Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.10.23. 12:22:08

Tegnapi meccs:
a bíró kritikán alul teljesített: a gólunk lesgól volt, a tizi erősen gyanús, volt, hogy már ilyenért befújtak.
Iniesta sérülése sajnálatos. Itt az oldalon a cikk képénél tisztán látszik: hiába rúgta el a labdát, az a becsúszás szabálytalan volt, ráadásul a videón látszik, hogy bal lábbal még utána is kaszál.
Aztán Garay-t két sárgával simán le lehetett volna küldeni, volt valaki aki nyújtott lábbal szemből sípcsontot talált, ráadásul pont támasztó lábat. Hát nálam az ilyenek egyből pirosak. Ahogy Puhl is szokta mondani: az olyan szabálytalanságok, amik sérülést okozhatnak, egyből piros.
Akárki akármit, mond, ezt a meccset nem a bírónak köszönhetjük. Legalább annyit tévedett a kárunkra, mint előnyünkre. Ha az elején kiosztogatja a sárgákat, meg azt az egy-két pirit, amit kellett volna, más lett volna a meccs.
Nem értem, hogy a Valencia miért ment bele ilyen favágásba, ők nem voltak ilyenek.

Általában már többen leírták azt, amit én is gondolok a meccseinkről, játékosainkról.
Most már trend, hogy az első húsz percet megnyomják ellenünk, hátha bepréselnek egy gólt, aztán megy végig a bekkelés. Mi meg rendre tényleg az öltözőben maradunk. Egyébként ez már Pep idején is trend volt. De valahogy ez ellen nem tesz a csapat semmit. Persze, tudom, hogy még a Real is csak 20 percig bírja ezt szuflával, de sajnos mi nem koncentrálunk eléggé még ilyenkor.
Továbbra sem értem, hogy miért csak hébe-hóba próbálkozunk távoli lövésekkel.
Egy-két meccsen vesszük csak ezt elő, legutóbb több gól is lett belőle.
Sajnos Neymar sokszor feleslegesen erölteti a cselezést, és ahogy én látom, kezd ezen a téren cr-esedni: magyarán ahogy ő mindig a bicikli cselt csinálta, Ney is mindig ugyanazzal próbálkozik. Persze, tudom, hogy KELL cselezni, hiszen egy csellel egy vagy két embert is be lehet csapni, és máris emberelőny lehet elől, de ami most nem megy, ne eröltessük.
Biztos kihat a csapatra, hogy ennyi a sérült, ráadásul több játékos most kifejezetten szabálytalanságokba sérült bele. Az, hogy pl Turan az edzésen mit csinált, nem tudom.
Lehetséges, hogy a nyári válogatott meccsek már sok volt?
Valahogy az egész csapatot feszültnek érzem.
Akárhogy is, a folyamatosan sok sérült ellenére elég jól állunk. Persze engem is aggaszt, hogy a 4. helyen voltunk most két hétig, de még sok van hátra, és csak két-három pont volt a hátrányunk. Szerencsére azért a kiegészítő emberek nem teljesítenek rosszul, és biztos vagyok benne, hogy teljesen be fognak épülni a csapatba.
Akárhogy is nézzük, ez a generáció kezd lassan kiöregedni, kellenek az új klasszisok, akiket be kell szépen építeni a csapatba.

Az meg, hogy egy fél literes flakonnal valakit fejbe dobnak... hát primitív dolog eléggé. És naná, hogy fetreng tőle, mert még üresen is, ha pont úgy talál el, elég nagyot tud ütni. Messi meg szépen "ihódeputa"-zott a nézőkre. Itt egy ilyenért zártkapus meccs, meg pénzbüntetés jár, várom, hogy a spanyolok mit hoznak ki erre.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.10.23. 12:20:40

recrea írta:Vajon Alcácer miért nem esett össze a fejét fogva? Pedig őt eltalálták. Befejeztem a témát, én is "védem az saját gyermekem", de vaknak nem kell lenni.

Oda kéne nekünk is ...szni, ahogy Rivaldo írja, aztán csókolom. Ehelyett meg...
Egyet értek.Ennek a meccsnek nem kellett volna odáig fajulni, hogy egy 94.percben lőtt büntetőn múljon.Oda kellett volna vágni rögtön Ini sérülése után amikor pedig kapu elé kerültünk kegyetlenül be kellett volna verni.Nem jó a helyzet kihasználása a csapatnak.Az elején el kellett volna rendezni hárommal, nem pedig a végén hisztizni amikor Leo leölte őket végre.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.23. 12:15:58

ff:
Jobban illett a tegnapihoz a Stayin alive. :D

Szerintem szóra sem érdemes, papírból vannak. Megértem ha meccsen is van színészkedés, itt is megértem hogy védik magukat, de elfogadni nem tudom. Olyan bénán védik magukat páran, hogy egészen nevetséges.

Szerintem nagyon sokat jelent, hogy sok a sérültünk és ezért akadoznak a dolgok. Az alap csapat nagyjából egészséges, de most már onnan is kezdenek kidőlni arcok, csak a héten három kezdőt vesztettünk. Nehéz úgy állandóságot kialakítani, hogy folyamat lesérül valaki.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.10.23. 12:06:25

Vajon Alcácer miért nem esett össze a fejét fogva? Pedig őt eltalálták. Befejeztem a témát, én is "védem az saját gyermekem", de vaknak nem kell lenni.

Oda kéne nekünk is ...szni, ahogy Rivaldo írja, aztán csókolom. Ehelyett meg...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.23. 12:04:48

Csak ismételni tudom magam...álljunk oda, pakoljunk oda, lépjünk oda, ne engedjük felpörögni a jóval gyengébbeket...ne a színészkedésbe kössünk bele, kit érdekel? Az engem jobban idegesít, ha látom, hogy nem tesszük oda magunkat.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.10.23. 11:58:29

Alcantara írta: Szerintem mindegy melyik csapat csinálja vagy játékos, hányingert keltő, amikor felnőtt férfiak fetrengenek a palacktól, a szellőtől, a semmitől......
(Cantona másként oldotta volna meg! :mrgreen: )
:D
No igen...
Az ilyen Coldplay és társait hanyagolni kéne és jöhet a meccsek előtt egy kis felpörgető zene! Cantonát példaként felhozva pl. ezt: https://www.youtube.com/watch?v=SobQQWTmfbA" target="_blank :D
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.10.23. 11:52:31

https://www.facebook.com/rsrc.php/v3/y4 ... -deijE.gif" target="_blank
Csak azért,hogy a meccsen nem egyedi eset volt a nézőtéri dobálás
Plusz szerintem ott repkedtek kisebb tárgyak is
Azért meg talán ne mi legyünk már bűnösnek beállítva mert minket dobálnak meg egy gólörömnél
Ez olyan mint amikor a megerőszakolt nőt hibáztatják mert kíhívóan öltözködött.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.23. 11:51:37

Igazából az az idegesítő, hogy most már minden csapat tudja, hogy ha vért izzadva, habzó szájjal bekezd ellenünk, az elég ahhoz, hogy fonalat veszítsünk...és amíg nem kezdünk kellő határozottsággal, és agresszivitással, ez borítékolható is lesz. Unalmas látni azt is, hogy nem lebecsülve a képességeiket, de sztárt csinálunk folyamat közepes fickókból, aspasokból, meg hasonlókból...hogy aztán a rá következő héten helyükre is kerüljenek egy hozzájuk hasonló ellenfél által...csak mert azok nem puhapöcs módra nyomják az első 20 percet. Ezen kéne változtatni, mert ezen pontok mehetnek el a jövőben is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2016.10.23. 11:50:24

recrea írta: Erre a sztorira nincs magyarázat, nem értem, minek próbáljátok.

Nem érted, mert te sem fociztál soha, meg lett mondva! 8)

Szerintem mindegy melyik csapat csinálja vagy játékos, hányingert keltő, amikor felnőtt férfiak fetrengenek a palacktól, a szellőtől, a semmitől......
(Cantona másként oldotta volna meg! :mrgreen: )

Az egészben Messi reakciója volt a legjobb, emberi volt és értékelhető, ahogyan tüzelte a többieket, ünnepelte a gólt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.23. 11:44:57

Busquets csak egy dologban nem értek egyet a többséggel: most értékelik nagyjából jól és a régebbi (kihagyhatatlan) jelzők voltak tévedések.
Nem is értem, hogy lehet a világ egyik legjobb csapatának és a világ egyik legjobb válogatottjának a kulcsembere. :o

Nincs jó formában, de azért nem kell ám túltolni. :wink:

Itt pedig egy jó kis összefoglaló : http://www.fullmatchesandshows.com/2016 ... l-match-3/" target="_blank
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.10.23. 11:43:37

eimenis1212 írta:
palesz77 írta:Ma nem ment előre annyit, tény. Meg az is, hogy Ini kiesésével a középpályánk kreativitása Barca szinthez mérve a 0 felé konvergál - főleg Busi jelenlegi formájával -, alapból nincs is aki odategye neki ha befut, de szerintem nem is ez volt a feladata ma. De még így is a 85. percben mélységből Suárez fejére rajzolta - amivel eldőlhetett volna már akkor a meccs -, csak Lajos 10 m-ről, tök üresen úgyröntött, hogy föléfejeli. Stílusra pont azért jó SR, mert az erősségei Alvesére hajaznak. Dani se klasszikus értelembe vett jobbhátvédként játszotta le itt a Barcás éveit, sokkal több volt annál. +1 középpályás volt szinte szerepe alapján a labdakihozatalokban, és a támadásépítésekben. Lehet, hogy többet indult be lyukra, de anno amúgy is többet vezettünk támadást a joboldalon, ez manapság Neymar miatt inkább balra tolódott, főleg ha Messi bemegy középre, lévén ő is oda szereti betenni a löbbölt lasztijait. Viszont ennek ellenére baromi fontos, hogy egy kombinatív ember játsszon ott, főleg Messi miatt is, emrt sokszor egyedül vannak Rakiticcsel ketten, és úgy kell megoldani a labdakihozatalokat. Na mindegy, ragozni felesleges, de játékstílus alapján szerintem SR pont hogy tökéletes a Barcába jelenleg.
mindig jó ha logikus ellenérveket hall az ember, nem csak üres frázisokat :) Bilbao ellen igen: emlékszem h jól tolta. És lehet h ez esetben nem lesz igazam és SR tényleg nagyon be fog válni jobbhátvédben: úgy legyen. Ha megnézem a Bilbao meccset ami tényleg gyönyörű volt az a befelé húzásai voltak (erősíti h miért a pálya közepén van a helye). Na nekünk pont erre nincs szükségünk (a befelé húzásra - illetve csak ritkán szükséges, nem ez az általános). A barca stílusnál a szélsőknek a vonal mellett kell maradni h legyen terület (ne tömörüljön az ellenfél) és messi, neymar mehessen befelé, és ha mennek befelé akkor a szélsőknek meg menni kéne a befelé húzó csatárokat segíteni. A jobb oldalon ez a mélységből beinduló ember megszűnt (alig látok a korábbiakhoz képest védelem mögé belőtt labdát a jobb oldalnál). Egyébként mivel ilyen a barca stílus ezért alap a nagyon gyors szélső ember (no meg a legkontrázások ellen ez véd). Bár SR nem lassú, de gyorsnak semmikép nem nevezném. Lehet ezért is van a bögyömben (igazságtalanul). És igazad van: nem figyelem őt annyira tudatosan mint a csatárokat. A jövőben megteszem. Ami pedig Masch jobbhátvédségét illeti: tavaly nem volt Umtiti, így maradt SR jobbhátvédben. Amikor a city ellen megláttam h Mach a jobbhátvéd megörültem, tetszett a felállás (piq, umtit, masch, alba - ha jól emlékszem - bár masch-al is kuka a jobboldali támadás, de védekezésben a szememben sokkal előrébb vagyunk mint SR-rel, értsd: CR-rel szemben 20-szor nyugodtabb lennék ha masch van, mint SR ). Szval idén van két stabil védő középen ami miatt sztem masch a nagy meccseken ki lesz téve jobbra. Ez viszont sztem így lesz (a komoly ellenfelekre mondom) . City ennek az előszele volt. Meglátjuk.
Ha általában nézzük a teljesítményét, de akár a tegnapi után, nem hiszem, hogy őt annyira elő kellenw venni. Iszonyatosan fontos láncszem a labdakihozatalokban, ha letámad az ellenfél. Márpedig rájöttek, hogy az ellenfelek, hogy ez a legnagyobb fegyver ellenünk. a jobboldalon rendre labdákat vesztenén nélküle, de meg tudja oldani, hogy ki tudjuk hozni a bogyót. Egyérintős passzok, kényszerítők. Ezek nem feltűnőek, de hatalmas szerepük van.
Alves pedig a világ legjobb jh-ja volt fénykorában, hozzá nem lehet hasonlítani, de a mostani mezőnyből sem sok mindenkit. Viszont az uccsó két évben iszonyatosan hektikus lett, ráadásul nem volt az ellenfélnek sem túl bonyolult feleadat, hogy azon az oldalon mögénk kerüljön.
Digne pedig tegnap tényleg nem nyújtott túl jó teljesítményt, de tegyük hozzá, hogy most érkezett, nagyon fiatal és Albat kellett pótolnia. Azon kívül amit eddig lehozott az közel sem volt rossz, sőt inkább meglepően jó. Csere balbekknek tökéletes.

Amit Neymarról írtál viszont adom. Tegnap voltak hibái, sokszor pontatlan volt ez tény. De rengeteget melózott és sok helyzet tőle indult, ahogy írtad is számos kulcspasszt adott, amikben bőven benne volt, hogy assistok legyenek.

Én inkább Suarezzel nem voltam kibékülve. Persze lehet mondani, hogy kiharcolt egy büntetőt és lőtt egy gólt, úgyhogy ne szidjuk, de ilyen borzalmas helyzetkihasználás nem fér bele. Csak az első félidőben lőhetett volna eg triplát. Legalábbis egy-két gól elvárható lett volna a ziccerei alapján. És ez nagyon sokat számított. A Valencia semmit sem csinált az egész játékrészben, ha már az első félidőben kétgólos hátrányba kerülnek, nem hiszem, hogy fel tudtak volna állni.

Umtitivel olyan nagy gond nem volt. Igazán komoly hibái nem voltak, a tizenegy gyanús szitu volt amit leginkább rá lehet verni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2016.10.23. 11:50:24-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.23. 11:43:21

Normandia írta:Ezzel meg egyetértek, de valszeg nem lépi meg LE.
Mármint ezt hogy érted? Rengeteget jár hátra, most még többet fog valószínűleg. Lucho megmondta, hogy a pályán szabad kezet kap Leo, ő tudja hol kell lennie, max apróbb utasításokat kap - csak támadásban nyilván. A középpályára nem lehet egy az egyben visszarakni, mert fele annyit se védekezik még így se mint kéne, de szervezni még többet fog az tuti.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.10.23. 11:39:21

recrea írta:Láttam lemaradt, segítettem :D

Erre a sztorira nincs magyarázat, nem értem, minek próbáljátok.
Persze, hogy van. Vidal ült a lelátón és ő dobta a flakont.:-D
Előre le volt zsírozva.
recrea írta:
Rossz játékra van magyarázat, a lötyögésre meg a dekoncentrációra nincs, sztem ezek folyamat jelen vannak a meccseinken. Biztosan sok oka van, - mivel mától edzőbá vagyok - az egyik az, h nem tudja a középpálya helyzetbe hozni vagy helyzetet teremteni az elöl lévőknek. Hiányoznak a beindulások, háromszögek, mélységi passzok, egyérintők, az együtt mozgás. A sírás-rívás meg megy, ahelyett, h kivégeznénk 3 ziccerből egy tegnapi Valenciát.
Pont ezért sírunk.
recrea írta: Egyre inkább támogatom, h Messi jöjjön hátrébb, bár jó formában ő sincs, hiába üti a gólokat. De rajta kívül, Iniesta hiányában ötletem nincs, h ki lesz ezekre hivatott.
Ezzel meg egyetértek, de valszeg nem lépi meg LE.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.10.23. 11:35:42

az gondolom, közhely, hogy soha sem lesznek azonos vélemények a fociban...átnézve a vitát néhány gondolat:
- SR. ismert, én úgy kezdtem, hogy nem jobbhátvédnek való azután ...ok. jól teljesített néhány meccsen, bele nyugodtam: változik a posztja, változhat egy ember teljesítménye is , rá lehet idomítani egy egészséges fiatalt sok mindenre, de ettől még azt is látom, hogy az adottságai okán soha nem lesz, nem lehet ... mit is mondjak?! klasszis? igazán nagy? erre a posztra termett? (ha nem lenne világos: nem elég erős, nem elég a kezdősebessége, más szóval nem elég "robusztus" a klasszikus védő munkához.
-Neymar hogy világos legyen: ő egy világklasszis. a maga nemében már most is N.1, a világ öt legjobb támadójának egyike. azonkívül egy fiatal, délamerikai, időnként nagyképű, időnként pimasz, időnként meg rosszul játszik...
-Busquets csak egy dologban nem értek egyet a többséggel: most értékelik nagyjából jól és a régebbi (kihagyhatatlan) jelzők voltak tévedések.
az pedig, hogy képesek vagyunk valakit az egekbe emelni, majd a földbe döngölni GYAKORTA annak tudható be, hogy nem vesszük kellően figyelembe az ellenfelek valódi erejét.
Messi cselei sem azért nem jönnek be időnként mert lassú, dekoncentrált,...stb hanem azért mert akár egy!! olyan legény áll rá akinek a képességei kiválóak -arra, hogy semlegesítse időlegesen. de ugyanez áll bárkire, sokszor a párharcok talán jelentősebbek mint gondolnánk. egy adott teljesítmény esetében.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.10.23. 11:25:30

Láttam lemaradt, segítettem :D

Erre a sztorira nincs magyarázat, nem értem, minek próbáljátok.

Rossz játékra van magyarázat, a lötyögésre meg a dekoncentrációra nincs, sztem ezek folyamat jelen vannak a meccseinken. Biztosan sok oka van, - mivel mától edzőbá vagyok - az egyik az, h nem tudja a középpálya helyzetbe hozni vagy helyzetet teremteni az elöl lévőknek. Hiányoznak a beindulások, háromszögek, mélységi passzok, egyérintők, az együtt mozgás. A sírás-rívás meg megy, ahelyett, h kivégeznénk 3 ziccerből egy tegnapi Valenciát.

Egyre inkább támogatom, h Messi jöjjön hátrébb, bár jó formában ő sincs, hiába üti a gólokat. De rajta kívül, Iniesta hiányában ötletem nincs, h ki lesz ezekre hivatott.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.23. 11:11:48

Recrea, te kis troll, észrevettem én. :mrgreen:

https://www.facebook.com/VivaFCBarcelon ... 333507044/" target="_blank
Ezen a videón látszik tisztán, mi is történt, Busi nem is színészkedett. :cry:
Messi viszont óriási, ritkán látni őt ilyen állapotban. :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.10.23. 11:08:03

A flakonos témához meg annyit, hogy Neyt találta telibe, de az utána ment még máshová is. Mivel lefelé néztek nem tudhatták kit talált el, csak akkor, amikor Ney földre rogyott. Nyilván van benne szinészkedés is nem vitatom, de ezt bármelyik csapat kihasználta volna. Azt pedig, hogy a "másik oldal" mit szól hozzá ki nem ..... le?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.23. 11:03:03

hajnesz írta:Akármennyire is elitélem a flakonos történetet, a szinészkedéssel lepörgettük az órát.
Szóval logika az van benne.
Le volt az már pörögve, a 94. percben lőttük a tizit 2 perces hosszabbításnál.. :D
eimenis1212 írta:Kérlek gondolkodjatok: ott vagytok a valencia tábor előtt és becsattan egy fél literes flakon nagy erővel melléd (mi az első ösztönös mozdulato? a menekülés? a fejed védése? - azért ne felejtsük el h jöhet 2 mp-vel kásőbb akár egy petárda, vagy egy éles tárgy is)...
Ez tiszta sor, de Suárez miért feküdt el? Úgy kevésbé találhatják el? SR és Digne reakcióján ezt érzem, amit te is írtál, de nézd meg Lajost és Mascheranot.. Nem is érte őket a falkon, de eljátsszák, hogy nekik is fáj. Azért ez elég más már.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.10.23. 10:53:40

Nem játszottunk jól, de az eredmények meg jönnek.:-D Emlékszem olyan meccsekre, amikor jól játszottunk, de mindent kihagytunk és vesztesen jöttünk le a pályáról. Egy biztos valahogy nem tudunk összeállni, hogy minden klappoljon. Valahogy a csapatrészek közötti koherenciát nem érzem. Lehet, hogy ez ideiglenes és később megjön, vagy a sok új szerzemény még nem érzi a helyét a csapatba, nem tudom.

Alveshez.
Alves a támadások segítésében volt No.1, vissza már nem igen ért a kontrákkal, szídtuk is ezért rendesen. Rakéta érkezésével, aki besegített neki, ez a nyomás enyhült és különbséget jelentett a meccseken. Nem engedtem volna el LE helyében. Meg is látszik a meccseinken a hiánya, még akkor is, ha nyilván voltak kimondottan rossz meccsei. SR teszi, amit tud azon az oldalon becsülettel, de nem egy Alves.
Gomes szvsz nem játszott rosszul, de ő sem egy Ini, idő kell neki, hogy értse, érezze a játékot. A második gól meg inkább Umtitié volt mint Gomesé, igaz szerintem az egyetlen hibája. Ő rajta érzem igazán, hogy beilleszkedett a csapatba és nagy erősség már ennyi játék után is.
Busi az aki nagyon visszaesett, önmagához képest is, mert ugyan sohase volt egy szélvészgyors kp, de a paszsávokat nagyon érezte és a labdákat is jól játszotta meg. Tegnap rengeteg lasztit eladott és pontatlan volt, voltak jó meglátásai, de ez tőle kevés.
Sokan szídják Suarezt, de meggyőződésem, hogy ő nélküle a tegnapi meccset sem hoztuk volna. A mozgásai, beindulásai, megalkuvást nem tűrő hozzáállása a játékhoz példaértékü lehetne mások számára is. A helyzetkihasználása lehetne hatékonyabb is ezt nem vitatom.
Messi az tényleg Messi, de tegnap nem volt jó meccse a góljai ellenére sem. Nem jöttek be a cselek és úgy összességében láttam kevésnek, ha csak fele annyit vállat volna mint Ney a szervezésből és felannyira lenne agresszív, mint Suarez főleg a második félidőben, akkor előrébb lettünk volna abban biztos vagyok. Klasszisát mutatja, hogy így is két gólt lőtt.
Elnézést, ha hosszú voltam, nem szokásom, de ezek most kikívánkozott belőlem.
Szóval reményeim szerint lesz ez még jobb is.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.10.23. 10:47:36

francisco franco. írta: azért igérd meg ha véletlen csak 3.ok leszünk a végén ezzel a számodra nézhetetlen játékkal akkor (ismét) csapatot váltasz!
Ne biztos, hogy ezt pont neki kellett volna mondani. :D

Amúgy a játék élvezeti értéke tényleg hagy némi hiányérzetet, ezt kár tagadni.

Én személy szerint úgy gondolom hogy ameddig ilyen hullámzó a csapat ez megbocsátható ha ez kell a pontokhoz. Végülis LE első évében is tavaszra indult el a henger.Ha most is így lesz akkor bánja a kánya!
Kép
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2016.10.23. 10:46:09

Alvesre azt mondani h évekig az egyik legrosszabb játékosunk volt az a leggnagyobb vicc (vagy hozzáértés hiánya) kategória, és emellett Albat ekézni és SR-t emelni..... Sokan ha valamit túl közelről néznek (és nem történelemként) akkor nem látnak (pl. amikor sokan azt mondják messi nem minden idők egyik legjobbja, és nincs ott maradona és pelé nagyságában már most). Szval 20 év múlva döbbenni fogsz noname h mekkorát tévedtél....
Ami pedig a flakonokat illeti. Kérlek gondolkodjatok: ott vagytok a valencia tábor előtt és becsattan egy fél literes flakon nagy erővel melléd (mi az első ösztönös mozdulato? a menekülés? a fejed védése? - azért ne felejtsük el h jöhet 2 mp-vel kásőbb akár egy petárda, vagy egy éles tárgy is)... Az a baj h a modern technikával már minden ki van kockázva, és mindenbe bele van magyarázva valami, de továbbgondolás vajmi kevés van.... Ez egyébként pont olyan mint az amikor a csatár egy ütközés előtt (két térd csattanásának elkerülésére) felkapják a lábukat h egy totális csattanást (sérülést) elkerüljenek.. Majd az adott pillanatban a védő is felkapja, így a csatár olyan mintha műesne (Aki nem érti miről beszélek az tuti nem focizott). És ezután jönnek a kommentek h mekkora szmét az emberünk... pedig aki lát tudja h nem. Mindegy arra akarok kilyukadni h tök sok minden túl van magyarázva, és a játékosok mindenért pellengérre vannak állítva (mert a kamerák mindent látnak) sokszor igaztalanul. Egyébként meg bizonyos szintig kell a színészkedés sajnos, ezt is meg kell érteni, de ezt nem fejtem ki (most nem pont erről a szituról beszélek)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eimenis1212 2016.10.23. 10:50:11-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.10.23. 10:37:58

recrea írta:Semmi.
öreg, nyugi. kipattan a sérved oszt' leshecc' :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.10.23. 10:36:12

Akármennyire is elitélem a flakonos történetet, a szinészkedéssel lepörgettük az órát.
Szóval logika az van benne.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.10.23. 10:33:31

S.Agüero írta:
Rivaldo11 írta:A flakonos történethez annyit, hogy ha jól emlékszem, amikor Busi győztes gólt rúgott,-talán 2014 decemberében- a gólörömnél akkor is repült egy flakon, az épp Messit találta fejen...úgyhogy én abszolút megértem, hogy még rá is játszanak a többiek...
De ez miért jó nekünk, hogy rájátszanak? Ismétlésből látva tényleg nevetséges volt, főleg BUSI :mrgreen:, Masch, Ney és Suárez reakciója. Ez már nekik így ösztönből jön, vagy nem is tudom. Ezért sem lesznek ők sosem a kedvenceim, bár szerintem ők ettől nyugodtan fognak aludni. :mrgreen:

Túloldalt meg nagyon nevetnek, de az a vicces, hogy ott Ramos, Pepe és CR is így viselkedett volna sajnos... :roll:
Jaja, ez egy remek kérdés, én sem értem benne a logikát.

De nem viselkedtek így, szóval igazából mi vagyunk a viccesek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.23. 10:26:30

Rivaldo11 írta:A flakonos történethez annyit, hogy ha jól emlékszem, amikor Busi győztes gólt rúgott,-talán 2014 decemberében- a gólörömnél akkor is repült egy flakon, az épp Messit találta fejen...úgyhogy én abszolút megértem, hogy még rá is játszanak a többiek...
De ez miért jó nekünk, hogy rájátszanak? Ismétlésből látva tényleg nevetséges volt, főleg Masch, Ney és Suárez reakciója. Ez már nekik így ösztönből jön, vagy nem is tudom. Ezért sem lesznek ők sosem a kedvenceim, bár szerintem ők ettől nyugodtan fognak aludni. :mrgreen:

Túloldalt meg nagyon nevetnek, de az a vicces, hogy ott Ramos, Pepe és CR is így viselkedett volna sajnos... :roll:
Válasz küldése