Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.01.03. 16:55:29

Tényleg érdekes, hogy a nagy meccseken 100%-ban ott vagyunk és nyerjük is sorban, aztán a kisebb csapatok ellen meg hajlamosak vagyunk bukdácsolni. 2015-ben ez bejött mert az összes rangadónkat megnyertük, de nem lesz ez mindig így. Tele van a csapat zsenikkel ők meg hajlamosak néha elkényelmesedni a meccseken és el is könnyelműsködnek helyzeteket.
Az nem baj, hogy nem pörgünk most még, mint mondjuk mikor Messi sérült volt, de így is hozni kell a pontokat, mert a bajnokságot általában az nyeri, aki a rosszabb formában is eredményes. Jelenleg pedig az Atleti minden meccsen be brusztolja azt az 1 gólt és ez pont elég is. Kicsit nagyobb pörgés, és koncentráció kell.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.03. 16:50:32

Amúgy nem szegény Titot akarom megbántani, nyilán nem is lehet, mert nem tudott teljes értékű munkát végezni, de az a 100 pontos csapat volt a leggyengébb Barca az elmúlt 7 évből.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.03. 16:47:17

hát igen, ezzel nehéz vitatkozni. gurdiola óta tényleg nulla a csapat :(
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.03. 16:42:20

aynas írta:Suarezen meccsek mennek el, mert lesen áll. Nem képes vonal mögül indulni. Tegnap hányszor volt lesen?
Gurdiola távozása után volt egy 100 pontos bajnok csapatunk Titoval. Hol vagyunk attól az eredményességtől?
Meg meccseket hoz egy-egy villanásával, iszonyatos mennyiségűt melózik akkor is ha nem megy neki, a letámadásunk sokkal hatékonyabb vele, a gólokról meg gólpasszokról ne is beszéljünk.

Guardiola*

Az amúgy nem lehet, hogy azért voltak 100+ pontos szezonjai a Barcának és a Realnak, mert sokkal jobban kiemelkedett a mezőnyből, és azóta nem lehet, hogy megerősödtek a kisebb csapatok is?
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Mascherano
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015.01.02. 12:09:02
Tartózkodási hely: Kecskemét

2016.01.03. 16:34:01

palesz77 írta:A Tito csapattol meg pont egy Bl cimnyire vagyunk. Nezd meg ott mit muvelt velunk a Munchen peldaul. Tudom, mas volt mindegyik csapat, de ott akkora verest kaptunk, hogy meg ma is faj, nem is ertem azt a csapatot hogy lehet visszasirni.. Sokkal jobb a mostani garda annal.
Ha jól emlékszem a Bayern ellen Roura volt a padon, mert Tito már betegeskedett
Més que un club !
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.03. 16:22:11

aynas írta:Suarezen meccsek mennek el, mert lesen áll. Nem képes vonal mögül indulni. Tegnap hányszor volt lesen?
Gurdiola távozása után volt egy 100 pontos bajnok csapatunk Titoval. Hol vagyunk attól az eredményességtől?
Meg meccseket is hoz vele, eleg a Real ellenire gondolni tavaly, vagy Bl donto peldaul.

A Tito csapattol meg pont egy Bl cimnyire vagyunk. Nezd meg ott mit muvelt velunk a Munchen peldaul. Tudom, mas volt mindegyik csapat, de ott akkora verest kaptunk, hogy meg ma is faj, nem is ertem azt a csapatot hogy lehet visszasirni.. Sokkal jobb a mostani garda annal.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2016.01.03. 16:12:37

Suarezen meccsek mennek el, mert lesen áll. Nem képes vonal mögül indulni. Tegnap hányszor volt lesen?
Gurdiola távozása után volt egy 100 pontos bajnok csapatunk Titoval. Hol vagyunk attól az eredményességtől?
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.01.03. 14:24:18

fanbarca írta:Nincs itt nagy baj. Persze, egy két játékos teljesítménye hagy kívánnivalót maga után, továbbá eléggé zavaró az a sok kapufa is, de messze nincs okunk a kétségbeesésre. Kicsit botladoztunk, de még mindig vezetünk, a fiúk tanulni fognak a hibákból. Alapvetően most semmilyen baj nem lenne (azaz nem ilyen), ha az a két kapufás helyzet góllal végződik. Vissza kell állni a helyes útra, jön Arda és Vidal, akik plusz löketet fognak adni. Nem lesz itt baj, Visca el Barca! :D
Mondjuk ez elég nagy tévedés, mert az Atletico Madrid vezeti a tabellát... :roll: Más kérdés, hogy van egy elmaradt meccsünk, de az nem jelent automatikus 3 pontot pluszban, sőt egyet sem. Jelen pillanatban az Atletico vezet 1 ponttal, a Real pedig ma pontegyenlőségre zárkózhat.
Ez viszont .... nagy szégyen a csapatra nézve. A Decembert +4 ponttal kezdtük meg az Atletico előtt és + 6 ponttal a Real Madrid előtt. Ráadásul könnyebb meccseink voltak Decemberben, amik nem is alakultak volna rosszul, ha nem sz..-ik bele a csapat... :roll: Ez a "semmi baj nem lenne" kezdetű mondat már eleve hibás, mert a címeket nem arra osztják, hogy kinek mennyi helyzete vagy kapufája volt. A tanulni fognak meg... Messi tanulhatott már eleget például mióta a csapattal van, elég ha 2007 vagy 2014 tavaszára vagy Ronaldinho cimborája karrierjére gondol. :roll:
Arda-ban bízom, hogy tud majd új lökést adni a csapatnak, főleg a középpályán.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.01.03. 08:40:19

igaz, hogy csontig rágott, de mivel új év van:
-lassúak vagyunk. alapból(az állomány egy jelentős része), a stílusból adódóan is. ez evidens és ismert tény de ettől még eredményesek lehetünk(és vagyunk is) feltéve.ha ez a lassúság egy kritikus szint alá nem süllyed :!: (különös tekintettel a támadásvezetésre)
-letámadás, durvaság. már mindenki betéve tudja! aki képes is jól végrehajtani az az eredmény (vagy rosszabb) amit tegnap is láthattunk.
-MSN. a világ legjobbja(i) de nem minden meccsen.
-motiváció. bizony mondom néktek: nagyon fontos.
-bírók: inkább maradnék abban: úgy rosszak ahogy vannak.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2016.01.03. 08:33:40

Nincs itt nagy baj. Persze, egy két játékos teljesítménye hagy kívánnivalót maga után, továbbá eléggé zavaró az a sok kapufa is, de messze nincs okunk a kétségbeesésre. Kicsit botladoztunk, de még mindig vezetünk, a fiúk tanulni fognak a hibákból. Alapvetően most semmilyen baj nem lenne (azaz nem ilyen), ha az a két kapufás helyzet góllal végződik. Vissza kell állni a helyes útra, jön Arda és Vidal, akik plusz löketet fognak adni. Nem lesz itt baj, Visca el Barca! :D
més que un club
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.01.03. 01:20:13

crixus írta:Nem tudom, hogy felfigyelt-e erre valaki, de az Espanyol ellen ugyanaz a gyökér González González nevű bíró fújt, aki a Real Madrid- Sociedad meccsen "bíráskodott. Azt hiszem ezek után nem lehet kérdés, hogy miért nem osztott több sárgát az Espanyol játékosainak. :lol: :lol:
Fölösleges a játékvezetőre fogni az egy pontot, az Espanyol pont annyit engedett meg magának, amennyit meg lehetett, nem lépték át a határokat.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.01.03. 00:43:04

Nem tudom, hogy felfigyelt-e erre valaki, de az Espanyol ellen ugyanaz a gyökér González González nevű bíró fújt, aki a Real Madrid- Sociedad meccsen "bíráskodott. Azt hiszem ezek után nem lehet kérdés, hogy miért nem osztott több sárgát az Espanyol játékosainak. :lol: :lol:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.03. 00:33:47

Nagy baj nincs,2-vel még mindig megyünk a Real elött. Mostantól már lesz alternatívánk a padon, mert ez nonszensz, hogy éles helyzetben nincs kit becserélni. Kupában szerintem verjük őket.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.02. 23:16:09

Bob_Marley írta:Tavaly ilyenkor kevesebb pontunk volt eggyel mint most, nem kongatnám a vészharangokat.
Én se, de ez a 4 meccs és három döntetlen (azt hiszem ez a mérleg a legutóbbi bajnokikon), eléggé figyelmeztető.
Még akkor is ha ez ég benne is volt, de a depor elleni nem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.02. 23:09:25

Tavaly ilyenkor kevesebb pontunk volt eggyel mint most, nem kongatnám a vészharangokat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.02. 23:01:30

crixus írta:
Chino írta: Kezdünk újra abba a hibába esni, hogy jóindulatúan bánunk a helyzeteinkkel. Viszont a két meccsen 7(!) kapufa is kezd már idegesítő lenne.
Így van. Nagyon bosszantó, hogy a bajnokságban az utóbbi négy meccsen 6 pontunk úszott el. 6 :!: Ez bizony a bajnoki címünkbe fog kerülni, mert a többi nagyobb csapathoz hasonlóan nekünk is lesznek még olyan meccseink, ahol rosszul fog menni a játék. Az olyan meccseket, ahol megy a szekér könyörtelenül be kellene húzni, amit sorozatosan nem teszünk meg. Mintha szándékosan lassítanánk le.
Láthattunk már ilyen könnyelműségből elbukott bajnoki címet nem is egyet az utóbbi évtizedben. :roll:
Volt egy különösen fájdalmas pont az Espanol ellen, asszem 2007-ben, azt konkrétan nem hittem el.

Szerintem ez nem akkora gond, mert legalább annyiszor nyerünk rosszul játszva, ahogy jól játszva leadjuk a meccseket. Most is jöhetett volna, ha Suarez 4 méterről betalál az üres kapuba.

Otthon majd verni kell mindkét nagyot, akkor nem lehet gond, többi meccs szerintem majd eloszlik.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.01.02. 22:54:13

Chino írta: Kezdünk újra abba a hibába esni, hogy jóindulatúan bánunk a helyzeteinkkel. Viszont a két meccsen 7(!) kapufa is kezd már idegesítő lenne.
Így van. Nagyon bosszantó, hogy a bajnokságban az utóbbi négy meccsen 6 pontunk úszott el. 6 :!: Ez bizony a bajnoki címünkbe fog kerülni, mert a többi nagyobb csapathoz hasonlóan nekünk is lesznek még olyan meccseink, ahol rosszul fog menni a játék. Az olyan meccseket, ahol megy a szekér könyörtelenül be kellene húzni, amit sorozatosan nem teszünk meg. Mintha szándékosan lassítanánk le.
Láthattunk már ilyen könnyelműségből elbukott bajnoki címet nem is egyet az utóbbi évtizedben. :roll:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.02. 20:48:50

RM ellen is ezt játszották, csak szétkontrázták őket. A pontvesztés benne volt a maiban, sajnos beigazolódott. Ez már rég nem a 100+ pontot gyűjtök bajnokság, s szerencsére továbbra is lépéselőnyben vagyunk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.01.02. 20:34:27

Szerintem az Espanol meglepett minket az első játékrészben. Nagyon agresszíven támadtak le és ezzel nem igazán tudtunk mit kezdeni. A másodikban aztán valamelyest magasabb fokozatra kapcsoltunk, de ez ma kevés volt. Így is nyerhettünk volna, de a kevés helyzetünkből ma egy sem akart bemenni. Van ilyen, csak emlékezzetek a tavaly januári meccseinkre. Nincs gond, lesz ez még jobb is. Az Espanol-t lehet szídni, de azt játszották, amit kitudtak hozni ebből az állományból. Ami engem meglepett az SR fogalmatlan játéka. Rakéta jobb volt, nem értettem a cseréjét sem.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.02. 20:28:00

Léfe írta:Miért nem tudtunk mi holnap játszani. Még egy napot pihent volna a csapat.
tökmind1. akkor meg a kupa jött volna rosszul ki
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2016.01.02. 20:06:16

Miért nem tudtunk mi holnap játszani. Még egy napot pihent volna a csapat.
don70at
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:34:19

2016.01.02. 19:26:08

A csapatunk meg szilveszteri hangulatban volt. Ez is meglesz stilusban alltunk ki, az Espanol meg erre a meccsre keszul hetek ota. Ebbol adodott a kulonbseg, lassuak, pontatlanok voltunk, ok meg a durvasaguk mellett is az utolso percig erosebbek, gyorsabbak voltak. Mert szamukra ez volt a Derbi, szamunkra meg egy kotelezo meccs.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.02. 19:12:00

Annak azért nagyon tudok örülni, hogy nem sérült le senki, mert bőven benne volt, hogy egy-két játékosunk hosszabb pihenőre kényszerül.
Nem igazán értem azt, aki azt mondja, hogy király volt a taktikája az Espanolnak meg megérdemelték az X-et. Igaz, hogy gyatrán játszottunk, de normális bíráskodás mellett ezt a meccset hozzuk. A hatalmas "taktika" kb. annyi volt, hogy ott rúgjunk mindenkit ahol érjük, amihez a bíró is pasrtner volt. Ez nem agresszív játék volt hanem kivégzés. Ha a jogos sárgákat (és nem csak a felét) az első félidőben kiosztotta volna a spori akár normális meccset is láthattunk volna.
Ezt nem takarózásként írom, mert így is nyerni kellett volna, amihez tegyük hozzá meg is volt az esély. Kezdünk újra abba a hibába esni, hogy jóindulatúan bánunk a helyzeteinkkel. Viszont a két meccsen 7(!) kapufa is kezd már idegesítő lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.02. 18:19:18

nzxtpo írta: Ők mindig azt mondják, hogy bezzeg az Atletico nem szívta fel ellenünk fel magát annyira, mi meg azt mondjuk, hogy az Espanol csak úgy oda adta nekik a 3 pontot... Ez a városi rangadó lényege, pluszt hoz ki a csapatokból, és általában inkább az esélytelenebbek játszanak emberfelettit ilyenkor.

Kicsit más azért,mikor ők 6-0ra nyernek,mi meg vért izzadva hozzuk el 0-1 madridból a 3 pontot.

Valencia gatya formában van, nekünk is simán hozni kellett volna, erre az utolsó percekben szögletből leindítottuk őket... :mrgreen: az is elég komolytalan volt.
Szóval szerintem most nem lesz meglepetés, ezt behúzzák már.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.02. 18:17:52

holnap szurkolhatunk a valenciának.

vicces amugy h a real nagy csapatok ellen nulla, ők csak a kötelezőeket hozzák, mi meg pont fordítva toljuk
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése