Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.05.06. 18:42:25

Yokozuna írta:Vakmacska írja: Tito szerintem hibázott, hogy lehozta Villát. Pont a gólja után.

Hát én is őt hoztam volna le, szerintem nem hibázott. A két szélső nagyon jól mozgott, Tello megoldásai néha élményszámba mennek. Villát meg hiába tömték labdákkal, mindent elbénázott. Az öröm, hogy végül betalált, de ez nem feledteti az addigi teljesítményét.
Igaz, hogy kéne egy magas, jól fejelő, gólerős középcsatár, de akkor Messi hol játszana? Bár a jövő szerintem az, hogy különböző játékbeli alternatívák kellenek, mert egyfajta felállással és stílussal már nem lehet megélni a nemzetközi elitben. Ez alatt azt értem persze, hogy a világ legjobbjának lenni, mert a Barcától ezt várjuk, ugye?
Én azért nem hoztam volna le, mert végre lendületbe jött.
A felálláson változtatni kell. Sajnos elképzelhető, hogy bizonyos taktikáknál pont Messinek nem fog hely jutni.
Amúgy ha már fejelés: Neymar mennyire jó fejjel?
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.06. 16:20:27

Nagy kedvvel játszott tegnap a csapat, így én sem izgultam annyira amiatt, hogy az 1.félidőben 1-2-re állt a meccs. Egyedül a helyzetek értékesítésénél nem volt szerencsénk.

Viszont a védelmünk miatt megint csak nem lehettünk nyugodtak. Amit az első gólnál csináltak védekezés címén az nevetséges. Főleg Adriano és Alba. előbbit egyébként el kéne felejteni szerintem belső védőként. Látszik, hogy nem az eredeti posztja és sokszor teljesen meg van zavarodva.

Alba ugyan pazarul segíti a támadásokat, de sokszor nem ér vissza időben, bármilyen gyors is. Azért meglátszik idén a védelmen, hogy két abszolút támadószellemű szélső hátvéd játszik és egyik sem tud mindig visszaérni. Amíg Alves volt az egyedüli ilyen és a másik oldalon pl. Abidal szerepelt, jóval stabilabbak voltunk hátul, de kettőt már nem bírunk el. Ugyanakkor előre meg kellenek Alba felfutásai, mert enélkül jóval impotensebb lenne a támadójátékunk. Ha jövőre érkezik Neymar, akkor ez valamennyire javulhat, mert Alba is többet törődhet a védekezéssel, bár nagy kérdés, hogy mennyire feküdne neki az, ha fele ennyit merészkedhetne előre.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.06. 15:27:50

Azért ez elég vicces. Ha nekem valaki azt mondja meccs előtt, hogy 2 fejes gól lesz igen elszomorodtam volna. Akkor nem biztos hogy a mi győzelmünkre tettem volna.

Szerintem is egész jó meccset hoztunk le, akkor is amikor Messi nem játszott. Ez mindenképpen nagy pozitívum. Furcsa volt, hogy valahogy nem izgultam mikor hátrányba kerültünk, mert sok idő után először éreztem, hogy ez a csapat simán megfordíthatja az állást. Persze helyén kell ezt kezelni, mivel ez "csak" a Betis volt, de mindenképp bíztató.
Alexis is sorozatban sokadik meccsét hozza le jó játékkal, a negyedik gólnál hatalmas volt amit csinált. Egy kis Techocol Rapidot kenhetnének a talpára, mert minden meccsén sokat csúszkál.
A helyzetkihasználásért kár egy hatos simán benne volt, de ne legyünk elégedetlenek. Érdekes, hogy több kulcsember sem játszott jó formában, de a letámadással, futással ezt kompenzálni tudtuk.
Remélem az Atletico ellen is hasonló lesz a mentalitás utána pedig ünnepeljünk a Cibelesen.
Forca Barca!!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.05.06. 12:59:45

visca el barca írta: ha nem tud beadni, akkor nem olyat kell venni aki tud, hanem meg kell neki mondani h ne erőltesse. ennyire egyszerű az egész. csinalja meg a cselt, aztán laposan lőjje középre, vagy miután magára rántott két védőt, tegye vissza a 16-oshoz a masodik hullámban érkezőnek lövésre.
az ő beadásai azért messzebbről érkeznek, mint tello, vagy alba lapos középre gurításai, mivel a jobbszélen általában csak ő van egyedül elől, szembe két játékossal. most akkor vagy visszapasszolja xavinak, vagy bedobálja a labdákat. máskor pont az a baj, hogy miért van annyi visszapassz, nála meg az, ha próbálkozik.

ha nem tud beadni, akkor ne csinálja dologtól meg falnak megyek. kellene keresni egy összeállítást alves mind ~100 gólpasszáról, és megnézni mennyi érkezett onnan. meglepődnék, ha a nagyrésze nem szélről betett labda lenne. inkább ne lettek volna azok se, felejtse el, csak azért mert a szurkolókat idegesíti, ha nem sikerül néhány mellette? én is bazmegolok, ha elrontja, de nálam belefér, ha háromszor elrontja és emellett egyből létfontosságú gólt szerzünk.

tökéletes hasonlat tello és pedro. tello többet hibázik, elrontja a dolgokat, pedro meg igazából alig hibázik, mert nem vállal fel annyit. előbbit szeretik jelenleg itt jobban. ezt egy az egyben rálehetne húzni az alves, montoya párosra is, mégis láttam már olyat, hogy valaki montoyát rakná elsőszámúnak és alvest elküldené, mert rosszul ad be. szomorú :(
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.06. 11:59:55

barca99 írta:Már egyszer felvetettem, és akkor sem jött rá érdemben semmi, valószínűleg most sem fog.

Szóval jöhetne egy lista azokról a játékosokról, akik jobban adnak be, mint Alves. De érdekes lenne szűrni szélsőhátvédekre, akik jobban adnak be. Csak mert statisztika szerint nem sokan vannak, Baines veri látványosan a mezőnyt. Ja, meg a Frankfurtból Bastian Oczipka. :lol:

Szóval jó, hogy idegesítenek az elrontott beadások, csak a számok azt mutatják, hogy mással sem lennénk sokkal előrébb. És akkor csak a beadásokról beszéltünk, arról nincs szó, hogy a játék többi elemében hol vannak Alveshez képest. És még így is évek óta stabilan szórja az asszisztokat, tényleg, mi lenne, ha tudna beadni? :D
ha nem tud beadni, akkor nem olyat kell venni aki tud, hanem meg kell neki mondani h ne erőltesse. ennyire egyszerű az egész. csinalja meg a cselt, aztán laposan lőjje középre, vagy miután magára rántott két védőt, tegye vissza a 16-oshoz a masodik hullámban érkezőnek lövésre.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.05.06. 11:43:45

Már egyszer felvetettem, és akkor sem jött rá érdemben semmi, valószínűleg most sem fog.

Szóval jöhetne egy lista azokról a játékosokról, akik jobban adnak be, mint Alves. De érdekes lenne szűrni szélsőhátvédekre, akik jobban adnak be. Csak mert statisztika szerint nem sokan vannak, Baines veri látványosan a mezőnyt. Ja, meg a Frankfurtból Bastian Oczipka. :lol:

Szóval jó, hogy idegesítenek az elrontott beadások, csak a számok azt mutatják, hogy mással sem lennénk sokkal előrébb. És akkor csak a beadásokról beszéltünk, arról nincs szó, hogy a játék többi elemében hol vannak Alveshez képest. És még így is évek óta stabilan szórja az asszisztokat, tényleg, mi lenne, ha tudna beadni? :D
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.05.06. 11:36:18

csababarca írta:
Vakmacska írta: Tito szerintem hibázott, hogy lehozta Villát. Pont a gólja után.
nem tudom hogy működik ezen a szinten a csere lebonyolítása, de valószínűleg már el volt döntve,hogy Villa-Messi csere lesz, Messi már ott állt, 4. játékvezetőnél is ott volt a tábla, szóval ha nem lő gólt,akkor is jött volna le.
viszont akkor Villa gólja ,lelki szempontból saját maga számára a legjobb pillanatban jött !
Abi & Tito
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.06. 11:05:29

alvestől "beadásaitól" én is agygörcsöt kapok... lehet minden meccsen van egy gólpassz értékű, de a másik 10, amit vagy kilő a lelátóra, vagy átlő a hosszúra és kimegy az alapvonalon, ha normalisan jatszana meg nem egy, hanem 5 gólpassz lenne.

egyrészt valóban feleslegesen ivelgetunk, egy darab 160 centis emberre, másrészt, hihetetlen h ezen a szinten valaki nem képes normalisan lőni egy 20 m-es labdát.

olyanez, mint a kedven magya klubom, ott is aki elvégzi a szögletet, térdmagasságnál feljebb soha nem birja rugni a bőrt :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.05.06. 10:49:12

Vakmacska írta: Tito szerintem hibázott, hogy lehozta Villát. Pont a gólja után.
nem tudom hogy működik ezen a szinten a csere lebonyolítása, de valószínűleg már el volt döntve,hogy Villa-Messi csere lesz, Messi már ott állt, 4. játékvezetőnél is ott volt a tábla, szóval ha nem lő gólt,akkor is jött volna le.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.05.06. 10:45:12

Vakmacska írja: Tito szerintem hibázott, hogy lehozta Villát. Pont a gólja után.

Hát én is őt hoztam volna le, szerintem nem hibázott. A két szélső nagyon jól mozgott, Tello megoldásai néha élményszámba mennek. Villát meg hiába tömték labdákkal, mindent elbénázott. Az öröm, hogy végül betalált, de ez nem feledteti az addigi teljesítményét.
Igaz, hogy kéne egy magas, jól fejelő, gólerős középcsatár, de akkor Messi hol játszana? Bár a jövő szerintem az, hogy különböző játékbeli alternatívák kellenek, mert egyfajta felállással és stílussal már nem lehet megélni a nemzetközi elitben. Ez alatt azt értem persze, hogy a világ legjobbjának lenni, mert a Barcától ezt várjuk, ugye?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.06. 09:46:22

Mezner2 írta: Ez 3,a szezonban ezenkívül még van kb. ugyanennyi,és emellé meccsenként 10-15 értékelhetetlen beadás,de igazad van,Alves kiválóan ad be,nem vitatkozok :lol:
Látom nehezedre esik a tényekkel vitatkozni, úh tényleg add fel.
Nem igazán sikerült azt megcáfolnod, h szinte minden meccsen van egy gólpassz értékű labdája, ezért most jön az, h "jó, de közben meg ennyi és annyi megy a lelátóra"
Fogadjunk, ha most még keresnék ezek mellé másik 5 meccset, akkor meg azt mondanád, hogy "jó, ez 8 meccs, de az összes többin 3672 labdát a lelátóra rúgott."
És hiába rakosgatod ezeket a röhögős szmájlikat, attól még, h magabiztos vagy, nem lesz jobban igazad :wink:
Bojan Krkic
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2007.05.26. 21:27:37
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2013.05.06. 09:17:47

"Mi lesz veled Barca"címmel nagyon jól sikerült cikk az nso.hu-n a népsport rovatban (Lehet hogy közülünk írta valaki? :) )
FC Barcelona!
ABIDAL!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.06. 09:02:32

shutterisland írta: nekem az a bajom, hogy tele van a csapat 165-175 centis emberkékkel, akiknek nincs reális esélye fejpárbajt nyerni akkor, ha felveszi őket a védő.
és mivel a 16-oson belül nagyritkán van 2-nél több emberkénk alves beadásai esetén, elég kevés az esély.
nyilván ha egy drogba-falcao duó várná a beíveléseket, más lenne a szitu.
Ez így van és óriási probléma volt végig a BL meccsek során is, nemcsak elől hanem a középpályán is ez a fizikai fölény az ellenfél részéről. Eleve ott indult hogy a Messi-Xavi-Iniesta trió által korábban biztosított fölény a középpályán megszűnt. Több okból, Xavi kimenőben van, nem tudja már a korábbi szintet hozni, persze, továbbra is zseniális játékos de nem úgy játszik mint korábban ez azért látható és jobb már aligha lesz, csak stagnál majd vagy lassan romlik. Iniesta is halványabb volt mint korábban, Messinek meg ugye bejött ez a sérülés. A Bayern sajnos a középpályán nyerte meg a meccset, a PSG is fölényben volt ott még Barcelonában is, csak nem tudta kihasználni némi rutintalanság miatt.
Elől tényleg nagyon kellett volna egy Drogba vagy Ibra típusú játékos. Hátul szintén a Bayern ellen nagyon kijött hogy fizikailag/magasságban csak Pique veszi fel a versenyt a német támadókkal. ( Már a Celtic ellen is látszott ez, csak ott persze még senkit nem érdekelt mert belefért ).
A bajnokságban is látható ez a probléma csak ugye itt olyan ellenfelek vannak akik ellen sikerül ezt ellensúlyozni mással. Ha ezen a téren nem lesz változtatás a keretben akkor szinte biztos hogy ugyanaz lesz mint idén a BL-ben némely csapat ellen.
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2013.05.06. 09:02:09

shutterisland írta:ha van 5 beadása egy meccsen, abból 1 veszélyes (amiből mondjuk gól is születik néha) a többi 4 nem, de abból is legalább 1 mindig akkor homály, hogy a nézőket vagy a túloldali labdaszedőket rúgja le vele.

egyébként nekem ezzel annyira nem lenne bajom, mint sokaknak, mert legalább törekszik a kapu elé juttatni a labdát, meg minden.
nekem az a bajom, hogy tele van a csapat 165-175 centis emberkékkel, akiknek nincs reális esélye fejpárbajt nyerni akkor, ha felveszi őket a védő.
és mivel a 16-oson belül nagyritkán van 2-nél több emberkénk alves beadásai esetén, elég kevés az esély.
nyilván ha egy drogba-falcao duó várná a beíveléseket, más lenne a szitu.

ha már mindenáron be akarja adni a labdákat, centerezhetne többször laposan.
Pontosan!Laposan, mint ahogy Jordi Alba szokta, vagy Tello. azokat nagyon csipázom, de az itt a legnagyobb baj, hogy
A: mondva van Alvesnek hogy magasan adja (ami hülyeség a csapat "mélysége" miatt)
B: nincs mondva, hogy ne így csinálja.

bármelyik szituáció is van, az edző hibája ha már Alvesnek nem esik le, hogy felesleges....sztem. Jordi Alba és Tello lapos centerezései sokkal sokkal veszélyesebbek, és hatékonyabbak mint Alves beadásai.- de igazábol ez off ebbe a fórumba :S

szép volt a tegnapi meccs, nagyon jol tolták sztem (igaz "csak" Betis) de szép volt. simán lehetett volna 5-1es is de Villa tgnp nagyon rossz cipőt vett fel szegény :D Xavi mikor leadta neki és kilőtte a Plútóra azon már télleg a fejemet vertem a fotel karfájába... :D minegy :D csak meg lett a gól Villának és a 3 pont nekünk. ( Meeeessiiii-Meeessiii) mekkora lett volna 1 félidő alatt mesterhármast rúg :D XD
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Facsy 2013.05.06. 09:04:57-kor.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.06. 08:50:13

shutterisland írta:ha van 5 beadása egy meccsen, abból 1 veszélyes (amiből mondjuk gól is születik néha) a többi 4 nem, de abból is legalább 1 mindig akkor homály, hogy a nézőket vagy a túloldali labdaszedőket rúgja le vele.

egyébként nekem ezzel annyira nem lenne bajom, mint sokaknak, mert legalább törekszik a kapu elé juttatni a labdát, meg minden.
nekem az a bajom, hogy tele van a csapat 165-175 centis emberkékkel, akiknek nincs reális esélye fejpárbajt nyerni akkor, ha felveszi őket a védő.
és mivel a 16-oson belül nagyritkán van 2-nél több emberkénk alves beadásai esetén, elég kevés az esély.
nyilván ha egy drogba-falcao duó várná a beíveléseket, más lenne a szitu.

ha már mindenáron be akarja adni a labdákat, centerezhetne többször laposan.
Alves beadás ügyben az igazság azthiszem középen van...Alves nem ad be jól, de középen sem állnak a helyzet magaslatán. ami a lényeg:nincs kitalálva!! hogy miként lehetne hatékonyabbá tenni Alvest! ez elsősorban edzői feledat és néhány figura gyakorlása - lenne szerintem.emlékszem amikor hajdanán Messivel játszott össze a jobb oldalon bizony hatékonyabb volt, de említettem már hogy pl. a Bayern szélső támadásai is mennyire begyakoroltak!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.05.06. 07:16:36

Tul sok a negativ kritika. Messi nélkül is elég jól ment, sok golhelyzetet dolgoztak ki. Telló szerintem tehetséges a gyorsaság nagy kincs. Vannak bosszanó hibái, játszatni kell. És akkor mit mondjunk Villáról. A félidőt minimum 3 góllal kellett volna hozni. Sok volt az eladott labda, sjnos Xavi és Ini is sokat hibáztak. Ennek ellenére volt ritmusa a játéknak. Remélem jövünk fel.
Fecó
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.05.06. 05:48:46

ha van 5 beadása egy meccsen, abból 1 veszélyes (amiből mondjuk gól is születik néha) a többi 4 nem, de abból is legalább 1 mindig akkor homály, hogy a nézőket vagy a túloldali labdaszedőket rúgja le vele.

egyébként nekem ezzel annyira nem lenne bajom, mint sokaknak, mert legalább törekszik a kapu elé juttatni a labdát, meg minden.
nekem az a bajom, hogy tele van a csapat 165-175 centis emberkékkel, akiknek nincs reális esélye fejpárbajt nyerni akkor, ha felveszi őket a védő.
és mivel a 16-oson belül nagyritkán van 2-nél több emberkénk alves beadásai esetén, elég kevés az esély.
nyilván ha egy drogba-falcao duó várná a beíveléseket, más lenne a szitu.

ha már mindenáron be akarja adni a labdákat, centerezhetne többször laposan.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.05.06. 02:14:18

Mezner2 írta: Ez 3,a szezonban ezenkívül még van kb. ugyanennyi,és emellé meccsenként 10-15 értékelhetetlen beadás,de igazad van,Alves kiválóan ad be,nem vitatkozok :lol:
mondjuk nem rosszabbul, mint más top szélsővédők. csak az elődöntős csapatokat nézve. alvesnek kevesebb, mint négy beadás kell átlagos egy jóhoz. ramosnak és coentraonak sokkal rosszabb a statja, lahmnak is rosszabb, alabával és schmelzerrel van egy szinten, és piszczek csak az, aki jobb ebben nála. (VEGYÜK MEG) szóval, ha a jelenlegi négy legjobb csapat a szint, akkor közöttük is a fentebbi régióban van, pedig állítólag ez az a játékelem, amiben ő a legrosszabb. sőt, egyáltalán nem tudja.

most akkor vagy nem annyira rossz, vagy mindenki más is nagyon rossz, és nincs egy normális játékos se :(
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.06. 00:28:25

sjd írta:
Mezner2 írta: Minden meccsen?? :D
Bilbao ellen Sanchez gólja előtti beadás, Bayern ellen Villa kapufája, most meg Villa gólja. És ehhez csak a legutóbbi 3 meccsre kellett volna visszaemlékezni...
Ez 3,a szezonban ezenkívül még van kb. ugyanennyi,és emellé meccsenként 10-15 értékelhetetlen beadás,de igazad van,Alves kiválóan ad be,nem vitatkozok :lol:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.06. 00:08:41

diagonal írta: Háát..egyikkel sem értek egyet:-) Nem játszottunk jól ma szvsz ( ma sem mint ahogy tavasszal szinte egyszer sem, legalábbis a korábbi szinthez képest ). Szerintem legalábbis, már csak az eredmény sem lett volna 1-2 a félidőben valószínűleg ha annyira jók lettünk volna. Továbbra sem dominálunk úgy a középpályán mint korábban, továbbra is meglepően sok az elpasszolt, eladott labda, továbbra is hajmeresztő dolgokat művel a védelem időnként és továbbra sem látom elég motiváltnak a csapatot.
Onnan indult az egész, h "régen játszottunk ilyen jól", ami azért sztem az elmúlt heteket elnézve nem olyan nagy szám még önmagában, ezt nekem sem kell elmagyarázni.
Az az 1-2 úgy lett, h sikerült egy nagyot hibázni, meg lőttek egy baromi nagy gólt. Ahhoz képest, hogy nemrég még a Rayo 6-7 tisztára játszott helyzetet alakított ki a kapunk előtt, ennek a Betisnek köze nem volt a meccshez. Mezőnyben, helyzetek számában is domináltuk a játékot (egyéni hiba tényleg sok volt egyébként), de Villa helyzetkihasználásával a lehető legrosszabb gólarány jött ki ebből a játékból. Simán lehetett volna ez 4-0 is 1-2 helyett a félidőben. Ahhoz képest, hogy nemrég még kiesőjelölt csapatok voltak teljesen pariban velünk, a 7. helyezett ellen ez teljesen jó.
diagonal írta:Tellót én a stabil kezdőbe raknám. Szerintem minden megvan benne ami kell, fiatal, motivált, kegyetlen kezdősebessége van és nem zavarja a labda ( ami sajnos sok hasonló típusú játékosnál baj ). Lehet volt hogy nem tudta lekezelni, de azt nézd meg hányszor futotta le a Betis védelmet, hány olyan beadása volt első félidőben amit kb. csak be kellett volna rúgni, csak éppen Villa vagy valaki más nem rúgta be, na meg volt egy nem akármilyen lövése is ami nem tudom most sem hogy bent volt-e vagy nem. Lehet nem milliókért jött hanem saját nevelés, de több fantáziát látok benne mint Alexisben mondjuk.
Én ennek mind nagyon örülök, de amikor az ilyen teljesítményében is benne van az, h elmegy a talpa alatt a labda (és kb. minden második meccsén van egy ilyen ordító technikai hiba), h két csatár előtt is elrúgja keresztbe, h 10 méterekre tolja meg a labdát stb., akkor csak arra tudok gondolni, h mit csinál majd egy rendes csapat ellen? Ok, hogy ő nagy király az ilyen meccseken, amikor csak meg kell tolni, futni utána és kész is a gól, de már láttuk jó párszor, hogy az első felkészültebb csapat leveszi őt a pályáról. Nem is véletlen, h idén a BL-meccseken még a padra sem került fel, Tito fél őt berakni, mint a tűztől, ez sztem nem véletlen
Betis, Zaragoza stb. ellen jó ő, de én pont hogy fantáziát nem látok benne.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.05. 23:52:48

sjd írta:Régen játszottunk már ilyen jó meccset, egyáltalán régen játszottunk ilyen jól.

Tellot meg lecserélhetnénk Usain Bolt-ra, futni ő is tud, és sztem a technikája sem lenne sokkal rosszabb...Nagyon fel tud húzni a gyerek ezekkel a labdaátvételekkel, meg a bedobásra bikázott centerezéseivel
Háát..egyikkel sem értek egyet:-) Nem játszottunk jól ma szvsz ( ma sem mint ahogy tavasszal szinte egyszer sem, legalábbis a korábbi szinthez képest ). Szerintem legalábbis, már csak az eredmény sem lett volna 1-2 a félidőben valószínűleg ha annyira jók lettünk volna. Továbbra sem dominálunk úgy a középpályán mint korábban, továbbra is meglepően sok az elpasszolt, eladott labda, továbbra is hajmeresztő dolgokat művel a védelem időnként és továbbra sem látom elég motiváltnak a csapatot.
Viszont egy győzelmet nem kell soha megmagyarázni és nagyon szép dolgokat csinált a csapat az biztos, én is jól szórakoztam. Csak helyén kell kezelni ezt a győzelmet azért.
Inkább azt mondom annyit sikerült kiadni amennyi elég volt a győzelemhez.
Tellót én a stabil kezdőbe raknám. Szerintem minden megvan benne ami kell, fiatal, motivált, kegyetlen kezdősebessége van és nem zavarja a labda ( ami sajnos sok hasonló típusú játékosnál baj ). Lehet volt hogy nem tudta lekezelni, de azt nézd meg hányszor futotta le a Betis védelmet, hány olyan beadása volt első félidőben amit kb. csak be kellett volna rúgni, csak éppen Villa vagy valaki más nem rúgta be, na meg volt egy nem akármilyen lövése is ami nem tudom most sem hogy bent volt-e vagy nem. Lehet nem milliókért jött hanem saját nevelés, de több fantáziát látok benne mint Alexisben mondjuk.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.05. 23:29:02

Vajon Madridtól kapunk rá engedélyt,hogy a Cibelesen ünnepeljünk ??? :oops: :D Azért szép fricska lenne a fővárosban bajnokságot nyerni :lol:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.05. 23:28:26

Mezner2 írta: Minden meccsen?? :D
Bilbao ellen Sanchez gólja előtti beadás, Bayern ellen Villa kapufája, most meg Villa gólja. És ehhez csak a legutóbbi 3 meccsre kellett volna visszaemlékezni...
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2013.05.05. 23:27:36

miihii írta:Úgy gondolom, h nem volt rossz meccs
És lehet, h kicsit fura, de nagyon tetszett, ahogy Leo dühöngött a hosszabbításban elrontott ziccerénél, 4:2-nél... Van benne még tűz 8)
Na igen, szerintem se volt az. Pont annyira játszottunk jól, amennyire kell, nem igazán ültünk le és voltak gyönyörű megoldásaink, ziccerre kijátszott akcióink. Most nem panaszkodhatunk, előre kell nézni.

Az pedig a végén nekem is azt sugallta, hogy még mindig nagyon motivált Messi. Szerintem nála nem lesznek olyan gondok mint anno Dinhonál.

Az Atleti ellen behúzzuk a ligát, FORCA BARCA!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.05. 23:24:41

sjd írta:
Mezner2 írta:Ezt minden meccs után beírod,és még mindig nem értem,hogy miért! Alves tényleg nem tud beadni,egyszerűen nevetséges ezen a szinten az amit ő ebben a tekintetben produkál,nem az,hogy embert,de pályát nem talál a beadásai 95%-a. Egy életre megtiltanám neki,hogy beadjon....
Nem érzel egy kis zavart az erőben, h annak ellenére, h nem tud beadni, minden meccsen van legalább egy gólpassza vagy gólpassz értékű labdája beadásból? Kb. mintha egy csatárról próbálnád megmagyarázni, h nem tud lőni, mert a kapu mellé is szoktak menni a lövései...
Minden meccsen?? :D A legtöbb meccsen egy embert találó beadása sincs,nemhogy gólpasszértékű,idén ha összesen ilyen szituból adott 5gólpasszt akkor nagyon sokat mondok,mindezt úgy,hogy kb. 10percenként megpróbálkozik egyel,ami a legnagyobb veszélyt a parkolóra jelenti...
Válasz küldése