Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.02.03. 18:47:01

Villa már megint nem kezd...
Ez már több, mint hihetetlen. Nem hiszem el. Mai padoztatását még meg is érteném, hiszen kemény az ellenfél és kell az erős középpálya. Na de akkor a kisebb csapatok ellen mért nem játszott?
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2013.02.03. 18:44:37

Remelem nyerunk ma, es megmutatjuk, hogy milyen sokat szamit a +1 nap piheno. ( mindig ez a sztory mourinhonal h faradtsag. Profi jatekosok, napi tobb edzessel, es nem birnak el 4 nap 2 meccset? Etesse a hulyeket ezzel a dumaval. )
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.02.03. 18:32:59

Castiel írta: Ide nem nyerni járunk. A madridnak meg demoralizáló lesz a 18-! :)
igen, végül is ennyi még nem volt a különbség...
ja de :lol:
a Realon meg mit akarsz még demoralizálni, de most őszintén? :lol:
Kupában, meg a BL-ben vhogy összeszedik magukat a fiúk, de a bajnokikat nézni is rossz, tegnap be is aludtam rajta...

Ennél már csak a sorfal tőlük lesz megalázóbb. (bár nem hinném hogy ők lennének olyan sportszerűek) :)
Először is ez nem sportszerűség, hanem egyfajta kötelesség (ami alól ugyebár kibújtak nálatok páran amikor a sorfal volt a Realnak, ha már így szóba jött a sportszerűség)
Másodszor meg számolj csak utána egy kicsit és rájössz, hogy teljesen esélytelen az amit akarsz.
madridista
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.02.03. 18:29:46

Úgy vélem, hogy jó ez a kezdőcsapat, a Valencia akkor is Valencia, ha néha kicsit gyengébben muzsikálnak. Kemény meccsre számítok, de szerintem sikerül behúzni. Villa igazán játszhatna, őt hiányolom. Na meg Puyolt. Szerintetek csak szimplán rotáció, vagy nem bírna el heti két meccset?
Visca el Barca!
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.03. 18:22:37

Közelebbről is szemügyre vehetik a Kapust.
Nem értem miért nem értitek :D
Szerintem a Valencia ellen igenis a lehető legerősebb összeállításban kell játszani. Ide nem nyerni járunk. A madridnak meg demoralizáló lesz a 18-! :)
Ennél már csak a sorfal tőlük lesz megalázóbb. (bár nem hinném hogy ők lennének olyan sportszerűek) :)
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.02.03. 18:21:26

kicsit csodálkozom. mou azt mondta fáradtak voltak a játékosai a clásico után, nem hiszem, hogy a mienk sokkal kipihentebbek lennének +1 nap ide vagy oda. pont azért van a mély keretünk, hogy ilyenkor, még akár egy ilyen nagy meccs alkalmával is mehessen félig a második sor.

egyébként érdemes figyelni ramit a valenciában, nyáron őt is írták esélyesként középhátvéd posztra. jó felépítésű, kicsit olcsóbb megoldás, ha nem lenne elég ez a három plusz egykettő kh nekünk.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.03. 18:17:52

BritishKnight írta:kezdő:
Valdés - D. Alves, Piqué, Mascherano, J. Alba - Xavi, Busquets, Fabregas - Pedro, Messi, Iniesta

Hiányolom Adrianót,Montoyát,Thiagot,Songot,Villát
Na, ezt most már komolyan nem értem.
Tello után Montoya is kegyvesztett lett, vagy mi a helyzet?!
Félek, hogy fáradtak lesznek a srácok, mivel majdnem ugyanaz a csapat játszik, mint a Madrid ellen. Thiago befért volna.

Guaita; Joao, Rami, R.Costa, Cissokho; Víctor Ruiz, Tino Costa; Bernat, Banega, Guardado y Soldado.

Visca el Barça :!:
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.03. 18:17:14

BritishKnight írta:Valdés - D. Alves, Piqué, Mascherano, J. Alba - Xavi, Busquets, Fabregas - Pedro, Messi, Iniesta
Megelőztél :D Amúgy én két helyen változtattam volna még: Alves helyett Adriano, Xavi helyett pedig Villa (és Iniesta KP-ra). No sebaj, nincs más hátra mint előre :!:

Visca Barca :wink:
Kép
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.02.03. 18:14:08

kezdő:
Valdés - D. Alves, Piqué, Mascherano, J. Alba - Xavi, Busquets, Fabregas - Pedro, Messi, Iniesta

Hiányolom Adrianót,Montoyát,Thiagot,Songot,Villát
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.02.03. 14:38:54

A szerdai meccsel - de tulajdonképpen a Málaga elleni párharccal - megkezdődött a szezon azon fele, ahol már a meccsek nagy része trófeákról dönt. A BL-ben és a spanyol kupában mindenképp, de a bajnokságban is döntő szakasz következik. A január úgy ahogy sikeres volt, bár voltak megingásai a csapatnak. A február pedig a januárnál is nehezebbnek ígérkezik. Ma Valencia, 10-én Getafe, 16-án Granada és utána az erőletetett menet: 20 Milan, 24 Sevilla, 27 Real Madrid. Mellesleg a március is Classico-val kezdődik - csak az bajnoki lesz.
Fontos lenne, hogy a (maival együtt) következő 3 bajnokit behúzzuk és akkor a BL és a Madrid elleni kupameccs között egy pontvesztés is beleférne egy tartalékosabb kezdővel a Sevilla ellen.

Az elkövetkező 3 bajnoki közül egyértelműen a mai lesz a legnehezebb. Idegenben a valencia ellen a Pep-csapat 4 meccsből csak 1-et tudott megnyerni 3 döntetlen mellett. Továbbá a kupában is 1-1 volt az eredmény Valenciában. Nem könnyű pálya. Az örökmérleget tekintve 30 győzelem, 29 vereség és 18 döntetlen. Nagyon kiegyenlített mérleg.
Legutóbb 2010/11-ben győztünk a Mestalla-ban 1-0-ás arányban, pontot pedig tavaly buktunk egy 2-2-es meccsen. Az ellenfélnek is elég jól megy hazai pályán idén 7 győzelem, 1 döntetlen és 3 vereség a mérlegük, nekünk pedig 10 győzelem és 1 vereség idegenben.
A kezdőt illetően én közel a legerősebb kezdőt küldeném a pályára, mivel hétközi meccset nem játszunk, a hét végén pedig a Getafe hazai pályán nem szabad, hogy nagyobb problémát okozzon.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.02.03. 12:03:08

Én ma nem tenném Adrianot a kezdőbe.Alves most kezd belelendülni a játékba.Puyolnak kell a pihenés ezért Én is Mascheranót tenném Piqué mellé.Nem tudom hogy Busquets milyen erőben van,de Songot amúgy is jobban csípem szóval mehet ő is a kezdőbe.Előtte Fabregas és Thiago játszhatna.Elöl meg a szokásos Pedro-Messi-Iniesta.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.02.03. 12:03:06

én Messit hagynám ki elsősorban. egyrészt a Madridi produkciója okán, másrészt lehet, hogy valóban pihennie kellene! azután persze hogy Roura még szükségét is érezte hogy dícsérje?! nem gondolom, hogy meg meri tenni , hogy kihagyja hacsak nem kéri ....azon meg csak mosolygok hogy,mindíg akad aki Villa gólerősségét???!!! hozza elő! ettől függetlenül valóban ez a meccs lehet az ahol végre játszania kellene kezdőként. eddig úgy láttam hogy a Roura-Titó kettős rotációi jól működnek persze a keretünk is izmsabb.... kíváncsi vagyok milyen mix. jön este.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.03. 11:57:12

Adrianot szívesen látnám én is a kezdőben. Rajta kívül Mascherano-Puyol csere illetve a középpályára a Cesc, Sergio, Iniesta hármast tenném, előre a Messi mellé pedig Villa-t és Pedrot. Songot Valenciában nem fogja kezdetni, az ő játékát a jövő heti Getafe elleni mérkőzésre jósolom.
Barcaman14 írta:Egy mai győzelemmel, azt hiszem végleg eldöntenénk a Liga sorsát.
Legyen így :!: :wink:
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2013.02.03. 11:55:35

Laci7 írta:Én is remélem, hogy több poszton lesz pihentetés. Védelemben Adriano ismét kezdhetne, mellette még Mascherano is, esetleg Montoya is Alves helyén. Szerintem Businak is pihennie kellene, Song az első valenciai meccsen végig játszott, és nem emlékszem, hogy hibázott volna, szerintem kezdhetne. Xavi-Cesc-Iniesta hármasból tuti pihen valaki, szerintem Thiago fog játszani, nem is nagy baj, mert mostanában jól játszik. Elől pedig Villa-Messi-Alexis hármast szeretnék látni :)

Kellemetlen meccs lesz, de annyira nem tartok tőle, látva, hogy mit produkáltak legutóbb a Real ellen...

Visca el Barca :!:
Biztos vagyok benne, hogy sok változtatás lesz a Real elleni meccshez képest. Viszont én a kupában azt szeretnék látni egy Villa-Messi-Pedro hármast, Cesc-Xavi 1-1 félidő cserével. Ez nem fog megvalósulni, úgyhogy a mai meccsen lesz egy Villa-Messi-AS trió.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Laci7
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2010.08.30. 22:49:20
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2013.02.03. 11:06:41

Én is remélem, hogy több poszton lesz pihentetés. Védelemben Adriano ismét kezdhetne, mellette még Mascherano is, esetleg Montoya is Alves helyén. Szerintem Businak is pihennie kellene, Song az első valenciai meccsen végig játszott, és nem emlékszem, hogy hibázott volna, szerintem kezdhetne. Xavi-Cesc-Iniesta hármasból tuti pihen valaki, szerintem Thiago fog játszani, nem is nagy baj, mert mostanában jól játszik. Elől pedig Villa-Messi-Alexis hármast szeretnék látni :)

Kellemetlen meccs lesz, de annyira nem tartok tőle, látva, hogy mit produkáltak legutóbb a Real ellen...

Visca el Barca :!:
Max 150px magas lehet az aláírás kép!
100% Culé!
"Vannak akik azt hiszik a futball olyannyira fontos, úgyszólván élet-halálkérdése. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal több."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.02.03. 10:00:28

A Valencia idei gyengébb szereplésétől függetlenül nem lesz ez egy könnyű meccs. Mindenképp változtatnék 1-2 helyen a klasszikus kezdőjéhez képest. Mascherano Puyol vagy Piqué helyett. Xavit is pihentetném, mondjuk egy Busi-Cesc-Ini hármas jó lenne. Elől pedig Villával vagy Alexis Messi és Pedro mellett. Mondanám, hogy Busquetsnek is pihennie kéne, de Songban egyelőre nem bízhatunk meg annyira szerintem, hogy a kezdőbe dobjuk a Mestallában, ahol az utóbbi időben rendre megszenvedünk.

Egy mai győzelemmel, azt hiszem végleg eldöntenénk a Liga sorsát(már ha eddig nem döntöttük el...) 18 pontot-szerintem nyugodt szívvel kijelenthetjük-nem fog hozni rajtunk a Real. És van egy olyan sanda gyanúm, hogy ma a matracosok sem fognak nyerni a Betis ellen.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
mate3553
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008.06.26. 11:23:04

2013.02.03. 09:45:07

Elvileg ma kezdő lesz Villa. Ennek nagyon örülök, nem értettem, hogy real ellen miért pedro-sanchez játszott. Villa eddig akármikor beállt gól lőtt, míg előbb említett két játékosunk üres kapuba is nehézkesen. Ezért tényleg kár megtartani őt, 15-ért vitte volna arsenál ahol játszana is tétmeccseken.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.02. 14:01:33

A Barça hivatalos oldalának tájékoztatása szerint Tello (...) és Bartra ismételten kimaradt az utazó keretből.

Valdés, Pinto, Montoya, Alves, Piqué, Mascherano, Puyol, Jordi Alba, Adriano, Busquets, Song, Thiago, Xavi, Cesc Fabregas, Iniesta, Pedro, Alexis, Villa and Messi.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.01.28. 21:21:10

Sanama írta: Pedig szerintem is van benne valami. Ha együtt vannak pályán, ritkán játszottak mindketten jól, főleg ha mindketten középpályán vannak. Mikor Cesc elől van, akkor már sokkal kevésbé "oltják" ki egymást.
Pontosan. Egyébként hol van az a "rengeteg gól", amit lő?
Sajnos az a baj, hogy valahogy kioltják egymást. Az ő helye valahol ott lenne a középpálya és a csatársor között.
Pedro tényleg feltámadt. Szerintem az is hiba volt, hogy ki lett szorítva a vonal mellé. A válogatottban rúgja számolatlanul a gólokat, csak itt nem ment neki, szóval nem formaromlás volt ez igazándiból szerintem.
Igazándiból Villától meg Alexistől várom már a gólokat.
Villánál lehetett érezni, hogy még nincs 100%-on (ezért is volt a sérülése), ezért kap kevés játékpercet. Két hónapja talán volt egy interjúja, amiben elkottyintotta, hogy szokott még fájni a lába.
Alexis ahogy észrevettem, már nevet saját magán kínjában. Látszik, hogy nagyon rá van görcsölve arra, hogy gólt rúgjon. Szerintem igazándiból vele is az a baj, hogy nagyon ki lett rakva vonal mellé, és elfelejtette már a gólrúgás tudományát.
De ha szerdán rúg egy hármast, akkor totál fel fog szabadulni. :lol: :lol: :lol:

Ne idézz kettőnél többet!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.28. 20:27:19

Barcaman1993 írta:
Vakmacska írta: Xavi és FAbre együtt nem fér meg.
Akkor áruld már el, hogy miért mindig ők játszanak? Fabregas a gólpasszkirály (na jó lehet Ini), ráadásul rengeteg gólt lő, míg Xavi képességeit nem kell magyaráznom. Azért kíváncsi lennék, hogy melyik meccseket figyelted, hogy ilyen megállapításokat teszel.
Pedig szerintem is van benne valami. Ha együtt vannak pályán, ritkán játszottak mindketten jól, főleg ha mindketten középpályán vannak. Mikor Cesc elől van, akkor már sokkal kevésbé "oltják" ki egymást.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.01.28. 20:26:17

Csupa örö é bódottá volt a tegnapi meccs, főleg Messi négyese. Azt vártam, hogy pihenni fog a sérülése után, bár benne volt a pakliban, hogy ha Roura megkérdezi, hogy hogy vagy öcsém, akkor Messi még félig begipszelt lábbal is a pályára akar lépni. A meccs végéig érezni lehetett a takarékos tempót, engem sem kötött le végig a 90 perc, de talán érthető, mert eleve úgy lépett mindenki pályára, hogy hajmeresztő akciókba senki ne menjen bele, a sérüléseket elkerülendő. Ez összejött, mindenki egészségesen várhatja az El Clásicót, ráadásul bővül a repertoár jó támadókban. Villa nagyot játszott, Pedro pedig egyre inkább kezdi elhitetni velem, hogy rossz formája már a múlté.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.01.28. 20:00:13

Vakmacska írta: Xavi és FAbre együtt nem fér meg.
Akkor áruld már el, hogy miért mindig ők játszanak? Fabregas a gólpasszkirály (na jó lehet Ini), ráadásul rengeteg gólt lő, míg Xavi képességeit nem kell magyaráznom. Azért kíváncsi lennék, hogy melyik meccseket figyelted, hogy ilyen megállapításokat teszel.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2013.01.28. 19:33:03

Vakmacska írta: Alves helyett Montoyának szavaztam volna bizalmat, megérdemelte volna.
Alvesbe kezd visszatérni az élet
Pontosan ezért tartom helyes döntésnek, hogy ő játszott most én nem Montoya. Ahogy mondtad, kezdi megtalálni a formáját, de ehhez kellett ez a meccs is. Így ő is magabiztosabb lesz a Clasicón (remélem legalábbis)...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.01.28. 19:18:14

Én azt nem értem, hogy egy ilyen meccset mi a francért nem lehet lehozni kapott gól nélkül? Ez bosszant a leginkább.
Xavi és FAbre együtt nem fér meg.

Alves helyett Montoyának szavaztam volna bizalmat, megérdemelte volna.
Alvesbe kezd visszatérni az élet, de még mindig rengeteg hülyeséget csinál.
Felesleges szabálytalanságok, sokszor elfelejt visszajönni védekezni, lemarad....

Szegény Roncikát mennyire frusztrálhatja, hogy végre vág egy hármast, biztos róla fognak szólni a hírek. De nem, mert Messi meg négyet vágott, megint lepipálta őt. :lol: :lol: :lol:
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.01.28. 10:39:36

Nagyon jól jött a kiállítás, bár ez nem szokott nekünk előnyt jelenteni, lásd Malaga. Lehetett volna hamarabb cserélni, olyanokat behozni, akik keveset játszanak. Például Cuencát be lehetett volna dobni. Pedro nem olyan meggyőző, mint amennyi lehetőséget kap. A többi csatárt kéne eröltetni, hátha belelendülnek a góllövésbe, például Alexis. Fabregast azért cserélte be, mert szerdán nem lesz kezdő? Más indoka nem lehetett.
Válasz küldése