Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.01. 03:48:46

bence0330 írta:
2023.03.01. 01:17:49
Az Arsenal 1-0 eredménye pusztán csak egy példa volt arra, hogy 1-0 és 1-0 között is tud lenni óriási különbség. Véletlenül sem Arsenal Barca összehasonlításról beszéltem, hanem azt írtam, "aki a bajnokságért hajt". Ennek az égvilágon semmi köze PL-nek vagy La Ligának.

Bajnoki címre törő csapatokról beszélünk, akik a saját bajnokságukban a saját ellenfeleik ellen lépnek hétről hétre pályára a saját környezetükben.
Amelyik csapat a bajnoki címre pályázik, az legyen meggyőzőbb az ellenfeleinél és ezt igenis hétről hétre bizonytsa is be a pályán. Ne statisztikákat kelljen bújni és abból megmagyarázni, hogy miért is nyert éppen vagy miért is volt jobb. Nézed a meccset és látod.
Lövés vagy "hazaadás", odateszi magát vagy csak úgy csinál, határozott vagy határozatlan, nem ismer elveszett labdát vagy hagyja....stb stb. Nincs kétség. Benne van a játékukban az, hogy ők bajnokok akarnak lenni. Mentálisan, fizikálisan, mindenhogyan. Élesek, harcosak, alázatosak.
Minden bajnoki címre törő csapattól elvárható, hogy a saját riválisainál meggyőzőbb teljesítményt nyújtson a pályán. Ami a pályán meggyőző, az általában a statok többségében is meggyőző. Ami viszont csak a statokban tűnik meggyőzőnek, az egyáltalán nem biztos, hogy a pályán is meggyőző.
A bajnok általában, átlagosan hozza azt a konstans teljesítményt amivel bajnok lesz.
Nyilván ki lehet kapni, lehet botlani, ez benne van, de nem is az ilyen kivételekről beszélek, mert ebből csak néhány lehet.
E tekintetben teljesen lényegtelen, hogy az a bajnokság megye 3. vagy bundesliga.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.01. 01:17:49

Peter írta:
2023.03.01. 00:53:23
bence0330 írta:
2023.03.01. 00:43:02
Ez is benne volt az elmúlt 8 meccs átlagába, csak ez indított a klaviatúrához.... :lol:

De ha láttad pl a leicester-arsenal meccset, az 0-1 volt, nem brillírozó arsenállal, de ott nekem semleges nézőnek kétségem sem merült fel, hogy melyikük lehet az, aki a bajnokságért hajt, még akkor is, ha nem feltétlen volt elmondható. hogy a bajnokot láttam....

Ez vagy valami ilyesmi hiányzik nálunk nekem, hogy értsd.... :roll:
A csecsemő is benne van az átlagéletkorban, és az mégis 43 év. :) Persze, hogy benne van az átlagban, csak azt erősen lefelé húzza, nem ez az átlag, nem ebből kell kiindulni, mit tudunk, vagy mit nem. Persze, az hiányzott, de sok meccsünkben meg benne volt ez az eszeveszett hajtás. 1 fokozattal alacsonyabban, de azért az mégiscsak a PL, a fanatikus szurkolóikkal, ez meg a LL, ahol a helyi nézők néha szakértően bólintanak egyet, ha olyan kedvük van. Két teljesen más környezet, elvárás, stílus, stb.

De ami a legfontosabb, hogy az arsenal kb idén ért be korilag is, nem csak Arteta munkájában. 2-3 évig egy botladozó csapat volt, amelyik az EL-helyekért küzdött (sikertelenül is), tehetséges, de fiatal gerinccel. Ezek most beértek abba a 21-23 éves korba, amikor már komolyabban lehet terhelni őket, stabilabb a teljesítményük, nagyobb már a játékintelligencia, a rutin, erő, minden. A mi tinijeink ebbe a korba 1-2-3 év múlva érnek be, és mivel nálunk ez főleg a középpályát érinti, eléggé meghatározó. Pedri már lassan majdnem beért a maga 20 éves korával. Emlékezzünk, mit játszott 18 évesen, most meg összeomlik a csapat, ha nincs ott, és 4 meccsből 3-an nyújt nagyon magas szintet már... Ennyi a két év különbség.

Ég és föld a különbség ebben a korban az az 1-2-3 év. 2 éve azon a kereten röhögött a fél világ, most meg a legerősebbek között vannak már, pedig alig igazoltak hozzájuk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.01. 00:53:23

bence0330 írta:
2023.03.01. 00:43:02
Ez is benne volt az elmúlt 8 meccs átlagába, csak ez indított a klaviatúrához.... :lol:

De ha láttad pl a leicester-arsenal meccset, az 0-1 volt, nem brillírozó arsenállal, de ott nekem semleges nézőnek kétségem sem merült fel, hogy melyikük lehet az, aki a bajnokságért hajt, még akkor is, ha nem feltétlen volt elmondható. hogy a bajnokot láttam....

Ez vagy valami ilyesmi hiányzik nálunk nekem, hogy értsd.... :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.01. 00:43:02

Peter írta:
2023.03.01. 00:25:41
bence0330 írta:
2023.02.28. 22:09:38
Matematikailag ezek a számok pont azt hozzák ki, hogy nekünk volt pechünk azzal, hogy mindent egy gólkülönbséggel nyertünk csak. Az XG-k is erre mutatnak amúgy.
A matematika velünk van, hurrá, örülhetünk, de ugyanezen matemikai átlag mellett kaptunk ki a félelmetes Almeria stadionban.
A meccset nézve sajnos egy szavunk sem lehetne olyan semleges szurkolói véleményre, ami kiesési rangadónak titulálta volna a meccset.

Egy bajnokságra törő csapattól elvárható lenne kicsit meggyőzőbb játék, kicsit élesebb, pontosabb, erőteljesebb, intenzívebb, dinamikusabb, kreatívabb.
Alapvetően nem az a kérdés, hogy hurrá, vagy nem hurrá, csak a kollega által berakott számok nekem pont az ellenkezőjére volt érv, amire szánta. 2,5-3 annyi helyzetet alakítunk ki, mint az ellen, az azért nem olyan rossz.

Az Almeria ellen - most nem néztem utána, csak tippelek - sem látványra, sem számokban nem hoztuk még az idei leggyengébb meccsek színvonalát sem, főleg az első félidőben, mert a másodikban azért valami már volt. Xavi is azt nyilatkozta, hogy az idei legrosszabb meccsünk volt, szerintem is így volt. Még 1-1 ilyen meccsünk lehet, hogy lesz, de azért a 80-90%-a nem így fog kinézni, mint ahogy eddig sem így volt, 1-1 kivétellel.

A többi persze, igaz, nem volt sem dinamika, sem kretivitás, se semmi. De van ilyen, a legtöbb meccsünkön azért ezek megvannak. A rangadóinkon különösen van mindig dinamika. Azért a középpályánk kreatív felelőse kiesett, Gavi ebbe a szerepbe hol bele tud nőni, hol nem (nagyon fiatal), ráadásul egy félidőt nem igazán a középpályán töltött. Elöl meg baj van a fejekben, azt gyorsan meg kell majd oldani. DJ sem mutatott túl sok jót feltolva most, szerencsére elég rég nem is kellett ott lennie.

Mindenképp kell nyáron szereznünk egy középpályást, aki vagy nagyon kreatív, vagy elég gólerős, neadj'Isten mindkettő. Tielemansnak örülnék a legjobban, az ő lábbában mindig van gól, és ügyes is, plusz abszolút kétposztos, duplaszűrőben meg nyolcasban is remek. Egy szem Pedri kevés ide, mert ha kidől, baj van, és az nem elég, hogy a tini Gavi a jobb meccsein valamelyest pótolja, mert a rosszabb meccsin meg nem, eleve nem az a profil, csak képes ilyesmire is. Két év múlva nyilván jobb lesz ebben is, de most nem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.01. 00:25:41

bence0330 írta:
2023.02.28. 22:09:38
Matematikailag ezek a számok pont azt hozzák ki, hogy nekünk volt pechünk azzal, hogy mindent egy gólkülönbséggel nyertünk csak. Az XG-k is erre mutatnak amúgy.
A matematika velünk van, hurrá, örülhetünk, de ugyanezen matemikai átlag mellett kaptunk ki a félelmetes Almeria stadionban.
A meccset nézve sajnos egy szavunk sem lehetne olyan semleges szurkolói véleményre, ami kiesési rangadónak titulálta volna a meccset.

Egy bajnokságra törő csapattól elvárható lenne kicsit meggyőzőbb játék, kicsit élesebb, pontosabb, erőteljesebb, intenzívebb, dinamikusabb, kreatívabb.
Ebbe csak az szomorkás, ha Luuk de Jong befejelt volna hármat, az a meccs képén semmit sem változtatott volna, de a statisztikában biztosan fölényes Barca győzelemként ünnepelhettük volna.
Miközben a játék képe ugyanolyan gyenge, körülményes lassú és ötlettelen....ami sajnos távol áll a meggyőzőtől.
Szóval én annak szurkolok, hogy ne csak a statok verhetetlen királya legyen a csapat és ne a statok miatt legyünk meggyőzők, hanem a focink miatt....amit nézünk, látunk.
Remekül mutat a statisztikában egy kapus ölébe pottyantott labda, miközben egy életerős kapufa még csak kaput sem találónak számít a statokban.
Nem a statisztikával kellene védeni a védhetetlen....
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.02.28. 23:01:36

Atis710 írta:
2023.02.27. 17:59:27
Egy kis elemzés. Az utolsó 8 bajnoki meccsükön 63 lövésünk volt. Ebből 27 talált kaput. Ez átlagban 7,8/3,3 meccsenként. Ami nagyon gyenge szerintem egy bajnok aspiráns csapattól.
Ezzel szemben ellenünk 54-er lőttek kapura, amiből 20 találta el a kaput. Ez meccsenként 6,7/2,5
Minimális a különbség a javunkra.
Ezzel nem lehet bajnokságot nyerni. Ha nem lesz valami hihetetlen fejlődés, akkor nekünk annyi.
Az utolsó 8 bajnokin összesen 90 lövésünk volt, ezekből 29 talált kaput.
més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.28. 22:09:38

Matematikailag ezek a számok pont azt hozzák ki, hogy nekünk volt pechünk azzal, hogy mindent egy gólkülönbséggel nyertünk csak. Az XG-k is erre mutatnak amúgy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.02.28. 21:57:01

Atis710 írta:
2023.02.27. 17:59:27
Egy kis elemzés. Az utolsó 8 bajnoki meccsükön 63 lövésünk volt. Ebből 27 talált kaput. Ez átlagban 7,8/3,3 meccsenként. Ami nagyon gyenge szerintem egy bajnok aspiráns csapattól.
Ezzel szemben ellenünk 54-er lőttek kapura, amiből 20 találta el a kaput. Ez meccsenként 6,7/2,5
Minimális a különbség a javunkra.
Ezzel nem lehet bajnokságot nyerni. Ha nem lesz valami hihetetlen fejlődés, akkor nekünk annyi.
Igen ez nagyon beszédes. Jó pár 1-0ra nyert meccsünk volt és nem egy éppen hogy meglett. Mondtam már korábban hogy csalóka nagyon a liga szereplésünk. Lehet még innen nagyot zuhanni. Emlékszem pár éve hogy 9 pontos előnyt 3 meccse alatt elbuktunk :) Ne legyen így de szerintem látszik a nemzetközi viszonylatban játszott meccseinken hogy közel sem olyan jó a helyzet. Vékony a pad. Sérülések is vannak és én nem látom Xaviban se hogy akkora csodát tenne...
Csak is Puyol
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.02.27. 20:15:57

Szerintem meg "csak" a cseresor gyengébb ennyivel...
Ugyanakkor rotálni kell(ett volna korábban is).

Megbontott védősor Eric-el, SR-el, talán még Alba-t is idevehetjük - várható volt, hogy gyors ellentámadásokból lehet gond...
Középpályás sor Kessie-vel, Busi-val - egyenlő körülményes, inkább hátrafelé játék...
Torre pont előrefelé lett volna veszély, Kessié helyett inkább őt játszattam volna, nagyon lelkesen állt be. Jobban támogatta volna a támadásokat, nem csak az utolsó percekben...
Támadók a szokásos szenvedést hozták... Mondjuk ilyen helyzetben korábban Auba és MD is inkább csak szenvedett, ők se alkottak ilyenkor maradandót...
Atis710
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.10.31. 21:54:02

2023.02.27. 17:59:27

Egy kis elemzés. Az utolsó 8 bajnoki meccsükön 63 lövésünk volt. Ebből 27 talált kaput. Ez átlagban 7,8/3,3 meccsenként. Ami nagyon gyenge szerintem egy bajnok aspiráns csapattól.
Ezzel szemben ellenünk 54-er lőttek kapura, amiből 20 találta el a kaput. Ez meccsenként 6,7/2,5
Minimális a különbség a javunkra.
Ezzel nem lehet bajnokságot nyerni. Ha nem lesz valami hihetetlen fejlődés, akkor nekünk annyi.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.27. 15:29:43

A meccsünk szerintem csak épen annyival tűnt gyengébbnek, mint néhány korábbi, hogy most bevarrták ellenünk, így 1-0 vereség lett és nem mi győztünk erőtlen 1-0-val.
Forgatókönyvben ez nagy különbség, de játékban nem volt számottevő.
Ha döntetlen, vagy ha akár így is nyertünk volna, játékban mindenképpen sokat kell javulnunk.
Zsolti írta:
2023.02.27. 10:05:30
En Liverpool ota pofazom, hogy addig kb lehetetlen kimaszni ebbol a mocsarbol amig a csapat vezerbikai a keret tagjai!
Addig nem lesz itt mas hozzaallas amig ok a csapatba vannak. Felejtsetek el.
Nagyon úgy tűnik, hogy az élet ezt támasztja alá.
Olyan klasszikus az íve ennek a történetnek, hogy program sem tudna szebbet rajzolni ennél. Kívülről igazán Lucho végétől (Párizs, ha lett is fordítás, viszont utána jött Torino) látványosak az események, de a folyamatosan változtatni szerető Pep elköszönése sem csak és kizárólag a pihenésről szólhatott. Volt néhány - utólag - méginkább izgalmas interjú, kibontatlan téma, aztán már csak a pihenés iránti igénye lett a meghatározó téma.
Ennek a témának egyenes következménye többek között az is, hogy nincs vezér a csapatban, folyamatában nem is volt légtér, lehetőség a fiatalok között, hogy ez kialakuljon és ma sincs erre még esély.
Ez is egy ördögi kör még mindíg
LG írta:
2023.02.27. 15:26:26
Igen, de azóta már alig maradt valaki az akkori csapatból, de az új emberek ugyanúgy gyengének tűnnek mentálisan. :roll:
Olyan öltözői hierarchiában amit a klub és az edző is hangsúlyosan támogat, folyamatosan példának állít, ott nem sok babér terem másoknak.
A fiatalok ezt elfogadják, ebbe "nőnek" bele, úgy gondolják, jó ez így.
Ahogy látszik is kívülről, ha a klubnak ez így megfelel, akkor ez jól is van így.
Ezért írtam korábban is, hogy ez egy ördögi kör, amiből csak akkor lehet kijönni, ha tiszta lapokkal lesz indulás.
Ez amúgy sem megy egyik napról a másikra, hát még úgy, hogy ezek a körülmények vannak még.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.27. 15:26:26

Zsolti írta:
2023.02.27. 10:05:30
Nyiri81 írta:
2023.02.27. 09:32:13

Elképesztő hogy cserélgetjük az edzőket, a stábot de mentálisan egy ovis csoport ez a csapat. Pillanatok alatt összeomlik amiből nem tud felállni. Ennyire hogy lehet elrontva a sportpszichológia nálunk?
En Liverpool ota pofazom, hogy addig kb lehetetlen kimaszni ebbol a mocsarbol amig a csapat vezerbikai a keret tagjai! Legkesobb ekkor kellett volna kitenni az osszesnek a szuret Busquetsestol, Messistol, az egesz keretet kivagtam volna, kerul amibe kerul. Addig nem lesz itt mas hozzaallas amig ok a csapatba vannak. Felejtsetek el.
Igen, de azóta már alig maradt valaki az akkori csapatból, de az új emberek ugyanúgy gyengének tűnnek mentálisan. :roll:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.27. 13:12:06

Azt le kell szögezni, hogy a játékstílus, ami a miénk, amit szeretünk és amiért rajongunk, ami a Barcelona maga, röpke időszakokat leszámítva sosem volt összességében a legeredményesebb és leghatékonyabb stílus. Megvannak a gyermekbetegségei, de ez a Barcelona, amit a klub szeret. Voltak korszakok, amikor ezt olyan magas szinten űztük, hogy felértünk vele a csúcsra. Többször is. De a futballtörténelemnek összességében nem ez a legeredményesebb játékstílusa. A Cruyff-korszakban is estünk ki vele a legelső körben a nemzetközi porondon (1993). Nem a futball haladt el mellettünk, hanem ez egy olyan játékstílus, aminek, mint a többinek is, megvannak a hibái.

A kedvenc kosárlabdacsapatom például generációkon átívelően belül védekezik. Rengeteg hárompontost vágnak így nekünk. De mi így szeretjük. Szeretjük a szép blokkokat, szeretjük megnyerni a lepattanócsatákat. Olykor ráfázunk erre, de mi így szeretjük. Ez benne van a játékunkban, mindig benne lesz.

A Barcelona ugyanez. Mindig is előfordult és elő fog fordulni, hogy a játékunk méregfogát megtalálják. Ez nem mai sztori. Nem a futball haladt el mellettünk. Hanem voltak kiemelkedő korszakok, amikor olyan magas szinten játszottuk a játékunkat, hogy érinthetetlenek voltunk. Aztán több mint 10 évig semmi.

A klub nem fogja feladni a filozófiáját. Sosem adta fel, akkor sem, amikor nem voltunk sehol. Ezzel együtt kell élni. Lehet ezt hatékonyabban játszani. Ez a cél.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.02.27. 12:55:28

Azert a penzeszsak csapatok kispadjait, ahol vegtelen a penz, ne hasonlitsuk mar a mienkhez, ahol egy tebas mondja meg hasrautesszeruen h mit lehet mit meg mit nem. Jovore is pont ui. gyengecske kispadunk lesz torreval meg eric garciaval. Vagy ha veluk nem, akkor majd hasonlo kaliberekkel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.02.27. 12:54:09

Peter50 írta:
2023.02.27. 12:31:02
Jómagam úgy látom ha magán a játékfelfogáson nem lesz gyökeres változás (ami szerintem soha nem fog megtörténni mert a Barca soha nem fogja elengedni a Guardiola féle focit) akkor jöhet ide akármekkora sztárfocista, vagy edző semmi sem fog változni. Xavi kivezette a gödörből szakmailag a csapatot és ez egy fantasztikus dolog volt tőle, de ő sem látja sajnos hogy ennek a játékrendszernek amit ő is erőltet nincs jövője. Egy komoly védekező, kontrázó és azt tökéletesen végre is hajtó csapat ellen ennek a játéknak esélye nincs. Ezt tökéletesen bemutatta a legutóbbi két vereség, és ez sajnos évek óta visszatérő jelenség minden olyan meccsen ahol támadnunk kéne menni az eredmény után, dinamikát tenni a támadásba. Oké sok a sérült és jelenleg akik kezdők ezt még kevésbé tudják megoldani de attól még igaz. Évek óta ez a gond, Messivel a csapatban az utolsó években is ez volt. Ha neki jó napja volt meccseket döntött el ha nem akkor kikaptunk. A mai foci szerintem nem arról szól hogy foggal körömmel akármi is történjen ragaszkodom a klub hagyományos játékstílusához és közben nem veszem észre és a futball elrohan mellettem és bár szépen és gyönyörűen de meghalok a szépségben. Nem. A mai futball az célfutball és nem azoknak a csapatoknak kedvez akik szépen játszva szeretnének minnél nagyobb sikereket elérni. A Barcának ezt kell megérteni. Az edzőnek a vezetőknek, mindenkinek. Szakmai taktikai megújulásra van szükség mert ha ez nem fog megtörténni akkor még évekig helybetopi lesz bár ne legyen igazam. Nem azt mondom hogy edzőváltás meg drasztikus lépések, de ha a felfogás nem változik akkor csak lefelé lesz nem felfelé mivel már minden csapat tisztában van vele hogyan kell ellenünk játszani mind a Ligában mind Európában, az eredmények pedig azok ellen jönnek csak aki ezt nem tudja ellenünk tökéletesen végrehajtani. Amelyik csapat pedig igen, nos azt a tegnapi és a csütörtöki meccs bemutatta
Ezt nagyon jól látod. A tiki-taka style, rövidpasszos, labdabirtoklásra épülő zsugát már mindenki körbe röhögi Európában évek óta, Qatarban meg ilyen 30 évvel lemaradt ligákban lehet csak vele hengerelni. Elég beszédes, hogy Xavi a tevehajcsároknál, agyonvert vele mindenkit kb. egyből miután odament, Euban (EL, BL) meg másfél év után nulla eredmény...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.02.27. 12:38:14

Nyiri81 írta:
2023.02.27. 09:32:13
Elképesztő hogy cserélgetjük az edzőket, a stábot de mentálisan egy ovis csoport ez a csapat. Pillanatok alatt összeomlik amiből nem tud felállni. Ennyire hogy lehet elrontva a sportpszichológia nálunk?
Amíg Messi itt volt, szerintem komolyabb edző nem is akart idejönni. Tudta, hogy nem tudja megreformálni a klubban folyó munkát.
Állandóan olyan edzőket kerestünk, akikben benne van a Barca DNS, bármit is jelentsen ez ( talán a tiki-taka taka feltétlen hívét?).
Az elmúlt 10-12 évben nem hoztunk ide egy top edzőt se. Mindig kerestük a kötődést a Barcához. Lehet ideje lenne egy a klubhoz nem kötődő, de a mai futballt értő edzőt idehozni.

drobika írta:Nem az a baj, hogy elbuktuk ezt a meccset. Más ligában is betlizik a listavezető.
Ahogy ezt tettük, az az aggasztó! A csütörtöki zakó mintha lebénította volna a társaságot.
Ha valaki esetleg látott olyan embert, aki akart a kezdőből focizni, és jó lett volna a hozzáállása, írja már ide a nevét, mert én egyet sem tudok.
Nálunk az a gond, hogy nem lehet rotálni, mert a cserék nemhogy lendületet visszaesést hoznak a meccsbe.
Érdekes ez más csapatoknál megy. A cserék lendületet és mérkőzést eldöntő gólokat( passzokat) hoz.
De ez megint felveti a kérdést kinek a felelőssége, ha nem működik? Játékosoké vagy az edzőé?
Mivel a felszálló ágban lévő csapatoknál működik, az utóbbira tippelek.
Láthattuk az MU- nál, a becserélt játékosok úgy mentek ami a csövön kifért.
A Barca cseréinél meg az első percekben is látszik a fusztráltságuk. Mi nézők is csak legyintünk már, amikor Xavi cserél ( lásd.-élő topik).
Valószínűleg nincs velük eleget foglalkozva. Koemannál is utólag jöttek az infók, hogy mennyire nem érdekelte a perememberek. Volt akihez hónapokig hozzá sem szólt.
Peter50
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2023.02.27. 11:42:06

2023.02.27. 12:31:02

Jómagam úgy látom ha magán a játékfelfogáson nem lesz gyökeres változás (ami szerintem soha nem fog megtörténni mert a Barca soha nem fogja elengedni a Guardiola féle focit) akkor jöhet ide akármekkora sztárfocista, vagy edző semmi sem fog változni. Xavi kivezette a gödörből szakmailag a csapatot és ez egy fantasztikus dolog volt tőle, de ő sem látja sajnos hogy ennek a játékrendszernek amit ő is erőltet nincs jövője. Egy komoly védekező, kontrázó és azt tökéletesen végre is hajtó csapat ellen ennek a játéknak esélye nincs. Ezt tökéletesen bemutatta a legutóbbi két vereség, és ez sajnos évek óta visszatérő jelenség minden olyan meccsen ahol támadnunk kéne menni az eredmény után, dinamikát tenni a támadásba. Oké sok a sérült és jelenleg akik kezdők ezt még kevésbé tudják megoldani de attól még igaz. Évek óta ez a gond, Messivel a csapatban az utolsó években is ez volt. Ha neki jó napja volt meccseket döntött el ha nem akkor kikaptunk. A mai foci szerintem nem arról szól hogy foggal körömmel akármi is történjen ragaszkodom a klub hagyományos játékstílusához és közben nem veszem észre és a futball elrohan mellettem és bár szépen és gyönyörűen de meghalok a szépségben. Nem. A mai futball az célfutball és nem azoknak a csapatoknak kedvez akik szépen játszva szeretnének minnél nagyobb sikereket elérni. A Barcának ezt kell megérteni. Az edzőnek a vezetőknek, mindenkinek. Szakmai taktikai megújulásra van szükség mert ha ez nem fog megtörténni akkor még évekig helybetopi lesz bár ne legyen igazam. Nem azt mondom hogy edzőváltás meg drasztikus lépések, de ha a felfogás nem változik akkor csak lefelé lesz nem felfelé mivel már minden csapat tisztában van vele hogyan kell ellenünk játszani mind a Ligában mind Európában, az eredmények pedig azok ellen jönnek csak aki ezt nem tudja ellenünk tökéletesen végrehajtani. Amelyik csapat pedig igen, nos azt a tegnapi és a csütörtöki meccs bemutatta
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2023.02.27. 11:40:58

Ezek a mentális szétesések arra is utalhatnak, ami már korábban is téma volt és egyébként ha jól emlékszem Xavi is felhívta rá a figyelmet. Magyarán: nem igazán vannak vezérei a csapatnak. Az látszik, hogy az öregek közül Busi, Alba vagy SR egyaránt alkalmatlan erre a feladatra. Egyikőjük sem vezéralkat, mentálisan nem tudnak egy megroppant csapatot felrázni. Többek között erre is voltak jók régebben az olyan pitbullok, mint Puyol, Dani Alves vagy Mascherano. De ha még régebbre nyúlok vissza, egy Edgar Davids nevű fazon jut eszembe, akinek anno az érkezése után a hatalmas gödörben levő csapat mentálisan kicserélődött. A fiatalok között vannak hasonló karakterek (pl. Gavi vagy Araujo), de leginkább az életkoruk és a rutinhiányuk miatt valószínűleg a csapat hierarchiájában nem tud akkora szerep jutni nekik. Én is azt érzem, hogy bármennyire is nehéz megválni a régi daraboktól, de egy totális megújulásra lenne szükség, ahol a fiatal generáció igenis merne komolyabb szerepet, felelősséget vállalni, nem pedig az idősebbektől várná a megoldást a nehéz helyzetekben.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.02.27. 10:05:30

Nyiri81 írta:
2023.02.27. 09:32:13

Elképesztő hogy cserélgetjük az edzőket, a stábot de mentálisan egy ovis csoport ez a csapat. Pillanatok alatt összeomlik amiből nem tud felállni. Ennyire hogy lehet elrontva a sportpszichológia nálunk?
En Liverpool ota pofazom, hogy addig kb lehetetlen kimaszni ebbol a mocsarbol amig a csapat vezerbikai a keret tagjai! Legkesobb ekkor kellett volna kitenni az osszesnek a szuret Busquetsestol, Messistol, az egesz keretet kivagtam volna, kerul amibe kerul. Addig nem lesz itt mas hozzaallas amig ok a csapatba vannak. Felejtsetek el.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.02.27. 09:32:13

Sinya22 írta:
2023.02.27. 06:30:30
A nagyobb gond akkor lesz, ha mondjuk most az EL kudarc után még elbukunk egy Classicot, mert ez a csapat lehet sokat fejlődött fizikálisan, de én mentálisan még kb olyannak látom, mint amelyik évek óta kapja a pofonokat, amint nem spanyol csapattal kell játszani. A 7 pont arra elég, hogy 1-1 ilyen meccs beleférjen, arra viszont kevés, hogy most essen szét mindenki, mert akkor kb 2 hét alatt fogunk elbukni 2 kupát is.
Elképesztő hogy cserélgetjük az edzőket, a stábot de mentálisan egy ovis csoport ez a csapat. Pillanatok alatt összeomlik amiből nem tud felállni. Ennyire hogy lehet elrontva a sportpszichológia nálunk?
Csak is Puyol
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.27. 08:58:41

Nem az a baj, hogy elbuktuk ezt a meccset. Más ligában is betlizik a listavezető.
Ahogy ezt tettük, az az aggasztó! A csütörtöki zakó mintha lebénította volna a társaságot.
Ha valaki esetleg látott olyan embert, aki akart a kezdőből focizni, és jó lett volna a hozzáállása, írja már ide a nevét, mert én egyet sem tudok.
Eleve baromság volt 16 meccsel a vége előtt leírni, hogy megnyertük a ligát. 48 megszerezhető pont és volt 8 pont előny. Majd, ha 5 hátralévő meccs lesz és így állunk, akkor lehet ezt kijelenteni, de akkor is csak óvatosan.
Dembele és Pedri hiánya az, ami nagyon hiányzik. Lewynek ez a két játékos tudta zömmel nyomatni azokat a labdákat, amikkel 9-esként tudott élni.
Most nincs ilyen játékos. Szélen, középpályán mindenhol van Lewy, csak ott nem, ahol kellene legyen.Ez nem az ő játéka most...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.02.27. 08:10:49

Nem tudom hova rakjam be ezt, így ide rakom.
Újabb botrány a klub körül

https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... ttekintes/
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.02.27. 07:39:15

LG írta:
2023.02.26. 21:51:00

Igen, ki lehet kapni a kicsiktől, de az időzítés elég rossz volt. Lélektanilag szerintem fontos lett volna ezt a meccset behúzni, megmutatni, hogy igaz, hogy kiestünk az EL-ből, de továbbra is rendben a csapat.
Igen, ez sajnos benne volt a VB utáni sorozatban ahol ha nem ment annyira, akkor is behúztuk a meccseket, hogy ha jön egy hullámvölgy az esetleg a legrosszabbkor jön így. Adott a feladat, fel kell vakarnia Xavinak a csapatot a gyepről, és csütörtökön a Madrid ellen jó játékot hozni, különben egy összeomlás is benne van. Ez a csapat mentálisan még nem erős sajnos.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.02.27. 06:30:30

Magát a meccset el kell engedni, egyrészt mert egy kalap sz..r volt a teljesítmény, másrészt kb 2 hónapja "várjuk" hogy ez a hihetetlen győzelmi/kapott gól nélküli sorozat egyszer megszakadjon, mert az sem normális amit az őszi bajnoki szezonban csináltunk, kb pontvesztés nélkül.

A nagyobb gond akkor lesz, ha mondjuk most az EL kudarc után még elbukunk egy Classicot, mert ez a csapat lehet sokat fejlődött fizikálisan, de én mentálisan még kb olyannak látom, mint amelyik évek óta kapja a pofonokat, amint nem spanyol csapattal kell játszani. A 7 pont arra elég, hogy 1-1 ilyen meccs beleférjen, arra viszont kevés, hogy most essen szét mindenki, mert akkor kb 2 hét alatt fogunk elbukni 2 kupát is.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.02.27. 00:01:09

SZÉGYEN, csupa nagy betűvel. De van 7 pont,. Vakarják össze magukat a sok milliárdos fizuért cserébe...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Válasz küldése