Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.28. 19:33:39

Troym írta:
2023.01.28. 18:46:28
Andris írta:
2023.01.28. 18:34:45
Ha ezt erted megbukott jatekosok alatt, sajnos ez van, tenyleg ennyi ez a keret most es meg egy darabig. Ezzel kell fozni, ha serulesek vagy pihentetes van.
Nekem az EG és Alonso akart lenni a százszor bukott kategória.

Busi játszhat egy Girona ellen, de elfogyott 75 perc alatt mégis maradt, majd Kessie beáll csatár helyett, hát no comment.

Torre nem 0km mégse állt be, az se derült ki, hogy milyen lenne Alcorcon.
Én rájuk nem tudok bukott játékosként tekinteni, de igazából szinte senkire (egyelőre). Oké, ők nem lesznek gálakezdők, de azért Gironában igazán lehet próbálgatni őket, hátha még valami fordulat kijön.. különösen EG-ből. Ma se igazán múlott semmi szerintem senki máson, kivéve a támadókat.

Busi egyelőre úgy áll, szerintem ez teljesen nyilvánvaló, hogy a jelenlegi keretben előbb marad ki harmadik támadó, mint ő. És azt gondolom, teljes joggal. Bármikor változhat ez, de szerintem most így állunk, Xavi tökéletesen látja. Ráadásul szerintem igen jó meccseken van túl, nem hibázik semmivel se többet (pl lassúság, eladott labdák), mint bárki más. Ezen felül megvannak a szokásos bravúros passzai és főleg labdaszerzései, passzsáv zárasai. Ez az egész egyáltalán nincs mindig így, de az utóbbi pár meccsen szerintem egyértelműen. Reméljük, hogy valaki elkapja a támadók közül még a fonalat, akkor már újra lesz gondolva a középpálya szitu is, és mindenki jobban jár.
Ma valóban 75 perc után jött 1-2 hiba tőle, de mástól is jött ugyanennyi. És szerintem a támadóktól még több is. Egyszerűen nem volt értelme őket fenn tartani, én is támadó helyére hoztam volna Kessiét, hiába fáradtak el többen másutt is. Most először éreztem azt jó ideje, hogy inkább üljünk rá, bekkeljük ki, mert gólt tuti nem fogunk rúgni.

Azért én Torrét eléggé 0km-esnek tekintem :D nyilván nem a szó szoros értelmében, de mindenképpen. Mindenesetre karcos szitu volt a mai, én se kezdettem volna az ifistákat, és becserélni meg végképp nem cseréltem volna be. Ez nem az a meccs volt nekem, érzésre. Ez nyilván szubjektív.

Örülök a három pontnak amúgy, szerintem megéremeltük, a csapat nagy része legalábbis meg.

Raphi nekem amúgy külön elkeserítő, pedig tényleg nagyon szeretném, hogy menjen neki. Még a beadásai csak-csak néha, de hihetetlen hogy mennyire nulla az 1v1 képessége. A következő hetekben lesz esélye újra formába lendülni, remélem nem kapja meg a sajtóból a savat idő előtt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2023.01.28. 19:18:19

Úgy látom az utóbbi időben némi Atletico-gén is bekerült a DNS-be.

Hozzáteszem jelentős arányban nagyjából az dönti el a bajnoki címek sorsát, hogy ezeket a szenvedős/határon billegős meccseket ki tudja behúzni, és ki veszít pontokat. Azt mondjuk nem mondanám, hogy kiválóan szórakoztatnának ezek a meccsek, de hát a fene belém és az igényeimbe.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.28. 19:03:02

Szerintem ezen a meccsen a legkevésbé gáz, hogy csak 1-0 lett a vége, elég masszívnak tűnt ez a Girona. Raphinha-tól és a 10-esünktől meg hiába vártuk a megváltást, egyik mélyebben van, mint a másik. Nem lennék meglepve, ha Xavi kérne mégegy támadót a nyáron.

A bírók ma is vakon, oda-vissza. Fati, Pedri sárgája vicc, ahogy a Girona edzője se értem mire kapott pirosat, még a zónáját se hagyta el (persze lehet valami nagyon csúnyát mondott).

Sok pozitívum nem volt ma, max annyi, hogy EG-nek nem volt ma életveszélyes hibája, ami pontokba került volna.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.28. 18:46:28

Andris írta:
2023.01.28. 18:34:45
Ha ezt erted megbukott jatekosok alatt, sajnos ez van, tenyleg ennyi ez a keret most es meg egy darabig. Ezzel kell fozni, ha serulesek vagy pihentetes van.
Nekem az EG és Alonso akart lenni a százszor bukott kategória.

Busi játszhat egy Girona ellen, de elfogyott 75 perc alatt mégis maradt, majd Kessie beáll csatár helyett, hát no comment.

Torre nem 0km mégse állt be, az se derült ki, hogy milyen lenne Alcorcon.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.28. 18:34:45

Troym írta:
2023.01.28. 18:24:35
Olyan érzésem volt mintha visszatérne a Valverde korszak, szürke játék minimális győzelmek, véletlenül se használt fiatalok, századszor megbukott játékosok.
Az elejevel egyetertek. Es nagyon orulok neki, mert mig Valverde keretenek az akkoriban egy visszalepes volt, ennek a keretnek (egyelore) egy igen komoly elore tett lepes. Egyelore elegedettek lehetunk azzal, ami tortenik. Egy ev mulva ilyenkor ugyanezzel vagy hasonloval mar nem lesz ugyanez elmondhato.

Arra szeretnem felhivni a figyelmed, hogy:
Xavi igenis hasznalja a fiatalokat. Eleve rohadt fiatal a keret, de tinikbol is tobb volt ma palyan. Az elso meccses, null kilometeres ifistakat viszont nem ilyen korulmenyek kozt kell becserelni, es meggyozodesem, hogy veluk se lennenk beljebb. Tokeletesen latszik, mennyire gyenge az egesz kispadunk, a real elleni kezdon kivul kb senki nem valo meg kozepes meccseken se a kezdocsapatba. Ha ezt erted megbukott jatekosok alatt, sajnos ez van, tenyleg ennyi ez a keret most es meg egy darabig. Ezzel kell fozni, ha serulesek vagy pihentetes van.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.28. 18:30:10

Messa írta:
2023.01.28. 18:24:07
abreu írta:
2023.01.28. 18:20:22
Azért azt terhet amit szélső támadók a ~nulla teljesítményükkel a csapatra tesznek meccsről meccsre, nehéz lesz kompenzálni más területeken, és fenn tartani a szezonban végig.
Ez, hogy meccs végén azt a maradék kettő pályán levőt is le kell hozni (jogosan), mindent elmond róluk.
Az, hogy Fati és Raphinha hogy számol el ezzel a szánalmas nihillizmussal amit a kapu előtt műveltek, jó kérdés. Fati totális nulla, Raphinha játékban úgyszintén, annyi különbséggel hogy az elmúlt meccseken rendre bejött 1-1 megoldása. Ma még próbálkozásig sem jutott, egyszerűen nulla vállalkozókedv, semmi. Érthetetlen.
Lewy nélkül ez a támadóalakzat egy fabatkát sem ér sajnos.
Ennyit számít ha van Lewandowski, akkor ő tőle tart az ellenfél és rá koncentrálnak ezért Rafiéknak udvaribohóc formában is jutnak helyzetek
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.28. 18:24:35

Olyan érzésem volt mintha visszatérne a Valverde korszak, szürke játék minimális győzelmek,
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.01.28. 18:24:07

abreu írta:
2023.01.28. 18:20:22
Azért azt terhet amit szélső támadók a ~nulla teljesítményükkel a csapatra tesznek meccsről meccsre, nehéz lesz kompenzálni más területeken, és fenn tartani a szezonban végig.
Ez, hogy meccs végén azt a maradék kettő pályán levőt is le kell hozni (jogosan), mindent elmond róluk.
Az, hogy Fati és Raphinha hogy számol el ezzel a szánalmas nihillizmussal amit a kapu előtt műveltek, jó kérdés. Fati totális nulla, Raphinha játékban úgyszintén, annyi különbséggel hogy az elmúlt meccseken rendre bejött 1-1 megoldása. Ma még próbálkozásig sem jutott, egyszerűen nulla vállalkozókedv, semmi. Érthetetlen.
Lewy nélkül ez a támadóalakzat egy fabatkát sem ér sajnos.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.01.28. 18:23:49

bekészítettem a popcornt rafinnya, xavi meg az összes kedvenc mosdatásához. ez ma megint egy nagy semmi volt
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.28. 18:23:22

Kátánácsó, mindegy, ezért is három pontot adnak. Olaszos az utóbbi hetek időszaka, valahogy rúgunk egyet, aztán őrizzük a keservesen megszerzett elönyt,élvezhetetlen játékkal,vagy optimista szemléletben csak annyit focizunk, amennyit feltétlenül szükséges. :) Hosszú távon ezt mennyire lehet csinálni az más kérdés. Előre játékban nagyot kell fejlődni.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2023.01.28. 18:20:22

Azért azt terhet amit szélső támadók a ~nulla teljesítményükkel a csapatra tesznek meccsről meccsre, nehéz lesz kompenzálni más területeken, és fenn tartani a szezonban végig.
Ez, hogy meccs végén azt a maradék kettő pályán levőt is le kell hozni (jogosan), mindent elmond róluk.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.01.28. 18:19:45

Azt hittem, túl sok csatárunk lesz, most meg úgy tűnik, három sincsen. Óriási mázlink volt, meg a bírói tévedések is segítettek. Mi lesz így a MU ellen?
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.01.28. 18:17:38

Az, hogy az utolsó negyed órában 5 másodpercekre sem tudtuk megtartani a labdát, az megengedhetetlen. Kiscsapat módjára játszottunk a végén, bekkeltünk és izgultunk. Simán kikaphattunk volna, a gólon kívül helyzetünk sem nagyon volt, viszont ha kapunk kettőt, egy szót nem szólhatunk. Nem tudom hogy sikerül behúzni ezeket a meccseket, de az hogy még mindig csak 6 kapott gólnál járunk, az egy kisebb csoda.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.01.28. 18:17:18

Leon írta:
2023.01.28. 18:14:44
Ezek győzelmek olyanok mintha a Realt látnám játszani. Ha ők betudták húzni ilyen undorító játékkal a ligát akkor nekünk is be kell. :|
Fontos, hogy be tudjuk húzni az ilyen meccseket, de hosszútávon ez nem fog működni, hogy az ellenfél mindent kihagy, mi pedig begyötrünk egyet. Ha nem javul fel a teljesítményünk, akkor előbb-utóbb jönni fognak a pofonok.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.28. 18:15:06

Utolsó meccsünk Lewandowski nélkül, hála a jóégnek hogy sikerült megúszni, kb ennyi a pozitívum, de ilyenkor is tudni kell nyerni.

Raphinha kapu előtt sajnos akkora 0 lett mint FT, hihetetlen ez a mentális blokád.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.01.28. 18:14:44

Ezek győzelmek olyanok mintha a Realt látnám játszani. Ha ők betudták húzni ilyen undorító játékkal a ligát akkor nekünk is be kell. :|
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.01.28. 18:14:19

Hát gyerekek, ez borzalmas volt, minden szinten.

Legalább 3 pont, de nem rajtunk múlt.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.01.28. 15:48:46

Tényleg muszáj rotálni, remélhetőleg elől jobb lesz a helyzetkihasználás és eldől hamar.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.28. 15:12:33

TS - Alonso, EG, Araujo, Kounde - Busi, FDJ, Gavi - Dembele, Fati, Raphinha

Érdekes védősor, de sajnos valamikor rotálni is kell. Pedri-nél szerdán még arról volt szó, hogy nincs baja és játszhat ma, reméljük rendben van és csak pihen egy kicsit.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.28. 15:10:01

ts alonso eg araujo kounde gavi busi de jong dembele fati raphinha
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.24. 19:41:38

Kovbal88 írta:
2023.01.24. 17:25:51
Szerintem nincs igazad, olyan sebessége van a Dembinek, hogy már csak a pusztán azzal, hogy a pályán van folyamatosan leköti a védőket.
Eszemben sincs bántani Dembélét, örülök, hogy egészséges, és lehet rá számítani. De én is azt érzem, mint Bence, hogy a cseleinek, sprintjeinek ritkán van gyakorlati, gólokban mérhető haszna. Most vasárnap azt éreztem, hogy nem csapatjátékos, de lehet, hogy rosszul látom, vagy nem tudom jól megfogalmazni.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.24. 17:25:51

brazilfan írta:
2023.01.24. 14:38:32
Kár, hogy a higanymozgású Dembélé sokszor a saját lábára is csomót köt, vasárnap például semmilyen gólra váltható haszna nem volt a cseleinek. Nem mindig ismeri fel, hogy a csapat szempontjából mi a legjobb megoldás. A beadásai, lövései is hol ilyenek, hol olyanok, teljesen rapszodikus a srác.
Azt nem tudom, hogy Raphinha megérte-e vagy meg fogja-érni az árát, de azért mutatott már ezt-azt a képességeiből, emellett tud védekezni is.
Szerintem nincs igazad, olyan sebessége van a Dembinek, hogy már csak a pusztán azzal, hogy a pályán van folyamatosan leköti a védőket.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.24. 16:10:26

Andris írta:
2023.01.24. 15:51:58
brazilfan írta:
2023.01.24. 14:38:32
Kár, hogy a higanymozgású Dembélé sokszor a saját lábára is csomót köt, vasárnap például semmilyen gólra váltható haszna nem volt a cseleinek. Nem mindig ismeri fel, hogy a csapat szempontjából mi a legjobb megoldás. A beadásai, lövései is hol ilyenek, hol olyanok, teljesen rapszodikus a srác.
Azt nem tudom, hogy Raphinha megérte-e vagy meg fogja-érni az árát, de azért mutatott már ezt-azt a képességeiből, emellett tud védekezni is.
Én speciel tisztán emlékszem egy cselsorozatra, ami után tökéletes gólpasszt adott (volna, ha Kessié nem kezd el cselezni üres kapura lövés helyett, vagy csak fele olyan lomha mint amilyen). De volt szerintem ott még több is. Amúgy meg tényleg a rosszabb meccseinek egyike volt.

Nemtom tényleg ez-e a téma, mert most nem tudom végigolvasni, de ne hasonlítsuk inkább Dembelét Raphinhához. Egyelőre ne. Az egész csapatnak nem megy a góllövés, se a gólpassz adás, kivéve Pedrit, Gavit és Lewyt. Ennyi erővel lehet hogy Jordi Alba vagy Frenkie is jobb támadó, mint Dembelé.

Dembi sokat bukdácsol, továbbra se a legélesebb kés a fiókban, de attól még nem kell vaknak tettetni magunkat. Sokkal több veszély van a játékában, mint a brazilnak. Ez kb 10ből 9 meccsen így van, és szerintem nicns annyi a brazilban, hogy akár csak megközelítse. (Ha ebben a legutolsóban nem lesz igazam, azt legkevésbé sem bánom.)
Raphinha már vagy 10 meccse előzi Dembélét. Nem minden egyes meccsen, van, mikor nem, de általánosságban. Az, hogy nekem szemre is így van, egy dolog, mert jobban kedvelem, de minden statisztika is alátámasztja, és a számok makacs dolgok. Az, hogy ne hasonlítsuk hozzá, mikor jobbak a számai, az azért mindenképp nagyon durva. Lejjebb írtam, jobb a gólpont statja, mint Dembélének, és kb Mahrez szintjén van, Sakáénál meg jobb, és ők azért összehasonlítási alap, nem is kicsit. Ha Messi utáni űrt keressük, akkor gyenge, de amúgy bő 110 percenként gólpasszt adni komoly fegyvertény. És ha mindehhez hozzáveszed azt, hogy Dembélé mindig elöl álldogál, Raphinha meg sprintek után szerelget a saját 16-osán akár utolsó emberként (Getafe ellen is volt ilyen, az egyik végül lesnek intett helyzetet ő blokkolta, legutóbb Dembélé úgy rúgott pl. gólt, hogy Raphinha végigfutott a szélen, szerelt a saját 5-ösén, kihozta a labdát egyérintőbel, és ment a labda Dembéléhez, aki elfutott a kontrával), akkor ez még durvább, mert ő az egész meccsen folyamatosan dolgozik, Dembélének meg csak elölre kell koncentrálnia. De még így is minden meccsen brutális labdákat rak be vonalak mögé, és ismétlem, több gól/gólpassza van, mint a franciának, ezek tények, nem a képzeletem szüleményei. Az utolsó 11 meccsén meg bő 50 percenként jegyez gólpontot, ami döbbenetes stat, tényleg nem tudom, mi lehet neked a jó, ha ez nem.

Dembélé a világ egyik, és a csapat messze legjobbja 1v1-ben, főleg, ha megy neki, de sokra megyük vele, ha 2 sikeres csel után belevezeti a 3. emberbe.

Az meg hogy Pedri és Gavi tudnak csak gólt/gólpasszt adni, teljesen szürreális. Pedrinek 0(!!!!) darab gólpassza van minden sorozatot tekintve, gólja tényleg van 5, ez kp-sként kiemelkedő. Raphinának kétharmadannyi játékperccel van 4/7-es statja, és minden meccsen elcseszünk egy ziccert a labdáiból.
Gavinak van 1 db gólja és 5 gólpassza minden sorozatban. Nem rossz, a korához képest meg kifejezetten jó, de hogy egyedül ők ketten tudnak gólpontot összehozni, mikor Raphinha a csapat 2. legjobbja ebben statisztikailag is, az nagyon durva túlzásnak tűnik.

Ha veszély alatt azt érted, hogy ki ver meg többször játékost 1v1-ben, jogos. De veszélyt 8 másik módon is lehet teremteni, Raphinha belőtt-löbbölt kreatív passzai, kényszerítői a valóságban többet érnek, mert nettó gólhelyzeteket jelentenek, Dembélé meg nagy ritkán jól dönt a végén, és akkor abból is gólhelyzet lesz, de önmagában a csel nem jelent semmit. Ha jó lenne a vége, a világ legjobbjai között lehetne, de nem tudom, ehhez fel tud-e nőni fejben, ha ilyen korára 5 év itt töltött idő alatt nem sikerült.

Az sem véletlen, hogy Raphinháért jó pénzért is sokan versenyeztek (és most is akarja vinni a két nagy londoni klub), Dembélét meg ingyen nem akarta elvinni a kutya sem. Mert rohadt látványos, ahogy kígyózgat a jobb meccsein, és sokszor értelme is van, de a 90 perces workrate-je valami tragikus. És iszonyat nagy klasszisnak kell lennie valakinek, hogy ettől eltekintsen bárki is (pl. Messi, aki szerintem még mindig jobban védekezik, mint a franciánk). Dembélé meg nem az, hiába ügyes, meg veszélyes.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.24. 15:51:58

brazilfan írta:
2023.01.24. 14:38:32
Kár, hogy a higanymozgású Dembélé sokszor a saját lábára is csomót köt, vasárnap például semmilyen gólra váltható haszna nem volt a cseleinek. Nem mindig ismeri fel, hogy a csapat szempontjából mi a legjobb megoldás. A beadásai, lövései is hol ilyenek, hol olyanok, teljesen rapszodikus a srác.
Azt nem tudom, hogy Raphinha megérte-e vagy meg fogja-érni az árát, de azért mutatott már ezt-azt a képességeiből, emellett tud védekezni is.
Én speciel tisztán emlékszem egy cselsorozatra, ami után tökéletes gólpasszt adott (volna, ha Kessié nem kezd el cselezni üres kapura lövés helyett, vagy csak fele olyan lomha mint amilyen). De volt szerintem ott még több is. Amúgy meg tényleg a rosszabb meccseinek egyike volt.

Nemtom tényleg ez-e a téma, mert most nem tudom végigolvasni, de ne hasonlítsuk inkább Dembelét Raphinhához. Egyelőre ne. Az egész csapatnak nem megy a góllövés, se a gólpassz adás, kivéve Pedrit, Gavit és Lewyt. Ennyi erővel lehet hogy Jordi Alba vagy Frenkie is jobb támadó, mint Dembelé.

Dembi sokat bukdácsol, továbbra se a legélesebb kés a fiókban, de attól még nem kell vaknak tettetni magunkat. Sokkal több veszély van a játékában, mint a brazilnak. Ez kb 10ből 9 meccsen így van, és szerintem nicns annyi a brazilban, hogy akár csak megközelítse. (Ha ebben a legutolsóban nem lesz igazam, azt legkevésbé sem bánom.)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.24. 14:56:19

bence0330 írta:
2023.01.24. 14:12:44
A brazilnak fekete-fehéren jobb már a gólpont/perc mutatója, mint Dembélének (113 percenként vs 125 percenként, összehasonlításképp Mahrez pl. 110 percenként, Salah 105 percenként, Saka 130 percenként... szóval nem rossz az...) úgy, hogy feleannyiért vettük, első fél évében van és kevesebbet keres, ráadásul közben a mezőnyben is sokkal többet tesz bele nála az 1v1-eken kívül. Nem tudom, ki lenne érdekesebb hamis kilencesben, Raphinha okosabban, tudatosabban indul leshatárokról, Dembélé meg sokkal követhetetlenebb és jobb 1v1-ben, illetve mindkét oldaláról ugyanúgy lő, ami nagy előny. Dembélé kicsit magabiztosabb egyelőre a kapu előtt, szóval rá szavaznék. Az a baj, hogy mindketten elég elnyomhatóak, a brazil belemegy a harcba, de nem túl acélos, Dembélé meg bele sem megy egy ütközésbe. Ettől függetlenül nekem tetszett, mikor Dembélé ott töltött egy félidőt. Persze ehhez az egész betömörülő ellenfél ellen nemigen működne, csak amikor van helyük beindulgatni. Betömörülő védelemnél meg lehet egy ilyen random névnek mint Kessiének is több értelme lenne ott. Koeman szeritem őt vagy Araujot tenné be ilyen 9-eshiányban, Xavinál nem jellemzőek ezek a próbálkozások.

De szerintem a múltkori 9esbeli fiaskó után ebből valami center nélküli felállás lesz majd.
Én azért nézném meg inkább mert neki sokkal jobb a szeme, magasabb a játékintelligenciája nagyon komoly labdákat tudna osztogatani. Ha meg elsül onnan egyszer-kétszer a lába nem biztos hogy megköszöni az ellenfél. Dembélé nagyon gyors, jól cselez, viszont ő akkor veszélyes igazán ha van területe. Lehet, hogy ki tud brusztolni egy-két lövőhelyzetet magának, de nem hiszem hogy annyira ízlene neki, sokkal többet tudna adni szélen, főleg ha ezzel a brazil kerülne ki a jobbosra. Persze jó-jó, de valljuk be jelenleg Dembélé a legerősebb játékosunk a poszton. Az hogy ki a jobb 1vs1-ben ott nem jönne ki.
Én nagyon megnézném milyen labdákra lenne képes a brazil, biztos, hogy benne lenne a lábában néhány assist. A távoli/középtávoli lövésekben pedig szintén felé dől a mérleg nyelve. Persze ha mer próbálkozni.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése