Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.03.09. 00:17:07

A legnagyobb baj, hogy nincsenek utódok. Xavi helyettese nincs meg, Thiago elment. Busqets mellől mindenkit elüldöztek, Toure, Keita ment, Song sem fog maradni. Nincsenek csatárok sem, ez most látszik, hogy Messi ennyire formán kívül van. Neymar teljesítménye elfogadhatatlan, igaza volt annak aki ellenezte a leigazolását. Fabregasnak is jobbat tenne, ha vissza menne az Arsenalba, ott láttam utoljára jól játszani. Egyszerre omlott össze a saját nevelésekre épülő minta egyesület. Nehéz évek jönnek, de jön majd egy új edző, lesz egy új csapat, és újra legjobb lesz a Barca.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.03.08. 23:45:24

Szégyenteljes, szánalmas.
Nincs több hozzáfűzni valóm.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.03.08. 23:33:46

Egyáltalán nincs baj azzal, ha valaki túlnyeri magát, hát végső soron ezért küzdenek, ezért kelnek fel minden reggel, nem? Nem, nem ezzel van a gond. Azzal van a gond, ha valaki úgy hiszi, hogy egy ilyen tagokból álló (nem egy-kettő tag, hanem pont hogy egy-kettő kivételével az összes) együttessel lehet még kezdeni valakit. El kell ismerni, vége a táncnak. Örüljünk, hogy láthattuk, én így is vagyok ezzel. De az élet nem áll meg, hozni kell újakat, akik amellett, hogy tudnak is játszani, szeretnének is futni a sikerükért. Mint ezek a srácok, csak tekerjük vissza az időt 2008-ra és vessük össze a mentalitást...

Nyilván nem az egész keretet kell lecserélni, de jó 60%-t viszont igen. Van, aki már inkább a múlt, mint jelen és van aki még jelen lehetne, de már a múlt, mert annyira megszedte magát minden téren, amit a futballon keresztül ember elérhet. És emellett kell egy edző, aki pszichológiailag és taktikailag is egyaránt fel is tud mutatni valamit. Mert Tata nem rossz edző, de ehhez a kerethez, ezekhez az állapotokhoz kevés. Igaz, herkulesi feladat bárkinek is a nyakába akasztani, hogy pont egy ilyen aranycsapatot motiváljon, de ennek ellenére kell hozni valakit, aki olyan volt, mint Pep, akinek a legelső feladata volt, hogy kigazolta a keretet és új palántákat ültetett. Vannak dolgok, amiket meg kell lépni. Ez egy pont ilyen időszak. 2-3-4 embertől megválogatni szépen lassan, míg utat törhet magának a jövő Barcája. Szép volt, jó volt, sőt, gyönyörű és kolosszális volt, de ennyi volt, vége van. Ahogy annak a Frank Rijkaard keretnek is vége volt a Getafe elleni 0:4-nél, ha nem is ennyire drasztikusan és látványosan, de ennek is vége van. Mert azzal, hogy Puyol jövőre nem játszik itt, azzal nekem végleg vége az egésznek.

Úgyhogy remélem nyáron vagy a következő évben új vezetőség, új ötletek, új irány. Nem bánnám, ha a Camp Nout nem szavaznának meg, semmi szükségünk most rá, nem akarom, hogy az új Arsenal mi legyünk... Legyen inkább egy kicsit lelakottabb stadionunk, de abban Játék legyen, mint egy csilli-villi aréna, abban meg sorozatos szenvedés és sírás. Hajrá.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.03.08. 23:26:23

Ha nem a Barcelonáról lenne szó, azt mondanám, hogy bunda volt. Egy Valladolidot még a Barca Atléticnek is illik megvernie...
Kép
Kép
Kép
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.03.08. 22:30:25

Annak a csapatnak nem 3 alappillére volt. POnt, hogy sokkal több lábon állt az együttes. Abidal elképesztően stabil tagja volt a védelemnek. Puyol-Piqué középen, Alves a világ legjobb jobbhátvédje volt. Élmény volt az összjátékuk messivel, és bárkit levett a pályáról. Touré középen elképesztő stailitást adott a csapatnak. Elől meg...ugye nem kell bemutatnom Eto'o-Titi-Messi 3ast.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2180
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.03.08. 22:20:04

diagonal írta:
Martin12 írta:ez a generacio 2011-ig verhetetlen volt... Pep utolso idenyeben mar azert gyengebbek voltak, o is tudta mar,
Ebben a mondatban ha valaki figyelmesen olvassa minden benne van tulajdonképpen amiért most ott vagyunk ahol. "ez a generáció" vagyis egy generáció amelyik szép lassan kifelé megy. A három alapillére Puyol, Xavi, Iniesta volt. Mi a helyzet velük most? Hogy teljesítenek? Van helyettük hasonló szintű új generáció/játékosok?
"Pep tudta" Bizony tudta, könyvében is írja. Ezért ( pontosabban ezért is ) nincs már itt.
Nem ennyire egyszerű a dolog, először is elküldtek olyan háttérembereket, akik fontosak lehettek, aztán a vezetőség, aztán az edzők Tito se volt az aki ide kell...végülis Sandro Rosell és csapata a felelős.... szerencsére már nincs itt
mrlevy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2006.05.14. 13:12:39

2014.03.08. 21:55:58

A legnagyobb gond a hozzaallas illetve annak hianya.Mar mindent megnyertek ezert valahol ertheto is...de az hogy nem tudnak harcolni a BARCAERT,A MEZERT AZ MAR SOKKKK :evil: :evil: :evil:
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.08. 20:34:42

Martin12 írta:ez a generacio 2011-ig verhetetlen volt... Pep utolso idenyeben mar azert gyengebbek voltak, o is tudta mar,
Ebben a mondatban ha valaki figyelmesen olvassa minden benne van tulajdonképpen amiért most ott vagyunk ahol. "ez a generáció" vagyis egy generáció amelyik szép lassan kifelé megy. A három alapillére Puyol, Xavi, Iniesta volt. Mi a helyzet velük most? Hogy teljesítenek? Van helyettük hasonló szintű új generáció/játékosok?
"Pep tudta" Bizony tudta, könyvében is írja. Ezért ( pontosabban ezért is ) nincs már itt.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.03.08. 20:31:48

Alcantara írta:Fogadni mernék, hogy a semmitmondó nyilatkozatok között ott lesz a következő:
" A Madrid jobb helyzetben van, de nem adjuk fel, küzdünk a bajnoki címért még van matematikai esély!"
Hasonló majdnem eltaláltad, a mundodeportivo.com szerint azt mondta hogy " Hiányzott a mobilitás a csapatból, és persze egyben az ötletesség is ." És hogy ez természetesen nem a játékosok hozzáállásának a hibája.Valamint kérdésnek feltette hogy "elúszott volna a bajnokság???Amíg matematikailag van esély addig küzdeni fogunk" majd tette hozzá.
Itt van az interjúból egy kis részlet:
http://www.elcomercio.es/videos/mas-not ... as-mm.html" target="_blank
A hozzászólást 7 alkalommal szerkesztették, utoljára Nervo 2014.03.08. 21:05:48-kor.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Martin12
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2014.03.08. 20:11:08

2014.03.08. 20:28:38

Sziasztok. Uj vagyok itt, de eddig is olvasgattam a hosszaszolasokat. Na szoval szerintem az iden eselyunk a bajnoksagra es a BL-re mar nincs, a kupara meg lehet. En Tata-t meg nem kuldenem el, varnek vele meg 1 evet, visznont a csapatot atalakitanam. A vedelemben Pique melle egy klasszis vedot kellene igazolni kozeppalyat kicsit fiatalitani pl. Rafinhaval es mas tehetseges fiatalokkal, Sergi Robertot elpasszolnam, nem barca szint JDS is mehet, Xavi pedig kiegeszito ember. Tamadosorban Pedro menjen Tello Cuenca parossal egyutt helyettuk Deulofeu jonne mondjuk Dongouval egyutt, Messi es Neymar nincs formaban ez latszik... ( mondjuk Neymar 3-mat rugott a valogatottban) Messivel foggalmam sincs milehet a baj... ez a generacio 2011-ig verhetetlen volt... Pep utolso idenyeben mar azert gyengebbek voltak, o is tudta mar, ja es Busquetsnek valami verfrissitest kikellene talalni, mert amit muvel az nagyon gyenge! ( en Songban jobban biznek Tata helyeben es batran beraknam kezdobe fontos meccseken is!!)
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.08. 20:18:08

Barcaman1993 írta:"Szép volt fiúk! Többet nem jövök...!"-Tipszmiksz Csabi.

A nagy változtatások ellen voltam, de ez most már elkerülhetetlen. Ez egyszerűen botrányos. Nem gondoltam volna, hogy hiányolni fogom a Tito csapatot, de amit ők lehoztak, az klasszis szint volt ehhez képest. Ott legalább nyertük a meccseket és volt egy Messink... Most ott tartunk, hogy helyzeteink sincsenek. Vki igazán rájöhetne már, hogy miért van az, hogy amint a játékosok innen kiteszik a lábukat, akkor ismét megrázzák magukat, majd visszatérnek és ugyanez... A védelem tragikum (bár ezen a meccsen Piqué és Mascherano óvott meg minket egy nagyobb veréstől), középpályánk van? (Sergiot életemben nem láttam ilyen formában játszani, Fabregas-Xavi duó képtelen dominálni, de ugyanez a helyzet Iniestával), Neymar a sérülése óta csak fölöslegesen van a pályán, Messi majdnem ugyanez, fényévekre van önmagától...

Mondanám, hogy hozzunk 2-3 védőt, 2 középpályást, meg egy harcos és radikális edzőt, de tudom, hogy megint egy ilyen töltelék vkp fog jönni a védelembe és ennyi... Nagyon mérges vagyok, hogy itt van egy ilyen játékosállomány és se eredmény, se játék... Innentől lemondhatunk a bajnokságról, ahogy a BL-ről is, mert egy mentálisan ilyen gyenge társaság sose fogja megnyerni a trófeát. Szégyen egy ilyen idénykezdet után.
Annak azért örülök, hogy egyre többen kezdik belátni, hogy nem egyszeri kisiklásokról van szó hanem egy negatív folyamatról ( ami amúgy nem most kezdődött hanem kb. egy éve, de ez most mindegy is már ). Még lesznek maihoz hasonló pofonok, nem is egy.
Mindenkit természetesen nem kell elzavarni, csak mert most van pár ilyen extrém vélemény is látom, de nyilván az elkeseredettség okozza. Messi, Piquet ( bár tudom őt sokan vitatják ), Busquets, Neymar köré fel kell majd építeni a jövő csapatát. Gyorsan nem fog menni, kellenek igazolások majd, már most nyáron kellettek volna Neymar helyett az igazán kritikus posztokra ( az övé pont nem tartozott ezek közé ).
És kell majd egy energikus, motivált edző, Tata Martino nem azért nem jó mert így áll vele most a csapat ahogy és ennyire motivált amennyire hanem a személyisége és tudása miatt, szerintem legalábbis, de majd a jövő eldönti ezt is.
Az ami történik a csapatnál amúgy egy természetes folyamat, de már milliószor írtam és nem írom le megint, a baj az hogy nagyon nagy fáziskéséssel reagál rá az elnökség és a szakvezetés.
Régen volt olyan izgalmas nyár a Barcánál mint ami most következik majd:-)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2462
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.03.08. 19:41:33

Messit én is kitenném a szélre, de Neymart sem tenném középre. Őt még inkább megennék a darálóban.
Avatar
nemespatro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.08.19. 22:59:25

2014.03.08. 19:30:30

Ez botrány... Én a nyàron azzal kezdeném hogy elküldöm Martinot és egy olyan edzőt igazolok aki mer parancsolni a játékosoknak és legfőképp messinek... Elküldeném Busquets-et Alvest Xavit. Pedrot pénzzé tenném és ha egy jo ajánlat jönne Piquét is. A középpályàra Xavi helyett Rafinhát tenném. Messi menne a szélre ahol kezdett.. Neymar középen és Deloufeu a bal szélen. Vkp-ra kellene keresni egy megfelelő embert. Belső védőnek Mangala lenne a legjobb megoldás. Alves helyett is kell valaki.. A kapus poszt az meg ugye màr fiatalítva van (Ter Stegen)
Badi
Isten császár
Hozzászólások: 4611
Csatlakozott: 2004.10.08. 21:17:02
Kapcsolat:

2014.03.08. 19:27:26

bekaphatják. tövig. egytől egyig az összes.

nyáron egy akkora váltás kell, annyi új emberrel, mint 10 éve a rijkaard éra elején, mert ez a nagyképű, lusta banda vállalhatatlan
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.03.08. 19:13:29

A mérkőzés utáni nyilatkozatokra már előre reagálva...
Annyi mindent tanultunk mostanában ezekből a meccsekből és a hibáinkból, hogy már túlképzett lett a csapat ehhez a bajnoksághoz.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.03.08. 19:10:45

Boixos írta:nem a kiesés elkerüléséről beszélgetünk, hanem egy dobogós brigádról, akiknél még bármi lehet, bár a szupermotivált ellenfelek miatt elég mission impossible-nek tünik.
Sajnos nem az ellenfelek miatt tűnik annak... Még azt is kinézem a csapatból, hogy nyerünk Madridban, csak utána meg folyamatosan buktázzuk a meccseket.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.03.08. 19:06:10

amikor elment guardiola, azt gondoltam, h nem fog akkorát villantani a b.monacoban, mint itt, mert ő echte barcelonai gyerek, minden arról szólt itt, h sikeres legyen. ehhez képest hetven ponttal vezetik a bajnokságot olyan meccsekkel, mintha öt osztállyal lejjebb játszó kisgyerek ellenfeleik lennének. szóval nagyon nagy edzőt vesztettünk vele. az öreg nem rossz arc, de pephez képest egy elég középszerű valaki, ráadásul egy olyan brigáddal kellene csodát tennie, akik már jócskán túlszaladtak a zeniten. mindegy.
azért azt se felejtsük el, h nem a kiesés elkerüléséről beszélgetünk, hanem egy dobogós brigádról, akiknél még bármi lehet, bár a szupermotivált ellenfelek miatt elég mission impossible-nek tünik a szitu, legalábbis a bajnokságban. a bl másabb bugi, ott a szitit sztem hátrafelé szaladgálva is szétbántjuk, hogy utána mi lesz, az majd kiderül.
szép volt, jó volt, valszeg ennyi volt. várom az új barcelonát!
PUYOL-XAVI-INIESTA
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.03.08. 19:04:49

ez a szánalmas hozzáállás ami a legjobban fáj a vereségben. már alig várom a meccs utáni nyilatkozatokat...nagy az arc 0 teljesítmény. Lassan rá kell döbbenjek, hogy 2012 óta csak és kizárólag Lionel Messi zsenialitásának köszönhetően van ott a barca, ahol most jegyzik. most, hogy nem megy neki szépen a heyünkre kerülünk. a legirritálóbb továbbra is busquets...4-5 perc van vissza és amikor kicsit megfogják(de simán továbbmehetne és passzolhatna) megáll és széttárja a kezét, hogy spori mi volt ez...5 perccel a vége előtt 0:1nél. nincs vezér a pályán, nincs aki űzze, hajtsa a csapattársakat. azt hiszem nekünk barca szurkolóknak maximum júliusban jut egy kis sikerélmény, amikor a kedvencek közül valaki felemelheti a vb trófeát.
jethrotull
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:43:17
Tartózkodási hely: Bonyhád

2014.03.08. 18:54:46

Engem főleg három emberke játéka akasztott ki: Messié, Xavié és Busquetsé! Ennyi eladott labdtát nem láttam tőlük három-négy, vagy öt éve! Messi lélektelenül, néha nekimenve a falnak, Neymarral NINCS összjáték, stb. És Messi nem hajt, még annyira sem, mint akár egy éve!...
Úgy vettem észre, hogy a spanyol-olaszon volt egy ember a középpályán, aki szerintem kulcsfigurának bizonyult: Xabi Alonso!..Nagyon jól gyorsította a játékot, stabilizálta a középpályát! Ha nem tudunk a középpályán egy kicsit változtatni, hogy felgyorsuljon a játék, esélytelenek leszünk, valóban!...Jó, persze, Messi az "Isten", de ha már több meccsen is ilyen lélektelenül játszik, kapja le a pályáról Martinho! Valamit kezdeni kell vele, mert sztem ez így nem mehet tovább, még akkor sem, ha néha mérkőzéseket dönt el! Ez számomra nem menti azt, hogy utána nincs kedve focizni, és kész!
A Barca a Fradi!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.03.08. 18:42:49

bujna írta:Vége. Befejeződött egy korszak. A bajnoki cím elúszott. Új csapat, edző és elnökváltás is lesz szerintem. A City ellen sem biztos a BL továbbjutás. Ha tovább is jutnak, a következő ellenféltől csúnyán kikapnak a BL-ben. A spanyol kupát sem nyerik meg, mert a Reál most összeszedett, sikeréhes. Most a Barcánál érkezett el az az idő amit eddig a Reál szurkolók éltek meg több éven keresztül. A Guardiola csapat kiégett ... Ő még időben elhagyta a süllyedő hajót.
Egy korszak már Pep távozásával lezárult. Már második éve más korszak van. A bajnoki címre még nem vetnék keresztet, de az tény, hogy a Madridot nehéz lesz jópár pontos távból üldözni. A City ellen szerintem még meglehet a továbbjutás, mert a Camp Nouban még minőségi focit tud játszani a csapat. Viszont egy Real-Bayern minőségű csapatok ellen ezzel a mai mentalitással sok keresnivalója nem lehet Messiéknek.
Kép
Kép
Kép
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2014.03.08. 18:29:26

Vége. Befejeződött egy korszak. A bajnoki cím elúszott. Új csapat, edző és elnökváltás is lesz szerintem. A City ellen sem biztos a BL továbbjutás. Ha tovább is jutnak, a következő ellenféltől csúnyán kikapnak a BL-ben. A spanyol kupát sem nyerik meg, mert a Reál most összeszedett, sikeréhes. Most a Barcánál érkezett el az az idő amit eddig a Reál szurkolók éltek meg több éven keresztül. A Guardiola csapat kiégett ... Ő még időben elhagyta a süllyedő hajót.
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2014.03.08. 18:27:35

A Real holnap úgy szétszedi a Levantét, hogy cafatokban fognak lógni a mezek a pálya szélén. Minimum 3 lesz közte, és nekünk is annyi lesz 2 hét múlva.
Szuszimester
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.03.08. 18:25:57

:arrow:
Az elnökséggel kapcsolatos ügyek, botrányok. Hiába mondják a játékosok, bizony nagy kihatással van a csapatra a klubot övező meglehetősen negatív légkör.

:arrow:
Kiégett (?), kiöregedett sztárok. Hát bizony ez is benne lehet a pakliban, bár elvileg eltökéltek és motiváltak. (a szezon elején). Nem látok bele a fejükbe, de ez jön át.

:arrow:
Az edző. Hiába jött nagy tervekkel, és reformokkal, szinte semmit nem látunk ezekből, ősszel elindult valami, de stagnál vagy lejtmenetbe indult minden.

Ezt a három fő tényezőt látom én a hibák okozójának.
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.08. 18:24:19

eimenis1212 írta:
Nem Ede72 írta:Az év végével távozók névsora remélem: Martino, Mascherano, Pique, Alves, Tello, Pedro, Alexis, Alba, S Roberto es sajnos Xavi....
ez kicsit erős azért... Piqué, Masc, Alves,Alba nálam marad. Azért ne mossuk össze azt, hogy pár játékosnak nem megy mert szr a játékrendszer , és az edző nem tudja őket motiválni azzal, hogy jó játékosok 1 év alatt elfelejtettek focizni. Mert ezzel az erővel Messin és Neymaron kívűl mindenki mehetne.
pedig igaza van. én még eladnám adrianot, bartrát, songot, messit, neymart, fabregast meg iniestát is.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.03.08. 18:22:17

Elkeserítő meccs volt EZ IS! Én voltam a hülye, hogy végignéztem, pedig már a félidő előtt terveztem hogy elkapcsolok, meg is érdemlem, hogy most idegeskedek. 5 percnél több figyelmet nem érdemel a csapat már meccsek óta.
Egyedül Puyol miatt maradtam mert pont itt debütált annak idején és szerettem volna legalább pár percet látni megint ezen a pályán.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Válasz küldése