Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.01.29. 00:07:56

davidvilla007 írta:Erre mennyi esély van szerinted?? Nem is tudom hol tudnék pontvesztést elképzelni, Espanyol rendre lefekszik nekik Sevilla is,még talán a Getafében bízni lehet....talán....
Mint írtam, ha a BL-ben hamarabb összekerülünk, mint a döntő, és ütjük őket (nem a legutóbbi módon, hanem ahogy illik), akkor az negatívan befolyásolhatja a bajnoki teljesítményüket is. Például.
De annyi más lehetőség is van, gondolok itt kulcsemberek kritikus időszakbeli hiányzására, belső viszályokra, vagy végre már: pechre. Vagy lehet, hogy először a szezonban kifognak egy normális bírót, aki kiállít tőlük (jogosan) 2 embert a 45.percben.

Nyilván, nem vagyok én sem boldog a pontvesztés miatt, de lássuk be, hogy még kb. 50 pontot lehet szerezni.

Nem is akarok túlságosan optimistának tűnni, de ez a valóság: amíg van esély, addig előre kell menni. És amíg van esély, addig a szurkolóknak is előre kell menniük a maguk módján. Ha van pillanat, amikor nem szabad feladni, akkor ez pontosan az a pillanat.
Ez az a csapat, amelyik egy egész meccset 10 emberrel végigjátszva a 90.percben gólt lőtt a Chelsea-nek, idegenben. Én bízom bennük.

Illetve abban is bízom, hogy a Madrid nem hoz le egy komplett szakaszt pontvesztés nélkül.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.01.29. 00:07:01

Na, köszi Andris, valami hasonlót akartam én is megfogalmazni, most már nem kell. :D Persze én is csalódott vagyok.. Bár a szokásos optimista hozzáállásomat nem hazudtolom meg, messze még a vége, jön a BL is, nem szabad fel adni SOHA! Visca el Barca!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2012.01.29. 00:07:00

Nyugodtság van gyerekek.
Tudom hogy ilyenkor szokott mindenki mindenkit szapulni meg egymást savazni.
Szerintem most jön egy alapos fejmosás a csapatnak.Kezdőtől cseréjig beleértve.Kétlem hogy Pep nyugodt lenne még most is.
Ha gatyába rázzuk magunkat pár nap alatt, a kupa még simán meglehet.A BL-ért pedig vaddisznó módjára kell hajtani, nincs mese.

Igazából most valahogy nem idegesít a ma esti pontvesztés.Lehet a Heineken teszi lehet hogy más.
De még be tudjuk bizonyítani hogy most is a világ legjobb csapata vagyunk azzal, hogy kupát és/vagy BL-t nyerünk!

Visca el Barca!
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.01.29. 00:06:44

Srácok! Itt nem az a baj, hogy nem bízunk a csapatban, és nem is az, hogy a Madrid olyan jó lenne. Egyszerűen NEM TUDNAK majd annyi pontot elhullajtani, ami nekünk elég lenne. De ha még meg is tennék, akkor nekünk a hátra lévő félszezonban egyetlen(!) pontot sem lenne szabad veszítenünk. Az idegenbeli mérlegünket látva erre nagyjából -150% esély van. A másik pedig a bírók. Ha a madrid nem áll nyerésre, szimplán elcsalják a meccset. Volt nem egy meccsük, ahol kis túlzással sírva könyörögtek érte, hogy hagy veszítsenek már ők is pontokat, de a bíró nem engedte. Ellenünk pedig a "két kézzel beleütök a labdába" eset sem számít tizenegyesnek. Ezek után nagyjából mennyi az esély, hogy nyerjük meg a ligát?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stalkyard 2012.01.29. 00:07:03-kor.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.29. 00:04:51

Always with you, no matter how you play. Én csak ennyit fűznék hozzá a Barcához. Ilyenkor a sok 10 évesnek nem szidnia kéne ezt meg azt, mert amikor ment nekik akkor rájuk hivatkozva verték a szájukat facebook... Sok a divatdrukker, de nem is bánom ha esetleg elmenne a bajnokság (ami még messze de messze nem ment el!) legalább kicsit megritkulnánk..
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2012.01.29. 00:04:26

Pavel írta:Nem hiszem, hogy gyenge lenne a kispad. Az alapcsapat tagjai is rém-gyengék voltak.
Fáradt a csapat ez tisztán látszik hetek óta,sok volt ez a pár év,főleg az 1001 classicó,Messi is egyre fáradtabb,Pep már nem tudja annyira felrázni a skacokat.Jó lenne valami megoldást találni mert jelen helyzetben nem látom reális esélyét semmilyen trófeának.
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
Avatar
Dzsukela
Barça B
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:47:36

2012.01.29. 00:03:53

lehet olyasmit csinálni, mint a Real? Mikormelúszott nekik a Bajnoki cim, akkor már felszabadúltan játszottak, Pep mondhatná a fiúknak, hogy a bajnoki cim elúszott, mostmár csak szórakoztassátok a népet! mert szerintem, ez a negativ sorozat, vagyis, ez a dekoncentráltság azért van, mert túl nagy teher van a játékosok vállán.
"Isten megsegit, de ahhoz előbb magadon kell segitened." - Tanárnőm matek ellenörző előtt xD

Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.29. 00:02:51

Most ez van. Január van, sok van még a bajnokságból. Bármi lehet...Én azért még nem adnám fel..
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.29. 00:02:44

Szeretnék nyugalomra inteni mindenkit, másfelől mindenkinek szeretném figyelmébe ajánlani a következő tényt:

A modern kor focijában ekkora és ilyen sorozat, amit az elmúlt 3,5 évben láttunk a Guardiola vezette Barcától, teljesen példátlan. Nem várhatjuk hogy örökké tartson. Valamikor ők is elfáradnak, akár fejben, akár fizikailag. Lehet hogy elment most a bajnoskág, bár van még 18*3=54 megszerezhető pont.
A nagy számok törvényei alapján is itt volna már az ideje elbukni a ligát.
Évek óta minden szinten a legjobbat kaptuk, nem lehetünk annyira telhetetlenek hogy a pillanatnyi csalódottságon felül igazán elkeseredjünk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.01.29. 00:01:51

Én (és tudom, hogy a fórum hál'istennek nagyobb százaléka) mindenképpen a csapat mellett állok, legyen akármi a tabella végső állása is...

Viszont:
Várom a tippeket, hogy a mai játékról, és úgy általában az idei szezonban az idegenbeli meccseinkről megformált véleményem miatt hány hetes, esetleg hónapos kitiltás várható. A megfejtéseket privát üzenetben várom.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.29. 00:00:26

Nem hiszem, hogy gyenge lenne a kispad. Az alapcsapat tagjai is rém-gyengék voltak.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2012.01.29. 00:00:24

Sajnos szűk a keretünk, és szerencsétlenek vagyunk a sérülésekkel. Az X körüli meccseket nem tudjuk úgy behúzni, mint 1-2 éve, amikor 1-1 begyötört góllal meglett a 3 pont. Nehéz úgy beverni a helyzeteket is, hogy szinte az összes támadónk sérült.

Idén a Madrid szerencsésebb, és a kiscsapatok ellen jobb, nem szorítják be annyira az ellent, így többet passzolnak nagy területre üresbe, több a ziccer, könnyedén nyernek, stb.

Én nem varrnám Pep vagy egyes játékosok nyakába a bajnoki botlásokat.

Most ezt dobta a gép, a BL-re meg a kupára nagy esélyünk van.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.01.29. 00:00:21

Bob_Marley írta:Nehéz a dolog, 7 pont az 7 pont, de továbbra is sok van hátra, s abszolút nem lehetetlen behozni a hátrányt!
Sajnos dekoncentráltak voltak ma is a fiúk, a játék összképe nem volt rossz, de a kapu előtt lassan, körülményesen játszottunk!Végére a cserék hoztak egy kis lendületet, jobban is betudtuk őket szorítani!Sajnos ezek a kemény meccsek, főleg januárban amikor foggal-körömmel kell minden 3 pontért hajtani!
Én borzasztóan sajnálnám ha elmenne a bajnokság, a legfontosabb sorozat a szememben, s pont ezek miatt a legnehezebb megnyerni, mert lehet gyengébb csapatok vannak, viszont főleg amikor ennyire sok pont kell a győzelemhez minden héten nyerni kell, míg a kupára fel lehet készülni akár több hetet is egy ellenfélből!Úgyhogy remélem a fiúk is átérzik milyen fontos lenne a zsinór 4iket is behúzni, s ahogy a végén "szántottak", úgy ez kell főleg amikor itt van a fekete január-februárunk!
Elvesztett pontokért nagyon kár ma :? Villarreal se játszott kiemelkedően, mi meg fásultan, lassan főleg elől!Iksz jogosnak mondható, bár főleg a végén volt lehetőség amit be kellett volna verni!
Örülök neki, hogy van olyan is közöttünk, aki így gondolkodik, és nem dől a kardjába azonnal. Lehetetlen nincs. Főleg egy olyan csapatnak, amelyik... de ezt mindenki tudja, csak most lehet, hogy nem meri kimondani. Mai teljesítmény alapján nem is lehet. Én addig fogok bizakodni, amíg esély van a győzelemre. És ez jóval később lesz, mint 18 fordulóval a vége előtt. Honnan tudjuk, hogy másnak töretlen lesz a lendülete hónapokon keresztül? Ezt senki sem tudja biztosra megmondani.
Nem adjuk fel!
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2012.01.28. 23:59:58

guarduiola megint alkotott a kezdőt illetően. mintha nem is akartunk volna nyerni. miért az utolsó negyed órára hozta be Thiagot és Tellot? utóbbi nálam magasan jobb, mint Cuenca.
a bajnokság már rég elúszott. sztem a végén lehet közte 15 pont is.
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2012.01.28. 23:59:19

Initom írta:az igazi drukker ilyenkor is kitart a csapat mellett. Nem nyavalyog,hogy 7 pont.

Emlékszem volt 12 pont előnyünk is nekünk valaha,és majdnem elúszott.
mert mi akkor sorra bakiztunk,de ez a Real nem tud.Már sorozatban a 180. meccsükön kerültek hátrányba,mégis hozták,ezt is.Nincs olyan csapat amelyikben bízni lehetne.Meg amúgy,a 7 pont azt jelenti,hogy a Realnak kétszer kell botlania,úgy,hogy mi addig nyerük az összes meccsünket,meg még a Clasicon is megkéne ütni a Madridot.Esélytelen :!:
Kép
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.01.28. 23:58:27

geridoss írta:Innentől pokolian nehéz dolgunk lesz. A Realnak két botlás is belefér, ha nem kapnak ki a Classicon. De ha egy csapat van, aki képes behozni ezt a hátrányt, akkor az a Barcelona.

Gyerünk srácok, meg tudjátok csinálni! Mi mellettetek vagyunk, ha, győzünk végül, ha nem! :)
Így igaz!! :) Ha nem nyerjük meg a bajnokságot, akkor nem dől össze a világ!! :wink: Pep nem tudom meddig marad... :?
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.28. 23:58:25

Mikaos írta:Nincs veszve semmi sem.
A Madridnak sem lehet mindig szerencséje. Elég, ha 2 döntetlent csinálnak, mi pedig elintézzük őket 5-0-ra a Camp Nou-ban. Ráadásul a BL-ben is elintézhetjük őket, hogy tovább csökkentsük az önbizalmukat.
Amíg van matematikai esély, addig nyerhetünk.
Addig igazad van, hogy ez lehetséges, de a heti játékunkat nézve mi addig párszor még fogunk pontot hullajtani.
davidvilla007
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2011.02.17. 00:59:17

2012.01.28. 23:58:01

Mikaos írta:Nincs veszve semmi sem.
A Madridnak sem lehet mindig szerencséje. Elég, ha 2 döntetlent csinálnak, mi pedig elintézzük őket 5-0-ra a Camp Nou-ban. Ráadásul a BL-ben is elintézhetjük őket, hogy tovább csökkentsük az önbizalmukat.
Amíg van matematikai esély, addig nyerhetünk.
Erre mennyi esély van szerinted?? Nem is tudom hol tudnék pontvesztést elképzelni, Espanyol rendre lefekszik nekik Sevilla is,még talán a Getafében bízni lehet....talán....
Anarius
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2008.11.01. 22:22:50
Tartózkodási hely: Tejútrendszer

2012.01.28. 23:57:59

Ez a meccs rámutatott , hogy a kispad rémgyenge.Az alapcsapattal szinte verhtetetlenek vagyunk de most Adriano mit csinált egész meccsen te jó ég.Egy értelmes megmozdulása sem volt.Fabregasnál meg valami nagyon nagy gáz van ,sajnos.Beszélni kéne a fejével Pepnek. A fő probléma persze nem ez volt. A motiváció hiány.Mintha nem is akartak volna nyerni.Thiago beállásával megváltozott a dolog Tello pedig 1 perc alatt többet csinált mint Adriano.A világ legjobb legnagyobb csapatának a B csapatból kell felhoznia játékosokat hogy meglegyen a csatársor?Személy szerint nem tudom , hogy játszik de Keirisonnak nagyon örültem volna.De neem megvettük 10+ milláért aztán azt se tudom él-emég. Pep későn cserélt. Nagyon szereti ezt a 60 , 75 perces cseréket. Adriano-t már az 1. félidőben le kellett volna hozni.A bajnokság elment véleményem szerint lehet koncentrálni a maradék két sorozatra.Egyébként a villareal megérdemelte volna a győzelmet.1 11-est sem kaptak meg szóval úgy pláne.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.01.28. 23:57:42

Megint az utolsó 20 percben kezdünk el kaparni. Előtte meg 70 percen keresztül flegmázunk, meg lézengünk a pályán. Így nem is érdemelnénk meg a ligát, az az igazság. Nem elég a legjobbnak lenni, meg is kell mutatni. Azt hiszem, ezt felejtették el a fiúk az elmúlt 3 év sikerei után. Azt, hogy a siker mögött nem csak névnek, hanem teljesítménynek is kell lennie.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Galen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2011.01.15. 14:26:06

2012.01.28. 23:57:03

Initom írta:az igazi drukker ilyenkor is kitart a csapat mellett. Nem nyavalyog,hogy 7 pont.

Emlékszem volt 12 pont előnyünk is nekünk valaha,és majdnem elúszott.

Tesó, értsd már meg, hogy kitartok én a csapat mellett, ugyanúgy görcsben a gyomrom minden meccs előtt, de ettől még a bajnokság oda.

Nem baj, BL és CDR tök jó, mindig nem lehet mindent megnyerni.
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2012.01.28. 23:56:32

N7 írta:áá ma semmi nem is jött össze,nem is voltunk jók...Borzasztóan el vagyok kesereve:( Nagyon hiányzik Villa és Iniesta is gyerekek,be kell látni,hogy Villának lehet nem ment,de legalább,amíg ő egészséges volt több variáció volt...
Szedjétek össze magatokat srácok!!
tt a lényeg. Villa-t hányan szidták,most bebizonyosodott mennyire kell ennek a csapatnak,elgondolkozhat aki akkoriban szidta agyra-főre!
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
Avatar
Dzsukela
Barça B
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:47:36

2012.01.28. 23:56:30

peccerta írta:
Dzsukela írta:Miért idegeskedtek? a Bajnoskág már akkor elúszott, amikor először kerültünk 3 pont hátrányba. A bajnokságról le kell mondani, ennyi. Maradt a Király kupa, amit mostmár gyakorlatilag, és papirforma alapján megnyertünk.
A BL is még ottvan, azokon a fontos meccseken jobban koncentrál a csapat, még igy megnyerhetünk sok kupát(KP,SZK,BL)
Ne viccelj már:ahogy most játszunk,esélyünk sem lesz a kupára sem másra,nem igaz,nem lehet ezt észrevenni!!

Nem igazán értem, mit akarsz ezzel mondani!? :? a király kupától márcsak 3 mérkőzés választ el, és a miénk, a bajnokságban meg rengeteg meccs van még. Nem játszik a Barca mindig igy, ne legyetek már ennyire negativak, és pesszimisták!!!
"Isten megsegit, de ahhoz előbb magadon kell segitened." - Tanárnőm matek ellenörző előtt xD

Avatar
sopisz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010.07.05. 01:07:02

2012.01.28. 23:56:09

Lehet a reál előrébb mint mi és lehet több pontja,SOHA nem lesz jobb mint mi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.01.28. 23:55:55

A bajnoki cím elúszott...ezentúl a Bl-re, és kupára kell koncentrálni! :? Csak nehogy sorfalat kelljen még állnunk a végén...mivel csak a 35. fordulóban találkozunk a Madriddal... Meglátjuk hogy alakulnak a dolgok, de ide már 1 csoda kellene! :roll:
Válasz küldése