Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.09.16. 22:56:52

Ez egy nagyon jó kis meccs volt. Jó felhozó meccs lett az őszi nagy durvulás elején.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.16. 22:03:36

Remèlem most már maradunk a 433-nál. :) Felix rendesen odateszi magát. Eddig a meccs embere. Nagyon kell ez, mert szerintem nagyon sok múlik Xavinál az első benyomáson. Aztán lehet, hogy ez után a meccs után visszaállunk a 4 kp-ra. Vègre lehet èlvezni a meccset, több mint fèl èv után. Balde nagyon nincs sajnos ott fejben. Vèdekezèsben is rendre belehibázik, támadásokban pedig rossz döntèseket hoz. Raphinha, Araujo, Pedri/Gündogan mèg a kezdőbe Ferran, Kounde/Christensen ès Gavi helyett, ès meg is lenne a kezdő. Romeu is jól játszik, az eladott labdája inkább Frenkie rossz passza miatt volt. Canceloval is sokkal előrèbb leszünk. Vègre tetszik amit látok, mindezt a válogatott meccsek után. Azért látszik egyeseken a fáradság.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.09.16. 20:13:18

Otthon Betis erős,de idegenben már nem ugyanaz. Nyugodtan kell játszani és otthon tartani a három pontot, eldugva a lasztit,helyzeteket kihasználva. Hajrá
Kép
Kép
Kép
Khyzz
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2023.08.13. 21:21:48

2023.09.16. 20:09:43

TS - Cancelo, Kounde, Christensen, Balde- FdJ, Romeu, Gavi- Felix, Lewa, FT

Nagyon kíváncsi vagyok erre a kezdőre, hogy mit alkot. Remélem egy jó meccsen nyerünk. FT gólt szeretnék látni :D
(3kp amit sokan akartak bár szerintem Felix kicsit visszavontabban fog játszani)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.06. 13:13:41

gránit írta:
2023.09.06. 08:57:04
Egészen pontosan az általad írottak miatt mondtam tavaly azt amit és erre tette még fel a koronát Alonso leigazolása. Akkor is, ha az a mantra, hogy keveset játszik. Egy amúgy is vékony kötélen egyensúlyozó csapatnál igenis baromi nagyot nyom lehúzó irányba olyan nehezék, mint Alonso, Robi. Az én szememben ez bizony felfogás kérdése és aki ezt bevállalja (Xavi), attól nem lehet lineáris fejlődést elvárni.

Eközben persze a naív és optimista szurkolói énem folyamatosan háborog bennem, hogy hátha mégis felébredünk, hiszen lenne mitől, miért és hogyan is változtatni, de elszántságot erre nem érzek elegendőt.

Itt van ez a BL sorsolás. Nem az lenne a normális, hogy már most vért kéne inni és rámenni a maximumra?
Ilyen Osasuna meccs után viszont egyáltalán ennek a látszata sincs meg, mondom ezt annak ellenére is, hogy sem Cancelo, sem Félix nem tehettek még semmit.
A vak is azt mondja, hogy majd meglátjuk....
Chino írta:
2023.09.06. 11:59:27
Ami nagyon hiányzik és hatékony lehetne azok az 1 vs1-ek, amivel be lehetne törni és létszámfölényt kialakítani a tizenhatoson belül/előterében, de Dembélé távozásával erre max. Yamaltól vagy Baldétól számíthatunk, ami édeskevés.
Értem, hogy mit írtál és mit gondolsz, azon kívül is amit beidéztem.
Viszont ahhoz, amit beidéztem Tőled, ahhoz elengedhetetlen változásra, alkalmazkodásra a kor focijához lenne szükség a felfogásban.
Nem érezni a szándékot, a tüzet, az elszántságot. Ehhez létszükséglet a totális edzői támogatás, a maximális bizalom, ami mögött viszont kellő magabiztosság is kell legyen.
Amíg a legfőbb sodor a labdavesztés elkerülése valamint ezáltal az a biztonságérzet ami ugyan hamiskás, de mégis e körül forog minden, addig ebben nem várható változás.
Meg kellene barátkozni a labdavesztéssel is és megfelelően felkészülni rá. Túlontúl a labdatartás körül forog minden, ez az origónk.
Kicsit lazítani kellene ebben a gyeplőt és alkalmazkodni hozzá.
1 vs 1 ugyanis kockázattal jár, viszont alkalmazkodni is kell tudni hozzá.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.06. 11:59:27

gránit írta:
2023.09.06. 08:57:04
Peter írta:
2023.09.06. 00:28:56
Ezzel mind egyetértek. Annyi optimizmust mindenképp megemlítenék, hogy nem lett igaza azoknak, akik azt mondták, hogy senkit nem fogunk tudni igazolni, üres a kassza stb. A klub azért nincs olyan rossz állapotban, mint gondolják. Tavaly is nagyon nagy nevek jöttek, idén is. Egy Gündogant elhoztunk a címvédő csapatból. A címvédőtől. Oké, hogy maradt volna, ha hosszabb szerződést adnak neki. De akkor is ide jött, nem máshova. Azért ez mindenképp mutatja, hogy a kudarcok ellenére a Barcelonának most is van egy presztizse.

Én attól tartok, hogy a szerzemények, mint Gündogan vagy Cancelo, idővel beleszürkülnek az elképesztően lassú, lomha, körülményes játékunkba. Dest sem úgy kezdte, ahogy bevégezte nálunk. Nagyon is ígéretesen kezdett, ahogy Semedo, Coutinho és sokan mások is. Ebbe az elképesztően lassú tötymörgésben, amit csinálunk, bele lehet fásulni, le lehet épülni.
Én azért nem vonnék le egyelőre komolyabb következtetést, mert az új szerzeményekről még nem igazán lehet dönteni.Talán Gündogan és Romeu, akikkel valamennyire tisztább a kép, de a németre például szerintem eddig nem lehet panasz és az Osasunat leszámítva OR is inkább komolyabbat hoz, mint az előzetesen várható volt. Ráadásul eredménytől függően pont egy olyan játékos, akivel át lehet szervezni a játékot.
Plusz itt van Cancelo, ami alapjában változtathat meg mindent. Hónapok óta nem látott labdát, egy teljesen új klubban, de már pár perc alatt zongorázni lehetett a különbséget az ő és Koundé/SR jobbhátvédek között.
Felixet pedig nevezhetjük akár jolly jokernek, akár zsákbamacskának. Ezt majd posztjából adódóan a jövő dönti el.
Simán el tudom képzelni Gavi "aktuális" helyén vagy akár Lewa cseréjének. De ha átveszi Fati helyét amikor 4 támadóval játszottunk az is komoly előrelépés lehet. Szóval van benne fantázia. De ezt is majd a jövő dönti el.
Dest tényleg jól kezdte, de ő nem beleszürkült, hanem Xavi valamiért nem számolt vele, amiben lehetett ráció, mert a Milanban is vagy a lelátót vagy a cserepadot koptatta és még idén is sok szenvedés árán sikerült elpasszolni kölcsönbe.
Semedo szerintem egyáltalán nem főtt meg, ami benne volt azt kihozta, kb. ugyanannyiért is adtuk el mint amennyiért vettük és a TM szerinti ára is "alattunk" ment fel.
Az ilyen Douglas stb. félékről most nem beszélnék.

Viszont az összes nagyobb csapat megszenved ezekkel a bunker védekezésekkel. Sokat próbálkozunk a védők mögé betett labdákkal, ami eredményes lehet (pl. Pedri gólja, Lewa büntetője is hasonló volt...), de nagyon nehéz kivitelezni. A távoli lövések rendre elakadnak a falban, pedig abból is jóval több van mint korábban, főleg Romeunak és Gündogannak köszönhetően. Ráadásul jönnek a sunyi faragások, amiket a bírók nagyvonalúan engednek.
Ez a lassú adogatás is megtévesztő valamilyen szinten, mert többnyire ezekből jön egy gyors ritmusváltás, kontrákra pedig hiába várunk, ha az ellenfél nem akar 30 méternél tovább kijönni.
Ami nagyon hiányzik és hatékony lehetne azok az 1 vs1-ek, amivel be lehetne törni és létszámfölényt kialakítani a tizenhatoson belül/előterében, de Dembélé távozásával erre max. Yamaltól vagy Baldétól számíthatunk, ami édeskevés.
FDJ-nek, Pedrinek vannak szép lefordulásai, de azok nagyon távol a kaputól. Ez most nem az Osasunára vonatkozik, hanem nagy átlagban. A Villarreal például felvállalta a nyílt sisakos játékot, egészen más meccset is láttunk. Az már a pech kategória volt, hogy a védelem három legfontosabb embere hiányzott, akiket nem tudtunk pótolni, nyeltük is a gólokat.
De ha belegondolunk a korábbi szezonokban is komoly gondot okoztak nekünk ezek a "kiscsapatok", csak az idő megszépíti a dolgokat. Ott igazából annyi volt a különbség, hogy volt egy Messi, aki villant egyet-kettőt és eldöntötte a meccseket. Csak az idő megszépíti a dolgokat
Igazából a Reallal lehet összehasonlítani a helyzetünket, ő a másik nagyobb klub, akik ugyanezek a csapatok ellen játszik, és szintén nagyon szenvednek ellenük.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.06. 08:57:04

Peter írta:
2023.09.06. 00:28:56
Ezzel mind egyetértek. Annyi optimizmust mindenképp megemlítenék, hogy nem lett igaza azoknak, akik azt mondták, hogy senkit nem fogunk tudni igazolni, üres a kassza stb. A klub azért nincs olyan rossz állapotban, mint gondolják. Tavaly is nagyon nagy nevek jöttek, idén is. Egy Gündogant elhoztunk a címvédő csapatból. A címvédőtől. Oké, hogy maradt volna, ha hosszabb szerződést adnak neki. De akkor is ide jött, nem máshova. Azért ez mindenképp mutatja, hogy a kudarcok ellenére a Barcelonának most is van egy presztizse.

Én attól tartok, hogy a szerzemények, mint Gündogan vagy Cancelo, idővel beleszürkülnek az elképesztően lassú, lomha, körülményes játékunkba. Dest sem úgy kezdte, ahogy bevégezte nálunk. Nagyon is ígéretesen kezdett, ahogy Semedo, Coutinho és sokan mások is. Ebbe az elképesztően lassú tötymörgésben, amit csinálunk, bele lehet fásulni, le lehet épülni.

Egy példa erre, egy kevésbé neves játékostól, de a helyzetet mindenképpen tükrözi. Amikor Bognár György Magyarországról Franciaországba igazolt, az új csapatában ő volt a leglassabb az edzéseken. Össze kellett szednie magát, hosszú hónapok kellettek, míg feljavult a többiekhez. Amikor a pályafutása végén, a '90-es években visszajött Magyarországra, az új csapatában toronymagasan a leggyorsabb volt a sprinteken, a fiatalabbakat is magasan verte. Majd néhány hónap után visszalanyhult a szintjükre. Nem a közeg gyorsult fel hozzá, hanem ő lanyhult vissza a közeg szintjére.

Alapvetően a játékcsináló posztokon látom a problémát, a középpályán, ahol ezt a csigalassú szöszmötölést műveljük.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.06. 00:28:56

gránit írta:
2023.09.05. 22:13:16
Voltam már optimistább, de Róma és Liverpool óta nem igazán lepődök meg semmin.
Egy szint alá nem megyünk, ez így van. Ugyanakkor egy-egy szintet emelkedni is egyre nehezebben fogunk, ha nem lépünk el attól a bizonyos "egy szint alá nem megyünk" szinttől. Kisebb nagyobb amplitúdós mozgások benne lesznek tőlünk teljesen függetlenül is.
A vonzerő, hívószó viszonyítás kérdése.
Tavaly valami olyasmivel viccelődtem, hogy a lenyugvó nap erejét reklámozzuk Lewával.
Nem gondolom ezt másként Gündogan esetére sem, de egy teljesen másfajta ügylettel került hozzánk. Lejárt a szerződése, megnyert minden komoly nyerhetőt a Cityvel, 33 éves, elérte karrierje csúcsát. Érezheti úgy, hogy adhat a Barcának és átmenetileg nekünk is segítség lehet.
Ez egy valóban életszerű szituáció, míg Lewáért 34 évesen komoly pénzt fizettünk és 3 éves szerződést is kötöttünk vele.
A két - másoknál saját helyét nem igazán találó - portugál zseni minősítését majd az élet eldönti. A kölcsön kellően kompromisszumos megoldás az ügylet valamennyi szereplőjének.
A jelenlegi szintünkhöz nézve valóban mind a 4 játékos (Lewa, Gündogan, Cancelo, Félix) képes lehet hozzátenni a játékunkhoz. Amennyiben megfelelően sikerül az illesztésük, még fényes is lehet a sztori.
A pangáshoz ugyanakkor az illesztések nem igényelnek aprólékos, tökéletes munkát. A pangás nem igényel komolyabb bevételeket, a pangás lassan, de biztosan terjedő állapot. (az idő métékegységgel mérve legalábbis, ha helyzetében nem is)

Az is igaz, hogy minél alacsonyabbról esés nem jár nagy koppanással, így valószínűleg a reccsenés is elmarad.....max az álmok kerülnek távolabb.... :wink:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.05. 22:13:16

Peter írta:
2023.09.05. 22:00:12

Azt a mondatot az FC Barcelona, mint klubra értettem, döntően anyagi és szakmai értelemben.
Az esetleges következményeire - eredendően optimistán - már nem is gondoltam, de igazad lehet.
Évek óta nem vagyunk tényezők nemzetközileg. Miért pont most lenne reccsenés?

Szakmai értelemben igazad van, az eredményesebb csapatoknak nagyobb a játékoselszívó ereje. Bár a klubnak van egy olyan patinás legendája, hogy most is igazoltunk nagy neveket, pedig tavaly is rendesen el lettünk tángálva európai szinten.

Látványos összeomlás helyett egy elhúzódó pangást látok, ami egy bizonyos szint alá azért nem megy, a csapat legendája, játékosokat vonzó ereje, a hatalmas bevételei és a magas fizetések miatt. A spanyol bajnokságban meg minden nemzetközi kudarc ellenére tartjuk magunkat, stabil BL-csapat vagyunk. Egy bizonyos szint alá nem megyünk eredményességben, mert megvannak azok a tényezők (már mleglevő szurkolótábor, hatalmas bevételek, tuti BL-részvétel stb), amik a helyzetet nem rontják tovább a pangásnál.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.05. 22:00:12

gránit írta:
2023.09.05. 20:40:55
Optimista vagy. Lenne kifogás, ne aggódj, és nem lenne nehéz dolguk.
Azt a mondatot az FC Barcelona, mint klubra értettem, döntően anyagi és szakmai értelemben.
Az esetleges következményeire - eredendően optimistán - már nem is gondoltam, de igazad lehet.

Azt ugyanakkor határozottan tartom, hogy - jelenleg még - mind anyagi, mind szakmai értelemben saját kezünkben a sorsunk és csak rajtunk múlik, hogyan leszünk ezzel képesek élni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.05. 20:40:55

Peter írta:
2023.09.05. 16:51:45
Ha nem élnénk meg a BL tavaszt, akkor nagy reccsenés lesz, gerinctörés gyanús szitu lehet.
Optimista vagy. Lenne kifogás, ne aggódj, és nem lenne nehéz dolguk. A szurkolók még elnézőbbek is, mint a vezetés. A vezetés például már tavaly elküldte volna de Jongot, ehhez képest közönségkedvenc (Barcelonában nem, ki is fütyülték tavaly és kellett már autóstól menekülnie a culék elől, de globálisan talán a legnagyobb kedvenc). A lassú, kiszámítható, unalmas játékunk ellenére pont a lyukas játékcsináló posztokon játszók a legnagyobb kedvencek. Laporta talán le lesz váltva (bár nem nagyon van a láthatáron bármilyen alternatíva), de ha arról beszélünk, hogy meg tudnák-e magyarázni a kiesést, a válasz egyértelműen igen.

Korábban azzal mentettük a játékunkat, hogy betolják a buszt. Na, most az Osasuna nem tolta be a buszt. Csak éppen nem vagyunk jók a védelmek feltörésében. Egy szöglet és egy beívelés húzott ki minket a pácból (erre lehet válasz, hogy lám, milyen sokszínű már a játékunk).
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.05. 17:54:05

csababarca írta:
2023.09.05. 17:12:49
Nagyon sok olyan szituáció volt az Osasuna ellen is, hogy kis tökösséggel helyzetet kreálhattunk volna.
Igen. Az a bizonyos tökösség.....
Ahányszor átléptük a 16-os vonalát, mind gólveszélyes volt. Csak keveset próbálkoztunk, ez tény.
Les, kapufa, fölé, mellé, kapus véd, teljesen mindegy, mert ha komolyan és rendesen "megsorozzuk" őket, az ötöshöz szorítjuk, a valóságban is nyomás alá helyezzük őket, operálunk kiszámíthatatlan ritmusváltásokkal akkor jönni fognak a gólok szépen önmaguktól is. Torrestől, Raphitől, Yamaltól, bárkitől aki éppen akkor ott van, de oda kell előbb jutni....és nem a csodát kell várni Lewától, mert az nem fog csak úgy magától megtörténni.

Abban semmi nyomás nincs, ha 16-oson kívül járatjuk a labdát és várjuk türelmesen a kínálkozó lehetőséget.
Magnus írta:
2023.09.05. 17:29:01
Nem tudok ésszel ellentmondani, sajnos, de reméljük nem így lesz
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.09.05. 17:29:01

Arra alapozom ezt, hogy a bajnokságban a legkisebb csapatok is levédekezik a.. nos “taktikát”. Ki jobbra, majd beadás lewának. És ez megy hónapok óta. Úgy, hogy mindeközben azért nem kis kaliberekkel erősödtünk.
A BL-ben az antwerpet oda-vissza megverjük, de a portugálok és az ukránok ha vér szagot fognak szerintem vannak olyan jók, hogy elkapják a csapatot. Mentálisan meg kb. Rómában ragadtunk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.05. 17:12:49

Peter írta:
2023.09.05. 16:51:45

Ha nem élnénk meg a BL tavaszt, akkor nagy reccsenés lesz, gerinctörés gyanús szitu lehet.
Dehogy.
Majd megint jönnek a "nagyon nehéz csoport volt", "nem lehetett reálisan továbbjutni", "többet tudunk tanulni az EL-ben, az a szintünk" típusú megfejtések.

Én nem félek a BL-től, szerintem ott most fel fogunk tudni pörögni, plusz ott az ellenfelek is azért bátrabbak, több területünk lesz focizni, mint a spanyol bajnokságban.
A kérdés, hogy mit kezdünk a területekkel, mert ez a mindenki hátra passzol begyepesedett felfogás olyan avittos, hogy nem lehet vele eredményeket elérni.

Nagyon sok olyan szituáció volt az Osasuna ellen is, hogy kis tökösséggel helyzetet kreálhattunk volna.
De hogy nálunk mindenkinek a zsigeri első érzése a labdával, hogy "jajj csak én el ne veszítsem" az ezen a szinten röhejes.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.05. 16:51:45

Magnus írta:
2023.09.05. 16:25:12
lyen teljesítménnyel szerintem a bl-ben sem éljük meg a tavaszt.
Eddig én voltam a fórum "feketepétere", de bevallom, erre még gondolni sem gondoltam.
A teljesítményt tekintve viszont minimum fejvakarást érdemel a helyzet, ez sajnos helytálló.

Ha nem élnénk meg a BL tavaszt, akkor nagy reccsenés lesz, gerinctörés gyanús szitu lehet.
Ezt a csoportot, ha nem visszük az eredmények és így a bevételek maximalizásával együtt, akkor inkább nem is folytatom a mondatot....
Véletlenül sem a szurkolói nagyképűség beszél belőlem, hiszen arra sajnos a barcelonai közelmúlt még lehetőséget sem adott. Ez részemről a csoport és a helyzetünk általános ismeretében, amolyan kötelesség féle....egyszerűen nincs más opció, elfogytak az egyéb lehetőségek.
Meg kell nyerni a csoportot. Pont.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.09.05. 16:25:12

még nincs kőbe vésve a hosszabbítás. a játék gyenge és lassú, a bajnokságot ilyen teljesítménnyel nem fogjuk hozni és szerintem a bl-ben sem éljük meg a tavaszt.
mindenesetre xavi minden lehetőséget megkapott, ellenben más edzőkkel akik megfordultak itt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.05. 16:21:45

drobika írta:
2023.09.05. 15:19:53
Írtam korábban is, hogy labdatartó VB-n négyben lennénk az tuti :)

És Xavi hosszabbít a hírek szerint, tehát a klub elégedett vele.
Azt az írásodat nem láttam, sorry, Tiéd a szerzői jog, max picit gondolj rám a bevételeid után.... :wink:

Hosszabbítson, de minél hosszabb idő alatt derül ki, hogy változtatni kellene, annál nehezebb lesz az előző, kvázi valamelyik korábbi, sikeresebb állapothoz való visszaállítás.
Ha nem volt elég a klubnak az előző 7 év tanulsága, akkor lehet kell a következő 7 év is még hozzá.
Mi max sírhatunk, ahogy eddig, hogy stílszerű legyek.

Egyébként Xavi előtt baromi komoly lehetőség van, amit, ha megragad, maradandót alkothat.
Írtam korábban részletesen, nem ismétlem, de egy mondat a lényege:
Itt az új keret, tudjuk a BL sorsolást, kikövezték az útját.....csak végig kell mennie rajta és csak tőle függ a hogyan.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.05. 15:19:53

Peter írta:
2023.09.05. 12:12:48
vinszentvega írta:
2023.09.05. 08:44:55
Gundogan szegény háromszor meglódult, hogy kapjon egy mélységit.... Ebbe anno Griezmann is belefáradt..
Nem tudom, hogy miért nem lehetne ezeket néha napján megcsinálni...
Évek óta ez van.....Gríz, Dembelé számtalanszor beindult a nagy semmire.....már unalmas ezeket szóvá tenni is.
Hányszor írtunk ezekről élőkben is......az, hogy inkább a biztos visszapassz, mint a rizikós "támadópassz", már átlépi az egészséges a határt és visszájára fordul.....matematikailag nincs igazam, mert az eredmények jönnek....de közben elsorvasztjuk a saját játékunkat is.

Ehhez a játékhoz igazolni sem kellene.....Robi, Alonso helyben.....Garcia is jöhetne vissza.....felesleges költeni
Kár, hogy nem rendez az UEFA labdatartó BL-t....
Írtam korábban is, hogy labdatartó VB-n négyben lennénk az tuti :)
Valahogy az van, hogy mindenki a biztonságos, lehetőleg legközelebbi passzt nyomja, jaj csak ne én b..el.
A játékosok megvannak, akkor kinek kellene önbizalmat, csapatot formálni? És Xavi hosszabbít a hírek szerint, tehát a klub elégedett vele. Hosszú távon kell elvileg vele számolni. De benne nagyon benne van ez a labdatartó játék, lételeme volt, csak éppen akkor amikor ő ezt nyomta, akkor voltak társak is, és azért az utolsó időkben már nekik sem ment a Bl-ben...Tévedjek, de benne nem látom, hogy elfordulnánk ettől a játéktól.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.05. 13:05:46

Feast4 írta:
2023.09.05. 12:47:46
Feltünt az is, ha a mélységi passz nem sikerül, robbannak a labdára és sokat mozogva zárják a paszsávokat így viszonylag hamar visszaszerzik a labdát. Baromi sokat mozognak labda nélkül, hogy mindenki megjátszható legyen. A mi játékunk álló játék hozzájuk képpest.
De az is elég, ha csak pedagógiai szemszögből nézzük a dolgokoat, józan paraszti ésszel.

Ha tölcséren öntik valakibe a biztonságra törekvést, előbb utóbb kiölődik belőle az egészséges kockázatvállalás is, lanyhulnak a feltételes reflexek és a védekezési képességek is lelassulnak.
Egyszerűen azért, mert meglepődik, csodálkozik a másik gyors reakciójától, kockázatvállaló gyors magatartásától. Nem számít rá, mert "biztonságban" érzi magát.(tartjuk a labdát, nálunk van, bajunk nem lehet belőle). A komfortzónán kívül csak az események után megyünk, nem vagyunk rá hatással.
Nem beszélve a reakció időkről, ami ehhez párosul.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.09.05. 12:47:46

Néztem a hétvégén a Liverpool meccsét, és pont az tünt fel, hogy a középpályások (a komplett középpálya új) Szoboszlainál vetem észre a leginkább, ha rászaladnak, zavarják, az ellentétes oldalú szélsőt keresik a labdával aki felfelé fut. Fedezik a labdát amíg át nem teszik. Csak akkor van hátrapassz ha labdavesztéstől félnek.

Feltünt az is, ha a mélységi passz nem sikerül, robbannak a labdára és sokat mozogva zárják a paszsávokat így viszonylag hamar visszaszerzik a labdát. Baromi sokat mozognak labda nélkül, hogy mindenki megjátszható legyen. A mi játékunk álló játék hozzájuk képpest. Ez modern játék, nem pedi az, hogy 3 méteres passzokkal körüladogatjuk a középpályát és 16-ost és azt várjuk hátha kimozdul a helyétről valaki, vagy egyedül marad a center. Egyébként sok rövid passzal, de ezt játsza a city is, úgy hogy hasonló profilú csatáruk van mint nekünk ( csak ők meg tudják játszani).

Ha nem kapunk gyorsan észbe szerintem még a banjpkságban is gond lesz ezzel a játékkal, a BL.-t meg hagyjuk.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.05. 12:12:48

vinszentvega írta:
2023.09.05. 08:44:55
Gundogan szegény háromszor meglódult, hogy kapjon egy mélységit.... Ebbe anno Griezmann is belefáradt..
Nem tudom, hogy miért nem lehetne ezeket néha napján megcsinálni...
Évek óta ez van.....Gríz, Dembelé számtalanszor beindult a nagy semmire.....már unalmas ezeket szóvá tenni is.
Hányszor írtunk ezekről élőkben is......az, hogy inkább a biztos visszapassz, mint a rizikós "támadópassz", már átlépi az egészséges a határt és visszájára fordul.....matematikailag nincs igazam, mert az eredmények jönnek....de közben elsorvasztjuk a saját játékunkat is.

Ehhez a játékhoz igazolni sem kellene.....Robi, Alonso helyben.....Garcia is jöhetne vissza.....felesleges költeni
Kár, hogy nem rendez az UEFA labdatartó BL-t....
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.09.05. 12:07:09

Feast4 írta:
2023.09.05. 11:41:26
Én sem vitatkozni akartam bocsi, ha úgy tünt.

Egyet értek azzal, hogy frusztrált és forrmán kívüli, de én ezt sokkal inkább, a taktika nem működése miatt látom. Nem kap labdát, nem az a fajta, aki öl pusztít a középpályán, hogy szerezzen. Tavaly a vb után elkezdett a széljátékunk halódni, akkor lettek full nézhetetlenek a meccseink, most meg szerintem az is a baj már, hogy Xavi Busquets kiesését ezzel a 4-4-2- féle agyrémmel akarja megoldani, így meg a kreatív játékosok se tudnak olyat alkotni, mint tudnának, csak megy a 100 biztonsági passz, középpályán amikkel egy méterrel nem megyünk közelebb a kapuhoz, közbe meg már szavályosan azt várom, hogy járjon már le a támadó időnk és vegyék el a labdát. #-o
Ezzel is egyet kell értsek.
Nem gondolom, hogy feltétlenül a formáció a baj, inkább a stílus: a kreativitás, a kisebb összejátékok, beindulások, ellenfél meglepése, bemozgások, lövések stb hiánya.
Ezt tavaly azért sokszor sikerült produkálni akár középen is, de az elmúlt időszak tényleg nyögvenyelős. Biztos vagyok benne, hogy ezt Xavi is nagyon jól látja, a kérdés, hogy mit akar/tud erre kitalálni, mert a pályán egyelőre nem igazán látszik, bár pár meccs alatt nehezen jöhet ki, a keret sem volt fix.

Az is biztos, hogy ez a "betegség" már sok éve a csapat velejárója, és akkor megint visszajutunk Messihez, aki egy személyben meg tudta oldani ezeket az "apróságokat".
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.09.05. 11:41:26

Guille írta:
2023.09.05. 11:16:44
...
Én sem vitatkozni akartam bocsi, ha úgy tünt.

Egyet értek azzal, hogy frusztrált és forrmán kívüli, de én ezt sokkal inkább, a taktika nem működése miatt látom. Nem kap labdát, nem az a fajta, aki öl pusztít a középpályán, hogy szerezzen. Tavaly a vb után elkezdett a széljátékunk halódni, akkor lettek full nézhetetlenek a meccseink, most meg szerintem az is a baj már, hogy Xavi Busquets kiesését ezzel a 4-4-2- féle agyrémmel akarja megoldani, így meg a kreatív játékosok se tudnak olyat alkotni, mint tudnának, csak megy a 100 biztonsági passz, középpályán amikkel egy méterrel nem megyünk közelebb a kapuhoz, közbe meg már szavályosan azt várom, hogy járjon már le a támadó időnk és vegyék el a labdát. #-o
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.05. 11:35:41

Guille írta:
2023.09.04. 20:33:14
Nem értem ezt a vagy/vagy narratívát.
Lewáról vagy bárkiről..... :wink:
Szó szerint lehet érteni, ahogy írtam. Ellenfélről is, kapusról is, kapufáról vagy tőlünk akárkiról.
Amikor sikerül a 16-oson belülre megfelelőlen benyomulnunk, abból gólveszély keletkezik.
(ahogy a bayern az "ötösig nyomta" az ellenfelet)....ebben élt és virult Lewa.

Ha kimarad a helyzet az is egy dolog, de megint más a játék képe amikor szépen jönnek a helyzetek.
Ha sok helyzet van, abból előbb vagy utóbb becsorog valami.....vagy a zavarosban bárkiről bepattanhat a hálóba.... :wink:
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.05. 11:23:22

Feast4 írta:
2023.09.05. 09:48:25
Guille írta:
2023.09.04. 20:33:14
Nem értem ezt a vagy/vagy narratívát.

Lewa is gyenge, es a tamadojatekunk is gyenge. Ráadásul nyilván össze is függ a kettő.

Tök ertheto, hogy frusztrálja, hogy ritkán hozzák gólhelyzetbe a társak, de ő is rendkívül maga alatt teljesít, sokat hibázik mezőnyben, de neha a kapu előtt is.
Lewandowski játéka a Bayernben annyi volt, hogy 16-oson belül megkapta a labdát fordult és csett beverte. Mögötte volt egy Müller aki arra volt való, hogy ha Lewára figyelnek beverje Ő így nem lehetett csak rá figyelni. Meg sokat számit az is, hogy a védelmet két oldalról Kingsley Comanok, Leroy Sanék, Gnabryk húzgálták szét és ha végképp egyedül kellett birkoznia amikor már elkezdett öregedni simán mellé lehetet rakni egy hasonló felépítésű Choupo-Motingot aki igaz közel nem olyan képpességű de elhúz két védőt, hogy ne egyedül zavarodjon meg.

Az sem mindegy, hogy egy Goretzka, Kimmich, meg egy Alaba bármikor el merte lőni 40-ről és ha nem is akadt be, már mehetet kipattanóra.

Na ebből nekünk mink van meg? A 35 éves Lewandowski. A széjátékunk szerintem már tavaly a vb után Dembelével és Raphinhaval is akadozott. A középpályás játékunk szerintem, hiába idehoztuk Gündogant aki nagy penge, ebben a jelenlegi felállásban lassabb mint volt. A second striker pozició Barcelonában tabu, pedig 3 ember is van a keretben most aki tudná játszani.

Ergo most az van, hogy van egy vérbeli centerünk akitől azt várják sokan, hogy járjon labda után középre birkozzon le mindenkit egyedül és verje be.

A Barca jelenlegi játéka ellen nem kell nagy ész, hogy levédekezd. A két belős védőből egy mindig legyen Lewyhez közel, ha nem bírja a másik segít, a két szélősre, pedig már félpályán ráfut a szélső hátvéd és fedezi egy középpályás. Vége is. Pont ez volt hétvégén.

Szerintem a szerkezet és a koncepció rossz nem egy-egy játékossal van a baj.
Egyetértek veled.
Szerintem még ehhez jön a lassú, ezer passzos, könnyen követhető játék, ami segíti a védekezést.
Válasz küldése