Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.12. 21:01:06

tudom, nem illik ilyet írni de szerintem ezt a három pontot nem érdemeltük meg, a meccs inkább döntetlen szagú volt.(a röhely, hogy Villa még ezt is mellé lőtte! csak mák, hogy öngól) mi volt ez Messivel? fogja magát és lesétál?! Titó agyatlan cseréi már megint?! szóval ez a meccs csak bosszantott... persze a szerencsére rá szolgáltunk ha úgy vesszük, tehát három pont egye fene...örüljünk.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.12. 19:51:49

Tét nélküliség ide-oda, a mai meccsből is egyértelműen látszik milyen elhibázott a támadójátékunk. Tello és Sánchez, két szélső. Sánchez inkább "dolgozik", mintsem veszélyeztetné a kaput, Tello pedig ész nélkül lövi középre a labdákat, amiket Messi egymaga nyilván nem fog tudni 2-3 nagyobb védő közül belőni. Tito jövőre repülni fog, mert ezzel a taktikával jövőre is sz.pni fogunk a kicsit is erősebb csapatok ellen. Alig várom. :roll:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.05.12. 19:10:46

shutterisland írta:
Most már kezdesz olyan ............ lenni, mint Shutter a kis kedvencével.

(a kipontozott részre ki-ki helyettesítse be a számára megfelelő szót )
gondolom a ..... helyére valami trágár vagy lenéző szó kerül, úgyhogy viszont kívánom.
Látod, meghagytam a gondolat szabadságát, én meg mást gondolok, így köszönöm. Valószínű amúgy, az egyik legtrágárabb és legnagyképűbb vagyok a fórumon.
shutterisland írta:másrészt pedig tényleg szánalmas, hogy a MATEMATIKAILAG eldőlt bajnokságban a padra, vagy még oda sem kerülnek a fiatalok.
bőven lehetne tolni őket [auto_cenzúra]ásig, már nem számít az eredmény
Szerintem is, de így a szezon végén már elengedhetnénk ezt az álmot.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.05.12. 19:06:02

Hajrá fiúk! Éljen a bajnokság! Fel a 100 pontra.
Sok ilyen nyugodt bajnokságot az elkövetkezőkben.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.05.12. 19:02:31

na lássuk, hogy mit alkotnak a fiúk.
egyébként az engem is meglep, hogy a fiatalok újfent nem kapnak lehetőséget, pedig most már nincs semmi tétje a meccseknek
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.05.12. 19:01:19

Most már kezdesz olyan ............ lenni, mint Shutter a kis kedvencével.

(a kipontozott részre ki-ki helyettesítse be a számára megfelelő szót )
gondolom a ..... helyére valami trágár vagy lenéző szó kerül, úgyhogy viszont kívánom.

másrészt pedig tényleg szánalmas, hogy a MATEMATIKAILAG eldőlt bajnokságban a padra, vagy még oda sem kerülnek a fiatalok.
bőven lehetne tolni őket szarásig, már nem számít az eredmény.

tökéletesen igaza van GT kollégának, hogy "rinyál".
érthetetlen.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.12. 18:57:17

Cserék: Masip, Bartra, Busquets, Xavi, Villa, Thiago y Pedro.
MONTOYA még a padon sincs. :? (Na jó, abbahagytam.)
recreativo huelva írta:Most már kezdesz olyan ............ lenni, mint Shutter a kis kedvencével.

(a kipontozott részre ki-ki helyettesítse be a számára megfelelő szót :lol:)
Na, ez vicces volt, attól eltekintve, hogy nem. :evil: :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.12. 18:51:24

csodalkozom h simeone a legerosebb kezdot kuldte ki és nem tartalékol a kupa döntőre.

nehéz meccs lesz, ellenunk mindig csusznak másznak, csak a relnak szoktak 10 per után lefeküdni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.12. 18:29:46

visca el barca írta:Pinto, Alves, Piqué, Adriano, Alba, Song, Cesc, Iniesta, Alexis, Messi y Tello.
Egyébként Bartra (is) nyugodtan kezdhetett volna a vészmegoldás Adriano helyett.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.12. 18:28:36

Azért most már tényleg lehetne a kezdőbe több fiatal. Pl. Alves és Alba végig zakatolta a szezont, legalább egyikük helyett kezdhetne más.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.05.12. 18:25:56

Gareth Tello írta:
visca el barca írta:Pinto, Alves, Piqué, Adriano, Alba, Song, Cesc, Iniesta, Alexis, Messi y Tello.
Először azt hittem, szívatsz, de tényleg...

Montoya? Már nem is meglepetés, hogy nem kezd...
Most már kezdesz olyan ............ lenni, mint Shutter a kis kedvencével.

(a kipontozott részre ki-ki helyettesítse be a számára megfelelő szót :lol:)

Jó lenne megcélozni a 100 pontot, de kétlem, h sikerül. Szerencsére egy teljesen motiválatlan (mint mi) Atleticohoz megyünk, többi meccs fogalmam sincs mi lesz.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.12. 18:20:05

visca el barca írta:Pinto, Alves, Piqué, Adriano, Alba, Song, Cesc, Iniesta, Alexis, Messi y Tello.
Először azt hittem, szívatsz, de tényleg...

Montoya? Már nem is meglepetés, hogy nem kezd...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.12. 18:18:44

Pinto, Alves, Piqué, Adriano, Alba, Song, Cesc, Iniesta, Alexis, Messi y Tello.

Courtois, Juanfran, Miranda, Godín, Insua, Gabi, Tiago, Arda, Koke, Adrián y Falcao.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2013.05.12. 18:22:04-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.05.12. 10:42:38

Jó őszünknek köszönhetően ismét bajnokok lettünk egy év kihagyás után. A csapat sok szenvedést élt át a tavasszal, de küzdve is meg tudták nyerni a bajnokságot a fiúk, ez emel egy kicsit a győzelem értékén. Nem gondoltam volna, hogy pont a városi rivális tesz minket bajnokká, de szerintem képesek lettünk volna egy győzelemmel a Calderónban mi is kiharcolni a címet.

Ma már nem létfontosságú a győzelem, de azért remélem még odateszik magukat a fiúk és nem engednek le annyira, hogy élete meccsét játssza majd az Atlético... Jövő héten szerintem a kupát is megkapjuk, addig is marad majd a fieszta az utcákon, tereken, kocsmákban, otthon.

Köszönjük fiúk, jövőre ismét ez lesz a cél! VISCA EL BARCA!!!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.12. 09:42:40

Nagyon remélem, hogy mostantól 1-2 embert, aki végigjátszotta a szezont már nem látjuk idén a pályán. És jó pár embert igen, akik kevesebbet játszottak. Gondolok itt az: Adriano, Bartra, Montoya, Song, Thiago, Tello vonalra. Messi jó lenne, ha játszana, mert nélküle tényleg majdnem fölösleges meccset nézni, meg jó lenne ha még 1-2 rekordot megdöntene. Pinto ismét a kapuban. :D Ha az Atletico teljes csapattal áll ki, akkor nagyon meleg lehet a pite, ha cseresorral, akkor egyszerűbb dolgunk lesz. Én bevallom egy gyenge meccset várok, de már nagyon ki vagyok éhezve egy igazi futballcsemegére. Jó lenne, ha folytatódna a Betis ellen elkezdett focimámor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.12. 09:04:47

Vakmacska írta:na, ma lehet nyugodt, felszabadult játékot játszani.
lehet újra élvezni a játékot, fiúk.
Mondjuk nem mintha a 13 pont tudatában nem játszhattak volna nyugodtan, de azt sem nagyon mutatták idáig, h szorítaná őket az eredménykényszer. Idáig is nyűg volt nekik, sztem most sem lesz másként. Jó kis alibizés lesz ez érzésem szerint, mint a Levante meg a többi ellen.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.05.12. 08:41:28

na, ma lehet nyugodt, felszabadult játékot játszani.
lehet újra élvezni a játékot, fiúk.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.05.12. 07:52:25

Gratulálok a csapatnak!!szép volt fiúk. 8) Ma este nyerni kell. :)
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.05.12. 06:40:59

Most nézem, bajnokok vagyunk!!!
Így kell ezt gyerekek, gratulálok, hosszú szezon volt, szépen végződik.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.12. 00:59:52

Pár gondolat. Elsőként nagy öröm, hogy megvan a 22. bajnoki arany!
Másodszor azért nem árt megjegyezni, hogy hiába tartják a spanyol bajnokságot 2 esélyesnek, a német, angol, olasz bajnoksághoz képest itt esett a legkésőbbre a bajnokavatás (egy nappal követheti a spanyolt a francia bajnok). Harmadszor hiába jobb csapat a Bayern jelenleg, mint mi, ha a bajnoki mérleget nézzük nagyjából ugyanúgy áll a két csapat - 33 meccsnél 1 vereség volt a különbség. Tehát a fölény ugyanannyi, hozzátéve, hogy mindkét bajnok legfőbb riválisa széthullott. A Dortmund nem bírta a kettős(hármas) terhelést és a BL-re koncentrált (megérte nekik), a Real Madridnál pedig olyan ellentétek alakultak ki az öltözőben, amit egy csapat sem bír el. Nem a csapatért, hanem saját magukért hajtottak a játékosok - amikor hajtottak. Mourinho év eleji "nincs csapatom" beszólása már beszédes volt, a Real Madrid pedig idén maximum 87 pontot gyűjthet, ami az utóbbi 3 évhez képest visszalépés, bár a 2. helyüket így sem veszélyeztette senki.
Visszatérve a Barcelona-hoz, szép lenne a csapattól, ha a maradék 4 meccsen begyűjtené a 3 pontot és befogná ezzel a 100 pontos Real Madridot.
Végül pedig Tito-ról. Nekem nagyon nem tetszett az a nyilatkozat, ahogy a bajnoki eredményt próbálta "fényezni". Nem tudom pl. az itteni madridisták mit szólnak hozzá, de kétlem, hogy ez lenne a történelem legjobb Real Madridja. Sőt... az idei egy szétesett csapat volt (a 100 pontos Real árnyéka), belső viszályokkal, nem kis ellentétekkel. Természetesen minden szurkoló tisztában van vele, hogy a liga szinte a legfontosabb trófea (nálam a BL a NO. 1., mert mégiscsak a legrangosabb nemzetközi trófea). Nálam a nyilatkozat ezen része már nem az ellenfél tiszteletéről árulkodik - ellentétben az előző bekezdéssel -, hanem a takarózásról az arcpirító BL kiesés után. Erre pedig semmi szükség. :roll:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.05.12. 00:11:06

Ennek ellenére minden kerettag utazik
vannak fiatalok bőven ? :D
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.11. 23:56:01

És Bajnok a Barca!!!
:D
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.05.11. 13:14:00

Abidal és Valdés sérülés miatt nem játszhat holnap az Atlético ellen! Ennek ellenére minden kerettag utazik, plusz Masip. Jó lenne egy győzelem holnap, és ünnepelhetnénk már a bajnoki címet!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.05.06. 21:00:51

petyka55 írta:
Vakmacska írta:
Yokozuna írta:
Azért abban erősen kételkedem, hogy Tito (vagy akárki más) olyan taktikát fog kidolgozni, amibe a világ legjobb játékosa nem fér be.

Villával kapcsolatban egyébként teljesen adom,amit Yokozuna írt.

Sajnos túl sokszor megfojtják a nagy csapatok, külön készülnek rá.
Visszavonni pedig nem fogják. Pedig eleinte nem is ő volt a gólzsák,
sokkal inkább kiszolgáló volt. Aztán az évek folyamán szépen rá lett
testálva ez a szerepkör.
Namármost: vagy levesszük ezt a terhet a válláról, hogy minden meccset
neki kell megnyernie, és betoljuk elé az igazi csatárokat, vagy kitalálják hogyan oldható meg az, hogy gólt rúgunk úgy, hogy Messire öten figyelnek.

Igen, régen volt egy Eto-henry-Messi hármas.
Egy ilyen hármast kellene újra összehozni. Első lépés lehet Neymar ehhez.
A harmadik elem pedig Villa-Alexis. Ha ez beválik....

Jó lenne, ha meg lehetne osztani a védők figyelmét, ha tényleg tartani lehetne mindhárom csatárunktól. Hogy mindegyikre figyelni kelljen.
A másik pedig, hogy egyszerűen nincs második hullám. Nincsenek játékosaink a kifejelt labdákra a tizi környékén.

Viszont az elmúlt hetek rámutattak, hogy egy Messi nélküli taktikára is szükség lehet. És egy ilyen helyzetben lehet alkalmazni egy totál más taktikát. Ami meg is lepheti az ellenfelet.
Sokszor volt látható, hogy Messi sem játszik mindig topformában. És ha ez
előfordul, őt is bátran le lehetne hozni.
petyka55
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.05. 14:44:29

2013.05.06. 18:55:03

Vakmacska írta:
Yokozuna írta:Vakmacska írja: Tito szerintem hibázott, hogy lehozta Villát. Pont a gólja után.

Hát én is őt hoztam volna le, szerintem nem hibázott. A két szélső nagyon jól mozgott, Tello megoldásai néha élményszámba mennek. Villát meg hiába tömték labdákkal, mindent elbénázott. Az öröm, hogy végül betalált, de ez nem feledteti az addigi teljesítményét.
Igaz, hogy kéne egy magas, jól fejelő, gólerős középcsatár, de akkor Messi hol játszana? Bár a jövő szerintem az, hogy különböző játékbeli alternatívák kellenek, mert egyfajta felállással és stílussal már nem lehet megélni a nemzetközi elitben. Ez alatt azt értem persze, hogy a világ legjobbjának lenni, mert a Barcától ezt várjuk, ugye?
Én azért nem hoztam volna le, mert végre lendületbe jött.
A felálláson változtatni kell. Sajnos elképzelhető, hogy bizonyos taktikáknál pont Messinek nem fog hely jutni.
Amúgy ha már fejelés: Neymar mennyire jó fejjel?
Azért abban erősen kételkedem, hogy Tito (vagy akárki más) olyan taktikát fog kidolgozni, amibe a világ legjobb játékosa nem fér be.

Villával kapcsolatban egyébként teljesen adom,amit Yokozuna írt.
Válasz küldése