mert nálunk alves játssza be a szélet. ezért is volt fontos a xavi - rakitic csere, a spanyolt tisztelem, szeretem, de nem bírja azt a munkát elvégezni, amire szükségünk van, sokat szívtunk eddig emiatt. most az eddigi meccsek alapján ez megoldódott végre. ezért a legfontosabb igazolás a horvát, mert egyszerre több dolgot is nyerünk vele.
Chino írta:Ha láttad a meccset, azt is észre kellett venned, hogy a bal oldalt mennyire lezárták. Munirnak és Albanak, később Neymarnak (neki annyiból volt "könnyebb" dolga, hogy egyedül is át tudta vinni 1-2 emberen) sem nagyon hagytak helyet. Sokkal kevesebb volt a terület, és mögötte nem is nagyon tudtak biztosítani.
ebben igazad van, sokkal magasabb védekeztek (vagyis hamarabb) az ő oldalán, rafinha pedig még nem egy iniesta, hogy ezeket megoldja és helyzeteket alakítsunk ki ilyenkor is. de így mégjobban érthetetlen számomra, hogy ha az egyik oldal felé védekeznek inkább, és a jobboldalunkat közelebb engedik a kapuhoz, akkor a szabadabban hagyott oldalon miért ne próbálkozzunk, mintahogy alves tette? mert ezt írják sokan. ez meg felér egy lábon lövéssel. "albáékat lezárták, ott nem tudunk áttörni, rendben, akkor a másik oldalon se csináljunk semmit"
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kristop 2014.09.02. 22:57:45-kor.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.09.02. 22:38:20

hank1ee írta:Alvesről korábban azt mondtam, nonszensz, hogy egész életét a jobb szélen futkározva tölti, és ennek ellenére nem tanult meg még beadni. De bizony ez tényleg nem olyan egyszerű (itt főleg), amikor láthatóan alkalmatlanok a támadóink pontos, erős fejek kivitelezésére, de legtöbbször még a magas beadásokra való megfelelő helyezkedésre is. Ezt meg tényleg tanulni kell, mert leggyakrabban minimum 3-4 játékos tobzódik középen, amikor egy szélső felkészül a beadásra, így csak edzésen, együttműködve, figurával lehet gyakorolni, az kevés lenne, ha Alves edzés után még kint maradna a másodedzővel beadogatni, bár ha így tenne, lehet, hogy legalább nem küldené át a túloldalra, meg fel a lelátóra. Sőt, jobb lenne, ha próbálgatná (de inkább tegye), mert a fejjel impotens csatárok között az egyetlen kivétel Luis Suárez, tehát négy hónapja van Alvesnek megtanulni beadni. Reméljük a legjobbakat!
Azt te se gondolod komolyan, hogy a világ egyik legjobb jobbhátvédje nem tud beadni? Lehet, hogy nem ő a David Beckham, na de akkor is!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.09.02. 22:11:33

Alvesről korábban azt mondtam, nonszensz, hogy egész életét a jobb szélen futkározva tölti, és ennek ellenére nem tanult meg még beadni. De bizony ez tényleg nem olyan egyszerű (itt főleg), amikor láthatóan alkalmatlanok a támadóink pontos, erős fejek kivitelezésére, de legtöbbször még a magas beadásokra való megfelelő helyezkedésre is. Ezt meg tényleg tanulni kell, mert leggyakrabban minimum 3-4 játékos tobzódik középen, amikor egy szélső felkészül a beadásra, így csak edzésen, együttműködve, figurával lehet gyakorolni, az kevés lenne, ha Alves edzés után még kint maradna a másodedzővel beadogatni, bár ha így tenne, lehet, hogy legalább nem küldené át a túloldalra, meg fel a lelátóra. Sőt, jobb lenne, ha próbálgatná (de inkább tegye), mert a fejjel impotens csatárok között az egyetlen kivétel Luis Suárez, tehát négy hónapja van Alvesnek megtanulni beadni. Reméljük a legjobbakat!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.09.02. 22:02:24

barlacy írta:Úgy képzelem, hogy egy beadásnak célja van.
A cél a passzjáték folytatása, a beadott labdával a társ helyzetbe hozása, vagy a helyzetben levő társ kiszolgálása.
Amit Alves művel, az a játékszertől való szabadulás, esetleges lesz ami lesz módon való
beadásnak hívott -legtöbbször labdaeladás.Bárhogy szépítjük próbáljuk statisztikákkal magyarázgatni tevékenységét be kell látnunk, hogy jelenléte inkább káros a csapatnak.Ha nem lett volna egy jó Rakitic az oldalán a legutóbb is minimum 3x nagy baj lett volna hátul!!!
Ezt mindenki láthatta .Az csakugyan feltűnő, hogy bátran megindul aztán belerúgja az előtte álló védőbe vagy a semmibe középre...vagy taccsra, vagy a kapu mögé...
A másik oldalon(Alba,Munir,) passzjáték folyik általában , ám ha az ő oldalára kerül a labda, (hisz Messi is ott van,Rakitic is túlnyomórészt,) mindig ő az utolsó még barcás labdaérintő... mielőtt kirúgás, vagy ellenfél általi labdakihozás történik...
Jó lenne már Montoyát is játszatni!!
végig olvastam az Alves vesézést, bár egy oldallal elébb rá mutattam, hogy nem csak Alves hibáiról szól ez a dolog, most azt is el mondom, hogy itt alapvetően egy súlyos edzői hiányosságról van szó mégpedig:
ha Alves nem tud beadni, akkor ne engedje!!
ha Alves tud beadni, akkor tanítsa be, hogy kinek, kiknek adjon be, azok pedig helyezkedjenek úgy, hogy ne két védő árnyékából várják.....és tanítson meg két embert fejelni!!
ez más csapatoknál ugy megy, hogy a kijelölt fickó beindul és uram bocsá a labda a fején landol, vagy : 10 ember tapossa egymást az ötösön (várva a beadást) de azt visszalövi az éppen onnan berobbanónak (talán éppen egy hátvédnek?!)
amint látható ezeket a dolgokat tanulni, gyakorolni -netán- megtervezni kitalálni kellene először .... ahogy én gondolom - egy jó edzőnek!
ezzel együtt: sehol egyetlen csapatnál sem megy ez könnyen és nagyon magas hatékonysággal mert egyszerűen : nem egy könnyű figura! (főleg ha védelem is van a pályán!)
talán kissé sikerült árnyalnom Alves barátunk kálváriáját.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.09.02. 21:54:38

Barcaman1993 írta:
Kovbal88 írta:ÉN személy szerint Kovács Balázs, nem vagyok elégedett az idei kerettel!
Radikális változásokról szóltak a hírek nyár elején, és abból a 157 millióból ezt meg lehetett volna oldani.
Hozzáteszem még minden változhat, ha Suarez beáll, de nehogy a végén nem elől középen, hanem jobb szélen találja magát.

Többet is ki lehetett volna hozni a dologból, szóval üzemen a vezetőségnek elégedetlen vagyok...
szerintem 60 százalékosan oldottuk meg a feladatokat.
két jó szélső kell meg két védekező középpályás aztán a többi embert elszórni a pályán és mehet a foci
Lecsapom a magas labdát.

9 új érkező volt, mi ez ha nem radikális változtatás?
A két védekező középpályás témát nem igazán értem. Volt itt nekünk 3 világklasszisunk ezen a poszton, még van 2. Minek kellene még ide ember?
A szélsőket megint nem értem? Szélső hátvéd, vagy szélső mint támadó? Csak mert a védelemben Alba-Adriano megoldja a balost, a jobbosra jött Douglas. Előre meg megint nem értem minek ember? Ha Suárez bevethető lesz, akkor a 3 grácia a meccsek kb. 80%-át együtt fogja végigtolni. Teljesen fölösleges lenne idehozni újabb szélsőket csak padoztatni. Mondjuk azt megjegyzem, hogy ameddig Luis eltiltott addig még én is belemennék, de utána...

Ja, ez nem a FIFA! :wink:
Félre lettem értve, de nem baj.

Szóval, jó lenne komolyabb védekezés, ezért egyszerre két védekező középpályás, mert az radikális változás. De itt a tavalyi felállás van, az hogy új emberekkel attól még a tavalyi és az nem radikális...
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.09.02. 20:44:48

Kovbal88 írta:ÉN személy szerint Kovács Balázs, nem vagyok elégedett az idei kerettel!
Radikális változásokról szóltak a hírek nyár elején, és abból a 157 millióból ezt meg lehetett volna oldani.
Hozzáteszem még minden változhat, ha Suarez beáll, de nehogy a végén nem elől középen, hanem jobb szélen találja magát.

Többet is ki lehetett volna hozni a dologból, szóval üzemen a vezetőségnek elégedetlen vagyok...
szerintem 60 százalékosan oldottuk meg a feladatokat.
két jó szélső kell meg két védekező középpályás aztán a többi embert elszórni a pályán és mehet a foci
Lecsapom a magas labdát.

9 új érkező volt, mi ez ha nem radikális változtatás?
A két védekező középpályás témát nem igazán értem. Volt itt nekünk 3 világklasszisunk ezen a poszton, még van 2. Minek kellene még ide ember?
A szélsőket megint nem értem? Szélső hátvéd, vagy szélső mint támadó? Csak mert a védelemben Alba-Adriano megoldja a balost, a jobbosra jött Douglas. Előre meg megint nem értem minek ember? Ha Suárez bevethető lesz, akkor a 3 grácia a meccsek kb. 80%-át együtt fogja végigtolni. Teljesen fölösleges lenne idehozni újabb szélsőket csak padoztatni. Mondjuk azt megjegyzem, hogy ameddig Luis eltiltott addig még én is belemennék, de utána...

Ja, ez nem a FIFA! :wink:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.09.02. 17:25:11

ÉN személy szerint Kovács Balázs, nem vagyok elégedett az idei kerettel!
Radikális változásokról szóltak a hírek nyár elején, és abból a 157 millióból ezt meg lehetett volna oldani.
Hozzáteszem még minden változhat, ha Suarez beáll, de nehogy a végén nem elől középen, hanem jobb szélen találja magát.

Többet is ki lehetett volna hozni a dologból, szóval üzemen a vezetőségnek elégedetlen vagyok...
szerintem 60 százalékosan oldottuk meg a feladatokat.
két jó szélső kell meg két védekező középpályás aztán a többi embert elszórni a pályán és mehet a foci
Válasz küldése
cron