Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.26. 12:56:20

Deluigi írta:
2023.11.26. 12:29:21
LG írta:
2023.11.26. 12:00:41
Most jön három rangadó, lehet javítani. Ha sikerül, akkor utólag teljesen védhető lesz a Rayo elleni pihentetés, és Xavi igazolva lesz. Ha nem, akkor inogni fog a pad, jogosan.
szerintem sokan itt tevedtek, Xavi alatt sosem fog inogni a pad

o az uj Simeone, teljes mertekben bizalmat szavaznak neki, minden korulmenyek kozott

a legrosszabb, ami tortenhet a Barcanak, az, ha lemond, megszakad a folytonossag es kezdodik elolrol a csapatepites
Tisztában vagytok azzal, hogy a jövőnket zálogosítottuk el?
Soha nem volt csődben a klub, laportáèk meg akarják ismètelni a "virtuóz ciklust".
Ha kiesünk ismèt a BL-ből simán meneszteni fogják.
Nem is èrtem, van aki èvekig elnèznè ezt a játèkot, azèrt, mert Xavi az edző?
Az FC Barcelona nem engedheti meg a folyamatos BL kiesèseket, nèzhetetlen játèkot, presztízs/marketing csökkenèst, főleg amikor új stadiont èpít, ès attól várja a bevètelnövekedèst, hogy felvegye a versenyt a PL-el.
Sokkal szerènyebb klubok, sokkal kisebb nevekkel, edzővel jóval jobb játèkot mutatnak.

A klub akkor fog csődbe menni, vagy kiscsapattá avanzsálni, ha hagyják visszaesni a színvonalat. (Zaragoza, Santander, Malaga illetve Valencia, lassan a Sevilla)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.26. 12:42:27

Szerintem csapatépítésre van szükségünk. Próbáltuk resetet nyomni, de sok olyan játékossal, akik nem elég jók az elvárásokhoz.

Amikor kifogásokkal jövünk, nem szabad elfelejtenünk, hogy ez az ellenfél oldalán is érvényes. A Rayo nélkülözte például a leggólerősebb játékosát. Nagybarcelonával meg egyetértek abban, hogy szomorú, ha egy Rayo ellen már ilyen kifogásokra szorulunk. Akkora a különbség a két költségvetés között, hogy őket kifogás nélkül, a B csapattal is le kellene tudni győzni. De valamiért nem akarjuk elhinni, hogy fontos a mélység. Penáról már az előző szezon végén lehetett tudni, hogy elég szerencsétlen, olyanokat bénázott, amikor esélyt kapott. Neto-ban sem volt korábban sok köszönet.

A góljuk szerintem is les volt. Nekünk nem adták meg pár héttel ezelőtt egy találatunkat, mert valaki egy lövésnél belógott, és az zavarja a kapust a kilátásban, tehát játékba avatkozik. Raphinha esete nálam büntető, de nemrég le lett itt írva, hogy milyen puhány manapság a futball, nem kell mindent befujkálni. A játékvezető lehet, hogy olvasta a fórumot, és okult belőle. Hozzáteszem, egyre több a szabálytalanság, a Rayo bőven 20 felett szabálytalankodott, úgy, hogy egyre több odaszúrást le sem fújnak. Tagadhatjuk, de ennek is köze van a sok sérüléshez. Szóval, nálam ez büntető, de sokaknál nem, a bíró, mondhatni, a mainstream véleményt osztotta.

Engem a teljesen elképzeléstelen játékunk aggaszt, sokkal inkább, mint az eredmény. Deluiginak igaza van, Xavi alatt nem fog inogni a pad. Vagy magától távozik a szerződése lejártával, vagy itt lesz még nagyon sokáig. Én nyomnék egy resetet, de Laporta ezt nem fogja megtenni. Hangoztatta is, hogy maximális a bizalom Xavi irányába.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.26. 12:38:06

Deluigi írta:
2023.11.26. 12:29:21
LG írta:
2023.11.26. 12:00:41
Most jön három rangadó, lehet javítani. Ha sikerül, akkor utólag teljesen védhető lesz a Rayo elleni pihentetés, és Xavi igazolva lesz. Ha nem, akkor inogni fog a pad, jogosan.
szerintem sokan itt tevedtek, Xavi alatt sosem fog inogni a pad

o az uj Simeone, teljes mertekben bizalmat szavaznak neki, minden korulmenyek kozott

a legrosszabb, ami tortenhet a Barcanak, az, ha lemond, megszakad a folytonossag es kezdodik elolrol a csapatepites
Nagyjából én is ezt tartom a lényegnek.
És jónak is tartom ezt az irányt, a klub helyzetét figyelembevéve mindenképpen.
Ettől még nincs garancia arra, hogy beválik, de ami a MU vagy a PSG vagy a Tottenham, esetleg a Chelsea edzői székével folyik hosszú évek óta, azt nem akarom a Barcánál látni.
Nyilvánvalóan sokak számára az lenne a kívánatos itt a fórumon, állandóan erre utalgatnak. Nagy edzőneveket kellene hozni, vagy éppen már berobbant edzőket. Ezek a csapatok ezt csinálják, és semmivel nincsenek beljebb, mint mi.
A különbség csak az, hogy mi csődbementünk, náluk meg van pénz. Másként fogalmazva: náluk egyáltalán nem válik be a stratégia, hogy magasan jegyzett edzőket hoznak, nálunk még annyival is nehezebben válhatnának be, hogy nem tudunk nekik anyagi keretet biztosítani csapatépítéshez.

UI: és ezért tartanám fontosnak, hogy aki csak teheti (szurkoló, ex játékos, jelenlegi játékos, akárki) álljon ki emellett teljes mellszélességgel. Laportáék végre hoztak egy szerintem szakmailag kifogástalan döntést, és nem szeretném, ha a választói nyomás ezt egy ponton felülírná. Ismerve Laportát, erre van pedig esély.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.26. 12:29:21

LG írta:
2023.11.26. 12:00:41
Most jön három rangadó, lehet javítani. Ha sikerül, akkor utólag teljesen védhető lesz a Rayo elleni pihentetés, és Xavi igazolva lesz. Ha nem, akkor inogni fog a pad, jogosan.
szerintem sokan itt tevedtek, Xavi alatt sosem fog inogni a pad

o az uj Simeone, teljes mertekben bizalmat szavaznak neki, minden korulmenyek kozott

a legrosszabb, ami tortenhet a Barcanak, az, ha lemond, megszakad a folytonossag es kezdodik elolrol a csapatepites
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.26. 12:24:16

csababarca írta:
2023.11.26. 11:42:38

Igen a kifogás meg a hátráltató tényező között van különbség, ezt elismerem.
Lehet nem volt szerencsés a megfogalmazás.

De szerintem ott baj van, amikor egy rayo elleni bajnoki után ezekre kell utalgatni, ráadásul nem egyedi eset, mert tendencia, hogy minimum egy félidőt alszunk, és fogalmunk nincs mi történik a pályán.

Én csak azt mondom már elég régóta, amit meg Ti nem akartok elfogadni, hogy egy ennél szűkebb, gyengébb képességű játékosokból álló keretnek is illene mostanra már valami kirajzolható koncepció szerint fociznia.
Lehet az én szegénységi bizonyítványom, de én ilyet csak elvétve tapasztalok.

És az, hogy van három egyértelműen hibás VAR döntés, az a Te véleményed, nem pedig egy objektív tényező. Az eredményt befolyásolhatja, rendben van. De a játékunk minősége akkor is rossz, amikor éppen Araujo befejeli az utolsó másodpercben a győztes gólt, meg akkor is, amikor X-elünk.

Napokat vitatkozunk 1-1 játékosról, hogy mekkora spíler, vagy sem, de igazából a pályán kellene megmutatni. Ha nem sikerül az mind játékos felelősség, mind az edző felelőssége, legalábbis szerintem.
Lehet akármilyen jó kvalitású Raphinha, ha érdemben ez a pályán nem mutatkozik meg.
Szoríthatott ki mindenkit is Ferran a Cityből két éve, ha itt 2-3 meccses fellángolásokon kívül inkább kút mint sem.
Folytathatnám a sort, de felesleges.

De mondom, nekem a legproblémásabb, hogy nem tudunk egy olyan focit játszani, ami felismerhető (és pozitív) jegyeket tartalmaz. Pedig szerintem az állomány az ebből a szempontból mindegy, mert nálunk gyengébb spanyol csapatoknál is látom pl ellenünk, hogy mit akarnak focizni, és azt hogyan szeretnék megvalósítani. Persze nem mindig sikerül, mert itt már bejön a képbe az egyéni képesség, és az ellenfél.
Èn is így látom. Elfogadom, hogy máskènt látjuk a dolgokat, de ez a kifogáskeresès nekem is sok, ès nem akarok senkit megbántani, de hogy lehet összehasonlítani egy 6-800 milliós költsègvetèsű ès 50-100 milliós költsègvetèsű CSAPATOK helyzetèt?
Kiemelnèk ilyen szavakat, hogy koncepció, struktúra, tendencia. Nem egyes rosszul sikerült meccsek vannak kiemelve. Egy jobb La Liga szezonban nem lennènk az első 6-ban sem.

Xavi nyilatkozataiban is ezeket kifogásoltam. Koeman ha kimondta az igazságot a fejèt követeltèk.

A mostani interjú teljesen más volt, ha hozzáveszem az arckifejezèsèt, azt kell mondanom, hatalmas a baj, így a Porto meccs előtt.

LG: teljesen igazad van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.11.26. 12:30:53-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.26. 12:00:41

davi10 írta:
2023.11.26. 11:19:03


Amellett, hogy Romeu teljesen alkalmatlan, Lewandowski megint nem tud egy labdát se átvenni, Yamal még mindig tök súlytalan, Pena-nak 3 mp kell mire méltóztatik felkelni, stb. lehessen már megemlíteni, hogy mondjuk Frenkie sérülésből jött vissza, az ellenfél lesgólja illetve Raphinha felrúgása pedig minimum véleményes. Ez nem kifogáskeresés, ugyanúgy hozzátartozik az igazsághoz.
Hozzátartozik. Elfogadható is lenne, ha egy meccsről lenne szó, de az idei meccseink többségén ugyanúgy rezgett a léc. Ha folyton ki-ki meccseket játszunk, akkor bizony lesznek olyan esetek, amikor mi jövünk ki rosszul a körülményekből. Volt olyan meccs, ahol a véleményes szituációk a javunkra döntöttek, ahol nekünk volt szerencsénk, ahol az ellenfél (is) voltak sérültek. Ez ilyen. Igazából nem panaszkodhatunk, a ki-ki meccseink többségét meg tudtuk nyerni. Minding viszont nem lehet. Erre írtam, hogy hosszútávon ez nem nyerő statégia egy bajnokságban.

Egyenes kieséses rendszerben, sorsdöntő rangadókon még meg is érteném, hogy kivárásra játszunk, és ha baj van, akkor pörgünk fel. Ilyenkor is necces, de legitim stratégia. De a spanyol kicsik ellen sorozatban, hetek óta ezt nyomni? Na, az már gáz. Főleg, hogy általában kapunk is gólt, aztán futunk az eredmény után, ami nem kevés energiát vesz ki a csapatból. A kérdés, hogy miért van így. Eleve ezt várja Xavi a csapattól? Vagy valami teljesen mást, ami viszont egyáltalán nem működik? És amikor már vezet az ellenfél, feladjuk, és minden-mindegy alapon megyünk előre, és lám tudunk focizni. Mindkettő lehetőség rossz, és főleg Xavira nézve.

Most jön három rangadó, lehet javítani. Ha sikerül, akkor utólag teljesen védhető lesz a Rayo elleni pihentetés, és Xavi igazolva lesz. Ha nem, akkor inogni fog a pad, jogosan.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.11.26. 11:42:38

Andris írta:
2023.11.26. 11:18:39


Csaba, az van, hogy szerintem nagyon nem érzed a kifogás fogalmát.


Igen a kifogás meg a hátráltató tényező között van különbség, ezt elismerem.
Lehet nem volt szerencsés a megfogalmazás.

De szerintem ott baj van, amikor egy rayo elleni bajnoki után ezekre kell utalgatni, ráadásul nem egyedi eset, mert tendencia, hogy minimum egy félidőt alszunk, és fogalmunk nincs mi történik a pályán.

Én csak azt mondom már elég régóta, amit meg Ti nem akartok elfogadni, hogy egy ennél szűkebb, gyengébb képességű játékosokból álló keretnek is illene mostanra már valami kirajzolható koncepció szerint fociznia.
Lehet az én szegénységi bizonyítványom, de én ilyet csak elvétve tapasztalok.

És az, hogy van három egyértelműen hibás VAR döntés, az a Te véleményed, nem pedig egy objektív tényező. Az eredményt befolyásolhatja, rendben van. De a játékunk minősége akkor is rossz, amikor éppen Araujo befejeli az utolsó másodpercben a győztes gólt, meg akkor is, amikor X-elünk.

Napokat vitatkozunk 1-1 játékosról, hogy mekkora spíler, vagy sem, de igazából a pályán kellene megmutatni. Ha nem sikerül az mind játékos felelősség, mind az edző felelőssége, legalábbis szerintem.
Lehet akármilyen jó kvalitású Raphinha, ha érdemben ez a pályán nem mutatkozik meg.
Szoríthatott ki mindenkit is Ferran a Cityből két éve, ha itt 2-3 meccses fellángolásokon kívül inkább kút mint sem.
Folytathatnám a sort, de felesleges.

De mondom, nekem a legproblémásabb, hogy nem tudunk egy olyan focit játszani, ami felismerhető (és pozitív) jegyeket tartalmaz. Pedig szerintem az állomány az ebből a szempontból mindegy, mert nálunk gyengébb spanyol csapatoknál is látom pl ellenünk, hogy mit akarnak focizni, és azt hogyan szeretnék megvalósítani. Persze nem mindig sikerül, mert itt már bejön a képbe az egyéni képesség, és az ellenfél.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.26. 11:31:39

Zoldbela írta:
2023.11.26. 10:37:41
Troym írta:
2023.11.25. 23:52:02
Ezt a bajnokságot elengedném, legyen meg a 4. hely és jónapot. Koncentráljunk a BL-re és a spanyol kupára.
Az nem úgy működik, hogy a bajnokságban nem de a BL-ben viszont tudunk focizni!
Példa Real Madrid.
bence0330 írta:
2023.11.26. 01:23:28
Nem tudjuk elengedni, mert akkor nem lenne tuti a top 4. És mivel nem tudjuk elengedni, ezért viszont a kupát kell, mert az tök felesleges pénzben, meg mindenben. Ott ilyen Pena-Casado-Guiu vonallal állnék fel néhány elsőcsapatossal - sosem ugyanazokkal, a fél csapat mindig pihenhessen. Mindenkinek jót tenne, a kicsit bizonyíthatnak, a nagyok pihenhetnek, és motiváltabbak maradhatnak a heti duplák nélkül.

A bajnokságban meg kell célozni legalább a 2. helyet a szuperkupa miatt.

Nincs azért ez még lefutva, most egészül ki a csapatunk a kövi meccstől kb teljesre, a Madridot borzasztó sérüléshullám sújtja, a Girona meg nem fog kitartani a végéig.
Nekem meg teljesen egyértelmű, hogy nincs ebben a 14-15 játékosban (+ sérültek) hogy egy 38 meccses sorozatot + 14-15 meccses sorozatot + szuperkupát + spanyol kupát végigbírjanak egy EB / Copa America előtt, ami szintén fontos sokaknak és tavasszal jobban kezd szem elé kerülni az is. Szelektálni kell.
Nálam első helyen a BL és érjünk minél tovább, pénzben is erre van szükség.
Utána meg a spanyol kupa / szuperkupa lenne, mert előbbinek mégis van presztízse, utóbbi meg jól fizet.

Viszont akkor marad a bajnokság. Nem azt mondom minden meccsen játszanak az ifik, de ha jön BL / kupa meccs, akkor igen. Bukunk 15-20 pontot így, simán megvan a dobogó és a legfontosabb játékosok nincsenek kifacsarva kupameccsekre. Tanuljunk meg végre egy oda-vissza párharcon továbbmenni nemzetközileg is. Ha meglenne a spanyol kupa, akkor is megyünk a szuperkupába, sőt akkor is, ha a Real bajnok+kupagyőztes, mert akkor meghívják a bronzérmest is.
Legyünk már reálisak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.26. 11:19:03

csababarca írta:
2023.11.26. 10:51:22

Végigolvastam a meccs utáni kommenteket, és láttam megint a kifogásgenerátor megindult.
Erre reagáltam.

Azokról egyáltalán nem írtam, hogy volt vagy nem futballra emlékeztető dolog.
Azt tettem szóvá, hogy egy rayo elleni bajnoki után megint a magyarázkodás maradt.

És nem estem neki senkinek, nem egy embernek szólt a komment, még csak nem is szólt senkiknek, leírtam amit tapasztaltam itt újfent.
Valóban nem, te megint inkább a szurkolói hozzászólásokat jöttél megkritizálni, a meccsről sok szót nem ejtettél. Olyat meg nem játszunk, hogy leírod a fórumon a fórumról a véleményedet, de az igazából nem szól senkinek.

Amellett, hogy Romeu teljesen alkalmatlan, Lewandowski megint nem tud egy labdát se átvenni, Yamal még mindig tök súlytalan, Pena-nak 3 mp kell mire méltóztatik felkelni, stb. lehessen már megemlíteni, hogy mondjuk Frenkie sérülésből jött vissza, az ellenfél lesgólja illetve Raphinha felrúgása pedig minimum véleményes. Ez nem kifogáskeresés, ugyanúgy hozzátartozik az igazsághoz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.26. 11:18:39

csababarca írta:
2023.11.26. 10:51:22

Végigolvastam a meccs utáni kommenteket, és láttam megint a kifogásgenerátor megindult.
Csaba, az van, hogy szerintem nagyon nem érzed a kifogás fogalmát.

Az, hogy van 1-2 kulcs sérültünk, lehet kifogás.
Az, hogy van 1-1 bírói ítélet, ami az eredményt eltolhatná egy góllal ide vagy oda, szerintem kifogás.
Az, hogy van 1-2 ember, akit muszáj pihentetni, hiába kulcsemberek, szerintem kifogás.
Az, hogy van 1-2 játékos, akik hosszasan sérültek voltak, és még messze nincsenek ritmusban, szerintem többé-kevésbé kifogás.
Az, hogy 1-2 játékost tiniként próbálunk beépíteni, de nem megy nekik, vagy nem mindig, szerintem kifogás.
Az, hogy 25 fős keret helyett 23 vagy 22 van, szerintem kifogás.
Az, hogy fáradtak a játékosok, és megterhelő a versenynaptár, nevezhető kifogásnak.
Az, hogy egy meccsen az ellenfélnek kijön a lépés és képesek kivédekezni a jobb csapatot betömörülve, destruktívan és szabálytalanságokkal, bár sűrűn előfordul a legjobb csapatokkal is, lehet kifogásnak hívni.

HA 19 fős keretünk van...
HA a 19nek közel a fele (köztük a legjobb 6-8 játékosunk) sérült/épp csak hogy sérülésből visszatér/pihen mert így is szét van hajtva...
HA van egy meccs alatt 3 egyértelműen hibás VAR döntés...
HA több tini is úgy van a kezdőben, hogy nem beépíteni és fejleszteni próbáljuk, hanem nyomatékosan rájuk támaszkodni...
HA eleve nehéz/sűrű hetek voltak és éppen egy klasszikusan, statisztikai alapon mindig hátráltató válogatott szünet után vagyunk...
HA egy csapat látványosan, hosszú távon, stabilan, profi szinten űzi a nagy offenzív csapatok bármi áron kivédekezését...

Na ezek ilyen formában szerintem már mind átlépnek a kifogás kategóriából a jelentős és elismerendő hátráltató tényező kategóriába.
Ha ezekből egyidejűleg több is sújt egy meccsen egy csapatot, az már a körülmények által igenis RENDKÍVÜLI módon megnehezített helyzet.
Ha meg az összes fennáll egyidejűleg egy meccsen, az szerintem megközelítőleg mission impossible.
Nem csak Xavinak, a világ legjobb néhány edzőjének is.

Ez nem kifogásgenerátor, hanem egy kiszabott katasztrófa, amit szerintem többen nem hajlandók belátni, mert egyszerűbb az edzőt hibáztatni mindenért.
Továbbra sem mentem fel Xavit a felelősség alól, szerintem neki még rengeteget kell tanulnia és tapasztalnia, messze nem gondolom hogy a világ legjobb edzői közt lenne.
Csak azt, hogy a világ legjobbjai se tudnának hirtelen, ló lépésben mit kezdeni ezzel az extrém módon megnehezített tereppel.
Meg azt, hogy a jelen és közeljövő Barcájának Xavi megfelelő edző összességében.
Meg azt, hogy őt elküldeni akár most, akár a szezon végén azt jelentené, hogy újra visszaállunk a rajtvonalhoz építkezésben, mindenféle javulási garanciától mentesen.
Meg azt, hogy ha ezt az utóbbi hármat elfogadjuk valahogy, akkor állítani kell a szurkolói mentalitásunkon. Kritikával illetni akár Xavit is, akár rendszeresen is, de nem a fejét követelni, sőt amennyire lehet, támogatólag fellépni. És főleg elfogadni azt, hogy rossz helyzetben vagyunk, és nem várhatunk lesimázott papírforma meccseket, se az 5 vagy 10 vagy 15 évvel ezelőttihez fogható szórakoztató játékot.
bunga írta:
2023.11.26. 10:56:56
Kösz Andris,

valóban nagyjából lehetett tudni, hogy mit gondolsz a mostani kezdőről. Te láthatólag Romeut, Penat és esetleg Lewat és/vagy Ferrantküldenéd el az év végén- a többiek évekig maradhatnak, ha mindig az ellenfélhez igazodik az összeállítás és a feladatok is testreszabottak. Kár, hogy ezúttal a cserejátékosok kimaradtak, mert épp Gündo és Raphi jövőbeni szerepe véleményes.
Penát nem biztos, hogy elküldeném, sőt. Nézzük meg a kupában egyelőre. Csak azt mondom, hogy a mi játékunk és az elérni kívánt szint megköveteli a TS-hez mérhető szintű kapust, és Pena valószínűleg nem ilyen. Cserekapusnak még lehet jó.
Lewát és Ferrant csak a teljes szezon tükrében, és az átigazolási lehetőségeink pontos tudatában küldeném el, de ez már idén nyáron is így volt. Van még idejük, de ettől még nem számítok rá, hogy ők majd a csapat legjobbjai közt lesznek, vagy hogy a nehéz helyzetünkben ők majd stabilan előrelépnek és húznak.
Romeu.. naja.
Gündogan nálam kezdő, pont azt várom tőle, amit eddig átlalában adott. Cityben is követtem őt valamennyire, pont erre számítottam, elégedett vagyok vele. Amennyi jó év lehet benne még, annyi ideig szükségünk is lesz rá.
Raphi HA visszajavul tavaly tavaszi szintre gólokban-gólpasszokban, akkor jó lehet még. Egy igazán jó csapatban, így egy igazán jó Barcában szerintem ő még csúcsformában is édeskevés, de ettől szerintem még több évre vagyunk, legjobb esetben is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.26. 10:56:56

Andris írta:
2023.11.26. 10:05:49


Én ezt általában meg szoktam tenni, félig most is megtettem már meccs előtt, de utólag is fel tudom még idézni, mi volt a fejemben:
Penáról nyilván nem tudhattunk semmit, de nemtom bármelyikük várt-e igazán bármi különösen jót.
Baldétól én pont azt vártam, amit már sokszor leírtam: tiniként vannak jó és rossz meccsei. Tök természetes, de egy abszolút top csapat esetében ő a leggyengébb láncszem kéne legyen nagyjából.
Inigo és Christensen stabil védők, nem várom tőlük amit Araujotól és Koundétól, de azért nagyon jók. És mint kiderült, nem is igazán volt velük gond a Rayo ellen.
Cancelo esetében gyakran változik a feladatör, így nehéz megmondani előre, mit várunk. De azért ő egy top képességű srác mezőnyben, támadásban, cserébe sztem igazán gyors támadók ellen többnyire bukik a szélen, illetve relatíve sok a könnyelműen elszórt-elcselezett labdája. Ezt várom, és ezt is kapom kb mindig.
Frenkie abszolút felső polc, de nyilván nem várhattunk igazán nagyon jó teljesítményt most a visszatérése utáni első percben.
Pedritől már várhattunk jót, ha nem is abszolút a magához viszonyított csúcsot, hiszen ő is hosszú kihagyás utáni első meccseket nyomja. És meg is kaptunk ennyit.
Romeutól konkrétan semmit nem várhatunk, és ezzel kapcsolatban konszenzus van a fórumon szerintem.
Ferrantól én hajtást vártam, és helyzeteket, amiket elpuskáz. Kezdőként nem szokott túl jó lenni, csereként igen. Baloldalról szintén nem szokott jó lenni annyira. Asszem érezhető, hogy mit vártam kb.
Yamalról leírtam múltkor is, hogy vagy tudatosan, vagy sem, de túlságosan a vonalhoz rögzítjük, és amúgy is ő csak egy kis törékeny, sok hiányossággal rendelkező tehetség még. Néhány jó passzt és néhány jó cselsorozatot hoz minden meccsen, benne van a váratlan és a helyzet kreálás, most is pont ez volt várható, és ez is történt.
Lewa sztem megosztó. Én egy 9estől azt várnám, hogy legalább a 16os környéként tud helyzeteket teremteni is, nem csak befejezni. Nem kell sok, csak néhány. Beindulásokat, lefordulásokat, és befejezéseket persze. Ehhez képest Lewa egyáltalán nem teljesíti ezeket a dolgokat. Most aztán voltak támadások bőven, labdákat is kapott azért, mégse jött semmi. Nem is vártam meccs előtt sem, igazából.. mindenki látja, hogy miket szoktam írni róla.

Na nézzük gyorsan végig a kezdő 11et, kitől vártam, hogy majd igazán jól teljesít? Pedri, Inigo, Christensen, Cancelo. Ki billegős? Yamal, Baldé. Kitől vártam kifejezetten gyengét? Ferran, Lewa, Frenkie, Romeu, Pena
Nem túl fényes arányok, ugye? Ráadásul pont a támadók és a kapus poszt áll kifejezetten gyengén ez alapján. Tudtunk gólt rúgni? Nem. Kaptunk gólt, voltak a Rayonak helyzetei? Nem voltak, egy gólt kaptunk, az pedig félig bírói, félig kapus hiba.
Az előző hsz-em elején is visszaköszön ez az egész. Semmi jót nem vártam ettől a meccstől, kiindulva a kezdőből, a formánkból, és a Rayo stílusából-formájából. Nem értem, hogy kinek mi oka lett volna igazán ettől eltérőt várni.
Kösz Andris,

valóban nagyjából lehetett tudni, hogy mit gondolsz a mostani kezdőről. Te láthatólag Romeut, Penat és esetleg Lewat és/vagy Ferrantküldenéd el az év végén- a többiek évekig maradhatnak, ha mindig az ellenfélhez igazodik az összeállítás és a feladatok is testreszabottak. Kár, hogy ezúttal a cserejátékosok kimaradtak, mert épp Gündo és Raphi jövőbeni szerepe véleményes.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.11.26. 10:51:22

davi10 írta:
2023.11.26. 10:31:16

Csaba, most ugyanezt csinálod, mint amikor Messi-t szidta valaki. Az egész csapat [auto_cenzúra] volt, de ha Messi meg lett említve, akkor nekiestél, hogy nem akarja látni a problémát. Most ugyanaz, ha valaki le meri írni, hogy amúgy a második félidőben hosszú idő után már valami futballra emlékeztető dolog is zajlott, akkor ugyanúgy drámázol. Ha meg van említve valami, ami nem illik a nézőpontodba akkor jösz és eltúlzod az ellenvéleményt. Rossz irányba megy a fórum, elkenjük a problémákat. Ne kelljen már mindent feketének vagy fehérnek látni.

Írjál nyugodtan, de megint te vagy az, aki nekiesel embereknek, mert itt senki nem látja a problémákat.
Végigolvastam a meccs utáni kommenteket, és láttam megint a kifogásgenerátor megindult.
Erre reagáltam.

Azokról egyáltalán nem írtam, hogy volt vagy nem futballra emlékeztető dolog.
Azt tettem szóvá, hogy egy rayo elleni bajnoki után megint a magyarázkodás maradt.

És nem estem neki senkinek, nem egy embernek szólt a komment, még csak nem is szólt senkiknek, leírtam amit tapasztaltam itt újfent.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.11.26. 10:37:41

Troym írta:
2023.11.25. 23:52:02
Ezt a bajnokságot elengedném, legyen meg a 4. hely és jónapot. Koncentráljunk a BL-re és a spanyol kupára. Előbbi adna pénzt, ha csak egy negyeddöntő összejön, utóbbi könnyebben hozható, mint a liga és valami sikerélmény is lenne, ha nem keveredünk össze a Madridokkal.
Kb ennyit nézek ki ebből az edző + csapat kombinációból.
Az nem úgy működik, hogy a bajnokságban nem de a BL-ben viszont tudunk focizni!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.26. 10:31:16

csababarca írta:
2023.11.26. 09:57:34
Megint magadra vettél egy kommentet, csak hogy reagálhass valamire, mert ma még nem írtál eleget.
Grat.

Én nem írtam azt, hogy nézhetetlen fos volt, mint ahogy azt sem, hogy nem nézek több meccset, mindennek vége, stb... ezek a Te agyszüleményeid megint.

Le lehet írni, senki nem mondta, hogy nem, de direkt nem akarjátok látni a problémákat, és kenitek el folyamatosan.
De mindegy, ez az egész nem ér ennyit, mi több energiát beleteszünk ezekbe a csörtékbe, mint a srácok az elmúlt másfél évbe, szóval tényleg gáz.

Na mindegy, igazából nem is annyira érdekel már ez, leírtam hónapokkal, de talán egy évvel ezelőtt is, hogy rossz irányba megy a fórum a csapat mellett, de tök mindegy.
Majd nem írok megint két hétig, vagy tovább, aztán mindenkinek jobb lesz:)
Csaba, most ugyanezt csinálod, mint amikor Messi-t szidta valaki. Az egész csapat [auto_cenzúra] volt, de ha Messi meg lett említve, akkor nekiestél, hogy nem akarja látni a problémát. Most ugyanaz, ha valaki le meri írni, hogy amúgy a második félidőben hosszú idő után már valami futballra emlékeztető dolog is zajlott, akkor ugyanúgy drámázol. Ha meg van említve valami, ami nem illik a nézőpontodba akkor jösz és eltúlzod az ellenvéleményt. Rossz irányba megy a fórum, elkenjük a problémákat. Ne kelljen már mindent feketének vagy fehérnek látni.

Írjál nyugodtan, de megint te vagy az, aki nekiesel embereknek, mert itt senki nem látja a problémákat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.26. 10:12:48

bence0330 írta:
2023.11.26. 09:17:09
Őszintén, szerinted melyik áll közelebb a valósághoz?

- Nézhetetlen f... volt, nem csináltunk semmit
- Azért voltak helyzeteink, és játszottunk egy elég erős félidőt. Közben szerintem minden hozzám hasonló ember kiemelte a problémákat is (első félidős rettenet).

Melyik az elrugaszkodottabb?
Nem nekem lett címezve, de szerintem az első áll közelebb a valósághoz. Az túlzás, hogy nem csináltunk semmit, mert egy gólt csak összeerőlködtünk. A mondat első felét már nem érzem túlzásnak. Azt mindenképpen túlzásnak tartom, hogy erős második félidőt játszottunk, csak mert nem volt olyan gyenge, mint az első. A "voltak helyzeteink" meg szerintem nem egy olyan dolog, aminek örülni kell. Ha ennek már örülni kell, hogy voltak helyzeteink (ebből négy találta el a kaput, ami nem több, mint a Rayónak), akkor baj van.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.26. 10:05:49

bunga írta:
2023.11.26. 09:46:18
Sok az általánosító komment, miszerint jó vagy gyenge a keretünk. Talán könnyebb lenne úgy megállapításokat tennünk, ha előbb egyenként mondanánk el a játékosokról, hogy kit mire tartunk. Akkor - ha valamennyire egyetértünk - megfoghatóbb lenne minősíteni a kezdőt, ha mindenki egészséges és akkor, ha sérültek vannak, illetve ha Xavi rotál. Ha meg vita van az egyedi minősítéseknél, akkor látnánk, hogy kik a megosztó kerettagok.
Én ezt általában meg szoktam tenni, félig most is megtettem már meccs előtt, de utólag is fel tudom még idézni, mi volt a fejemben:
Penáról nyilván nem tudhattunk semmit, de nemtom bármelyikük várt-e igazán bármi különösen jót.
Baldétól én pont azt vártam, amit már sokszor leírtam: tiniként vannak jó és rossz meccsei. Tök természetes, de egy abszolút top csapat esetében ő a leggyengébb láncszem kéne legyen nagyjából.
Inigo és Christensen stabil védők, nem várom tőlük amit Araujotól és Koundétól, de azért nagyon jók. És mint kiderült, nem is igazán volt velük gond a Rayo ellen.
Cancelo esetében gyakran változik a feladatör, így nehéz megmondani előre, mit várunk. De azért ő egy top képességű srác mezőnyben, támadásban, cserébe sztem igazán gyors támadók ellen többnyire bukik a szélen, illetve relatíve sok a könnyelműen elszórt-elcselezett labdája. Ezt várom, és ezt is kapom kb mindig.
Frenkie abszolút felső polc, de nyilván nem várhattunk igazán nagyon jó teljesítményt most a visszatérése utáni első percben.
Pedritől már várhattunk jót, ha nem is abszolút a magához viszonyított csúcsot, hiszen ő is hosszú kihagyás utáni első meccseket nyomja. És meg is kaptunk ennyit.
Romeutól konkrétan semmit nem várhatunk, és ezzel kapcsolatban konszenzus van a fórumon szerintem.
Ferrantól én hajtást vártam, és helyzeteket, amiket elpuskáz. Kezdőként nem szokott túl jó lenni, csereként igen. Baloldalról szintén nem szokott jó lenni annyira. Asszem érezhető, hogy mit vártam kb.
Yamalról leírtam múltkor is, hogy vagy tudatosan, vagy sem, de túlságosan a vonalhoz rögzítjük, és amúgy is ő csak egy kis törékeny, sok hiányossággal rendelkező tehetség még. Néhány jó passzt és néhány jó cselsorozatot hoz minden meccsen, benne van a váratlan és a helyzet kreálás, most is pont ez volt várható, és ez is történt.
Lewa sztem megosztó. Én egy 9estől azt várnám, hogy legalább a 16os környéként tud helyzeteket teremteni is, nem csak befejezni. Nem kell sok, csak néhány. Beindulásokat, lefordulásokat, és befejezéseket persze. Ehhez képest Lewa egyáltalán nem teljesíti ezeket a dolgokat. Most aztán voltak támadások bőven, labdákat is kapott azért, mégse jött semmi. Nem is vártam meccs előtt sem, igazából.. mindenki látja, hogy miket szoktam írni róla.

Na nézzük gyorsan végig a kezdő 11et, kitől vártam, hogy majd igazán jól teljesít? Pedri, Inigo, Christensen, Cancelo. Ki billegős? Yamal, Baldé. Kitől vártam kifejezetten gyengét? Ferran, Lewa, Frenkie, Romeu, Pena
Nem túl fényes arányok, ugye? Ráadásul pont a támadók és a kapus poszt áll kifejezetten gyengén ez alapján. Tudtunk gólt rúgni? Nem. Kaptunk gólt, voltak a Rayonak helyzetei? Nem voltak, egy gólt kaptunk, az pedig félig bírói, félig kapus hiba.
Az előző hsz-em elején is visszaköszön ez az egész. Semmi jót nem vártam ettől a meccstől, kiindulva a kezdőből, a formánkból, és a Rayo stílusából-formájából. Nem értem, hogy kinek mi oka lett volna igazán ettől eltérőt várni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.11.26. 09:57:34

bence0330 írta:
2023.11.26. 09:17:09


A fele legalább elő sem került.
Az utolsó mondatoddal 100%-ban egyetértek. Ugyanis a menővé vált szurkolói attitűd kb az, mikor piramisban egymásra licitálva a sok Füles depresszionálna a Micimackóból.

Őszintén, szerinted melyik áll közelebb a valósághoz?

- Nézhetetlen f... volt, nem csináltunk semmit
- Azért voltak helyzeteink, és játszottunk egy elég erős félidőt. Közben szerintem minden hozzám hasonló ember kiemelte a problémákat is (első félidős rettenet).

Melyik az elrugaszkodottabb? Senki nem írt olyat, hogy végig brillíroztuk a meccset, csak hogy messze nem volt ez olyan kilátástalan. Ez valami káros ajnározás?. Továbbra is az a gáz, hogy ha valaki pozitívat IS meg írni - ráadásul megtörtént dolgokat -, akkor az már túlajnározza a csapatot. Ja, és le sem szabadna írni, mert káros. Bocsánat. Beszállok a buliba. Az a kb két-három másik ember rajtam kívül (aki a "menővé vált szurkolói attitűdöt" képvisel erős kisebbségben) is kérem szálljon be.
Jajj, minden rossz, mindennek vége, nem is nézek több meccset, kiesünk a fenébe, egy helyzetet sem alakítottunk ki, sosem lesznk top4-ben.
Megint magadra vettél egy kommentet, csak hogy reagálhass valamire, mert ma még nem írtál eleget.
Grat.

Én nem írtam azt, hogy nézhetetlen fos volt, mint ahogy azt sem, hogy nem nézek több meccset, mindennek vége, stb... ezek a Te agyszüleményeid megint.

Le lehet írni, senki nem mondta, hogy nem, de direkt nem akarjátok látni a problémákat, és kenitek el folyamatosan.
De mindegy, ez az egész nem ér ennyit, mi több energiát beleteszünk ezekbe a csörtékbe, mint a srácok az elmúlt másfél évbe, szóval tényleg gáz.

brazilfan írta:
2023.11.26. 09:36:47

Csak a magam nevében mondom, hogy egészen biztosan nem a nihilhez idomultam hozzá, hanem csak nem szeretném elzavarni a fél vagy háromnegyed csapatot, plusz Xavit egy olyan szituációban, amikor pár milliós bevételeknek, sörmeccseknek stb. is örülni kell.
Ez meg, hogy „Itt mindenki world class, top 3-5 játékos”, nyilvánvaló ferdítés, mert ilyen kommenteket soha, senkitől nem olvashattál. Annak, hogy sokan szeretik Gavit, vagy hogy néhányan kedveljük Raphinhát, több oka is van, de sem az elvakultság, sem a rózsaszín szemüveg nincs köztük.
Ohh dehogynem, csak aztán eltagadják, vagy elkezdik "máshogy érteni", ahogy az lenni szokott.
Nézd, lehet úgy tűnik, de nem a kisujjamból veszem ezeket. Pontosan tudom, ki miket ír. Csak amikor idehozom azokat a hsz-eket, amikre utaltam, jön a kimagyarázás. Unalmas

Gaviról szót sem ejtettem 3 hete, ahogy megfogadtam, de szép próbálkozás. De ha már berángattad a semmiből (mivel nem is játszott tegnap), akkor jobbulást és mielőbbi felépülést neki.



Na mindegy, igazából nem is annyira érdekel már ez, leírtam hónapokkal, de talán egy évvel ezelőtt is, hogy rossz irányba megy a fórum a csapat mellett, de tök mindegy.
Majd nem írok megint két hétig, vagy tovább, aztán mindenkinek jobb lesz:)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.26. 09:46:18

Sok az általánosító komment, miszerint jó vagy gyenge a keretünk. Talán könnyebb lenne úgy megállapításokat tennünk, ha előbb egyenként mondanánk el a játékosokról, hogy kit mire tartunk. Akkor - ha valamennyire egyetértünk - megfoghatóbb lenne minősíteni a kezdőt, ha mindenki egészséges és akkor, ha sérültek vannak, illetve ha Xavi rotál. Ha meg vita van az egyedi minősítéseknél, akkor látnánk, hogy kik a megosztó kerettagok.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1047
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.26. 09:36:47

csababarca írta:
2023.11.26. 08:23:29
szépen hozzáidomultunk a nihillhez.
Itt mindenki world class, top 3-5 játékos.
Csak a magam nevében mondom, hogy egészen biztosan nem a nihilhez idomultam hozzá, hanem csak nem szeretném elzavarni a fél vagy háromnegyed csapatot, plusz Xavit egy olyan szituációban, amikor pár milliós bevételeknek, sörmeccseknek stb. is örülni kell.
Ez meg, hogy „Itt mindenki world class, top 3-5 játékos”, nyilvánvaló ferdítés, mert ilyen kommenteket soha, senkitől nem olvashattál. Annak, hogy sokan szeretik Gavit, vagy hogy néhányan kedveljük Raphinhát, több oka is van, de sem az elvakultság, sem a rózsaszín szemüveg nincs köztük.
gránit írta:
2023.11.26. 09:32:14
Ha most lennénk gyermekek, nem szeretnénk bele ebbe a csapatba.
Igen, ez így van. Ha ma lennék gyerek, nem szeretnék bele sem a Fradiba, sem a brazil válogatottba. De ha ma lennék gyerek, a Tenkes kapitányát sem nézném.
Én már nemigen fogok másik csapathoz pártolni, és ha szomorú is látni a mostani meccseinket és a brazilok mélyrepülését, megpróbálok bizakodni, nem tudok mást tenni.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.26. 09:36:12

bence0330 írta:
2023.11.26. 09:17:09
csababarca írta:
2023.11.26. 08:23:29
...
Nem tudom mi a kiábrándítóbb: a csapat játéka, vagy az itt teret nyerő, és menővé vált szurkolói attitűd.
A fele legalább elő sem került.
Az utolsó mondatoddal 100%-ban egyetértek. Ugyanis a menővé vált szurkolói attitűd kb az, mikor piramisban egymásra licitálva a sok Füles depresszionálna a Micimackóból.

Őszintén, szerinted melyik áll közelebb a valósághoz?

- Nézhetetlen f... volt, nem csináltunk semmit
- Azért voltak helyzeteink, és játszottunk egy elég erős félidőt. Közben szerintem minden hozzám hasonló ember kiemelte a problémákat is (első félidős rettenet).

Melyik az elrugaszkodottabb? Senki nem írt olyat, hogy végig brillíroztuk a meccset, csak hogy messze nem volt ez olyan kilátástalan. Ez valami káros ajnározás?. Továbbra is az a gáz, hogy ha valaki pozitívat IS meg írni - ráadásul megtörtént dolgokat -, akkor az már túlajnározza a csapatot. Ja, és le sem szabadna írni, mert káros. Bocsánat. Beszállok a buliba. Az a kb két-három másik ember rajtam kívül (aki a "menővé vált szurkolói attitűdöt" képvisel erős kisebbségben) is kérem szálljon be.
Jajj, minden rossz, mindennek vége, nem is nézek több meccset, kiesünk a fenébe, egy helyzetet sem alakítottunk ki, sosem lesznk top4-ben.
Ebben igazad van. Sokunknak szerintem óriási csalódás manapság a csapat. Sajnos mindig beleesek abba a hibába, hogy na majd most.
Kapaszkodjunk a pizitívumokba, mert van pár. Hètközben szurkoljon mindenki, hátha elindulunk felfelè.

Gránit: megint teljes mèrtèkben egyetèrtek. Szerintem alavető elvárás lenne egy ettől jobb játèk. Legalább nèha, ès akkor az eredmènyek is másodlagosak lennènek. Amióta a Barcának szurkolok nem volt ilyen kilátástalan a játèk, pedig 2000-es èvek elejèn, vagy Koeman 2. èvèben a keret gyengèbb volt. Utóbbit pontosan a Rayo meccs után küldtèk el, Valverdèt pedig sokkal jobb helyzetnèl.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.11.26. 09:41:27-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.26. 09:32:14

brazilfan írta:
2023.11.26. 01:25:00
Ezért van az, hogy minden rosszabb meccs után jön a kollektív busongás? Nem kötekedésből kérdezem, hanem érdekel a pszichológiája. Stresszoldó?
Teljesen tiszteletben tartom a véleményedet. Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy sokaknak az utóbbi időkben játszott meccsek veszik el az életkedvét, nem a kritikák. Voltak, akik itt megfogadták, hogy egy ideig nem nézik a csapat mérkőzéseit. Azt gondolom, hogy nagyon is kitartóan vagyunk, akik még nézzük a meccseket, amit kizárólag a klub iránt érzett rajongás miatt teszünk. Ha most lennénk gyermekek, nem szeretnénk bele ebbe a csapatba. Pont kitartóak azok, akik még nézik a klub mérkőzéseit.

Az én véleményem az, hogy nézhetetlen a játékunk. Magáért a játékért nem nézném, csak a klub neve miatt teszem, és szerinem elég sokan vannak ezzel így. Számomra a kifogások fárasztók, meg amikor annak örömködünk, hogy egy Rayo meg egy Alaves ellen volt helyzetünk, meg hogy az ellenfélnek nem is volt olyan sok helyzete. Ez most komoly? Idáig jutottunk?

Ebben a szezonban három meccsünket élveztem, a Villareal, a Betis és az Antwerpen elleni meccseket. A többi kínszenvedés volt. Jogos a kérdés, hogy akkor minek nézem? A válasz az, hogy kizárólag a Barcelona iránti rajongásból. Miért van "kollektív busongás?" Mi ennek a pszichológiája? Szerintem nagyon egyszerű a válasz. Nézhetetlen mérkőzéseket játszunk. Ez az oka. Ha valaki szerint ez űrfoci, vagy legalábbis jó, azt is tiszteletben tartom, csak én másképp látom.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.26. 09:22:04

Andris írta:
2023.11.25. 13:11:06
Mindenesetre a Rayo minket es a madridot is kepes megfogni, mint bizonyitottak nemreg, es tavaly is. Igy, hogy Pena kezd, Romeu kezd, Ferran kezd, es a honapok ota egy percet se jatszott Frenkie is, nem igazan tudom miben bizakodjak a szerencsen kivul.
Amikor azt gondoltam, hogy majd Araujo, Gundogan es Felix is kezd, akkor se fogadtam volna a gyozelmunkre. A fociban barmi lehetseges, de jobb esetben egy pont megszerzesere szamitok.
Akarmit is mond barmelyikotok, szerintem a legjobb kezdo11unkbol megint hianyzik 5 ember, es Frenkiet meg egy nagy kerdojelnek erzem, bar bizok Xavi itelokepessegeben.
Majd este a felvetel megtekintese utan jelentkezem 🙁
Nyilvan nem veletlen pihennek akik pihennek, Xavi megmondta mar tegnap, hogy nincsenek megfelelo allapotban. Tokmindegy, hogy veluk nyilvan sokkal jobbak lennenk, nem kell meg egy serules.
Habar ha becsereli majd oket kritikus szakaszra hajtani es kuzdeni, annak megintcsak nem sok ertelmet latom akkor, annyi erovel kezdhetnek is.
1.
A fentieket a kezdő kihirdetésekor írtam. Aki nem olvasta, nyugodtan olvassa el. Hajszálpontosan azt kaptam, amire számítottam Xavi, a játékosok, és a körülmények, aktualitások figyelembevételével. Sőt, annak a jobb verzióját. De mindannyian tisztában voltunk azzal, hogy ez a meccs nehézségi és kellemetlenségi skálán hol helyezkedik el, ahogy azzal is, hogy a csapat egyáltalán nincs jó formában. Bár csak ennek az írásnak az elküldése után fogom elolvasni a hozzászólásaitokat, nyilván vannak jogos kritikák és felvetések, meg van biztos gazdagon olyan is, aki továbbra is, vagy újra világvége hangulatban ír.
Pedig pontosan az utóbbi kollégák azok, akik szerintem egyáltalán nem reális elvárásokkal indultak neki a meccsnek (ahogy általában):
Tök rosszul játszottunk az elmúlt hetekben, ne szépítsük. Mi történt azóta? Volt egy válogatott szünet, ami MINDIG ront a csapatunkon, megszámolni se tudom hány pontot vesztettünk az elmúlt 15-20(!!) évben ezek után a szünetek után. Ja, és még megsérült TS, meg Gavi, az edzői stáb meg úgy ítélte meg, hogy még rajtuk kívül is egy adag alap kezdő kulcsembert pihentetni kell, mert megviseltek. Ne fogjuk ezekre, tőlem pampoghattok, hogy kifogáskeresés, de ez most nem erről szól. Arról szól, hogy rosszak voltunk, és eltelt azóta szűk két hét, amiben csak még tovább romlottak a lehetőségek (lásd: kezdő csapat). Ez nem mentségekről szól, hanem arról, hogy mik voltak, mik lehettek az elvárásaitok.
Nemtom igazából melyikőtök csettintett egy jóízűt a kezdő sípszó előtt, hogy na itt már remélhetőleg látszik majd, hogy mennyit fejlődtünk múlthét óta a válogatott szünet közben......
2.
Sokat vitatkozunk, hogy mi is az a szint, amit el kellelene érni, amit illene elérni most is. Sokan mondják, hogy nem a top8 a cél, csak hogy ne bukdácsoljunk, meg legalább a kicsik ellen játsszunk jól. Meg hogy fejlődjünk. De az az igazság, hogy amúgy a mondandójukból sose ez szűrődik le. Még mindig nem állt át sokak agya arra, hogy mennyire nem vagyunk top csapat, hiába mondogatják, minden íráson érződik, hogy nem sikerült. Ahogy a fejlődést se sikerül értelmezni továbbra sem, mert ez nem egyik meccsről a másikra, vagy egyik hónapról a másikra leszűrendő, hanem egyik évről a másikra. Meg őszről tavaszra. Legalábbis ha egy klub nagyon mélyről történő újraépítéséről beszélünk, akkor így kell mérni a fejlődést. Rövidebb távon felesleges, mert lehetnek hullámhegyek, meg hullámvölgyek, meg még ezer dolog. Még nincs olyan rég, valahol szeptemberben lehetett, hogy kb 3-4 hetes távon elkezdtünk nagyon felfele ívelni, jó és eredményes támadójátékkal, és még a legkritikusabbak is megírták, hogy végre jónak tűnik az irány. Ha jól emlékszem én akkor is ugyanígy írtam, hűtöttem a kedélyeket. SE a jó játék, se a rossz játék nem minősíti a fejlődésünket és az újraépülésünket néhány hetes, 1-2 hónapos távokon.
Egy kicsit másik dolog: A Rayo egy kemény ellenfél, kifejezetten az egyik legjobb a mezőnyben bizonyos dolgokban. Aki látta nemrég a madrid elleni meccsüket, az tudja, hogy messze nem kézenfekvő ellenük nyerni, gólokat szerezni. Elvárni pl hogy újra európai top8ban legyünk, meg elvárni, hogy egy Rayo meccs SIMA legyen többnyire, az két nagyon különböző dolognak hangzik, mégis szerintem kb pontosan ugyanazt a szintet, csapatot, játékszínvonvalat követeli meg.
3.
Végignéztem a meccset, persze már felvételről, és az eredmény tudatában. Mielőtt igyekeznék kicsit elemezni, egy megjegyzés:
Barca meccs helyett a City-Poolt néztem. Jó meccs volt, pörgős, időnként kicsit unalmas, mert a hajtás ellenére nem minden periódusban volt sok helyzet vagy értékelhető támadás. De jók voltak. Klopp és Guardiola a világ talán két legjobb edzője. DE, 22 ember futott ki a gyepre kezdéskor. Nem tudok a 22ből 5öt mondani, aki gyengébb lenne képességeiben, koncentrációjában, egyéni teljesítményeiben, mint a mi 5 legjobb emberünk a mai kezdőből. Cserébe van a mi rendkívül bő 19 fős keretünkben van vagy 10, akik ezeknek a csapatoknak még a kispadjára se férnének. Ha mégis ezzel a kerettel kéne dolgozniuk, szerintem másnap felmondanának. De erről ennyit, igazából ne a Cityhez meg a Poolhoz hasonlítsuk már a top3as keretünket.
4.
Hangsúlyoznám, hogy én most izgalom nélkül nézem a meccseket, és nem indulatból írok, szerintem így a lehető legobjektívebben tudom nézni a játékot és a szituációkat. Nem esnek ki jó dolgok az emlékezetemből, és nem nagyítódnak fel a negatívumok. Van a fórumer kollégák közt aki ebből tudna profitálni szvsz... :P
A meccs: első félidőről kb röviden annyit lehetne írni, hogy a játékunk intenzitása csak az elfogadható-elfogadhatatlan határán mozgott. Rohadt jó, tényleg, igazán büszke vagyok a csapat játékosaira, hogy felprintelték a Gavi feliratot a mezeikre. Én inkább azt vártam volna, hogy látványosan kihajtják a belüket, megpróbálva némi örömöt szerezni annak a szerencsétlen fiúnak. Ez nem hogy nem Xavin vagy általánosságban egy edzőn múlik, hanem ha egyáltalán nem lenne edző, még akkor is kellene legyen annyi ezekben az emberekben, hogy egy ilyen helyzetben szétszaggatják az istrángot. Kifejezetten személyesen vagyok csalódott sok játékosunkban a tegnapi első félidőért.
Tisztelet a kivételeknek, volt 1-2.
A Rayonak talán egy nagy helyzete volt Frenkie labdavesztéséből, a gólnál pedig persze hibázott talán kicsit Pena, de azért maradjunk annyiban, hogy ez 100%os lesgól. Múltkor ezen múlt a 3 pontunk, ha jól emlékszem (Ferran lese?), az sokkal de sokkal kevésbé volt egyértelmű. Annyival, hogy nem is vitatéma. Nekünk nem adták meg, ellenünk megadták, ez ilyen. Lewának is szerintem volt egy 100%os büntetője a 62. percben a lerántásnál. Még vissza is lassították, ilyet csak küzdősportokban lát az ember, mégis videobíró sehol. Aztán persze ott van még Raphi ezer százalékos büntetője. De ne használjuk kifogásnak, mi vagyunk a Barca, nekünk nyerni kell fix 1-2 gólos hendikepről is, anélkül, hogy ezt bármikor is figyelembe vennénk mint nehezítő körülményt. Mert az egy-két gól hátrány nem nehezít, meg különben sincs semmilyen összefüggés az eredmények, meg az önbizalom, meg a nyugalom, meg a játék minősége között.
Na jó, én inkább mégis kimondom nyíltan: rossz első félidő ide vagy oda, szerintem a bíró elvette ezt a 3 pontot tőlünk, 3 szarvashiba történt és mindhárom VAR típusú. Teljesen felfoghatatlan, elfogadhatatlan, és igenis nagyban befolyásolja mind az eredményt, mind a csapat lendületét és morális állapotát.

A második félidő már jobb volt intenzitásban, a játékosokkal kapcsolatban is valamivel elégedettebb voltam, és Xavihoz is minden kritikusa írja be nyugodtan újra, hogy sikerül változtatni egy rossz félidő után.
Bár elég sok jól felépített támadásunk volt, a támadóink teljesítménye továbbra is gyenge. Amikor már az utolsó pályaharmadban vagyunk, sőt akár a 16os körül, akkor igenis minden támadónknak, még Lewának is legalább ugyanakkora tevékeny felelőssége van a helyzetek kialakításában, mint a középpályásoknak. A befejezések kivitelezése is elég gyatra továbbra is.
De amúgy a Rayo iszonyú jól védekezik, a madrid is csinálhatott múltkor akármit, képtelenek voltak gólt lőni. Második félidőben már az első tíz percben volt két tiszta fejesünk, Ferran kapus kezébe, Pedri meg fölé. 56. percben Lewa megkapta a sokszor hiányolt jó labdát (pont Yamaltól), aztán a lehető legrosszabb döntést hozta. Utána is egészen sok helyzetünk adódott, a 75 percig is, és utána is. Azért választom külön így, mert ekkor volt a csere, és illik megjegyeznem, hogy Raphi most igazán jól szállt be, jól játszott. Talán ideje újra próbálkozni vele 1-2szer kezdőként, és inkább frissítésnek hozni Yamalt.
Azt is megjegyezném, hogy a Rayonak momentuma nem volt a másodikban, teljesen uraltuk a pályát, mindezt úgy, hogy nem csak tilitolival, hanem sok lendületesebb támadással is, szóval abszolút pozitív a kép.

Néhány egyéni megjegyzés:
Cancelo nálam kiemelkedett ma, persze az ő saját előnyeivel és hátrányaival, de nagyon sok szép és jó mozdulat volt, ráadásul valamivel hátrébb volt, mint általában szokott lenni.
Baldénak szerintem kifejezetten jót tett a mellőzés az utóbbi hetekben.
Inito és Christensen abszolút megállják a helyüket, sőt.
Romeunak nyilván nincs helye a cserepadon sem.
Pena sajnos nem, de a kupában bizonyíthat remélhetőleg.
Lewa szerintem megint a leggyengébbek közt volt, pedig most aztán voltak helyzetek, támadások, indítások bőven. Nagyon várom, hogy kapjon valami versenyhelyzetet a kezdőbe kerülésért, mert szerintem kifejezetten hátráltat a jelenléte, a jelenlegi formánk és gondjaink közepedte legalábbis.

Frenkie belejön, Pedri is, reméljük h Raphi is, Gündi pihent most valamennyit, Araujo meg abszolút.. ha TS visszatér, és esetleg sikerülne nyerni a Porto ellen valahogy, akkor szerintem a nehéz meccsek ellenére lenne esélyünk elindulni felfele önbizalomban (és így játékban is).

UI1: Bence... Bár csak most utólag kezdem el olvasni a hozzászólásokat, de úgy tűnik, már előre "beszálltam" a buliba. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.26. 09:17:09

csababarca írta:
2023.11.26. 08:23:29
...
Nem tudom mi a kiábrándítóbb: a csapat játéka, vagy az itt teret nyerő, és menővé vált szurkolói attitűd.
A fele legalább elő sem került.
Az utolsó mondatoddal 100%-ban egyetértek. Ugyanis a menővé vált szurkolói attitűd kb az, mikor piramisban egymásra licitálva a sok Füles depresszionálna a Micimackóból.

Őszintén, szerinted melyik áll közelebb a valósághoz?

- Nézhetetlen f... volt, nem csináltunk semmit
- Azért voltak helyzeteink, és játszottunk egy elég erős félidőt. Közben szerintem minden hozzám hasonló ember kiemelte a problémákat is (első félidős rettenet).

Melyik az elrugaszkodottabb? Senki nem írt olyat, hogy végig brillíroztuk a meccset, csak hogy messze nem volt ez olyan kilátástalan. Ez valami káros ajnározás?. Továbbra is az a gáz, hogy ha valaki pozitívat IS meg írni - ráadásul megtörtént dolgokat -, akkor az már túlajnározza a csapatot. Ja, és le sem szabadna írni, mert káros. Bocsánat. Beszállok a buliba. Az a kb két-három másik ember rajtam kívül (aki a "menővé vált szurkolói attitűdöt" képvisel erős kisebbségben) is kérem szálljon be.
Jajj, minden rossz, mindennek vége, nem is nézek több meccset, kiesünk a fenébe, egy helyzetet sem alakítottunk ki, sosem lesznk top4-ben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.11.26. 09:22:05-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.11.26. 08:41:24

csababarca írta:
2023.11.26. 08:23:29
Rayo elleni bajnoki után is az ócska kifogásokat kell keresni, szomorú.
Volt minden?
- válogatott szünet után voltunk
- idegenben nehéz pálya.
- sok a sérült.
- bíró nem adott meg egy tizit.
- rengeteg helyzetünk volt, csak pech.
- City szintjét hoztuk, csak a pech.
- mélyre/magasra volt vágva a fű
- fel volt locsolva/száraz volt a pálya.

Kihagytam valamit?
A csapatnál/Xavinál már csak mi szurkolók vagyunk rosszabbak, szépen hozzáidomultunk a nihillhez.
Össze kellene szednie magát a csapatnak, mert az egy dolog, hogy a játékunk már kb egy éve okádék, de kezdenek az eredmények is elmaradozni.
Itt mindenki world class, top 3-5 játékos, csak valamiért nem mutatja meg mégsem. Szomorú, majdnem megsajnálom őket.

Nem tudom mi a kiábrándítóbb: a csapat játéka, vagy az itt teret nyerő, és menővé vált szurkolói attitűd.
Ez a sok magyarázkodás kezd már nagyon kellemetlen lenni. Ennyi lett a nagy fogadkozásból. :evil: :evil: :evil: Csak kedden nehogy elhasaljunk a Porto ellen mert akkor hamar vége lesz a dalnak főleg ha az ukránok nyernek.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.11.26. 08:23:29

Rayo elleni bajnoki után is az ócska kifogásokat kell keresni, szomorú.
Volt minden?
- válogatott szünet után voltunk
- idegenben nehéz pálya.
- sok a sérült.
- bíró nem adott meg egy tizit.
- rengeteg helyzetünk volt, csak pech.
- City szintjét hoztuk, csak a pech.
- mélyre/magasra volt vágva a fű
- fel volt locsolva/száraz volt a pálya.

Kihagytam valamit?
A csapatnál/Xavinál már csak mi szurkolók vagyunk rosszabbak, szépen hozzáidomultunk a nihillhez.
Össze kellene szednie magát a csapatnak, mert az egy dolog, hogy a játékunk már kb egy éve okádék, de kezdenek az eredmények is elmaradozni.
Itt mindenki world class, top 3-5 játékos, csak valamiért nem mutatja meg mégsem. Szomorú, majdnem megsajnálom őket.

Nem tudom mi a kiábrándítóbb: a csapat játéka, vagy az itt teret nyerő, és menővé vált szurkolói attitűd.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése