Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.23. 15:20:02

tekintve, hogy kapust csak nem kell cserélni, ha ki lesz használva a 3 csere, jó eséllyel újoncot avathatunk.

ez a meccs pedig egyike azon kevés meccseknek, ahol tényleg csak a győzelem számít, ilyen sok sérülttel nem várok gálát, csak 3 pontot, de az nagyon kell.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.11.23. 15:17:44

Remélem Dongou kap minimum 10 percet. 8) Jó lenne, ha lőne is egyet. :P
Amúgy ettől a sebzett csapattól is gálát várok ma.
Tippem 5-0, a 3 támadónk lő gólt, meg Fab és Dongou. :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.23. 15:12:55

On the bench: Oier, Song, Puyol, Sergi Roberto, Adama, Dongou and Mascherano.

Jó lesz ez, Dongou és/vagy Adama jöhet majd pár percre a végén.

Visca el Barça!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.23. 15:12:18

Pinto; Montoya, Pique, Bartra, Adriano; Busquets, Iniesta, Cesc; Pedro, Neymar y Alexis
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.11.23. 10:01:48

Alcantara írta:... Én Fabregas miatt bízom egy jó játékban. Az idén amikor ő van a pálya közepén, elég jól tolja.
Sokat szapultam tavaly Cesc-et, viszont ez tény.Öröm az ürömben, hogy Xavi lesérült...
Forca Barca
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.23. 09:41:35

Sok a sérült plusz válogatott meccsek után vagyunk, de hazai pályán a Granadát, ha nem is 4-5 gólos különbséggel, de illene megverni. Főleg úgy, hogy jövőhéten Bilbaoba látogatunk, ahonnan koránt sem biztos, hogy 3 ponttal tudunk távozni.

A Granada is jóval bátrabban fog játszani annak tudatában, hogy jelenleg kissé megtépázott a keretünk, úgyhogy könnyű meccs biztosan nem lesz. Tata szerintem semmi meglepőt nem fog húzni, középen Cesc, elől pedig a jelenleg egészséges támadóhármas.
Az egyetlen kérdés, hogy melyik páros fog szerepelni a védelem közepén.

Egy nem túl nagy iramú és nem túl szórakoztató 90 percre számítok, de mindenképpen a kötelező 3 ponttal a végén.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.11.23. 08:18:43

Jó ez a kezdőcsapat. Inkább a minőségi csere hiánya lehet probléma. Remélem mire a szokásos 60. percre gördül a mutató, addigra eldől a meccs lényegi része.
A Granada az idén 6 idegenbeli meccsén 5 gólt kapott. Elég masszív védelemnek tűnik. Ellenben 5 gólt is rúgott, nyilvánvaló, hogy sok helyzetük most sem lesz. Remélem a kis argentin szélsőt (Buonanotte) "megeszi" a védelmünk, a többi talán kevésbé veszélyes.
Elől kell betalálni hamar lehetőleg. Én Fabregas miatt bízom egy jó játékban. Az idén amikor ő van a pálya közepén, elég jól tolja.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.22. 17:39:35

nzxtpo írta:Értem én, hogy nem fognak nagy szerepet kapni, de valaki magyarázza el, hogy miért nem 2 játékost hoznak fel a B-ből ?
Gondolom nem szeretnék a B csapatot sem kiejteni a másodosztályból csak azért, hogy a kulcsembereik végigpadozhassák a nagyok meccsét. Ha gáz van, akkor ott van még mindig Dongou.
Azért az durva lenne, ha azon menne el a meccs, hogy Adama áll be a 86. percben és nem Dani Nieto.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2013.11.22. 16:36:42

Értem én, hogy nem fognak nagy szerepet kapni, de valaki magyarázza el, hogy miért nem 2 játékost hoznak fel a B-ből ? Vagy miért játszik még a Juvenil A-ban, ha rá számítanak ilyen szerencsétlen helyzetekben ?
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.22. 16:35:42

Remélem Tata előveszi erre a meccsre a Valladolid elleni felállást, ahol Neymar volt középen, Alexis és Tello pedig a két szélen-utóbbi helyett most Pedro kezdhet. Az a derbi nagyon tetszett, gördülékeny, könnyed, és látványos volt a játékunk. Adamára, és Dongoura én is nagyon kiváncsi lennék, remélem úgy alakul majd a meccs, hogy legalább egyikük tud szállni pár percre.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.22. 16:06:59

Na, Tata ezzel a kerettel feldobta a napomat. :) Dongou, Adama... =D> 8)

Nyilván nem fognak kezdeni, de azért örülnék, ha kapnának pár percet a végén, ha már úgy látszik, hogy el van döntve a meccs. (Egyébként ez talán egy jelzés is Sanabriáék felé... Dongouék szépen csendben teszik a dolgukat, nem gondolkodnak a távozáson, az ügynökük sem kavarja a... igen, azt, erre be is kerülnek a keretbe, nem úgy, mint a paraguayi.)

Kemény meccsre számítok a sok hiányzó miatt és annak tudatában, hogy a Granada elég masszívan védekezik idén.

Neymarra ezúttal is kulcsszerep hárulhat, bízom abban, hogy hátára tudja venni a csapatot és megnyeri nekünk a mérkőzést. 8) Vagy ha nem ő, akkor Cesc, Sánchez vagy éppen Puyol. Teljesen mindegy, most kivételesen egyetértek Bobbal, legyen meg a három pont, más nem számít. :lol:
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.11.22. 15:14:55

Kicsit tartok ettől a meccstől. Rengeteg a sérült, válogatott szünet után jövünk, ráadásul sokan utaztak nagy távolságot a napokban. A frissességgel mindenképpen akadhatnak problémák. Mindezek tetejében még egy olyan "kötelező" házi feladata van a csapatnak, ami csak elsőre tűnik könnyűnek. A Granada eddig egészen jól szerepel a bajnokságban, nagyon masszív a védelmük (holtversenyben a harmadik legkevesebb kapott gól), ráadásul úgy tűnik, hogy idegenben még jobban is megy nekik. Csak mi kaptunk náluk kevesebb gólt idegenbeli meccsen. Igaz, hogy a góllövésben nem jeleskednek, de nagy valószínűséggel ők nem is ezért jönnek, hanem egy kibekkelt 0-0-ért.
Lionel Kicsi Messi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 988
Csatlakozott: 2007.12.28. 12:51:09
Tartózkodási hely: Kaposvár

2013.11.22. 14:35:12

Barcaman1993 írta:
shutterisland írta:facebookon 18 fős keretet olvastam.

pinto, oier,
pique, puyol, bartra, mascherano, montoya, adriano
song, busquets, roberto,iniesta, cesc
pedro,neymar,alexis,dongou,adama
Ezzel pont egy épkézláb kezdőt fel tudunk rakni a Granada ellen. Még szerencse, hogy otthon toljuk. A lényeg azt hiszem most "csak" a győzelem lesz. Azért ez elég necces, mert ha változtatni kell, akkor nagyon sok mindent nem fogunk tudni. Montoya és Adriano kezdetése nem kérdés. Nagyon jó lenne, ha a Puyol-Bartra páros kezdene és majd az Ajax ellen is. A Piqué-Mascherano duót tartogassa csak Martino a Bilbao ellen. A középpálya egyértelmű. Ini és Busi alap. A kérdés, hogy Cesc elől, vagy a kp-n játszik. Ha elől, akkor nyilván Song kezd. A csatársor is tiszta. Neymar és Alexis alap, a kérdés, hogy Pedro, vagy Fabregas játszik elől. Bár Dongout is simán megnézném kezdőként középen, de túl sok a hiányzó, hogy most próbáljuk ki a srácot. Nagyot nehéz lesz tévedni a kezdő összerakásában...
+ azt se felejtsük, hogy válogatott szünet volt, nem mindig voltunk jók a szünet utáni első meccsen, mondjuk idén még ez sem volt gond :)
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.22. 14:00:22

shutterisland írta:facebookon 18 fős keretet olvastam.

pinto, oier,
pique, puyol, bartra, mascherano, montoya, adriano
song, busquets, roberto,iniesta, cesc
pedro,neymar,alexis,dongou,adama
Ezzel pont egy épkézláb kezdőt fel tudunk rakni a Granada ellen. Még szerencse, hogy otthon toljuk. A lényeg azt hiszem most "csak" a győzelem lesz. Azért ez elég necces, mert ha változtatni kell, akkor nagyon sok mindent nem fogunk tudni. Montoya és Adriano kezdetése nem kérdés. Nagyon jó lenne, ha a Puyol-Bartra páros kezdene és majd az Ajax ellen is. A Piqué-Mascherano duót tartogassa csak Martino a Bilbao ellen. A középpálya egyértelmű. Ini és Busi alap. A kérdés, hogy Cesc elől, vagy a kp-n játszik. Ha elől, akkor nyilván Song kezd. A csatársor is tiszta. Neymar és Alexis alap, a kérdés, hogy Pedro, vagy Fabregas játszik elől. Bár Dongout is simán megnézném kezdőként középen, de túl sok a hiányzó, hogy most próbáljuk ki a srácot. Nagyot nehéz lesz tévedni a kezdő összerakásában...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.22. 13:51:57

facebookon 18 fős keretet olvastam.

pinto, oier,
pique, puyol, bartra, mascherano, montoya, adriano
song, busquets, roberto,iniesta, cesc
pedro,neymar,alexis,dongou,adama
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7409
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.21. 15:46:26

shutterisland írta:hát ennyi sérültet...

ugye messi,jds,valdes és afellay (ő is itt van :D) biztosan nem foghatóak hadra egy ideig.
alvesről ma 7-10 napot írtak, xavi és tello esetében azt írták, hogy a granada ellenit kihagyják.
cesc-ről nem sokat tudok, csak annyi, hogy ugye jegelték a lábát a betis meccsen, albáról is annyit, hogy már edzett a többiekkel, nem tudom milyen állapotban van.
pique és mascherano esetében bízom abban, hogy nincs gond.

jó esetben a kezdő és a pad :

pinto - adriano,pique,masch,montoya - busq,ini,cesc - neymar,pedro,alexis
oier,puyol,bartra,alba,song,roberto,cuenca

még a kezdő tűrhető, de ha a pad ilyen gyenge lesz, akkor a meccsbe nem fog tudni sehogyan belenyúlni tata.
Cesc elvileg egészséges. Nem volt túl súlyos a sérülése, de nem biztos, hogy 100%-os. Piqué szinte biztos hogy kihagyja a meccset a Granada ellen, jó esetben ott lesz a padon. Szerintem Bartra fog kezdeni Puyollal, mert Masch se tökéletes, Tata pedig úgyis őket favorizálja párban.
A legnagyobb gond tényleg az, hogy a padon is igazán Song az egyetlen aki minőségi játékos és ténylegesen hadra fogható. A támadósorba szinte lehetetlen belenyúlni, max. ha Cesc-t feltolja a kp-ra meg SR-t vagy Songot beteszi. Arra amúgy tényleg kíváncsi leszek elől milyen lesz a felállás. Beteszi-e Tata újra Neymart középre vagy inkább Alexist. :-k
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.21. 15:04:33

most akkor messin, alvesen, meg vityán kivul ki az aki 100% h nem lesz padon sem?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.21. 13:40:12

akkor attól függ, hogy xavi és tello közül lesz e valamelyik hadra fogható annyira, hogy legalább a lócára le lehessen ültetni.

ellenkező esetben a fél padot feltölthetjük a b-ből, az érdekes lenne. :mrgreen:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.21. 13:30:08

shutterisland írta: cesc-ről nem sokat tudok
"Tuesday’s session also saw Cesc Fàbregas back in full training, whilst Jordi Alba and Gerard Piqué continued to work apart."
Hivatalos oldalról. Ez alapján Piqué sérülése a súlyosabb. Alba pedig elvileg még egy hónapig nem bevethető, szóval őt szerintem a pad közelébe se rakd.
Utálom magam, de Xavi sérülésének most örülök, mert ez talán azt jelenti, hogy Cesc-et nem fogja erőltetni támadóként Tata. (Már ha egyáltalán játszik.)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.21. 13:16:46

hát ennyi sérültet...

ugye messi,jds,valdes és afellay (ő is itt van :D) biztosan nem foghatóak hadra egy ideig.
alvesről ma 7-10 napot írtak, xavi és tello esetében azt írták, hogy a granada ellenit kihagyják.
cesc-ről nem sokat tudok, csak annyi, hogy ugye jegelték a lábát a betis meccsen, albáról is annyit, hogy már edzett a többiekkel, nem tudom milyen állapotban van.
pique és mascherano esetében bízom abban, hogy nincs gond.

jó esetben a kezdő és a pad :

pinto - adriano,pique,masch,montoya - busq,ini,cesc - neymar,pedro,alexis
oier,puyol,bartra,alba,song,roberto,cuenca

még a kezdő tűrhető, de ha a pad ilyen gyenge lesz, akkor a meccsbe nem fog tudni sehogyan belenyúlni tata.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.11.20. 10:36:41

Most akkor a mai álláspont szerint a sérültek között szerepel: Valdés, Messi, Xavi, Piqué, Cesc, Alba, Tello, Alves és Mascherano. Noha utóbbi kettőnek azt írják nem komoly, és Piqué valamint Cesc is közel a visszatéréshez, mit ne mondjak elég cefet a dolog... :roll:
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.11. 10:49:56

Ahogy kezdtük ez a meccset, kis túlzással csoda, hogy 3 ponttal távoztunk. Valdés és Bartra mentéseinek sokat köszönhetünk, mert ha 1-2 helyzetét értékesíti a Betis, akkor bizony könnyen megégtünk volna. Eléggé álmosan kezdtük a meccset, abszolút nem törekedtünk rá, hogy kontrolláljuk a játékát, inkább csak lézengtünk és kicsit úgy éreztem, hogy emiatt is bátorodtak fel egyre jobban a hazaiak.

Aztán pechükre ez lett a vesztük, nagyon kinyíltak és sikerült kihasználnunk. Nagyjából a Betis buta hibáinak köszönhetjük ezt a 3 pontot, mintsem magunknak, de várható volt, hogy nem fogjuk könnyen abszolválni ezt a túrát.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.11.11. 08:19:44

Vakmacska írta:Nos hát...
Messi.. nem jó hír
Neymar: jó volt, nem csoda a csere, faragták rendesen. Az, hogy még ő is lesérüljön, nem hiányzik.
Xavi: elég szürke volt.
Pedro: nekem tetszett a játéka
Fabre: végre egy edző, akinek sikerült megtalálni a posztját.
Alves: a negatív véglet. Végig gyenge volt, fentragadt szokás szerint, és a tizi a végén feltette a pontot az i-re
Song: csöndes iparosként hozta le a meccset, jól játszott, sallangmentesen.
Iniesta: kezdi érezni a játékot. Jöttek tőle szépen a bepasszok.
Valdes: nagyon jól védett, úgy tűnik jót tesz neki, hogy eldöntött dolog, hogy lelép.
Puyol: hát, elkövetett egy-két hajmeresztő bakit

A fiatalok remekül teljesítettek, bár Tello és S Roberto nem sok lehetőséget kapott.
Remélem a kupameccsen több lehetőségük lesz.

A csapat elég könnyedén vette a meccset, túlságosan is. A 2. félidő elején totál alvászat volt, nagyon kellett a harmadik gól.


A bírókról meg no comment. Ami les, engedi, ami nem volt az azt belengeti, rengeteg szabálytalanságot elnézett. Szóval csak a szokásos.

Betis: szimpatikus csapat, nem adták fel.
Messiről, írtam a topkjában, Neymar:azért egy kissé aggaszt, hogy sok a kihagyott helyzete de a játéka így is klasszis.
Pulyol: soha még ilyen gyengének nem tűnt nekem, hiába ő is a teljes terheléshez volt szokva.....,Xavi: bizony ma a középpályán (is!) gyorsan és sokat mozgó ellenfél miatt gyakorta ő is csak nyomozta a labdát....ritka az ilyesmi! Iniesta: javul! benne is volt egy kis nagyképűség(túlzott lazaság) amikor el is szedték tőle a labdát(vagy megelőzték) de azért egyre jobban mozog. Fabre: cca. ilyesmire képes de vegyük hozzá, hogy egy laza védelmi alakzattal szemben(!) Alves: azt mondanám egy kész ámokfutás amit művelt, de ezzel együtt is jó párszor megverte a védője, vagy ott sem volt, a lerántás pedig ostoba és indokolatlan volt, mentségére: volt néhány jó beadása is.Montolya: sajna ő is átjátszható, ha gyors és jól cselez a szélsője..( persze, mondhatnánk : ki nem?!)Bartra:néhányan itt egyértelműen jónak ítélik, pedig szerintem az első 30 percben lépten nyomon átverték...(azért ebben a periódusban is volt egy nagy mentése, tudom) szóval azt mondanám: fokozatosan lendült játékba... Pedró : jól mozgott tegnap valóban.Valdés: amit védett azt kellett is...( az ő szintjén elvárható...)
Betis: igaz amit eddig írtunk róluk, de azért: a Barca ellen valjuk be ez egy elhibázott taktika volt, a másik: a faragást túl is teljesítették...
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.11. 02:53:04

szerintem is bőven adható volt, főleg ha megnézzük, hogy az abate vs neymar szituban is befújták.

nem beszélve arról, hogy egyébként is ha a lelkes hazai csapat, lelkes közönséggel az utolsó percekben 0-4-nél ilyen helyzetbe keveredik, akkor bármennyire is helytelen, a sporit is gyakran elviszi a szíve, és a kétes tizit is megadja.
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.11. 01:27:30

Yokozuna írta:A végén érthetetlen, és felháborító tizenegyest adott a szerepelni vágyó idióta bíró, ami szerencsére már nem befolyásolt semmit.
Hogyne...az egy dolog, hogy a labdát elrúgta, de a bal kezével a pocogány bal vállát olyan szépen ki akarta tépni a helyéből, hogy öröm volt nézni. Szerintem jogos volt a bünti.
Válasz küldése