Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2013.02.10. 11:46:17

Messidona10 írta:Nagyon tetszik a kezdő. Adriano, Song, Villa, Thiago nagyon jó, hogy játszhatnak. Lehet, hogy Sanchónál ma végre megtörik a jég? Nagyon szurkolok neki. Meg annak, hogy Tello be fog állni, és kap legalább egy fél órát, mert már nagyon hiányolom.
Szerintem nem lesz gond, sima meccs lesz. Jó ebédhez jó focit! Visca el Barca!

Tavaly duplázott ellenük, 2 nem csúnya góllal, lehet ott folytatja ma, ahol abbahagyta akkor .. :roll:
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.10. 11:43:27

Messidona10 írta:Szerintem nem lesz gond, sima meccs lesz.
Reméljük így lesz, de ne felejtsük el, hogy a legegyszerűbb szokott a legnehezebb lenni!
Kép
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.02.10. 11:32:18

Nagyon tetszik a kezdő. Adriano, Song, Villa, Thiago nagyon jó, hogy játszhatnak. Lehet, hogy Sanchónál ma végre megtörik a jég? Nagyon szurkolok neki. Meg annak, hogy Tello be fog állni, és kap legalább egy fél órát, mert már nagyon hiányolom.
Szerintem nem lesz gond, sima meccs lesz. Jó ebédhez jó focit! Visca el Barca!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.02.10. 11:26:49

salas9 írta:
Gareth Tello írta:Nem értem, miért kell ilyen szinten mellőzni Montoyát...
Nem tudom, bőven lehetett volna kezdő a jobboldalon, Adriano meg kiment volna balra. De az, hogy keretben sincs... :roll: Remélem Tello azért játszik majd egy keveset :wink:
Gareth Tello írta:szerk.: salas, megelőztél. :D
Hehehehehe :twisted: :D
igen, Alba is pihenhetne egy kicsit... kiváncsi vagyok így a középpályára!? sztem: kevesebb labdaszerzés, de kevesebb hiba, (Song) gyorsabb és kreatívabb passzjáték, több hibával(Thiago) és remélem sok csel és etetés (Iniesta). elől (sokadszor) láthatjuk majd a két gól ellen beoltottat Messi pedig ha nem bántják az első negyedórában talán hozza a szokásos 2-3 gólját.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.10. 11:25:06

Szvsz Albára és Puyolra is ráfért volna a pihi, de az elmúlt hetek fényében örüljünk, h ennyi rotáció van legalább... :?
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.10. 11:25:04

Getafe: Codina, Miguel Torres, Alexis, Lopo, Escudero, Borja, Míchel, Pedro León, Barrada, Gavilán, Colunga.
Cserék: Alberto, Fede Fernández, Lacen, Sarabia, Diego Castro, Paco Alcácer, Álvaro Vázquez.
(Marca)

Colunga már lőtt nekünk egyet anno a Zaragoza színeiben, ha jól emlékszem, szóval vigyázzunk rá.

Visca el Barça :!:
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.10. 11:15:34

Gareth Tello írta:Nem értem, miért kell ilyen szinten mellőzni Montoyát...
Nem tudom, bőven lehetett volna kezdő a jobboldalon, Adriano meg kiment volna balra. De az, hogy keretben sincs... :roll: Remélem Tello azért játszik majd egy keveset :wink:
Gareth Tello írta:szerk.: salas, megelőztél. :D
Hehehehehe :twisted: :D
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.10. 11:09:21

Valdés - Adriano, Piqué, Puyol, Jordi Alba - Thiago, Song, Iniesta - Alexis, Messi, Villa.
(fcbarcelona.cat)

Cserék: Pinto, Alves, Mascherano, Sergio, Pedro, Cesc, Tello.

szerk.: salas, megelőztél. :D

Nem értem, miért kell ilyen szinten mellőzni Montoyát...
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.10. 11:08:37

Hivatalos kezdő:
Valdés - Adriano, Piqué, Puyol, Jordi Alba - Song, Thiago, Iniesta - Villa, Alexis, Messi

Na, örülök, hogy Adriano, Villa, Song, Alexis és Thiago is bekerült :!:
Hajrá :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára salas9 2013.02.10. 11:09:44-kor.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.02.09. 08:49:38

ebben a fordulóban egyenlő ellenfeleket kap a Barca és a Madrid, ez is egy összevetési lehetőség, bár.... ők ugye csak a BL.-re hajtanak. az Atletico M. viszont egy 7.-et kell hogy kiüssön, nem hiszem hogy gondot fog jelenteni, úgyhogy nekünk is kötelező a 3 pont. a Getafe 4-et kapott a Madridtól úgy hogy volt benne potya és büntető is de az biztos, hogy a gyors kontrákra érzékenyek igazán ami sajna tőlünk nem sok várható. van viszont lendület a csapatban, tehát a védelmünk meg lesz forgatva ott dőlhet el a meccs mivel középen és elől nyilván erősebbek vagyunk. 3:1 körüli eredményt várok.
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2013.02.09. 08:45:57

Tobias88 írta:Madrid folyamatosan kéri hogy hozzák előre a Clasico-t. Meg mondjuk nem értem hogy miért olyan fontos nekik, de hogy a Barca nem kéri a Depor elleni meccs előrehozását, ami vasárnap lesz ugye és utána rögtön kedden a Milan elleni visszavágó, azt sem...
Nincs ilyen meccsbeosztás, hogy vasárnap - kedd. A depor elleni meccs időpontját még nem hirdette ki a szövetésg, ahogy egyetlen más meccsét sem abból a fordulóból. De abban biztos lehetsz, hogy szombaton játszunk, kérdés csak az, hogy hány órakor.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.02.08. 23:55:53

Tobias88 írta:Madrid folyamatosan kéri hogy hozzák előre a Clasico-t. Meg mondjuk nem értem hogy miért olyan fontos nekik, de hogy a Barca nem kéri a Depor elleni meccs előrehozását, ami vasárnap lesz ugye és utána rögtön kedden a Milan elleni visszavágó, azt sem...
Az első okot én értem,imádnak cigánykodni,mostmár minden héten indítanak valaki ellen egy pert (Marca,TVE3,Barca,stb.)az időpontokkal cseszekednek,2óra miatt verik az asztalt,előre keresik a kifogásokat arra,ha csúnya kiesés lesz már a 8ad döntőben az MU ellen.
Hányadék,amit a XX.század istenei művelnek,magukat járatják le és nevettetik ki hétről-hétre és rombolják a hírnevüket,engem nem érdekel különösebben,megmutatkozik hála az égnek ilyen tekintetben is a kontraszt a két csapat között...
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2013.02.08. 23:39:49

Madrid folyamatosan kéri hogy hozzák előre a Clasico-t. Meg mondjuk nem értem hogy miért olyan fontos nekik, de hogy a Barca nem kéri a Depor elleni meccs előrehozását, ami vasárnap lesz ugye és utána rögtön kedden a Milan elleni visszavágó, azt sem...
94:39 6 - 1
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.02.08. 20:14:55

BritishKnight írta:Remélem, vasárnap egy gálakezdőt fog kiküldeni Roura :D
Ugyanis, élőben fogom megnézni a meccset :)

Majd írok az élményekről, csatolok képeket is ;)

Visca el Barca!!!
Várjuk! :) Én is tervezek kimenni egy hazai meccsre, de valószínűleg csak következő szezonban.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.02.08. 20:01:20

BritishKnight írta:Remélem, vasárnap egy gálakezdőt fog kiküldeni Roura :D
Ugyanis, élőben fogom megnézni a meccset :)

Majd írok az élményekről, csatolok képeket is ;)

Visca el Barca!!!
Nagyon helyes!
Már rég találkoztam itt élménybeszámolóval meg képekkel.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.02.08. 19:56:33

corol írta:Mi lehet Tello látványos mellőzése mögött? Egy jó ideig állandó csere volt, aztán már sokszor nevezve sincs. Nem értem - a bal oldalon se Villa, se Tello, Ini meg valóban nem igazán a kapura veszélyes kategória.
Szerintem így vigyáznak hogy ne legyen elszállva magától és tartósan az Atlétic-kel játszik, mert ott is szükség van rá Sácristáinnak. Nevelési célzata lehet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.02.08. 19:30:39

Remélem, vasárnap egy gálakezdőt fog kiküldeni Roura :D
Ugyanis, élőben fogom megnézni a meccset :)

Majd írok az élményekről, csatolok képeket is ;)

Visca el Barca!!!
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.06. 15:13:37

corol írta:Mi lehet Tello látványos mellőzése mögött? Egy jó ideig állandó csere volt, aztán már sokszor nevezve sincs. Nem értem - a bal oldalon se Villa, se Tello, Ini meg valóban nem igazán a kapura veszélyes kategória.
Ez jó kérdés. Megmondom őszintén én azt sem értem, hogy Pedro miért lett alapember, miközben Villa még mindig koptatja a padot (már nem lehet a lábtörésére fogni...). Speciel én Pedroval nem vagyok kibékülve, bár Alexis sem lenne jelenleg jó megoldás a támadósor megerősítésére :P
Visca el BARCA!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.02.05. 15:00:27

Mi lehet Tello látványos mellőzése mögött? Egy jó ideig állandó csere volt, aztán már sokszor nevezve sincs. Nem értem - a bal oldalon se Villa, se Tello, Ini meg valóban nem igazán a kapura veszélyes kategória.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.02.05. 08:16:38

kristop írta:
recrea írta: 2. Miért erőltetjük egyszerre a pályán a Xavi-Ini-Fabre középpályát? Ráadásul sokszor úgy, h feltoljuk Fabregast az ellenfél védősoráig, ahelyett, h játszana Villa, Alexis vagy Tello. Oké, gólt nem igazán lőnek (btw. játéklehetőség nélkül nehéz), de ez szinte lényegtelen, mert mindegy ki van a pályán, úgyis Messi lövi a gólokat.
ezzel a hármassal voltunk atomjók az idényben, nem a többiekkel, gondolom ez egy elég erős érv lehet :D azért mert jött a szokásos hullámvölgy még nem kéne a jól bevált felálláson változtatni. iniesta vezeti a gólpassz listát, cesc végre azt mutatja amit tud, tito megtalálta a helyét. ezzel szemben villa mínusz egy ember, de legalább gólokat lő néha, alexis meg ugyan minden másban jó, de ő meg gólokban nulla. szóval szerintem ez a gála tizenegy, ennek alapnak kell lennie.

VISZONT, ezzel szemben szerintem a tito - roura páros most először hibázott igazán abban, hogy milyen kezdőt raktak ki. eddig minden őket igazolta, de most nagyon nehezen védhető az el clásicó után ugyanaz a csapat. a meccs utáni nyilatkozat is "lehet benne volt a lábukban a madrid elleni meccs". huha, nagyon meglepő tényleg. mert most végülis ez az iksz nekünk nem rossz, belefér. az se lett volna hatalmas probléma, ha nem iksz és akkor mínusz egy pont a mostanihoz képest. viszont, ha úgyse nagy probléma a pontvesztés, akkor miért nem pihenhetett a gála csapat és miért nem kaphatott bizonyítási lehetőséget a thiago, song, villa, alexis, adriano ötös, akiknek amúgy is kell a játékperc és jó lenne a nehéz meccsek előtt formába hozni (vagy formában tartani) őket? miért kellett kifacsarni az alapcsapatot egy olyan meccsen, ami ugyan rangadó, de a madridi pontvesztés és hatalmas előny tudatában nem létszükséglet?
ezzel különösen így utólag egyet lehet érteni.alkalmamvolt megnézni a meccset mégegyszer igen tanúlságos....ami feltűnő: Fabregas gyenge játéka! 1./ sok elpasszolt laszti, 2./ feltűnő gyávaság! amikor előtte a terület, nála a labda de nem vállalkozik, hanem le passzol egy ugyanojan, vagy rosszabb pozícióba!3./ az alibi futkározás. szinte soha nem képes szerelésre, megközelíti ugyan az ellenfelet,de nem ütközik! egy darabig követi aztán el somfordál...Pedro:nála ugyanezt nem is kell már felhozni annyira természetes, azzal a nyilvánvaló különbséggel - előnyére- hogy a védekező munkája dícséretes és többnyire hatékony, de most amikor pl. átjött a baloldalra volt három egymás utáni rossz döntése is! kettő rossz ütemű és irányu beadás, egy pedig amikor a tizi sarkánál tátongó üres terület előtte, de nem mozdul be, hanem a jól bevált hátra passz...Alba:még a meccs legjobbja ként is sajnos nyilvánvaló egy nagy hibája: bravúros (terület)védőmunka mellett amikor egy szélső lent van vele szemben a vonal mellett az ötös magasságában, 3-5m nél nem megy közelebb, hanem szinte felkínálja a beadás lehetőségét!! figyeljétek meg . ha lehet ezt mondani tipushiba! igazából azt nem tudom , hogy ezeket a hibákat vajon látja e az edzői stáb? vagy csak az én túlzott elvárásom lenne?
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.02.04. 16:11:18

recrea írta: 2. Miért erőltetjük egyszerre a pályán a Xavi-Ini-Fabre középpályát? Ráadásul sokszor úgy, h feltoljuk Fabregast az ellenfél védősoráig, ahelyett, h játszana Villa, Alexis vagy Tello. Oké, gólt nem igazán lőnek (btw. játéklehetőség nélkül nehéz), de ez szinte lényegtelen, mert mindegy ki van a pályán, úgyis Messi lövi a gólokat.
ezzel a hármassal voltunk atomjók az idényben, nem a többiekkel, gondolom ez egy elég erős érv lehet :D azért mert jött a szokásos hullámvölgy még nem kéne a jól bevált felálláson változtatni. iniesta vezeti a gólpassz listát, cesc végre azt mutatja amit tud, tito megtalálta a helyét. ezzel szemben villa mínusz egy ember, de legalább gólokat lő néha, alexis meg ugyan minden másban jó, de ő meg gólokban nulla. szóval szerintem ez a gála tizenegy, ennek alapnak kell lennie.

VISZONT, ezzel szemben szerintem a tito - roura páros most először hibázott igazán abban, hogy milyen kezdőt raktak ki. eddig minden őket igazolta, de most nagyon nehezen védhető az el clásicó után ugyanaz a csapat. a meccs utáni nyilatkozat is "lehet benne volt a lábukban a madrid elleni meccs". huha, nagyon meglepő tényleg. mert most végülis ez az iksz nekünk nem rossz, belefér. az se lett volna hatalmas probléma, ha nem iksz és akkor mínusz egy pont a mostanihoz képest. viszont, ha úgyse nagy probléma a pontvesztés, akkor miért nem pihenhetett a gála csapat és miért nem kaphatott bizonyítási lehetőséget a thiago, song, villa, alexis, adriano ötös, akiknek amúgy is kell a játékperc és jó lenne a nehéz meccsek előtt formába hozni (vagy formában tartani) őket? miért kellett kifacsarni az alapcsapatot egy olyan meccsen, ami ugyan rangadó, de a madridi pontvesztés és hatalmas előny tudatában nem létszükséglet?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.04. 16:02:56

recrea írta:Két dolgot nem értek mostanság:

1. Hova tűnt az ősszel oly hatékonyan, jól és kényelmesen működő rotáció? Mert meccsek óta a tegnapi kezdővel játszunk, kivétel ez alól a Puyol-Masch csere, ami mondjuk folyamatos és jó dolog.

2. Miért erőltetjük egyszerre a pályán a Xavi-Ini-Fabre középpályát? Ráadásul sokszor úgy, h feltoljuk Fabregast az ellenfél védősoráig, ahelyett, h játszana Villa, Alexis vagy Tello. Oké, gólt nem igazán lőnek (btw. játéklehetőség nélkül nehéz), de ez szinte lényegtelen, mert mindegy ki van a pályán, úgyis Messi lövi a gólokat.
1. jogos, de sztem egyrészt a sérülések hiányoznak hozzá, másrészt a kevés téttel bíró meccsek. pl. a védelem ősszel eléggé kényszerből rotálódott, meg akkor még nem egy Valencia volt két RM meccs között, hanem pl. a BL-ben, kupában azért lehetett pihentetni
2. sztem ez elég jól működik alapból, tegnap ez sem jött be nagyon, mert Fabregas nem tudott annyira játékba kapcsolódni. De ha Cesc nem középcsatárt játszik, akkor elképesztő dolgokra képes ez a középpálya.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.02.04. 15:41:11

Két dolgot nem értek mostanság:

1. Hova tűnt az ősszel oly hatékonyan, jól és kényelmesen működő rotáció? Mert meccsek óta a tegnapi kezdővel játszunk, kivétel ez alól a Puyol-Masch csere, ami mondjuk folyamatos és jó dolog.

2. Miért erőltetjük egyszerre a pályán a Xavi-Ini-Fabre középpályát? Ráadásul sokszor úgy, h feltoljuk Fabregast az ellenfél védősoráig, ahelyett, h játszana Villa, Alexis vagy Tello. Oké, gólt nem igazán lőnek (btw. játéklehetőség nélkül nehéz), de ez szinte lényegtelen, mert mindegy ki van a pályán, úgyis Messi lövi a gólokat.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.04. 09:22:22

salas9 írta:Tegnap este Mascheranot miért cserélték le?
Benne volt a játékában egy újabb sárga lap, szerintem egyszerűen csak ezért.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.04. 08:57:07

noname írta:Hiba volt ugyanazzal a kezdővel felállni!
Jogos! Bízok benne, hogy a vasárnapi Getafe elleni mérkőzésen Adriano, Thiago, Song és Villa is kezdeni fog. Legalább pihenhetne Alves, Sergio, Xavi(Cesc) és Pedro is.

A legjobb megoldás a középpályán az lenne ha Song és Thiago kezdene, és mellettük Cesc és Iniesta egy egy félidőt játszana. Elől Messi tabu, mellé pedig Villa és Alexis(Tello) mehetne.

Tegnap este Mascheranot miért cserélték le?
Kép
Válasz küldése