Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.08.20. 11:19:12

A tegnapi meccsről:

Biztos, hogy a várakozás, a bizonytalanság, a kíváncsiság az új csapat iránt, de tény, hogy az utóbbi 2 évben csak a nagy meccseken örültem látványosan Barca gólnak. Ez a tegnapi meccsen visszatért. Minden gólnak, még a 4.-nek is úgy örültem, mintha legalább a BL negyeddöntője lett volna. Mindenképpen új érzés kerített hatalmába. Valljuk be, mocskosul el lettünk kényeztetve 2008 óta. A kiscsapatok elleni gólok, győzelmek nem mentek élményszámba, mivel teljesen magától értetődő volt, hogy megverjük őket. Olyan egyértelmű volt, mint ahogy az ember levegőt vesz. Aztán ha bekerül egy szobába, ahol kevesebb a levegő, akkor elkezdi rosszul érezni magát. Valami ilyesmi érzés volt, mikor nem jött az eredmény a kis csapatok ellen. Megmondom őszintén: hiányzott, hogy úgy üljek le meccset nézni, hogy izgalommal tudok nézni egy Sociedad elleni meccset is.

A csapat szenzációsan játszott. Nem is tudom megmondani, hogy mikor játszottunk utoljára ilyen jól. Volt tempója a játékunknak, sok volt a labda nélküli mozgás, ezt mutatja a rengeteg egyérintős passz :arrow: mindig volt olyan ember, akit a labda megkapása után azonnal meg lehetett játszani, nem kellett átvenni a bogyót, és megvárni míg valaki üresbe mozog, vagy gondolkozni, szétnézni a pályán, hogy kit játszak meg. Adta magát az egész játékunk. Persze volt egy 25 perces periódus, mikor kicsit (nagyon) lelassult a játék, de tudva azt, hogy a héten 3 meccset játszunk 7 nap alatt, és 4-1 az állás...merje valaki megdobálni őket ezért...

Jó volt látni, hogy Albával sokkal szélesebb lett a pálya. A Socinak figyelnie kellett a bal oldalra is, nem csak Alvesre, így középen sokkal több hely keletkezett. Ez mindenképpen pozitív a jövőre nézve, mert tavaly nagyon nagyon hiányzott a bal oldal. Adriano-nak voltak jó meccsei, de konstans meghatározó játékot nem tudott nyújtani, ami felkeltette volna az ellenfelek fokozott figyelmét.

VISZONT!!! Ez egy kis csapat ellen működött. De csütörtökön sok gondunk származhat belőle. Ott elől sem tudjuk majd úgy széthúzni a pályát, mint tegnap, mert se Alves, se Alba nem mehet fel annyit és annyira a támadásokkal, mert valószinűleg Di Maria és Ronaldo hátul fogják őket tartani. Nagyon kell egy jó teljesítmény Pedro-tól, és valószinűleg Iniesta-tól a két szélen.

Középpályán Cesc játéka mindenképpen csalódás volt számomra, megmondom őszintén, ha nem olvastam volna a kezdőt, akkor nem is tudnám hogy tegnap játszott...több kell, több kell, több kell....sokkal több.

Elől zseniálisak voltunk. Messi fantasztikus formában játszott, azt hiszem nem is érdemel több szót, mert csak a szokásos :D Pedro is nagyon jól mozgott. Tavaly ez hiányzott, hogy ne csak a földet szántsa fel a nagy igyekezetében, hanem kösse le a védők figyelmét, tevékenyen részt vegyen az összjátékokban, és verje meg az emberét. Jól játszott. Csak így tovább, és akkor stabil hely a kezdőben.

Tello...külön bekezdést érdemel a kölyök. A meccs előtt nem adtam rá sok esélyt, hogy megmarad minden hajszálam, de szerencsére rám cáfolt. Látványos volt, hogy minden helyzetből visszapasszolt, felnézett, kereste hogy kit lehet megjátszani. Tavaly mikor szerepet kapott, akkor bármi volt, vagy ellőtte, vagy megindult az alapvonal felé egy bicikli után, és belőtte középre. Már ha sikerült megverni a védőjét...a rúgótechnikája nagyon gyenge ahhoz, hogy gólokat lőjön, viszont úgy néz ki, hogy a kiszolgálásban sokkal hasznosabb. Nem bánnám, hogy ha Tito minden meccsen azzal az utasítással küldené ki a pályára, hogy adjon gólpasszokat, ne próbáljon meg minden áron gólt rúgni.



ÖSSZEGEZVE :arrow: Rendbe' van, hogy tegnap 6 kupás játékot láthattunk a Nou Camp gyepén, viszont egy meccsből senkinek se szabad felülni a magas lóra, és bajnoki és BL címről, Real agyonverésről beszélni. Az igazi erőmérő a csütörtöki meccs lesz. Ha továbbra is dominálni tudjuk a Madridot egy El Clasico-n, akkor kezdhetünk bizakodni. De azt hiszem nem mondok újat azzal, hogy szokás szerint február után fog kiderülni, hogy az új csapat mire hivatott.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.08.20. 11:15:18

nonomo írta:Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem nagyon tetszett Jordi Alba játéka. Különösen Tellovak együtt. Nagyon gyors volt a bal szél, ott mentek a támadások. Előző szezonban pedig, emlékszem, mindig Alvesnek tették ki a labdákat. Ez a változás jó lehet, mert sokkal kiegyenlítettebb lehet a pálya, ha mind a kettő szélt igénybe veszi a csapat a támadásnál.

Az a Tello beadás tegnap Pedronak...! :shock:
én úgy vagyok vele, hogy szintén tetszik Alba játéka - elől! hátul a posztján viszont enyhén szólva is - hogy is nevezzem: bizonytalan, nem akadályozza meg a beadásokat, és le is maradt gyakran a szélsőjéről. nem vagyok telhetetlen, de azért úgy tűnik a kettő együtt nem megy, itt (főleg az edzőnek) meccsenként is alkalmazkodni kell. a másik oldalunk sajnos(Alves_Pedro) nem működött, sem az összhang, sem az egyéni teljesítmények tekintetében. Alves egyszerűen nem figyel eléggé a beadásaira és Pedrot meg egyszerűen "lesajnálta" eleinte a srác még futkosott lukra de aztán megunta és "elment" a szokásos hol itt-hol ott módszerére.
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.20. 10:50:54

Subinho írta:ami érthetetlen számomra: Tello miért nem került fel a nagyok közé (még mezszámot sem kapott)??? sztem jól tolta, többször nagyon szépen elment a szélen!!! közben olyanok kaptak mezszámot, mint Bartra, Montoya, Muniesa, Dos Santos.... :shock:
Például azért mert Tello csak a kisebb csapatok ellen tud érdemlegeset felmutatni.Egy Sevilla,Atma,Vale' csapatokba beletörne a bicskája.

Erre pont jó!
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
Zsazsa Jr
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.02.28. 11:01:47

2012.08.20. 10:32:07

Remek nyitány volt ;) Amit sajnálok, h a Messi-Pedro egy érintő végén nem lett gól, de az gyönyörű volt mert utána vagy 10x visszajátszották :)
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2012.08.20. 10:20:42

Vilanova visszatért a tradicionális, barcás 4-3-3-hoz. Jó volt ezt látni, és jó volt látni hogy remekül működik ez!
És végre Fabregas is ott játszott, ahol a leghasznosabb.
Piqué tanári játéka, és Villa visszatérése csak hab volt a tortán.
Kell ennél jobb idénykezdet? :)
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.08.20. 10:00:06

Kép
KépKép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.20. 09:51:53

jó kis meccs volt! Villa góljának külön örülök! ami érthetetlen számomra: Tello miért nem került fel a nagyok közé (még mezszámot sem kapott)??? sztem jól tolta, többször nagyon szépen elment a szélen!!! közben olyanok kaptak mezszámot, mint Bartra, Montoya, Muniesa, Dos Santos.... :shock:
nonomo
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.12.19. 18:55:56

2012.08.20. 09:42:40

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem nagyon tetszett Jordi Alba játéka. Különösen Tellovak együtt. Nagyon gyors volt a bal szél, ott mentek a támadások. Előző szezonban pedig, emlékszem, mindig Alvesnek tették ki a labdákat. Ez a változás jó lehet, mert sokkal kiegyenlítettebb lehet a pálya, ha mind a kettő szélt igénybe veszi a csapat a támadásnál.

Az a Tello beadás tegnap Pedronak...! :shock:
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.20. 01:42:07

S.Agüero írta:
BritishKnight írta:Most akkor a következő forduló meccsét adni fogja a sport tv?
19:00:CA Osasuna-:-FC Barcelona
21:00:Getafe CF-:-Real Madrid

Elvileg tudná adni!
Látom én is, hogy végül nem egy időpontba tették.
Gondolom akkor adják mindkettőt élőben. :wink:
Az jó lenne.Megkérdeztem a facebookon sport tv-től,hogy mi lesz.Hátha válaszolnak.
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.08.20. 01:38:04

BritishKnight írta:Most akkor a következő forduló meccsét adni fogja a sport tv?
19:00:CA Osasuna-:-FC Barcelona
21:00:Getafe CF-:-Real Madrid

Elvileg tudná adni!
Látom én is, hogy végül nem egy időpontba tették.
Gondolom akkor adják mindkettőt élőben. :wink:
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.20. 00:27:39

Most akkor a következő forduló meccsét adni fogja a sport tv?
19:00:CA Osasuna-:-FC Barcelona
21:00:Getafe CF-:-Real Madrid

Elvileg tudná adni!
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.20. 00:04:36

Sajnos nem volt lehetőségem látni a meccset, de ahogy megláttam Villa és Pedro nevét a góllövők között megugrottam egy kicsit. Örülök neki, remélhetőleg már egy erős támadósor lesz idén...nem csak Messi ontja a gólokat! 5:1 csodás eredmény....(halkan jegyzem meg a madridi x-et) csak így tovább srácok!
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.20. 00:00:15

Jó kezdést remélem még jobb folytatás fogja majd követni.
Pár negatívum.
Alves baromkodása az első félidőben. Szünetben rá lett szólva, mert a második félidőben már jobban figyelt.
Fabregas-on érződött a FIFA vírus.
Pozitívum.
Messi nem nagyon izzadva lőtt kettőt.
Alba jó játéka.
Pique tanári játéka.
Tello zseniális passzai. Azért a második félidőben nagyon eltűnt.
Villa és Pedro gólja. Remélem nem lesznek sérültek és így fogják termelni a gólokat Alexis-sel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pavel 2012.08.20. 01:13:13-kor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.08.19. 23:50:44

1-2 ember kivételével az egész csapat jól játszott, jó kis meccs volt!
Akit negatívan ki lehet emelni: Alves, Cesc
Többiek mind jók voltak.

Holnap már jön a Gamper, remélem Songot beállítják. :D

Jól kezdődött a szezon, +2 pont, 5 gól, mi kell még? :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=q7r5APyaTNc
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.08.19. 23:03:13

Én Piquét emelném ki első sorban. Be állt, és mintha meg lett volna sértődve, hogy "na kimertél hagyni? nesze lerakok olyan teljesítményt, besírsz!" :DD Átjátszhatatlan volt, fel is adta a leckét Titonak, hogy most a Madrid ki legyen középen.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2012.08.19. 23:03:00

Ennél szebb kezdést álmodni se lehetett volna.Madrid X,mi nyertünk alakul ez. :) :) :) :) :)
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.08.19. 23:01:16

Abszolút pozitív meccs volt.
Messi-szokásos
Alba-ugyanaz, amit láttunk az Eb-n. Remélem tud majd védekezni is, ha kell
Tello nagyon ügyesen tisztára játssza magát és veszélyesek a visszapasszai
Villa visszatérése tökéletesre sietett. üzent azoknak, akik már temetik
Fabregas visszavontabb volt, mint tavaly, de jól játszott. Most Xavi/Ini szerepköre volt és erre van nagyobb szükség
Pique is jól kezdte a szezont
Pedro is betalált és egész jól játszott.
8) 8) 8)
A Fifa egy szégyen
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.08.19. 22:59:45

Jó nyitás volt, főleg a Madrid eredményének függvényében.
Egyelőre sok változást nem látok a tavalyi csapathoz képest, egyedül talán azt emelném ki, hogy az első cserénk az 50. percben volt, az utolsó meg a 73.-ban, ilyen sztem nem volt az elmúlt 4 év során. :D
A csapat szokásos módon addig pörgött, amíg hozta a kötelezőt, viszont Tito nagyot húzott Iniesta és Villa becserélésével, egyértelműen jót tettek a játéknak.
A játékosok közül a támadó3ast+Xavit tudom kiemelni, Telloról tudtuk, hogy ezt a szintet már hozza, de most szerintem önmagához képest is fejlődött. Pedro 40 perc alatt megrúgta a tavalyi gólmennyiségét kb., Messi meg a szokásos (többek között az is, hogy az ellenfél térfelének közepénél nem jön hátrébb, így jó 20-30 méteres leseken van, amikor megszerzi a csapat a labdát)
Alves sokat hibázott (ez nem jelent jót az álmoskönyvek szerint, ha az embernek 4 nap múlva CR ellen kell játszania), valamint szerintem Busquets is csak önmaga árnyéka volt. Cescnek voltak jó és rossz megmozdulásai felváltva, de ő ennél meghatározóbb játékos kellene, hogy legyen. Ilyen teljesítménnyel húzóemberként nem lehet vele számolni. (ld. Iniesta játékát, amint beállt)
Villán meg jó volt látni az akarást (és hogy végre sikerül is neki), különösen tetszett, amikor a beállása után rögtön körbesarkazták Albával a Sociedad védelmét. Alba teljesítménye egyébként rendben volt, de egyelőre (ahogy várható is volt) inkább támadásban tudott hozzátenni a játékhoz, hátul még neki is van hová fejlődnie.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.08.19. 22:58:05

nos, kettős öröm: + 2 pont és gála nyitó meccs. Titó edzőként mutatkozott be, az első félidő pazar játékot hozott egy gyenge ellenféllel szemben. a másodikban Villával Ini rúgatott egy gólt, a többi csak levezető edzés volt. ami nem tetszett igazán: Alves és a jobb oldalunk veszélytelen volt a kapura, Alba jól mozog elől, de a helyén bizony néhányszor feltűnően ott hagyták és volt onnan(is) pár veszélyes beadás.
Még annyit, hogy Pique viszont elegánsan és biztosan rombolt, az ő néhány felfutása többet ért mint Alvesé az egész meccsen.
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.19. 22:55:46

Remek meccs volt, de azért vegyük észre a hibákat is.

Fabre nem remekelt, totál eltűnt a pályán, ráadásul majdnem gólpasszt is adott az ellenfélnek.
J. Alba remek felfutásokkal és passzokkal vette ki a részét, viszont hátul neki is voltak hibái, amik nem is kicsik voltak.
Alves meg megint túlságosan behúzódott a gól előtt.

Messi ott folytatja, ahol abbahagyta, Villa visszatérése csodálatos volt, Pedro is betalált, remélem megmarad a forma.
És remélem, hogy Fabre mai teljesítménye csak egy pillanatnyi zavar volt csak.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.08.19. 22:51:27

Nagyon jó idénykezdet!

Messi,Tello,Pedro jól kente, Iniesta is azért abban a pár percben mutatott pár varázslatot, azok az összjátékok továbbra is megunhatatlanok.

Sajnálom,h Messi nem lőtt legalább még1et, de így sincs okunk szomorkodni, főleg,h Villa góllal tért vissza! :)

Így tovább!

FORCA BARCAAA!!!

Azért remélem idegenben is hasonlót produkálunk, mert otthon tavaly sem volt gond.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.08.19. 22:02:55

Ha nem tudnám Alves milyen nemzetiségű simán azt mondanám rá, hogy arab.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.08.19. 22:01:32

Jó első félidő, jó játék.
Jó Tello, Messi, Pedro, Puyol.
Aki nem az igazi az Cesc és Alves. Alves egyébként tényleg nem szélső védőt játszik.
Vamos!
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.19. 22:00:32

Jól megy a játék.Puyol fejese szép volt.A b.aszk gól egyértelműen Alves hibája volt.Messi gólok szépek voltak,Tello gólpassza Messinek pedig szerintem egy olyan megmozdulás volt amit egyértelműen nem úgy akart megoldani.Rosszul passzolt és még szerintem el is törte a labdát.De viszont szerintem eddig a meccs legszebb megmozdulása Tello második gólpassza volt Pedronak aki higgadtan oldotta meg a befejezést.Tellonak =D>

Örülök,hogy a Real nem bírt nyerni hazai pályán a Vale' ellen,s annak is örülök,hogy ilyen szép játékot mutat be a Barca mint most.

Tello szerintem arra tökéletes,hogy a gyengébb csapatok ellen játsszon,de szerintem egy Classicón nem kellene erőltetni a kölköt.Nagyon egylábas :x
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.08.19. 21:53:37

Bob_Marley írta:
Kelemen Berti írta:A Madrid botlásának csak akkor örülhetünk igazán, ha ezt a meccset behúzzuk.
Wow az első forduló van, könyörgöm :D
Teljesen lényegtelen mit játszott a RM.

Egyértelmű sűrű a program, már most forgatni kell a csapatot, meg még "idény eleji forma" van.Cucu-t azért megnéztem volna, de mindegy is a kezdő, okos játékot várok, kicsit lassút, de biztos 2:0nal maximálisan kiegyeznék, hajrá
Cuenca sérült, még egy ideig nem játszhat.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Válasz küldése