Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.26. 07:25:48

brazilfan írta:
2023.11.26. 01:25:00


Tehát ez valamilyen kényszer lenne, muszáj mindig beszélni? Ezért van az, hogy minden rosszabb meccs után jön a kollektív busongás? Nem kötekedésből kérdezem, hanem érdekel a pszichológiája. Stresszoldó?

Egyébként pont a mai meccs nem volt annyira reménytelenül siralmas, a Rayónak nem volt igazán veszélyes helyzete, leszámítva azt, amikor Penáról kipattant a labda. Sokkal többet tettünk a győzelemért, mint ők, és közelebb is álltunk hozzá. De Jong most jött vissza, Pedri szintén, ilyen felállás még nemigen volt idén a középpályán. A Rayo egyetlen játékosa sem játszott pár nap alatt két válogatott meccset, nekünk meg igen, és a Portóra gondolva is tartalékolni kellett valamennyi szuflát. Ehhez képest nem volt nézhetetlen meccs, én például végignéztem, és eszembe sem jutott átkapcsolni a Cityre.
Azèrt kènyszer, mert 2 hete ezt a hulladèk semmit vártuk?
Csak rossz meccseink vannak mostanában. Szerintem 1 ève.
Kibeszèljük, szóval igen.
Sajnos kifogások....

Bence: irigylem az optimizmusodat, úgy èrzem, olyan szinten vagyunk, hogy már a magyarázkodás, kifogások keresèse is kínos. Rayo Vallecano 83 millió. (TM) költsègvetès 50+ millió.

Mèg annyi időt rászánok a kommentre, hogy ne legyen fèlreèrthető, nem feltètlen az eredmènnyel van baj, Rayoval lassan már megszokottá válik. Azon kívül továbbra is minden mással.
Majd ha játszik Pedri. Majd ha játszik Frenkie. Majd ha összeèrik a csapat. Majd ha jön De Bruyne, Haaland ès Messi. Belefáradtam.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.26. 01:59:12

Amúgy kereken egy kapuralövéssel volt több a Citynek, és nem nagyon volt egyértelmű helyzetük a gólon kívül., több semmiképp, mint nekünk. Most kicsit beletekerve, de megnéztem a meccs zömét, a második félidőnk egy szemernyivel nem volt gyengébb - sőt. Ott tényleg csak a szerencsén múlt a 2-3 gólunk, Ferran ziccer fejesénél, Raphinha kapufa belsejénél, Raphinha tizijénél főleg, de Cancelo is hatalmas bombát eresztett meg, ami nem sokkal kerülte el a kaput, meg Pedriék is fejelhettek. Yamal is lőhetett volna, de tőle még nem nem várom, hogy jól fejezze be az akciókat.

De még csak nem is az a bajom, hogy valaki a City meccsre azt mondja, hogy jobb, a tempója jobb volt, de ehhez kell az ellenfél. A Pool nem követ el 25 szabálytalanságot, és nem húzódik be 11 emberrel védekezni. Nyilván mi is sokkal jobb meccset játszunk tempóra a reállal. De hogy kb ugyanannyi és minőségű helyzettel az egyik egy csoda, a másik meg egy nézhetetlen ürülék, az mindenképp sántít. Főleg, hogy a statokon meg a City-Barca játékerőn kívül még az eredmény is tökugyanaz lett. Nyilván erősebb csapat ellen. De a világ legjobb, talán legmélyebb keretével.

Két nagy hibánk volt, azon túl, hogy Pena úgy döntött, hogy kipiheni kicsit a fáradalmakat, és fekvésből próbál védeni. Egy, hogy az első félidőben nagyon nyomottan jöttünk ki, ezzel mindenképp kezdeni kell valamit. A másik meg a helyzetkihasználás, és 1-1 utolsó passznál nem volt összhang, főleg a sérülésből, keményebb válogatott szünetből visszatérőknek. Egyszer az elején Pedri nem ugratta ki a nyílt passzsávban a tökéletesen kiugró Ferránt egy kényszerítőből, hanem lőtt. Értékelem, hogy elvállalta, de ott egy egyszerű passz ziccert eredményezett volna, ezeket ő belerázódva meglátja. A végefelé meg a brazilnak volt egy remek kiugratása kicsiben Lewy felé, aki az utolsó pillanatban kitért befelé, el a labda útjából, elnézést is kért. És még egy ugyanilyen, ahol meg megtorpant Lewy, pedig az is jó passz volt.
Ezeket kicsit még jobban össze kell hangolni, de Pedrinél ez pláne nem csoda jelen pillanatban. De legalább voltak már ilyen kicsiben kialakított gólhelyzetek-fél gólhelyzetek is.

Azt meg ne felejtsük el, hogy ezt a meccset előre kicsit fel kellett áldozni a rotáció oltárán. Nyilván Romeut még akkor sem kellett volna kezdetni, ő már elért oda, akinél már bárki jobb, szerintem a tavalyi Garcia alá. Bár a lecserélése előtt volt elől egy varázslatos löbbje Ferránra, meg egy nagyon okos sárgája, ez a két megmozdulása volt kb az egyedüli jó már vagy egy hónapja.

Raphinha most tér vissza formába, Felix is kipihenhette magát, de ami legfontosabb Pedri, DJ most tér vissza, rozsdásak voltak egyértelműen. Araujo is. Ez a meccs nem volt rossz, a második félidő egészen jó volt, de szerintem innen felfelé visz már hosszabb távon az út.

Ki lett a meccs embere? Nálam Inigo nem először hozott le klasszis teljesítményt. Hátul is beton, de a hosszú indításai elképesztően jók, a gólunk is abból jött. Elöl is volt egy félig veszélyes fejese. Azt nem rónám fel neki, hogy komoly reflexekkel kitolt egy labdát aztán 20 méterről kaptunk egy jól eltalált, de mégiscsak potyát, ha Pena még fekvésből is majdnem védte.
Plusz ami nagyon tetszik benne, hogy van benne tűz is rendesen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1047
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.26. 01:25:00

Peter írta:
2023.11.25. 21:15:23
Meccsek óta nem lehet miről beszélni, mert nincs miről… sorry, de elemezni, véleményezni sincs mit… A fociban a semmiről nem könnyű beszélgetni, bármennyire is szeretnénk
Tehát ez valamilyen kényszer lenne, muszáj mindig beszélni? Ezért van az, hogy minden rosszabb meccs után jön a kollektív busongás? Nem kötekedésből kérdezem, hanem érdekel a pszichológiája. Stresszoldó?

Egyébként pont a mai meccs nem volt annyira reménytelenül siralmas, a Rayónak nem volt igazán veszélyes helyzete, leszámítva azt, amikor Penáról kipattant a labda. Sokkal többet tettünk a győzelemért, mint ők, és közelebb is álltunk hozzá. De Jong most jött vissza, Pedri szintén, ilyen felállás még nemigen volt idén a középpályán. A Rayo egyetlen játékosa sem játszott pár nap alatt két válogatott meccset, nekünk meg igen, és a Portóra gondolva is tartalékolni kellett valamennyi szuflát. Ehhez képest nem volt nézhetetlen meccs, én például végignéztem, és eszembe sem jutott átkapcsolni a Cityre.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.26. 01:23:28

Troym írta:
2023.11.25. 23:52:02
Ezt a bajnokságot elengedném, legyen meg a 4. hely és jónapot. Koncentráljunk a BL-re és a spanyol kupára. Előbbi adna pénzt, ha csak egy negyeddöntő összejön, utóbbi könnyebben hozható, mint a liga és valami sikerélmény is lenne, ha nem keveredünk össze a Madridokkal.
Kb ennyit nézek ki ebből az edző + csapat kombinációból.
Nem tudjuk elengedni, mert akkor nem lenne tuti a top 4. És mivel nem tudjuk elengedni, ezért viszont a kupát kell, mert az tök felesleges pénzben, meg mindenben. Ott ilyen Pena-Casado-Guiu vonallal állnék fel néhány elsőcsapatossal - sosem ugyanazokkal, a fél csapat mindig pihenhessen. Mindenkinek jót tenne, a kicsit bizonyíthatnak, a nagyok pihenhetnek, és motiváltabbak maradhatnak a heti duplák nélkül.

A bajnokságban meg kell célozni legalább a 2. helyet a szuperkupa miatt.

Nincs azért ez még lefutva, most egészül ki a csapatunk a kövi meccstől kb teljesre, a Madridot borzasztó sérüléshullám sújtja, a Girona meg nem fog kitartani a végéig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.25. 23:52:02

Ezt a bajnokságot elengedném, legyen meg a 4. hely és jónapot. Koncentráljunk a BL-re és a spanyol kupára. Előbbi adna pénzt, ha csak egy negyeddöntő összejön, utóbbi könnyebben hozható, mint a liga és valami sikerélmény is lenne, ha nem keveredünk össze a Madridokkal.
Kb ennyit nézek ki ebből az edző + csapat kombinációból.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.25. 21:29:34

Nagybarcelona írta:
2023.11.25. 21:02:02
Lewa hogy rúgjon gólt, ha nem kap labdát?
A szèlsők mit csináljanak ha nincs területük, hogy cselezzenek le 2 embert, azután találják meg Lewat 4 ember között?

Ès kiket hoznál 0 pènzből?
Ha rajtam múlik, nem kerültünk volna ilyen pénzügyi helyzetbe.

De tegyük fel, hogy csak most nyártól számítjuk. Felix még csak számításba sem jött volna. Hoztam volna ingyen Enner Valenciát és Füllkrugot 13 millióért Lewandoswki mellé. Sokkal beljebb nem lennénk, pár góllal biztosan. Kessiét megtartottam volna Romeu helyett. Ennél többre valószínűleg nem futotta volna, de legalább a tavalyi 1. helyünket megtartanánk.

Ahogy futnak ki a régi szerzőzések, amiket még mindig fizetünk, és 2025-ig fizetni is fogunk, talán több lehetőségünk nyílik, bár abban is biztos vagyok, hogy a bevételeink sem fognak úgy pörögni, mert már nem akkora brand a Barcelona. Ezért nem értettem egyet soha azzal, hogy szezonokat adjunk fel. Nem lehet feladni, csak előre lehet menekülni. Ha feladunk szezonokat, akkor kopik a brand patinája, úgy pedig nehezebb igazolni is. Én bedobnám a pár hete írt kolduló projektet is a szurkolók felé. Amint lehetséges lenne, teljes sorcserét hajtanék végre a középpályán.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.25. 21:15:23

brazilfan írta:
2023.11.25. 20:54:59
Én egészen a Sahtar meccsig bírtam.....ott már szükséges lett volna korrigálni a csapatnak, valamint felülni a csoport élére.....azóta is csak lejjebb van.....

Meccsek óta nem lehet miről beszélni, mert nincs miről.
Ha legalább lenne valami olyan ami hasonlít egy koncepcióhoz vagy bármi ilyesmihez, arról legalább lehetne beszélgetni, vitatkozni.
Itt most ami eddig volt még az is szétment, szétcsúszott.....sorry, de elemezni, véleményezni sincs mit.
A fociban a semmiről nem könnyű beszélgetni, bármennyire is szeretnénk.... :roll:
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.25. 21:02:02

Mèg egyszer kiemelnèm. Nèzzètek meg a City mai gólját. Az ment előtte is vègig. Vissza a kp-ra a labdát, mozog az egèsz csapat hátra.

Mi esztelenül rohangálunk, kapjuk a gólt, azután meg vagyunk sèrtődve, ha az ellenfél vèdekezik ès kontrázik előnyből a pár tízmilliós keretèvel.
Ívelgetjük ötlettelenül befelè.

Lewa hogy rúgjon gólt, ha nem kap labdát?
A szèlsők mit csináljanak ha nincs területük, hogy cselezzenek le 2 embert, azután találják meg Lewat 4 ember között?
A kp-ok kinek adjanak gólpasszt, ha nincs terület, távol a játèkosok egymástól ès nincs terület a beindulóknak?

Ha van terület, akkor pedig ne adjuk be, adjuk hátra a kapisig, passzoljunk előtte százt, mert ez a stílusunk, mèg ha az ellenfèl addigra vissza is áll.
Erre mèg rátesz, hogy Xavi erőlteti ezt a fő a nyugalom, ráèrünk, legyünk labdabizrosak, ne kockáztassunk, várjuk meg míg az ellenfèl hibázik a magas presszingben.

Egy nekem biztosnak tűnik, ez nem Xavival fog változni. Beszèlgessen Gurdiolaval.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1047
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.25. 20:54:59

Peter írta:
2023.11.25. 20:28:59
gránit írta:
2023.11.25. 19:56:40
Ezért nem lehet Xavit sem felmenteni. Nem két véglet van, Xavi vs keret. Hanem a kettő egyszerre.
Ebből csak egy kiút szokott a megoldáshoz vezetni....de mi egészen biztosan büszkén kitartunk, hiszen ezért vagyunk Barca.
gránit írta:
2023.11.25. 20:20:35
Én eküldeném Xavit, de vele együtt még legalább keret a felét, de inkább kétharmadát.
Igen, nem kellett győzködnöd, teljesen osztom.
Egy kicsit ti is lehetnétek kitartóbbak ahelyett, hogy egymást túllicitálva siránkoztok.
Tény, hogy nem volt jó meccsünk, de titeket olvasva a maradék életkedvem is elmegy.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.11.25. 20:39:36

Peter írta:
2023.11.25. 20:28:59
gránit írta:
2023.11.25. 19:56:40
Ezért nem lehet Xavit sem felmenteni. Nem két véglet van, Xavi vs keret. Hanem a kettő egyszerre.
Ebből csak egy kiút szokott a megoldáshoz vezetni....de mi egészen biztosan büszkén kitartunk, hiszen ezért vagyunk Barca.
gránit írta:
2023.11.25. 20:20:35
Én eküldeném Xavit, de vele együtt még legalább keret a felét, de inkább kétharmadát.
Igen, nem kellett győzködnöd, teljesen osztom.
Gyanítom, hogy Puyol nem véletlenül került hirtelen a "címlapra"!
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.11.25. 20:34:06

En inkabb ugy fogalmaznek,hogy a Barca "stilushoz" gyenge ez a keret.De Jong egy Bayernbe szarnyalna vagy Gundogan ugyebar a Citybe tavaly,vagy egy nyar alatt elfelejtett focizni?!
Ez az elavult,unalmas,tempo nelkuli tili toli a gaz,de az sztem teny,hogy ebbe a keretbe nincs annyi mint amit itt sokan belelatnak.Ha mar szobakerult a Pool,ott sem atomjatekosok jatszanak,csak ahoz a stilushoz kompatibilisebbek a jatekosaik, lehet urfocit tolnank a Pool "stilussal"(ketlem),
a mi keretunk a " Barca" stilushoz egyaltalan nem valok bar mostanaba stilusunk sincs,csak megy az eszetlen beiveles... :roll:
A masik oriasi gond,hogy a kp nem mer elorefele jatszani(kiveve De Jong),megkapjak,megindulnak majd fordulas es jon az oldalpassz vagy hatrapassz,meg veletlenul sem merne kiugratni..Kapuralovest meg hirbol sem ismerik vagy nem tudnak?!Modern foci es nem merunk kapuraloni,mert aki idejon az vagy elfelejt vagy kiolik belole.Addig eroltetjuk megint ezt az elavult valamit amig megint jon egy Bayern 8as :) Vagy addig bojtolunk ezzel a semmivel amig ki nem jon egy Iniesta,Xavi,Messi generacio(hosszu ido lesz)
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Rdinho10 2023.11.25. 20:49:36-kor.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.25. 20:33:32

gránit írta:
2023.11.25. 20:20:35
Nagybarcelona írta:
2023.11.25. 20:08:38

amit nem veszel figyelembe, hogy a csapatjátèkunk egy 0.
Már hogy ne venném figyelembe. Nulla kreativitás van a játékunkban. Nem pörögnek a Barcelonától régen megszokott kombinációk. Ez természetesen az edző hiányossága is.
Nagybarcelona írta:
2023.11.25. 20:08:38

Ha megcserèlnènk a 2 edzőt, lövöldöznènk a gólokat magabiztos játèkot produkálnánk, mindenki kètszer jobb játèkosnak tűnne.
Ezt mire alapozod? A világbajnokságon mindenki más edző kezei alatt játszott, többen BL-győztes edző kezei alatt. Aztán sorra hozták a citromdíjas produkciókat.

Én eküldeném Xavit, de vele együtt még legalább keret a felét, de inkább kétharmadát.
Ès kiket hoznál 0 pènzből?

Èn is elküldnèk sokakat.
Hoznám De Bruynet, Salaht, Haalandot, Mbappet, Wirtzet ès Kimmichet.

Hogy?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.25. 20:28:59

gránit írta:
2023.11.25. 19:56:40
Ezért nem lehet Xavit sem felmenteni. Nem két véglet van, Xavi vs keret. Hanem a kettő egyszerre.
Ebből csak egy kiút szokott a megoldáshoz vezetni....de mi egészen biztosan büszkén kitartunk, hiszen ezért vagyunk Barca.
gránit írta:
2023.11.25. 20:20:35
Én eküldeném Xavit, de vele együtt még legalább keret a felét, de inkább kétharmadát.
Igen, nem kellett győzködnöd, teljesen osztom.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.25. 20:22:51

Most nem felmenteni akarom a csapatunkat, amiben én is leírtam, hogy sokkal több van egyénileg, és baromi jó kis keret, ha nem 1-2 csúcséránkhoz akarjuk hasonlítani, hanem egy mai topcsapathoz a BM-Cityn kívül. De a Pool garantálom, hogy szívesebben játszana angol, mint spanyol kiscsapatok ellen. Szenvednének rendesen a Rayo ellen a 25 meccsenkénti szabálytalanságukkal. Persze cserében meg alighanem szívesebben játszana az itteni "topcsapatokkal", mint az ottaniakkal, ezt is el kell ismerni.

Közben meg az első félidő dupla feketepontja és a második félidő pirosa mellé felírok Xavinak egy józan rotációs döntésért, amire már korábban is nagy szükség lett volna, akár eredmény oltárán is. Amit nem értek egyedül, az Romeu, nála mindenki jobb lett volna, Fermín is, DJ meg hatosban. Úgyhogy remélem hogy pár fordulóként megejt egy ilyet majd, hogy a kulcsjátékosaink ne kopjanak el.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.25. 20:20:35

Nagybarcelona írta:
2023.11.25. 20:08:38

amit nem veszel figyelembe, hogy a csapatjátèkunk egy 0.
Már hogy ne venném figyelembe. Nulla kreativitás van a játékunkban. Nem pörögnek a Barcelonától régen megszokott kombinációk. Ez természetesen az edző hiányossága is.
Nagybarcelona írta:
2023.11.25. 20:08:38

Ha megcserèlnènk a 2 edzőt, lövöldöznènk a gólokat magabiztos játèkot produkálnánk, mindenki kètszer jobb játèkosnak tűnne.
Ezt mire alapozod? A világbajnokságon mindenki más edző kezei alatt játszott, többen BL-győztes edző kezei alatt. Aztán sorra hozták a citromdíjas produkciókat.

Én eküldeném Xavit, de vele együtt még legalább keret a felét, de inkább kétharmadát.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.25. 20:08:38

gránit írta:
2023.11.25. 19:09:11
Akkor hasonlítsuk össze a semleges (számítógèp általi)whoscored èrtèkelèsekkel, akár 1-2 szezont visszamenőleg.

Persze vedd hozzá, hogy játszik a Pool ès mi.

Ez az utóbbi, amit nem veszel figyelembe, hogy a csapatjátèkunk egy 0. Ha megcserèlnènk a 2 edzőt, lövöldöznènk a gólokat magabiztos játèkot produkálnánk, mindenki kètszer jobb játèkosnak tűnne. (Tudom, a Pool 28 gólt lőtt, de azt a PL-ben, nem Alavesnek, Getafek, meg Rayok ellen)

Ha azt nézzük, hol van ez a csapat a Messi (Iniesta, Xavi, Alves)fèlèhez, akkor egyèrtelmű, hogy sehol. De másnak sincs, főleg nem egy Getafenak, Rayonak, Alavesnek ès a többi csapatnak, akikkel szenvedős meccseket játszunk, holott tizede az ő költsègvetèse a miènkhez. Jöhet ide Haaland is, ha nem kap labdát, de Salah se fogja becselezni magát 5 ember közè.

Ilyen szempontból az is problèma, hogy a játèkosainkat sem sikerül sokaknak a tudásukhoz mèrten sem megítèlni. Beszèljünk akár Busquetseől, Piqueről, Suarezről, akár De Jongról, Gaviról, Pedriről, főkènt nem Dembelèről, Felixről, Raphinharól, Fatiról.
Nem is èrtem mit vártok Felixtől ès Raphinhatól (múltkor őket rèszletesen kifejtettem). Beállnak, kicseleznek 4-5 játèkost, ès eltekerik laposan a hosszúba? Nem, nem Messik, de ebben a posványban, amit mi Barca DNS-nek vagy tiki takának nevezünk, már Messièkkel is csak ègtünk a BL-ben.

Akkor hol a problèma?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.11.25. 20:28:54-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.25. 19:56:40

Peter írta:
2023.11.25. 19:37:34

Mára oda jutott az egész csapat, hogy tulajdnképpen egytől egyig (TS és Araujo kivételével) "kivágható" lenne valamennyi játékosunk.
Christensent, Martinezt, Lewandowskit és Gündogant is megtartanám. A többi tényleg mehetne.
Peter írta:
2023.11.25. 19:37:34

Azért is lehet, hogy igazad van, mert még akkor sem látnám a változás miértjét, ha holnaptól itt játszana a Rodri-Bernardo Silva-Haaland trió egyszerre. Ide nem lenne elég 3 ember, ide minimum 13 kellene.
Ezt én is így látom. Ha egy ember érkezik, az bele fog lassulni a mocsárba, és fél év múlva már teljesen leépül. Sorcsere segítene, ha például a teljes középpályánkat lecserélhetnénk, Gündogan kivételével. Pár éve a hátvédsor volt a leggyengébb pont. Ott is csak a sorcsere segített. Piqué mellé teljesen mindegy, kit igazolnánk. Minden lánc csak olyan erős, amilyen a leggyengébb láncszeme. Csak a teljes sorcsere segített.
Peter írta:
2023.11.25. 19:37:34

Egy másik megközelítésből kiindulva pedig azt mondanám, hogy azért nincs igazad, mert egyéni képességek alapján van nálunk több gyengébb csapat, akik ennek ellenére szervezettebb, lelkesebb focit játszanak nálunk. Ehhez tegyük hozzá, hogy igen kevés alkalommal, de ennek a csapatnak is voltak értékelhető, bizakodásra okot adható momentumai. Ha ilyen volt, és nem egyszer volt, akkor az azt jelenti, hogy máskor is elvárható lenne.
Itt jöhet a kérdés, hogy ezek a momentumok miért nem folytathatók, bővíthetők, fejleszthetők, ha már egynél többször képesek voltunk ilyet produkálni, ami erősen feltételezi, hogy nem véletlen produktumok voltak.
Ezért nem lehet Xavit sem felmenteni. Nem két véglet van, Xavi vs keret. Hanem a kettő egyszerre.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.25. 19:55:27

Leverkursenben is azt gondolhatták sokakról, mielőtt Xabi Alonso átvette őket, és megtáltosodtak. Vagy ott az Arsenal, ott nem ilyen gyorsan ment végig a változás, hanem szépen lassan évek alatt kialakult egy jó csapat. Ez lehet a reálisabb út nekünk is, hiszen nagy változásokat amúgy sem tudunk kezdeni a kerettel rövid idő alatt. Az a kérdés, hogy Xavi megfelelő ember-e, hogy vele menjen végig ez a projekt. Eleinte úgy tűnt, igen, de most beütött a válság, szerintem kimondhatjuk. Ha ki tud jönni belőle, akkor én továbbra is mögötte állok, ha nem, akkor mást kell keresnünk. Most azért lesznek kemény meccseink, szóval el fog ez dőlni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.25. 19:37:34

gránit írta:
2023.11.25. 17:37:29
Én azt gondolom, hogy a keretből nagyon sok játékos nem ide való.
Mára oda jutott az egész csapat, hogy tulajdnképpen egytől egyig (TS és Araujo kivételével) "kivágható" lenne valamennyi játékosunk.
De szerintem ez már egy folyamat következménye, ami nem törvényszerűen így indult, hanem valamilyen oknál fogva jutott idáig.
Számomra már annyira szánalmas ez az egész vergődés, hogy nem is igazán töröm az agyam a miérteken.

Azért is lehet, hogy igazad van, mert még akkor sem látnám a változás miértjét, ha holnaptól itt játszana a Rodri-Bernardo Silva-Haaland trió egyszerre. Ide nem lenne elég 3 ember, ide minimum 13 kellene.

Egy másik megközelítésből kiindulva pedig azt mondanám, hogy azért nincs igazad, mert egyéni képességek alapján van nálunk több gyengébb csapat, akik ennek ellenére szervezettebb, lelkesebb focit játszanak nálunk. Ehhez tegyük hozzá, hogy igen kevés alkalommal, de ennek a csapatnak is voltak értékelhető, bizakodásra okot adható momentumai. Ha ilyen volt, és nem egyszer volt, akkor az azt jelenti, hogy máskor is elvárható lenne.
Itt jöhet a kérdés, hogy ezek a momentumok miért nem folytathatók, bővíthetők, fejleszthetők, ha már egynél többször képesek voltunk ilyet produkálni, ami erősen feltételezi, hogy nem véletlen produktumok voltak.

Egyébként továbbra is, vagy egyre inkább azt látom, hogy óriási morális problémák vannak a klub falain belül, mert ennyire közönyösen, érdektelenül, akarás nélkül, látványosan lelketlenül csak olyan csapat játszik, amelyik csak azért lép pályára, mert kötelező és az első pillanattól kezdve látványosan a meccs végét várja.
Ez viszont a szakmai vezetőség hibája teljesen egyértelműen.

Igazából pedig teljesen mindegy, hogy melyik verzió van közelebb az igazsághoz, mert sem a játékosok és sem a szakmai stáb nem lesz lecserélve, tehát agyalgatnunk is értelmetlen, mert nem lesz erre belátható időn belül megoldás.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.25. 19:09:11

LG írta:
2023.11.25. 18:46:41
Én azt gondolom, hogy a keretből nagyon sok játékos nem ide való. Kapaszkodhatunk abba, hogy minden Xavi hibája, és a keret ennél többre vinné, de szerintem nem lényegesen. Olyan alap kompetenciák hiányoznak egyesekből, ami már nem edző, hanem képesség kérdése.
Egy Girona, Sociedad tud nézhető focit játszani, pedig nem hinném, hogy jobb keretük van. Ennél azért több van ezekben a játékosokban, mint ami mostanság kijön belőlük. Néha ebből látszik is valami, mikor pl. hátrányban elkezdünk focizni. :roll:
Valamicskével valószínleg több van a keretben. Pár napja linkeltem pár videót néhány igazi Barca-feelinggel meglőtt gólról a Xavi-érából, ami bizonyítja, hogy tudnánk így játszani, ha felkészültebb, összeszedettebb lenne a csapat. Sokkal több viszont szerintem nincs benne. Vannak játékosok, akiknek a képességei nem ütik meg az elvárásokat, és indokolatlanul fújjuk fel őket. Majd értetlenül állunk a dolgok előtt, amikor a saját magunk által felfújt, de senki által nem félt játékosok nem hozzák azt, amit feleslegesen várunk el tőlük. Csak áltatjuk magunkat.

A Real Sociedadnál szeritem nem vagyunk lényegesen erősebbek. Miért is néznénk le őket? A BL-ben vezetik a csoportjukat, amely erősebb, mint a mi csoportunk. A bajnoki címre nyilván nem esélyesek, annyival kevesebb pénzből gazdálkoznak. De sokkal erősebbek nem vagyunk náluk. Egy-két játékos billenti felénk a mérleg nyelvét, tavaly volt egy gólkirályunk meg egy MVP kapusunk, ez volt a különbség. Mezőnyben nem nagyon vagyunk náluk erősebbek, de még egy Rayónál sem.

Nagybarcelona írta:
2023.11.25. 19:03:00

Stegen VS Alisson 1
Cancelo VS Arnold 1
Kounde VS Matip 1
Araujo VS Dijk 1
Balde VS Robertson 2
De Jong VS MacAllister 1
Pedri VS Szoboszlai hát... legyen egál
Gündogan VS Jones 1
Raphinha VS Salah 2
Lewa VS Nunez 1
Felix VS Jota 1

De Jong vs MacAllister csont nélkül 2-es. Koundé szintén nem, Pedri sem, és Cancelo sem akkora eresztés. Lewy élő legenda, de pont a keret miatt nem tudjuk rendesen használni. Nincsenek meg azok a társak, akik a Bayernben megvoltak neki. Így hiába húzzuk be mellé elméletben a pipát, a gyakorlatban ez nem ér semmit. Felix szerintem szintén nem nyerő. Romeu kimaradt a felsorolásból. Ő akkora mínusz, hogy ha őt leszámítva még 5-5 is lenne az arány, ő egymaga Liverpool felé billentené a párharcot.

Biztosan többet ki lehetne hozni ebből a csapatból, de azért áltatjuk is magunkat rendesen.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.25. 19:03:00

LG írta:
2023.11.25. 18:46:41
Én azt gondolom, hogy a keretből nagyon sok játékos nem ide való. Kapaszkodhatunk abba, hogy minden Xavi hibája, és a keret ennél többre vinné, de szerintem nem lényegesen. Olyan alap kompetenciák hiányoznak egyesekből, ami már nem edző, hanem képesség kérdése.
Egy Girona, Sociedad tud nézhető focit játszani, pedig nem hinném, hogy jobb keretük van. Ennél azért több van ezekben a játékosokban, mint ami mostanság kijön belőlük. Néha ebből látszik is valami, mikor pl. hátrányban elkezdünk focizni. :roll:
Persze, hogy akkor jön ki a csapatból az egyèni teljesítmèny, amikor már semmi taktika nem fedezhető fel, csak megyünk a gólèrt. Az a poèn, hogy mèg az is több, mint az alap 0 taktikánk.
Komolyan mondom, hogy Xavi kiesne egy Rayoval, Alavessel, Getafeval stb.


Mindig feljön ez a gyenge keret tèma. Nèzzük már meg mondjuk a Liverpoolt.
Stegen VS Alisson 1
Cancelo VS Arnold 1
Kounde VS Matip 1
Araujo VS Dijk 1
Balde VS Robertson 2
De Jong VS MacAllister 1
Pedri VS Szoboszlai hát... legyen egál
Gündogan VS Jones 1
Raphinha VS Salah 2
Lewa VS Nunez 1
Felix VS Jota 1
Padon a vèdelmünk sokkal jobb. Kp-a kb egál, támadósoruk jobb, mert ott van Gakpo ès Diaz. Nekünk még nem kellett Auba, Depay, Fati, Luuk

Ők a PL bajnoki címèèrt mennek, mi az EL helyekèrt mennènk a PL-ben

Xavi VS Klopp???

Szerintem inkább az a kèrdès mennyivel.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.25. 18:46:41

Én azt gondolom, hogy a keretből nagyon sok játékos nem ide való. Kapaszkodhatunk abba, hogy minden Xavi hibája, és a keret ennél többre vinné, de szerintem nem lényegesen. Olyan alap kompetenciák hiányoznak egyesekből, ami már nem edző, hanem képesség kérdése.
Egy Girona, Sociedad tud nézhető focit játszani, pedig nem hinném, hogy jobb keretük van. Ennél azért több van ezekben a játékosokban, mint ami mostanság kijön belőlük. Néha ebből látszik is valami, mikor pl. hátrányban elkezdünk focizni. :roll:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.25. 17:37:29

Peter írta:
2023.11.25. 17:08:13
Sajnos minket csak egyetlen dolog zavar a pályán, mégpedig az ellenfél.
Az élő közvetítés topikban rámutattál arra, hogy ha a csapat nézhetetlenül játszik, akkor az egyéneket sem menthetjük fel. Gyakran megesik, hogy míg a nézhetetlen játékot kritizáljuk, a játékosokat egyenként felmentjük, kivéve néhány bűnbakot.

Én azt gondolom, hogy a keretből nagyon sok játékos nem ide való. Kapaszkodhatunk abba, hogy minden Xavi hibája, és a keret ennél többre vinné, de szerintem nem lényegesen. Olyan alap kompetenciák hiányoznak egyesekből, ami már nem edző, hanem képesség kérdése.

De Jong még most is hatszor tekeri körbe magát a labdán, míg rendesen megszelídíti. Nekünk nem ilyen játékosra van szükségünk. Olyan lassú, komótos vele a játék, amit minden ellenfél le tud követni. Romeuról inkább nem írok semmit, inkább a szent teheneket venném elő. Pedri szerintem nem alkalmas arra, hogy a Barcelona irányítója legyen. Az első félidőben a pályán volt amúgy? Félidőkre eltűnik, nem pörgeti a támadójátékot. De végre megéltük, hogy Baldének jó volt egy beadása. Ez lett a játékunk, ívelgetünk befelé, aztán ha szerencsénk van, belövi nekünk az ellenfél.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.25. 17:08:13

Troym írta:
2023.11.25. 16:58:48
Igazából 2 dolog zavar minket, ha az ellenfél védekezik, vagy ha támad.
Sajnos minket csak egyetlen dolog zavar a pályán, mégpedig az ellenfél.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.25. 17:00:43

Rdinho10 írta:
2023.11.25. 16:49:23
En elertem arra a szintre,h mar nem siettem haza a meccsre,de ahogy lattam az osszefoglalot jobb is…Borzalmasan gyengek vagyunk,Porto ellen megint jonni fog a valosag.Iden sulyosan visszafejlodunk..
Annak kell orulni komolyan,hogy tudunk helyzetet kialakitani egy spanyol kiscsapat ellen?!
Sajnos ugyanez... Nem siettem haza, most sem, de még a classico sem hozott lázba. És nem az eredmény miatt, hanem mert borzasztó unalmas a játékunk Soha nem csináltam ilyet, de most már több meccsen is ez van. Elmegyek a kutyákkal sétálni, vagy vásárolni, vagy inkább filmet nézek. Borzasztó ez. Elveszik a szórakozásunkat, az örömünket. Ahogy olvasom, most se maradtam le semmiről.
Válasz küldése