Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.19. 20:31:59

Nagy szükség lenne egy bomba formában lévő Fatira, remélem ma jól fog menni neki és elkezdi visszanyerni a formàját.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.02.19. 20:22:11

davi10 írta:
2023.02.19. 20:20:02
Én még jobban is pihentettem volna, ha EG, Torre, Alonso, Fati, Ferran arra nem képesek, hogy egy Elche-t otthon elkapjanak, akkor tényleg semmi értelme, hogy a csapatnál vannak.

Remélem hamar lezárjuk és DJ, Gavi, Lewy rápihenhet a csütörtöki visszavágóra.
most kapják el Cadizt, bár szerintem így sincs értelme 🤣
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.19. 20:22:06

grgly50 írta:
2023.02.19. 19:50:37
soadroli írta:
2023.02.19. 19:40:58
Ter Stegen, Kounde, Eric, Christensen, Balde, Roberto, De Jong, Gavi, Ferran, Lewandowski, Ansu
És ki fog itt gólt rúgni?
Roby eltesz egy klasszikus mesterhármast. Remélem sikerül az első félidőben két gólos előnyt szerezni, aztán mehet a rotálás és a pihi.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.02.19. 20:21:05

Szerintem is kell nekünk az az EL.

Illetve a bajnokság is.
Van egy olyan érzésem, hogy mindkettő meglesz, ha nem sérül le a fél keret.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.19. 20:20:02

Én még jobban is pihentettem volna, ha EG, Torre, Alonso, Fati, Ferran arra nem képesek, hogy egy Elche-t otthon elkapjanak, akkor tényleg semmi értelme, hogy a csapatnál vannak.

Remélem hamar lezárjuk és DJ, Gavi, Lewy rápihenhet a csütörtöki visszavágóra.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.02.19. 20:10:49

Egy 9 hiányzóval feallo, 17. helyezett cadizt azert otthon csak megverunk. Lewy a kiscsapatok ellen jo, 2-t elrak es lehet a csutortokre koncentralni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.02.19. 19:54:37

Talán megint leigazoljunk Öngólt.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.02.19. 19:50:37

soadroli írta:
2023.02.19. 19:40:58
Ter Stegen, Kounde, Eric, Christensen, Balde, Roberto, De Jong, Gavi, Ferran, Lewandowski, Ansu
És ki fog itt gólt rúgni?
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.02.19. 19:40:58

Ter Stegen, Kounde, Eric, Christensen, Balde, Roberto, De Jong, Gavi, Ferran, Lewandowski, Ansu
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.18. 16:16:05

Pedri kiesésével azért lehet, hogy még jobban rezegni fog a léc, 8 pont ide vagy oda. Gavinak megint jobban előrefelé kell játszania pár hétig, remélem, jól oldja meg ezúttal is. Lewynek is végre magára kéne találnia, akkor a jelenlegi két támadónk nagyon jól ki fogja egészíteni egymást. Fatival kapcsolatban voltak jó érzéseim is a MU ellen, talán lehet, hogy ő is most fogja elkapni a fonalat. Viszont a kezdőből sokminden ki fog derülni, ha Lewy kezd, akkor szerintem kinyilvánítottuk a prioritásunkat. Ha Torres, vagy Fati, vagy mindkettő, akkor akarjuk az EL-t.

Viszont a mai Real meccsen van némi kis remény, erős középcsapat idén az Osasuna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.16. 11:31:35

davi10 írta:
2023.02.15. 22:04:48
bence0330 írta:
2023.02.15. 21:59:35
A Madrid közben eléggé agyonveri az Elchét, szóval 8 pont "csak" az előny megint. Nekünk lesz elvileg könnyebb hétvégénk, hozzánk jön a Cádiz, a Reál meg megy a nem túl jó formában, de még mindig elég jó helyen álló Osasunához.
2 tizivel könnyű, biztos ezt is Laporta vette meg, hogy izgalmas maradjon a bajnokság :D
Nem azért mondom, mert savanyú a szőlő, de ez az Elche kb. másodosztály közép-alsó kategóriás. 19 meccs alatt 0 győzelemre futotta tőlük, a legutóbbi meccsüket tudták csak megnyerni. 4:0-ás győzelem, ha nem is minimum, de elvárható volt. Ráadásul nagy szerencséjük volt, hogy Viniciusnak pont erre a meccsre jött ki az eltiltás és nem egy felsőházi csapat ellen.
A Soci ha nem ereszt le még meg is tréfálhatja a Realt. Lesz egy egymás elleni meccsük még. Legalábbis lehet, hogy a bajnokság végéig inkább maguk mögé kell figyelni, mint előre. Ha a Valladolid ellen nem bohóckodnak már nagyon a sarkukban lehetnének.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.15. 22:04:48

bence0330 írta:
2023.02.15. 21:59:35
A Madrid közben eléggé agyonveri az Elchét, szóval 8 pont "csak" az előny megint. Nekünk lesz elvileg könnyebb hétvégénk, hozzánk jön a Cádiz, a Reál meg megy a nem túl jó formában, de még mindig elég jó helyen álló Osasunához.
2 tizivel könnyű, biztos ezt is Laporta vette meg, hogy izgalmas maradjon a bajnokság :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.15. 21:59:35

A Madrid közben eléggé agyonveri az Elchét, szóval 8 pont "csak" az előny megint. Nekünk lesz elvileg könnyebb hétvégénk, hozzánk jön a Cádiz, a Reál meg megy a nem túl jó formában, de még mindig elég jó helyen álló Osasunához.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.14. 00:07:32

bence0330 írta:
2023.02.13. 21:28:14
De a két spanyol szélsőnknek momentumai nincsenek, nem tudom, hogy lehetne betenni őket téttel bíró meccsbe. Fati meg ugye a csapatjátékot is eléggé megbontja, Ferrán legalább beáll a sorba letámadni, védekezni, szerintem ezért kap több lehetőséget, mint Ansu, hiába lenne az utóbbiban több potenciál.
Cádiz ellen hétvégén fel kell tenni mindkettőt, visszaállni 4-3-3-ra, aztán hadd szóljon. Ha egy Cádiz ellen hazain nem képesek épkézláb teljesítményre, akkor senki ellen.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.13. 21:28:14

Én most azt, hogy 3-4 kulcsjátékosunk is a szezon leggyengébb meccsét futotta talán pont egyszerre, betudom az EL-meccsnek, szerintem akárhogy készültünk, az ott van a fejekben. Azt meg, hogy még így is nyertünk, betudom a szenzációs csapatépítésnek és letámadásnak, de kb 80%-ban az uruguayi vadállatnak, akit esküszöm, senkire nem cserélnék el, ha választhatnék bárkit.

A 3 támadós rendszert tényleg lehetne variálni, de lehet, hogy Dembéléig ritkán látjuk, csak mondjuk 1 óra elteltével cserékkel. Lewy gyengén játszva is villanhat, őt nyilván fel kell rakni, Raphinha szintén, hol zseniális, hol szánalmas a jelen állapotában, de legalább van neki sok pozitív mozzanata is három meccsből mondjuk kettőn. De a két spanyol szélsőnknek momentumai nincsenek, nem tudom, hogy lehetne betenni őket téttel bíró meccsbe. Fati meg ugye a csapatjátékot is eléggé megbontja, Ferrán legalább beáll a sorba letámadni, védekezni, szerintem ezért kap több lehetőséget, mint Ansu, hiába lenne az utóbbiban több potenciál.

Mindent egybevetve azt, amilyen szórakozottan Lewy, Koundé, Raphinha, (Gavi) játszott, kb csak az EL-re tudom fogni. Nem tudom, félünk-e, vagy izgatottak vagyunk (szerintem előbbi), de nagyon befolyásoló tényező lehetett. Pozitívumokat most is le tudunk vonni Kessiével, letámadással, csapatszellemmel, Araujoval, Pedrivel, DJ-al, az elmúlt 2 meccs sziporkázó játéka után belefért egy ilyen.
Plusz a középpályánk ezt tényleg nem fogja így bírni (talán Raphinha és Lewy sem, ők még nagyobb elánnal futkosnak a letámadásoknál). Lehet, hogy ez is kijött kicsit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.13. 21:14:10

Én azt hiányolom, hogy ezt a "4-4-2"-őt és a klasszik 4-3-3-at nem variáljuk akár meccs közben, akár mérkőzésenként, főleg annak tudatában, hogy a kp.-ra nincs megfelelő rotációs lehetőség és még három sorozatot viszünk, kemény ellenfelekkel. Torrenak is lehetne egy kis bizalmat adni, de akár már SR-t is bevonni a rotációba.
Tegnap is simán lehetett volna egy Gavi-Fati csere, amire a Villarrealnak is váltani kellett volna. Xavi jól kitalálta ezt a 4 kp-s rendszert, de már talán túlságosan is ragaszkodik hozzá. Egy Baldé pedig nem elég ahhoz, hogy a bal szélünk is veszélyes legyen, aminek pedig sok esetben Lewy issza meg a levét. Annyira neki nem fekszik ez a rendszer, sokszor neki kellene kapni azokat a labdákat, amiket ő osztogat.
Ha pedig Raphinha ilyen botrány napokat fog ki az rá is kihat.

Koundét szerintem felesleges és jogtalan is lehúzni. Araujo még sokkal gyengébb teljesítményt hozott le azon a poszton. Jövő héten lehet, hogy már behúzódhat és SR lesz kint szélen. Az uruguayi pont jókor sárgázódott ki. Azért egy Cadíz ellen elboldogulunk egy Christensen, Koundé, Alonso, EG kvartettel, egy Valencia-Bilbao-Real sorozatnál már neccesebb lenne.
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.02.13. 19:33:06

bence0330 írta:
2023.02.13. 17:47:22
Ez valamennyire biztos igaz, de ettől még sorra rontja el a ziccereket, vagy legalábbis az olyan helyzeteket, amiből ő eddig nagy eséllyel gólokat szerzett. Szóval a helyzetbekerülés megy, max az általad említett okok miatt kicsit kisebb hatásfokkal. De ettől még lőhetett volna 4-5 gólt az elmúlt meccseken, ha a saját szintjét hozza. Tegnap is kb 2-t biztosan. Remélem nem áll be a sorba, Ferrán is fél év után felejtette el, hogy kell lőni, de a többi szélsőnk is mélyen önmaga alatt van e tekintetben.
Pont az a kicsivel több hely hiányzik neki. Olyan tömören védekeztek, hogy esélye se volt lendületből /befutva/ gólhelyzetben kerülni amiben a legjobb.
A BM- ben se tudott gólt lőni, ha a védelem betömörült előtte. Sose volt az a cselezőgép.
Peter írta:
2023.02.13. 17:54:01
Ez a laszti nálam még nem esett le.... :lol:
Az új középpálya "bűvöleténél" leragadtam, de erősen logikus a meglátásod és ezt Pedri illetve Gavi érkezései is alátámasztják.
Kicsit visszapörgetve a meccsre, valóban Lewa körül mindíg ólálkodtak ketten is legalább. Amikor visszább lépett, akkor vált szabaddá.
Ettől függetlenül a második félidei kontráinknál vagy gyors akcióinknál is kicsit előbb halt el a labda azért nála, mint szokott....illetve tőle szokatlan labdakezelési hibái voltak.
Ez nekem is feltűnt. De a kontráinkál (4-3-3-as felállásnál) általában nem ő hozta fel a labdát, hanem a gyors szélsőink, ő meg inkább ott is a befejezőként vett részt. Itt meg neki is kellett cipelni a labdát, abban meg se ő se a középpálya nem elég gyors.
Nagyon hiányzik egy Dembele gyorsaságú ember aki vagy lefutva a védőket támadja a kaput vagy az érkező támadókat szolgálja ki.
Szerintem ezért nem olyan hatékonyak a kontráink mostanában.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.13. 17:54:01

Sonoma írta:
2023.02.13. 17:23:05
Nekem inkább az jött le, nem fekszik neki a 4 kp 2 támadó felállás. Ezzel a felállással mi uraljuk a pálya közepét, de kevesebb védekező embert kötünk le a széleken, így önkéntelenül is egy betömörülő védelmet hozunk létre az ellenfél kapuja előtt. Így őt is jobban tudják semlegesíteni.
Ez a laszti nálam még nem esett le.... :lol:
Az új középpálya "bűvöleténél" leragadtam, de erősen logikus a meglátásod és ezt Pedri illetve Gavi érkezései is alátámasztják.
Kicsit visszapörgetve a meccsre, valóban Lewa körül mindíg ólálkodtak ketten is legalább. Amikor visszább lépett, akkor vált szabaddá.
Ettől függetlenül a második félidei kontráinknál vagy gyors akcióinknál is kicsit előbb halt el a labda azért nála, mint szokott....illetve tőle szokatlan labdakezelési hibái voltak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.13. 17:47:22

Sonoma írta:
2023.02.13. 17:23:05
Nekem inkább az jött le, nem fekszik neki a 4 kp 2 támadó felállás. Ezzel a felállással mi uraljuk a pálya közepét, de kevesebb védekező embert kötünk le a széleken, így önkéntelenül is egy betömörülő védelmet hozunk létre az ellenfél kapuja előtt. Így őt is jobban tudják semlegesíteni.

A cserékhez. Nekem is ez jutott eszembe. Hátul még csak-csak, de a többi csapatrészek?
Ez a felállás még annyira sem kedvez a padon ülő támadóknak. Lassan ott tartanak, hogy annyira elszoknak a játéktól ( vagy egyszerűen kedvetlenek?), hogy beállítva őket nettó emberhátrányok.
Szóval a támadók elfogytak, középpályás meg nem is volt... :D
Ez valamennyire biztos igaz, de ettől még sorra rontja el a ziccereket, vagy legalábbis az olyan helyzeteket, amiből ő eddig nagy eséllyel gólokat szerzett. Szóval a helyzetbekerülés megy, max az általad említett okok miatt kicsit kisebb hatásfokkal. De ettől még lőhetett volna 4-5 gólt az elmúlt meccseken, ha a saját szintjét hozza. Tegnap is kb 2-t biztosan. Remélem nem áll be a sorba, Ferrán is fél év után felejtette el, hogy kell lőni, de a többi szélsőnk is mélyen önmaga alatt van e tekintetben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.02.13. 17:23:05

Peter írta:
2023.02.13. 12:00:33
A tegnapi meccshez még, elöl Lewa "taszította" a labdát, szinte minden elpattant tőle. Fejben neki is jobban a helyén kell lennie, hogy a gyors labdákkal hatékonyabban bánjon.
Koundé is valamilyen más rendezvényen volt fejben.
Ők ketten tudnak ennél jobban is játszani.

Vészcsengő nagyon jelez, hogy éles helyzetben nincs megfelelő alternatíva cserékhez.
Nekem inkább az jött le, nem fekszik neki a 4 kp 2 támadó felállás. Ezzel a felállással mi uraljuk a pálya közepét, de kevesebb védekező embert kötünk le a széleken, így önkéntelenül is egy betömörülő védelmet hozunk létre az ellenfél kapuja előtt. Így őt is jobban tudják semlegesíteni.

A cserékhez. Nekem is ez jutott eszembe. Hátul még csak-csak, de a többi csapatrészek?
Ez a felállás még annyira sem kedvez a padon ülő támadóknak. Lassan ott tartanak, hogy annyira elszoknak a játéktól ( vagy egyszerűen kedvetlenek?), hogy beállítva őket nettó emberhátrányok.
Szóval a támadók elfogytak, középpályás meg nem is volt... :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.13. 12:00:33

Annak örülök a leginkább, hogy olyan csapatot láttam, amit végre nem kísért a múlt.... :P
Nekem már ez önmagában felért egy győzelemmel és az cseppet sem zavar, hogy ez messze van a tökéletestől.
Egy dolgot azért nem tudok hova tenni igazán, mégpedig azt, hogy ehhez megint sérülés kellett, miközben nagyon jól tudjuk, hogy Busival a Ligán kívül minden út zsákutca. Előétel volt az a középpálya egy Frankfurtnak, Benficának....
Ahhoz viszont talán még keveset játszott együtt ez a középpálya - szerintem -, hogy készen álljon a jelenlegi MU ellen egy ki-ki párharcra.
Elkésőnek érzem magunkat, de örülnék, ha nem lenne igazam....!

A tegnapi meccshez még, elöl Lewa "taszította" a labdát, szinte minden elpattant tőle. Fejben neki is jobban a helyén kell lennie, hogy a gyors labdákkal hatékonyabban bánjon.
Koundé is valamilyen más rendezvényen volt fejben.
Ők ketten tudnak ennél jobban is játszani.

Vészcsengő nagyon jelez, hogy éles helyzetben nincs megfelelő alternatíva cserékhez.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.13. 09:49:45

davi10 írta:
2023.02.13. 08:11:45
Araujo hiányozni fog a következő meccsen, trgnap is kb. egyedül tartotta a clean sheet-et.
Cádiz ellen hazain talán nem fog annyira hiányozni, szinte a legjobbkor jött ez a sárga, így törlődnek is neki és kicsit pihen is, ráfér.

Koundéra rátérve, többen írtátok hogy talán a leggyengébb meccsét hozta. Valóban nem ez volt a legjobb teljesítménye, de azért ne felejtsük el, hogy ő még mindig egy középhátvéd. A jobbhátvéd poszt teljesen más, nagyobb fizikális igénybevétel, sokkal jobb technikai képességeket igényel. Ehhez képest rendszeresen felér a támadásokkal is, persze nyilván messze nem egy prime Alves szinten. Nekem mindig az az érzésem vele, hogy oké, rendben, egészen jól megoldja azt a posztot is, de azért sokszor érezni lehet hogy nem ez az eredeti pozíciója.
Nem tudom mennyire igaz, FB-n elég sok Barcás pletykaoldalt követek, most már a második írta meg ma reggelre, hogy Inigo Martinez továbbra is erősen radaron van (lejár a szerződése), és amennyiben érkezik, úgy a jobbhátvéd posztra nem keresünk embert... Nyilván Koundé marad ott. Én egy kicsit sajnálnám azért ott "elpazarolni", habár tény és való, elég jól összeállt a védelem ebben a formában.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.13. 09:22:10

bence0330 írta:
2023.02.12. 23:16:29
MatyiG írta:
2023.02.12. 23:10:34
Élmény volt nézni a csapatvédekezést, volt persze 1-1 hiba, de a védekezésünk nagyon sokat fejlődött.
Ezt elemezték most pont az ESPN szakértői. Szerintük azért rúgunk kevesebb gólt, mert az egész csapat védekező mentalitást mutat, iszonyatos elánnal vetik bele magukat elöl is, hátul is, ünnepeljük a jó szereléseket, stb. Sokszor látszik, hogy a támadóinknak kicsit elfogy az ereje emiatt a kapu előtt, de ez most egy áldozat, amit vállalunk, és ami sosem volt ránk jellemző - és szépen hozza is a pontokat.

Közben még a két támadónkat annyiban védeném meg, hogy akármennyire rosszak voltak általánosságban tényleg, Raphinha megint briliánsan átszúrta a szokásos labdáját 4 ember között a gól előtt, ezzel kulcsszerepet vállalva benne, aztán Lewy is villant, aztán Lewy is adott egy brutál lasztit a brazilnak később, amit kihagyott, illetve fordítva is volt egy brutál passz, amit meg a lengyel hagyott ki. Mindketten bénáztak amúgy végig, de vannak annyira jók, hogy még így is bennük volt az x, a leggyatrább meccsükön. Közben meg mindketten a lellküket kitették a pályára védekezésben. Fati, Torres a rosszabb meccsükön emberhátrányok egyetlen jó megoldás nélkül, gyengén védekezve, de még néha Dembélé is. Ez azért nagy különbség, és hatalmas fegyvertény, ha van két támadónk, akik a szezonjuk legrosszabb meccsén is kulcsmozzanatokat hoznak össze elöl (még ha Pedrit is kell ünnepelni leginkább, jogosan).
Erről most ez jutott eszembe :mrgreen: :mrgreen: :
https://www.youtube.com/shorts/tmpdcpFSVBc

A védekezés nagyon komolyan egyben van, még azt is elbírtuk hogy Koundé talán a legrosszabb meccsét hozta, Araujo pedig már-már Maldini maszkot vett fel :lol: Azok után hogy évekig átjáróház voltunk, sok meccset pedig a támadóink allergiája a kapura okozza a meccs izgalmát, tegnap is mehettünk volna már kb 2-3-mal 30 perc alatt ami egy ilyen nehéz terepen sokmindent elmond.
Kessié mégha nem is váltotta meg a világot, megmutatta hogy azért rotációban lehet őt játszatni a szezon végéig és ne 2 perces játékosként 0 euroért menjen el, ha meg valahogy sikerülne a védekező feladat nagyrészét lefednie ezzel tehermentesítve Pedriéket akkor végképp jó húzás lenne.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.13. 09:13:21

Én elégedett vagyok, ne felejtsük el, hogy egy igen nehéz pályán nyertünk. Araujo mára kétségtelenül a világ legkiválóbb vedőinek egyike, de kiemelném Christensent is, szépen, sallangmentesen teszi a dolgát, nagy fogás volt.
A támadójáték tényleg nem volt az igazi, sokszor vicces utolsó passzok, megoldások miatt nem kerültünk ziccerbe , hogy lezárjuk a meccset, emiatt izgulni kellett a végén.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.13. 08:11:45

Igen, tegnap megint a támadóink tették izgalmassá, már rég le kellett volna zárni.
Araujo hiányozni fog a következő meccsen, trgnap is kb. egyedül tartotta a clean sheet-et. Pedri + Frenkie aki még meccsek óta kiemelkedik. Kessie meg nem váltotta meg a világot, de szerintem teljesen vállalható volt amit hozott.

Lövésem nincs mi lesz a MU ellen, a szuperkupa döntő előtt is szenvedve hoztuk a meccseket, aztán mégis felszívták magukat a srácok. El tudom képzelni, hogy csütörtökön egy teljesen más csapatot látunk majd (de persze a kezdő valószínűleg tökugyanaz lesz :D )
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése