Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.12.13. 21:43:37

Klassz dolog, ha egy klubnak van stílusa, saját utánpótlás-képzése, futballkultúrája. Csak szerintem egy kicsit átesett a klub a ló túloldalára, és belterjessé vált. A "külsősök" lemorzsolódásáért nagy árat fizettünk. Nem lehet egy évtizeden keresztül dominálni, ez nyilvánvaló. Ezért sajnáltam nagyon, hogy olyan szezonokat kótyavetyéltünk el a belterjességünk miatt, amiket simán szétnyerhettünk volna, 2010-ben is, 2012-ben is szinte biztos voltam a BL-győzelemben. Most már az új embereket, a jövőt kellene beépíteni, ehhez képest az az Alves játszott állandóan, akinek a napjai meg vannak számlálva Barcelonában, és fogalmunk sincs, ki lesz Xavi és Iniesta utódja. Jövőkép nem nagyon van sajnos.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.12.13. 21:15:19

Decima írta: Mindegy mikor jövök. Nyáron is elmondtam mi a helyzet az igazolásaitokkal szeptemberben meg a céltalan futballal amit játszotok. Ha a PSG-t meg is veritek, valamint a Liga 95%-át akkor is a célt és a focit nem látom.
Igazából focink nincs, az mostanában csak nálatok van, úgyhogy nem nagyon éri meg a mi meccseinket nézni. Hogy mi a cél? Egyelőre a 2.-3. hely, a biztos BL szereplés, ha esetleg később csak EL lesz belőle az sem baj. Aztán majd egyszer pár év, esetleg 10 évnyi vegetálás után szeretnénk felépíteni egy ütősebb gárdát, akik majd 5-0-al küldik haza a királyi gárdát Madridba. Ha a meccs után nem jössz át gratulálni, nem fogunk megsértődni.
A mai meccs: Leginkább a pontatlanságot hiányoltam, azt is legfőképp az utolsó passzoknál. Azt nem lehet mondani, hogy nem próbálkoztunk, sajnos a lövések pontatlanok voltak, vagy blokkolták a védők. A hazai csapatot dicséret illeti, mert jól védekeztek és nem is voltak különösebben durvák. A bíró meg az elmaradt 11-esünk után, a mezőnyben részünkre ítélt szabadrúgásokkal kompenzált a meccs végéig.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.12.13. 21:13:16

Valahol törvényszerű ez. Itt maradt nekünk ez az impotens középpálya, Busquetssel, Iniestával és Xavival, akik mellett az évek során nem sikerült kinevelni az utódokat. Mindig csak ők kaptak lehetőséget, és közben menni kellett, Tourénak, Thiagonak, Fabregasnak, Songnak, és évek során Mascherano sem kaphatott itt lehetőséget. Nem ők a hibásak, próbálnak megfelelni, de jó esetben már csak a kispadon, vagy szerényebb képességű csapatokban lenne a helyük.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.12.13. 21:04:01

gránit írta:Fabregas visszasírását tartom még figyelemfelkeltőnek, tavaly eléggé egyedül voltam a véleményemmel - egy-két ember említette még ugyanezt rajtam kívül -, hogy bajok lesznek, ha kipaterolják. Tavaly is vezette a gólpasszlistát, szerzett 9 gólt, a tavasz gyengébbre sikerült a számára, de másoknak valamiért nagyságrendekkel megbocsátóbb (volt) a közönség, neki meg a fejét követelték. A következményeket most láthatjuk. Nulla kreativitás a középpályán.
Én is ezt mondtam mindig. Az az igazság, hogy sokan nem látják a tényeket csak a múltbeli emlékeik alapján értékelnek egy-egy játékost. Tipikus példa Xavi, kellett kb.3 év amég ráébredt a többség, hogy hátráltatja a csapatot. Most ilyen Ini aki a múlt miatt felülértékelt. Alulértékelt volt Fabre pedig ha azt nézte az ember, hogy mit tud akkor nyilvánvaló volt, hogy csak a helyét kell megtalálni neki (illetve önmagának meg a formáját) és jó lesz. A Suarez ellenzőknek mondom: vele ugyanez a helyzet. Ő nagyon jó lesz egyszer a Barcának. A következő Piqué akit alul szeret a közönség értékelni. Pedig ő egy remek védő. Az egyik legjobb. Csak nincs jó párja, és jó szűrő rendszere a barcának. És még lehetne sorolni. De láthattuk: Neymar is temetve volt tavaly. Pedig aki ért a focihoz láthatta tavaly is (hiába ment rosszul neki) a világ egyik legjobbja már most is. És ennél csak jobb lesz
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.12.13. 21:02:40

Decima írta: Mindegy mikor jövök. Nyáron is elmondtam mi a helyzet az igazolásaitokkal szeptemberben meg a céltalan futballal amit játszotok. Ha a PSG-t meg is veritek, valamint a Liga 95%-át akkor is a célt és a focit nem látom. Ha 4-5 éve kikaptatok, akkor is láttam a focit. Ha ki is kaptatok tőlünk akkor is ti voltatok a jobbak. Most nem. Ennyi. Ki lehet tiltani de ezt látom. Tudja ezt sok Barcás is.
Egy pillanat, tehát csak akkor jársz ide és szólsz hozzá ha kritizálhatod a Barcát, vagy máskor olyan témákhoz is hozzászólsz amik éppen nem kritikát fogalmaznak meg a csapattal szemben?
Remélem érthető hova akarok kilyukadni.
Ha csak a kritizálás miatt jössz és szólsz hozzá (attól függetlenül, hogy igazad van vagy sem) akkor csak a hangulatkeltés a célod nem pedig az érdemi diskurzus.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2014.12.13. 21:15:54-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.12.13. 20:52:43

A lényeg:
A Reál most jobb csapat. És nem kell statokat bújni, csak rá kell nézni a lőtt gólok számára a reálnál meg a barcánál. Volt idény amikor a Reál úgy vert meg minket (vagy úgy lett bajnok - ha jól emlékszem), hogy fordított volt a lőtt gólok száma. És én szívesebben néztem azt a barcát aki lőtte a gólokat, és rendre dolgozta ki a helyzeteket mégha nem lett bajnok, mint a mait ha bajnok is lesz (mert simán el tudom képzelni. A mai meccshez: Xavi és Pedro csak arra jó, hogy meglegyen a létszám. Ennek a 2 játékosnak már nincs mit keresnie. Iniesta középszerűvé süllyedt ( már a tavalyi szezonban is sokszor írtam amikor még mindenki a múlt miatt istenítette és nem volt képes meglátni a tényeket. Van 3 potens játékosunk. Messi, Neymar, Suarez. Ha tőlük nincs megoldás akkor senkitől. Értelmes alternativa előre nincs (Mnirékat hagyjuk - ő kb. ugyanakkora tévedés lesz mint anno Bojan, vagy a mostani Pedro)
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.12.13. 20:47:03

Senki nem törődött ezzel a mérkőzéssel, ez lett a vége. És ebben a bajnokságban nagyon nehéz javítani. Szerintem LE semmit nem hozott a csapatnak.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.12.13. 20:42:34

És csak 25 pontra vagyunk a kieséstől...Nou Camp talán még lesz jövőre is, adjunk el mindenkit. Laudrupot miért adtuk el anno, szerintem az a rákfenéje a dolognak. Ja és a Guardiola siratást elfelejtettem még írni-

Pontatlanság volt, lehetőségek megvoltak. Benne vannak az ilyenek, nagy kár érte mert kellett volna ez a 3 pont, de máglyákat begyújtani???
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2014.12.13. 21:00:49-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.12.13. 20:37:26

visca el barca írta:
csababarca írta:Pedig Decima nem ír rossz dolgokat most,csak nehéz bevallani magunknak is,hogy bénák vagyunk.
senkinek nem nehéz belátni, mindenki azt teszi ha észreveszed.

ami decimát illeti, csak és kizárólag akkor jön ha kikapunk, vagy x lesz, úgyhogy csak egy kis mezei troll, semmi több. én jókat nevetek rajta ahogy görcsösen erőlködik :lol:
Mindegy mikor jövök. Nyáron is elmondtam mi a helyzet az igazolásaitokkal szeptemberben meg a céltalan futballal amit játszotok. Ha a PSG-t meg is veritek, valamint a Liga 95%-át akkor is a célt és a focit nem látom. Ha 4-5 éve kikaptatok, akkor is láttam a focit. Ha ki is kaptatok tőlünk akkor is ti voltatok a jobbak. Most nem. Ennyi. Ki lehet tiltani de ezt látom. Tudja ezt sok Barcás is.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.12.13. 20:35:48

Tavaly is sokszor mondtunk le a bajnoki címről, nem is tudom, hányszor kaptunk még egy "utolsó" esélyt... Messze még a vége.

Fabregas ügyében meg nem szóltam volna egy szót se, ha lett volna alternatívája. De nem volt, nem is igazoltak senkit ebbe a szerepkörbe. Most így jobb? Nagy hiba volt elengedni.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
nagyi1244
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:54:30

2014.12.13. 20:27:53

Véleményem szerint is Fabregas aki hiányzik az ilyen meccseken tőletek.

+ Neymar játszik ma Pedro helyén szerintem akkor is hoztátok volna.

Tudom a ha nem játszik a fociban ez az én meglátásom.

A bajnokságot meg szerintem senki nem nyerte meg aki ezt gondolja szerinte nagyon téved.

Megyünk még hozzátok ott bármi lehet,és nekünk se fog sikerülni minden!

Volt itt -6 is ha jól emlékszem......
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.13. 20:11:04

csababarca írta:Pedig Decima nem ír rossz dolgokat most,csak nehéz bevallani magunknak is,hogy bénák vagyunk.
senkinek nem nehéz belátni, mindenki azt teszi ha észreveszed.

ami decimát illeti, csak és kizárólag akkor jön ha kikapunk, vagy x lesz, úgyhogy csak egy kis mezei troll, semmi több. én jókat nevetek rajta ahogy görcsösen erőlködik :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.13. 20:03:52

gránit írta: Fabregas visszasírását tartom még figyelemfelkeltőnek, tavaly eléggé egyedül voltam a véleményemmel - egy-két ember említette még ugyanezt rajtam kívül -, hogy bajok lesznek, ha kipaterolják. Tavaly is vezette a gólpasszlistát, szerzett 9 gólt, a tavasz gyengébbre sikerült a számára, de másoknak valamiért nagyságrendekkel megbocsátóbb (volt) a közönség, neki meg a fejét követelték. A következményeket most láthatjuk. Nulla kreativitás a középpályán.
Ezt mondtuk amúgy nyáron páran, hogy lehet, hogy jó lesz, hogy küzdősebb a középpálya, de az ilyen, ilyen meg ilyen passzok hiányozni fognak, de akkoriban ez lehurrogott vélemény volt.. Na mindegy.

Amúgy nekem ami nem tetszik, hogy a Sevilla és az Apoel ellen elindultunk egy jó úton, erre azóta megint mintha az meg se történt volna, jött egy újabb újítás Luchotól, és elfelejtettük azt a játékot. Pedig a középpálya ugyanez volt akkor is ha jól rémlik, mégis mennyivel jobb volt az összkép, szebben tettük vettük a labdát.. :roll: Persze ma alapból mindenki gyengébb volt, szóval ez is közrejátszott a botlásban, de ez Lucho hibája is sajnos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.12.13. 20:13:19-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.12.13. 19:58:02

Pedig Decima nem ír rossz dolgokat most,csak nehéz bevallani magunknak is,hogy bénák vagyunk.
Alves,Pedro, XAvi már nem szint, kilógnak lefelé nagyon.
Első kettőnek sose szabadna még padon sem lennie,Xavit meg szigorúan utolsó 20-25 percre kéne használni.
Plusz a kp-nk ebben a mai formában borzalmas, el kéne felejteni. Legalább egy kreatív,megindulásra képes embernek kell ott játszania, minimum egynek.

És ezt most nem a csalódottság miatt írom, mert leírtam már nyáron is ezeket...amikor még csak találgattunk.

Leehtnénk sokkal tökösebbek is,pl teljesen jó volt szerdán hogy lépett egy merészebbet LE. Ma miért nem lehetett ahhoz nyúlni? Egy Getafe ellen kell óvatosnak lenni? Ezt nem fogom megérteni,simán ilyen meccseken elég lenne Rakitic szűrni akár, és akkor két kreatívabb ember mellé...Getafe az ellenfél könyörgöm...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.12.13. 19:37:20

Ha már Messi kapufáiról volt szó:

http://www.fcbarcelona.com/football/fir ... essi/stats" target="_blank

A szombati meccsről meg annyit, hogy a kedvenc NBA-csapatom is játszik ma - helyi időnk szerint már holnapra esik -, úgy, hogy játszottak tegnap is. És utaznak egy kontinensnyi távolságot. Fabregas visszasírását tartom még figyelemfelkeltőnek, tavaly eléggé egyedül voltam a véleményemmel - egy-két ember említette még ugyanezt rajtam kívül -, hogy bajok lesznek, ha kipaterolják. Tavaly is vezette a gólpasszlistát, szerzett 9 gólt, a tavasz gyengébbre sikerült a számára, de másoknak valamiért nagyságrendekkel megbocsátóbb (volt) a közönség, neki meg a fejét követelték. A következményeket most láthatjuk. Nulla kreativitás a középpályán.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.13. 19:25:54

pep71 írta:
Ez a legfájóbb, hogy itt van egy Neymar-Suarez-Messi csatársor, ami az egyik leggyorsabb a világon és Alba is itt van, ennek ellenére egy [auto_cenzúra] kontrát sem tud vezetni a Barca.
A Real az ilyen csapatok szétkontrázza, Ronaldo nevetve rúgdossa a duplákat, azért mert ők rájöttek, hogy busz ellen sokkal nehezebb, mintha hagyják az ellenfelet egy kicsit feljebb jönni és ezáltal fellazul az egész csapat, máris nyílnak a területk a gyors játékosoknak és ők ezt egyből kihasználják, ebben ők a legjobbak a világon. A másik baj az, hogy viszont, ha arra kényszerülnek, hogy náluk legyen a labda 70%-ban és busz ellen játszanak, már abban is vannak olyan jók, mint a Barca.
Fú, mennyit változott a világ 3 nap alatt. =D>

Kontrákat azért nem tudtunk vezetni, mert nem jött ki annyi emberrel a Getafe, hogy gyorsan végig tudjuk vinni. Először én is ezért téptem a hajam, de aztán direkt figyeltem, ahányszor egy labdaszerzés után megindultunk 4 vagy 5 védő mindig ott állt hátul.
Területet átadni. Hogyan? Azok el nem mozdultak a tizenhatosukról. Max. 2-3 ember szállingózott.
Azt viszont felismerték, hogy lőni kell távolról, de olyan lövéseket eresztettünk meg, hogy rossz volt nézni. Rakitic, Xavi, akiknek iszonyatosan jó lövőtechnikájuk van 2-3 méterrel lövöldözik körbe a kaput. Suarez löketeiről nem is beszélek.
A pontosság volt a másik ami nagyon hiányzott. Ennyire pontatlanul nagyon régen játszottunk. Idén talán még nem is.
A helyzetkihasználásunk az utóbbi két-három meccs alapján azt hittem végre egyenesbe jön, de megint konvergált a 0-hoz. Vagyis gyakorlatilag az is volt.

Ez pedig annyira tipikus szurkolói mentalitás. Mindig az a jó, aki már elment. Alexist, Fabregast úgy oltotta tavaly a fél fórum, hogy Barcelonáig hallatszott, most meg ők lennének a megmentők.

A Real ugyanúgy megszenved a betömörülő csapatok ellen. A játékstílusból adódóan talán nem ennyire, ők sem tudnak sokszor mit kezdeni velük. Viszont velünk ellentétben képesek a kevés helyzetből is kihozni a legjobbat. Hátrányban pedig jobban kinyílik az ellenfél és sokkal könnyebb a dolguk. Almeria ellen is hasonló volt. Hátrányban már menni kellett előre a végén meg meg is itták ennek a levét.
Mi ellenben nagyon gálánsak vagyunk ilyen téren. A kis -és középcsapatoknak pedig tökéletes az X ellenünk, így ehhez mérten fognak játszani.

Messi amúgy hány kapufánál jár már a szezonban? Tudja valaki?

Azzal pedig nincs gond, ha madridisták is írnak ide, szívesen olvasom a másik oldal véleményét is, de Decima légyszi vegyél vissza a sok okosságból .
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.12.13. 19:23:43

"mi a fenéért játszottuk ezt a meccset szombaton?!"
"Láttátok, hogy szakadt az eső végig? Nem hinném, hogy túl könnyű dolguk volt a fiúknak."

Hűha, mit mondana erre Hofi Géza :D :D :D

Felejtsük el a kifogásokat, véletlenszerű csapat vagyunk. Ha jó napot fognak ki, remek meccseket tudnak játszani, ha nem, akkor nem. Ezért nem lelkesedek már be, ha nyerünk is 5-1-re, mert fogalmunk nincs, hogy a formát akár a következő meccsre át tudjuk-e menteni...
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2014.12.13. 19:06:21

Decima írta:Minden csapat úgy játszik, ahogy hagyják. Nincs lefizetve a liga összes csapata. A ti stílusotokra így reagálnak. Mi azért szándékosan átadjuk a területet a kisebb csapatoknak is. Azonkívül sokan elhiszik, hogy MSN és minden Ok. Pedig nagyon gyenge játékosaitok vannak. Egy Mourinho féle Chelsea a BL-ben pezsgőt bont, ha titeket kap. Taktikailag simán verhetőek vagytok.
azért ugye ezt te sem gondoltad komolyan :lol: :lol:
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.12.13. 19:05:28

Lego írta:
Decima írta: Taktikailag simán verhetőek vagytok.
Taktikailag mindenki...
A játékosállományunkkal pedig túlzottan nincs nagy gond...vagy Pedro-n kívül van még vki akit gyengének nevezhetünk (természetesen a képességeihez mérten) és/vagy sokat játszik?
Taktikailag az edzőtök miatt. Beleestetek a Zidaneok és Pavonok hibájába. Erős 4-5 ember, kettő belőle világlegjobbja szint, néhány középszer, 7-8 használhatatlan. Ha Neymar vagy Messi kiesne nagyon nagy gondban lennétek.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Decima 2014.12.13. 20:05:24-kor.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.13. 19:02:43

Decima írta:Minden csapat úgy játszik, ahogy hagyják. Nincs lefizetve a liga összes csapata. A ti stílusotokra így reagálnak. Mi azért szándékosan átadjuk a területet a kisebb csapatoknak is. Azonkívül sokan elhiszik, hogy MSN és minden Ok. Pedig nagyon gyenge játékosaitok vannak. Egy Mourinho féle Chelsea a BL-ben pezsgőt bont, ha titeket kap. Taktikailag simán verhetőek vagytok.
ilyenkor mindig olyan kis bátor vagy, imádlak abba ne hagyd. csak ugy ömlik belőled az okosság :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2014.12.13. 19:01:39

Decima írta: Taktikailag simán verhetőek vagytok.
Taktikailag mindenki...
A játékosállományunkkal pedig túlzottan nincs nagy gond...vagy Pedro-n kívül van még vki akit gyengének nevezhetünk (természetesen a képességeihez mérten) és/vagy sokat játszik?
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.12.13. 18:59:20

pep71 írta:]

Ez a legfájóbb, hogy itt van egy Neymar-Suarez-Messi csatársor, ami az egyik leggyorsabb a világon és Alba is itt van, ennek ellenére egy [auto_cenzúra] kontrát sem tud vezetni a Barca.
A Real az ilyen csapatok szétkontrázza, Ronaldo nevetve rúgdossa a duplákat, azért mert ők rájöttek, hogy busz ellen sokkal nehezebb, mintha hagyják az ellenfelet egy kicsit feljebb jönni és ezáltal fellazul az egész csapat, máris nyílnak a területk a gyors játékosoknak és ők ezt egyből kihasználják, ebben ők a legjobbak a világon. A másik baj az, hogy viszont, ha arra kényszerülnek, hogy náluk legyen a labda 70%-ban és busz ellen játszanak, már abban is vannak olyan jók, mint a Barca.

Egyetértek. Real nem megy föl passzolgatni , közvetlenül farkasszemet nézve az ellenféllel mint mi.
Ők hátul elvannak , az ellenfél úgyis kijön , mert ugye kénytelen letámadni , nem állhatnak hátul végig.
Ezzel szemben mi a 16 os előtt nyomjuk a kis körülményes passzokat. De hát a mi stílusunk kényszeríti rá az ellenfelet erre a játékra , ez nem is fog változni.
Mivel ma minden 3. passz pontatlan volt , ezért nem volt nehéz a Getafenak kontrát vezetnie. Merem állítani , ha most nem egy Lafita (ezzel nem lecsökkentve őt) hanem egy komolyabb szinteket képviselő támadó játszott volna , simán nyer a Getafe.
Kontrákra meg mi is alkalmasak lennék , meg is mutatták a PsG ellen , de ezzel a rém lassú és körülményes középpályával esélytelen valamit is kezdeni. Nem azt mondom , hogy nekünk most kontrára kell építeni , de ha kifejeljük az ellenfél szögletét , akkor ne hogy már Busi megálljon a labdával , előreengedi az ellenfelet és akkor kezdődhet minden előröl.
Ezek a folyamatos visszapasszok is zavaróak , folyamatosan hátra játszunk. Aztán Piqué tör előre... ő volt ma a legjobb középpályásunk.

Neymar hiánya meg nagyon is látszott.
Alba konkrétan senkivel nem tudott összejátszani , nyomta az Alves szintű beadásokat és ennyi volt. Iniesta pályára kerülésével kicsit változott a helyzet , de még így is édes kevés volt.
Az elmúlt meccseken folyamatosan a bal oldalt nyomattuk , Neymar befele törései nagyon hiányoztak , Messi egyedül kevés , Suárez meg ...
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.12.13. 18:48:53

Minden csapat úgy játszik, ahogy hagyják. Nincs lefizetve a liga összes csapata. A ti stílusotokra így reagálnak. Mi azért szándékosan átadjuk a területet a kisebb csapatoknak is. Azonkívül sokan elhiszik, hogy MSN és minden Ok. Pedig nagyon gyenge játékosaitok is vannak. Egy Mourinho féle Chelsea a BL-ben pezsgőt bont, ha titeket kap. Taktikailag simán verhetőek vagytok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Decima 2014.12.13. 20:08:48-kor.
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.12.13. 18:48:16

ZBarca írta:És igen tudom, hogy a Madrid tud kontrázni, mi meg nem, de mondja már el nekem valaki, hogy ellenük miért nem tudnak a kicsik bekkelős focit játszani?! :evil:
Ugyanúgy védekeznek ellenük is, csak ami nálunk volt meg éveken keresztül az most nekik van meg: fel tudják pörgetni a játékot. A szélső védőik pedig rosszabb napjaikon "csak" elmennek, viszont jobb napjaikon már majdnem felérnek egy-egy támadó teljesítményével.

Nálunk ezek pont nincsenek most meg. "Csak" gurigázgatnak körbe-körbe...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára danianevem 2014.12.13. 18:49:06-kor.
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.12.13. 18:45:35

Szerintem Perez csináltatott pár youtube-os videót a vörösről meg a brazil csodáról, amit Zubi meg Luis benyalt. Volt egy harmadik ember is műlábbal, de azt az éles szemű katalán orvosok lebuktatták...:-)
Kép
Válasz küldése