Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.10.27. 11:43:13

Ha nyerünk mindig minden szép, ha "csak" döntetlen, vagy kikapunk, akkor meg a letargia....Hihetetlen azért itt a hangulat, mennyire ingadozó.
Megvagyok elégedve a csapattal, jó s taktikus meccset hoztunk le. Kifejezetten örülök, hogy nem mentünk ész nélkül a falnak, olyan alapvető hibáinkat, hogy fent ragadnak a szélső védők, Messi védekezése, sikerült mind kijavítani, s mezőnyben meg ugyanúgy tudtuk a játékot kontrollálni. Örülök a győzelemnek, messze még a bajnokság vége, de megint picit fellehet szusszanni a Real-al szemben.
Kép
Kép
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.10.27. 10:01:15

A MECCS FÉNYPONTJA számomra az volt, mikor Alves bebőrözte CR-t. Az gyönyörű volt, az megért mindent :-D

Véleményem szerint is felesleges bíróznia a Madridnak. De hát már megszokhattuk tőlük ezt az elmúlt években. Azért ad okot a bizakodásra, hogy már csak a meccs után bíróznak.

SZvsz az első tuti nem volt az, a másodiknál meg CR elég könnyen elesett.
Mezőnyben ment a hentelés, sokmindent el is engedett. Nem sorolom fel, mert már ezt előttem megtették. Egyet azért kihagytak: Alvest a fejesnél Pepe szépen leverte könyökkel.
A lényeg, hogy azért szerintem a mi kárunkra többet tévedett. Pontosabban fontos szitukban tévedett a kárunkra.
Én ilyen meccsre számítottam: a két edző még nem ismeri ki teljesen a csapatát, az ellenfélét meg pláne. Taktikázott mind a kettő. Én azt hiszem, ha Pep ült volna most a kispadon, megint nekiestünk volna a RM-nak, mint tót az anyjának, és lett volna egy sok nulla a vége.
De most mindkét csapat a biztonságra törekedett.
A második félidőben a MAdrid felpörgött, mi visszaálltunk. Kontrára próbáltunk játszani. Sajnos elől nem sikerült a labdát megjátszani. Fabre szerintem egész meccsen szürke volt, Messi pedig a ziccerén kívűl nem emlékszem, hogy csinált volna valami említésre méltót.
Neymart nagyon csúnyán faragták, a 2. félidőben kapott egy szép pakkot, amitől húzta a lábát, aztán egy vesést is kapott. De hát ez még ugye belefér a kemény játékba.

Van még alaposan fejlődni, az az érzésem, hogy egy Bayern ellen ez még azért kevés lesz.
Valahogy a játékunkat nem érzem elég dinamikusnak, lassúnak érzem a játékosokat, nem érzem bennük valahogy azt a tüzet, ami régen még megvolt. Persze már a legtöbb hülyére nyerte magát, nehéz őket motiválni.
Sajnos nagy érvágásnak tartom, hogy elment Thiago, az ő direkt játéka szerintem most jobb lett volna, mint Xavi hátrapasszai. A 2. félidőben különösen jól jött volna.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.10.27. 09:58:17

Az eredmény és a három pont a lényeg. Ezúttal sem kápráztatott el a játékával a csapat, saját magához képest sokszor defenzívebben játszottak, a vezető gól után nagyon visszaálltak védekezni. A Realnak túl sokszor engedték meg, hogy támadásokat vezessenek, ez pedig sokszor megbosszulhatta volna magát, de a szerencse a Barçával volt. A túl sok terület engedélyezése mellett a másik kellemetlen pont a sok hazaadás volt. A korábbi években sokszor volt gond azzal, hogy Valdésnek kellett a hazaadott labdát előrevágni, miközben az ellenfél nagy erőkkel támadta le. Most is ez volt, de ismét kiemelendő a szerencse, mert nem volt belőle nagyobb gond. Sokkal magabiztosabban kellett volna játszani, de ezt még a folyamatos fejlődés számlájára írom, annak, hogy még nincs kész a csapat és még ingadozik továbbra is a formája. Viszont a csapat nagyságát mutatja, hogy úgy is nyer, hogy nem a legtökéletesebben játszik. Az igazán jó játékot tavaszra várom, amikor majd nagyobb szükség lesz rá.
Kép
Kép
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.27. 09:44:53

Barcaman1993 írta:
Bestbarca írta:Egyébként nevetséges, hogy bíróznak. A mi kárunkra ugyanúgy tévedett, de ha vkinek, akkor nekik idén nem lehet panaszuk a játékvezetésre. Ezzel ezt a témát le is zártam.

Azt hiszem egy ilyen meccs után nem nagyon illik a negatívumokat keresnem. Azt nem is, de 1-2 észrevételt tennék. A játékunk az első félidőben nagyon taktikusan fel volt építve, ami az első félidőben látszott is. Az nem tetszett, amit Tata is mondott, hogy elképesztően átadtuk nekik a teret a 2. félidőben. Csak Valdesen és a rossz helyzetkihasználásukon múlt, hogy nem egyenlítettek ki. Nagyon fontos lett volna 2-0-val kihúzni. +1 pontot érhetett volna a szezon végén. Ezzel még várni kell. Valdes félelmetesen jól védett, csak azért nem 10/10, mert a a góljukat lábbal simán kiszedhette volna. A védelem nagyon jó volt, eddig nem ilyen jó a szezonban.
OFF: Én a bírókkal soha nem szeretek túlzottan foglalkozni, akkor sem ha éppen az én csapatomat sújtják mert valahol a gyengeség jelének érzem. Csak egy példa, én itthon Loki drukker vagyok, a tegnapi ikszet sokan arra fogják hogy volt egy fordítva megítélt szabadrúgás a Pápának amiből gól lett és most ebbe kapaszkodnak, én meg azt mondom hogy lehet az utolsó 3 percben 2 gólt kapni egy ilyen szintű Pápától, nincs aza bíró aki ezt elintézi, ahhoz kellett a Debrecen fogalmatlan játéka is bőven.

ON: A tegnapi meccsre vonatkoztatva, persze lehet lovagolni hogy Cé lökése az már átlépte-e a határt és 11-es, és tegyük fel hogy igen, de ilyen helyzetből van minden meccsen 3-4 és több bíró int továbbot mint aki befújja ezeket manapság. Csak annyit mondok, hogy ha mondjuk befújja nem szólhatnánk mi sem, de hogy nem fújta be a Real sem szólhat semmit, vannak ilyen szituációk, kész. És megvolt a lehetőségük, szintén Cének ziccere volt, miért nem lőtte be, arról már nem is beszélek hogy ha az összes játékvezetőre fordított figyelmüket a játékra fordítják a meccs során akkor könnyen lehet egyenlíteni tudnak. Én Ancelotti részéről nagy hibának érzem ezt, hogy belement a korábbi Real edzők által megkezdett játékba, hogy minden elvesztett clasico után bújjunk a "rossz volt a bíró" kifogás mögé és a meccs során a játékosainak is hagyta hogy ez legyen a fő téma a pályán. A a saját csapatát sújtja vele.

Így van, rendkívül taktikusan játszottunk szerintem is, semmi fejjel a falnak, én azt gondolom a védelem nyerte meg a meccset valahol, bár most tudom mindenki Neymarral meg Alexis átemelésével van elfoglalva mert nyílván ez a látványos része.
Valdesnek megköszönhetjük, mindkettő ziccer volt és az egyiket megfogta, majdnem a másikat is. Amit meg nem lehetett megfogni azt megfogta a felső léc:-) Hogy negatívumot is írjak, Messi nagyon nem találta önmagát és ez egyébként nem tegnap kezdődött, de senki nem gép, úgy tűnik még ő sem.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.10.27. 09:34:09

jó volt a meccs, ennyi különbség mindenképpen volt a két brigád között tegnap. nekem az volt a legnagyobb pozitívum, h nem estünk szét a meccs végére sem, figyeltek minden zsugára, a szépítő gól szerencsére még belefért. szancsez gólja szép volt, kár, h évente egyszer képes ilyeneket villantani... de ha bök meccsenként egy-egy "csúnyát", akkor sem fogok rá haragudni. :D
az mondjuk kicsit kiábrándító, h ez a madrid ugye a legnagyobb hazai riválisunk, mert ha ennyire puding lett a spanyol mezőny, meg van az esélye, h "beleszürkülünk", aztán majd jönnek a kellemetlen meglepetések a nagyvilágban...
de remélem, más frontokon is fel fogunk nőni a feladathoz.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.10.27. 09:00:32

Bestbarca írta:Jólvan látom van mire fogni megint a madridnak hogy miért is kaptak ki...Azt megemlítik hogy 2 tizi elmaradt,az első az is volt,nem azért hogy mentsem a bírót de aki azt kiszúrja,tök takarásban volt az egész...A másodiknál meg egy angol bíró ilyet még sosem fújt be, a skótoknál röhögne egy stadion egy ilyennél,szal ez van cicafiú,Mascherano vállal lökte meg,ő meg rögtön borúlt...Tessék felkelni és nem toporzékolni :D Igen adtak már meg ilyet,de 70%ban ezt nem adják meg,inkább 80...

Arról persze nem beszélnek hogy mi nálunk is elmaradt egy tizi,meg Ramos ma is mehetett volna zuhanyozni korábban,és nem csak a csere miatt...
Neymar lerántását is ideveheted. Egyébként nevetséges, hogy bíróznak. A mi kárunkra ugyanúgy tévedett, de ha vkinek, akkor nekik idén nem lehet panaszuk a játékvezetésre. Ezzel ezt a témát le is zártam.

Azt hiszem egy ilyen meccs után nem nagyon illik a negatívumokat keresnem. Azt nem is, de 1-2 észrevételt tennék. A játékunk az első félidőben nagyon taktikusan fel volt építve, ami az első félidőben látszott is. Az nem tetszett, amit Tata is mondott, hogy elképesztően átadtuk nekik a teret a 2. félidőben. Csak Valdesen és a rossz helyzetkihasználásukon múlt, hogy nem egyenlítettek ki. Nagyon fontos lett volna 2-0-val kihúzni. +1 pontot érhetett volna a szezon végén. Ezzel még várni kell. Valdes félelmetesen jól védett, csak azért nem 10/10, mert a a góljukat lábbal simán kiszedhette volna. A védelem nagyon jó volt, eddig nem ilyen jó a szezonban. A középpálya is nagyon jól dominált az első félidőben, a 2. játékrészben kicsit haloványabbak voltunk. Neymarral szintén csak pozitívat lehet írni... A Fabregas-Messi duó annyira nem tetszett. Küzdöttek, hajtottak, besegítettek a védekezésben. Ebben semmi gond nem volt. Fabregas az első félidőben talán még jól is játszott, mert sikerült vele megtartanunk elől a labdát. A másodikban viszont visszaesett. Messi játéka még ennyire sem "tetszett". Félelmetesen kivonták/kivonta magát a játékból. Tőle 1-2 passznál és cselnél több kell. De a győzelem megédesít mindent. :D Én ezt a csapatot ennyire küzdeni eddig csak a tavalyi Milan elleni meccsen láttam. Így igazi a siker és remélhetőleg ez a mentalitás megmarad az össze nagy meccsre.

Nézem a sorsolást, az Atleticoval a 19. (i) és a 38.(o) fordulóban találkozunk. Jobb lenne, ha előbb otthon játszanánk velük, de nem leszek telhetetlen. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
BertaB
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012.12.26. 10:35:13

2013.10.27. 08:09:06

visca el barca írta:
- vv meg masche előrerugdosott labdái. mondta tata h marquez volt ezeknek a hoszu inditásoknak a nagymestere és vissza akarja hozni. felesleges, kb mintha falnak rugdosnánk, mind visszajön
Csak halkan megjegyzem, hogy Neymar gólja pont egy ilyen Masi - nagykeró' után született :)
Neymar visszafejelte Fabre-nak, aztán ini, és gól :)
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.10.27. 02:39:36

Pár észrevétel a meccsel és a szezonnal kapcsolatban, amik mellett nem tudok elmenni.
1. Cesc-et végre el kellene felejteni, mint hamis 9-est. A meccs előtt is leírtam, most is megteszem. Egyrészt visszahúzza a csapatot, mert nem olyan robbanékony, gyors, mint Messi, Neymar, vagy akár Sánchez, így sem kiugratni sem eredményesen megjátszani nem lehet. Egyszerűen nem az a típusú játékos, aki erre a posztra jó. Ha egy lassabb középcsatárról lenne szó, aki esetleg folyton a két belső védő között mozog és lehet keresni fejelésre beadásokkal, akkor azt mondom rendben, majd a fejére adogatjuk a labdákat. De Fabregás ehhez fizikálisan nem elég jó - mint mondjuk Gomez, Ibra, Falcao vagy Cavani. Nem is beszélve arról, hogy láthattuk, hogy mi lett abból amikor Ibra-val egy ilyen típusú játékot próbáltunk ki. És az akkor még egy erősebb Barca volt.
2. Messi nagyon "megszokta", hogy középen van, nem ment neki a szélső játék. hajtott, küzdött, de a kihagyott ziccerén kívül nem sok vizet zavart a szélen. Hogy mennyire volt tudatos, hogy a csapat is inkább a bal oldalt hozta játékba és inkább Neymar-t keresték, ezt nem lehet tudni, viszont az biztos, hogy Messi jóval halványabb volt, mint eddig megszokhattuk. (vegyük azt alapul, hogy elviekben teljesen egészséges) Valahogy Alves-sel sem ment úgy az összjáték, mint régen. Az rendben van, hogy ha pl. Sánchez-zel cserélgetik a pozíciójukat meccs közben és Messi megy ki egy-egy támadásnál jobb oldalra, de egy egész meccsre a világ jelenlegi legjobbját háttérbe szorítani kicsit talán pazarlásnak tűnik.
3. Iniesta. Tavasz óta valahogy nem az igazi. Ami nekem feltűnt az az, hogy egy-egy zseniális megindulás mellett, rendszeresen pontatlanul játszik és sokat is cipeli a labdát. Xavi-nál még rá lehet fogni a lassúságot az idős korra, de Iniesta-nál érthetetlen számomra a visszaesés. Jó lenne végre a tavaly őszi Iniesta-t látni.
4. Mascherano. Ő az, akinek a feladata lenne a védelem tengelyében a vezér szerepét betölteni Puyol hiányában, ennek ellenére folyamatosan hibázik, ráadásul főként a fontos meccseken és a bizonytalanság érezhető nála. Így pedig nem lehet valaki igazi vezér. Mindemellett az alacsony termete továbbra is nehéz helyzetbe hozza a védelmünket, főleg amikor Alba játszik Adriano helyett. Ha a nyáron szándékozunk egy középhátvédet igazolni, akkor nagyon valószínűnek tartom, hogy Mascherano-nak kellene távoznia, ami nem is feltétlenül lenne hülyeség. Egy Hummels-Piqué/Bartra kezdő jövőre még erősebbé tenné a védelmünket, Puyol állapotától függően pedig ki lehetne próbálni egy B csapatos fiatalt is egy-egy kupameccsen egyelőre.
5. Martino. Eddig szerintem csupa pozitívum a munkássága. Az eredményeket tekintve mindenképp. Tétmeccseket nézve 11 győzelem, 4 döntetlen a mérlege, ha a barátságos meccseket nézzük, akkor is veretlenek vagyunk vele, + 3 győzelemmel, amelyeken ő irányította és ő készítette fel a csapatot (a Bayern, a Valerenga és a Gdansk elleni meccseken Roura ült a padon). Az elképzelései nem rosszak, versenyképes csapat leszünk idén. Más kérdés, hogy a focink nem lesz olyan látványos, mint Pep-pel volt, de azt a játékot nehéz lenne újra lemásolni - pláne szinte ugyanazzal a kerettel. Messze menő következtetéseket kár lenne még levonni, de az előjelek nem rosszak, bízom benne, hogy legalább a bajnokságot be tudjuk húzni, a BL-ben pedig szerencsével akár a döntőig is mehetünk - ott meg ki tudja.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.27. 00:02:44

visca el barca írta: + a védelem jó volt, piqué iszonyat mennyi labdát fejelt ki, én kb 10 után abbahagytam a száolgatást. örültem annak is, hogy a két szélső nem kolbászolt annyira elől mint szokott
+ neymar. keveset volt játékban, de gól+gólpassz, uhogy egy rossz szavunk nem lehet rá
Nekem az egész meccs egyik legnagyobb pozitívuma ahogy ma a védelem muzsikált. Volt egy időszaka a meccsnek, a második félidőben egy 20 perc kb. amikor a Real kivételesen nem a bíró ítéleteinek folyamatosan kritizálásával foglakozott és akkor elég jól játszottak, minimum egál volt a meccs akkor. Ott a védelem nagyon jól állta a sarat, tulajdonképpen nem tudott a Real helyzetbe kerülni pedig nagyon harcoltak akkor az egyenlítésért, kivéve Benzema lövését, de hát ilyen van, úgy elsült a lába hogy nincs ember a világon aki azt védi, mázlink volt annál a lövésnél.
Utána meg Alexis zseniális megmozdulása mindent eldöntött, látszott utána fel is adta a Madrid, annyi már nem volt bennük hogy onnan megpróbálják.
A másik nagy pozitívuma a meccsnek Neymar volt.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.10.26. 23:21:53

Jólvan látom van mire fogni megint a madridnak hogy miért is kaptak ki...Azt megemlítik hogy 2 tizi elmaradt,az első az is volt,nem azért hogy mentsem a bírót de aki azt kiszúrja,tök takarásban volt az egész...A másodiknál meg egy angol bíró ilyet még sosem fújt be, a skótoknál röhögne egy stadion egy ilyennél,szal ez van cicafiú,Mascherano vállal lökte meg,ő meg rögtön borúlt...Tessék felkelni és nem toporzékolni :D Igen adtak már meg ilyet,de 70%ban ezt nem adják meg,inkább 80...

Arról persze nem beszélnek hogy mi nálunk is elmaradt egy tizi,meg Ramos ma is mehetett volna zuhanyozni korábban,és nem csak a csere miatt...

A véleményem,nem kellett volna felállni 5védővel gyakorlatilag,és egy félidőn át semmit sem csinálni,meg kellett volna próbálni focizni és akkor lehet más lett volna az eredmény,de ezt nem tudhatjuk...A másodikra felébredtek de késő volt,illetve ma nem ment be minden,mint szokott a Realnak...Amiben nem kis mázli is van nem egyszer,sokszor vaktában ellövöldözik 25-30ról azt váhhh mekkora gól...A kapuig el nem tudnának jutni ezért szórják hátha beakad,néha lecsúszik bemegy azt ők a sztárok...Igen néha a mázli nem a Reallal van,úgy néz ki a sors nem Perez közeli... :D

Összességében többet tettünk a győzelemért,és megérdemelt volt...

Persze voltak hibák,de Neymar megmutatta mit is ér nagy csapat ellen...Igen nem kellett,Pedro is tudja aham...Ha ma nincs ő, nem nyerünk az tuti...Jelentkezzen aki még most is úgy véli,fölösleges volt...Messi rossz formában volt,nyílván érthető,sérülésből jött vissza,no most jött ki milyen az ha van más is aki tud húzni váratlant,képes meccset eldönteni...

Messi nem volt jó ma,de nem kell rovázni,sérült volt nemrég,sorozatosan sérült nem tudom mit vártunk...DE MA ELBÍRTUK...És itt a nagy különbség...Amúgy elég jól védekeztünk,a védő igazolásért hisztizőnek mondanám...Amikor a madrid átjátszott minket nem varnám senki nyakába,benen van hogy egy iylen kvalitású csapat párszor átjátszik...A végén meg már nem koncentráltunk megfelelően,egész egyszerűen CRt fel kellett volna rúgni a középpályán és kész...

Nem vagyunk csúcson,közel sem,ellenben javulunk,játékban elképzelésben is van előrelépés,és hát ne rovázzunk már itt,megvertük a madridot ami sosem egyszerű,akárki akármilyen formában van egy classico az más világ...És úgy nyertünk hogy Messi pocsék volt,Neymar hozta a klasszis szintet,a középpályán egész képben voltunk,bár Ini továbbra sem az igazi...Cesc emg mint ék,no comment...Védelem egész jó volt, pedig sokszor volt nyomás,nem is kicsi...A rögzített szituknál sem volt baj...A világ legjobban kontrázó csapata 2szer tudott minket lekontrázni...Kezd jó lenni ez...Elől Messi magához tér,és egyből más a kép...Tavaszra ütőképesek lehetünk,addig meg ezzel a szinttel verünk akit kell...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.26. 22:38:27

Okos taktikával nyertünk egy fontos meccset. Tata a világ legegyszerűbb dolgát húzta meg: A Realnak felállt védelem ellen kellett játszania majd a teljes meccs alatt, az meg nem erősségük-a gólt is kontraakcióból lőtték. Gyenge negyon ez a madrid, és bár mi sem vagyunk csúcsformában-elbírtuk, hogy Leonak most nem ment-, a klasszisok döntöttek összességében. Valdes, Neymar, Busi, és Xavi játéka tetszett, Alexis gólja zseniális volt.
Bale: Csak annyi történik, hogy újfent beigazolódik: Aki angliában jó, az ide kevés. Ráadásul bale egy középszernél picit jobb emberke, egyetlen jobb szezonnal... Lehet hogy lesznek jobb meccsei, de szerencsétlen gyerek olyan csalódás lesz az ára miatt, hogy az hihetetlen.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.26. 22:26:13

off: ez a fórum ugyanolyan használhatatlan mint az elődje

on:

ezt a meccset carlo papának megköszönhetjük, aki valami hihetetlen retardált kezdőt küldött fel, ramos-szal szűrőben meg a 91 millios gyémánttal, aki kb annyit mutatott mint bármelyik elche játékos rosszabb napján.
a golt nagyon jokor rugtuk, utána visszavettünk a tempóból, a real láthatolag semmit nem tudott kezdeni a felállt védelem ellen.
a masodik féidoben sejthetőek voltak ancelotti cseréi, de szerencsére a mi kis sancho panzánk ma egyetlen lehetősége közben nem esett hasra, sőt :D

+ csúszás-mászás, messi még a 80. percben is orrvérzésig védekezett
+ a védelem jó volt, piqué iszonyat mennyi labdát fejelt ki, én kb 10 után abbahagytam a száolgatást. örültem annak is, hogy a két szélső nem kolbászolt annyira elől mint szokott
+ neymar. keveset volt játékban, de gól+gólpassz, uhogy egy rossz szavunk nem lehet rá
+ végig kontrolláltuk a meccset, talán a 2. fi-ben volt egy kisebb, pár perces hullámvölgy
+ vitya, bár jesé goljat vedhette volna, de azért ettől függetlenül jó volt. még a végén hiényozni fog
+ tata, mert jókat cserélt, bár fabregast le kellett volna hozni már szünetben
+ 3 pont, 6 pont fór


- ez a hulye mániájuk h fabregast erőltetik középen. abszolut nulla volt ma is, sőt, minden meccsen amikor ott van. érthetelen. mint khedira a tuloldalon :lol:
- az egész támadójátékunk egy nagy nulla volt, az egyetlen kapura veszélyes játékosunkat is kivesszük a kapu elől. lehet h ott 5 védő van a nyakán, de mégis jobban tolja ott mint szélen
- iniesta továbbra is gyenge, iszonyat h mennyire képes tekeredni a labdára, ma kb 3x vették el tőle, az egyikből a szomorú srác majdnem be is talált
- néha elég ötlettelen tűnt ugy az egész :lol:
- vv meg masche előrerugdosott labdái. mondta tata h marquez volt ezeknek a hoszu inditásoknak a nagymestere és vissza akarja hozni. felesleges, kb mintha falnak rugdosnánk, mind visszajön
- undianomajenkó mert legalább 53644 buntetőt nem adott meg a realnak.

jövő7éten celta, nem vicceltek ma, 5öt vágtak malagában :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2013.10.26. 22:17:27

Ezt a meccset szerintem az első félidőben el kellett volna dönteni, hogy ne kelljen aggódni és nyugodtabban lehessünk a másodikban. Kifejezetten örülök annak, hogy Neymar jól mutatkozott be a Klasszikuson. Remélem tartja ezt a formáját és egyre több gólt fog majd szerezni. Szerintem az egyik legnagyobb különbség az a két nyári igazolás teljesítméne között volt, ami meghatározta a meccs kimenetelét.
És újra ott vagyunk, hogy a spori nekünk fújt és, hogy nem érdemeltük meg a győzelmet pár focihoz nem értő sötét alak szerint.
Richárd88
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.06.03. 19:39:19

2013.10.26. 20:42:39

Végre egy fontos győzelem egy kiélezett találkozón egy ősi rivális ellen.
Ma bebizonyították a fiúk hogy tudnak még harapni és nem kell őket lebecsülni. Ezzel a teljesítménnyel lesz keresni valónk a blben is, főleg ha messi is formába lendül.
Naon tetszett hogy egyre inkább látszódnak a változások voltak hosszú passzok indítások egyéni megmozdulások gyors kényszerítők és végre a tiki takát is tudtuk használni fontos pillanatokban és nem csak az alibizésre.
Külön öröm volt neymar és sanchez gólja és az hogy messi "nélkül" is tudunk nyerni a egy real ellen.
Mindenki hajtott még messi is ment a labdás után állandóan. A 40.percben amikor messi elvégezte a szabit mutattak egy közeli képet fojt az arcán az izzadság. Ez hiányzott tavaly ez a küzdés mert tavaly mindenki olyan naon elégedett volt magával és ment az alibizés sokszor.
Hajrá barca!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Richárd88 2013.10.26. 22:37:10-kor.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.10.22. 16:33:27

Ez még belefért srácok, én azt mondom.
Ha valahol, akkor Pamplonában mindenképp, eszméletlen nehéz terep, és szombat este szerintem nagyon kevés csapat lett volna képes nyerni itt...
Aki Tatát temeti, az egyszerűen egy nemiszerv... Ez az ember 2hónap alatt fejlődött annyit a csapattal, amire tán még Pep sem volt képes (na jó, ő igen, de ő egy más kaszt) jól rotál, beletud nyúlni a meccsekbe is, ez most nem jött össze, na puff, balettosék így is 3ra vannak tőlünk, a Clássicon szét szexuáljuk az ánuszukat, és az már 6pont előny! Szombaton kell bizonyítani...

Ennek ellenére egy dolgot megállapíthatunk, Montoyanak vagy az önbizalma, vagy a játéktudása semmisült meg, de ilyen 0 teljesítményt Barca mezben én utoljára aa jó öreg Presas barátunktól láttam, egy 3m-es passz nagyon komoly kihívást jelentett neki, ha támadásban megkapta a labdát, akkor már fordulhatott is az ellen, a jelenléte nettó emberhátrányt jelentett...

A másik Puyi, sebességben már nagyon kevés ő középre, nem egy, halál veszélytelen szitu volt, amikor egy előrelőtt labdára pofátlanul előnyös helyzetben startolhatott rá, mégis baj lett volna ha rajta múlik és nem segíti ki őt, hol Bartra, hol Valdes.... Ennek ellenére a Classicon nyomatnám, ott sokat számít a szív ami neki a helyén van...

Bartra pozitívum, egyedül a hétvégi meccsről
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.20. 21:33:27

én is csalódott vagyok, sosem jó pontot veszíteni, viszont érdemes helyén kezelni ezt.
3 összetevője is volt ennek a pontvesztésnek, ezért annyira nem lep meg.

először is :
08/09 : osasuna - barcelona 2:3 (a 80. percig vezettek a hazaiak.)
09/10 : osasuna - barcelona 1:1
10/11 : osasuna - barcelona 0:3
11/12 : osasuna - barcelona 3:2, a kupában 1:2.
12/13 : osasuna - barcelona 1:2 (a 76. percig vezettek a hazaiak.)

tehát az elmúlt 5 szezonban 6x játszottunk velük pamplonában, 4 győzelem, egy döntetlen és egy vereség, viszont a 0:3-as győzelmen kívül a többi igen csak nyögvenyelős volt, bizonyítja ezt, hogy ennek a 6 meccsnek a gólaránya csak 13-8 a javunkra.
bizony, ez egy nehéz pálya a barca számára.


másodszor :
a válogatott szünet után megszoktuk, hogy általában akadozik a gépezet, korábban is buktunk így pontokat, vagy ha nem is buktunk, akkor se volt általánosságban parádés a játék.


harmadszor pedig :
a csapat, és a világ legjobbja, messi nem volt 100%-os, biztos vagyok benne, hogy ha az, akkor ő kezd.
nem azt mondom, hogy akkor nyerünk, de azért más lett volna a forgatókönyv.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.10.20. 20:52:11

elismerem, lehet szelektív a memóriám...de azt kérném, ha valaki statisztikákkal segítene ezen(!?) akkor az legyen korrekt és teljeskörű(konkrétan: hányszor cserélték be és hányszor lőtt mentő-gólt és hányszor nem!) egy dolog viszont holtbiztos: már a Pep érában is jó párszor szóvá tettem, hogy a gyenge csapatok ellen beküldött egy összeforgatott csapatot aztán amikor baj volt kétségbeesve küldte pályára a sztárokat - későn. akkor is és most is azt tartanám jónak, hogy mindíg (a lehetőségeinken belül) a legütősebb csapat kezdjen és ha a meccs kézben van jöhetnek a cserék. evidens, hogy Tata sokkal több infó alapján dönt, mint ahogy mi bíráljuk őt, de mi már az eredmény tudatában tehetjük! ez a jó a fociban, ez a jó a vélemények ütköztetésében.... hál'istennek valóban nincs itt a világ vége essünk neki az olaszoknak és minden meg lesz bocsátva.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.10.20. 18:55:43

Varatrix írta:
Kash írta:.....
Igazából akkor nem értem. Azt állítod hogy elfogadhatatlan. Akkor most ne fogadjuk el, vagy háromra essünk pánikba, hogy ennél már csak rosszabb lesz? 1..2...3...

Én mondjuk azon gondolkozom hogy Celtic szurkoló leszek, ott általában bejön a papírforma.

Miért kell egyből ásó egy-egy ilyen meccs után? ](*,)
Hát ööö...Igen, ne fogadjuk el, mert én nem fogadom el, hogy a tabella utolsó helyezetjét nem tudjuk megverni. Soha nem esem pánikba, csak elfog egy csalódottsági hullám. Egyébként, ennél már csak tényleg rosszabb lehet mostmár, mert most nem a Granada jön, akik ellen javithatunk, hanem a Milan.
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.20. 18:55:26

corol írta:Nyolc nyert meccs után belefér egy döntetlen, még akkor is, ha ezt az Osa-t simán meg kellett volna verni ezzel a felállással is. Egyébként szerintem Messi nincs rendben, mert nagyon óvatosan sétálgatott abban a 15 percben, amit a pályán töltött. Ez a Milan meccs húzós lesz kedden, egy döntetlen már elég lenne, aztán persze lehet, hogy nagyon megütjük őket.
Szerintem sem lehet mindig nyerni nyílván, emberekről van szó nem gépekről. Túlzott motivációt mondjuk nem láttam. Nekem azzal, hogy ennyi győztes meccs után becsúszik egy döntetlen nincs is semmi bajom, a játékkal több van. Most sokan meg fognak kövezni mert ugye volt előtte 8/8 győzelem, ezen nincs mit magyarázni. Azért nézzük meg kik ellen, volt talán kettő a Barca szintjén kicsit komolyabb ellenfél köztük, egy Malaga és egy Valencia, egyik ellen sem volt meggyőző a csapat enyhén szólva, legalábbis számomra. Én azt gondolom az első komolyabb erőfelmérő a most következő két meccs lesz, a Milan és a Real ellen. Ezekből sok minden kiderülhet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára diagonal 2013.10.20. 19:07:11-kor.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.10.20. 18:12:33

Nyolc nyert meccs után belefér egy döntetlen, még akkor is, ha ezt az Osa-t simán meg kellett volna verni ezzel a felállással is. Egyébként szerintem Messi nincs rendben, mert nagyon óvatosan sétálgatott abban a 15 percben, amit a pályán töltött. Ez a Milan meccs húzós lesz kedden, egy döntetlen már elég lenne, aztán persze lehet, hogy nagyon megütjük őket.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.10.20. 15:25:31

sjd írta:Hú, emberek, micsoda bölcsességek vannak itt. :D Zozzy5 fején találta a szöget, bármi is lett volna Messi kapcsán, az hülyeség. Azt meg nem tudom, hogy szelektív-e a memória sokaknál, vagy mi a probléma, de a "csereként beállva használhatatlan" Messi a tavalyi bajnoki hajrában nem egy meccset mentett meg - a cserepadról...
Azt már (enyhe képzavarral élve) halkan merem csak mondani, hogy az "előrefelé nem passzoló" Xavi a meccs 2-3 legnagyobb helyzetét alakította ki, mielőtt lehozták. Úgyhogy ha valamit lehet fikázni Messi becserélésében, az az, hogy (az egyébként Iniestával együtt nagyon jó formában játszó) Xavi helyére jött be, mert utána még veszélytelenebb volt a csapat.

Összességében egyébként azt kell, hogy mondjam, hogy nem volt rossz a támadójáték, csak az utolsó passzokkal volt mindig probléma. Ez most nem jött össze, előbb-utóbb törvényszerű volt, hogy megtörténik, nem lehet az idők végezetéig minden bajnokin gólt lőni. Úgyhogy ebből kiindulva itt se Messi, se Sanchez, se Piqué nem váltotta volna meg a világot, ez egyszerűen egy ilyen meccs volt.
Illetve Fabregast továbbra is el kéne felejteni ezen a poszton, de ez már közhely. (Azért így is rúghatott volna legalább 1 gólt a helyzetei alapján.)
Teljesen egyetértek.

Leo.
Lehet szidni Tatát, meg mondani, h Messi csereként nem jó, de egyrészt sztem közülünk senki nem tudja, h éppen milyen állapotban volt a Bolha és mi az oka, h csak padon kezdett, másrészt a rövidtávú memória előnye, h gyorsan elfelejtődnek a korábbi meccsek, ami alapján ha jól emlékszem volt is egy stat, h Messi megdöntötte a csereként érkezve lőtt gólok számát asszem tavaly :D

Persze, most sokan lesokkolódtak, h hú, nem nyertünk, itt a világvége, de azért talán annyiban is jó volt a dolog, h legalább a szurkolók is kicsit visszaszállnak a földre, h nem lesz ez 100%-os bajnokság és nem fog jövő héten eldőlni a bugi.

Játszottunk egy gyengébb meccset, ahol most nem sikerült begyötörni egy győztes gólt, van ez így. Pamplona nem véletlenül hagyományosan nehéz terep nekünk, gyanúsan sokszor fordul ez elő ahhoz, h véletlennek tituláljuk. Vannak olyanok, amikor egy kisebb csapat is fel tudja szívni magát, plusz a nagynevű ellenfél nem épp élete formájában tolja, ilyenkor jöhet egy-egy hasonló meglepetés eredmény, ahogy mindenkinél. Vmiért nem ízlik ez az Osasuna pálya nekünk.

Fogjátok a fejeteket, h h lehet egy Osasuna ellen pontot veszíteni, akik milyen nokedli csapatoktól kapott ki. Hmm, emlékezzünk csak rá, h nemrégiben egy Elche művelt hasonlót a blankókkal, sőt. Ha vki nem 4 meccse követi a focit, akkor tudható, h bizony vannak ilyenek, máskülönben folyamatosan 110 pont körül zártuk volna a bajnokságot az elmúlt jó pár évben...

Néha borul a papírforma, nem lehet minden meccset megnyerni, még akkor sem ha ezt illett volna.

Aztán.
Sztem sem volt annyira katasztrófa a játék, írtam is az Élőben, h kb egy Messivel vagyunk rövidebbek ahhoz, h sima meccs legyen. Ő meghozta volna érzésem szerint azokat a jó döntéseket és megoldásokat, amiken elcsúszott a mérkőzés során a dolog. Úgy éreztem, h addig lesz nehéz, amíg be nem áll, de sajnos későn érkezett plusz valóban a cseréje utántól vált teljesen erőtlenné a játékunk, így nem jött be a megérzésem. Pedig ha annyit tudunk tenni, mint előtte, akkor is még elég lehetett volna a győzelemhez.
Sajnos nem sikerült, de ez van.

A válogatott szünet után (ami a srácok nagy részének egyáltalán nem szünet, főleg ha az utazást is vesszük...), egy fontos BL meccs előtt, amin túl már fél szemmel a rangadók rangadójára tekintve asszem erősen benne van a pakliban egy ilyen botlás. Csak h nagyobb baj nem történt...

Egyedül vezetjük a tabellát, jövő héten tehetünk egy nagyobb lépést előre, ha nyerjük a Klasszikust, így a csorbát gyorsan kiköszörülhetjük.

KEEP CALM!
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.20. 14:47:14

Varatrix írta:Én mondjuk azon gondolkozom hogy Celtic szurkoló leszek, ott általában bejön a papírforma.
tegnap csak x-eltek a hiberniannal :D uhogy keress tovább :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.10.20. 14:34:27

Kash írta:.....
Igazából akkor nem értem. Azt állítod hogy elfogadhatatlan. Akkor most ne fogadjuk el, vagy háromra essünk pánikba, hogy ennél már csak rosszabb lesz? 1..2...3...

Én mondjuk azon gondolkozom hogy Celtic szurkoló leszek, ott általában bejön a papírforma.

Miért kell egyből ásó egy-egy ilyen meccs után? ](*,)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.10.20. 14:33:53

De szeretnék hasonlóan amatőr lenni, mint az Osasuna játékosai....vagy legalább a válogatottunkban játszana csak egy-két ilyen amatőr, a sok profi között...

Szerintem az első gól hiányzott tegnap, amúgy esélye sem volt az Osasunának. Nem jött össze, impotens volt a játék, puff...csak, mint 4-5 meccsen eddig a szezonban, csak akkor jött a gól.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.10.20. 13:49:20

Varatrix írta:Hihetetlen milyen traumát vált ki emberekből egy döntetlen. Nálunk úgy tűnik csak az az elfogadható ha minden meccset megnyerünk, bár asszem még akkor is simán belekötnénk valakinek a gyengébb teljesítményébe.

Lehet hogy a szezon hátralévő részét már el is adhatnánk és koncentráljunk arra hogy jövőre egy normális csapatot építsünk mert ez így nagyon gáz nem? =D>

Nézzük csak.
A Barcelona egy vérprofikból álló gárda, mig az osasuna az amatőrök közé sorolható, azért azt elkell ismerni, hogy a gyöngék között mindig akad egy erősebb gyönge, aki viszi előre a csapatot, ez általában egy csatár. Barcelona támadósorában ott rohangált egy olyan játékos, aki Pelé szerint jobb mint Messi, mégis, ezek a félamatőrök leszedték a pályáról.
Igen, számomra elfogadhatatlan az X egy ilyen csapat ellen, botlani a Real, a Valencia és a Sevilla ellen elfogadható, mert ők tényleg kemények. A bajnokság sosem a Real ellen ment el, hanem az ilyen kiscsapatok ellen akik állitólag fölszivják magukat ellenünk, pedig szimplán mi vagyunk suták.
Hiszem, hogy a Milan, de legfobképpen a Real ellen a Barca befogja bizonyitani, hogy még mindig ők a világ legjobbjaik, sajnos vanak trónkövetelők. Inkább veszíts úgy, hogy mindent kiadtál magadból, mint sem úgy nyerj, hogy kakáltál az egészre.

Szerk...:
ettől tudok falmenni, h "mumus", meg "itt mindig megszenvedunk"

basszus, egy olyan csapatrol beszélünk aki kiesőhelyen áll, és otthon kikapott a lvantétól meg a granadától...
Köszönöm VEB, erre próbáltam kilyukadni.
Kép
Válasz küldése