Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 10:04:05

drobika írta:
2023.03.13. 09:29:40
Majd legközelebb, ha nálunk fújnak egy ilyent, akkor remélem, hogy senki nem lesz, aki a jogosságát az ítéletnek vitatni fogja, csakúgy, mint az elmaradt előző meccsen való full 11-est.
Egyébként azt írtam, hogy a jog, a legkevesebbszer van az igazsággal pariban. Lehetett fújni így is. Nem azon van a vita, hogy kézzel ért e hozzá, vagy nem. Bár erősen vállgyanús is volt.
Aki életében focizott már, az tudja, hogy ugrani általában hogy szoktak, egymáshoz hogyan közelednek a játékosok egy ki-ki labdáért. Messze nem ütötte el FDJ elől a labdát.
Azon kellen inkább elgondolkodni, hogy megint miért volt 30m-es simán bejátszható üres terület, amit persze Alonsó fantasztikus késéssel reagálva természetesen messze nem tudott befutni, és gól lett belőle.
Semmiképp sem volt váll, nézd vissza, teljesen tisztán a keze volt, ahonnan aztán valóban a vállára pattant, de hát az lényegtelen.
Itt nem arról szól a fáma, jogos-e ez a szabály, de egyszerűen ez a szabály most és kész, ennek megfelelően jó döntés született. Ebben csak az a meglepő, hogy megszületett jelen körülmények közt.
Megint? Alig emlékszem idénről ilyen gólra, ha volt egyáltalán. A védelmünk elég profin alkalmazza egész szezonban a lescsapdát, amikor meg nem, akkor is visszaaér rendre Chris vagy Ara. Szerintem ez szinte eltűnt a játéunkból, közel nullára redukáltuk. Tavaly még meccsenként kaptuk kb az ilyen elfutásos gólokat... Alonsoval mondjuk ez nyilván rosszabbul működik, a csapatunk leglassabb játékosa.

Nyíri: a mázlinak nem sok köze van ahhoz, hogy olyan csapatvédekezést rakott össze, amit egy Pep vagy Simeone megirigyelne. A játékunk meg Pedri kiesése óta lett szenvedős Atletis, pont mint tavaly. Ezért kellene nagyon még egy igazi irányító, támadó középpályás a csapatba, Wirtz, BS, bárki.
1-2 mázlis győzelem volt ezekben, sok esetben meg az ellenfél volt mázlis, hogy nem 7-0 lett a vége, illetve a két döntetlenünknél is százszor jobbak voltunk az ellenfelünknél.

Ja, az elmúlt 3-4 meccsünk, kb a MU odavágó óta tényleg borzalmas, ezt nem tagadom, de ne ez alapján ítéljük meg az edzői munkásságát, mikor 9 ponttal vezeti tök jogosan a ligát a Madrid előtt, van kupája, és lehet lesz még egy, tavaly meg megmentette a csapatot a 9. helyről 2.-ra behozva. Flopnak nevezni meg hát... max a szemedben nem elég a szintje egy Barcaához.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.03.13. 09:56:24

Megint egy szenvedős 1-0. Nagyon fárasztó már és nézni is. Főleg hogy több mint 2x több kapuratartó lövése volt a Bilbaonak mint nekünk. Pár éve szidtuk azokat akik ilyen mákos 1-0 akkal nyernek bajnoskágot, kupát, most meg ugyanazt csináljuk. Tudom negatív vagyok és nekem semmi nem jó de tényleg ez az a Barcelona ami kell nekünk? Ez az élvezetes játék? Szomorú. Ha nem lenne ordas nagy mákunk Xavi-t már rég elzavarták volna mert sehol nem lennénk a ligában se. Lewa is. Elég nagy flop lett. Szomorú vagyok. Aki a tavaszi szezon meccsei alapján még mindig pozitív és bizakodó annak az optimizmusát csodálom.
Csak is Puyol
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.03.13. 09:54:20

Andris írta:
2023.03.12. 23:09:09
Na, hát maradjunk annyiban, hogy ez inkább döntetlen szagú volt, hála újra a támadóinknak, leginkább. Simán 2-3 gólt el lehetne tenni még egy ilyen meccsen is, ahol kiegyensúlyozott a mezőny.

Amúgy meg talán ez a legnehezebb terepe az egész ligának, úgyhogy ne elégedetlenkedjünk az 1-0al most, ez a meccs olyan szezonokban is mindig kérdőjeles szokott lenni, mikor igazán jók vagyunk.

Fontos lélektanilag a clasico előtt, méghozzá nagyon. Ráadásul a madrid egy kaparós liverpooli meccs után jön majd.

Személy szerint most nem értékelnék, mert lusta vagyok, és senkit semmilyen irányba nem is tudnék igazán kiemelni, a jobbaknak is voltak hullámhegyeik és völgyeik meccs közben. (jó, oké, ez csak a mezőnyre igaz, amúgy MAtS!)

Inkább két dolog:
1. A csapat overall mentalitása szerintem parádés, LE óta semmi hasonlót nem láttunk szerintem, lehet még akkor se.
2. Nem tudom, mennyire tudatos, de a Kessie-FT cserével nem stabilizálás lett a dologból, hanem visszahúzódás. Mindegy, hogy a Bilbao ennyire ránk tudta kényszeríteni az akaratát, vagy hogy Xavi kérte ezt, a lényeg, hogy egyik se jó, mindkettőn javítani kell. Nem engedhetjük át 1-0nál ennyi időre, és ilyen körülmények közt a kezdeményezést.

Nagyon fontos 3 pont, megdolgoztak érte, csak hiányzik nagyon hiányzik már Pedri és Dembelé játéka, akkor támadásban is akad meccsenkénti 1-2nél több momentum, amiért érdemes leülni. Ez így csak egy nagy ideges szurkolás volt, néhány jó egyéni momentum, semmi élvezet.

Off:
Sokaktól olvasom ezt a "férfi munka" kifejezést, és nem lesznek álmatlan éjszakáim, de gondoltam mostmár a századik alkalom után egyszer megjegyzem: a hajam égnek áll ettől a kifejezéstől. Tudom, hogy többségetek igazából nem gondolja, hogy a nők ne tudnának bármilyen területen ugyanolyan keményen és kitartóan harcolni, dolgozni, teljesíteni, de mégis van egy áthallása a dolognak. Szóval no offense, de szerintem ez egy borzalmasan rossz hátterű, szerencsétlen kifejezés.
Azért megnézném, hogy melyik nő , főleg a mai fiatal csirkék közül húzna le egy 12 órát 25 méter magasban hóesésben egy állványon billegve 150-200 kilós csövet szerelve...
A szellemi munkában jobbak is a nők , de amihez fizikum is kell az meredek.

De hagyjuk is, mert erről oldalakat lehetne beszélni és off is lenne :D

Teljesen rossz példa, abszolút nem értetted a lényeget. :D A.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 09:52:45

drobika írta:
2023.03.13. 09:29:40
Majd legközelebb, ha nálunk fújnak egy ilyent, akkor remélem, hogy senki nem lesz, aki a jogosságát az ítéletnek vitatni fogja, csakúgy, mint az elmaradt előző meccsen való full 11-est.
Egyébként azt írtam, hogy a jog, a legkevesebbszer van az igazsággal pariban. Lehetett fújni így is. Nem azon van a vita, hogy kézzel ért e hozzá, vagy nem. Bár erősen vállgyanús is volt.
Aki életében focizott már, az tudja, hogy ugrani általában hogy szoktak, egymáshoz hogyan közelednek a játékosok egy ki-ki labdáért. Messze nem ütötte el FDJ elől a labdát.
Azon kellen inkább elgondolkodni, hogy megint miért volt 30m-es simán bejátszható üres terület, amit persze Alonsó fantasztikus késéssel reagálva természetesen messze nem tudott befutni, és gól lett belőle.
Szerintem nem szokott lenni. Bár vannak el-elmaradó esetek, főleg a BLben, de alapvetően ki lehet jelenteni, hogy konzekvensen alkalmazzák a kézszabályt. Ha nincs test mellett, és hozzáér a labda, akkor lefújják, és kész. Nem mérlegelgetik, hogy szándékos volt-e, változtatott-e és mennyire irányt a labda, és hasonlók: hozzáért, lefújják, konzekvensen. Mostmár figyelem ezt 1-2 éve asszem, és teljesen korrekt a dolog. Asszem egy kivétel szokott lenni, amikor már saját testéről pattan fel a kezére a blokkolónak.

Muniain keze teljesen egyértelműen érinti a labdát Frenki elől, és UTÁNA valóban a vállára is pattan a labda, azon vált komolyan irányt. Teljesen egyértelműnek látom a tegnapit, nem vélemény kérdése a dolog. Az lehet vélemény kérdése, hogy jó-e a mostani szabály, vagy legyen több mérlegelési lehetősége a bíróknak a szándékot és labda útjára gyakorolt hatást illetően, de ez a tegnapin semmit nem változtat, csak a jövőre vonatkozik.
(btw, szerintem ne legyen a bíróknak több mérlegelési lehetőésge, mert akkor újratöltődnek a bírózások, amiknek a VAR részben kivette az élét legalább.. ez a mostani kézszabály se ideális, de szerintem legalább konzekvensen alkalmazható... mikor a szurkolók úgy érzik, hogy nem jó ítélet született, az szerintem 95%ban azért van, mert nem ismerik jól az aktuális szabályozást)

Williams meg mindenkit lefut, még Baldé, a liga talán leggyorsabb játékosa is alig tudta tartani vele a versenyt. Alonso nem gyors, de nem mondanám, hogy ő felelős lenne azért, mert fordulásból nem ért utól egy kis hátrányból, de lendületből érkező Williamst. Ha valaki hibázott itt valamennyit ebben az egész szituban, az vagy Koundé az elhamarkodott bedobással, vagy Frenkie, a labdával való körülményeskedés miatt.
A védők mögötti üres területnek sincs semmi köze Alonsóhoz, az minden védőnk mögött, minden meccsen, minden percben ott van, mikor nálunk van a labda az ellfenél térfelén.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.03.13. 09:51:26

Andris írta:
2023.03.13. 09:42:23
recrea írta:
2023.03.13. 09:38:25
Pedri-Dembele duóról mit tudunk vasárnapra?
Araujo csak 1 meccset kapott, ha jól tudom.
Dembi biztos nem, Pedri szinte biztos igen, Araujo is biztos azt hiszem. Nekem ezek a legutóbbi, max pár napos infoim.
Köszi, Dembele is már elmúlt 6 hetes, pedig - emlékem szerint - 5 hetes jóslata volt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 09:42:23

recrea írta:
2023.03.13. 09:38:25
Pedri-Dembele duóról mit tudunk vasárnapra?
Araujo csak 1 meccset kapott, ha jól tudom.
Dembi biztos nem, Pedri szinte biztos igen, Araujo is biztos azt hiszem. Nekem ezek a legutóbbi, max pár napos infoim.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.03.13. 09:38:25

Pedri-Dembele duóról mit tudunk vasárnapra?
Araujo csak 1 meccset kapott, ha jól tudom.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 09:29:40

vinszentvega írta:
2023.03.13. 08:39:05
drobika írta:
2023.03.13. 08:29:55
Jézus nem velünk volt,, hanem Gil Manzano, és az előző meccsen a másik bíró, akinek a neve nem jut eszembe.
Az utolsó két meccs 6 megszerzett pontjából 4-et a bírok hoztak össze nekünk. Az égvilágon semmi köze nem volt a kezezéshez Munainnak. Felugrottak egy magasra pattanó labdáért, nem kereste a kapcsolatot a labdával, hogy kézzel elüsse, befolyásolja a labda irányát. Utána viszont rúgtak egy nagyszerű gólt, amit lenulláztak egy ilyen helyzet miatt.
Abszolút fociellenes döntés volt, még ha meg is lehet magyarázni ilyen olyan ,, jogos,, szabállyal.
Amit pedig Xavi Kessie, Fati cserével, a végén meg Alarcon cseréjével csinált... Nem is értem. Fati mostanában olyan, mintha önként vállalnánk egy kiállítást, mínusz egy ember.
Én értem, hogy erősíteni kell benne az önbizalmat, evidens, de ez nem mehet a végtelenségig
Sajnos Pedri és Dembele hiányát nem tudjuk pótolni. Nélkülük Lewy is csak szenved a pályán. Sajnos középpályás előre játékban
Magyarázd már el kérlek, hogy miért nem volt kéz? Nézd vissza a lassítást és nézd meg a mozdulatsorát. Munainnak egy terve volt, hogy megakadályozza Frenkie-t a labda átvételében. Ha nem úgy ugrott volna háttal be mint egy vadászgép, akkor nem kellett volna hisztiznie annyit. Kéz volt és kész
Majd legközelebb, ha nálunk fújnak egy ilyent, akkor remélem, hogy senki nem lesz, aki a jogosságát az ítéletnek vitatni fogja, csakúgy, mint az elmaradt előző meccsen való full 11-est.
Egyébként azt írtam, hogy a jog, a legkevesebbszer van az igazsággal pariban. Lehetett fújni így is. Nem azon van a vita, hogy kézzel ért e hozzá, vagy nem. Bár erősen vállgyanús is volt.
Aki életében focizott már, az tudja, hogy ugrani általában hogy szoktak, egymáshoz hogyan közelednek a játékosok egy ki-ki labdáért. Messze nem ütötte el FDJ elől a labdát.
Azon kellen inkább elgondolkodni, hogy megint miért volt 30m-es simán bejátszható üres terület, amit persze Alonsó fantasztikus késéssel reagálva természetesen messze nem tudott befutni, és gól lett belőle.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.03.13. 09:25:40

drobika írta:
2023.03.13. 08:29:55
Jézus nem velünk volt,, hanem Gil Manzano, és az előző meccsen a másik bíró, akinek a neve nem jut eszembe.
Az utolsó két meccs 6 megszerzett pontjából 4-et a bírok hoztak össze nekünk. Az égvilágon semmi köze nem volt a kezezéshez Munainnak. Felugrottak egy magasra pattanó labdáért, nem kereste a kapcsolatot a labdával, hogy kézzel elüsse, befolyásolja a labda irányát. Utána viszont rúgtak egy nagyszerű gólt, amit lenulláztak egy ilyen helyzet miatt.
Abszolút fociellenes döntés volt, még ha meg is lehet magyarázni ilyen olyan ,, jogos,, szabállyal.
Amit pedig Xavi Kessie, Fati cserével, a végén meg Alarcon cseréjével csinált... Nem is értem. Fati mostanában olyan, mintha önként vállalnánk egy kiállítást, mínusz egy ember.
Én értem, hogy erősíteni kell benne az önbizalmat, evidens, de ez nem mehet a végtelenségig
Sajnos Pedri és Dembele hiányát nem tudjuk pótolni. Nélkülük Lewy is csak szenved a pályán. Sajnos középpályás előre játékban
Nagyon fontos három pont, amit nem érdemeltünk meg. Sajnos nem játszunk jól. De hát ez van.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.03.13. 08:46:01

drobika írta:
2023.03.13. 08:29:55
Az égvilágon semmi köze nem volt a kezezéshez Munainnak. Felugrottak egy magasra pattanó labdáért, nem kereste a kapcsolatot a labdával, hogy kézzel elüsse, befolyásolja a labda irányát. Utána viszont rúgtak egy nagyszerű gólt, amit lenulláztak egy ilyen helyzet miatt.
Abszolút fociellenes döntés volt, még ha meg is lehet magyarázni ilyen olyan ,, jogos,, szabállyal.
sajnos, ez ilyen

gol nem lehet ugy, hogy elotte a tamado kezzel erintette, akar szandekosan, akar nem

tolunk is vettek el igy golt, haborogtunk is, de a szabaly az szabaly
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.03.13. 08:39:05

drobika írta:
2023.03.13. 08:29:55
Jézus nem velünk volt,, hanem Gil Manzano, és az előző meccsen a másik bíró, akinek a neve nem jut eszembe.
Az utolsó két meccs 6 megszerzett pontjából 4-et a bírok hoztak össze nekünk. Az égvilágon semmi köze nem volt a kezezéshez Munainnak. Felugrottak egy magasra pattanó labdáért, nem kereste a kapcsolatot a labdával, hogy kézzel elüsse, befolyásolja a labda irányát. Utána viszont rúgtak egy nagyszerű gólt, amit lenulláztak egy ilyen helyzet miatt.
Abszolút fociellenes döntés volt, még ha meg is lehet magyarázni ilyen olyan ,, jogos,, szabállyal.
Amit pedig Xavi Kessie, Fati cserével, a végén meg Alarcon cseréjével csinált... Nem is értem. Fati mostanában olyan, mintha önként vállalnánk egy kiállítást, mínusz egy ember.
Én értem, hogy erősíteni kell benne az önbizalmat, evidens, de ez nem mehet a végtelenségig
Sajnos Pedri és Dembele hiányát nem tudjuk pótolni. Nélkülük Lewy is csak szenved a pályán. Sajnos középpályás előre játékban
Magyarázd már el kérlek, hogy miért nem volt kéz? Nézd vissza a lassítást és nézd meg a mozdulatsorát. Munainnak egy terve volt, hogy megakadályozza Frenkie-t a labda átvételében. Ha nem úgy ugrott volna háttal be mint egy vadászgép, akkor nem kellett volna hisztiznie annyit. Kéz volt és kész
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 08:29:55

Jézus nem velünk volt,, hanem Gil Manzano, és az előző meccsen a másik bíró, akinek a neve nem jut eszembe.
Az utolsó két meccs 6 megszerzett pontjából 4-et a bírok hoztak össze nekünk. Az égvilágon semmi köze nem volt a kezezéshez Munainnak. Felugrottak egy magasra pattanó labdáért, nem kereste a kapcsolatot a labdával, hogy kézzel elüsse, befolyásolja a labda irányát. Utána viszont rúgtak egy nagyszerű gólt, amit lenulláztak egy ilyen helyzet miatt.
Abszolút fociellenes döntés volt, még ha meg is lehet magyarázni ilyen olyan ,, jogos,, szabállyal.
Amit pedig Xavi Kessie, Fati cserével, a végén meg Alarcon cseréjével csinált... Nem is értem. Fati mostanában olyan, mintha önként vállalnánk egy kiállítást, mínusz egy ember.
Én értem, hogy erősíteni kell benne az önbizalmat, evidens, de ez nem mehet a végtelenségig
Sajnos Pedri és Dembele hiányát nem tudjuk pótolni. Nélkülük Lewy is csak szenved a pályán. Sajnos középpályás előre játékban
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.03.13. 08:14:12

Ha a VAR döntések nem lettek volna szezinban akkor most egyenlő ponttal állnánk a Reallal.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 06:50:16

Megint 1-0, megint Rafinha gól, megint 0 Lewa gól, megunt játszottunk kb 60 percet. Jól kezdtünk, élvezetes meccsnek indult, de a vége megint olyan volt amilyen.... Egyszer bemegy az az egyenlítő gól, aztán ugrik a 3 pont. Rafinha meg olyan, amilyen, kehet szidni, de jelenleg ő hozza a 3 pontokat, nem pl. Lewa.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.03.13. 04:50:40

Szerintem Xavi a cserékkel reagálni próbált. EV felküldte az összes támadóját, ezért szorultunk be.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.03.13. 04:48:24

És tényleg, mindkét értelemben. :D
Tökre tudat alatti volt a másik értelem! :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 00:54:52

vidra írta:
2023.03.13. 00:48:59
Én csak annyit tennék ehhez a mérkőzéshez, hogy Jézus velünk volt.
És tényleg, mindkét értelemben. :D

Alapvetően mindkét döntés rendben volt szerintem, a Bilbao gólja kaphatott volna más megítélést épp, de ez a támadás során támadókezezés nagyon fekete-fehér szabály pont. Ilyeneken lehetett volna szórakozni, hogy DJ rárúgta-e a kezét a labdára, de azért az már necces több okból is. DJ szabálytalan magaslába is lehetett volna téma, de igazából azért nem, mert ha onnan előnyszabályt intünk, akkor sem szablyos a gól, mert a kezezés utána volt, még ha 0,1 mp-el is.

Inkább az a csoda, hogy a körülmények ismeretében nem fújtak ellenünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.03.13. 00:48:59

Én csak annyit tennék ehhez a mérkőzéshez, hogy Jézus velünk volt.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.03.13. 00:02:41

Meg van a szokásos. Nehéz terep, hányás ellenfél. 3 pont a többi engem nem érdekel.
Jövő héten margittal fel kell törölni a padlót és meg is van a liga.
Jövőre ha vissza jön Leo akkor lehet valami BL, ha nem akkor jók leszünk a Konferencia ligában...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.03.12. 23:16:59

Raphinha nagyon szép gólt vert !
Es igen rohadt nehez itt játszani
-
De ez megint olyan volt mint az OT n - csak azok nem ilyen szerencsétlenek - ismét 6 emberel játszottunk !!
-
En szégyellem magam a támadó szekció es Xavi nevében a másik 6 játékossal szemben !!!
-
1. képtelenek veszélyt minőséget képviselni az ellenfél térfelén
2. az elsőbol következően rengeteg melot es nyomást hagynak a védelemnek

Ebből előbb utobb nagy pofára esés lesz !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.12. 23:15:31

Azért az beszédes, hogy a labdabirtoklási arány 64%-36%, ennek ellenére a Bilbao ötven százalékkal többet lőtt kapura, és két és félszer annyi kapura tartó lövése volt. Kevés helyzetet alakítunk ki, és ami volt, azt is elpuskázta Lewandowski és Fati.

Raphinha hozta a pluszt, ami benne van, ter Stegennel és Christensennel megmentették a napot. Ha osztályoznom kéne, elég sok karó kerülne kiosztásra, rajtuk kívül szinte mindenkinek. Ha egy Bilbao így tudja dominálni a meccset ellenünk, tényleg nem várhatunk semmit nemzetközi szinten. Mezőnyben teljesen el voltunk veszve, főleg a végén.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.03.12. 23:19:28-kor.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.03.12. 23:14:12

bence0330 írta:
2023.03.12. 20:40:02
PorSiempre írta:
2023.03.12. 19:51:05

Pont írni akartam, hogy jobb lenne, ha Robi lenne a szélső és Kounde menne be középre.
A lehető legjobb kezdő, bár Torres helyett lehet Kessie kellett volna oda középre.
De tetszik, hogy támadni akarunk és nem x-re menni.
Kb pont ezt szerettem volna látni, de én SR helyett Kessiével, Torresnek most adnám a lehetőséget én is, mert oké, hogy a jobboson jó, de ott gy sem fog játszani. Ha a baloson menne neki annyira, mint tavaly, nem lenne lyukas annyira a poszt végre.
Kessié majd úgyis jön a klaszikón, gondolom, mostanában a majdnem tizijén kívül hasznos, fontos tagja a csapatnak, a nagyobb meccseken főleg.
Hááát, Kessie gyakorlatilag az első labdaérintéséből helyzetbe hozta az ellenfelet... És utána se sokat javult...

SR meg vehetne leckéket Araujo-tól "jobb oldal, gyors szélsők" témakörben...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.12. 23:09:09

Na, hát maradjunk annyiban, hogy ez inkább döntetlen szagú volt, hála újra a támadóinknak, leginkább. Simán 2-3 gólt el lehetne tenni még egy ilyen meccsen is, ahol kiegyensúlyozott a mezőny.

Amúgy meg talán ez a legnehezebb terepe az egész ligának, úgyhogy ne elégedetlenkedjünk az 1-0al most, ez a meccs olyan szezonokban is mindig kérdőjeles szokott lenni, mikor igazán jók vagyunk.

Fontos lélektanilag a clasico előtt, méghozzá nagyon. Ráadásul a madrid egy kaparós liverpooli meccs után jön majd.

Személy szerint most nem értékelnék, mert lusta vagyok, és senkit semmilyen irányba nem is tudnék igazán kiemelni, a jobbaknak is voltak hullámhegyeik és völgyeik meccs közben. (jó, oké, ez csak a mezőnyre igaz, amúgy MAtS!)

Inkább két dolog:
1. A csapat overall mentalitása szerintem parádés, LE óta semmi hasonlót nem láttunk szerintem, lehet még akkor se.
2. Nem tudom, mennyire tudatos, de a Kessie-FT cserével nem stabilizálás lett a dologból, hanem visszahúzódás. Mindegy, hogy a Bilbao ennyire ránk tudta kényszeríteni az akaratát, vagy hogy Xavi kérte ezt, a lényeg, hogy egyik se jó, mindkettőn javítani kell. Nem engedhetjük át 1-0nál ennyi időre, és ilyen körülmények közt a kezdeményezést.

Nagyon fontos 3 pont, megdolgoztak érte, csak hiányzik nagyon hiányzik már Pedri és Dembelé játéka, akkor támadásban is akad meccsenkénti 1-2nél több momentum, amiért érdemes leülni. Ez így csak egy nagy ideges szurkolás volt, néhány jó egyéni momentum, semmi élvezet.

Off:
Sokaktól olvasom ezt a "férfi munka" kifejezést, és nem lesznek álmatlan éjszakáim, de gondoltam mostmár a századik alkalom után egyszer megjegyzem: a hajam égnek áll ettől a kifejezéstől. Tudom, hogy többségetek igazából nem gondolja, hogy a nők ne tudnának bármilyen területen ugyanolyan keményen és kitartóan harcolni, dolgozni, teljesíteni, de mégis van egy áthallása a dolognak. Szóval no offense, de szerintem ez egy borzalmasan rossz hátterű, szerencsétlen kifejezés.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.03.12. 23:08:30

Örülük, hogy behúztuk ezek a színházi mocskok ellen. Nem volt szép meccs szokásos szerint.

Nagyon kéne Lewy jó formája, Pedri visszatérése, de Dembi sem lenne hátrány, és akkor az ilyen meccseken nem kéne izgulni a végéig, hanem lesimáznánk 2-0, 3-0-val. Amíg ennyit bénázunk elöl, ez lesz.

A végén persze majdnem sikerült felhoznunk őket, tudnám, hogy tudunk elkényelmesedni 5-10 perccel a vége előtt még mindig...
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.03.12. 23:08:10

Szezonokon át úgy nézett ki ez a védelem, mint amikor leértékelnek egy árucikket a helyi közértben és az jut be a boltba aki nem akar. Xavi és Alemany remek munkát végzett, Kounde hatalmas fogás, de Christensen még inkább. Kőkemény terepen szereztünk vért izzadva 3 pontot, TS és Raphinha voltak ma a nyerő emberek.

Viszont illik megjegyezni, hogy kell a kreativitás és kell a támadó felünk, bár nagyon szépen brusztol ez a Barca és hihetetlen jó védelmünk van, kell Pedri és kell Dembele, mert Lewa rettentő szürke, Ferran-Fati pedig nem szint, sajnos ezt be kell látni, utóbbitól pedig fejemet verném a falba amekkora arccal lézeng a pályán. Nem tudom, hol csúszott ennyire félre a "csodagyerek".

Menni kell tovább, bravó a srácoknak, ezeken a meccseken lehet bajnokságot nyerni, ahogy szokták ezt mondani a nagyok.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Válasz küldése