Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.24. 10:02:27

Sonoma írta:
2023.09.24. 09:02:09
Nagybarcelona írta:
2023.09.24. 07:45:48
Èn viszont nagyon nem szeretnèm látni a 4 támadós rendszert, mert az azt jelenti, hogy bajban vagyunk. Tegnap a Celtatol kaphattunk golna nem egy gólt kontrából, egy elit csapat szètszedne minket ilyen esetben.
Pedig lehet többször is fogjuk látni, ha hátrányban leszünk, mert nincs kihez nyúlnia Xavinak. Elfogytak a középpályásaink.
A 4-3-3 alap lesz Pedriék felépüléséig (aminek örülök, mert a 4-4-2-vel büntetett minket). Mivel SR és Fermín maradt cserének középen, Xavi inkább a 4 támadós formációt fogja preferálni, ha gondban leszünk, mint tegnap. Nagy mozgástere nem is maradt.
Nem lesz 433, eddig se volt. Cancelo semmilyen szinten nem jatszik bekket, se hatul, se elol. Kozeppalyas szerepkorokben van az effektiv jatekido 98%aban, eddig minden meccsen. Balde helyezkedik kicsit hatrebb, o Felix ota valoban bekket jatszik. 3-4-3ban toljuk leginkabb, ha szamszerusiteni kellene valahogy, mert ragaszkodunk hozza.

De maskulonben egyetertek, elfogyott a kozeppalyas pufferunk, maradnak a tamadok. Sajnos ott sincs tobb melyseg, kicsit felek ott is a serulestol. Sot, ott ugye van egy eleve reszmunkaidos tini, es ezen felul osszesen 4 ember 3 posztra. Szoval ha egy valaki megserul, mar nem marad cserenk, egyaltalan.

Nagyon rosszul kell alljunk (mint tegnap), hogy ezt Xavi jogosan huzza elo ujra a kalapbol.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.09.24. 09:15:15

Mikor forditottunk 2 gólos hátrányban? Szerintem évek óta nem.
Csak is Puyol
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.09.24. 09:02:09

Nagybarcelona írta:
2023.09.24. 07:45:48
Èn viszont nagyon nem szeretnèm látni a 4 támadós rendszert, mert az azt jelenti, hogy bajban vagyunk. Tegnap a Celtatol kaphattunk golna nem egy gólt kontrából, egy elit csapat szètszedne minket ilyen esetben.
Pedig lehet többször is fogjuk látni, ha hátrányban leszünk, mert nincs kihez nyúlnia Xavinak. Elfogytak a középpályásaink.
A 4-3-3 alap lesz Pedriék felépüléséig (aminek örülök, mert a 4-4-2-vel büntetett minket). Mivel SR és Fermín maradt cserének középen, Xavi inkább a 4 támadós formációt fogja preferálni, ha gondban leszünk, mint tegnap. Nagy mozgástere nem is maradt.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.24. 07:45:48

bence0330 írta:
2023.09.24. 01:07:15

Kb egy óráig lemeccselte Benítez Xavit.


Igen, lehet hogy félreérthetően fogalmaztam. Alapvetően ez dicséret volt, amúgy sem gáz, ha Benítez lemeccsel egy még mindig zöldfülű edzőt. De úgy szól a teljes gondolatom, hogy 60 percig lemeccselte ugyen, de aztán Xavi megfordította a dolgot. :)

Akárhogyis, ezt a 4 támadós témát még sokat szeretném látni. A jelenlegi keretünk amúgy is erre alkalmas, nincs középpályásunk, és rengeteg egészen jó támadónk van, mindenkinek jobb, Lewy több kiszolgálást kap, Raphinha a legjobb posztján játszik, Yamal több lehetőséget kaphat kicsit, de Ferrán is, ráadásul különöző karakterek, ellenféltől függően lehet őket rakosgatni. Vagy Raphinha helyett néha Ferrán, és akkor ő nem egy osztogató 10-est, hanem second strikert tolna. Vagy akár Gündogan is mehet oda, vagy Felix, és akkor Ferráné a balszél. Szerintem sok lehetőség van most ebben.

Gavi meg most mutatott abból ízelítőt DJ kiesése után, amivel többször volt MOM már 17 évesen is a válogatottban. Ott is több helye van, kötetlenebb poziban, hátrébbról tudja felvenni a labdákat, elöl meg némi cipelés után osztogathat. Ő, Romeu és Gündogan is akalmas a duplapivotos játékra szerintem egy ilyen 4-2-3-1 szerűségben. A jelenlegi állományunkra van ez most öntve.
Nem akarok folyton kritizálni. Megint csak dícsèrni tudok mindenkit, mèg Xavit is. De jól írod, megint le volt meccselve Xavi, nekem is ez volt tegnap a fejemben. Nem írnèk perceket, mert ismètelten egyèni teljesítmènyek miatt nyertünk ès nem a csapatjátèk miatt. Csapatjátèkban nagyon sokat kellene fejlődnünk, mert több csapat lejátszik minket. (Villarreal, Celta de tavaly az Atleti is nagyon jó volt párhuzamosan nellettünk, 5 ponttal többet gyűjtött tavasszal, ès ismèt felhozom a Gironat ami valami elképesztő csapat)

Èn viszont nagyon nem szeretnèm látni a 4 támadós rendszert, mert az azt jelenti, hogy bajban vagyunk. Tegnap a Celtatol kaphattunk golna nem egy gólt kontrából, egy elit csapat szètszedne minket ilyen esetben.

Ès vègre a pozitívumok:
A Joaok ismèt meccsdöntő faktorok voltak. Cancelo egy gyenge meccs után hozta a 3 pontot, ezèrt nálam a meccs embere, jóvá tève az előző 80 perc hibáit.

Felix ismètelten sorsdöntő pillanatban gólpasszt ès egyben lendületet adott a csapatnak. 3 meccs alatt 3. alkalommal indított meg a Barca hengert. Szerintem ettől is jóval többre kèpes, egyszer megmutatta a meccsen a cselsorozatánál, de látszik rajta, hogy nagyon óvatos, ès ő is megpróbál a biztosra menni. Remèlem nem nyírjuk ki belőle is a kreativitást.

Frenkie elvileg egy hónapra kidőlt. Nagyon fog hiányozni a Porto ellen ès a klasszikuson, a kp-ra motorja.

Gavit külön kiemelnèm, mert rengeteg kritikát kap. Igen, nagyon fiatal, fogtam a fejem a beállása után a sárgánál ès az esetleges büntető szituációnál, de nagyon korrekt módon helyettesítette Frenkiet, szinte ő irányította a csapatot hátulról, mikor mindenki elől várta a labdát. Ez a posztja, ès nem az "árnyèkbalszèlső" vagy mi. Azután adott egy csodálatos gólpasszt, amit vel megnyertük a meccset.

Lewa újra azt játssza, amièrt leigazoltuk. Nem felejtett ő el focizni, de kellenek a társak, akiktől labdát kap. Kritizáltam a leigazolását, de nèlküle (gyengèbb, olcsóbb támadóval) esèlyünk se lenne a címekre. Aubat azèrt elpazaroltuk rendesen.

Xavinak is jár a dícsèret, tudott változtatni, de tegnap is látszott, hogy sokat kell fejlődni, ès nem lesz mindig megoldás, hogy felküldöm az összes támadómat, mert elveszíti a vèdelem a stabilitást. Nem tudom, hogy a csapatjátèk szintjèn hogy tud javítani, mert aggasztó, hogy jóval gyengèbb keretű csapatok sokkal jobb játèkra kèpesek mint mi.

Nagyon jóra sikerült a tegnapi meccs vège. Ismètelten èrdemes Barca meccseket nèzni :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.24. 01:07:15

Asensi írta:
2023.09.24. 00:26:32
bence0330 írta:
2023.09.23. 22:05:50
Kb egy óráig lemeccselte Benítez Xavit.
A mérkőzés 90 percig (vagy még 10-15percig) tart. Az nem lemeccselés, ha a csapat nem bírja végig, mert akkor rossz volt a terv.
Igen, lehet hogy félreérthetően fogalmaztam. Alapvetően ez dicséret volt, amúgy sem gáz, ha Benítez lemeccsel egy még mindig zöldfülű edzőt. De úgy szól a teljes gondolatom, hogy 60 percig lemeccselte ugyen, de aztán Xavi megfordította a dolgot. :)

Akárhogyis, ezt a 4 támadós témát még sokat szeretném látni. A jelenlegi keretünk amúgy is erre alkalmas, nincs középpályásunk, és rengeteg egészen jó támadónk van, mindenkinek jobb, Lewy több kiszolgálást kap, Raphinha a legjobb posztján játszik, Yamal több lehetőséget kaphat kicsit, de Ferrán is, ráadásul különöző karakterek, ellenféltől függően lehet őket rakosgatni. Vagy Raphinha helyett néha Ferrán, és akkor ő nem egy osztogató 10-est, hanem second strikert tolna. Vagy akár Gündogan is mehet oda, vagy Felix, és akkor Ferráné a balszél. Szerintem sok lehetőség van most ebben.

Gavi meg most mutatott abból ízelítőt DJ kiesése után, amivel többször volt MOM már 17 évesen is a válogatottban. Ott is több helye van, kötetlenebb poziban, hátrébbról tudja felvenni a labdákat, elöl meg némi cipelés után osztogathat. Ő, Romeu és Gündogan is akalmas a duplapivotos játékra szerintem egy ilyen 4-2-3-1 szerűségben. A jelenlegi állományunkra van ez most öntve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.09.24. 00:26:32

bence0330 írta:
2023.09.23. 22:05:50
Kb egy óráig lemeccselte Benítez Xavit.
A mérkőzés 90 percig (vagy még 10-15percig) tart. Az nem lemeccselés, ha a csapat nem bírja végig, mert akkor rossz volt a terv.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.23. 23:56:25

Andris írta:
2023.09.23. 22:19:55
Extra volt, nem pedig az alap elvárható, ilyen körülmények közt, ilyen ellenféllel. Szerintem.
Egy szóval sem mondtam olyat, hogy elfogadhatatlan volt az első 80 perc, pusztán azt mondtam, hogy addig nem történt semmi váratlan, hiányzott éppen az, ami a végén összejött.(nevezzük azt bárminek is), de legyen extra, ahogy nevezted.

Igen, extra volt, de éppen ez az extra jelentette a különbséget.
Minél több ilyen extrára lesz képes a csapat, annál közelebb fog kerülni ahhoz a nemzetközi tophoz, amihez szeretnénk közeledni.
Megnéztem a videot, elolvastam amit írtál. Valami mindíg hiányzott, igen. Nevezhetjük szerencsének, a tökéletes koncentráció hiányának, a védő jobb helyezkedésének vagy bárminek. Nem jöttek be a dolgaink.
A lényeg szerintem az, hogy addig nyomtunk, míg meg nem reccsentek. Nem adtuk fel, nekik fogyóban volt a koncentráció, nálunk minimum maradt vagy élesedett, hiszen föléjük kerekedtünk. Megérezte a csapat a vér szagát és pozitívan reagált.
Nekem éppen ez tetszett és ez jelentette a különbséget, azaz az extrát.
Minél gyakrabban képesek leszünk ilyesmire (amennyiben az adott meccs korábbi szakaszában nem sikerülnek a megoldásaink), annál erősebb csapat leszünk.
Ha jók akarunk lenni, ennek az extrának szépen apránként be kell olvadnia az elvárható teljesítmények közé. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy mindíg össze is fog jönni.

Nem aktuális hasonlat, de fénykorában az MSN is képes volt számolatlanul elpuskázni lehetőségeket, miközben az ellenfél néha helyzet nélkül is talált gólt, de tudtuk, ha máskor nem is, valahogy a végére fordítani fogunk, mert addig megyünk, míg meg nem reccsentjük őket.
Sonoma írta:
2023.09.23. 23:15:51
A kulcs mozzanat nekem az volt, amikor Xavi 4 támadóra váltott.
Ezáltal Lewa tehermentesítve azt csinálhatta amihez ért, befejező csatárként mozoghatott a védők között. Az első félidőben nem egyszer mozgott vissza a Celta védelemből labdáért. Ez nem az ő világa. Szenvedett is, ahogy szokott.
Meg kell dícsérnem Xavit, hogy túl lépte a saját árnyékát és mert merészet húzni (önmagához képest).
Meghúzott olyat a megfelelő időben és körülmények között, amit korábban hiányoltunk.
Ennek a húzásnak én is kifejezetten örülök. Ezzel a két korábbi könnyed győzelmet sem annulálta, hanem egy picit megerősítette.
Mentálisan nagyon kellett ez a mai siker és az, hogy ez ráadásul így sikerült, kimondottan jó dolog!
Reméljük, hogy nem egyedi, ritka esetet láttunk.... :oops:
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.09.23. 23:15:51

Peter írta:
2023.09.23. 21:07:36
Kerestük előtte is Lewát, csak nem találtuk, mert - szerintem - sablonosan, kiszámíthatóan próbálkoztunk.
Aztán - oké a Celta koncentráció lanyhullása is kellett - Félix váratlan emelése beindította a turbót.
Kicsit sikerült szétzilálni a fáradó védelmet....(ezt fel kell ismerni a pályán és reagálni is kell tudni rá) növeltük a nyomást, miközben játszani is elkezdtünk.
Amúgy én éppen az ilyen győzelmekért szoktam "irígykedni" a Real szurkolókra.....szóval szerintem ez a mai tapasztalat arra mindenképp jó, hogy fejben és testben is ott voltunk, azt csináltuk, amit a "nagyok" is tudnak....ezalatt már egy kicsit bővebb társaságra gondolok, mint a Real.
A kulcs mozzanat nekem az volt, amikor Xavi 4 támadóra váltott. Azt hiszem Bence írta élőben ( rácsodálkozva), hogy Xavi váltott a 4-4-3-ról 4-2-3-1-re.
Ezáltal Lewa tehermentesítve azt csinálhatta amihez ért, befejező csatárként mozoghatott a védők között. Az első félidőben nem egyszer mozgott vissza a Celta védelemből labdáért. Ez nem az ő világa. Szenvedett is, ahogy szokott.
Meg kell dícsérnem Xavit, hogy túl lépte a saját árnyékát és mert merészet húzni (önmagához képest).

Nekem is pont a Real hasonlat jutott eszembe. Így ők szoktak nyerni. 70-80 percig szinte semmit nem mutatnak, majd bedarálják az ellenfelet.
Őket nézve az ember érzése, hogy megtörhetetlenek fejben.
Remélem mi is léptünk egyet efelé ezzel a meccsel.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.09.23. 22:42:46

bence0330 írta:
2023.09.23. 22:05:50
Kb egy óráig lemeccselte Benítez Xavit. Megesik. De aztán Xavi megmutatta idén már többedszer, hogy ő is fejlődik, jobban cserélt, bátrabban cserélt, nem tartotta be a "60:00 előtt sosem cserélünk" elvét sem, bár a félidei változtatás pont nem jött még be. Szegény Yamal volt az egyetlen játékosunk, aki lefelé lógott ma ki a jó periódusunkban is. Egy nagy hiányossága van csak, de az még nagyon nagy.
Ot picit a taktika is megette, ahogy Ferrant is mig a jobbszelen volt. Azzal, hogy Cancelo befele jatszik, a jobbszelso tamadonk egy 5 vedovel felallo csapat ellen abszolut kiszorul az oldalvonal melle, ahol pont az 5 vedo miatt kevesebb lenduletet tud belevinni a jatekba. Ehhez jott hozza az is, hogy valoban kicsit puhabb volt ma.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.23. 22:33:09

Andris írta:
2023.09.23. 22:19:55
Bence: lehet úgy is nézni, és akkor igazad van, egy óráig Benitez lemeccselte Xavit.
Az én nézőpontom szerint a 11 emberrel bekkelés gyávaság, az alsóbbrendűség teljes beismerése, és a profi foci egyik közepesen erős szégyenfoltja. Aki így nyer, az szerintem is nyer, viszont ezzel nem csak a másik fél veszít, hanem a világon mindenki más is. Egyidejűleg nem valamiféle zseniális taktikákról, őrületes counter elemek kavalkádjáról és edzői nagyságról van szó, hanem egy defenzív, destruktív, játékosokat és szurkolókat egyaránt demoralizáló kényszermegoldásról, ami végső soron működhet, működik.
A Celta amúgy meglepően szépen vezetet kontrákat azért, ezt se felejtsük el. De az, hogy Benitez lemeccselte volna Xavit akármeddig is, szerintem a valid szemszögeknek csak egy bizonyos hányadából nézve igaz, maximum.
Ha egy Getafe valahogy kibuszozik minket, és bevágnak 1/1 helyzetet, arra nem mondom, hogy lemeccseltek minket. De itt nem ez történt. Hátul nem bírtunk velük, mert túl sokan voltak. Elöl nem bírtunk velük, mert túl sokan voltak ott is valahogy, fogalmam sincs, hogy. Ha a pálya két felében is megvernek minket, mindez még több támadással is párosul, nálam az egyértelmű taktikai bukta. Ha nem verünk be 20 helyzetből egy Getafe ellen egyet sem, az nem, ott max nem volt meg a megfelelő minőség, szerencse aznap, vagy ilyesmi.

Mindez persze a cserékig/feltámadásig igaz, onnantól nagyon jól reagált Xavi, és minimum kiegyenlítette az edzők közti csatát, a minőség meg nyert. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.23. 22:19:55

Peter írta:
2023.09.23. 21:41:07
Az a Félix gólpassz volt az első igazán váratlan húzás a meccsen.
Kreativitás és váratlan dolgok hiányában valóban "nem igazan valtozott semmi se a multkori meccsekhez"
Nevezhetjük akár egyéni villanásnak is, ez részletkérdés már
Azon tenyleg kar fennakadni, hogy melyik kifejezést mire használjuk.
Én arra gondoltam, hogy voltak jó kulcspasszok, jó beindulások, jó cselek, amikből simán lehettek volna olyan gólhelyzetek, mint a két 5-0ás meccs bármelyikén voltak.
9. perc Felix beadása tökéletes ritmusban, ívben, magasságban Ferrannak, kb ugyanúgy mint múltkor Lewához, csak itt jobban figyelt a védő is... maga a mozdulat, az elgondolás, a kivitelezés ugyanolyan jó volt szeirntem, csak abból gól lett.
23. perc Gündogan tökéletes labdája Felixnek. Múltkor berúgta ugyanígy Gündi labdáját, még kevésbé tiszta helyzetből, most fölévarrta. Ugyanolyan tökéletes passz, sztem még egyel tisztább helyzet, csak épp nem lett befejezve.
28. perc De Jong labdája talán minden külső körülményt figyelembevéve a legjobb mozdulat az elmúlt 3 meccsen, 110%ban gólpassz értékű szerintem, de Felix nem tudta jól lekezelni, és kimaradt üres kapura 2 méterről.
43. perc Gündogan elpuskázta, de Gavi passza tökéletes ritmusú volt, és végre lendületből mentünk 5en(!!!) és nem 11 hanem 6(!!) ellen. Simán lehetett volna gól(helyzet), annak is kellett volna lennie.
51. perc talán kevésbé helyzet mint a többi, de mégiscsak lewa, 20on belülről. Ha nem is gólhelyzet, de a nyomás és a váratlan húzás, vagy akár az egyéni villanás definícióját sztem kimeríti. Illetve, kimerítené, ha nem törte volna el, pedig lehetett volna jól is lőni. De még így is relatíve veszélyes volt.
54. perc asszem Ferran ugratja ki az 5ösre a jól beinduló, védőjét lehagyó Felixet, épp hogy csak elcsípi utolsó pillanatban körömheggyel a becsúszó védő, hajszálon múlt az ordító helyzet. Jó paszból és jó beindulásból.
55. perc szerintem elmaradt Cancelo cselsorozata után egy nagyon veszélyes szabadrúgás, ha nem szabálytalanok vele, akkor meg sztem gólhelyzet lett volna, bár ez kicsit sokszoros feltételes mód, ebben az egy esetben ezt belátom. Mindenesetre megvolt a váratlan, a merész, a 3 ember közé cselező és előre is jutó ember a kapu előtt.
56. perc Araujo távoli bombája, mintha zsinóron húznák. Kaput talált, kapust pedig nem(!), de kisebbet vetődve kivédte. Ilyen bombáknál egy hajszálon múlik hogy 1 méterrel jobbra vagy balra, fent vagy lentebb köt ki a gólvonalhoz érve. Nem ziccer, de váratlan, bevállalós, jó kivitelezés, nem evidens módon kivédett kapuralövés.
64. percben Ferran ordító ziccerét gondolom nem kell részleteznem, az tuti mindannyiunknak beégett.
67. percben kevésbé ziccer, de nagy helyzet Ferran részéről, oldalháló, volt több jobb válaszáts is a rövidsaroknál ... :( mindenesetre nagy helyzet, ígéretes helyzet, jó egyéni megindulásból.
Itt vagy hiányos az összefoglaló vidi, vagy 12-13 percig nem volt helyzetünk, de utána már jött a három gólunk. Adom a videot is, hogy ne csak bemondásra legyenek meg, nyugodtan bárki végignézheti őket, 2 percet vesz igénybe így, hogy kigyűjtöttem: https://www.youtube.com/watch?v=2kp5exmJFek

A mondandóm lényege, hogy számos hasonló és számos másfajta helyzet is volt, mint az 5-0ás meccseinken, épp csak semmi nem jött be. Nem mondom, hogy ordító helyzetekből volt egy kosárra való, de egy bő maréknyi igenis volt. És egy ennyire betömörülő Celta ellen, ráadásul egy jó képességű játékosokból álló Celta ellen ez szerintem nem elfogadhatatlan, sőt. Már a -5. percben elkönyveltem, hogy szenvedni fogunk, amikor felrajzolták a spanyolok, hogy a Celta nyíltan 5 klasszikus hátvéddel és még dupla szűrővel a középpályán érkezett. Ahhoz képest én jobbat kaptam, mint amit vártam, és nem az utolsó tíz perc, hanem az első 80 miatt. Ez támadásra értendő. A védelmünk sajna gyengébb volt, mint gondoltam volna.
Az utolsó 10 perc szerintem az emberfeletti teljesítmények és kitartás, a szerencse, és talán (bár nem érzékeltem ezt külön) a Celta elfáradása. Extra volt, nem pedig az alap elvárható, ilyen körülmények közt, ilyen ellenféllel. Szerintem.

Szóval Peter, amiket írsz, azokra összefoglalva:
1. sztem nyomás aligha volt fokozható, legalábbis a mindenmindegy hajráig már jobban nem lehetett
2. nagyonsokat mozgott minden játékosunk labda nélkül, szerintem különösen támadásban, attól függetlenül, hogy valóban volt sok körbepasszolgatás IS
3. volt váratlan húzás, villanás, x-faktor, vagy hívjuk ahogy jól esik, csak semelyik végére nem került pont... és persze nem is volt számszerűen annyi, mint egy Betis ellen.

Btw, szerintem Frenkie nem csak a csapat legjobbja, hanem a liga, talán európa legjobb formában lévő játékosa Szeptember hónapban. Az ő kiesése is komoly faktor, akkor is, ha egy esetleges pontvesztésre mentségként nem szolgálhatott volna.

Értékeljük a helyén a kapottakat, és igenis úgy kell elvárnunk dolgokat, hogy tudatosítjuk: bármely két ellenfél nagyon különböző nehézségű feladat elé állíthatja ugyanazt a csapatunkat, akkor is, ha a tabellán vagy bármilyen power rankingban egy szinten állnak.
bence0330 írta:
2023.09.23. 22:05:50
Kb egy óráig lemeccselte Benítez Xavit. Megesik. De aztán Xavi megmutatta idén már többedszer, hogy ő is fejlődik, jobban cserélt, bátrabban cserélt, nem tartotta be a "60:00 előtt sosem cserélünk" elvét sem, bár a félidei változtatás pont nem jött még be. Szegény Yamal volt az egyetlen játékosunk, aki lefelé lógott ma ki a jó periódusunkban is. Egy nagy hiányossága van csak, de az még nagyon nagy.
Bence: lehet úgy is nézni, és akkor igazad van, egy óráig Benitez lemeccselte Xavit.
Az én nézőpontom szerint a 11 emberrel bekkelés gyávaság, az alsóbbrendűség teljes beismerése, és a profi foci egyik közepesen erős szégyenfoltja. Aki így nyer, az szerintem is nyer, viszont ezzel nem csak a másik fél veszít, hanem a világon mindenki más is. Egyidejűleg nem valamiféle zseniális taktikákról, őrületes counter elemek kavalkádjáról és edzői nagyságról van szó, hanem egy defenzív, destruktív, játékosokat és szurkolókat egyaránt demoralizáló kényszermegoldásról, ami végső soron működhet, működik.
A Celta amúgy meglepően szépen vezetet kontrákat azért, ezt se felejtsük el. De az, hogy Benitez lemeccselte volna Xavit akármeddig is, szerintem a valid szemszögeknek csak egy bizonyos hányadából nézve igaz, maximum.

Az egy másik megközelítés, hogy Xavinak még sok dolgoznivalója van az egyre inkább az olasz bajnokság gyenge másolatává előlépő spanyol középcsapatok megfogása érdekében. Nem ők voltak az utolsó csapat, aki ezt a módszert választja ellenünk.
Szóval fejlődnie kell, és vele a csapatnak is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.23. 22:16:40

Andris írta:
2023.09.23. 21:30:56
Az elso gol utan, kb a 30-35. Perctol a 80. Percig egyertelmu kilatastalansagot ereztem, mikozben egyertelmuen azt is lattam, hogy igenis odatesszuk magunkat. Aztan 2-1nel meg az eredmeny sehol nem volt, ido se sok, megse az villant be hogy meglehet az X, hanem hogy tiz perc alatt siman megnyerhetjuk.
Detto.
Xavi már a félidőben reagált, ami persze rosszul is elsülhetett volna, mivel gyakorlatilag a vkp-t beáldozta és a széleken sem voltunk meg védekezésben. Jött is a 2. Celta gól. De nálam egyértelműen Rapinha beállítása volt a kulcs. Rajta látszott az elszántság, nagyon kellett ő ma a csapatba. Az utolsó 10-15 percre az a Cancelo-Rapinha-Yamal jobbszél nagyon erősre sikeredett.
Győztes mentalitás. Laporta sokat beszélt erről. Ez most az volt.
Ez hiányzott nekünk Európából is, remélhetőleg sikerül ezt a mentalitást átmenteni oda is.
Az újonnan érkező Felix és Cancelo akarása példás, látszik rajtuk, hogy nyerni akarnak, sikerre éhesek. Az ő (győztes)mentalitásuk sokat segíthet a BL-ben. Mindenesetre én már nagyon várom, hogy lássam a De Jong-Pedri-Gündogan középpályát, előttük a Felix-Lewandowski-Rapinha(Yamal/Ferran) támadóhármassal. 8)
Visca el BARCA!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.23. 22:05:50

Kb egy óráig lemeccselte Benítez Xavit. Megesik. De aztán Xavi megmutatta idén már többedszer, hogy ő is fejlődik, jobban cserélt, bátrabban cserélt, nem tartotta be a "60:00 előtt sosem cserélünk" elvét sem, bár a félidei változtatás pont nem jött még be. Szegény Yamal volt az egyetlen játékosunk, aki lefelé lógott ma ki a jó periódusunkban is. Egy nagy hiányossága van csak, de az még nagyon nagy.

Az első órát én most elfelejteném. a Reál is szokott ilyen meccseket ilyen eredményekkel lerakni, kb minden héten, de még egy Cityvel is előfordul, pedig ott nem is ilyen bunkerfoci van velük szemben. Az bűngyenge volt. Aztán viszont főleg a Lewy-Cancelo-Raphinha-Gavi-Felix fogat valami eszméletlen, mit művelt 15-20 perc alatt. Mindenki hozta, amiben a legjobb, magas szinten. Raphinhának sokkal jobban állt az új poszt, folyamat osztogatta a zsugákat, valamelyikből gól is lett. Felix addig is próbálkozgatott, csak végre összejött, Gavinak kifejezetten jót tett, hogy DJ lemenetelével több helye lett, Cancelo egy vadállat, nem is tudok rá jobb szót, 3 posztot játszik egyszerre ekkora elánnal és még gólokat is lő... Lewy meg egyre inkább formában, és kapott kiszolgálást is végre, így megint top2 center szintjén mozog szerintem.

Araujón látszott, hogy picit rozsdás, de még így is volt egy olyan utolsó emberes mentése, amit más nem tudott volna megoldani kb.

Így, hogy gyakorlatilag 3 középpályásunk maradt (plusz Fermin), én maradnék ennél a 4 támadós felállásnál, ott úgyis túltengés van, és senki nem sérült, mindenki ha nem is minden meccsen, de összességében elég jó formában is. Ráadásul minden felnőtt támadónk, remekül védekezik közben (a korát figyelembe véve Yamal is elfogadható), szerintem nem lenne instabil tőle a csapat.

De amúgy igen, DJ és Pedri kiesése egyszerre kicsit durva, persze ez főleg akkor, ha DJ legalább több hétre kidőlt, 1-2 meccsen elleszünk nélküle. A Romeu-Gavi-Gündogan a hátralépegető Felix/Raphinha vonallal még nem gyenge, pláne ahhoz képest, mintha tavaly történt volna ugyanez, de ha még innen is kiesik valaki, akkor hatalmas baj van, illetve rotálni most nem lehet, pedig Xavi végre egész jól kezdte ezt el. Kiváncsi leszek, bekerül-e valami Prim/Casado gyerek csereként néha.

Nagyon örülök, hogy végül így alakult. Nyilván kellett egy kis mázli is, hogy így összejöjjön minden, de ha már így lett, százszor többet ér, mint egy 4-0, többet tanult Xavi is, önbizalmat is így tudunk szerezni, meg végre a Madridot is egye a fene, idén is minden meccsüket a 90+ percben nyerik meg, mint két éve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.09.23. 21:57:03

Peter írta:
2023.09.23. 21:41:07
Az a Félix gólpassz volt az első igazán váratlan húzás a meccsen.
Kreativitás és váratlan dolgok hiányában valóban "nem igazan valtozott semmi se a multkori meccsekhez"
Nevezhetjük akár egyéni villanásnak is, ez részletkérdés már
Volt mar hamarabb is varatlan a jatekunkban, ne vegyuk el a Celtatol amit megerdemelnek. Hihetetlen amit fegyelemben leraktak ma az asztalra. Ok ezert jottek, beton vedelem, gyors kontrak. A 80. percig taktikaban le voltunk meccselve. Utana az egyik oldalon a faradtsag a masikon az egyeni kvalitasok metszete hozta a meccset.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.23. 21:41:07

Az a Félix gólpassz volt az első igazán váratlan húzás a meccsen.
Kreativitás és váratlan dolgok hiányában valóban "nem igazan valtozott semmi se a multkori meccsekhez"
Nevezhetjük akár egyéni villanásnak is, ez részletkérdés már
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.23. 21:30:56

Eskuszom visszanezem majd a meccsrt az elso perctol, de szerintem legalabb 3, inkabb 5 olyan “varatlan” dolog, tempovaltas es jatek volt, amibol lehetett volna golhelyzet, csak kimaradt/lemaradt. Szerintem sokkal inkabb a szerencse es az azzal jaro lelektani foleny hianyzott, persze csak azt a tenyt, helyzetet arnyalva, hogy a Celta bizony antifocit tolt a meccs 90%an, meg ha nem is Getafe stilusban.

Tovabbra is tartom, h se nyomasban se jatekban nem igazan valtozott semmi se a multkori meccsekhez, se az elso 80 es az utolso 10 perc kozt. Csak az a lelektani hullamvasut, amit mi megeltunk, igazabol egy szekunder dolog, elso korben a jatekosaink elik meg a palyan, es ennek messzemeno kovetkezmenyei vannak.
Az elso gol utan, kb a 30-35. Perctol a 80. Percig egyertelmu kilatastalansagot ereztem, mikozben egyertelmuen azt is lattam, hogy igenis odatesszuk magunkat. Aztan 2-1nel meg az eredmeny sehol nem volt, ido se sok, megse az villant be hogy meglehet az X, hanem hogy tiz perc alatt siman megnyerhetjuk. Ha en ezt ereztem, a jatekosok szerintem duplan ugyanezt.
Nem lehet elegge tulbecsulni a lelektani foleny es az altalanos onbizalom faktorokat ebben a jatekban, meg ugy altalanossagban a csapatsportokban.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.09.23. 21:29:22

Fuu de nehez meccs volt egyreszt mert a Celta mumus csapat Aspast meglátom mar rettegek :D
-
Az első félidőben totál homaly a csapat sok gyenge egyéni teljesítménnyel … előbbit nem értem- ismerjük jol a Celtat- utóbbiról nem tehet Xavi sem !
-
Aztan Xavi elkezdte keverni a lapokat es igazabol ennél jobban nem nagyon lehet ( Pedri nélkül ) erősíteni a sar kezdő 11 utan … bejött Araujo , robbant last touch Lewandowski , dupla Joao es Gavi nem néztem ki belőle alom passz

Es igy nagyon magyon fontos 3 pont !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.23. 21:21:19

gránit írta:
2023.09.23. 21:13:13
Madrid-szurkolónak lenni szerintem unalmas. Mindig az utolsó percekben nyerik meg a meccseket. Szurkolóként igazából felesleges nézni a meccseiket. Az utolsó öt percre kell csak bekapcsolni, akkor lövik kb az összes góljukat.
Ezért lenne jó, ha a sablonjaink közé beékelődnének a váratlan és kreatív megoldások.
Az ilyen fordítás ugyanakkor erőt is demonstrál, ez nem elhanyagolandó!
Az első gólunkig unalmas volt Barca szurkolónak is lenni..... :roll:

Amúgy meccs közben 0-2-nél éppen azt írtam, hogy a nyomás növelése és váratlan az, ami hiányzik
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.23. 21:13:13

Peter írta:
2023.09.23. 21:07:36

Kerestük előtte is Lewát, csak nem találtuk, mert - szerintem - sablonosan, kiszámíthatóan próbálkoztunk.
Azzal egyetértek, hogy nem volt hatékony, amit addig csináltunk. Szerintem nem is igazán kerestük, de nem csak ma. Sokkal több labdát kellene kapnia. Ha valaki, akkor ő meg tudja csinálni a meccsenkénti egy gól feletti átlagot. Csak tömni kéne labdával.

Madrid-szurkolónak lenni szerintem unalmas. Mindig az utolsó percekben nyerik meg a meccseket. Szurkolóként igazából felesleges nézni a meccseiket. Az utolsó öt percre kell csak bekapcsolni, akkor lövik kb az összes góljukat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.23. 21:07:36

gránit írta:
2023.09.23. 20:52:16
Igazából semmi nem változott, a Celtát már előtte is durván beszorítottuk. Csak végre kétszer odakerült Lewandowskihoz a labda.
Kerestük előtte is Lewát, csak nem találtuk, mert - szerintem - sablonosan, kiszámíthatóan próbálkoztunk.
Aztán - oké a Celta koncentráció lanyhullása is kellett - Félix váratlan emelése beindította a turbót.
Kicsit sikerült szétzilálni a fáradó védelmet....(ezt fel kell ismerni a pályán és reagálni is kell tudni rá) növeltük a nyomást, miközben játszani is elkezdtünk.
Amúgy én éppen az ilyen győzelmekért szoktam "irígykedni" a Real szurkolókra.....szóval szerintem ez a mai tapasztalat arra mindenképp jó, hogy fejben és testben is ott voltunk, azt csináltuk, amit a "nagyok" is tudnak....ezalatt már egy kicsit bővebb társaságra gondolok, mint a Real.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.09.23. 21:14:17-kor.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.23. 21:07:04

Szép fordítás, jó izgis volt a vége. Szerintem taktikailag akkor is fölénk kerekedett a Celta, de egyéni képességek most a javunkra döntötték el a meccset.

Frenkie utolsó hírek szerint novemberig kidőlt, pont a legfontosabb időszakban érzékeny veszteség.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.09.23. 21:04:53

mára szabadtéri koncert volt betervezve, de a szakado eso miatt itthon maradtunk. jo kis meccs volt, nem bántam meg h láttam. xavi nagyon jol cserelt, 0-1-nél a 60. percben nagyon elkezdtunk daralni, aztan 0-2 után mondtam h oké, ennyi volt. A villarreal elleni után egy másik katartikus meccs, grat a fiuknak, mindenki csuszott-maszott.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.23. 20:55:24

drobika írta:
2023.09.23. 20:35:17
Továbbra is azt mondom, hogy ha Cancelo ezt fogja tolni, akkor kell egy jhv. :)
Bal oldali támadások miért a balhátvédek dolga?
Hihetetlen meccs volt. De észbe kell azért kapni, és most sikerült.
Szerintem meg osszessegeben ez a jobb, inkabb meg egy kozeppalyas mint jobbhatved. Ha valamikor ugy kell majd jatszani, akkor ugy fogunk, de ez nem olyan hogy Cancelo melle felraksz meg valakit jobbhatvedbe. Hanem elobb valakit le is kell venni.
Xavi meg a kinevezese elott, talan meg az araboknal csinalt ilyen taktikai bemutato videokat asszem, de talan azota is nyilatkozott mar errol: valhol megprobalunk helyzeti elonyt, tempo vagy letszamelonyt krealni, de ennek valahol mashol ára van. 11 ember jatszik 11 ellen. Ha valahol huzunk valamit, azt mashonnan kell elvenni, minden egyes dontesnek megvan a mellekhatasa illetve a parban erkezo kockazatvallalasa.

Araujoval egyebkent egyel jobb lesz ez, vagy talan harommal is, mint Koundeval ugyanott a jobb felen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.23. 20:52:16

Peter írta:
2023.09.23. 20:48:31
a játékba viszont akkor is vihetnénk némi fantáziát, ha nem muszáj....az első gólunkig teljesen kiszámíthatóan és sablonosan tevékenykedtünk.
Igazából semmi nem változott, a Celtát már előtte is durván beszorítottuk. Csak végre kétszer odakerült Lewandowskihoz a labda. Feltűnően nem keresik labdákkal, ez kicsit aggaszt. Sokkal többször kellene megjátszani, előretenni neki a labdát.

Araújo amúgy lehetne védekező középpályás, hihetetlen szereléseket mutatott be mezőnyben. Nagy kincs, ha az ellenfél térfelén is tudunk labdákat szerezni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.23. 20:48:31

Koncentráltan védekezni az elejétől a hármas sípszóig nem könnyű.
A jó csapat jellemzője, hogy az elejétől a hármas sípszóig képes támadni, nem adja fel, megérzi a vér szagát és könyörtelenül él a lehetőségeivel.
Alakulunk mentálisan.....a játékba viszont akkor is vihetnénk némi fantáziát, ha nem muszáj....az első gólunkig teljesen kiszámíthatóan és sablonosan tevékenykedtünk.
Szándékosan nem azt írtam, hogy játszottunk, mert játszani az első gólunk után kezdtünk el.
Növeltük a nyomást, tudtunk gyorsítani az összjátékon és húztunk váratlant is.
10 perc nagyon jó kis foci lett belőle.
Válasz küldése