Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.21. 15:47:09

lluisllach89 írta:Ja és nem rúgtunk lesgólt, Canal+ HD-n néztem, kikockázva, vonallal illusztrálva egyvonal sem volt Messi rekordgólja.
Csak a partjelzőnek nincs Canal+ HD-ja, szóval ezt inkább azért engedte tovább, mert tovább akarta engedni (főleg, hogy két ilyet gondolkodás nélkül beintett lesnek az első félidőben).
Viszont nagyon nincs is értelme vitatkozni ezen, mert annyiszor ítéltek tévesen lest, hogy még legalább 5 lesgólt kell rúgnunk, mire egálban leszünk
Egyébként Alves szabálytalanságánál nekem is úgy tűnt, hogy kívül kezdődött, de az akkora ökörség volt a braziltól, hogy nincs mit a bíróra fogni
Ehhez tartozik még: én emlékszem rosszul, h régebben a nem szándékos kezezést nem büntették sárgával (sőt, nem is büntették)?
Mert az utóbbi meccseken rendre 3-4 lap van abból, hogy rárúgják egy teljesen vétlen játékos kezére a labdát...
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.21. 15:22:46

De amúgy ez ellen nem lehetne tenni, pl. gyakorlással.
Úgy értem, mint ahogy egy játékos is tudja fejleszteni a gyengébbik lábát, fejjátékát stb. úgy egy játékvezető is képes lehetne szorgalommal és munkával jobbá lenni.
Meg némelyikre kajakra rossz még ránézni se.
Én se vagyok egy félisten alkat, de azért az szerintem elég gáz, hogy némelyik nagyonhülyéről 5 perc után az jön le mintha fél éve futna.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.21. 14:42:17

sajnos az egész spanyol játékvezetői kar gödörben van, nem csak a mi meccseinken, meg a margitén ennyire gyengék.

néha bele-bele nézek más spanyol bajnokiba, azokon is tragikusak. :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.03.21. 14:37:30

Nem sűrűn szoktam ilyet csinálni, de szólnék most a játékvezetésről pár szót. Az első félidőben szerintem 3 ziccertől fosztotta meg a csapatot. Benézett két lest, illetve egy tizenegyest nem adott meg. Ebben a hónapban körülbelül az ötödiket. Az ellenfélnek pedig kapásból befújta a második félidőben. Szerintem teljesen jogos volt mindkét büntetőjük, csak az bánt, hogy ezeket egyből befújják, gyakorlatilag gondolkodás nélkül, a másik oldalon viszont... Az az óriási szerencse, hogy még az ilyenek sem tántorítják el Messiéket a győzelemtől. Amíg ez így működik, addig tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy mit csinálnak a síp"mesterek". De megjegyezni szabadjon azért, hogy ez így nem az igazi... Ennyi sárgát kiosztani úgy, hogy a fele gyakorlatilag felesleges, nem lehet.
Avatar
joekacsa
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009.08.26. 18:08:46

2012.03.21. 14:23:25

Úgy gondolom hogy az emberek nagy részének tiszta volt a dolog, csak a kommentátorok vakok mostanság és ez nem az első alkalom, néha le kell némítanom a tv-t hogy ne idegesítsenek fel a felháborító butaságaikkal!
bazsa007 írta:Hogy eloszlassuk a kételyeket, készítettem egy képet az állítólagos lesről.
Mindenki döntse el maga, hogy les volt-e, vagy sem.
Véleményem szerint elég egyértelmű, hogy nem!

Itt lehet megnézni a képet:
Kép
"Vigyázat!" Nagy felbontású kép! (1920x1080)
joekacsa
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.21. 13:39:21

Hát erről a meccsről mit lehet mondani? Fantasztikus, hogy ezt a Messi csodát átélhetjük minden harmadik nap. Vki nem tudna egy olyan statot dobni, hogy a Valencia elleni meccs óta, hogyan termeli a gólokat? Egyszerűen elképesztő. Ami a meccset illeti, Messi mellett Xavi és Cuenca nagyon nagyot játszott, de Tello is jól állt be. Thiagot bevallom nagyon szürkének éreztem és Alexis sincsen egyáltalán a legjobb formájában. A védelem meg... Végre Piquével egyszer nincs gond, erre Alves 2 tizi, meg piros... Főleg az első volt bosszantó. Az egy dolog, hogy lefutotta, mert van ilyen, de már a félpályánál simán leránthatta volna, de erre akkor ugrik a hátára, amikor már ott van Piqué is. Aztán a piros (ami teljesen jogos volt) az meg föltette az i-re a pontot, még a következő meccsre is elintézte magát. Adriano meg... Egyszerűen hihetetlen ez az egész. És már megint nem elsőre játssza el. Ha jól emlékszem idén már volt egyszer egy ilyen, hogy Abi kidőlt, erre Maxwell és Adriano is egyből megsérült. Most ugyanez ismét, hihetetlen. A védelemnek össze kell szednie magát, mert minden meccsen nem fogunk 5-öt lőni és az ilyen hibákat a Milan, de akár a Real is könyörtelenül ki fogja használni. A világ legjobb védelméből néhány hét alatt kis túlzással egy bohóc társaság lett. Emellett nem tudom, hogy vki észrevette-e, de mostanában rendkívül sok pirosat kapunk. Az év nagy részében semmi, most meg Mascherano, Piqué, majd Alves. Erre nagyon oda kell figyelni. Ráadásul szombaton a Mallorca jön idegenben, ami egyáltalán nem lesz sétagalopp. Reménykedek a legjobbakban és a Villarealban. Barca forever.

Szerk: a hétvégi védő kérdésről ezt írja a Totalbarca, az utolsó mondatra hívnám fel a figyelmet, ugyanis ez azt írja, hogy Mascherano bevethető lesz:
As announced on FC Barçelona’s official site, defender Adriano Correia will be out of action for 1o days, after suffering a muscle injury in the match against Granada last night and therefore was substituted after the completion of first half. Barça ’21′ has been diagnosed with “semimembranosus muscle elongation” in his right leg, as reported by the club’s medical services.

Losing Adriano creates quite a dilemma for Guardiola, who finds himself short on defenders. Already without Eric Abidal (who will undergo a liver transplant operation), the manager will also be without the services of Dani Alves, who got two yellow cards for the two penalties he conceded in Barca’s 5-3 victory over Granada, and will miss the away game against Mallorca. That leaves only Puyol, Pique and Mascherano as experienced first team defenders along with Marc Muniesa.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.03.21. 12:02:26

Nem tudom, miért gondolta bárki is, hogy ez a támadás les volt. A kommentátornak befolyásoló szerepe van, de már az élő közvetítésen is tök egyértelműen látszott, hogy még egyvonalról sem beszélhetünk.
Gondolom, az As.com-on már arrébb vannak tolva az emberek a "megfelelő" helyekre :D

Ha már les, akkor a bírókra megint kitérnék. Ebből a szempontból nem érdekel, hogy megnyertük a meccset, a bíró katasztrofális volt. Két tök egyértelmű 11-est nem adott meg nekünk, míg a másik oldalon az első 11-esnél a szabálytalanság a 16-oson kívül kezdődött.
Azt meg végképp nem értem, hogy két Granada játékos és Dani Alves olyan kezezésért kaptak sárga lapokat, amelyeknél egyáltalán nem keresték a labdát. Szabálytalannak szabálytalan, de korántsem sárga lap.

Messi:
fantasztikus ez az ember, nincs párja a mai futballban, az fix. Lehetnek itt 11-es lövő bajnokok és gólvágók, de ilyen mértékű zsenialitást és összetett tudást nem látni senkinél.

A meccset magunknak nehezítettük meg a bíró segítségével. Ilyet nem szabad csinálni az elkövetkezendő meccseken, főleg nem a Real ellen. Gyakorlatilag nekünk köszönhetik, hogy megerősödtek lelkileg. Ha a kupameccsen szétcsapjuk őket 5-0-al (ahogy kellett volna), és nem állunk le, akkor most arról beszélnénk, hogy X pont előnyünk van.
Avatar
bazsa007
Jugador del Barça
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2004.10.11. 14:27:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.21. 11:08:46

Hogy eloszlassuk a kételyeket, készítettem egy képet az állítólagos lesről.
Mindenki döntse el maga, hogy les volt-e, vagy sem.
Véleményem szerint elég egyértelmű, hogy nem!

Itt lehet megnézni a képet:
Kép
"Vigyázat!" Nagy felbontású kép! (1920x1080)
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2012.03.21. 08:40:23

nincs Tello-s topic ( ha jól látom) úgyh ide...
szóval nagyon jól muzsikál mostanában, viszont mekkora rutintalanságot csinált tegnap amikor elvitte a kapus mellett és kikeveredett a szélére....
Amikor elvitte a kapus mellett és a védő elől kitolta oldalra az hihetetlen rutintalan volt tőle, ha befelé fordul akkor a védő a lendülete miatt felborította volna és tuti 11-es. Na mindegy. Viszont messi hihetetlen, és minden idők legnagyobbja
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.03.21. 08:00:39

sjd írta:A meccs kísértetiesen emlékeztetett a Betis elleni 4-2re, egy az egyben ugyanaz a koreográfia volt
Guardiola most nagyot cserélt, Iniestával muszáj volt nyernünk a statisztika miatt :D (ja meg hát az a Tello gyerek is tulajdonképpen jó volt :P )
Alves meg adott volna inkább annyi gólpasszt, mint ahány sárgát összeszedett :twisted: :wink: (Montoyát mindenesetre szeretettel várom a kezdőbe)
Pedro sajnos lassan elkezdhet csomagolni, mert úgy néz ki a Cuenca és Tello kiszorítja őt a csapatból

Egyébként Faragó Ricsinek igaza van, azért egy hét múlva nem spanyol kiesőjelölthöz megyünk kirándulni, úgyhogy egy ilyen Piquevel meg Alvessel komoly félnivalónk is lehet

Tizenegyest ma is csak 2-t kérhettünk számon a bírón, ebből szempontból átlagos teljesítményt nyújtott a játékvezető, meg legalább elengedett egy lesgólt (a mellé a 6-8 mellé, amit ebben a szezonban tévesen fújtak vissza lesnek)
Nekem is a Betis ugrott be egyből. Ja és nem rúgtunk lesgólt, Canal+ HD-n néztem, kikockázva, vonallal illusztrálva egyvonal sem volt Messi rekordgólja.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
joekacsa
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009.08.26. 18:08:46

2012.03.21. 07:13:10

Úgy gondolom hogy ma a Villarreal segítségével megint faragunk 2 pontot a hátrányból!
Még utol érjük a Madridot!
Hajrá BARCA!!!
joekacsa
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2012.03.21. 00:37:16

Hivatalos oldal szerint Maschnak ez az 5-dik lapja, teljesen értelmetlen hülyeség volt amúgy, amiért kapta.

Akkor Mallorcán nincs Adriano, Abidal, Alves, Mascherano... Vagy be kell dobni valamelyik fiatalt, vagy Sergi visszalép és 3 védővel nyomjuk.

A mai meccsről nem igazán tudok mit írni, amíg volt pörgés, addig no problemo. Amikor meg megy a lazsálás, az mindig megbosszulja magát valahogy. Alvest nem értem, Pique ma sem túl magabiztos, de legalább égbekiáltó ökörséget nem csinált. Lesz dolga a védelemmel Pepnek, de amíg mindig többet rúgnak a srácok, mint amennyit kapnak, addig nem lesz egy szavam sem.

Szerk.: Adriano sérülése nem hiányzott, de azért a Milan ellen még mindig elnézegetném inkább Puyolt a baloson, mint a brazilt, úgyhogy nagy katasztrófa nem történt... :)
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.03.21. 00:37:12

akkor hétvégén Montoya, Piqué, Puyol, Muniesa?
nem hangzik rosszul igazából :)

Milan ellen pedig Alves, Mascherano, Piqué, Puyol?

de a Mallorca ellen mehet a Montoya, Piqué, Busquets, Puyol-felállás is, vagy 3 védővel is nyomhatjuk (Puyol, Piqué, Busquets), de nekem a legfelső nagyon tetszik
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kurdt 2012.03.21. 00:40:14-kor.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
cyrax
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.08.19. 13:27:11

2012.03.21. 00:29:42

kristop írta:én nézem rossz helyen vagy maschnak a kiállítás utáni sárgalapja tényleg az ötödik volt? mert akkor két ember mínusz a védelemből.
ha az volt, akkor 3....Adriano kidőlt
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.03.21. 00:20:35

én nézem rossz helyen vagy maschnak a kiállítás utáni sárgalapja tényleg az ötödik volt? mert akkor két ember mínusz a védelemből.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.20. 23:55:15

Pár szót a meccsről.
A védelmünk nagyon nem találja a helyét. Hétvégén nehéz lesz, de remélem Montoya megoldja.
Adriano-ról van valami hír?
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.20. 23:37:47

Két szerencsétlen tizit fújtak be.
De kétségtelen tény, hogy ez a hátvédsor csapnivaló mostanság.
Piqué valahol a tengerparton waka-wakázik. Őt kéne inkább pihentetni.
A szünetben rendkívül visszavettek. Szerintem ebben Pep keze is benne van azért.
Lehet, hogy ő tényleg komolyan gondolja, hogy elbuktuk a bajnokságot?
Biztos benne van az is, hogy nyáron még ott lesz az EB is, a játékosoknak nem lesz idejük pihenni.

Szerencsére remekül felpörögtek az x után a fiúk.
Remélem a Milan és a RM ellen nem ez a totyakodás fog menni, és ötig meg sem állnak.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
lijacska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2008.08.29. 08:27:38

2012.03.20. 23:30:17

herlius írta:Hagyjuk már ezt. A harmadik gólunk minimum lesgyanús volt, közvetlenül utána pedig Valdes-nek volt egy irgalmatlanul rossz kifutása, amikor letaglózta az ellenfelet.
nem ismerem a szabályokat, de a támadó el sem érte a labdát, ilyen alapon akár kifelét is fújhatott volna,
nem tudom ilyenkor mi a helyes döntés, mert mindkét játékos a labdára ment, de egyik sem érte azt el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lijacska 2012.03.21. 00:08:55-kor.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.20. 23:11:36

A meccs kísértetiesen emlékeztetett a Betis elleni 4-2re, egy az egyben ugyanaz a koreográfia volt
Guardiola most nagyot cserélt, Iniestával muszáj volt nyernünk a statisztika miatt :D (ja meg hát az a Tello gyerek is tulajdonképpen jó volt :P )
Alves meg adott volna inkább annyi gólpasszt, mint ahány sárgát összeszedett :twisted: :wink: (Montoyát mindenesetre szeretettel várom a kezdőbe)
Pedro sajnos lassan elkezdhet csomagolni, mert úgy néz ki a Cuenca és Tello kiszorítja őt a csapatból

Egyébként Faragó Ricsinek igaza van, azért egy hét múlva nem spanyol kiesőjelölthöz megyünk kirándulni, úgyhogy egy ilyen Piquevel meg Alvessel komoly félnivalónk is lehet

Tizenegyest ma is csak 2-t kérhettünk számon a bírón, ebből szempontból átlagos teljesítményt nyújtott a játékvezető, meg legalább elengedett egy lesgólt (a mellé a 6-8 mellé, amit ebben a szezonban tévesen fújtak vissza lesnek)
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.03.20. 23:11:35

Messi immár hivatalosan is a legjobb...ha eddig kétség volt effelől.
de ezek a bírók még mindig szánalmasak. egyszerűen kritikán aluli.

Grat a csapatnak,fel tudtunk újra pörögni és ehhez nagy respect.
Jól is játszottunk,a Granada helyzet nékül rúgott 3 at,a védelmen lesz mit javítani.Pique gólt rúghatott volna,valamint a őt fejelték le. Ma sem ment neki.

Következő meccsre össze kell kapni magunkat hátul és nóproblémó.

Ám az elkövetkezendő bajnokin nagy gondon lesznek,valószinüleg ugye Puyol lesz jobbhétvéd. Vagy Adriano,és Masch lesz baloldalt.
Hát...eggyiktől sem vagyok odáig.
Alves kiállítása ,nálam a 'vicc kategória' - fogalmát kimeríti.
Abi & Tito
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.03.20. 23:07:31

herlius írta:Hagyjuk már ezt. A harmadik gólunk minimum lesgyanús volt, közvetlenül utána pedig Valdes-nek volt egy irgalmatlanul rossz kifutása, amikor letaglózta az ellenfelet. Abból is sima bünti lehetett volna. Szvsz mindkét tizi teljesen jogos volt, a túloldalon viszont ennyire egyértelmű eset nekem nem igazán rémlik.
Alexisnek odaléptek még az első félidőben. Az tisztán tizi volt.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.03.20. 23:07:10

Mekkora szerencsétlen ez az Alves, tejóég :lol:
2 db 11 -est kaptunk, és mind a kettőt Alves miatt :lol: Valahol érzem az iróniát ebben az egészben. Ez totál nem az ő napja :lol: De cserében adott két gólpasszt :)


Messi meg... fenomén. Mesterhármasával ünnepelni a rekordbeállítást... Tipikusan zseni stílus :) 234! wáóóó!

Cuenca, Xavi és Tello nagyon jól nyomták. Külön grat nekik!

Piqué meg kritikán aluli.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2012.03.20. 23:07:50-kor.
KépKép
szszabolcs19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2008.09.16. 15:57:42

2012.03.20. 23:06:20

herlius írta:
Rinku írta:És a mai mérkőzésen José Antonio Teixeira Vitienest támogatta: Florentino Perez.
Hagyjuk már ezt. A harmadik gólunk minimum lesgyanús volt, közvetlenül utána pedig Valdes-nek volt egy irgalmatlanul rossz kifutása, amikor letaglózta az ellenfelet. Abból is sima bünti lehetett volna. Szvsz mindkét tizi teljesen jogos volt, a túloldalon viszont ennyire egyértelmű eset nekem nem igazán rémlik.
Vegyél fel szemüveget!!! Vake+++r
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.20. 23:05:25

Volt itt minden... szokás szerint egy irtó gyenge bíróval az élen. Mindenért sárgát adott ez a bolond.

2-0ig pörgés, 2-2ig lazulás, bár nem kidolgozott helyzetekből kaptuk a gólokat, ettől még sokkal visszább vettünk a tempóból, majd úgy ahogy kell, iram váltás,és pörgés.

Tello hatalmas forma, én is jobban bírom mint Cuenca-t (azért a másik szélen nem sok mindenre lesz jó szntem, de nem akarok következtetést levonni ebből a 10percből)

Messi meg Messi, még legalább ennyit Leo! :)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2012.03.20. 23:05:16

Hat most az elemzest nezem, es nagyon nem volt less Messi golja!!! Amugy nagy grat neki!
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Válasz küldése