Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.09.22. 10:21:21

Res írta:Andre Gomes miatt aggódtam, mert egy kicsit lassúnak tartom
ez nekem is feltűnt, ráadásul talán még busquetsnél is lassabb, nem csak testben, de fejben is. egyelőre lég körülményesnek tűnik. busi mindig tiszta, mindig megjátszható, minden labdakihozatalban benne benne van, ő viszont (remélem csak egyelőre) elég messze van ettől. az újak közül (pacot leszámítva), rajta érzem leginkább, hogy egyelőre nem igazán érzi a barca játékot.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2016.09.22. 08:19:31

Jómagam nem vagyok csalódott a tegnapi meccs miatt, szerintem igazságos eredmény született. Nem voltunk jobbak náluk és nem mondanám, hogy bárkit is hibáztatni kéne. Messi, Busquets és Suarez a szokásosnál gyengébb teljesítmény hoztak, de mint utólag kiderült az első kettőnek volt is rá oka. A többiek teljesen rendben voltak. Mascherano sem volt rossz, ha azt a szerencsétlen elcsúszását nem számolom. Alba és Rakitic is jót játszott.
Számomra továbbra is pozitív Sergi Roberto játéka hátul. Tegnap szinte vizslaként figyeltem és mondhatom, hogy minimális hibával hozta le a meccset.
Andre Gomes miatt aggódtam, mert egy kicsit lassúnak tartom, de teljesen korrektül teljesített. Nem bánnám, ha Busquetsnek adnának időt regenerálódni, hogy többet láthassam AG játékát...
Egyetértek LE-vel abban, hogy szintmérőnek tökéletesen megfelel ez a meccs. Jelenleg itt tartunk. Részemről megnyugodtam, hogy az előbbi két játékos ilyen komoly meccseken is tudja hozni azt a szintet ami ide kell.
Kivételesen láttam a Real meccséből is valamennyit. Már csak azért sem vagyok elégedetlen a tegnapi eredménnyel, mert ők viszont sokkal jobbak voltak és mégsem tudtak nyerni. :twisted:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.09.22. 07:26:02

Hogyne, túlozni minek? Fél éve a bajnokság utolsó harmadában 1ö pont hátrányból jött föl a Madrid. 5, 7, 3 vagy más különbség szeptember közepén sokat nem oszt.
Nem is tudtak utolérni, és igenis sok, minden különbség ami több 2-3 pontnál!
Főleg hogy mostanában 90 pont kell a bajnoki címhez és nem 80
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.22. 01:16:47

Rafinha 1 f meg mindig, ezt mar anno is megbeszeltuk.. :mrgreen: Amugy Rafinhanak igy utolagen is orultem volna, de szerintem Gomes nem volt rossz dontes, meglepoen jol hozta a Busi szerepkort, nem erzodott docogosebbnek vele a jatek - koszonheto ez Ininek es Rakiticnek foleg. En Pacot nem ertem egyedul, minek vettuk meg 30 millioert, ha nem az ilyem szitukra? :roll:

Amugy udv ismet a forumon. :)
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2016.09.22. 01:09:35

Tromort77 írta:
Geri777 írta:...
Abban egyetértek, hogy nem feltétlen nyúlt bele jól a meccsbe LE, de Rafinha a padon sem volt, kimaradt a keretből.
Akkor ezt a Raffinha kerdést jól benéztem 8)
Tromort77

2016.09.22. 01:02:43

Geri777 írta:...
Abban egyetértek, hogy nem feltétlen nyúlt bele jól a meccsbe LE, de Rafinha a padon sem volt, kimaradt a keretből.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.09.22. 01:01:04

Mit túloztam? Csak annyit írtam, hogy köszi a Villarrealnak hogy nem vagyunk 5 pont hátrányba. De amúgy ha már itt tartunk 5 pont rengeteg pláne 5 forduló után. Ha visszatér Casemiro megint jönni fognak a győzelmek, nem fogjuk őket olyan gyorsan beelőzni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2016.09.22. 00:52:21

Sziasztok!
Kb. 2 éve fórumóztam utoljára, sikerült is elfelejtenem minden bejelentkezési adatom, de ez a meccs teljesen megőrített, ezért újra regisztráltam... Tehát a lényeg: mindenben egyet kell értenem az előttem szólókkal, de még egy észrevételt hozzátennék: szerintem LE is rosszul cserélt. A csere kényszer volt, de nem ebben a formában! Úgy gondolom, hogy Gomes behozatala hiba volt, a csapattal összeszokottabb ember kellett volna a középpályára, hisz a cél nem az kellett volna legyen, hogy a vékonyka 1 gólos előnyt megtartsuk, hanem hogy lehetőleg lőjjünk még egyet. Ezért szerencsésebb lett volna - szerintem - Raffinha behozatala Busi helyett, Rakitic mehetett vona Busi helyére; ugyanezen megfontolásból Ardanak a bal támadó posztra kellett volna érkeznie (Ney középre, Suarez jobbra) vagy Alcacér is jöhetett volna (Lajos gyengélkedése miatt). Én is gyengébbnek láttam ma a támadók játékát, Messi és leginkább Suarez miatt (szigorúan a maguk szintjéhez mérve őket, hisz Messi még így is motorja volt a gyengécske támadásainknak), és leginkább ezt tekintem a mai siker elmaradásának, de úgy vélem, hogy LE is vastagon benne van a sikertelenségben a rosszul kivitelezett cserék miatt: az Atma sem volt ma a legjobb, még egy nem csúcs teljesítménnyel és a szerencsétlen sérülésekkel is verhető lett volna, ha jól cserélünk. Szerintem...
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2016.09.22. 00:43:16

Nero. írta:Köszönjük meg Patoéknak a mai döntetlent, mert majdnem elment egy ötössel a Madrid. :roll:
Hogyne, túlozni minek? Fél éve a bajnokság utolsó harmadában 1ö pont hátrányból jött föl a Madrid. 5, 7, 3 vagy más különbség szeptember közepén sokat nem oszt.

A tavalyi csapat megfejelve Robertóval játszott egész jól, nem volt semmi meglepő hogy mit akart Enrique és Simeone saját maguktól - sajnos előbbitől azért jó lett volna egy kissé más felfogás.

Az Atléti talán erősödött is a nyáron, formát tekintve nemigen volt különbség a meccsig, ott viszont kijött, hogy a Barça nem tudott fölényt kialakítani egyénileg. Hiányzott egy erőteljesebb jobb oldal, a bal viszont elég jól működött, mindkét balszélső jó volt.

Enrique és Messiék sem tudtak kitalálni valamit arra, hogy Suárez hasznosabb legyen, tényleg simán jöhetett volna Alcacer, vagy egy Munir. :)

Legalább nem erőltették mindenáron középen az akciókat, még átlövés is volt. A védelemben sem volt gond. Rendesen fel volt adva a lecke a támadóknak, s egyedül Neymarban volt igazi veszély. Egyébként mindenkinek volt önzőbb megoldása a megszokotthoz képest, Messi, Neymar, Rakitic is hozott ilyen döntést jó helyzetben. El kell fogadni, kell ahhoz szerencse és nagyobb pontosság, hogy ezt az Atléticót még a Nou Campban is le tudják győzni. A támadósor az egyetlen, ahol tényleg van minőségi fölény, ellenben Simeone taktikailag jobb.

Egyébként Lucho az új játékosokkal egyértelmű, a keretet mélyítette az eddigi stílushoz, de gondoltam, ha tavaly mert egy-két újat hozni az őszi derbin, most is fog. Nem így lett. Ami a legjobban hiányzik, hibádzik, az az ilyen Alavés, ATM elleni csapatok ellenszere. Erre még mindig változtatás nélkül, ugyanazzal a koncepcióval állunk fel. Addig valószínűleg így fog váltakozni a sorminta, 4-5 lehengerlő győzelem, egy kínkeserves, egy pedig bukás.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Tromort77

2016.09.22. 00:32:33

Waleba10 írta:az a vicc hogy grízman, gameiro, torres, correa... ennek a 4 embernek jó ha egész meccsen 4 labda érintése volt, abból 1 grízman lövés, 1 mákos torres kötény, meg ez a mákos correa gól, meg volt valahol 1 passzuk... és ennyi ba.dmeg, ennyi.... Masch meg elcsúszik, múltkor meg Matyi bombázza ki 2 méterről...... ah kész, de inkább most dobáljuk el amit el kell, aztán tavasszal, meg hozzunk mindent....
De mintha nekünk olyan sok helyzetünk lett volna. Domináltunk sokáig, fölényben voltunk, de minden ment csak helyzeteket nem tudtunk kidolgozni. Maga a gólunk is egy ránk nem annyira jellemző elemből jött össze. Számomra ez az aggasztó, hogy nem tudtunk komoly helyzeteket kialakítani. Illetve a második félidős Atma váltásra nem tudtunk reagálni. Fejben totál lemaradtunk. Az a kapott gól meg ezen a szinten nevetséges sajnos.

Pozitívumok vannak. Gomes kifejezetten jól szállt be és jól oldotta meg a feladatát. Vagy éppen Rakitic és Ini melója is hatalams volt. De sajnos ma több volt a negatívum. Pl azt megint nem értem, hogy ilyen meccsen miért nem lehet kitenni Messit a vonal mellé.

Kár a pontvesztésért, de ez benne van.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.09.22. 00:17:54

Köszönjük meg Patoéknak a mai döntetlent, mert majdnem elment egy ötössel a Madrid. :roll:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.09.22. 00:04:14

gólt kapni többnyire a védők hibájából lehet, ez nem újság, de két ilyen durva hiba egymás mellett...?! a büntetés bizony ki lett osztva. sajnos Messi nem bírt ezzel a védelemmel (amíg egészséges volt addig sem) Suareznél akkor van baj, ha nem rúg gólt márpedig ma ez történt, gyak. nem volt jó megmozdulása. Neymarnak is nehéz dolga volt természetesen, de még őt éreztem a leg hatékonyabbnak ma. Iniesta Rakitics mellett a legjobb volt, a két szélsőnknek nem igazán volt esélye ilyen védelemnek beadogatni. Masc és Pique tul. képpen jóvolt...majdnem :mrgreen:
kár, de a megmérettetés azt gondolom megtörtént, ha komolyan gondoljuk ennél több kell.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.22. 00:01:24

Messi tuti nem fog játszani, az látszott.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.21. 23:59:53

visca el barca írta:alcacert nem tudom minek vettük, suarez ma annyira gyenge volt, hogy hihetetlen.
Ezt en se ertem amugy, ha jol remlik kapuraloves nelkul zarta a meccset - a szabadon kivul -, en eddig azt hittem, az ilyenek miatt kellett egy jobb tamadot igazolni.. De ha teneg csak a Gijon szintu csapatok elleni rotalasra jott Paco, akkor azert felesleges volt 30 milliot adni.

Na mindegy, jo meccs volt, sajna nem nyertunk, az Atma nagyot ment. Az elso felidoben amugy olyan tamadasaik voltak neha, hogy el se hittem, hogy oket latom.. Ezen mar kar keseregni, abban bizom csak,hogy Busi es Messi is jatszhatnak mar a hetvegen is.
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2016.09.21. 23:59:40

Ezen a meccsen szerintem jóval többet pattant a labda oda, kifelé, elfelé. Láttunk már ilyet, lesz is ilyen. Tavasszal a döntő mérkőzéseken kell, hogy ez másképpen legyen.

Megérdemelt az X? Én nem érzem annak, szerintem 1 góllal ma jobbak voltunk: nem ment be, legközelebb jobb lesz... sok a változás, sok új játékos van...a jó munkához idő kell.

Az A.Madrid lelkeshentesen játszotta amit tud: lesz még lehetőség visszavágni... remélem ott gyorsabb, frissebb, koncentráltabb barcát látok, mert akkor egy talált gól részükről közel sem lesz elég.

D
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.09.21. 23:57:09

Tobias88 írta:Nem ment ma a játék, rendben.

De a foci jövőjével népszerűségével kapcsolatban sokkal fontosabb kérdés, hogy amíg az időhúzást nem szankcionálják komolyabban addig további sok sok unalmas meccsre készülhetünk fel. Mennyibe tartott volna a bírónak itt mondjuk 6 perc hosszabbítást benyomni? Mert annyit biztosan állt a játék az Atletico miatt.

Persze a színészkedést is büntették sárgával pár éve, most már arról is lemondtak...
sajnos most már még ápolni is lehet pályán.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.21. 23:57:02

Vannak érdekes megjegyzések a végén az élő topikban, édes istenem...

Egy - szokásos - figyelmetlenség miatt sikerült egy megnyert, továbbá kontrázható meccset leadni. Keresnivalójuk sem volt a gólig...huszonéve nézek Barca meccset, de h a meccsek nagyrészén (20 éve, 5 éve is, manapság is) megye kettes gólokat kaptunk/kapunk, azt képtelen vagyok elhinni.

Pique fejében még a győzelem is ott volt, az eredmény nem katasztrófa, számolni kell velük idén is. Még mindig nem értem, miért nem lehet a területet átadni, próbáljanak meg ők gólt rúgni, de nem, mi passzolgatjuk folyamat körbe a falat. Ég világon semmi értelme.

Játékban szerencsére nem vagyunk elmaradva egyik madridi csapattól sem, aggódni nagyon nem kell.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.09.21. 23:56:50

-2 pont...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.09.21. 23:56:31

Tobias88 írta:Mennyibe tartott volna a bírónak itt mondjuk 6 perc hosszabbítást benyomni?
olyat csak a realnak lehet. őket szokták addig játszatni minden meccsen még gólt nem lőnek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.09.21. 23:56:11

Mikor Messi leült,borítékolható volt,hogy vagy kihúzzuk 1-0al, vagy pontokat vesztünk.
Nélküle nem az igazi, pláne hogy Lajos 00 volt ma.
Kár érte,mert foghattunk volna a nagymadridon pontokat, de nem ment ma úgy, ahogy kellett volna.

Mondjuk az a kapott gól megint a bohózat kategória volt, Mascherano bennyhillezett egyet szépen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2016.09.21. 23:55:26

Jó lenne látni lassan valami koncepciót az Atlético legyőzésére, nem lenne jó idén is kiesni a BL-en miattuk.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.09.21. 23:54:23

az atma kimakkerolta ezt, elővették a butcher-módot. Messit Busit offolták, és ennyi. bíró többször félrenézett. a góljuknál hatalmas makkerjuk volt.

sokadik meccs, ahol az ellenfél egy támadás-egy gól. ez nagyon nem tetszik, ezen bukjuk a pontokat rendszeresen.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.09.21. 23:53:18

Nem ment ma a játék, rendben.

De a foci jövőjével népszerűségével kapcsolatban sokkal fontosabb kérdés, hogy amíg az időhúzást nem szankcionálják komolyabban addig további sok sok unalmas meccsre készülhetünk fel. Mennyibe tartott volna a bírónak itt mondjuk 6 perc hosszabbítást benyomni? Mert annyit biztosan állt a játék az Atletico miatt.

Persze a színészkedést is büntették sárgával pár éve, most már arról is lemondtak...
94:39 6 - 1
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.09.21. 23:51:43

második félidőt nagyon gyengén kezdtük, aztán a két kulcsember, de főleg messi kiválásával még gyengébbek lettünk, az X teljesen reális volt. alcacert nem tudom minek vettük, suarez ma annyira gyenge volt, hogy hihetetlen. szerencserea real is botlott igy azért annyira nem fáj az X
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.09.21. 23:50:23

Nagyon nehéz meccsen elvesztegetett két pont? Ezt azért nem hiszem, mert bombaerős a Tico és a második félidő elejét meg is nyomták. Busi kiesése sokat jelentett, sok megindulást megakadályozott. Messinek nem volt igazán jó meccse, de persze az ő sérülése sem hiányzott. Összességében szerintem jól játszottunk egy rendkívül jó Atletico ellen, akik szintén magas szintet hoztak. Kár hogy nem tudtuk behúzni, ilyen meccsen végig kell koncentrálni és egy félpercre nem figyeltünk, meg is ettünk egy gyors szabadrúgást. Viszont nem hiszem hogy búslakodni kéne egy Atletico ellen értékes az egy pont is.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése