Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.10.31. 11:53:45

Kash írta:ha Rafi nem rúg gólt, ugyanúgy elő lett volna szedve ő is.
de rúgott. és DS-sel ellentétben ő idén már azért a góljainak köszönhetően egy pár pontot összekapart.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.10.31. 11:34:59

Palesz:

Talán Denisnek tényleg csak szoknia kell még a Barca fociját, látszik rajta, hogy jól mozog, de még nem elég kreatív, legalábbis a Granada ellen ezt bizonyította, rengeteg volt a visszapassz, 1-2 támadásnál is ahelyett, hogy kockáztatott volna, mindig a biztonságosabb megoldást választotta, ami egy City vagy egy Real esetében még érthető, de a Granada elleni meccs volt az, ahol bizonyítania kellett volna, de a kreativitás legkisebb szikráját sem mutatta. És sajnos ugyanez igaz a második félidőre is.

De én a meccs után megjegyeztem, hogy van potenciál benne rengeteg, mint írtam, jól mozog, tudja, mikor mit kell csinálnia. Azt is megjegyeztem, hogy Rafinha bevágta a gólt, DE A JÁTÉK KÉPE ALAPJÁN RAFINHA SEM CSINÁLT TÖBBET, MINT DENIS, és mint írtad, ha Rafi nem rúg gólt, ugyanúgy elő lett volna szedve ő is.

Én Denis játékából a kockázat vállalást hiányolom, Granada ellen vállalhatott volna többet is, nem csak alibipasszokat, illetve fizikálisan is sokat kell még fejlődnie, mert minden fiatal tehetségünk egy fogpiszkáló.
Kép
bp20030918
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015.04.03. 12:32:29

2016.10.31. 11:28:10

Palesz ez tényleg egy érdekes írás volt.Szerintem jó lenne,ha minden meccsről írnál egy hosszabb összefoglalót.
Mindegy kinek szurkolsz
Akkor is a Barca a legjobb!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.31. 09:09:55

Sokakkal ellentétben most ősszel nagyon nem vagyok megelégedve Neymar játékával. A brazilok elkapatták és nem állt vissza a Barca focijára. Rengeteget cselez öncélúan és sokszor labdavesztés a vége. Néhány passza ma is kiváló Messinek és Suareznek - tőlük függ, hogy ebből mennyi lesz gól. Ini sérülése óta még feltűnőbb, hogy nem csinál focit a baloldalon. Az átívelései meg inkább jobb híján valók, amikor végképp belebonyolódott a cseleibe. Remélem feljavul, ha többet lesz a csapattal és kevesebbet a brazilokkal.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.31. 09:02:33

Nekem nagyon tetszett az írás, vannak benne olyanok, amire a meccsen fel sem figyeltem, de visszagondolva tényleg úgy voltak.

A védőink teljesítményét én is külön kiemelném, mondhatjuk, hogy csak egy Granada volt az ellenfél, de idén eddig minden meccsen eljutott az ellenfél ziccerekig ellenük, gólt is többet kaptunk a megszokottnál, szóval remélem stabilizálódik a védekezésünk, mert a kövi meccseken szükség lesz rá.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2016.10.31. 07:12:12

Palesz,te,gondolom rendelkezel játékosmúlttal vagy jelennel,és általában nagy örömmel olvasom a hozzáértő elemzéseidet.(én kibic vagyok) Denis kapcsán nem értünk egyet,jelen pillanatban nem látom a helyét a csapatban és én úgy látom,nem tud sokat adni jelenleg a csapatnak.Szerintem a középpálya az a csapatrész,amelyen,bár sokan vagyunk mégis elmehet a szezon. Lassúnak,darabosnak, főleg (védekezésben)látom ezt a részt,és mintha nem tudnák megfelelően támogatni az amúgy sem csúcsformában lévő MSN-t. Bízom benne,hogy Denis robbant és írhatok a topicjába,hogy mennyire benéztem a teljesítményét:-)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.31. 01:09:57

Na, megnéztem én is a meccset. Nekem nem volt akkora szenvedés mint itt a többségnek, mondjuk sanszos, hogy azért, mert annyira alacsonyra vittétek le az elvárásaimat, hogy nehéz lett volna kevesebbet várni.. :D Megihletett a meccs amúgy, úgyhogy írok egy jó hosszú hsz-t, legyen mit olvasni az unatkozóknak. :D Szóval. Alapból 2 részre kell ezt a meccset bontani. Volt az első játékrész, ahol a nagyjából klasszikusnak mondható 4-3-3-ban toltuk, és gyengébbek is voltunk, meg volt a második, ahol egy 3-4-1-2-es felállás volt, amikor is szerintem jobban ment a csapatnak, csak mivel az MSN gyenge volt, ezért ez nem nagyon jött ki összességében.

Kezdjük az első félidővel. Javarészt értem már, hogy miért volt szidva annyit Denis, csak azt mindenki elfelejtette megemlíteni, hogy a félidő 2/3-ában jobbszélső volt, nem középpályás - 1-szer ki is fotóztam, Messi még szélen, aztán visszalépett labdáért, rögtön ment ki Denis. Emiatt nem egészen értem Luchot, hogy miért nem Rafinha volt ezen az oldalon, aki tud is jobbszélső támadót játszani nálunk, szerencsétlen Denis még a középpályás szerepkörbe is csak beletanul, erre az egész félidőt azzal töltötte, hogy Messi mozgását figyelje, és kiváltson amikor Leo befele indul. Taktikailag lehet fegyelmezettebb, ezt nem tudom, de ez a döntése számomra rejtély - nem is nagyon jött be ma sem. Ez nyilván nem újdonság annyira, Rakitic rendre eljátszotta ezt az elmúlt években, de olyankor ő is "alibizett" javarészt, és "csak" a védőmunkája volt értékelhetőbb, de az meg stílusából adódik. Ráadásul a horvát egy komplett játékos már, Denis egy tehetség, sokat várt tőle el Lucho szerintem ezzel a szereppel kicsit, de nyilván ő tudja ki mit bír, ő van edzésen.. De ezek miatt összességében szerintem túlzás az, hogy Denist van aki a keretbe se tudná már. A középpálya amúgy ezt leszámítva sem működött jól, ez jórészben Rafinha és Rakitic hibája is volt, akik szintén nem nőttek fel a feladathoz, és szerintem rosszul is helyezkedtek sokszor. Rakitic túl mélyen - a két 2 kh KÖZÖTT -, Rafinha túl elől, Denis ugye össze-vissza, nagyon nem volt meg a kémia ebben a leosztásban. Rafinha amúgy ha nem lő gólt, akkor szidva lett volna ő is rendesen, mert azon kívül egész meccsen nem csinált ő se szinte semmit, Denisnél nem volt jobb mezőnyben. Tudom, hogy ezt a sportot gólra játsszák, nem is akarom elvenni az érdemeit a győzelemből, de erre céloztam az egyik előző hsz-emben, amikor azt írtam, hogy mezőnyben javítani kell a játékán. Ő is rettentően el tud tűnni, és nem tud előlépni vezérjátékossá a középpályán, ha kell. Mivel ő is kis siheder még, ez nyilván nem meglepő, csak ha 2 fiatal kezd egy Rakiticcsel/formán kívüli Busival, akkor ez lesz sajnos szerintem a jövőben is - jó darabig még -, főleg ezzel a felállással.

Na és akkor a második félidőről pár szó. Lucho engem nagyon meglepett, de tetszettek a válotztatásai. Denis visszajött "végleg" a középpályára, nem kellett Messi helyére kiváltania, Rafinha is hangyányit hátrébb jött, és átálltunk egy 3-4-1-2-es felállásba, legalábbis labdakihozatalkor így nézett ki a csapat, aztán ahogy haladtunk előre, nyilván változott az elmozgások miatt. És itt ami a legváratlanabb volt nekem, és ami nagyon tetszett, hogy Rakitic nem a védők közé ment be, hanem Umtiti volt a középső ember, Rakéta pedig a baloson játszott. És nem is akárhogy, nekem az egész Barcás karrierje egyik legemlékezetesebb félidejét produkálta, szimplán azért, mert majdnem úgy játszott, mint a válogatottban. Rengeteg hosszú keresztlabda, volt egy hatalmas mélységi indítása is - les lett talán -, baromira illett hozzá ez a szerep. A Denis-Rafinha középpálya mondjuk nem túl nyerő ehhez a felálláshoz, de én reménykedek, hogy ezt többször láthatjuk majd mostantól. Egy jó formában levő Busi-Ini duóval ez jól működhetne szerintem. De akkor is, ha Denis/Rafinha van Ini helyett, és Gomes Busi helyett- ha mindegyikük játékba szokik, és felveszik a ritmust.

És itt jön képbe az, ami szerintem hiányzott tegnap - is - a középpályánkról. A jól leosztott szerepek. Idén hiányzik a pályáról egy igazi Maestro. Aki a labda felé mozog, mindig megjátszható, és leosztja a többieknek, diktálja a tempót. Ini nem egészen ez, nagyon hasonló, de mégse. Ez volt tavaly Busi, és amikor neki és Ininek is ment, baromi jól játszottunk. Ini hiányában is toltuk jól, mert Busi God Modeban tolta, és SR is jól felvitte a labdákat, nagyjából eljátszotta az összekötőt a 2 csapatrész között. Ini szerepe ezért is fontos, ő az igazi kapocs a középpálya és a támadósor között, kiugratásra kész, 1v1-ekkel emberelőnyt teremt, közben ő is megjátszható mindig, és labdával is sokat mozog, felviszi ha kell. A Xavi-Ini duó ezért is volt olyan jó amilyen, tökéletes kiegészítése voltak egymásnak. Most ez hiányzik nekünk szerintem, tegnap főleg. Nem a duó - bár nyilván az is -, hanem a karakterek. Rakitic az első félidőben nem tudott felnőni Busi szerepéhez - amihez idén ő maga se tud, ezért IS vagyunk gyengébbek -, Denis és Rafinha meg csak egy ifi szerepében tündököltek, biztonsági játék, néhány biztató megmozdulással - Rafinha konkrétan kevesebbet passzolt mint Denis, amíg a pályán volt -, de semmiképp se tudtak felnőni - sajnos - a kapocs szerepkörhöz, nem voltak képesek arra, hogy eleget vállaljanak. Amúgy ez már összejött néha Denisnek a szezon során valamelyest, de még bőven nincs kész, Rafinha se, a góljai ellenére. A második félidőben meg ezért is jött szerintem Gomes, mert profilra ő hasonlít legjobban Busira, többet mozgott vissza, és stílusra jobban kiegészítette Rafinhát szerintem, még akkor is, ha ő is gyengén játszott. Rakitic visszavonásával meg kellett egy ilyen karakter.

A meccsről magáról nem nagyon lehet mit írni. Az MSN saját maga komédiája idén eddig, ez meg rányomja a csapatra a bélyegét. A védelem viszont nekem tetszett, a Dige-SR duó nagyon jó, én a franciáról el tudnám hinni azt is, hogy kezdő lesz pár év múlva, nagyon szimpatikus. SR meg meccsről-meccsre javul. Umtiti átjátszhatatlan még mindig, Masch viszont külön tetszett, nálam ő is lett a MoM. Márquezt idézte már-már a hatalmas mélységi labdáival, nélküle ezt a meccset fele ennyire se lehetett volna élvezni. Mondjuk én egészen élveztem ezt mondom, de csak mert 2-szeres sebességen néztem, és külön volt mit figyelnem, a második félidőben főleg, ott a felállásunk és a mozgásokat próbáltam sasolni egész végig, azzal jól elvoltam. De kedden azért egy jobb meccset szeretnék látni.. :D

u.i.: Samper meg nem játszott sokat, de nekem tetszett. Az első percében rögtön 2 labdát is szerzett a 16-osunknál, sokat mozgott, nem éreztem most azt, amit eddig néha, hogy kicsit öreguras a pályán. És halkan megjegyezném, hogy nagyon kéne a keretbe most egy ilyen típusú játékos mint ő, Gomes se rossz, de nem érti annyira a játékunkat, pedig az elengedhetetlen a gyors labdajáratáshoz.. Remélem télen visszahozzuk, ez a Granadás kaland Paco távozásával úgyis elúszott, akkor már inkább itt játsszon néhány meccset, és eddzen a többiekkel..

Na nem ragozom ezt már tovább, köszi ha valaki elolvasta.. :D
Normandia írta:Ez is egy szempont lehetne, ezt viszont nem hiszem, hogy elnéznék LE-nek, így viszont olybá tűnik, hogy más f.rkával vered a csanalat.:-D
Nyilván, de hát nem én vagyok a Barca edző, nem kell aggódnom azon, hogy megtartsam az állásom, nekem a hosszútávú siker esélye most elég lenne. :D De amúgy szomorú lenne, ha egy kupa nélküli szezon után röpülne Lucho - ha ő maradna még -, akkor végképp átmenne abba a klub, amit a Realban utáltak itt sokan anno..
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.30. 18:45:44

mess2009 írta:"..semmi gond nem volt a tegnapival..." az már igencsak az igénytelenség határa... nálam.
Az a baj hogy fogalmad sincsen hogy működik az élsport, innentől kezdve kár vitatkoznunk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.10.30. 17:34:50

palesz77 írta:Tavaly ev elejen is ilyen hsz-ek voltak nem egy meccs utan, engem ez nyugtat. Aztan novemberben jott az urfoci, remelem a sracok lekopirozzak ebbol a szempontbol a tavalyi szezont, akkor nem lesz baj.. :D
Ha csak ezen múlik ám legyen, meg fogjuk tenni.:-D
palesz77 írta: De igazabol sokakkal ellentetben engem az se zavarna, ha ez az ev ramenne arra, hogy Denis jatekat kiegyensulyozottabba tegyuk, Gomest beleszoktatnank a Barca fociba, Rafinha mezonybeli teljesitmenyet feljavitanank kicsit, stbstb. Nyilvan nem otlettelen meccseket akarok latni egesz szezonban, docogos MSN-el, de nem zavar az se, ha becsuszik tobb ilyen meccs, de a szezon vegere az egesz keret jatekba lendul, es jovore kesz lesz mindenki. Meg ha nem nyerunk semmit akkor se.
Ez is egy szempont lehetne, ezt viszont nem hiszem, hogy elnéznék LE-nek, így viszont olybá tűnik, hogy más f.rkával vered a csanalat.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.30. 17:23:11

Azokhoz csatlakoznék, akik szerint nem kell pánikolni. Vannak ilyen meccsek, ez elkerülhetetlen. Az igaz persze, hogy eddig nem egészen olyan a játékunk, amilyet elvárnánk,-különféle okok miatt-no de a többiek sem álltak még igazán össze, ráadásul a szezonnak ezen szakasza tényleg arról szól csak, hogy tartsuk a lépést. Be fog indulni ez hamarosan...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.30. 16:48:17

Mert nem ősszel kell toppon lenni. És pont hogy ez mutatja a csapat erejét, hogy szenvedés árán is tudja hozni a Valenciát, s takarékból a Granadát. Egy formálódó sok sérülttel teli csapat, megtanulni nyerni. Ilyen apróságokról szintén elfeledkezünk pedig pont hogy ezekből lesz az hogy Rafinhák vagy mások keményebb meccseken is bevethetőek lesznek, mert bennük van az hogy a szenvedős meccseken is lehet rájuk számítani és tudják hozni ami kell egy győzelemhez.
visca el barca írta:nála még amitől meg tudok őrülni, hogy az esetek 80%-ban, nem a kapu felé indul, hanem az alapvonalra merőlegesen, a pálya közepe fele és soha nem lesz az egészből semmi. vagy labdavesztés, vagy felrúgják és kapunk egy szabit a kaputól 56378 méterre....
Ezzel viszont nagyon nem értek egyet. Mert a játékunk alapja, hogy "teletölteni" az egyik oldalt és a technikai és passzkészséget kihasználva kihozni a labdát üres területre és ott emberfórban lejátszani. Ehhez pedig nagyon is kell, hogy a szélső keresztbe vezesse a labdát, mögötte felkínálva a lehetőséget a váltásra a szélső védőnek (rögtön lehet egy 2-2 szitu) vagy pedig keresztbe téve vagy a védők mögé belöbbölve olyan területre ahol szintén vagy 2-2 vagy emberelőny kialakulhat. De egyébként pont ezzel van bajom, amit írsz, hogy Neymar ebben idén gyenge, csak ezt hiába próbáltam statokkal is hozni, csak az hogy hány sikeres csel meg kulcspassz. Csak pont ez az, hogy annyit próbálkozik, hogy abból már "törvényszerűen" kisül jó is, a mellette lévő nagyon sok rossz mellett. Sikeres csel is olyan, hogy a csel arra kell, hogy emberelőnyt szerezzen valaki, csak ő nem azt csinálja mint pl Messi, hogy kihúzzuk szélre, ritmus váltás befelé egy gyors mozdulattal és már tekeri át, hanem cipeli befelé és vezeti az emberbe, vagy ha átmegy rajta akkor rossz passz. Direkt ezért írtam a passzhatékonyságát, hogy mennyire alacsony, mert a sikeres csel semmit nem ér ha eladod a labdát. Nagyon gyenge hatékonysággal dolgozik,d e az alap feladata viszont tényleg az, hogy megkapja akkor onnantól vagy szélsővel le kell tudni játszani vagy befelé hozni és esetleg lőni. De hát kaput se talál.....Pont erről volt múltkor az elemzés is, hogy sokan emiatt fel is adják a szélső védekezést és középen akarnak emberelőnyt kialakítani. Szélre kitolva a játékot ahonnan jöhetnek a beadások nyugodtan, de bent több védő legyen. Szélen max ritkán a középpályások duplázzanak be ezzel is lassítva a támadásokat és kényszerítve a támadó csapatot a labda kihozataláról arról a területről, hogy középen ellehessen venni.
Szóval Neymar ezeket jól oldotta meg eddig, de pont ezért tartom gyenge formának lévőnek és Arda meg a helyzeteit berúgta, harcias volt és erőből megtudta oldani azokat, amiket Neymar ahogy írod 80%-ban elront. Ez azért túlzó, de amire utalni akarsz az szerintem jogos, hogy irgalmatlan mennyiségű labdát szór el. Viszont legalább küzd a visszaszerzéséért, ezt tudom dicsérni. :D De a hatékonysága romokban szerintem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.30. 16:39:12

Tavaly ev elejen is ilyen hsz-ek voltak nem egy meccs utan, engem ez nyugtat. Aztan novemberben jott az urfoci, remelem a sracok lekopirozzak ebbol a szempontbol a tavalyi szezont, akkor nem lesz baj.. :D

De igazabol sokakkal ellentetben engem az se zavarna, ha ez az ev ramenne arra, hogy Denis jatekat kiegyensulyozottabba tegyuk, Gomest beleszoktatnank a Barca fociba, Rafinha mezonybeli teljesitmenyet feljavitanank kicsit, stbstb. Nyilvan nem otlettelen meccseket akarok latni egesz szezonban, docogos MSN-el, de nem zavar az se, ha becsuszik tobb ilyen meccs, de a szezon vegere az egesz keret jatekba lendul, es jovore kesz lesz mindenki. Meg ha nem nyerunk semmit akkor se.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.10.30. 16:26:23

TripleH írta: De LG tökre nem érdekel, hogy 7-8 éve is volt ilyen meccs. Engem a mostani játék érdekel és eddig az őszünk elég aggasztó, ebben persze közrejátszanak a sérülések is, de egy kieső jelölt Granada ellen az 1-0 nagyon kevés. A Valencia ellen is gyakorlatilag a 11-es kellett, a Gladbach elleni meccsunk szinten szenvedés volt, a Celta ellen egtunk es nem kicsit, itt mar nem egy-egy meccsről van szó, eddig ez az őszünk borzalmas.
Nem érted te ezt. Ezt hívják tartalékolásnak. Egy hétig pihenhettek, bár azt sem tudom mit, a fél csapat a tartalékolás fejében lesérül, hogy még több idejük legyen tartalékolni. Egy Granada ellen is tartalékolunk és valszeg a city ellen is fogunk, met ez van, ez az új fegyver. Jövőre minden csapat a taktikánkat fogja másolni, a tartalékolási taktikánkat.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.30. 15:35:01

LG írta: A Guardiola érában is voltak ilyen meccsek, csak utólag nem ezek maradtak meg az emberben.
De LG tökre nem érdekel, hogy 7-8 éve is volt ilyen meccs. Engem a mostani játék érdekel és eddig az őszünk elég aggasztó, ebben persze közrejátszanak a sérülések is, de egy kieső jelölt Granada ellen az 1-0 nagyon kevés. A Valencia ellen is gyakorlatilag a 11-es kellett, a Gladbach elleni meccsunk szinten szenvedés volt, a Celta ellen egtunk es nem kicsit, itt mar nem egy-egy meccsről van szó, eddig ez az őszünk borzalmas.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.10.30. 15:30:53

http://as.com/videos/2016/10/29/en/1477 ... 99269.html" target="_blank

Valencia meccs margójára :twisted:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2016.10.30. 15:23:10

No, ugye nyáron mi volt? Úúúh, gála lesz itt gála hátán, mert ugye egyetlen baja volt a csapatnak, hogy nem volt mélysége a keretnek, na de most... hú meg ha. Olyan emberek jöttek a cserepadra, akikkel aztán nemhogy triplázunk, de 4 trófeát nyerünk majd a lehetséges háromból. Azért így 10 forduló után remélem leesett mindenkinek, hogy igenis vért kell majd izzadnia mindenkinek, hogy ebből bajnoki cím legyen. Nem törvényszerű, hogy papíron a legjobb keret majd eredményekben is a legjobb lesz.
Denis Suárez ígéretes volt az előszezonban, azóta azonban nem tud kibontakozni. André Gomes....nálam eddig abszolút kilóg a csapatból, védekezésben 0, támadásban rossz nézni, ahogy próbálja felvenni a többiekkel a ritmust. Türelem kell persze vele kapcsolatban, de lassan itt lenne az ideje lehoznia legalább 1 jó meccset. Erős keret ide vagy oda, most ott tartunk, hogy ha nincs egy rangidős Iniesta a csapatban, akkor mindenki meg van zavarodva. Busquetstől is több kell, ez a szezonja eddig (saját szintjéhez képest) értékelhetetlen. Suárez is formán kívül van, Neymart pedig már láttuk milyen, amikor a hátán cipeli a csapatot (tavaly ősszel Messi távolléte alatt). Attól a játéktól ő is messze van. Egy szó, mint száz. Nem ősszel kell trófeákat nyerni, de igenis menni kell előre, javulni kell, mert ha most lemarad a csapat, tavasszal aztán kapálózhat majd.
Nem beszélve arról, hogy a legkeményebb sorozat jön a bajnokságban. Egymást követő 7 nehéz meccs.
Sevilla (i)
Málaga (o)
Real Sociedad (i)
madrid (o)
Osasuna (i)
derbi az espanyollal (o)
Villarreal (i)

Bár a most következő City elleni meccs nem tűnik élet-halál párharcnak, de jó lenne ponttal eljönni tőlük is, és akkor a BL csoportelsőség borítékolható.
Szóval nem kell itt a fél csapatot elküldeni az anyjába a tegnapi meccs miatt, egy sikeres szezon esetén ezekre a meccsekre tényleg csak úgy emlékszik vissza az ember, hogy 3 pont és csókolom. De egy sikeres szezonhoz úgy érzem több kell majd annál, mint amit az elmúlt két hónapban láttunk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.30. 15:21:28

TripleH írta:Ez a jo az 1-0 es csak le kell pörgetni az órát ez olyan tipikus mourinho hozzáállás amit ki nem állhatok, tavaly is nem egy olyan volt, hogy megyünk 2-vél es a végen örülünk az x-nek mert olyan szinten leül a csapat es tétovázik, hogy gyakorlatilag magára húzza az ellenfelet, ugy meg nem nehéz gólt kapni. Másfelől neked biztos jól van ez így, hogy mindegy csa 3 pont, de az emberek 90%-a akik ennek a klubnak szurkolnak szerintem rosszul van az ilyen ötlettelen semmilyen, impotens játéktól. Mert ugyan lehetett volna 4-1is ha Suarez nem szórakozik, de nem lett és ez a lényeg. Meg továbbra is a foci egy szórakoztató sport ami igen is nagyrészt a látványrol szól.
De épp ez az, ehhez nem kell Mourinhonak lenni, minden csapatnak vannak ilyen meccsei, több is mint nekünk. Pár ilyen egy szezonban szerintem nálunk is belefér, ha minden héten ez menne, nekem sem tetszene nyilván, de hála Istennek messze nem erről van szó.

A Guardiola érában is voltak ilyen meccsek, csak utólag nem ezek maradtak meg az emberben.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.10.30. 15:18:32

Kash írta: Nincs kedvem minden meccs után leírni, hogy mi lenne a reális végeredmény, közfelháborodás van az 1-0 miatt, gondoltam megjegyzem, hogy a játék képe alapján lehetett volna 4-0 is.
Lehetett volna, de nem lett. Egyébként nem az 1:0-al van bajom, hanem ezzel a semmilyen játékkal. Azt is megértem, ha valakinek erre a játékra van orgazmusa(nem neked szól), nekem ahhoz több kell(ene).:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.30. 15:13:39

Ez a jo az 1-0 es csak le kell pörgetni az órát ez olyan tipikus mourinho hozzáállás amit ki nem állhatok, tavaly is nem egy olyan volt, hogy megyünk 2-vél es a végen örülünk az x-nek mert olyan szinten leül a csapat es tétovázik, hogy gyakorlatilag magára húzza az ellenfelet, ugy meg nem nehéz gólt kapni. Másfelől neked biztos jól van ez így, hogy mindegy csa 3 pont, de az emberek 90%-a akik ennek a klubnak szurkolnak szerintem rosszul van az ilyen ötlettelen semmilyen, impotens játéktól. Mert ugyan lehetett volna 4-1is ha Suarez nem szórakozik, de nem lett és ez a lényeg. Meg továbbra is a foci egy szórakoztató sport ami igen is nagyrészt a látványrol szól.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.30. 14:42:45

Jól nem játszottunk tegnap, de annyit játszottunk, amennyi kell és a bajnokoknak ez az egyik ismérve. Gond nem volt, s pont ezt írtam, annyit hoztunk amennyi kell, feladat teljesítve volt. Százszor mondtam már, a derbyn kell nagyot futni. Játszhattunk volna parádésan nyerünk 6:0-ra és akkor jó lenne? Szememben nem, mert egy a sok közül és a formát akkora kell kiépíteni, amikor kell. És főleg mi ne tudnánk mikor pl tavaly is hogy kezdtünk meg veretlenség meg anyám kínja és már akkor beszélgettünk erről, hogy jó-jó de a puskaport nem az elején kell ellőni. Szerencsére maradt a végére, de pont ez, hogy ilyen meccseket le kell gyűrni és lepörgetni.

Granada játékában egyáltalán nem volt benne a gól szikrája sem. Ők hoztak a tudásukhoz mérten egy jó masszív védekezést, amiben így is rendre elcsúsztak, mi meg szépen nyugodtan labdáztunk, hogy majd bepattan és mindenki boldog. Bepattant és ennyi elég is volt. Ezért írtam, hogy ez hogy egy gólt bárki tud lőni ez olyan, hogy ahhoz azért tenni is kell és a Granada hátrafelé sem mutatott olyat, hogy na majd abból lesz egy jó kontra. Tipikus olyan meccs volt, amiből van több is a szezonban csak elfelejtjük őket. Totál kézben volt végig és szerencsére meg se kellett nagyon izzadni, lelehetett kocogni egy békés 1:0-val. Mindenki örült neki és lehet tovább menni.

Suarez is megagáz volt tegnap, nem tud labdát se vezetni. :D De neki is akkor kell mikor aztán tényleg kell. Mikor megyünk az Atmahoz, vagy már kapásból jövő héten Sevillában. Vagy Valenciában elhozni a három pontot, mert akarjuk mert megyünk érte ezerrel. És meg is lett. Itt hova menjünk? Granada tényleg azért jött, hogy tisztes helytállás legyen.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.30. 14:15:47

TripleH írta:Na, ezek azok a meccsek amikor semmilyen elképzelést nem látok a játékunkon, valaki szerint a három pont a lényeg, én viszont azert ülök le meccset nézni, hogy kikapcsolodjak, es 90 percig jól szorakozzak, hat az ilyenek alatt mindent lehet csak szórakozni nem.
Örülj, hogy nem madridista vagy. Akkor ez lenne az alap, max Ronaldo ripacskodásán szórakozhatnál. :mrgreen:
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.30. 13:56:59

Na, ezek azok a meccsek amikor semmilyen elképzelést nem látok a játékunkon, valaki szerint a három pont a lényeg, én viszont azert ülök le meccset nézni, hogy kikapcsolodjak, es 90 percig jól szorakozzak, hat az ilyenek alatt mindent lehet csak szórakozni nem.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.10.30. 13:09:30

Messias2 írta:
Kash írta:Ha a helyzeteket nézzük, 4-0 lenne a reális végeredmény, mivel az MSN kihagyott 1-1 óriási helyzetet.
Ezt úgy írod, mintha más meccseken nem hagynának ki rengeteg ziccert.
Nincs kedvem minden meccs után leírni, hogy mi lenne a reális végeredmény, közfelháborodás van az 1-0 miatt, gondoltam megjegyzem, hogy a játék képe alapján lehetett volna 4-0 is.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.30. 12:56:22

A triplázó évben az első 8 meccsünket kapott gól nélkül hoztuk le, a classicón elszenvedett vereség hozott egy kisebb hullámvölgyet, na meg Messi balhéja LE-vel. Aztán mindent hoztunk, amit lehetett.
Tegnap sem kaptunk gól, de még helyzete sem volt az ellenfélnek. Az a kapott gól nélküli 8 meccs meg csalóka, mert akkor sem védekeztünk jól, csak szerencsénkre az ellen nem lőtte be a helyzeteket. Aztán ez a Klasszikuson ki is jött. Később aztán tényleg összeállt a védekezésünk.

Én eddig nem látok problémát az idei szezonnal, messze nem volt topformában eddig a csapat, de nem is volt szükség rá. Most jön a bajnokság első kritikus szakasza, most mutatkoznak majd meg az igazi erőviszonyok.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.10.30. 12:53:07

Nem igénytelenség, hanem trollkodnak.Tudják,hogy az ilyenre ugrik a többség, és azért hajtják ezeket.
De mindegy, ő dolguk,ha ettől nekik boldogabb az életük, hát legyen.

Épeszű ember nem gondolja úgy,hogy tegnap jól játszottunk,és hogy semmi probléma nem volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése