Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2023.02.05. 21:52:54

bali 15 írta:
2023.02.05. 17:00:35
herlius írta:
2023.02.04. 12:12:18
Ez már ízlés kérdése. Én speciel bármilyen PD meccset szívesebben megnézek, mint a PL középmezõny agyatlan rohanását. Értem én, hogy lelkesítõ egy tempósabb focimeccset nézni, de nekem sokszor az az érzésem, hogy a rohanások 50%-át megspórolhatnák egy kicsit okosabb játékkal. Technikailag pedig még a spanyol kiesõjelölt is képzettebb, fineszesebb megoldásokra képes, mint a PD mezõny legnagyobb része.
No offence, de te mikor néztél utoljára Premier League-et? A '90-es években? Ez az angolok csak előreb*szák és csá már nagyon régóta nem létezik. Az FBREF oldalán amúgy meg lehet nézni a TOP 5 ligának az összehasonlított statisztikáit. Az 5 top liga közül csak az olasz bajnokságban cseleznek kevesebbet mint a spanyolban. A spanyol bajnokságban születik a legkevesebb gól és ott van a legkevesebb valódi aktív játékkal eltöltött perc. A legtöbb gólt szerző TOP 20-ban csak két spanyol csapat van.

Itt lehet nézelődni:
https://fbref.com/en/comps/Big5/shootin ... gues-Stats

Nagyon átalakultak a dolgok az utóbbi időkben. A spanyol bajnokságban a két nagyon kívül szinte majdnem mindenki a védekezésre kezdett el fókuszálni. Ez szerintem amúgy Simeone hatása.

Míg ezzel szemben a Premier League-ben egy csomó csapat próbál labdabirtoklásra épülő pozíciós játékot csinálni. Ez meg Pep hatása.
Abszolút nem érdekelnek a statisztikák, azt meghagyon az unatkozóknak. Engem egy dolog érdekel, hogy mennyire szórakoztat, amit látok. Másrészt a PL csapatok brutális gazdasági fölénye sem túl vonzó számomra. Abszolút nem tudok azonosulni a mindenkit erőből felvásárolunk típusú politikájukkal. Úgy nem nehéz minden statisztikát vezetni, hogy az olajsejkek összerabolt vagyonából minden épkézláb focistát felvásárolnak. A cselezési statisztikák pedig lehet hogy jól néznek ki, de furcsa módon a PL-ben vitézkedő cselgépek a PD-be kerülve rejtélyes módon hirtelen elfelejtenek cselezni (lásd pl. Coutinho). Vajon nem azért, mert a spanyoloknál a védők is fineszesebbek és nem ülnek fel bármilyen trükknek? Mellesleg mi van, ha éppen Pep hatására kezdett el minden csapat védekező felfogásban játszani? A Pep-féle Barca ellen egyetlen fegyver vált be hellyel-közzel: a masszív védekezés. Sokszor még a Real is ezt játszotta ellenünk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.05. 21:07:39

Akiknek telekom előfizetésük van otthoni netre, tv-re, azok tudják online nézni, legálisan, nem ilyen streameken.
Ajánlom, mert stabil, legális ( :mrgreen: ), és nem dobál az arcodba folyamatosan reklámokat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.05. 20:40:24

pedri&gavi írta:
2023.02.05. 20:28:17
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, bár olvasóként már egy jó ideje követem a fórumot.
Tudna esetleg valaki tippet adni, hol lehetne online követni a Barca meccseket?
Előre is köszönök bármilyen segítséget!

További szép estét és jó szurkolást mindenkinek!
Hali! :) Én kivétel nélkül azt gépelem be a google keresőbe, hogy "soccer streams", és az első pár találat közt van mindig kiváló forráslista.
Mára:
https://footybite.to/Barcelona-VS-Sevilla/4561
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.05. 20:32:26

pedri&gavi írta:
2023.02.05. 20:28:17
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, bár olvasóként már egy jó ideje követem a fórumot.
Tudna esetleg valaki tippet adni, hol lehetne online követni a Barca meccseket?
Előre is köszönök bármilyen segítséget!

További szép estét és jó szurkolást mindenkinek!
Szia! Én mindig ezen nézem: https://www.vipstand.se/football-live-sports-stream De egy topikkal lejjebb (viewtopic.php?f=2&t=711) találsz kigyűjtve több lehetőséget is. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
pedri&gavi
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023.02.05. 20:19:28

2023.02.05. 20:28:17

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, bár olvasóként már egy jó ideje követem a fórumot.
Tudna esetleg valaki tippet adni, hol lehetne online követni a Barca meccseket?
Előre is köszönök bármilyen segítséget!

További szép estét és jó szurkolást mindenkinek!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.02.05. 20:23:11

Úgy látszik nagyon bejon neki ez 4 kps felallas. Amig nagyjabol mindenki egeszseges, lehet nyomatni, nincs mire spórolni. Visca!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.05. 20:16:42

Andris írta:
2023.02.05. 20:09:22
A kezdőnk Albát kivéve megint a lehető legerősebb, Xavi nem veszi spórolósra. Nyilván nem tudja eldönteni, mit várjon a vendégektől, nem is csodálom. Remélem elintézzük a Sevillát egy félidő alatt, és le tudja hozni a középpályásokat, Araujot, Koundét...
Sőt, szerintem Baldé is csak a betegsége miatt nem kezd, amúgy tökugyanaz lenne, mint pár napja. :D Szerintem nem a Sevilla miatt nem spórol, hanem azért, mert végre lesz egy hét pihenő. Majd utána el kell kezdeni rotálni, akár akarjuk, akár nem... ha véletlen továbbmennénk az EL-ben, akkor pláne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.05. 20:09:22

Peter írta:
2023.02.05. 17:15:19
bence0330 írta:
2023.02.05. 16:01:47
Ha Kessiét nem építjük be
Nálam ez az egyik nagy kérdőjel már ősztől. Amit látunk tőle a pályán, ha nem is a saját posztján, az nem igazán klassz, de azt sem tudhatjuk igazán, mit vár el tőle Xavi....
Nálunk ugyanis nem kizárható, hogy a kutyából is szalonnát akarunk csinálni.... :oops:
Így van, csak hát ez egy valamire való csapatnál szerintem nem így működik. Nem az van, hogy arra használjuk a játékosokat, amire valók. Az van, hogy az edző a saját elképzelésein belül próbálja meg megtalálni a legjobb felhasználását egy játékosnak.
Szerintem ez így oké, másként jóval nagyobb gondok lennének.
Kessiével szerintem az van, hogy ingyé elhozhattuk, befektetésnek, Laportáék odaültették Xavi nyakára. Nem volt és továbbra sem kizárt, hogy felnő a feladathoz, de amit eddig láttunk az nem túl bíztató. Majd eladjuk, ha nem, van ilyen. Mivel ingyé jött, ez kivételesen nem nagyon lehet bukó üzlet.

A kezdőnk Albát kivéve megint a lehető legerősebb, Xavi nem veszi spórolósra. Nyilván nem tudja eldönteni, mit várjon a vendégektől, nem is csodálom. Remélem elintézzük a Sevillát egy félidő alatt, és le tudja hozni a középpályásokat, Araujot, Koundét...
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.02.05. 19:41:19

Ter Stegen - Koundé, Araujo, Christensen, Alba - Busquets, De Jong, Pedri - Gavi, Raphinha, Lewandowski
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.05. 17:15:19

bence0330 írta:
2023.02.05. 16:01:47
Ha Kessiét nem építjük be
Nálam ez az egyik nagy kérdőjel már ősztől. Amit látunk tőle a pályán, ha nem is a saját posztján, az nem igazán klassz, de azt sem tudhatjuk igazán, mit vár el tőle Xavi....
Nálunk ugyanis nem kizárható, hogy a kutyából is szalonnát akarunk csinálni.... :oops:
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2023.02.05. 17:00:35

herlius írta:
2023.02.04. 12:12:18
bence0330 írta:
2023.02.04. 09:11:22
Angliában egy Brighton-West Ham meccs nyilván százszor látványosabb, mint itt egy Bilbao-Getafe, nézhetőségi színvonalat nem is lehet összehasonlítani, de szerintem őket általánosságban simábban lehet verni, pont a nyíltságuk miatt.
Ez már ízlés kérdése. Én speciel bármilyen PD meccset szívesebben megnézek, mint a PL középmezõny agyatlan rohanását. Értem én, hogy lelkesítõ egy tempósabb focimeccset nézni, de nekem sokszor az az érzésem, hogy a rohanások 50%-át megspórolhatnák egy kicsit okosabb játékkal. Technikailag pedig még a spanyol kiesõjelölt is képzettebb, fineszesebb megoldásokra képes, mint a PD mezõny legnagyobb része.
No offence, de te mikor néztél utoljára Premier League-et? A '90-es években? Ez az angolok csak előreb*szák és csá már nagyon régóta nem létezik. Az FBREF oldalán amúgy meg lehet nézni a TOP 5 ligának az összehasonlított statisztikáit. Az 5 top liga közül csak az olasz bajnokságban cseleznek kevesebbet mint a spanyolban. A spanyol bajnokságban születik a legkevesebb gól és ott van a legkevesebb valódi aktív játékkal eltöltött perc. A legtöbb gólt szerző TOP 20-ban csak két spanyol csapat van.

Itt lehet nézelődni:
https://fbref.com/en/comps/Big5/shootin ... gues-Stats

Nagyon átalakultak a dolgok az utóbbi időkben. A spanyol bajnokságban a két nagyon kívül szinte majdnem mindenki a védekezésre kezdett el fókuszálni. Ez szerintem amúgy Simeone hatása.

Míg ezzel szemben a Premier League-ben egy csomó csapat próbál labdabirtoklásra épülő pozíciós játékot csinálni. Ez meg Pep hatása.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.02.05. 16:57:45

Érdekes egy forduló, nem nyert se az Atletico, se a Real, se a Betis, se a Villareal :D

Nem számolgatnék még, ha 5 pont ha 8 ha 12 akkor sem, ugyan is brutál őszt hoztunk le ami a bajnokságot illeti, nem volt még egyáltalán hullámvölgyünk, sőt ezekkel az 1-0-s meccsekkel eddig eléggé mellénk állt a szerencse is. Nem hiszem, hogy ezt lehet így folytatni az utolsó fordulóig, persze 8 pontnál jobban belefér 1 x, mintha mi üldöznénk valakit. De tényleg ne ünnepeljünk még.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.02.05. 16:42:55

davi10 írta:
2023.02.05. 16:22:14
bence0330 írta:
2023.02.05. 16:01:47
A mai meccsről: most szerencsére lesz egy hete a srácoknak, de attól félek a legjobban, hogy ez a 4 középpályás rendszer 2 tinivel és egy öreggel nem fog hosszútávon működni, utána jön megint a heti kettő. Ha Kessiét nem építjük be, meg Torrét vagy SR-t sem, akkor kiváncsi vagyok, hogy oldja majd ezt meg Xavi.
Ez az egyik, hogy heti 2x 90 percet mind a 4 játékos nem fog bírni, a másik meg, hogy ha bármelyikük lesérül, akkor Xavi vakarhatja a fejét.
Torre ha minden igaz játszott a hétvégén a B csapatban, úgyhogy őt valószínűleg ma sem kezdi el beépíteni Xavi. Kessie általában más rendezvényen van, ott tartunk, hogy talán SR az egyetlen akit be lehet rakni ebbe a 4 kp-s rendszerbe...

Szerintem otthon meglesz ez a mai, 8 pontos előnyről meg már csak nem bukjuk el...
Sajnos volt rá példa, nem is olyan régen hogy valami 10 pontos előnyt leadtuk egy hónap alatt. Meg kell várni a Real elleni meccset, sőt először a ma estit, utána érdemes számolni. annyi, hogy így már a döntetlen is jó. Félek én a Sevillatól sose volt egy gyenge csapat és elkezdtek pontokat gyűjteni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.05. 16:22:14

bence0330 írta:
2023.02.05. 16:01:47
A mai meccsről: most szerencsére lesz egy hete a srácoknak, de attól félek a legjobban, hogy ez a 4 középpályás rendszer 2 tinivel és egy öreggel nem fog hosszútávon működni, utána jön megint a heti kettő. Ha Kessiét nem építjük be, meg Torrét vagy SR-t sem, akkor kiváncsi vagyok, hogy oldja majd ezt meg Xavi.
Ez az egyik, hogy heti 2x 90 percet mind a 4 játékos nem fog bírni, a másik meg, hogy ha bármelyikük lesérül, akkor Xavi vakarhatja a fejét.
Torre ha minden igaz játszott a hétvégén a B csapatban, úgyhogy őt valószínűleg ma sem kezdi el beépíteni Xavi. Kessie általában más rendezvényen van, ott tartunk, hogy talán SR az egyetlen akit be lehet rakni ebbe a 4 kp-s rendszerbe...

Szerintem otthon meglesz ez a mai, 8 pontos előnyről meg már csak nem bukjuk el...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.05. 16:10:59

Nagyon jó lenne ma nyerni, szerintem simán meg is lesz, nem szint a Sevilla.
Kiépülhetne egy 8 pontos előny, nem azt mondom, hogy eldől a bajnokság, de elég jó pozícióban lennénk. Sokkal kényelmesebb ez, mint várni minuszban, hogy botoljon a madrid.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.05. 16:01:47

Csak egy érdekesség, mindenki reklamálta ugye FDJ szabadrúgásának helyét, de remek példa volt az optikai csalódásra. Azt reklamálták a Betistől, hogy "10-20 méterre" végezte el a szabálytalanságot, mert a játékos ugye oda esett le végül. De amúgy majdnem centi pontossággal onnan végezte el Frenkie, ahol a szabálytalanság történt. :)

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1 ... 7066470400

A mai meccsről: most szerencsére lesz egy hete a srácoknak, de attól félek a legjobban, hogy ez a 4 középpályás rendszer 2 tinivel és egy öreggel nem fog hosszútávon működni, utána jön megint a heti kettő. Ha Kessiét nem építjük be, meg Torrét vagy SR-t sem, akkor kiváncsi vagyok, hogy oldja majd ezt meg Xavi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.02.05. 12:49:06

Kovbal88 írta:
2023.02.05. 10:47:47
A hétvége eddig nem is alakulhatott volna jobban, az üldözők nagy része kikapott. Szóval este jó lenne nyerni. Nagyon nagy szükség volna, már nagy arányú győzelemre, így a MU előtti meccs előtt. És hogy a fiatal játékosokat is be lehessen tenni..
Egy uldozonk van csak, de az még nem játszott.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.02.05. 10:47:47

A hétvége eddig nem is alakulhatott volna jobban, az üldözők nagy része kikapott. Szóval este jó lenne nyerni. Nagyon nagy szükség volna, már nagy arányú győzelemre, így a MU előtti meccs előtt. És hogy a fiatal játékosokat is be lehessen tenni..
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.04. 15:07:23

herlius írta:
2023.02.04. 12:12:18
bence0330 írta:
2023.02.04. 09:11:22
Angliában egy Brighton-West Ham meccs nyilván százszor látványosabb, mint itt egy Bilbao-Getafe, nézhetőségi színvonalat nem is lehet összehasonlítani, de szerintem őket általánosságban simábban lehet verni, pont a nyíltságuk miatt.
Ez már ízlés kérdése. Én speciel bármilyen PD meccset szívesebben megnézek, mint a PL középmezõny agyatlan rohanását. Értem én, hogy lelkesítõ egy tempósabb focimeccset nézni, de nekem sokszor az az érzésem, hogy a rohanások 50%-át megspórolhatnák egy kicsit okosabb játékkal. Technikailag pedig még a spanyol kiesõjelölt is képzettebb, fineszesebb megoldásokra képes, mint a PD mezõny legnagyobb része.
Nyilván, fogyaszthatóságra, tömegízlésre gondoltam az egyre magasabb ingerküszöb miatt meg pláne a gyorsabb játékot nézik a tömegek, nem véletlenül van ilyen brutális különbség a PL és a többi liga között nézettségben, és sajna ennek megfelelően a közvetítési pénzekben is...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2023.02.04. 12:12:18

bence0330 írta:
2023.02.04. 09:11:22
Angliában egy Brighton-West Ham meccs nyilván százszor látványosabb, mint itt egy Bilbao-Getafe, nézhetőségi színvonalat nem is lehet összehasonlítani, de szerintem őket általánosságban simábban lehet verni, pont a nyíltságuk miatt.
Ez már ízlés kérdése. Én speciel bármilyen PD meccset szívesebben megnézek, mint a PL középmezõny agyatlan rohanását. Értem én, hogy lelkesítõ egy tempósabb focimeccset nézni, de nekem sokszor az az érzésem, hogy a rohanások 50%-át megspórolhatnák egy kicsit okosabb játékkal. Technikailag pedig még a spanyol kiesõjelölt is képzettebb, fineszesebb megoldásokra képes, mint a PD mezõny legnagyobb része.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.02.04. 11:55:35

bence0330 írta:
2023.02.04. 09:11:22
Ha egy BM/PSG ellen felküldesz egy fontos meccsen egy Getafét vagy egy Fulhamet, szerintem előbbit szenvedősen verik csúcsformában is, utóbbinak meg lehet hogy eltesznek egy hatost. Sokkal taktikusabbak az itteni csapatok még mindig. Közben persze a PL-ben meg azért nehéz ilyen sorozatot összehozni, mert ott meg több az élcsapat.
Ez így van. Az elmúlt 5-10 évben a spanyol foci sajnos elszenvedett egy olyan reformot, aminek eredményeképpen a spanyol kiscsapatok már majdhogynem olaszosabban játszanak, mint maguk az olaszok. A technikás spanyol foci már javarészt a múlté.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.04. 09:11:22

NovaProspekt írta:
2023.02.03. 12:22:14
Ezek nagyon ígéretes dolgok, de ha jövőre a BL-ben ismét leszereplünk, akkor mindez pont senkit nem fog érdekelni. Az lesz a konklúzió, hogy a Liga lett nagyon gyenge, nem az, hogy mi milyen jók lettünk Xavival meg a fiataljainkkal.
Mondjuk még egy ilyen pechsorozatunk nem lehet, főleg, hogy már most is látványosan versenyképesk voltunk játékban, de ha esetleges első kalaposként is kapunk egy City/Inter duót, és megint kidől kulcsjátékosaink fele is, plusz megint nem fújnak be nyilvánvaló dolgokat, akkor részemről el fogom fogadni, ha közben amúgy itthon brillírozunk megint, és akár a játékunk is fejlődik. De a külsős szemmel hangoztatott "La Liga gyenge" konklúzióban amúgy nekem az az idegesítő, hogy én úgy gondolom, hogy pont a spanyol kis-középcsapatok olyanok, akik kiscsapatoknak nagyon jók és szívósak, nehéz őket megverni (1-1 kivétellel, mint Elche). Angliában egy Brighton-West Ham meccs nyilván százszor látványosabb, mint itt egy Bilbao-Getafe, nézhetőségi színvonalat nem is lehet összehasonlítani, de szerintem őket általánosságban simábban lehet verni, pont a nyíltságuk miatt. Ha egy BM/PSG ellen felküldesz egy fontos meccsen egy Getafét vagy egy Fulhamet, szerintem előbbit szenvedősen verik csúcsformában is, utóbbinak meg lehet hogy eltesznek egy hatost. Sokkal taktikusabbak az itteni csapatok még mindig. Közben persze a PL-ben meg azért nehéz ilyen sorozatot összehozni, mert ott meg több az élcsapat.

Szóval szerintem ekkora sorozatot összehozni hazai színtéren nagyon komoly dolog pont emiatt, akár értékelik ezt nemzetközi szinten, akár nem. Más kérdés, hogy ilyen 50 pontos félszezont hozni lehet, hogy nem fogunk többször, ez azért extra, és szerencse is kell hozzá.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.02.03. 20:07:57

Chino írta:
2023.02.03. 16:34:54
Igen, még nagyon sok van hátra, és még messze nem vagyunk bajnokok, de jelenleg nekünk van rá a legtöbb esélyünk, idén szinte kizárt, hogy egy harmadik csapat komolyan bele tudjon szólni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.03. 16:34:54

brazilfan írta:
2023.02.03. 15:52:18
Deluigi írta:
2023.02.03. 10:14:11
tegnap volt Vini JR 200. merkozese a Realban
az ot elkaszalo jatekos pirosat kapott, a nekiszalado es ot felloko Vini meg sargat sem
A hátvéd látványosan lábra ment, azért én is pirosat adtam volna. Azt, hogy Viniciusnak sárgát kellett volna-e adni, nem tudom. Benzema pl. jogosan kapott sárgát.

Amúgy én megint nem láttam a Real javuló formáját, unottnak tűntek, a góljaik sem valami lehengerlő támadásvariáció végén születtek.
Szerintem verhetőek lesznek.
És az a 20plusz perces emberhátrány sem a Valenciának kedvezett idegenben. Onnan már teljesen lefutott volt a meccs
Én úgy érzem jelenleg jobbak vagyunk náluk, de hogy ez mennyire fog kijönni az más kérdés. Nem ilyen objektíven adják az érmeket. Ahol ennyi meccs van még hátra ott még bármi lehet. Ha a Clasicóig tartjuk ezt az előnyt és ne adj' Isten nyerünk, akkor azt mondom, hogy ez már többé kevésbé zsebben van, de addig még ez nagyon szoros.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.03. 16:34:40

Szerintem is sima piros volt, én nem érzem amúgy mostanság, hogy tolnák a Madridot.
Viszont én továbbra is komoly formajavulást érzek. Pontokban is, játékban is.A Soci ellen nem nyertek ugyan, de az eleve nem szégyen, meg több gólos győzele lett volna a reális. De inkább az a különbség szerintem, hogy a VB előtt a kiscsapatokka is ki-ki meccset játszottak nyílt küzdelemmel, kb azonos helyzetszámmal, most meg elég sok helyzetet alakítanak ki, és a védelmük is kezd megint kicsit összeállni (bár Militao most nem tudom, kiesett-e hosszabb időre). Elég jól uralják a meccseiket. Más kérdés, hogy most jön nekik a klubvb meg a BL, lehet, hogy ebben el fognak fogyni, nem tudom, de az biztos, hogy még nem lazázhatjuk el a dolgot, képesek tapadni ránk, és ha botlunk, ugranak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése