Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.01.29. 16:09:55

visca el barca írta:
barcami írta:Rakitic bizonytalan és lassú, játékos mentális problémákkal a pályán.
idén konkrétan egy jó meccse sem volt.
ahogy LE-nél nem érdekel, hogy mi volt tavaly, meg tavalyelőtt, úgy rakiticnél sem. továbbra is tartom, nyáron kell venni egy világklasszis kp-st, mert ezzel az arda/DS/rakitic/rafi/AG ötössel nem sokra fogunkk menni az elkövetkezendő években. főleg nem ebben a játékrendszerben
Oks de itt egy kérdés:Kit?Van olyan ember akit ha idehozunk 200% hogy beillik?Nincs.

Az a baj, hogy a középpályán csak számban vagyunk meg.Rakitic formán kívül, Busquets formán kívül Ini egy csomót sérült, Denis alakulgat de még zöld, Gomesnek szerintem ez a játék nem fekszik és nem is nagyon tud beletanulni perpillanat.Arda esetében mindenki látja, hogy ő lenne Neymar első számú helyettese csak LE nem Rafhina alig játszik.Na így be is esett az eső.

Emellett LE össze vissza jatszat mindenkit és olyan pillanatokban rotál amikor marhára nem kellene, ez a mai meccs is a baromságán ment el. Így marha nehéz.Mondható persze,hogy semmi gáz hozzuk ide Verrattit, Koket és Coutinhot és meg van oldva de ennyi penz a világon nincs, másrészt semmi garancia hogy be is vallnak.

Az a baj, hogy a letámadó csapatokhoz közünk nincs ráadásul sokszor az arc is túl nagy.LE egyre jobban fonalat veszít és már célon is vagyunk...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.01.29. 15:58:52

S.Agüero írta:Na végre, ezt vártam, mikor írja valaki, hogy még a dobogó sem biztos, hogy meglesz. :D
És ha meglesz? Akkor változni fog valami is abból, amit leírtak? Akkor nem leszünk csigalassúak, jobb lesz a középpálya, több lesz a klasszis játékos a keretben, és több lesz a taktikánk attól hogy majd Messi ad egy gólpasszt vagy lő egy gólt?
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.29. 15:51:43

Legalább már tudjuk, hogy nem Busi a hibás... ;-) :-D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.29. 15:36:02

Na végre, ezt vártam, mikor írja valaki, hogy még a dobogó sem biztos, hogy meglesz. :D
Aztán ha nem nyer a Real este, megint minden más ugye... :)

18 meccs van még hátra.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.01.29. 15:33:05

A jelenlegi Barca ennyit tud. A közppálya nulla se védekezés se támadás. Lassu öreguras játék és
amugy sok kihagyott gólhelyzet. Jó ha dobogosok leszünk. Sok a középszerü játékos és hiába nem játszott Busi, nem ezen mult. Több golban benne volt idén, lassu és pontatlan. Bár nekünk még jó
igy is ami sokat elárul. Neveket nem sorolok, de minimum 10 fő nem ide való. Gyorsitani kellene a játékot -igaz, de semmit nem látni ebből.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.29. 15:30:37

barcami írta:Rakitic bizonytalan és lassú, játékos mentális problémákkal a pályán.
idén konkrétan egy jó meccse sem volt.
ahogy LE-nél nem érdekel, hogy mi volt tavaly, meg tavalyelőtt, úgy rakiticnél sem. továbbra is tartom, nyáron kell venni egy világklasszis kp-st, mert ezzel az arda/DS/rakitic/rafi/AG ötössel nem sokra fogunkk menni az elkövetkezendő években. főleg nem ebben a játékrendszerben
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2017.01.29. 15:21:10

Örültem, hogy forgatva van a csapat.
Muszáj
A két szélső cserét nagyon jó húzásnak tartottam.

Sajnos az idő eltelt, mire észbe kapott 11-ünk, csak bepottyant egy labda.
Megítélésem szerint több jó módszer is van az ilyen taktika ellen.
Mindkettő elé mondom, fel kell gyorsítani a játékot és el kell venni a kedvüket, mert hamarabb el fognak fáradni és jönnek a hibák, több idő marad a meccs behúzására.
Ha letámadnak, akkor az egész csapatnak kompaktan együtt kell mozogni, mintha az ő térfelükön lennénk már, úgy kell a sajátunkon egymást segíteni, így lesz mindig hova passzolni.
A másik mód, hogy intenzíven le kell őket támadni. Saját fegyverét kell ellenük fordítani. Ebben is el fognak fáradni.
Fel kell őket őrölni.

Hát valahogy így..

Már mindkettőt csinálta jól ebben a szezonban a Barca, most ez nem jött elő.

Rakitic bizonytalan és lassú, játékos mentális problémákkal a pályán.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.01.29. 15:11:22

Rivaldo11 írta:Pont az ilyen derbiken lenne szükség egy Iniesta típusú kp-s-ra. Aki meg tud indulni, le-levesz 1-1 embert középről, stb, sokszor át lett ez rágva már. A labdabiztonság, körbepasszolás nem mindig elég. Ma hiányzott egy ilyen ember a pálya közepéről, utólag azt mondom, az uccsó 25 percben mehetett volna egy Arda-Ney pozíciócsere...
a meccs végén amúgy Neymar szinte Iniesta poziciójában játszott, Alba ment a szélre Ney helyére és akkor Ney meg is csinálta az 1-1 eket csak utána szinte mindig elrontotta, túlcselezte magát..meg akkor már nagyon betörömült a Betis, de voltak jó megindulásai, amúgy.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.29. 14:53:41

Pont az ilyen derbiken lenne szükség egy Iniesta típusú kp-s-ra. Aki meg tud indulni, le-levesz 1-1 embert középről, stb, sokszor át lett ez rágva már. A labdabiztonság, körbepasszolás nem mindig elég. Ma hiányzott egy ilyen ember a pálya közepéről, utólag azt mondom, az uccsó 25 percben mehetett volna egy Arda-Ney pozíciócsere...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.29. 14:40:42

Én tényleg sosem bírózom, mert nem érdekel. Nem az baj, h tévednek, hanem, h semmi következménye nincs ennek és gyakorlatilag bármit megtehetnek. Nincs következetesség sem a munkájukban. Mindez azzal tetézve, h az életben el voltak/vannak nyomva és a pályán kompenzálják ezt (legalábbis itthon ez a tapasztalatom). Alapvető lenne, h a játékosokkal találja meg a közös hangot, de ahogy el elnézem a meccseket, ez eleve nincs meg.
Avatar
Zsazsa Jr
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.02.28. 11:01:47

2017.01.29. 14:39:35

Teljesen értelmetlen azt hajtogatni, hogy a játék alapján mit érdemeltünk, hiszen tudomásom szerint a focit gól(ok)ra játsszák és az nyeri a meccset, aki az ellenfélnél legalább eggyel többet rúg! Ma mi is egyel többet rúgtunk, tehát mi nyer...jah nem, mivel a játékvezető az első teljesen szabályos gólunkat nem adta meg, tehát a mai pontvesztésér nem a játékosok vagy az edző, hanem kizárólag a játékvezetői gárda a felelős és pont!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsazsa Jr 2017.01.29. 14:41:06-kor.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.29. 14:35:17

Csalás ide, tévedés oda, ez a meccs nem ezen kellett volna, hogy múljon. Itt egy feladat van: Meg kell találni a letámadás ellenszerét, mert az már nem új, hogy minden csapat ezt játssza ellenünk, és a szenvedésünk az ilyen derbiken addig tartanak, amíg valahogy vezetést nem szerzünk, vagy amíg el nem fárad az ellen. A labdakihozatal megölése nem lehet egyenlő a teljes focink megfojtásával, kell valami megoldás erre.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.01.29. 14:34:56

teszler írta:https://www.youtube.com/watch?v=O5UPAa4BQfs

Tényleg bent volt!! :evil: :evil: :evil:

A tököm ki van már ezekkel a lefizetett bírokkal.. kössz Perez!! :?: :?: :roll:
Köszi hogy hozzászólásoddal emelted a rendezvény fényét!

Amúgy nem hiszem el hogy senkinek nem jutott még eszébe hogy ezellen szót emeljenek.

Tényleg csak annyi kéne:

-Perez?Itt Barto.Azért hívtalak mert ugy hiszem itt az ideje beszélni arról hogy nektek is fontos pontok mennek el a játékvezetésen nekünk is.Azt gondoltam nekünk kettőnknek az Atama A Sevilla és a Villarreal vezetőségének össze kéne ülünk egy sajtól távol eső helyen és átgondolni valami közös elképzelést arra vonatkozóan hogyan tudnánk a Szövetségnél kezdeményezni azt hogy a bíróküldés értelmesebb mederbe kerüljön.

Csak az a baj, hogy ez senkinek nem fog eszébe jutni és egy klub büszkesége se fogja megengedi a nyitást a többiek felé.
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.01.29. 14:31:24

visca el barca írta:
jah,azt egyik egy gyors labda volt, ami kb 3 centivel a gólvonal mögött volt, a másik a meg egy lassú, ami kb egy méterrel. ilyet véletlenül elnézni nem lehet. az, hogy fúj egy kamu tizit, beint egy 5 centis lest, az egy dolog, de egy ilyen látványos gólt meg nem adni egyértelmű csalás.
Lényegtelen, nem ez az egyetlen egy ítélet volt a szezonban, ami nekünk kedvezett. Mondhatod, hogy csalás, ha neked így könnyebb elviselni. Dolgozd fel. Ez van.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2017.01.29. 14:28:50

üdv. hát a mai teljesítményünk nagy 0 volt. Rakiticet nem tudom felfogni h mi a fenének kell szűrőnek berakni amikor képtelen rendesen szűrni, ott van egy benga állat fizikálisan erős és magas viszonylag jól szűrő Gomes, de LE mégis Ivant erőlteti, fel nem tudom fogni h miért. Digne is harmat gyenge volt, a védő munkája nem vészes, de h támadás építésbe hulladék az biztos és h ennyire képtelen használni a jobb lábát egy ilyen szinten elég szánalmas, minden védő tudja h úgyis a bal lábára teszi a labdát és meg se próbál a jobbal passzolni vagy arra cselezni, ezt még a leganalfabétább védő is képes lereagálni, ezért nem is értem h miért kellett eltékozolni Grimaldot, ő tökéletes Alba alternatíva lett volna. Turan és Denis is gyengék voltak, Denisnek rengeteg rossz passza volt ma. egyszóval a mai meccs a harmatgyenge középpályánk miatt ment el. a túloldalt meg megdicsérném Ceballos gyereket, nagyon jól tolta a kölyök (bár azért az egy-két színészi mutatványáért nyakon vertem volna :D ).
mvik
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.29. 14:25:25

Bilbao elleni visszavágón láthattuk a feltörekvő nemzedéket. :D Totál felesleges velük foglalkozni, ezek spanyolok. Dolce vita, siesta meg megymás. Nem fognak ilyenekkel törődni, érzelemből ítélnek, nem ésszel.

Egyébként megnéztem, ez nem is spanyol bíró volt. :mrgreen: Hanem Mexico-i, de amúgy ő is újonc, de ez en bloc hármas kérdés, mert ezt a partjelző láthatja inkább oldalról.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.29. 14:24:40

geridoss írta:Annyiban igaza van, hogy nem ellenünk vannak a bírók, hanem egyszerűen ennyire fogalmatlanok.
jah,azt egyik egy gyors labda volt, ami kb 3 centivel a gólvonal mögött volt, a másik a meg egy lassú, ami kb egy méterrel. ilyet véletlenül elnézni nem lehet. az, hogy fúj egy kamu tizit, beint egy 5 centis lest, az egy dolog, de egy ilyen látványos gólt meg nem adni egyértelmű csalás.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.01.29. 14:15:48

S.Agüero írta:
teszler írta:https://www.youtube.com/watch?v=O5UPAa4BQfs

Tényleg bent volt!! :evil: :evil: :evil:

A tököm ki van már ezekkel a lefizetett bírokkal.. kössz Perez!! :?: :?: :roll:
Túloldalt linkelgesd ezt inkább. :)
Annyiban igaza van, hogy nem ellenünk vannak a bírók, hanem egyszerűen ennyire fogalmatlanok.
Én nem hiszem el, hogy egész Spanyolországban, az alacsonyabb ligákban nincsenek tehetséges, feltörekvő, fiatal bírók, akiknek lehetőséget lehetne adni a legmagasabb osztályban.

Nem vagyok tisztában a bíró ranglétra végigjárásával, de gondolom nem 40 éves kortól lehet valaki elsőosztályú bíró.
Ami biztos, látásvizsgálat nem szükséges hozzá.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.29. 14:13:48

teszler írta:https://www.youtube.com/watch?v=O5UPAa4BQfs

Tényleg bent volt!! :evil: :evil: :evil:

A tököm ki van már ezekkel a lefizetett bírokkal.. kössz Perez!! :?: :?: :roll:
Intelligens vagy, még jó, hogy erre jöttél és növeled a színvonalat.

Senki sem állította, hogy csak a Barca ellen történnek ilyenek, vagy ha igen, akkor arra nem biztos, hogy érdemes reagálni. Kollektíven kéne növelni a színvonalat játékvezetés terén a technika bevezetésével.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.29. 14:12:08

teszler írta:https://www.youtube.com/watch?v=O5UPAa4BQfs

Tényleg bent volt!! :evil: :evil: :evil:

A tököm ki van már ezekkel a lefizetett bírokkal.. kössz Perez!! :?: :?: :roll:
Túloldalt linkelgesd ezt inkább. :)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.29. 14:09:02

Ha nem a Barcának szúrkolnék, akkor azt mondanám, hogy az egy pontot sem érdemeltük meg. Az első 10 percet és az utolsót kivéve semmit sem mutattunk. Akkora 0 volt a játékunk, hogy konkrétan fájt nézni. LE ha ennyit ért el a 30 perces előadásával az öltözőben, akkor tényleg menjen.
Nem értem a rotálási metodusát, nem látok benne koncepciót. Rakéta vkp-ba állítása hiba volt, nem is értem, hogy miért nem Masch kezdett azon a poszton. Alba sem dolgozta magát halálra a szezonban. Szóval ez így nagyon gáz volt, még akkor is, ha a gólunkat nem adták meg.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
teszler
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.10.04. 12:36:15

2017.01.29. 14:08:50

https://www.youtube.com/watch?v=O5UPAa4BQfs

Tényleg bent volt!! :evil: :evil: :evil:

A tököm ki van már ezekkel a lefizetett bírokkal.. kössz Perez!! :?: :?: :roll:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.01.29. 14:06:25

Csodálatos eredmény csodálatos játékkal és csodálatos játékvezetéssel...

Egyrészt egyszerűen hihetetlen volt amit csináltunk.Megint ez az összevissza ötlettelen játék pontatlanság, Rakitic félelmetesen rossz napot fogott ki, de ez nem elég erre a mester a füle botját se mozdítja. Komolyan mondom néha azt hiszem direkt csinálja...Ha Busquetsnek nem megy Busquets játsza végig a meccset ha Rakiticnek Rakitic.Komolyan nem lát?

A játékvezetőt meg... Autocenzúra 17x.

Viszont azt hozzá kell tenni, hogy az a legnagyobb gáz, az egészben, hogy képtelenek voltunk felpörögni a góljukig.Semmi előrejáték csak vergődés.Tökéletesen megérdemeltük volna azt hogy akár ku is kapjuk.Ilyen kiélezett helyzetben kéne megmutatni, hogy igen us bajnokaspiránsok vagyunk.De mi rendre bukunk döntő pillanatban.Azt kell mondjam így nem is érdemeljük meg a bajnokságot, a mocsadék bírótól független.

A Tico ellen mi lesz bakker...
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.01.29. 14:05:00

Rakitics volt ma a meccs leggyengébb láncszeme, nem is értem, hogy LE miért hagyta fent, borzalmas volt nézni. ezzel a focival egy magyar csapatba férne csak be.
Szánalmas és dühítő volt egyben nézni, hogy mit művel.

LE meg egyszerűen képtelen volt váltani. Nem értem, hogy miért hagyta fent végig.
A bajnokság tényleg nem lesz meg, ha ezt a formát hozzuk. De semmi sem.

Ezekkel a kapu előtti passzolgatásokkal meg egyszerűen kiidegelnek.

A meg nem adott gól meg... könnyen lehet, hogy ha azt a gólt megadja, akkor tényleg sikerül fordítani.

A labdakihozatal azért nem ment, mert Rakéta képtelen ezt a feladatot megoldani.

Középpályánk totál fogalmatlan volt, nem volt, aki összefogná a játékot. Nem volt egy irányító játékosunk.
Szerintem felállást kellett volna ma kivételesen váltani.
Elöl Neymar-Suarez
Arda Messi DS
Masch
Digne Matyi Piqué Vidal.

Szerintem ez lett volna ma a jó felállás.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.29. 14:04:51

Örülök, hogy neked ez tetszik nézzed sokat. 80 percig 2 támadásunk volt.
Mutasd már meg, hol írtam, hogy tetszett a mai produkciónk. Köszi.

És nézni is fogom, mert nem divatból szurkolok, ha meglepő is.
Válasz küldése