Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.08.27. 11:20:43

Az Osasuna ellen idegenben azért hagyományosan szenvedünk, Pep alatt volt 2-3 (nekünk kellett fordítani, a 85. percben sikerült), egy 1-1, egy 0-3, a tavalyi vereség, és a tegnapi gyögvenyelős (iksz) vagyis győzelem. :D

Öt meccsből egy sima, szóval egyelőre várjunk még azzal, hogy milyen az idegenbeli formánk. Itt szinte mindig szenvedünk, még akkor is, ha bajnoki és BL-arany lesz a vége.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barca99 2012.08.27. 11:56:52-kor.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.08.27. 10:58:02

Rivaldo11 írta:...Az ilyen meccseken egyszerűen megengedjük az ellenfélnek, hogy megegyen...ez nagyon nagy hiba.
mondjuk ez igaz, de 160-170 cm átlagmagassággal, meg 65 kg-os emberkéinkel nem nagyon tudunk "verekedni" a focihoz jobban értünk...
mit tehetünk? a játékvezetőben bízunk... sajna soxor feleslegesen...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.27. 10:54:55

Zozzy 5 írta:a korszak folytatódik, ez egyre inkább biztosnak tűnik. a gond csak az, hogy ez nem csak az alkalmankénti űrfocit jelenti, hanem azt is, hogy ha nem $zarja össze magát az ellenfél már a 0. percben és aktív letámadással készültek, akkor óriási bajok vannak, főleg idegenben. ez már tavaly is szembetűnő volt és pep nem igazán tudott ezzel mit kezdeni. tito-nak újítania KELL, nem elég folytatni az eddigieket egy-két kisebb csiszolással. nem lennék a helyében, mert piszok nehéz feladat. mindenesetre az már nem működik, hogy messi állandóan és sokszor még plusz 1 ember sétálgat elől, mondván, a többiek majd kihozzák a labdát. na mind1, nem értek hozzá, gyerünk tito!
Sajnos ez egyértelmű. Tegnap szerencsénk volt, de nem lesz mindig így...Mindenesetre úgy tűnik, mást abszolút nem tudunk játszani. Tán a szélsőjáték hatékonyabb 1vs1 párharcokkal segíthetne ezen...A másik gond pedig a jó értelemben vett agresszivitás hiánya...Az ilyen meccseken egyszerűen megengedjük az ellenfélnek, hogy megegyen...ez nagyon nagy hiba.
Hozzátenném azért: a tegnapi olyan meccs volt, hogy ha mi szerzünk vezetést, gond nélkül hármast gurítunk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.08.27. 10:49:05

Zozzy 5 írta:a korszak folytatódik, ez egyre inkább biztosnak tűnik. a gond csak az, hogy ez nem csak az alkalmankénti űrfocit jelenti, hanem azt is, hogy ha nem $zarja össze magát az ellenfél már a 0. percben és aktív letámadással készültek, akkor óriási bajok vannak, főleg idegenben. ez már tavaly is szembetűnő volt és pep nem igazán tudott ezzel mit kezdeni. tito-nak újítania KELL, nem elég folytatni az eddigieket egy-két kisebb csiszolással. nem lennék a helyében, mert piszok nehéz feladat. mindenesetre az már nem működik, hogy messi állandóan és sokszor még plusz 1 ember sétálgat elől, mondván, a többiek majd kihozzák a labdát. na mind1, nem értek hozzá, gyerünk tito!
Nem tudom, de egy ilyen meccs után ahol idegenben a Navarrai stadionban egy "relative" pici pályán egy otthon agresszívan és állandóan jól játszó Osasuna volt az ellenfél, messzemenő köviket az idegenbeli meccsekről nem vonok le... ez tény, hogy ahogy horváth feri is mondta az egyik legnehezebb terep a ligában.
(de még megyünk a San Mamezbe is) Nagyobb szélesebb pályán azért jobban megy nekünk... De valóban ki kell találni valamit ez ellen, mert lesz még hasonló helyszín...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.08.27. 10:38:24

Vakmacska írta:sziasztok!

a haveromat kitiltották innen a fórumról, tegnap este.
G.Gabe-t.

Semmi olyat nem csinált, ami ezt indokolná.
Értesítést sem kapott róla, hogy miért.
Kérdezte, hogy miért, választ nem kapott rá.

Azok a fórumok, amik ezzel foglalkoznak le vannak zárva.

Ezért itt kérdem meg -talán egy moderátor, vagy más illetékes olvassa ezt-,
hogy elárulnátok, hogy miért lett kitiltva?

A másik:
Ha már egyszer ki lett tiltva, jó lenne úgy beállítani az oldalt, hogy azért a cikkeket el tudja olvasni, meg a fórumot tudja olvasgatni, mert mint mondta, csak az a kitiltós szöveggel jön fel egyből az oldal, hiába kattint bárhová.
OFF

Összejött neki az 5 törölt hsz (illetve megvolt a 6. is,mire ki lett tiltva).
Az ilyen jellegű kérdésekre általában a Kérdések az EB-val kapcsolatban topicban kerül sor.
Nem tudom hol kérdezte és kitől,de most itt a válasz,plusz a Kitiltásokban is ;)
A kitiltásnak pont az a lényege,h a tevékenységért büntetésből ne tudjon fórumozni.De esetleg próbálkozzon inkognitó móddal,akkor talán olvasgatni tudni fog.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8566
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.08.27. 10:32:53

a korszak folytatódik, ez egyre inkább biztosnak tűnik. a gond csak az, hogy ez nem csak az alkalmankénti űrfocit jelenti, hanem azt is, hogy ha nem $zarja össze magát az ellenfél már a 0. percben és aktív letámadással készültek, akkor óriási bajok vannak, főleg idegenben. ez már tavaly is szembetűnő volt és pep nem igazán tudott ezzel mit kezdeni. tito-nak újítania KELL, nem elég folytatni az eddigieket egy-két kisebb csiszolással. nem lennék a helyében, mert piszok nehéz feladat. mindenesetre az már nem működik, hogy messi állandóan és sokszor még plusz 1 ember sétálgat elől, mondván, a többiek majd kihozzák a labdát. na mind1, nem értek hozzá, gyerünk tito!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.08.27. 09:12:13

Több ilyen meccset ne! Én azt hittem, hogy a tavalyi minősíthetetlen játékvezetést nem lehet alulmúlni, most sikerült. Messi rávezette volna a labdát a kapusra, majd visszafújják les miatt, kiderül nem volt az... 1 perccel később lesgólt adnak meg az ellenfélnek. Telloval ugyanezt eljátszották, mint Messivel. A 2. félidőben az egyenlítő gólunk lesről született, majd Messi ismét a kapusra vezethette volna a labdát, de megint visszafújták les miatt, pedig nem volt az. A hullagyönge játékvezetéshez jött egy jól játszó Osasuna és egy nagyon maga alatt teljesítő Barcelona. Fabregas, mintha pályán sem lett volna, Iniesta az első félidőben 3 ziccert hagyott ki, majd a 2. félidőben szintén, mintha ott sem lett volna. Alexis meg minősíthetetlen. A párharcait rendre elveszti, 8-szor van lesen 1 meccsen... Valdest és Piquét ha pozitívan ki lehet emelni. A győzelem kulcsát egy dologban látom: cserék. Az Osasuna teljesen fölöslegesen változtatott, míg nálunk Xavi és Pedro nagyon jól szálltak be, ez mindenképpen pozitívum. Messi szintén nagyon gyenge volt, de a 2 góljával mindent jóvá tudott tenni. Azért az nem volt semmi, hogy 4-2-4-es felállásban tudtunk fordítani, majd úgy kellett védekezni. :D A győzelem abszolút pozitívum és a cserék. Úgy érzem Pedro visszatért, sőt...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.08.27. 08:28:40

kissé lehiggadva és átnázve az eddigieket, azt mondanám, hogy álltalában szigorúbbak vagytok, mint amit a csapat játéka indokolt.
én azt emelném ki, hogy az ELLENFÉL IGEN HATÉKONYAN JÁTSZOTT, mi pedig kissé görcsösen, és főleg MEGLEPVE fogadtuk a szívós, fegyelmezett és kitartóan gyorsnak tűnő játékot.
amiben jogosak a kritikák: sajnos nem újdonságként:
a kapu előtti hatékonyság hiánya,
a védelem gyenge pontjai, mint Alba puhánysága, Alves kalandozásai, Mascherano hiánya, és a "gyorsan kreatív" kontrák elleni bénaság.
Iniesta és a középpálya szenvedte meg legjobban azt a szívós szemfülességet amit az Osa produkált.
Góllövő csatár kerestetik!
amiben nem értek egyet, de sebaj...: Valdes(is!) benne volt a gólban! Tellot nem kellene bántani, talán ő érhet majd legjobban oda a góllövő zónába! csak türelem!! nincs olyan, hogy nem érdemeltük meg a győzelmet!!! csak a vélelmezett les esetében ti magatok is írjátok, hogy volt másik három, amikor rosszul fújták be!!? akkor miről is beszélünk? az pedig, hogy mi lett volna ha befújják a Sanchez lest? a kirúgást követően Busi elcsípi a lasztit és kiugratja Sanchezt az pedig bevágja a hosszúba .....ez(is) lehetett volna!
nagy biztonsággal állítható, hogy lesz még bőven olyan meccsünk is amikor (úgy látszik) nekünk állt a rúd mégis kihuzzuk a gyufát, ez a foci..., a sors...., vagy amit akartok.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.08.27. 06:18:38

sziasztok!

a haveromat kitiltották innen a fórumról, tegnap este.
G.Gabe-t.

Semmi olyat nem csinált, ami ezt indokolná.
Értesítést sem kapott róla, hogy miért.
Kérdezte, hogy miért, választ nem kapott rá.

Azok a fórumok, amik ezzel foglalkoznak le vannak zárva.

Ezért itt kérdem meg -talán egy moderátor, vagy más illetékes olvassa ezt-,
hogy elárulnátok, hogy miért lett kitiltva?

A másik:
Ha már egyszer ki lett tiltva, jó lenne úgy beállítani az oldalt, hogy azért a cikkeket el tudja olvasni, meg a fórumot tudja olvasgatni, mert mint mondta, csak az a kitiltós szöveggel jön fel egyből az oldal, hiába kattint bárhová.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.08.27. 02:49:56

Első gólunk lesről született, viszont volt vagy 3 olyan, amit lefújt lesnek, miközben nem volt az, és ziccer lehetett volna belőle... Piros amúgy miért volt?
> ez < mondjuk szerintem is egyvonal.

a piros meg feltételezem, szövegért ment, ahogy vilanovának és coentraonak is a mai nap folyamán.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.08.27. 00:55:53

Nem érdemeltünk ma győzelmet, elég nyögvenyelős kis meccs volt.
Végre jót izgultam egy meccsen. :D
Ezek a győzelmek hozzák meg egyébként a bajnokságok. Tavaly nem tudtuk behúzni ezeket, most sikerült, nagyon fontos győzelem volt. Real pedig ma azt csinálta, amit mi tavaly. :)

A kapott gól szvsz nem Valdesé volt, ott rendesen lemaradt Alba.
Alves eddig kritikán aluli. Védekezésben és támadásban is gyenge volt.
Védőpárosunk nem alkotott valami maradandót, magabiztosabban kéne máskor. Puyolnak jobbulást!
Amilyen jó volt a klasszikón Sergio, olyan gyenge volt most. Jól nagy tockost kellett volna adni neki az elvesztett labdája után, mikor gólhelyzetbe került az Osasuna, szerencsénk volt, hogy kapufa lett végül.
Cesc hozta a most már megszokott formáját, Iniesta sokkal gyengébb volt, mint a Madrid ellen. Xavi viszont lendületet hozott a pályára, legfőképp miatta nyertük meg ezt a meccset.
Elöl Pedrón kívül mindenki gyenge volt. Ő viszont formába lendült, jót érzem. 8) :D Voltak szép cselei, csak így tovább!
Tellonak az első félidőben voltak szép megmozdulásai, azon kívül nem sok.
Sánchez kicsit jobb volt, mint múltkor, de még most sem megy az 1v1 neki. Villa nem sok mindent tett hozzá a játékhoz.
Messi pedig így is vágott két gólt, hogy egyik leggyengébb meccsét játszotta. 2 meccs 4 gól, nem rossz. :) Ezért (is) világklasszis ő.

Osasuna előtt le a kalappal, nagyot küzdöttek, 1 pontot érdemeltek volna!

Bírókról csak annyit, hogy még mindig gyengék. Első gólunk lesről született, viszont volt vagy 3 olyan, amit lefújt lesnek, miközben nem volt az, és ziccer lehetett volna belőle... Piros amúgy miért volt?

Vilanova végre időben és jókat cserél! Ez jó hír! Első kiállítása is megvolt, ez már nem annyira. :D

Visca!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2012.08.26. 22:46:35

Na a Real is szív - de vszeg veszít is, nem lesz könnyű a kis csapatokkal.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.08.26. 22:41:58

nem is tudom nyertünk-e már úgy meccset, hogy nem érdemeltük meg.... ma mindenesetre ez történt... álmomban sem gondoltam volna hogy megs....ak Pamplonában minket... tudtam hogy nehéz lex, meg hogy mindig szenvedünk, de önmagunkhoz képest ennyire enerváltan játszani?! hihetetlen... az volt az érzésem, mintha egy nyűg lett volna már az elejétől kezdve... mintha a játékosok közvetlen a meccs elött keltek volna fel... nem tudtak felpörögni erre a meccsre... Védelemről nem beszélhetek, mert szinte nem volt... középpálya, kb megint sehol, támadósor cserepadon... így is lehet meccset nyerni????:O ez igen...
Messi -Iniesta rém gyengék voltak... Alexis-Tello-Cesc 0 azaz nulla teljesítmény... abszolute értékelhetetlen.... sergio-Alves árnyékai voltak maguknak, Alba védekezése szintén 0. Puyol-piqué párost sem láttam még ilyen gyengét produkálni... a Villa-Xavi-Pedro páros kb többet mutatott 20-30 perc alatt, mint a komplett kezdő...(azért Leo 2-t vágott)
erről a meccsről az összes pozitívum a 3 pont ami említeni lehet... se több se kevesebb...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.26. 22:41:12

Tocy írta:Ezek a bajnokságot jelentő győzelmek. Az ilyen meccseket kell valahogy, akárhogy, lesgóllal, szenvedve, szerencsével behúzni, és a miénk lesz a végén a bajnokság. Tavaly ahányszor egy minimálisat hibáztunk, vagy nem domináltunk emberfeletti szinten, azonnal pontot vesztettünk, ezen múlt a dolog. Idén ezeket meg kell nyerni, fejben erősebbnek lenni és oké!

A játékunk nekem alapvetően tetszett, Alves volt gyenge meg Fábregas, és Tello sem volt már jó a 2. félidőben. De futottunk, passzoltunk, mozogtunk, lőttünk, volt ötlet a játékban, csak az Osasuna borzasztóan jól játszott, és nagyon rossz volt a talaj. Pedro fantasztikus eddig idén, mind3 meccsen az egyik legjobb volt...nagyon jól mozog, labdabiztos, küzd végig, cselezget is...és gólt is lőtt már kettőt.

Messi meg lehet, hogy megcélozza idén a 2 gól/meccses átlagot, de...ma jónéhány esetben nem tudta eldönteni, hogy lőjön, passzoljon, ha igen akkor kinek, a cselei abszolút nem jöttek be...de hát az ő két góljával fordítottunk :D

Visca el Barca!
Teljesen egyet értek!
S ab1dal-lal is.

Én is ezt írtam meccs előtt, az ilyen mérkőzések döntik el a bajnokság sorsát, s sok ilyen nyögvenyelős pálya van még, ahol bizony a szurkolók beleűzik a hazai gárdát a jó eredményekbe, Bilvao-Betis-Getafe-Mallorca mind-mind nehéz meccsek nekünk általában.

Szerencsére a mait sikerült behúzni, s ezért mindenféleképpen grat a csapatnak, a játék nem volt az igazi, de a 3pont a lényeg.

V.e.b szerintem aggódni nem kell, viszont a védekezésünk nekem sem tetszik továbbra sem.RM ellen is bőven volt ott veszélyes akció, csak szerencsékre vagy elbénázták vagy Khedira került szélre.
S tavaly is ezt éreztem a csapat gyengéjének, a kritikus szituációkban nagyon rosszul védekeztünk, s sokkal inkább ennek volt betudható a 2ik hely a Ligában mintsem a nem gólerős támadóknak (akik soha nem termeltek még ennyit, mindegy hogy ebből Messi mennyit lőtt, ma se sokat csinált lőtt 2őt )

Szóval aggódni nem kell, de vannak figyelmeztető jelek, s pl ki volt emelve Tito jobban széljátékot követel meg, ami teljesen reális, viszont ehhez hozzátartozik hogy a szélső támadóktól jóval több védekezés is kell, ezért pl iszonyat örömteli, hogy Pedro remek formában van elől is, illetve én Alexiset is maximálisan megdicsérem a csávó embertelent dolgozik, s óriási szükség van erre.De jobban ki kell forrjon a dolog, mert láthatóan kollektíven a szélen nagy területek maradnak, ahova rugdossa be az ellenfél a zsugákat.Összeszokottabb, jobb védekezés kell!Menni fog ez, remélhetőleg :D
Kép
Kép
Kép
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2012.08.26. 22:02:58

miféle remek taktikai húzásról beszélsz? olyan nem igen volt ezen a meccsen...leo akkor talált be, amikor xavi a pályán volt, így nem játszott hátrébb semmivel, csak eljuttatták végre a lasztit hozzá.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2012.08.26. 22:01:34

Hát ezen a meccsen nem sok játékosról lehet jót írni...

VV-t én nem hibáztatom a gólért, szemben Alvessel, aki csak a jóisten tudja hol volt, de az ő oldaláról adták be a labdát, Piquet, aki eredetileg fogta a csatárt és teljesen indokolatlanul engedte át a kívülről érkező Albanak és végül Albát, aki meg gyámoltalanul és erélytelenül ment Llorrentével.

A védelmünk alapvetően gyengén muzsikált, Puyolt és Piquet is forgatták rendesen, Alves semmit nem tett hozzá a védekezéshez, ráadásul a komplett védőnégyesünk vagdalta előre a labdát és egyáltalán nem sikerült földön megjátszani azt.

Ezzel kapcsolatba a komplett középpályát kritika illeti, nagyon hiányzott Xavi, aki sokszor a védelem vonalába lép vissza, hogy megjászható legyen és szervezni tudja a játékot. Busquets ma nem jelentett igazi kapcsot a kp és a védelem között, Iniesta szerintem élete egyik leggyengébb meccsét produkálta, valami elképesztő dekoncentrált volt rengetegszer vették el tőle a labdát úgy, hogy nem figyelt arra, hogy jönnek. Nem tudnám megmondani, hogy ő vagy Fabregas volt gyengébb, mert Cesc mintha a pályán se lett volna, és így tőle ennyi hiba sem érkezett.

Elől Messi a két gólja ellenére is szintén borzalmas napot fogott ki, szinte minden megmozdulása labdavesztéshez vezetett, de a két gólját így sem kell magyarázni. Tello és Alexis esetében kb úgy vagyok az egésszel, mint a Cesc-Ini duóval. Alexis volt aktívabb, de amikor hozzá került a labda kb úgy voltam vele, mint amikor Alves beadáshoz készül, kb esélytelen, hogy értelmes megmozdulása legyen (hogy hogyan maradt végig pályán az azért rejtély számomra). Tello hosszú percekre eltűnt ugyan, de az első félidőben igazi veszélyt talán csak ő jelentett, a másodikban azt se tudtam hogy pályán van.

Titotól mindenesetre gyorsabb reagálást vártam volna, Villa/Pedro is jöhetett volna előbb. Ez már Pepnél is zavart, hogy egy egyértelműen és jól láthatóan nem működő szerkezetű csapatot hagy szenvedni a 70-75.percig és akkor kezd el cserélni. Ettől függetlenül egyetértek azokkal, akik azt írják, hogy az ilyen győzelmek hoznak bajnoki címet, de azért ez elég harmatos még így idény elején is...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.08.26. 21:50:43

Zsazsa Jr írta:
Osasuna-nak respect, küzdöttek, támadtak, jobbak voltak, mint a RMadrid a Szuperkupa meccsen.
:lol: :lol: :lol:
Ugly Truth!

Szerintem Messi után hatalmas respekt Titonak. Jó taktikai húzás volt Messit hátrébb szerpeltetni. Nagy mágus az Argentin, de labda nélkül ő sem tud gólt lőni. Hátrébbról röktön kettő. Játékosok küzül rajta kívül inkább nem is írnék semmit mert túl sok jó nem sülne ki belőle. Annyi viszont látszik hogy Masch inmáron kihagyhatatlan a védelemből.

Osasuna =D>
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.08.26. 21:37:27

Csak kiszenvedtük...

Igazából nem játszottunk jól. Fab nem találta a helyét, Tello és Sánchez gyenge volt, utóbbi 1 vs. 1-ben katasztrófa, az meg szép és jó, hogy védekezik, csak támadásban halovány. Messi a 2. félidőben nagyon feljavult és eldöntötte a meccset. Busquets-et meg valaki csapja tarkón egy büdös ponttyal.

Osasuna-nak respect, küzdöttek, támadtak, jobbak voltak, mint a RMadrid a Szuperkupa meccsen.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.08.26. 21:26:36

visca el barca írta:- nekem igy 3 meccs után nem tetszik a csapat. mindenki össze-vissza rohangál, területszűkítés nincs, taktikát nem sokat vélek felfedezni, formán kivuli jatekosok kezdők... aggódjak?
most csak erről a meccsről beszélsz, nem? legalábbis így lenne értelme, a másik kettőn szerintem nagyon jól nyomtuk évkezdéshez képest. a széleket használva, néha kicsit direktebben, mint ezelőtt.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2012.08.26. 21:21:44

azért voltunk ennyire gyengék, mert rengeteget volt a levegőben a labda. sokszor felpörgött, magasan tettük, nem sikerült lekezelni, stb. sajnos nem volt folyamatos a játék. Tello szegény meg nem nagyon érzi, vagy nem kapja jól az indításokat. vagy későn, vagy túl korán startol rájuk. nincs meg az összhang iniestával, messivel. fejben kevés még ide szerintem. nem képes olyan gyorsan gondolkodni, mint ahogyan kellene. persze gyors, meg be tudja tenni a labdát, de egy szervezett csapat ellen általában kevésnek bizonyul.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2012.08.26. 21:15:16

nyilván nem az a baj, hogy őt hozza le, hanem hogy nem érkezett Xavi a helyére. Cesc legalább meg tudta tartani a labdát középen. nem tudom feltűnt-e, de amíg nem érkezett xavi közünk nem volt a meccshez...nem a 3 behozott emberrel volt a baj, hanem az időzítéssel és a sorrenddel. óriási mákja volt titonak, hogy megadták a lesgólt...anélkül necces lett volna a fordítás. szerintem nem cserélt jól. azt azért elárulhatnád, hogy még is mit kellett volna valdesnek csinálnia a gólnál? totál esélytelen volt...a rövidről kellett átérnie 2mp alatt a hosszúra, ahonnan egy 2mről leadott lövést kellett volna hárítania...szerintem ez több mint kivitelezhetetlen.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.08.26. 21:15:06

mes írta: 2. Messi masodik golja utan az Osasuna edzojet mutatta a kamera. A hata mogott egy -az Osasunahoz tartozo- ferfi cigarettazva konyokol a kispad mellett. Konyorgom, legalabb focipalyan ne....
ezt én is láttam :D amugy sztem ott is tilols a stadionban való dohányzás... régi szépidők mikor ancelotti, meg lippi orrba szájba füstöltek... :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.08.26. 21:14:21

Hát igen. Csak kevesen irtuk, hogy legalább egy gólerős csatár kellene. Sokan lehurrogtak, de csak Messi golerős. Pedig Alexisnek is volt helyzete, Ininek is /bár Ő más tészta/ Tello, Pedró sem, talán Pedró feljön. Villa talány bár egészségesen sem szorta a golokat. Fabregas sajnos jellegtelen és Xavi sem lesz fiatalabb. De azért csak összejött.
Fecó
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2012.08.26. 21:14:03

visca el barca írta:
Mikaos írta:Mintha a Real Madridot láttam volna játszani: ötlettelen játék, de a sztárjaink majd megoldják a problémát.
- igen, igen, tavalay a real legalabb 6-7 meccset igy huzott be. mákkal, egy egy klasszi megoldással.

- nekem igy 3 meccs után nem tetszik a csapat. mindenki össze-vissza rohangál, területszűkítés nincs, taktikát nem sokat vélek felfedezni, formán kivuli jatekosok kezdők... aggódjak?

hát nemtudom...szerintem ne :D
a sociedad ellen hintettünk egy sima ötöst,arról a meccsről inkább nem is beszélek,nameg erről a ma estiről sem,mert 1,nem is láttam az egészet,2 meg hogy még túl friss az élmény :D


DE! a real ellen ami neked össze-vissza rohangálásnak tűnt,az nekem tudatosnak tűnt...szerintem nem egyszer kavartuk meg ezzel a madridiakat,nameg azsem volt egy rossz dolog hogy xavi is az egyik ilyen össze-vissza rohangálásából lőtt egy gólt...
Kép
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2012.08.26. 21:11:10

az biztos, hogy ehhez irdatlan nagy szerencse is kellett, máskülönben nem jött volna össze. a játékvezető jól tette a dolgát, az asszisztensét lehet elmarasztalni, mert szerintem az első félidőben 2* állította meg tévesen a ziccerben kilépő támadónkat, illetve ott az a bizonyos egyenlítő gól. Iszonyatosan jól játszott az osasuna a pontatlan barca ellen. nAgyon hiányzott xavi középről, hogy elosztogassa a lasztikat, és beforgasson 1-2 védőt.
Válasz küldése