Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.06. 15:13:37

corol írta:Mi lehet Tello látványos mellőzése mögött? Egy jó ideig állandó csere volt, aztán már sokszor nevezve sincs. Nem értem - a bal oldalon se Villa, se Tello, Ini meg valóban nem igazán a kapura veszélyes kategória.
Ez jó kérdés. Megmondom őszintén én azt sem értem, hogy Pedro miért lett alapember, miközben Villa még mindig koptatja a padot (már nem lehet a lábtörésére fogni...). Speciel én Pedroval nem vagyok kibékülve, bár Alexis sem lenne jelenleg jó megoldás a támadósor megerősítésére :P
Visca el BARCA!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.02.05. 15:00:27

Mi lehet Tello látványos mellőzése mögött? Egy jó ideig állandó csere volt, aztán már sokszor nevezve sincs. Nem értem - a bal oldalon se Villa, se Tello, Ini meg valóban nem igazán a kapura veszélyes kategória.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.02.05. 08:16:38

kristop írta:
recrea írta: 2. Miért erőltetjük egyszerre a pályán a Xavi-Ini-Fabre középpályát? Ráadásul sokszor úgy, h feltoljuk Fabregast az ellenfél védősoráig, ahelyett, h játszana Villa, Alexis vagy Tello. Oké, gólt nem igazán lőnek (btw. játéklehetőség nélkül nehéz), de ez szinte lényegtelen, mert mindegy ki van a pályán, úgyis Messi lövi a gólokat.
ezzel a hármassal voltunk atomjók az idényben, nem a többiekkel, gondolom ez egy elég erős érv lehet :D azért mert jött a szokásos hullámvölgy még nem kéne a jól bevált felálláson változtatni. iniesta vezeti a gólpassz listát, cesc végre azt mutatja amit tud, tito megtalálta a helyét. ezzel szemben villa mínusz egy ember, de legalább gólokat lő néha, alexis meg ugyan minden másban jó, de ő meg gólokban nulla. szóval szerintem ez a gála tizenegy, ennek alapnak kell lennie.

VISZONT, ezzel szemben szerintem a tito - roura páros most először hibázott igazán abban, hogy milyen kezdőt raktak ki. eddig minden őket igazolta, de most nagyon nehezen védhető az el clásicó után ugyanaz a csapat. a meccs utáni nyilatkozat is "lehet benne volt a lábukban a madrid elleni meccs". huha, nagyon meglepő tényleg. mert most végülis ez az iksz nekünk nem rossz, belefér. az se lett volna hatalmas probléma, ha nem iksz és akkor mínusz egy pont a mostanihoz képest. viszont, ha úgyse nagy probléma a pontvesztés, akkor miért nem pihenhetett a gála csapat és miért nem kaphatott bizonyítási lehetőséget a thiago, song, villa, alexis, adriano ötös, akiknek amúgy is kell a játékperc és jó lenne a nehéz meccsek előtt formába hozni (vagy formában tartani) őket? miért kellett kifacsarni az alapcsapatot egy olyan meccsen, ami ugyan rangadó, de a madridi pontvesztés és hatalmas előny tudatában nem létszükséglet?
ezzel különösen így utólag egyet lehet érteni.alkalmamvolt megnézni a meccset mégegyszer igen tanúlságos....ami feltűnő: Fabregas gyenge játéka! 1./ sok elpasszolt laszti, 2./ feltűnő gyávaság! amikor előtte a terület, nála a labda de nem vállalkozik, hanem le passzol egy ugyanojan, vagy rosszabb pozícióba!3./ az alibi futkározás. szinte soha nem képes szerelésre, megközelíti ugyan az ellenfelet,de nem ütközik! egy darabig követi aztán el somfordál...Pedro:nála ugyanezt nem is kell már felhozni annyira természetes, azzal a nyilvánvaló különbséggel - előnyére- hogy a védekező munkája dícséretes és többnyire hatékony, de most amikor pl. átjött a baloldalra volt három egymás utáni rossz döntése is! kettő rossz ütemű és irányu beadás, egy pedig amikor a tizi sarkánál tátongó üres terület előtte, de nem mozdul be, hanem a jól bevált hátra passz...Alba:még a meccs legjobbja ként is sajnos nyilvánvaló egy nagy hibája: bravúros (terület)védőmunka mellett amikor egy szélső lent van vele szemben a vonal mellett az ötös magasságában, 3-5m nél nem megy közelebb, hanem szinte felkínálja a beadás lehetőségét!! figyeljétek meg . ha lehet ezt mondani tipushiba! igazából azt nem tudom , hogy ezeket a hibákat vajon látja e az edzői stáb? vagy csak az én túlzott elvárásom lenne?
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.02.04. 16:11:18

recrea írta: 2. Miért erőltetjük egyszerre a pályán a Xavi-Ini-Fabre középpályát? Ráadásul sokszor úgy, h feltoljuk Fabregast az ellenfél védősoráig, ahelyett, h játszana Villa, Alexis vagy Tello. Oké, gólt nem igazán lőnek (btw. játéklehetőség nélkül nehéz), de ez szinte lényegtelen, mert mindegy ki van a pályán, úgyis Messi lövi a gólokat.
ezzel a hármassal voltunk atomjók az idényben, nem a többiekkel, gondolom ez egy elég erős érv lehet :D azért mert jött a szokásos hullámvölgy még nem kéne a jól bevált felálláson változtatni. iniesta vezeti a gólpassz listát, cesc végre azt mutatja amit tud, tito megtalálta a helyét. ezzel szemben villa mínusz egy ember, de legalább gólokat lő néha, alexis meg ugyan minden másban jó, de ő meg gólokban nulla. szóval szerintem ez a gála tizenegy, ennek alapnak kell lennie.

VISZONT, ezzel szemben szerintem a tito - roura páros most először hibázott igazán abban, hogy milyen kezdőt raktak ki. eddig minden őket igazolta, de most nagyon nehezen védhető az el clásicó után ugyanaz a csapat. a meccs utáni nyilatkozat is "lehet benne volt a lábukban a madrid elleni meccs". huha, nagyon meglepő tényleg. mert most végülis ez az iksz nekünk nem rossz, belefér. az se lett volna hatalmas probléma, ha nem iksz és akkor mínusz egy pont a mostanihoz képest. viszont, ha úgyse nagy probléma a pontvesztés, akkor miért nem pihenhetett a gála csapat és miért nem kaphatott bizonyítási lehetőséget a thiago, song, villa, alexis, adriano ötös, akiknek amúgy is kell a játékperc és jó lenne a nehéz meccsek előtt formába hozni (vagy formában tartani) őket? miért kellett kifacsarni az alapcsapatot egy olyan meccsen, ami ugyan rangadó, de a madridi pontvesztés és hatalmas előny tudatában nem létszükséglet?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.04. 16:02:56

recrea írta:Két dolgot nem értek mostanság:

1. Hova tűnt az ősszel oly hatékonyan, jól és kényelmesen működő rotáció? Mert meccsek óta a tegnapi kezdővel játszunk, kivétel ez alól a Puyol-Masch csere, ami mondjuk folyamatos és jó dolog.

2. Miért erőltetjük egyszerre a pályán a Xavi-Ini-Fabre középpályát? Ráadásul sokszor úgy, h feltoljuk Fabregast az ellenfél védősoráig, ahelyett, h játszana Villa, Alexis vagy Tello. Oké, gólt nem igazán lőnek (btw. játéklehetőség nélkül nehéz), de ez szinte lényegtelen, mert mindegy ki van a pályán, úgyis Messi lövi a gólokat.
1. jogos, de sztem egyrészt a sérülések hiányoznak hozzá, másrészt a kevés téttel bíró meccsek. pl. a védelem ősszel eléggé kényszerből rotálódott, meg akkor még nem egy Valencia volt két RM meccs között, hanem pl. a BL-ben, kupában azért lehetett pihentetni
2. sztem ez elég jól működik alapból, tegnap ez sem jött be nagyon, mert Fabregas nem tudott annyira játékba kapcsolódni. De ha Cesc nem középcsatárt játszik, akkor elképesztő dolgokra képes ez a középpálya.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.02.04. 15:41:11

Két dolgot nem értek mostanság:

1. Hova tűnt az ősszel oly hatékonyan, jól és kényelmesen működő rotáció? Mert meccsek óta a tegnapi kezdővel játszunk, kivétel ez alól a Puyol-Masch csere, ami mondjuk folyamatos és jó dolog.

2. Miért erőltetjük egyszerre a pályán a Xavi-Ini-Fabre középpályát? Ráadásul sokszor úgy, h feltoljuk Fabregast az ellenfél védősoráig, ahelyett, h játszana Villa, Alexis vagy Tello. Oké, gólt nem igazán lőnek (btw. játéklehetőség nélkül nehéz), de ez szinte lényegtelen, mert mindegy ki van a pályán, úgyis Messi lövi a gólokat.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.04. 09:22:22

salas9 írta:Tegnap este Mascheranot miért cserélték le?
Benne volt a játékában egy újabb sárga lap, szerintem egyszerűen csak ezért.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.04. 08:57:07

noname írta:Hiba volt ugyanazzal a kezdővel felállni!
Jogos! Bízok benne, hogy a vasárnapi Getafe elleni mérkőzésen Adriano, Thiago, Song és Villa is kezdeni fog. Legalább pihenhetne Alves, Sergio, Xavi(Cesc) és Pedro is.

A legjobb megoldás a középpályán az lenne ha Song és Thiago kezdene, és mellettük Cesc és Iniesta egy egy félidőt játszana. Elől Messi tabu, mellé pedig Villa és Alexis(Tello) mehetne.

Tegnap este Mascheranot miért cserélték le?
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.02.04. 08:52:26

Most megérdemlik az edzők a bírálatot.
Ha fáradtak voltunk, minek kellett szinte ugyanazzal a kezdővel felállni?
Montoya,Adriano,THIAGO,Sanchez,Villa mind kezdhettek volna. elsősorban Thiago nem kezdése érthetetlen. Fabregason látszott kb legjobban a fáradtság, de az utóbbi meccseken remek formában játszó Pedro is nagyon kimerült volt. Alves is gyengébb volt, mint az utóbbi 2-3 meccsen.

Hiba volt ugyanazzal a kezdővel felállni!
A Fifa egy szégyen
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.02.04. 08:26:42

Mikaos írta:A meccs előtt simán aláírtam volna a döntetlent, és utólag sem bosszankodom miatta.

Fáradtak voltunk, nem voltunk elég gyorsak sem agyilag, sem fizikailag.
Annyi taktikai észrevételem azért lenne, hogy a Valencia jól láthatóan középre tömörült, és az sajnos nem segített, hogy mi is több embert vontunk oda be - talán ésszerűbb lett volna a széleket jobban kihasználni.

A Valencia elleni meccsek számomra mindig pozitív dolgok, mert azt látom rajtuk, hogy a labdát szeretnék elsősorban, és ezért mindent megtesznek: a kapusunkat is letámadják. Az utóbbi években a legnehezebb meccseink közé sorolom a Valencia elleni találkozókat, az Atletico Madriddal és a jelenlegi Malaga-val együtt (eredményektől függetlenül).
végül is elintézhetjük annyival, hogy egy jó csapat jó napot kifogva otthon majdnem elkapott bennünket. van persze pár elgondolkodtató momentuma is azért ennek: a Madrid ugyanezt a csapatot simán kiütötte, és még az, ahogy egy kombinatív, gyors, szoros emberfogásra is képes taktika egyszerre hatástalanítja a Barca híres tiki-taka fegyverét(lassú, pontatlan, levédett)és ndemoralizálja a védelmét akkor is amikor az a jelenlegi legjobb felállásban van a pályán!
van azért egy pozitívuma is a meccsnek: nyoma sem volt annak az alattomos sunyi hentesmunkának amit a Madrid produkált ellenünk pedig végig kemény hajtós ellenfél volt a Valencia.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.02.04. 07:26:40

Montoya, Adrianó, Song, Thiagó, Villa, Alexis, Telló. Mind a kezdőbe tettem volna. Egy x-re jók lehettek volna. Fáradt volt a csapat, lászott. Most meg válogott meccsek jönnek...
Fecó
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.02.04. 01:13:25

Mikaos írta:A meccs előtt simán aláírtam volna a döntetlent, és utólag sem bosszankodom miatta.

Fáradtak voltunk, nem voltunk elég gyorsak sem agyilag, sem fizikailag.
Annyi taktikai észrevételem azért lenne, hogy a Valencia jól láthatóan középre tömörült, és az sajnos nem segített, hogy mi is több embert vontunk oda be - talán ésszerűbb lett volna a széleket jobban kihasználni.
Nem örülök a döntetlennek, de számítottam rá, h ez igen nyögvenyelős falat lesz a mostani állapotunkban, így belefér.
Lesz ez még jobb is hamarosan, amikor tényleg fontos lesz ;)

Múltkor a Malaga ellen simán megélhetett volna pl. Tello, meg most is gondoltam rá a második félidőben, h neki most megint lehetne keresnivalója. A Malaga és a Vale is elég jól le- és kitámadott, uh lett volna helye is futkosni. Plusz tényleg a szélen tudtunk volna váratlant húzni.
Ilyen esetekben jobban jönne a srác, mint a betömörült védelmek ellen. De mivel nevezve sincs, így nem dobhatjuk be, pedig sztem sokat hozzá tudna tenni ilyen meccseken.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.02.04. 01:03:13

A meccs előtt simán aláírtam volna a döntetlent, és utólag sem bosszankodom miatta.

Fáradtak voltunk, nem voltunk elég gyorsak sem agyilag, sem fizikailag.
Annyi taktikai észrevételem azért lenne, hogy a Valencia jól láthatóan középre tömörült, és az sajnos nem segített, hogy mi is több embert vontunk oda be - talán ésszerűbb lett volna a széleket jobban kihasználni.

A Valencia elleni meccsek számomra mindig pozitív dolgok, mert azt látom rajtuk, hogy a labdát szeretnék elsősorban, és ezért mindent megtesznek: a kapusunkat is letámadják. Az utóbbi években a legnehezebb meccseink közé sorolom a Valencia elleni találkozókat, az Atletico Madriddal és a jelenlegi Malaga-val együtt (eredményektől függetlenül).
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2013.02.03. 23:04:13

Egy jól játszó Valenciával szemben a Turia partján született 1:1 nem olyan eredmény, hogy temetni kelljen a csapatot!!
Érezhető volt a madridi csata utóhatása is.A Real tegnap megalázó vereséget szenvedett.Mi is éreztük a fáradtságot!!
Lesz jobb is!! (sőt!!)
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.03. 21:56:20

Zolee23 írta:... Most következik majd két könnyebb meccs, lehet javítani.
de ezt hányadszor mondjuk? Csak nehogy megint unalomba torkolljon a köv meccs is.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Pick
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.02.01. 21:09:55

2013.02.03. 21:54:33

Zsazsa Jr írta:
Pick írta:Senki sem akart gólt szerezni ma, talán Villa állt még közel hozzá. :roll:
És még Fabre, Messi zseniális indításánál :)
Sajnos ő sem akarhatott, ha ilyet mellélő :lol:
Avatar
Zsazsa Jr
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.02.28. 11:01:47

2013.02.03. 21:40:08

Pick írta:Senki sem akart gólt szerezni ma, talán Villa állt még közel hozzá. :roll:
És még Fabre, Messi zseniális indításánál :)
Pick
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.02.01. 21:09:55

2013.02.03. 21:35:40

Annyira idegesítő, hogy az egész meccsen 3 lövésünk volt, abból is az egyik csak büntető... Az 5 "kreatív" középpályásos kezdő pedig nem jön be, csak a tötyi-mötyi megy, elképzelés nélkül. Senki sem akart gólt szerezni ma, talán Villa állt még közel hozzá. :roll:
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.03. 21:28:27

Abszolút igazságos az X, mindkét csapat küzdött, energikusan játszott végig. Most következik majd két könnyebb meccs, lehet javítani.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.02.03. 21:10:42

Úgy látszott, hogy csak Valdes vette komolyan ezt a meccset. Alba hajtott még, de partnere nem akadt. Megelégedtünk az egy ponttal, de megint könnyen vereség lehetett volna a vége. Egy jó húzás volt a meccsen, hogy gyorsan lehozta Roura a sárga lapos Masceranót. Ezt a közepes teljesítményt szerintem egy olyan csapattal is lehetett volna hozni, amelyben többen kaptak volna lehetőséget a cserék közül is. Ők mikor fognak játékba lendülni, ha se a kupában, se a bajnokságban nem kapnak lehetőséget? Majd a BL-ben? Tovább tart a gólínség, annak kéne több lehetőség, akitől gólt várunk. Ha Villa az akkor neki, ha Alexis akkor neki. Pedro, Iniesta, Fabregas ennyi játékperccel nagyon kevés gólt szerez. Messi sem lehet állandóan csúcs formában, mint ahogy most nincs is.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.02.03. 21:05:09

izgalom, de inkább dühöngés ez jutott mára. Jordi Albán kívül az egész csapat egy enervált, a meccs végét váró lassú, fantáziátlan játékot produkált. elismerem, a Valencia egy bizonyítási vágytól hajtott motivált és gyors kombinatív támadó focival állt elő, de ezt nem így kellett volna le reagálni a világ legjobb (?!) csapatának. ma sajnos Iniesta is haloványabb volt, Xavi mélyen szinte a védelemben tanyázott, Fabregas és Pedro kritikán aluli Pedró hátrajátékától már hányingert kapok...Messi ? azt mondanám próbálkozott, de kevés sikerrel és semmi megerőltetés! hátul néha rossz volt nézni hogy meg kevertek bennünket Piquét régen etették így! Villa? nekem nem újdonság semmit nem is várok tőle. összességében örülhetünk a döntetlennek. az utolsó húsz perc kicsit fel pörgött ugyan, de ebben is voltak hatalmas Valencia ziccerek. azért Valdést megdícsérhetjük volt 2-3 jó megmozdulása.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.02.03. 21:04:47

Jó ez az iksz. A Vale jól játszott, lüktető tempóban jöttek előre, élesen letámadtak, nagyon akartak.
Nálunk pedig még mindig tart a hullámvölgy, meg még valószínűleg 1-2 hétig tartani is fog, nem kell ettől kétségbeesni, erre jó ez a különbség, hogy ne kelljen aggódni.

Thiago jöhetett volna hamarabb is...

Szerk.: Majd elfelejtettem: köszi Víctor! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára looka 2013.02.03. 21:31:57-kor.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.02.03. 21:01:22

Nincs gáz, a Vale nagyon perfektül tolta ellenünk, főleg az első félidőben, mi sem vagyunk a toppon, értékes döntetlen a Mestallából! Most lehet pihenni, bár hétközben jönnek a felesleges válogatott meccsek, de a Getafe, aztán a Granada kettőst le kell gyűrni, így hangolódva a BL-re meg a kupa rematchre! Visca Barca!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.02.03. 21:00:23

Kevés volt ma a játék, de nem akkora katasztrófa egy iksz egy húzós idegenbeli pályán.Valdes meg szépet fogott, kellett.
Hosszú a bajnokság, pont az ilyen hullámvölgyek, hegyek miatt is már most azt mondani hogy nyertünk butaság, szerencsére ez most még belefért, s remélhetőleg a későbbi bajnokikon nem leszünk ennyire "fásultak".
Kép
Kép
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.03. 20:58:51

Hát, megint olyan langyosak voltunk hogy ... áááá
lassú körülményes játék, Alba MOM. Rajta nem látszott a szerdai kupameccs.
Mindenki más 0-hoz közeli teljesítmény. Talán VV volt még jó ma. Nagyokat védett. főleg itt a végén. Elismerem nagyot játszott a Valencia, tényleg minden dicséret nekik. FN. rendesen fényezte is őket.
Mi meg összekaphatnánk magunkat. Ilyen játékkal nem csoda hogy nem nyerünk. És nem kell a "fáradtak voltak" szöveg, mert nem először játszunk szerda-szombat ritmusban.
Jövő hét közben válogatott mérkőzések, nagyon hiányzik ez is.
1pont jobb mint a 0.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Válasz küldése