Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.10.06. 00:57:53

Az első félidőben hiányoltam a lendületet és az intenzitást, kicsit lagymatag volt az egész játék. Neymar sem érezte még ekkor igazán a posztját, Sánchez viszont remekül játszott, szép egyéni akciók, betörések és cselek, a gólja pedig valami fantasztikus volt. A második félidőben, amíg még volt tétje a meccsnek már magasabb fokozatra kapcsolt a csapat, Neymar is megtalálta a helyét a pályán. A bíró valami eszméletlen gyenge volt, nem tudom mit kellene csinálni a csapatnak ahhoz, hogy megkapja a büntetőket. Úgy látszik nem jön be az sem ha rájátszik a támadó, de az sem ha megpróbál tovább menni, mint mondjuk Messi. Most hogy simán nyertünk enélkül is,kevésbé zavaró ez de legközelebb pontokat is bukhatunk emiatt.. :?
Védekezésünk rendben volt, ami viszont zavaró, hogy már megint kaptunk egy szöglet gólt, abból hogy az egyik játékosunk elrontotta az emberfogást (Adriano). Már a harmadik ilyen gólunkat kaptuk a szezonban. Alapból hátrányban vagyunk a szögleteknél, így viszont még pluszban megadjuk azt a lehetőséget is hogy az ellenfél elszakadjon az őrzőjétől.
Bartra megint nagyot játszott, 12 labdát szerzett ma, szép lassan bejelentkezik azért az alapkezdő helyért is. Most megveregetem a vállam, mert még Tito első évének az alapozásakor írtam, hogy van benne lehetőség.. :mrgreen:
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.10.06. 00:46:40

Nekem is tetszett a meccs. Tata megtalálta Alexis posztját, szerintem ennek köszönhető a remek formája. Remekül váltogatták egymást Neymarral. Úgy érzem, hogy az ALexis-Neymar-Messi trió lesz olyan jó, mint anno volt az Eto-Henry-Messi hármas.

Tello is jól játszott, de a végére elfáradt, szerintem ezért is jött le. Xavi meglepően sok labdát adott el. Ininek voltak jó megmozdulásai, kezd visszatérni.
Bartra is remekelt, és a lövése is szép volt. Song nem hozott semmi extrát, tökéletesen megoldotta a feladatát. De hát nem is kellett semmi extrát felmutatnia.

Sajnos Fabregas megint szürke volt. Volt egy nagyon elbénázott ziccere, amúgy semmi. Pedig nagyon jól indult neki az év, de megint leült. Egyszerűen eltűnik a mezőnyben. Nem tudom miért van ez: nem találja a helyét? Azt hiszem az ő visszahozásával hibázott a vezetőség.
Thiagonak kellett volna több lehetőséget adni, és nem elküldeni.
Hogy Fabregas-szal mi a baj, nem tudom. Nem a posztján játszik? Három edző keze alatt szerepel már nálunk, és még egyik sem tudott vele mit kezdeni. Egy-egy meccsen jól játszik, de aztán hónapokra eltűnik, és csak bénázik. Nekem az az érzésem, hogy nem ide való. NEm tudja azt játszani itt, ami fekszik neki. De bármilyen posztra is került eddig, nem hozta a szintet.
Lehet, hogy még a stílus sem jó neki. Nem tudom. A kapu előtt bizonytalan, rossz döntéseket hoz, ziccerben rendszerint inkább passzol, nem lő, sok labdát el is ad (szerintem már a frusztráltság miatt).
Én inkább tőle szabadultam volna meg.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.06. 00:33:40

ilyenkor csak egy dolgot bánok, hogy az, mikor mi bírói ellenszélben is nyerünk, könnyen elfelejtődik, hogy ellenünk is ugyanúgy tévednek, mint a javunkra...mint ez már annyiszor megtörtént.

máskülönben elégedett vagyok, az első félidőben nem volt velünk a szerencse (tello,neymar zinyó, vagy fabre lövőhelyzetben való elcsúszása) viszont a másodikban rá tudtunk kapcsolni, és simán lehoztuk.

bartra (bár sok dolga nem volt) ma is meggyőző volt, song csak hozta a poszt alapkövetelményeit, a neymar-alexis duó előtt pedig le a kalappal. =D>
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.10.06. 00:03:14

Nem hittem volna, hogy ilyen jó meccs lesz. Amíg az ellenfél bírta erővel, egyenrangú partner volt, mentek mint a rakéta. A Barca már akkor is nagyon jó volt, aztán fokozatosan felőrölték őket. Pontos és gyors összjáték, ötletes kombinációk megállás nélkül. Tényleg először éreztem, hogy mindegy hogy ki játszik, tudják mit kell csinálni, érzik egymást, folyik a labda. Neymar igazi vezér, nem kell Messi pótlását másra bízni. Mindenki szuper volt, remélem még innen is lehet tovább javulni.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.05. 21:55:16

barca99 írta:Mondjuk ez a Barcában nem igazán kérdés, hogy cserélgetik-e a posztokat, mert igen. :) De alapesetben az a legvalószínűbb, amit csababarca írt. Hatalmas izgalmakat nem váltott ki belőlem ez a meccs, de így, hogy Neymar belép középre, nagyon kíváncsi vagyok mit alkot. Nem lepne meg egy dupla.
Azért írtam, hogy gyakran. :) No mindegy, akármi is lesz a pontos felállás, kíváncsi leszek a csapatra, a gyönyörű Real-győzelem után nekünk is illene megszerezni a három pontot.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.10.05. 21:52:46

Gareth Tello írta:Tello nem egyszer játszott a jobboson is, szóval simán el tudom képzelni, hogy Tello-Alexis-Neymar lesz. Persze az lenne a legjobb, ha gyakran cserélgetnék a posztokat ott elöl, ezzel is megzavarva a védelmet. 8)
Mondjuk ez a Barcában nem igazán kérdés, hogy cserélgetik-e a posztokat, mert igen. :) De alapesetben az a legvalószínűbb, amit csababarca írt. Hatalmas izgalmakat nem váltott ki belőlem ez a meccs, de így, hogy Neymar belép középre, nagyon kíváncsi vagyok mit alkot. Nem lepne meg egy dupla.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.05. 21:43:24

csababarca írta:Alexis mindig jobbszélső, Neymar-Tello mindig balszélső, legalábbis az esetek 95%ban.
Szóval jobboson egyik sem fog játszani,az marad Sánchezé, Tellot meg nem hinném hogy középre tolná, szóval 100%,hogy alapfelállásban Neymar a center.
Tello nem egyszer játszott a jobboson is, szóval simán el tudom képzelni, hogy Tello-Alexis-Neymar lesz. Persze az lenne a legjobb, ha gyakran cserélgetnék a posztokat ott elöl, ezzel is megzavarva a védelmet. 8)

De lehet, hogy Tata meglepi a Valladolidot, és Tello lesz középcsatár. :lol:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.10.05. 21:40:59

Gareth Tello írta: Az egyetlen kérdés az, hogy Neymar vagy Sánchez fog-e középen szerepelni.

Alexis mindig jobbszélső, Neymar-Tello mindig balszélső, legalábbis az esetek 95%ban.
Szóval jobboson egyik sem fog játszani,az marad Sánchezé, Tellot meg nem hinném hogy középre tolná, szóval 100%,hogy alapfelállásban Neymar a center.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.05. 21:37:05

bence-barca írta:Barça's starting XI: Valdés, Alves, Piqué, Bartra, Adriano, Song, Xavi, Fàbregas, Tello, Neymar and Alexis. #FCBLive
Tetszik a kezdő, én is örülök, hogy játszik Song és Tello. Az egyetlen kérdés az, hogy Neymar vagy Sánchez fog-e középen szerepelni.

Neymartól most is sokat várok, jó lenne, ha végre betalálna, de ha nem, az sem tragédia, a lényeg ezúttal is a három pont, folytatni kell ezt a remek sorozatot.

Visca el Barça!

(Off: jó az új avád. :D )
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.10.05. 21:34:10

Bob_Marley írta:Nagyon hosszú a szezon, ráadásul borzasztó sűrű, minden alkalmat meg kell ragadni, hogy lehessen szusszanni. Biztos lesznek személyi változások, a hétközi meccs elég kemény volt. Ma egy Almeria elleni hasonló játékot várok, gyors vezetés, esetleg duplázás, majd szépen lepörgetjük az órát. A győzelem a legfontosabb, s a Valladolid ideális ellenfél, úgyhogy hajrá előre a nyolcadikért.

Bob,melyik meccs az nálad, ahol nem ezt írod le, hogy pörgessük le az órát?
Nem gúnyból,tök komolyan kérdezem!

Örülök a kezdőnek, Bartra is kezd, Neymar középen varázsolhat, jó lesz ez.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.10.05. 21:22:49

Megy tovább a rotáció. Nagyon helyes! Tello kezdésének is örülök, de remélem végre mutat is valamit. Egy ilyen játékos(gyors, relatíve technikás, erős és tűrhetően passzol) minden csapatba jól jön, de nagy szüksége lenne arra h növesszen egy agyat is...
A Fifa egy szégyen
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.05. 21:11:23

Barça's starting XI: Valdés, Alves, Piqué, Bartra, Adriano, Song, Xavi, Fàbregas, Tello, Neymar and Alexis. #FCBLive

Songnak örülök, mostanában nagyon kevés lehetőséget kapott. Tellora is kíváncsi vagyok.
Bármilyen rossz is leírni, de idén eddig láttam másfél meccsünket a bajnokságból.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.10.05. 15:28:19

Nagyon hosszú a szezon, ráadásul borzasztó sűrű, minden alkalmat meg kell ragadni, hogy lehessen szusszanni. Biztos lesznek személyi változások, a hétközi meccs elég kemény volt. Ma egy Almeria elleni hasonló játékot várok, gyors vezetés, esetleg duplázás, majd szépen lepörgetjük az órát. A győzelem a legfontosabb, s a Valladolid ideális ellenfél, úgyhogy hajrá előre a nyolcadikért.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2013.10.05. 14:07:38

simán hoznunk kell a mai meccset. Neymar előtt itt az alkalom hogy végre felvegye a góllövő cipőt.
A sorozat nem most fog megszakadni, ebben biztos vagyok, és abban is hogy Martino ma nem 1 kulcsjátékost pihentet majd(Xavi/Ini, Neymar/Alexis), illetve Tellot szeretném a kezdőben látni.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.05. 14:05:34

amíg a jó bajnoki széria tart, biztos nem lesz nagyrotálás így nem hinném h montoya, vagy sergi robi játszana. max pedrot hagyja ki tello kárára és ennyi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.10.05. 13:03:09

sima ügynek néz ki a mai nap, igazából csak a "nagyszámok törvénye" az ami nyomasztó kezd lenni, ugyanis minden sorozat megszakad egyszer. ebből persze ki jöhetünk úgy is hogy megszakad, ha begyüjtöttük a Ligát.... a legfájóbb az lenne ha a Madrid követné el . persze az sem mindegy hogy hármat veszítünk, vagy kettőt.... szó ami szó: ma könnyed otthoni játszadozást várok Neymar gólokkal.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.05. 12:32:42

Neymart ma simán be lehetne rakni Messi helyére. Jót tenne neki pár gól és jóval szabadabban játszhatna, mint mondjuk a Celtic ellen ugyanebben a szerepkörben. Pedro pihenni fog ez szinte biztos. Tello és Alexis a két szélen egy elég gyors támadósort jelentene.

Song és Montoya játékára is jó esély van. Nem kizárt, hogy utóbbi Adriano helyén is szerepet kaphat.

Jó lenne ma egy elsöprő, magabiztos győzelmet látni. Mondjuk egy olyan gálát szívesen megnéznék, mint a Levante ellen az 1. fordulóban. A győzelem ma a minimum elvárás részemről, de ki vagyok éhezve egy igazi gálára. :)
Persze a Valladolid nem hinném, hogy olyan mértékben asszisztálni fog ehhez, mint a Levante.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.09.30. 10:33:34

Annyit nyújtott a Barcelona, amennyi feltétlenül szükséges volt a három ponthoz. Számított az is, hogy Messit lecserélte az edző, én akkor éreztem egy kisebb visszaesést a csapat játékában, de ennek ellenére is kontrollálta a meccset a Barça. Merész volt, hogy néha Bartra feltűnt a csatár helyén, de érdekes volt Adriano feltűnése is elől, nem tudom milyen taktikát követtek ezzel, de bevált. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.09.29. 19:50:47

Szerintem sem volt ezzel gond, így kell lehozni egy meccset, s a három pontokat bezsebelni. Végig uraltuk a meccset, a védekezésibeli megingások inkább bosszantóak voltak, mintsem nem rúgtunk még gólt. Bement a második, lepörgettük a meccset, idegenben így kell szépen okosan erőt megtartva lehozni a meccseket.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.29. 15:11:38

jethrotull írta:Nézve a tegnap esti két meccset, a Real a tegnapi produkciójával szétszedte volna a Barca védelmét! Írom ezt Barcásként!
Ne legyen igazam!
Nem kell a tegnapi meccsből kiindulnod, elég a többiből. Akkor jól látható, hogy ez a Barcelona sokkal jobb csapat, mint a tegnapi. Messi hamar lekerült a pályáról, Neymar nem játszott... Ennyi történt, meg még annyi mellé, hogy a srácok nem igazán akartak megszakadni, de a lényeg, hogy hozták a 3 pontot. Egyelőre sztem nekünk nem kéne aggódnunk a Classico miatt. :wink:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.29. 14:40:10

Túl kellett esni ezen a meccsen is, egyértelmű volt, hogy nyűg volt az egész ezeknek a játékosoknak. Viszont a védekezés borzasztó, hihetetlen, hogy milyen könnyen zavarba lehetett hozni a játékosainkat, tényleg félek még mindig, hogy mi lesz, amikor majd nem egy Almeria jön szembe. (Ennek ellenére amit Bartrától látni, az az esetenkénti megingásokat leszámítva nagyon ígéretes)
Valamint Messi hiányzása alatt sürgősen el kéne felejteni Cesc erőltetését az ő helyén, egyrészt az egyetlen meccs ahol hasznát vettük Fabregasnak ezen a poszton, az a tavalyi Mallorca elleni volt, másrészt meg őt a jelenlegi formájában csak elpocsékoljuk ott. Neymar-Sanchez-Pedro, és kész.
Arról nem is beszélve, hogy újabban Messi is egyre többször indul a jobb oldalról újra (ld. a gólja), úgyhogy már őt sem erőltetik ezen a poszton.
jethrotull
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:43:17
Tartózkodási hely: Bonyhád

2013.09.29. 14:35:07

Nézve a tegnap esti két meccset, a Real a tegnapi produkciójával szétszedte volna a Barca védelmét! Írom ezt Barcásként! Ne legyen igazam, de ha hasonló produkcióval állunk elő a Madrid ellen, nagyon megütnek bennünket! Pique lassú, nehezen fordul, Alves fegyelmezetlen, Bartra tapasztalatlan, Adriano talán megfelel a jelenlegi forma szerint!
Feltűnő volt a tegnapi madridi meccsen, hogy az Atletico emberei nem adtak területet a Real támadóinak, esélyük alig volt! Ezt a mieink nem hiszem, hogy a jelenlegi forma alapján meg tudják csinálni!
Ne legyen igazam!
A Barca a Fradi!
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.09.29. 14:04:22

El sem tudom képzelni milyen sírás lesz itt, ha legközelebb x-elünk, neadjisten kikapunk... a kötelet meg a sámlit készítsétek már be a sör mellé.
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.29. 10:29:26

Gyerekek ez siralmas volt. Számítottam rá, hogy nem lesz jó meccs, de azt hittem, hogy az Almeria miatt. Ehelyett vmi elképesztően magunk alatt teljesítettünk. Nem is tudom kit lehetne a tegnapi meccsből kiemelni? Bartra nagyon lelkes volt, és Messike nagyon jól tette a zsugát, amíg a pályán volt. Xavi is jól osztogatott, de ennyi. A védelemnek sok dolga nem volt, gyakran csak hátul adogattuk a labdát. Iniesta megint maga alatt teljesített, Fabregas is gyenge volt, de legalább adott 1 gólpasszt megint (immár 6.). A Pedro-Alexis duó a szokásos 0 játékát hozta, Pedronak annyi pacsi jár, hogy szépen kényszerítőzött Messivel. De mindegy is, minden meccsen nem lehet 100%-on pörögni, a 3 pont meg Messi gólja után nem volt veszélyben. Csak azt sajnálom, hogy ezen a meccsen rengeteg gólt lőhettünk volna, mert annyira gyengék voltak a hazaik. Az viszont már most egyértelmű, hogy ez a csapat Messi és Neymar nélkül csak félkarú óriás.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.09.29. 00:58:28

egyébként most biztos nem venném ki adrianot a csapatból, hiába épül fel majd alba. egyrészt szimpatikusabb, és idén még jobban is játszik. csak bírjon ki öt meccset zsinórban sérülés nélkül [-o<
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Válasz küldése