Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.15. 12:55:58

2. dolog a meccsről:
1. A Villareal jó csapat és nagyon szervezetten védekeztek.
2. Martino teljesen eltaktikázta az egészet. Már a Cartagena ellen is egyértelmű volt, hogy Song teljesen alkalmatlan arra, hogy irányítsa a játékot. Erre Tata betette... Közben meg Fabregas, akire szükség lett volna a középpályán, ő meg csatárt játszott... Már az első 10 percben minden egyértelmű volt. Bevallom, én meglepődtem, hogy megnyertük a meccset. Szerencsére mikor Xavi bejött Song helyett, akkor egyből megváltozott a játék. Jó lenne ha ezeket a taktikákat Martino elfelejtené...

Az első félidő minősíthetetlen volt, a második félidő viszont nagyon jóra sikeredett. Neymarra lassan elfogyunk a jelzőkből... Rajta kívül, ha Albát ki tudom emelni, akkor lehet, hogy sokat mondok. Alexis nagyon halovány volt, ahogy Fabregas is, amíg Tata vissza nem vonta a kp-ra. Számomra pedig egyre nyilvánvalóbb, hogy Montoya kevés lesz ide. A védekezésével sok problémám nincs, de a támadójátéka botrányosan gyenge. Kiteszik neki szélre, de képtelen pontosan levenni a labdát, vagy jól megjátszani. Alves ebben fényévekre van tőle, de Alba és Adriano is.

És milyen igazam lett... Mondjuk a bíró egy idióta volt, hogy ezért Neymarnak sárgát adott, de ő volt agyatlan, hogy ilyen helyzetbe hozta magát... 4 sárgát durvaságokért kapni egy csatárnak minden csak nem normális. Most megisszuk ennek a levét. A szezon talán legnehezebb meccse elé nézünk jövő héten. A Getafe ellen majdnem minden évben pontokat vesztünk, most se Neymar, se Messi nem lesz. Más most elkönyveltem, hogy nem hozunk onnan 3 pontot. A lehető legerősebb csapatot kell majd kiküldeni. Akármennyire nem akarom Fabregast elől látni, most kénytelen vagyok azt mondani, hogy ott kezdjen, mert szükség lesz minden klasszisra a csapatból. A védelmet se kell elaprózni: baloson Albával, jobbosan Alvessel, vagy Adrianóval.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2013.12.15. 13:13:48-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.15. 12:37:09

barca99 írta: A tavalyi év után nekem elég merész, hogy egy ilyen megfojtást nem tudunk értékelni, de ha nem, akkor nem. :)
Sőt, ahhoz képest, hogy 1930-ban 12-t kaptunk a Bilbaotól, rohadt jó a csapat, hogy idén csak 1-et. :)
barca99 írta:Pontrúgás után talán 4 gólt kaptunk idén, tekintve a meccsek számát, és a kivédekezni való szituációkat, ez egy vállalható szint, főleg a mi magasságunkkal.
Persze, itt csak arról van szó, hogy nem jelen semmit, hogy a Villareal nem tud egy épkézláb támadást vezetni, mert az ilyen szituációkból is lehet gól.
barca99 írta:Montoya helyzete meg szerintem azért nem tartozik ide, mert nincs edző, aki ezzel bármit tudna kezdeni. Arra tud valamit kitalálni, hogy ne csak a felállt fallal szemben tologassuk jobbról balra, de azzal nem tud mit kezdeni, hogyha végre a védelem mögé kerültünk, akkor az utolsó passzt ne rontsa el a játékos. Legalábbis én így látom, Tata dolga az, hogy a széleken mögéjük tudjunk menni, illetve legyenek érkezők, de az már a játékosok felelőssége, hogy ebből mit hoznak ki. És ha most Montoya mondjuk kétszer jól centerez és lövünk belőle kettőt, 4-1 a vége, akkor meg az lenne, hogy milyen jó megoldásunk van a visszahúzódó csapatok ellen. Pedig a taktikai utasítások ugyanazok.
Én egy szóval nem mondtam, hogy Tatát hibáztatom ezért, nyilván egy gyenge teljesítményhez hozzátartozik a játékosok alulteljesítése. Ha Sanchez rúgott volna mellé 8 ziccert, Tata az ellen sem tehetett volna semmit, de ettől még nem lenne senki elégedett. Sok esetben a játékosokon múlt, hogy egy támadásból nem lett semmi, de mondjuk azért ebben Tata keze is benne van, hogy a Song-Cesc párosnak kellett a játékot csinálnia a 16os előterében.
barca99 írta:Pont ezt nem szeretem ebben a fórumban, hogy egy streril, tökéletes, sehol nem létező szint az alap. Harcolni kellett a második félidőben a győzelemért, ez tényleg kritikán aluli. :) Olyan soha, sehol nincs, hogy ilyen meccsek ne csússzanak be, bármilyen legyen az edző és a keret, bármekkora legyen a különbség az ellenfélhez képest. Vagy hogy egy szervezett, koncentrált csapat ellen ne legyen szenvedés. Ezzel ugyanúgy szenvedünk, mint bármelyik edző, bármelyik csapat, szóval nem értem, ez nálunk miért baj.
Én lennék nagyon elszállva, hogy nem tartom normálisnak, hogy miután az Ajax és a Bilbao ellen is sikerült belefutni egy pofonba, a 3., komolyabb játékerőt képviselő csapat ellen is a bírónak kell elindítania a góltermelést? Én azt már nem "becsúszásnak" mondanám, hogy bő 2 hét alatt harmadszorra sem igazán sikerült meggyőző játékerőt demonstrálni támadásban.
Amúgy nyilván egy sehol nem létező, képzeletbeli szint, amit ebben a szezonban már többször láthattunk ettől a csapattól...
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.12.15. 11:39:44

Léfe írta:A másik: Pedrót kiprobálnám középpályán. Gyors, sokat fut, és lát is. Tegnapi meccs nem volt vészes, de dinamikusabbnak, gyorsabbnak kellene lenni az ellenfél kapuja elött.
- nem elég labdabiztos,
- nem lát olyan jól,
- nem passzol elég jól,
- soha nem játszott ott.

Nem hiszem, hogy jó megoldás lenne.
Mostanában viszont nem mozog rosszul, jönnek néha a cselek is (ilyenkor komolyan meg szoktam lepődni, talán kissé elfelejtettem, hogy ő ilyet is tud). Összességében szerintem rajta és Alexisen felmérhető, hogy mennyire más a taktikánk és a felfogásunk, mint tavaly. A szélsők sokkal inkább támadják a kaput, mint tapossák a vonalat, inkább a 16-on belülre igyekeznek betörni és kevesebb a visszapassz is. A kontrákat sem adjuk fel olyan nagy számban, szóval tetszik a dolog. (Persze, nem tértem ki rá, hogy mi az, ami esetleg nem stimmel, szóval belém lehet kötni, de ez inkább csak csemegézés volt.)
barca99 írta:...
Én is úgy látom, hogy túl magasak az elvárások. Az, hogy egy bajnokság 5. helyezettje ellen még a 2. félidőben is focizni kell, nem tudom, miért gáz. Jól összerakott, motivált csapat volt az ellenfél, mi pedig közel sem vagyunk a legjobb formában, abszolút vállalható volt a tegnapi meccs. Nyilván, ha valami nem tökéletes, akkor szóvá lehet tenni, de a türelemre kéne helyezni a hangsúlyt. A címek sorsa csak fél év múlva dől el, addig van még idő fejlődni.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.12.15. 11:18:48

Az eddigekkel egyetértve hozzátenném, hogy Messi távollétében miért teszik ki szélre Neymárt. Ő már játszott középen és golt is tud rugni, és sok szabadrugást szerez. Szélsőként, főleg ennyire a vonalon csak Messivel hasznos. A másik: Pedrót kiprobálnám középpályán. Gyors, sokat fut, és lát is. Tegnapi meccs nem volt vészes, de dinamikusabbnak, gyorsabbnak kellene lenni az ellenfél kapuja elött.
Fecó
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.12.15. 11:11:01

Alcantara írta:Nem volt olyan rossz kis meccs, de ennek a pozitív kezdetét, nagyjából a megadott 11-es határozza meg. Alexis nagyszerűen játszott szerintem, mindig megjátszható volt, a második gól előtt nagyon önzetlen volt, sok csatárt ismerek, aki egyből ellőtte volna a rövidbe kisebb-nagyobb sikerrel.
Nagy meglátás, hatalmas passz volt. Ehhez kellett Fabre zseniális passza is a második vonalból.

Nem tudom kinek mi a véleménye a Villareal gólszerzőjének, Musacchionak a játékáról, de én nagyon jó kis játékosnak láttam. Fizikailag kiváló, fiatal, vezéregyéniség ráadásul.
Amennyiben valóban keresgélünk belső védőt, felesleges Dél-Amerikában bogarászni, ez a gyerek tökéletes megoldás lenne, ráadásul a Bl-ben is bevethető a tavasz folyamán.
Igaz csak a tegnapi meccs alapján tudok ítéletet mondani, de gondolom nem véletlen több olasz klub érdeklődése, vásárlási szándéka, valamint a közönség drapériája az argentin szövetségi kapitány részére.
Neymarral elképesztően jól jártunk, messi hiányában nagyon lehet rá számitani szerintem nagyon jó kis játékos a brazil. Jó kis meccs volt, a Villareal kemény ellenfél volt.Egyébként Montoyával én sem vagyok megelégedve szép szép hogy saját nevelés meg minden, de nem hiszem hogy ő lenne a legmegfelelőbb ember D.Alvés esetleges pótlására majd a jövőben. Eddig nálam csak D.Luiz volt az igazi alternatíva a kh posztra, de ez a Musacchio elképesztően tehetséges és remek fizikumú, szegény barta csak borult mellette mint a dominó. :o Gondolom hogy az ára is elfogadható lenne és nem kerülne annyiba mint a brazil, meg úgye a brazilal kapcsolatban még ott van Mou szerepe is akinek kitudja hogy valójában mi is a terve vele, lehet hogy direkte szívatásból is alánk tenne csak hogy idegesítsen minket. [-X
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára JOseppe 2013.12.15. 11:22:14-kor.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.12.15. 11:10:11

sjd írta:Az engem még mindig nem vigasztal, hogy a Villareal semmire sem volt képes, ha egyszer nagyrészt a Barca sem. Meg azért az ilyen szögletből fejelt gólokat nem bagatellizálnám el annyira, tekintve, hogy ezzel akkor döntetlenre mentették az állást. (És azért az elmúlt években nem egy ilyet láthattunk, hogy a Barca ellenfelének semmi köze nem volt a meccshez, de azért talált egy ilyen gólt.) Az Osasuna elleni 0-0t sem az ellenfél bátor támadójátékáról jegyeztük meg mindenesetre. Az első félidő annyiból állt, hogy Song meg Alexis elé 1szer-1szer szerencsésen odapattant a labda, ezen kívül meg volt a 11es. Ezt azért nem nevezném helyzetek kialakításának. De főleg nem tudatos kialakításának. Cesc ziccere volt az első, ahol látszott, hogy ez most nem csak odapattant meg ellőttük jobb híján, hanem valami elképzelés is volt mögötte, és erre egy órát kellett várni. Egyszerűen pontatlan volt a csapat, ha kicsit fel kellett pörgetni a játékot.

Amikor már megvan a gól, és vérszemet kap az ellenfél, onnantól Neymar egyedül is végigviszi, de a büntető nélkül ez necces lett volna. Azt meg nem értem, hogy Montoya töketlenkedése miért ne tartozna bele ebbe a kalapba, tökmindegy, hogy az ő vagy más alkalmatlansága miatt nincsenek ziccerek. Kicsit ilyen "ha bemegy, gól" érvelésnek tűnik.

Egyébként tény, hogy a Bilbao meccsel ellentétben ki tudtuk hozni a saját térfelünkről a labdát, sőt, a játék képe azért egész más volt, de igazából azt nem láttam a meccsben, hogy ha nincs az a 11es, akkor is idő kérdése lett volna csak a gól. Lehet, hogy csak nekem nem számít gálázásnak az, hogy egy ilyen meccsen ne kelljen a második félidőben még küzdeni a győzelemért, de pl. a Rayo ellen egy percig nem aggódtam, annak ellenére, hogy a Villarealnál sokkal dominánsabb és veszélyesebb játékot mutattak.
A tavalyi év után nekem elég merész, hogy egy ilyen megfojtást nem tudunk értékelni, de ha nem, akkor nem. :)

Pontrúgás után talán 4 gólt kaptunk idén, tekintve a meccsek számát, és a kivédekezni való szituációkat, ez egy vállalható szint, főleg a mi magasságunkkal.

Montoya helyzete meg szerintem azért nem tartozik ide, mert nincs edző, aki ezzel bármit tudna kezdeni. Arra tud valamit kitalálni, hogy ne csak a felállt fallal szemben tologassuk jobbról balra, de azzal nem tud mit kezdeni, hogyha végre a védelem mögé kerültünk, akkor az utolsó passzt ne rontsa el a játékos. Legalábbis én így látom, Tata dolga az, hogy a széleken mögéjük tudjunk menni, illetve legyenek érkezők, de az már a játékosok felelőssége, hogy ebből mit hoznak ki. És ha most Montoya mondjuk kétszer jól centerez és lövünk belőle kettőt, 4-1 a vége, akkor meg az lenne, hogy milyen jó megoldásunk van a visszahúzódó csapatok ellen. Pedig a taktikai utasítások ugyanazok.

Pont ezt nem szeretem ebben a fórumban, hogy egy streril, tökéletes, sehol nem létező szint az alap. Harcolni kellett a második félidőben a győzelemért, ez tényleg kritikán aluli. :) Olyan soha, sehol nincs, hogy ilyen meccsek ne csússzanak be, bármilyen legyen az edző és a keret, bármekkora legyen a különbség az ellenfélhez képest. Vagy hogy egy szervezett, koncentrált csapat ellen ne legyen szenvedés. Ezzel ugyanúgy szenvedünk, mint bármelyik edző, bármelyik csapat, szóval nem értem, ez nálunk miért baj.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.15. 08:26:36

Nem volt olyan rossz kis meccs, de ennek a pozitív kezdetét, nagyjából a megadott 11-es határozza meg. Én sem láttam azt az erőt, amivel föléjük kerekedtünk volna. Főleg úgy, hogy Song és Busi együtt a pályán volt, Fabregas meg feltolva centerbe. Mindkét megoldás hamvába holt ötlet, Song játéka Busi mellett egy nagy nulla. Főleg akkor, ha a tizenhatos előterében kicsit gyorsnak,kreatívnak kellene lenni. Fabregasnak nem tudom mennyi meccs lesz még centerként, de bűn ott játszatni, hiszen a középpályás játéka az idén eddig teljesen jó volt, feltolva nagyon gyenge.

Xavi beállítása sokat dobott a csapatjátékon, de lehet kezdőként ez már nem lett volna elég, így, hogy egy fáradó ellenfél volt, sokkal jobban hozzá tudott tenni a támadásokhoz.

Amennyiben így volt az edző által megkomponálva a játék, akkor ez pozitív.

Montoya beadásairól csak annyit, aki ebben a korban, nem tud beadni első szándékból, az már nem is fog pályafutása során. Nem rossz jobbhátvéd, kötött védőfeladatokkal, de a felfutásai, beadásai, esetleges kreatív megoldásai (ami nincs) szinte értékelhetetlen. Ő sosem fogja megközelíteni a fénykorában levő Alves szintjét, de még a mostani játékát sem nagyon.

Alexis nagyszerűen játszott szerintem, mindig megjátszható volt, a második gól előtt nagyon önzetlen volt, sok csatárt ismerek, aki egyből ellőtte volna a rövidbe kisebb-nagyobb sikerrel.
Nagy meglátás, hatalmas passz volt. Ehhez kellett Fabre zseniális passza is a második vonalból.

Nem tudom kinek mi a véleménye a Villareal gólszerzőjének, Musacchionak a játékáról, de én nagyon jó kis játékosnak láttam. Fizikailag kiváló, fiatal, vezéregyéniség ráadásul.
Amennyiben valóban keresgélünk belső védőt, felesleges Dél-Amerikában bogarászni, ez a gyerek tökéletes megoldás lenne, ráadásul a Bl-ben is bevethető a tavasz folyamán.
Igaz csak a tegnapi meccs alapján tudok ítéletet mondani, de gondolom nem véletlen több olasz klub érdeklődése, vásárlási szándéka, valamint a közönség drapériája az argentin szövetségi kapitány részére.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.12.15. 00:27:06

Nem volt ez olyan rossz. Fontos győzelem egy jó kis csapat ellen.Érdekes újítás Song és Busi együtt játszatása, ami szerintem jól működött. Cesc is visszalépett, és gyakorlatilag négyen voltak a középpályán, sok labdát szereztek, Neymar meg szabadon játszhatott, nem ragadt a bal szélen. Sajnos ziccerek maradtak ki, Alexis góljai nagyon kellenének. Megint megijedt a kapustól, amikor egy az egyben álltak, és egy gyenge gurítás lett a vége.
A következő meccsen pedig valakinek gólokat kell rúgni, és már csak Pedro maradt, aki erre képes lehet.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.14. 23:59:05

barca99 írta: Ez így egyáltalán nem igaz, helyzetekig ma is eljutottunk, az meg még mindig a Fifa lesz, ahol az öt csillagos lemossa a négy csillagost. Nem volt egy egyszerű meccs, de a Villarreal semmire nem volt képes azon kívül, hogy az első szögletből gólt fejelt, meg a második félidő elején Gio visszahúzta a rövidre. A góljainkon kívül meg ott volt Song kapufája, Alexis, Fábregas, meg Iniesta ziccere, amit Asenjo bravúrral védett, és igazából Montoya töketlenkedésen múlt, hogy ennyi elfutásból semmit nem hozott össze. Ez meg, valljuk be, elég távol áll attól, hogy nem tudunk helyzeteket kialakítani. Ha a lefocizós gála a mérce, akkor nyilván sok több lesz a csalódás, csak ez megint távol van a realitástól.
Az engem még mindig nem vigasztal, hogy a Villareal semmire sem volt képes, ha egyszer nagyrészt a Barca sem. Meg azért az ilyen szögletből fejelt gólokat nem bagatellizálnám el annyira, tekintve, hogy ezzel akkor döntetlenre mentették az állást. (És azért az elmúlt években nem egy ilyet láthattunk, hogy a Barca ellenfelének semmi köze nem volt a meccshez, de azért talált egy ilyen gólt.) Az Osasuna elleni 0-0t sem az ellenfél bátor támadójátékáról jegyeztük meg mindenesetre. Az első félidő annyiból állt, hogy Song meg Alexis elé 1szer-1szer szerencsésen odapattant a labda, ezen kívül meg volt a 11es. Ezt azért nem nevezném helyzetek kialakításának. De főleg nem tudatos kialakításának. Cesc ziccere volt az első, ahol látszott, hogy ez most nem csak odapattant meg ellőttük jobb híján, hanem valami elképzelés is volt mögötte, és erre egy órát kellett várni. Egyszerűen pontatlan volt a csapat, ha kicsit fel kellett pörgetni a játékot.

Amikor már megvan a gól, és vérszemet kap az ellenfél, onnantól Neymar egyedül is végigviszi, de a büntető nélkül ez necces lett volna. Azt meg nem értem, hogy Montoya töketlenkedése miért ne tartozna bele ebbe a kalapba, tökmindegy, hogy az ő vagy más alkalmatlansága miatt nincsenek ziccerek. Kicsit ilyen "ha bemegy, gól" érvelésnek tűnik.

Egyébként tény, hogy a Bilbao meccsel ellentétben ki tudtuk hozni a saját térfelünkről a labdát, sőt, a játék képe azért egész más volt, de igazából azt nem láttam a meccsben, hogy ha nincs az a 11es, akkor is idő kérdése lett volna csak a gól. Lehet, hogy csak nekem nem számít gálázásnak az, hogy egy ilyen meccsen ne kelljen a második félidőben még küzdeni a győzelemért, de pl. a Rayo ellen egy percig nem aggódtam, annak ellenére, hogy a Villarealnál sokkal dominánsabb és veszélyesebb játékot mutattak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.14. 23:37:58

Én nem láttam ennyire negatívan a meccset. A bilbaoi meccshez képest ég és föld. Hatékony volt a csapatszintű védekezés, többnyire már az ellenfél térfelén visszaszereztük a labdát. Montoya játéka személy szerint tetszett, nagyon jól ért fel a támadásokhoz és az összjátékban is jól vett részt csak azok a fránya befejezések...

Cesc Messi helyén újra kuka. Feltűnő volt, amikor visszalépett középpályára sokkal hatékonyabb volt. Iniesta nagyot játszott, Neymar sárgájáért kár. Csak mondani kellett, hogy hiányoznak a gólok, két meccsen 5 gól. =D> =D>
Piqué is összeszedte magát végre, jövő héten is elnézném ezt a párost.
Az egyetlen gond az eladott labdák voltak, de a legtöbb esetben gyorsan visszaszereztük azokat.

Nem volt komoly proléma, a Villarrealnak Giovani helyzetecskéjén kívül momentuma sem volt. Minden erejüket felőrölte a védekezés, normális támadást nem is nagyon vezettek. Volt egy pontrúgás, amit kihasználtak és kb. ennyi
Forca Barca!!!!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.12.14. 23:19:58

Montoyát nem bántanám, jó lesz ő még. Ha végigjátszana 2-3 hónapot, nagyot javulna a teljesítménye. Erőnlétben bírja, az látszik rajta, és nem is ügyetlen, csak teljesen meccshiányos bakikat csinált. Jó kis meccs volt, nem voltunk túl átütőek, de nyerhettünk volna 3 góllal is.

Iniesta mellett viszont megint nem tudok elmenni szó nélkül. Több labdát elszórt, nem játszott jól. Sokkal többre képes mint amit ebben a szezonban mutat.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.12.14. 23:08:29

sjd írta:Mindegy, sikerült behúzni ezt a meccset, de a Bilbao ellenihez képest sok fejlődést nem láttam. Egyszerűen egy szívósan védekező, koncentráló csapat ellen nem tudunk helyzeteket kialakítani.
Ez így egyáltalán nem igaz, helyzetekig ma is eljutottunk, az meg még mindig a Fifa lesz, ahol az öt csillagos lemossa a négy csillagost. Nem volt egy egyszerű meccs, de a Villarreal semmire nem volt képes azon kívül, hogy az első szögletből gólt fejelt, meg a második félidő elején Gio visszahúzta a rövidre. A góljainkon kívül meg ott volt Song kapufája, Alexis, Fábregas, meg Iniesta ziccere, amit Asenjo bravúrral védett, és igazából Montoya töketlenkedésen múlt, hogy ennyi elfutásból semmit nem hozott össze. Ez meg, valljuk be, elég távol áll attól, hogy nem tudunk helyzeteket kialakítani. Ha a lefocizós gála a mérce, akkor nyilván sok több lesz a csalódás, csak ez megint távol van a realitástól.

Fábregast mondjuk jó lenne elfelejteni Messi posztján, nem elég, hogy látványosan szenved, még a középpályáról is hiányzik.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.12.14. 23:04:53

Szerintem Monty sokkal jobban be fog illeszkedni, mint Alves.
Alves elbikázza a labdákat, Monty viszont látszik, hogy igyekszik okosan megoldani, nem robotmódon beadni.
Az meg, hogy nem első szándékból adja a labdákat, az még a tapasztalatlansága.
Be fog ő válni, csak be kell érnie, kell neki még idő.
Fabre egyetlen jó megmozdulása a bepassza volt Alexis elé. Másra nem emlékszem, csak a rengeteg eladott labdájára.

A legnagyobb pozitívum az az, hogy végig hajtottak a fiúk, motiváltan játszottak.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.12.14. 22:53:48

sjd írta:Milyen meglepő, most nem volt 5 közötte... Nem volt sok elképzelés a játékban, a második gól után voltunk képesek kidolgozott akciókat vezetni, előtte a legtöbb akció erősen véletlenszerűen alakult ki. Szinte már sírtam, amikor két középcsatárként Cesc meg Song próbált valamit kezdeni a 16os előterében. Song szerepkörét egyébként sem nagyon értettem, nem nagyon találta a helyét box2box-ként a pályán, Xavi becserélése már csak ezért is muszáj volt.
Cesc meg a 2. gólig kb. egy egyeneset nem rúgott a labdába, én tényleg nem tudom mi játszódik le Martino fejében, amikor ilyen meccsek után újra berakja a kezdőbe.
Neymar a 2. gólig hasonlóan nagy kuka volt, de miután rúgattak vele kettőt, eléggé összekapta magát, a végén az az összjáték Sergi Robertoval már egészen mesteri volt.
Sanchez volt megint a meccs embere, mindig megjátszható volt, hatalmas labdákat osztott, kapura is veszélyes volt, és szokás szerint a saját térfelünkre üldözte a labdát. Csak szerencsétlenségére Montoyával került össze a jobb oldalon, aki az ígéretes akcióink következetes megakasztásával bizonyította, hogy nyugodtan eladhatjuk Alvest... Arra már nem tudok mit mondani, amikor negyedszerre teszik be neki a védők mögé, és még akkor sem képes egy centerezést összehozni első szándékból. (És sajnos sehányadik szándékból nem volt képes centerezést összehozni.) Borzalom, remélem a brazil játszik már a következő meccsen.

Mindegy, sikerült behúzni ezt a meccset, de a Bilbao ellenihez képest sok fejlődést nem láttam. Egyszerűen egy szívósan védekező, koncentráló csapat ellen nem tudunk helyzeteket kialakítani.

Mintha Alves jobban adna be...és akkor a védekezésről ne is beszéljünk, Alves rendre el van csúszva...
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.12.14. 22:36:23

Cesc 9-esként való erőltetése mellett számomra ugyanakkora kérdés Song játszatása Busi mellett. Védekezésben nem javulunk föl általa, mert rendszerint késésben van, vagy éppen nézi ahogy Iniesta küzd a tizenhatosunkon belül. Támadásban még annál is kevesebb, borzasztóan kilóg a sorból, nincs benne kreativitás, nincs benne semmi váratlan. Amint bejött a helyére Xavi sokkal gördülékenyebb, pofásabb lett az egész játékunk.

Neymar sárgáját meg valószínűleg megóvjuk, attól függ hogy mi áll a bírói jegyzőkönyvben.
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.12.14. 22:26:51

Gareth Tello írta:Az ötödik, úgyhogy érdekes lesz a Getafe elleni meccs, no Messi, no Neymar.
...no party.

Már előre félek attól a meccstől, várhatóan statikus támadósor, idegenben, nem túl könnyű ellenféllel szemben... Simán benne van, hogy vissza is dobjuk azt a 2 pontos fórt, amit ma összeszedtünk.

Amúgy nem játszottunk rosszul szerintem, egyszerűen sokkal jobb védelemmel találkoztak a srácok, mint hét közben és jóval motiváltabb is volt a Villarreal, mint a skótok.
Ami tetszett, az Neymar, Alexis mozgása, a két szélső bekk is jó, Piqué végre magabiztos volt.

Ami nem: Cesc-nek nem az a posztja... Busquets tőle szokatlanul sok labdát szórt el (a sok túlzás, de volt egy pár)... tök jó, hogy Montoya felér az akciókkal, de utána lövése sincs (néha szó szerint), hogy mit kéne csinálnia vagy ha éppen van, akkor arról, hogy hogyan, de ha még az meg is van, akkor meg hajlamos a technikai hibára, pontatlanságra...

Ja, és megint pontrúgásból kaptuk a gólt, ráadásul most nem is egy mélynövésű srácot fejeltek le...


Összességében azért bőven elégedett vagyok, a legfontosabb, hogy megvan a 3 pont, meg nem is voltunk kilátástalanok szerintem.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.14. 22:24:48

Milyen meglepő, most nem volt 5 közötte... Nem volt sok elképzelés a játékban, a második gól után voltunk képesek kidolgozott akciókat vezetni, előtte a legtöbb akció erősen véletlenszerűen alakult ki. Szinte már sírtam, amikor két középcsatárként Cesc meg Song próbált valamit kezdeni a 16os előterében. Song szerepkörét egyébként sem nagyon értettem, nem nagyon találta a helyét box2box-ként a pályán, Xavi becserélése már csak ezért is muszáj volt.
Cesc meg a 2. gólig kb. egy egyeneset nem rúgott a labdába, én tényleg nem tudom mi játszódik le Martino fejében, amikor ilyen meccsek után újra berakja a kezdőbe.
Neymar a 2. gólig hasonlóan nagy kuka volt, de miután rúgattak vele kettőt, eléggé összekapta magát, a végén az az összjáték Sergi Robertoval már egészen mesteri volt.
Sanchez volt megint a meccs embere, mindig megjátszható volt, hatalmas labdákat osztott, kapura is veszélyes volt, és szokás szerint a saját térfelünkre üldözte a labdát. Csak szerencsétlenségére Montoyával került össze a jobb oldalon, aki az ígéretes akcióink következetes megakasztásával bizonyította, hogy nyugodtan eladhatjuk Alvest... Arra már nem tudok mit mondani, amikor negyedszerre teszik be neki a védők mögé, és még akkor sem képes egy centerezést összehozni első szándékból. (És sajnos sehányadik szándékból nem volt képes centerezést összehozni.) Borzalom, remélem a brazil játszik már a következő meccsen.

Mindegy, sikerült behúzni ezt a meccset, de a Bilbao ellenihez képest sok fejlődést nem láttam. Egyszerűen egy szívósan védekező, koncentráló csapat ellen nem tudunk helyzeteket kialakítani.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.12.14. 22:16:20

Szerintem elég jól játszott a csapat, főleg ha azt nézzük mennyien hiányoztak(főleg Messi).
Montoyával ha nem hosszabítunk megeszem a kalapom, nekem nagyon tetszik a játéka.
Bartra is jó volt, Neymar is nagyot játszott. Alexis megint milyen helyzetet hagyott ki te jó ég, de már megszoktuk. Pedro szerintem egészen jól szállt be a meccsbe(főleg magához képest).
Neymar sárgáért tényleg nagy kár, Cesc-et láthatjuk majd megint a 9-es poszton, tényleg nehéz dolga lesz a csapatnak, de hát azért Barcelona a Barcelona, hogy ezeket a problémakat is meg tudja oldani.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.14. 22:09:42

connor írta:Célszerű lenne madridi módra megóvni Neymar sárga lapját, hogy legyen pontszerzési esélyünk jövő héten. :roll:
Lesz, ne félj... Pedro nem lesz eltiltva.




















:mrgreen:
Mondjuk tényleg nem hangzik túl jól az, hogy Alexis-Fabregas-Pedro.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.12.14. 22:07:33

Célszerű lenne madridi módra megóvni Neymar sárga lapját, hogy legyen pontszerzési esélyünk jövő héten. :roll:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.14. 22:05:59

gladtometyax írta:amúgy tud valaki valamit arról, hogy Neymarnak ez hanyadik sárga lapja?
Az ötödik, úgyhogy érdekes lesz a Getafe elleni meccs, no Messi, no Neymar.
Avatar
gladtometyax
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.08.09. 11:55:09

2013.12.14. 22:04:29

Nem vagyok edző és elég nagy az esély rá, hogy nem is leszek, de ahogy az előttem szólok , mikor megláttam h fabregas játszik középen majdnem sírva fakadtam... Főleg , hogy ma megint bizonyította azt h ő ott nem csinál nyarat. Könyörgöm, miért nem lehet belátni, hogy oda egy gyors, fürge és olyan ember kell aki magától is kitudja alakítani a gólhelyzetet? Am elnézést kérek h ezt én is megosztottam meg értem én hogy ezt fújják kb az egész fórumon de szerintem elég nagy ezdői hiba ezt nem észre venni:/ Amúgy én véleményem szerint 1-2 játékos teljesítményét leszámítva, csapatszinten ez elég gyenge produkció volt. Bár Xavi beállásával valami változott de az egész 90 percet értékelve háááát...
Na mind1 majd meglátjuk a folytatást, amúgy tud valaki valamit arról, hogy Neymarnak ez hanyadik sárga lapja?
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2013.12.14. 21:59:31

Bevallom őszintén, kicsit izgultam, amikor egyenlített a "Sárga tengeralattjáró", de Neymar 2. gólja után egy percig sem fordult meg a fejembe, hogy pontot, pontokat veszthetünk. Kézben tartottuk a meccset, presszionáltunk, mi diktáltuk a tempót. Iniesta még ilyenkor is egy zseni, mikor kissé szürke, Neymar nagyon laza, Montoya egy gép, Fabregas példaképéhez hasonlóan egy látó, Alba mindig odaért, de Xavi is nagy lökést adott a csapatnak a beszállásával, tényleg igazi vezér, és nem is folytatom, mindenkiről lehetne írni egy-két pozitív szót, jól küzdöttünk, a védelem is teljesen egyben volt ma. Értékes 3 pont :!:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2013.12.14. 20:00:35

csababarca írta:Már megint Cesc középen? miért? nem látta a mester a hétközi meccset? 3 vérbeli támadó elől, és ment is a játék. Most meg megint beerőltetünk oda egy echte középpályást... :roll:
ennél már csak az lett volna szebb, ha Iniestát rakta volna ki szélre, középen Cesc, másik oldalon meg Neymar, a középpályán meg Song-Busi-Xavi....

reméljük hátul Piqué végre vezérként fog viselkedni...
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.12.14. 19:51:29

Ajj istenem, legalább csapná ki Iniestát a bal szélre, Neymart középre, Fábregas meg játsszon a középpályán, ha mindenáron muszáj neki a pályán lenni. Előre látom, megint ideges leszek :D

De azért csak húzzuk be, jó lehetőség most, hogy a Madrid nem nyert.
Válasz küldése