Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.07. 11:21:21

Barcaman14 írta:Nem erre számítottam, ami az Espanyolt illeti. Már az 1. perctől kezdve feladták nekem úgy tűnt. Ritkán látni ilyen gyenge Esapnyolt katalán derbit. Még csak harapós kedvükben sem voltak.

Ettől függetlenül persze remek meccset játszott a csapat sok remek egyéni teljesítménnyel. Ezzel már az Atletico előtt is 11 pont az előnyünk!

Nos lehet, hogy még bőven korai(sőt biztos), de azért kezdek álmodozni egy esetleges veretlenül nyert bajnoki címről. :P

Visca el Barca :!:
Közhely,de azok közül az egyik legigazabb,minden csapat annyira tud jól játszani,amennyire az ellenfél engedi,és ez ellen a Barca ellen szinte lehetetlen jól játszani,pláne egy Espanyol szintű csapatnak.
Labda nélkül,hogy játszon jól a csapat??? A bemelegítésen kívül az ellenfeleinknek nem sok érintkezése van a bogyóval.
Ha jól játszunk magunkhoz képest,akkor verhetetlen a csapat,ezt tudtuk eddig is,idén úgy érzem,hogy közepes játékkal is csak kevesek tudnának megszorítani,valami összeért még jobban mint a Pep érában,lehet a motiváció lett újra nagyobb.
Nagyot röhögök mikor Madrid fanok felhozzák,hogy a csapatuk jól lakott,és ezzel magyarázzák a leszereplést! Mitől laktak jól kérdem én? 3 kupát nyertek az elmúlt 4évben,egyszerűen a tavalyi második helyünkre a motiváció hiányon kívül kevés magyarázat van,ennek ellenére a Madrid abszolút megérdemelte,elképesztő teljesítmény tőlük a 100 pont,de azért mutatja a csapat erejét,hogy a következő évben megrázzák magukat,és valószinűleg már meg is döntik ezt.
Jelenleg minden meccs végeredmény csak rajtunk múlik,ha a legjobb teljesítményünket 100nak vesszük,akkor a mi 80unk elég bármelyik csapat 100a ellen.
BarcaSasa
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.01.15. 19:47:50

2013.01.07. 10:48:03

szenzációs volt az elsö félidő, szép látványos támadások, és végre Pedro gólok, megérdemelte már hogy betaláljon, bár 4-0után valahogy éreztem hogy max csak 1et rugunk utána mert nem fogunk már annyira pörögni, sajnos 1sem lett, de talán belefért, felesleges lett volna hajtani ezerrel, lesznek még nehezebb mérkőzéseink, de akkor is szépen játszottunk, sima derbi lett belöle, nálam a meccs embere Pedro, jól dolgozott, illetve a 2gól, meg kiemelném Alba teljesitményét, amikor kellett jól megoldotta a védekezést(amibe sok munka nem volt :) ), illetve jól kapcsolódott bele a támadásokban, veszélyesen játszott, talán kis negativum nálam Alves. Igazából sokat robotolt, küzdött az rendben is volt, csak megint azok a fránya beadások, szinte egy sem sikerült jól, neki ebben kellene javulnia, mert anno ez az erőssége volt. Grat a Csapatnak jó meccsett játszottunk-. FORZA BARCA!!!!!!!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.01.07. 10:37:59

KépKép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.07. 09:26:34

Hát nem tudom, de ez a Baena nevű hombre elég idegbeteg volt egész meccs alatt, begyűjtött egy sárgát, majd edzője hozta is le, elborult az agya szegénynek.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.07. 09:20:26

Nem erre számítottam, ami az Espanyolt illeti. Már az 1. perctől kezdve feladták nekem úgy tűnt. Ritkán látni ilyen gyenge Esapnyolt katalán derbit. Még csak harapós kedvükben sem voltak.

Ettől függetlenül persze remek meccset játszott a csapat sok remek egyéni teljesítménnyel. Ezzel már az Atletico előtt is 11 pont az előnyünk!

Nos lehet, hogy még bőven korai(sőt biztos), de azért kezdek álmodozni egy esetleges veretlenül nyert bajnoki címről. :P

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.01.07. 08:15:31

sjd írta:
Mikaos írta:Nem volt itt semmilyen tanmese a középcsatárokról, mert megint nem volt semmilyen középcsatárunk.

Pedro ugyanazt csinálta, amit szokott: szélről befelé futott.
Akkor lehet h más meccset néztünk, mert mindkét gólnál középen helyezkedett, rendre ott volt középen és ott is érkezett. Főleg a második gólnál nagyon látványos, az egyetlen emberünk az Espanyol kp mögött, és a bal khv előtt áll, őt futja le. Szó nem volt befelé húzásról, akkor valahonnan a balhátvéd mellől lépett volna be a bhv- bal khv közti résbe.
Sanchez is ugyanezt csinálta utána, rendre Messi előtt mozgott középen, többször is oda indították be, nem a szélre.
nem akarok döntőbíróként tetszelegni, de tény: Pedro eddig is -láthatóan- változtatta a helyét egy meccsen belül ! megfordult mindkét szélen, és középen is. semmi mást nem láttam, mint, hogy pontosabb volt és (talán!!!) eltűnt a görcs ami a góltalanság miatt akadályozta. én sem hozakodnék elő itt címekkel a javára Sanchez nagyon hasonló cipőben jár brusztolós, hajt, és neki is kellene egy-két gól hogy jobban muzsikáljon.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.07. 01:03:11

soprano_p írta:a mai meccstől függetlenül : PEDRO Világ- és Európabajnok !
Gondolom mindenki tudja . Tehát papíron ő a világ egyik legjobb csatára, abszolut kezdő barcában is.

Valdes is elmondhatja ezeket magáról, de még papíron is minimum vitatott a világ egyik legjobb kapusa cím számára, uh ez nem mérvadó önmagában ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
soprano_p
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.08.27. 14:35:30

2013.01.07. 00:52:36

a mai meccstől függetlenül : PEDRO Világ- és Európabajnok !
Gondolom mindenki tudja . Tehát papíron ő a világ egyik legjobb csatára, abszolut kezdő barcában is.
Alexis nek remélem utolsó idénye. Szerintem nem engedheti meg magának a csapat, ha a csúcson akar maradni.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.01.06. 23:51:41

Sokkal hatékonyabb lenne a csapat középcsatárral, de így sem rossz azért.:) Messi tud osztogatni, szélről befelé cselezve kicsit összekuszálni az ellenfél vonalait. igazából tömörülő csapatok ellen lesz fontos, hogy tito az egyik szélt Ininek, a másikat leonak adja. ők képesek megverni a védőjüket, így a többieknek helyzetet teremteni. az, hogy messi középen birkózik, elég nagy butaság. remekül tette a labdákat Leo, jól állt neki, hogy kijött a dzsungelből.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.06. 22:41:11

Mikaos írta:Nem volt itt semmilyen tanmese a középcsatárokról, mert megint nem volt semmilyen középcsatárunk.

Pedro ugyanazt csinálta, amit szokott: szélről befelé futott.
Akkor lehet h más meccset néztünk, mert mindkét gólnál középen helyezkedett, rendre ott volt középen és ott is érkezett. Főleg a második gólnál nagyon látványos, az egyetlen emberünk az Espanyol kp mögött, és a bal khv előtt áll, őt futja le. Szó nem volt befelé húzásról, akkor valahonnan a balhátvéd mellől lépett volna be a bhv- bal khv közti résbe.
Sanchez is ugyanezt csinálta utána, rendre Messi előtt mozgott középen, többször is oda indították be, nem a szélre.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.01.06. 22:14:27

Nem láttam :( de majd bepótolom ha legközelebb adják a sport tévén.
Ezek szerint jók voltunk és még több góllal nyerhettünk volna. Megnyugtató, mert az Espanyol időnként nagyon kellemetlen tud lenni elég pokróc ellenfél.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.01.06. 22:11:39

sjd írta:Na és akkor a mai tanmese címe, hogy "miért van értelme középcsatárral játszani?"
És láttuk, hogy pont azért, mert így mesternégyest is lehetne rúgatni egy olyan játékossal, aki egyébként ennyiszer egész szezonban nem látta a kaput idáig. Sanchez mozgásán is egyből látszott ugyanez, amint beállt. Remélem ez Titonak is feltűnt.
Nem volt itt semmilyen tanmese a középcsatárokról, mert megint nem volt semmilyen középcsatárunk.

Pedro ugyanazt csinálta, amit szokott: szélről befelé futott. Most többször találta meg a labda (ezért nagy köszönet az Espanyolnak is*), és jobban is oldotta meg a helyzeteket (általában meccsenként 1-1 hasonló helyzetet ki szokott hagyni az utóbbi hónapokban).

* Espanyol első félidei teljesítménye inkább lehetne tanmese. Lassú tolódás egyik oldalról a másikra, mondhatni: a szélek figyelmen kívül hagyása. Nem látszott, hogy most ők területet védenek vagy inkább embert fognak?! Nullák voltak.

Persze, azért mi királyok voltunk: gyorsak labdával és anélkül is, így kell ezt csinálni. Gyakorlatilag nem volt rossz teljesítmény, csak a második félidőben 30%-on pörögtünk (és így is lőttünk 2-3 érvénytelennek nyilvánított gólt).
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.06. 21:15:03

Csak a 2. félidőt láttam, de rég láttam ennyire könnyed labdázgatást.
Szép volt, remélem folytatódik, VV meg 1v1-et azért bizonyított ma.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.06. 21:12:32

Na és akkor a mai tanmese címe, hogy "miért van értelme középcsatárral játszani?"
És láttuk, hogy pont azért, mert így mesternégyest is lehetne rúgatni egy olyan játékossal, aki egyébként ennyiszer egész szezonban nem látta a kaput idáig. Sanchez mozgásán is egyből látszott ugyanez, amint beállt. Remélem ez Titonak is feltűnt.

Az est fénypontja egyértelműen az, hogy Farkas Norbi nem mondott semmilyen orbitális állatságot, így nem kellett menetrendszerűen lehalkítani a tévét.
A bíró egy teljesen átlagos mennyiségű 3 góltól fosztott meg minket ( 2 les, + amikor Villa gólját visszafújta tök feleslegesen szabinak), ebből nagyjából 1től még jogosan is, meg kaptunk egy véleményes tizit, szóval összességében lehetett volna rosszabb is. Mindenesetre szép lett volna egy Pedro-mesterhármas. (Azt csak halkan teszem hozzá, hogy ha valakinek esélye van a mesterhármasra, akkor illik neki adni a tizenegyest.)
Cesc tetszett nagyon, az első gól után kb. az év gólpasszát adhatta volna Iniestának, ha az berúgja. Most már semmi kétségem nincs, hogy az Ini-Cesc kp is nagy tanár lesz. Apropó, Busquetsből meg egy egész jó mélységi irányító lett itt szép csendben. Pirlo, who? :mrgreen:
Thiago jól mozgott, önmagához képest kevés eladott labdával. Valdes-re egy szavunk sem lehet, az első 79 percben az összes kapura tartó lövést megfogta, utána meg védett is egyet. :D Annak kapcsán meg remélem, hogy Pique többször nem hozza elő a tavaly önmagát. Alves amikor nem törte el úgy a labdát, hogy az nekem fájt, kifejezetten jól játszott, főleg a végén pörgette nagyon a jobb oldalt.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.01.06. 20:58:42

a második félidő laza edzőmeccs lett, amit sajnálok az Messi gyenge produkciója...semmi nem jött össze neki, persze fél gőzzel 3-4 ember gyűrüjében nem is lehet. Thiago mintha kissé nagy arc lenne?! de azétr jól mozgott, Alves felemás...ha jól emlékszem egyetlen beadása sem volt használható, Alba dolgozott a leg többet és Iniesta is hozta a szokásos formáját, kár hogy egy gólt nem akasztott. a cserék csak játékperceket értek, Villával sajna most sem lettünk beljebb. ami csúcs az az elsöprő első félidő és lényegében egy gálává varázsolt derbi.
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.01.06. 20:51:29

Könnyed játék, kapott gól nélkül lehoztuk. Ha van védelem, megy a játék.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.06. 20:42:33

Asszem nem nagy felelőtlenség már most értékelni a meccset :P

Általában kemény ütközeteink szoktak lenni a szomszédokkal, de ezúttal elég egyoldalúvá tettük a katalán derbit. Láthatóan a srácok is várták már a folytatást, legalábbis a könnyed, koncentrált, szellemes játékunkból kiindulva. Csodálatos akciókat vezettük, amibe picit bele is rondítottak a véleményes lesek miatti érvénytelenített találatok.

Többen is nagyszerűen játszottak, nehéz is lenne igazán kit kiemelni. Talán Pedrot, mert tőle nagyon hiányzott ez a produkció és főleg a hatékony helyzetkihasználás. Alba nekem nagy kedvencem lett, most is nagyot játszott, Messi félelmetes zsugákat osztott, mint ahogy Busí is. Ini-Xavi páros az meg Ini-Xavi páros... 8) Hátul nagyjából rendben voltunk és a cserék is tudtak szép dolgokat mutatni.

Elégedettek lehetünk a mai meccset látva, élmény volt nézni. Kicsit mondjuk féltem tőle, h a nagy különbség miatt elkezdenek szétrúgni minket, de hálistennek ez elmaradt. Köszipuszi érte.

Idén szeretem az Espanyolt. Ütötték a reált, beleszaladtak a késbe ellenünk. Kérjük ugyanezt a jövőben folytatni :P
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.01.06. 18:45:08

Pedro helyett Villa játszatna sztem... Igaz, h akkor rossz oldalon van, de hátha...
KépKép
socio66

2013.01.06. 18:20:57

fabregas-nak nagyon örülök, ennél már csak az lenne jobb, ha a sérülése előtti formájában térne vissza.
ilyen kezdővel csalódott lennék, ha nem nyernénk.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.01.06. 18:20:31

salas9 írta:Kezdőcsapat:
Valdés, Alves, Piqué, Puyol, Alba, Sergio, Xavi, Iniesta, Cesc, Pedro i Messi :wink:
Nem értem Pedrot miért erőltetik ennyire. Megérteném, ha jól játszana, vagy lőné a gólokat, de nem azt teszi.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.06. 18:16:45

salas9 írta:Kezdőcsapat:
Valdés, Alves, Piqué, Puyol, Alba, Sergio, Xavi, Iniesta, Cesc, Pedro i Messi :wink:
Örültem volna Tellónak... Na mindegy.
Erős kezdő, a Pedro-Messi-Iniesta támadósor mindig jó meccseket hoz le, remélem, most sem lesz másként.

Cserék: Pinto, Mascherano, Villa, Song, Alexis, Montoya i Thiago.
Kimaradt tehát Bartra, Jonathan, Adriano, valamint Tello... :roll:

Kell a három pont, de nagyon meg fogunk szenvedni érte.
Messi indítsa minél jobban az évet, meg Cesc is jó lenne, ha góllal térne vissza.

Visca el Barça :!:
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.06. 18:12:06

Kezdőcsapat:
Valdés, Alves, Piqué, Puyol, Alba, Sergio, Xavi, Iniesta, Cesc, Pedro i Messi :wink:
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.06. 12:09:05

Mivel valamennyire kipihente magát a keret, ezért ma fölösleges lenne rotálni, remélem Tito a legerősebb kezdőt küldi pályára! Az Espanyol helyezéstől függetlenül nagyon meg fogja nehezíteni a dolgunkat, elvégre csak egy katalán derbi lesz a mai. Reméljük ott folytatjuk ahol abbahagytuk 2012-ben!

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
BarcaSasa
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.01.15. 19:47:50

2013.01.06. 10:51:01

Végre ujra folytatódik a bajnokság, nehéz meccs lesz, veszélyes csapat az Espanyol, de hazai pályán biztosan kell nyerni, az én tippem 3-1 . Összeállitást végignézve én Alexis helyén Villát kezdetném, egyrészt jobb formába legyen, mert ha alig játszik akkor nem várhatjuk ezt el, másrészt szükség van rá, mert ha nem játszik aztán elmegy akkor meg nézhetünk, illetve mostanában Alexis nem volt túl meggyőző, még amit látnék én a csapatba ha az Adriano teljesen egézséges lenne akkor neki kellene játszania Alves helyett, sokkal jobban ér fel a támadásokhoz, jobbak a beadásai, és gólveszélyesebb, én így látom ezen a két poszton velük lennénk legerősebbek, de a legfontosabb hogy Tito újra ott lehet a kispadon, és ez mindennél fontosabb most! FORZA BARCA!!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.01.06. 09:09:52

Végre ma ismét meccs. Az ember ilyenkor alig bírja kivárni. Egy ilyen kezdőt megnéznék, mindent egybevetve:
Valdes-Alves, Piqué, Mascherano, Alba-Fabregas, Sergio, Iniesta-Alexis, Messi, Villa
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése