Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.04.01. 14:51:31

recrea írta:
Barcaman1993 írta:
mess2009 írta:C.R-lövő technikája bizony félelmetesen jó.
Ezt melyik meccsen láttad mostanában? Rendre fél centiről pofozza be a labdát, a tegnapi kivétel, de milyen. 40 méteres lövésénél a kapus elvetődött, erre melléütött a labdának. A 2. gólja megint... A gyereknek 2x pattanik a lábára, majd onnan a kapuba. És ezzel cseszik föl az agyamat. Talán minden meccsünket láttam idén és a Realnak is jó néhányat, de nem egyszer veszem észre, hogy ég és föld ahogy a csapatok ellenünk játszanak és ellenük. Ráadásul emellé még az is párosul, hogy ellenünk rendre életük meccsét játsszák a kapusok, míg ellenük gyakran a potya is közrejátszik. Csak a tegnapi példa. Iraizozt egyébként nagyon jó kapusnak tartom, de tegnap megint mi volt? Ismét kivédte a szemünket és csak 1 mezőnygólt tudtunk rúgni és ez nagyon gyakran így van. majd figyeld meg a Real elleni meccsüket pár hét múlva milyen csodásan fogja bevédeni CR középre menő szabadrúgását és a többit... A Bilbao játékát is szintén majd figyeljétek meg. Ilyen jól játszani, ahogy tegnap nyomtuk nagyon ritkán szokott előfordulni, erre a tartalékos Bilbao mennyire brutálisan jól védekezett. Ha esetleg az alapemberek kezdenek még melegebb lehetett volna pite. Ismét csak a Bilbao-Real meccsre tudok utalni. Majd nézd meg milyen simán meg fognak égni a Real ellen hazai pályán, a legjobb kezdőjükkel. Nem tudom, hogy nyerhetnénk meg a bajnokságot. A Real ellen mindig töketlenkednek (tisztelet 1-2 kivételnek), de nevetséges, hogy időnként a Real hulla gyöngén játszik és senki sem tudja megverni őket rajtunk kívül. Így nehéz megnyerni a bajnokságot..
Ettől még tényleg jó a lövőtechnikája, holott a tegnapi szvsz is potya volt. Hiába a real vezeti a bajnokságot, tőlünk sokkal jobban tartanak a csapatok.

Sok realos mondja, hogy be vannak tojva tőlünk az ellenfelek, ellenük meg bátrabban fociznak. De azt nem veszi észre a sok balga, ami tegnap kiválóan látszott a két csapat bajnokiján, hogy pontosan ez a szerencséjük.

Ellenünk beállnak a 16-osra 10-en, lehet feltörni őket, ellenük meg mernek támadni, aztán 3-szor elfut a real és megnyerték a meccset. Mert erre alkalmas és jó játékosaik vannak.
éppen arra próbáltam rá világítani, hogy téves az a felfogás, miszerint ellenünk mindenki felszívja magát a Real ellen meg..... ez egyszerűen nem igaz. a Real igenis nagyon hatékony stílusban támad, amire a csapatok zömének nincs ellenszere! mi a lényege: jól láthatóan szélvészgyors lerohanás, vagy gyilkosan pontos kiugratás, amre SOHA NEM EGY CSATÁR indul, hanem három és vagy eleve a legjobb pozicióban lévő kapja a kiugratást, vagy még futva!!! húznak egy-két követhetetlent és ETTŐL nehéz , vagy lehetetlen ezt ki védeni. és igen: erre alkalmas játékosaik vannak! a stílus és az emberanyag szerencsés (vagy jól kifundált!) találkozása.
ami pedig az ellenünk mutatott - látszólag - nagyobb ellenállást illeti, egy lassú és adott esetben körülményes stílussal még egy gyengébb csapat is mutatósan (netán eredményesen) küzdhet. ne felejtsétek el, hogy a híres Barca-stílus is csak egy bizonyos sebesség felett eredményes!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.04.01. 11:00:14

Engem is meglepett a csapat nyomása a Bilbao ellen, rég láttam ennyire harapni Messiéket. Piqué gyenge formájának vége, nagyon jól mozgott, szimpatikusan játszott számomra.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.04.01. 10:52:55

Szerintem tegnap nagyon jó meccset játszottunk a Bilbaoval. Végre folyamatosan letámadtunk, és pörögtünk. Nem volt egyetlen egy perc megállás sem, s így attól sem kellett tartani, hogy esetleg bealszunk. Az pedig külön nagy szó, hogy a 80.! percben tudott először kapura lőni a Bilbao...

Piqué végre vissza talált a helyes útra, és Mascherano továbbra is kirobbanó formában futballozik hátul. Rettegj Milan!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.01. 10:27:55

Barcaman1993 írta:
mess2009 írta:C.R-lövő technikája bizony félelmetesen jó.
Ezt melyik meccsen láttad mostanában? Rendre fél centiről pofozza be a labdát, a tegnapi kivétel, de milyen. 40 méteres lövésénél a kapus elvetődött, erre melléütött a labdának. A 2. gólja megint... A gyereknek 2x pattanik a lábára, majd onnan a kapuba. És ezzel cseszik föl az agyamat. Talán minden meccsünket láttam idén és a Realnak is jó néhányat, de nem egyszer veszem észre, hogy ég és föld ahogy a csapatok ellenünk játszanak és ellenük. Ráadásul emellé még az is párosul, hogy ellenünk rendre életük meccsét játsszák a kapusok, míg ellenük gyakran a potya is közrejátszik. Csak a tegnapi példa. Iraizozt egyébként nagyon jó kapusnak tartom, de tegnap megint mi volt? Ismét kivédte a szemünket és csak 1 mezőnygólt tudtunk rúgni és ez nagyon gyakran így van. majd figyeld meg a Real elleni meccsüket pár hét múlva milyen csodásan fogja bevédeni CR középre menő szabadrúgását és a többit... A Bilbao játékát is szintén majd figyeljétek meg. Ilyen jól játszani, ahogy tegnap nyomtuk nagyon ritkán szokott előfordulni, erre a tartalékos Bilbao mennyire brutálisan jól védekezett. Ha esetleg az alapemberek kezdenek még melegebb lehetett volna pite. Ismét csak a Bilbao-Real meccsre tudok utalni. Majd nézd meg milyen simán meg fognak égni a Real ellen hazai pályán, a legjobb kezdőjükkel. Nem tudom, hogy nyerhetnénk meg a bajnokságot. A Real ellen mindig töketlenkednek (tisztelet 1-2 kivételnek), de nevetséges, hogy időnként a Real hulla gyöngén játszik és senki sem tudja megverni őket rajtunk kívül. Így nehéz megnyerni a bajnokságot..
Ettől még tényleg jó a lövőtechnikája, holott a tegnapi szvsz is potya volt. Hiába a real vezeti a bajnokságot, tőlünk sokkal jobban tartanak a csapatok.

Sok realos mondja, hogy be vannak tojva tőlünk az ellenfelek, ellenük meg bátrabban fociznak. De azt nem veszi észre a sok balga, ami tegnap kiválóan látszott a két csapat bajnokiján, hogy pontosan ez a szerencséjük.

Ellenünk beállnak a 16-osra 10-en, lehet feltörni őket, ellenük meg mernek támadni, aztán 3-szor elfut a real és megnyerték a meccset. Mert erre alkalmas és jó játékosaik vannak.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.01. 10:26:01

Nem mellékesen megjegyezném Piqué játékát. Nálam egyértelműen MOM volt most. Hibátlan védekezés, a labdakihozatalok a tőle megszokott eleganciával ás még helyzetei is voltak. Gerard minden meccsre egy ilyet :!:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.01. 10:10:45

Pavel írta:Na ez vártam.
Könnyed győzelem.
Ugyanezt akarom látni a Milan ellen.
Szerintem ugyanezt is fogjuk. Épp írni akartam a meccs közben, hogy mindenki gondolja az ellenfelet piros-fekete mezbe, és nézhetjük a keddi meccset, szvsz fel fogja törni a hátukat a háló.

Első félidőben nagyon jól játszottunk, olyan szépen folyt a labda, utolsó passzokon múltak a helyzetek...nem igazán értettem a Várhidit a szünetben, mikor azt mondta, hogy 25 percig nem találta önmagát a csapat??? :shock:

Akármi lesz is a következő meccseken, meg kell verni a realt és becsülettel fejezzük be a bajnoki szezont. Kupát húzni kell, Bl-ben pedig döntőt tippelek, ott bármi lehet.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.01. 10:03:43

mess2009 írta:C.R-lövő technikája bizony félelmetesen jó.
Ezt melyik meccsen láttad mostanában? Rendre fél centiről pofozza be a labdát, a tegnapi kivétel, de milyen. 40 méteres lövésénél a kapus elvetődött, erre melléütött a labdának. A 2. gólja megint... A gyereknek 2x pattanik a lábára, majd onnan a kapuba. És ezzel cseszik föl az agyamat. Talán minden meccsünket láttam idén és a Realnak is jó néhányat, de nem egyszer veszem észre, hogy ég és föld ahogy a csapatok ellenünk játszanak és ellenük. Ráadásul emellé még az is párosul, hogy ellenünk rendre életük meccsét játsszák a kapusok, míg ellenük gyakran a potya is közrejátszik. Csak a tegnapi példa. Iraizozt egyébként nagyon jó kapusnak tartom, de tegnap megint mi volt? Ismét kivédte a szemünket és csak 1 mezőnygólt tudtunk rúgni és ez nagyon gyakran így van. majd figyeld meg a Real elleni meccsüket pár hét múlva milyen csodásan fogja bevédeni CR középre menő szabadrúgását és a többit... A Bilbao játékát is szintén majd figyeljétek meg. Ilyen jól játszani, ahogy tegnap nyomtuk nagyon ritkán szokott előfordulni, erre a tartalékos Bilbao mennyire brutálisan jól védekezett. Ha esetleg az alapemberek kezdenek még melegebb lehetett volna pite. Ismét csak a Bilbao-Real meccsre tudok utalni. Majd nézd meg milyen simán meg fognak égni a Real ellen hazai pályán, a legjobb kezdőjükkel. Nem tudom, hogy nyerhetnénk meg a bajnokságot. A Real ellen mindig töketlenkednek (tisztelet 1-2 kivételnek), de nevetséges, hogy időnként a Real hulla gyöngén játszik és senki sem tudja megverni őket rajtunk kívül. Így nehéz megnyerni a bajnokságot..
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.04.01. 08:50:26

most, hogy az ellenfeleiknek szurkolva megnézek néhány Madrid meccset, jól látható néhány "szomorú" tény: (nem feltétlenül újdonságokat mondok)C.R-lövő technikája bizony félelmetesen jó, a támadó hármasuk jelenleg a leg hatékonyabb a világon, az a villámgyors és egyben kreatív támadásvezetés amivel a góljaik zömét elérik, a csapatok zöménél kivédhetetlen és nem arról van szó, hogy lazsálnak, vagy netán nem akarnak ellenállást ki fejteni.
éppen ebből adódik, hogy jó néhányszor olyan a meccsük képe, mintha erős ellenfelük lenne, de 2-3 villámgyors lerohanással fordítani képesek, vagy felőrlik az ellenállást.
szóval azt gondolom, ha eredményesen akarunk velük szemben fellépni - márpedig ha valakinek akkor erre nekünk van esélyünk - nekünk is más dimenzióban, főleg nagyobb sebességen kell majd játszani, és gyökereiben elfojtani a gyilkos kontrákat.
amúgy őket is ki lehet ütni lélektanilag is mégpedig elsősorban gólokkal!!!amihez nemigen vannak hozzá szokva.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2012.04.01. 07:57:36

shutterisland írta:csak nekem tűnt fel, hogy ezen a meccsen a két khv-nk feltűnően sokat hozta fel a labdát ? főleg pique, de mascherano is kb. 5 percenként szaladt fel a lasztival az ellenfél térfelére, akár esetenként a közepéig is.
tetszett amúgy ez a húzás.
Az élő topicban írtam a szünteben, hogy szerintem a távoli lövések, meg a középhátvédek (főleg Piqué a fejjátéka miatt) felfutásai már a Milan elleni meccsre gyakorlások.Ez 2 nagyon feltűnő elem volt a meccsen.Ha ott nem jön gyorsan a gól, neadjisten kapnánk is, akkor muszáj lesz ezeket a fegyvereket is használnunk.Ha nem is jönnek be a távolabbi próbálkozások, a védőknek kijjebb kell majd jönniük, több lesz a terület.Tetszett hogy végre gyakoroljuk is ezeket a dolgokat, és nem egy döntő meccs utolsó 5 percében kezdünk el próbálkozni vele.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.01. 03:42:07

csak nekem tűnt fel, hogy ezen a meccsen a két khv-nk feltűnően sokat hozta fel a labdát ? főleg pique, de mascherano is kb. 5 percenként szaladt fel a lasztival az ellenfél térfelére, akár esetenként a közepéig is.
tetszett amúgy ez a húzás.

tellohoz meg annyit, hogy csereként a 70. perc körül, ráhozva a fáradt, feltoltabb védelmekre az egyik legnagyobb fegyver a világon.
kezdőként, szervezettebben védekező csapatok ellen viszont nem erőltetném, mert gyengusz.
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.01. 00:43:00

PPP írta:
G.Gabe írta: Ha Alves lövése beakadt volna
hát ha CR-ét egyesek "lepotyázzák", akkor alvesé is minimum az lett volna..
Nem mondtam, h potya volt. Elég érdekesen mozgott a labda a levegőben.
Nem hiszem, hogy sok kapus tudta volna hárítani.
Főleg, hogy nem is várta senki, hogy onnan ellövi. Szerintem CR sem hitte, hogy ilyen jó löket lesz belőle.

De a beképzeltsége nem ismer határokat.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
PPP
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.03.16. 15:27:09

2012.04.01. 00:19:26

G.Gabe írta: Ha Alves lövése beakadt volna
hát ha CR-ét egyesek "lepotyázzák", akkor alvesé is minimum az lett volna..
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2012.04.01. 00:15:28

hát elég lazán vették ezt a meccset de azért a szerencse sem állt mellénk ma. HÁLA ISTENNEK hogy ez is megvan. azért ez az osasuna elmegy ahova gondolom. egy meccses idényt produkál és azt is ellenünk :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: a keretéhez és a formájához képest alulteljesítva szalutált-mint az e_spanyolka-a margitka győzelméhez...na erröl ennyit.
a csapat megszerezte a pontokat és ez a főő!! remélem azért megelőzzük ezeket az alibi focistákat a végére!!!! :twisted: :twisted: :D
VISCA EL BARCA
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.01. 00:14:50

Pontosan!
Ugyanezt a Milan ellen. Rengeteg futás, és sok távoli lövés.
Ha Alves lövése beakadt volna, akkor CR mutogathatta volna virgácsait beképzelt módon.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.31. 23:59:52

Na ez vártam.
Könnyed győzelem.
Ugyanezt akarom látni a Milan ellen.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.03.31. 23:58:32

A kulcsszó a formaidőzítés. Mióta Guardiola itt van, mindig ez megy, annak ellenére, hogy nyilatkozta már az ellenkezőjét. Nem lehet egész szezonban maxon pörgetni a csapatot, mert akkor kiégnek a játékosok.

Az én értelmezésemben a mai meccsen kapcsolt 5-ös fokozatba Guardiola, és a Milannak már lendületből esünk neki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ziipp 2012.03.31. 23:59:59-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19545
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.03.31. 23:56:02

Megvan fontos győzelem, így maradt a 6pont!Mascherano valóban remek volt, de Pique is kezdi megtalálni a helyes utat!
Lőttünk messziről, volt 11esünk is mindenki boldog lehet :D

Én nagyon örülök, hogy a fiúk is átérzik hétről-hétre a bajnoki meccsek súlyát, s odateszik magukat rendre!Milan ellen van visszavágó, viszont a bajnokságban lazítani nem lehet, főleg hogy a RM is nyer folyamatosan!És a bajnokság prioritást élvez!Fontos 3 pont volt a mai is, jó játékkal, hét közben meg jön a Milan ha tudjuk hozni a játékunkat, s ami a legfontosabb higgadtak maradunk, továbbjutunk!
Ebből a meccsből nem hiszem, hogy ki lehet indulni, viszont jó alap lehet!Grat még egyszer a srácoknak, szép győzelem!
Kép
Kép
Kép
Kelemen Berti
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2009.06.16. 20:17:22
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

2012.03.31. 23:54:31

Grat mindkét csapatnak! Mi játszottunk, a Bilbao (most is) nagyot küzdött.
Jöhet a Milan elleni visszavágó. :twisted:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.31. 23:53:55

Pozitív, és teljesen váratlan meglepetés volt,hogy 75percig ilyen bődületes iramot toltunk mi is...nem semmi melót végeztek a csapatok.

Messitől még szerettem volna 1 gólt, de így se rossz.

Piqué a Milan után, most is nagyon jó formát mutatott, ideje volt "vissza"térnie.

Tetszett az egész meccs, Bilbao is partner volt az óriási iramban.

FORCA BARCAAA!!!

Következő fordulóban remélem Messi legalább kiegyenlíti CR 1 gólos előnyét.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.03.31. 23:10:10

A hangsúly a FELÉLEDT szavacskán van, de még inkább az az érthetetlen, hogy két BL meccs közt hajtunk a legjobban - jó, nem tudjuk kedden mi lesz.

Mióta van a győzelmi sorozatunk a bajnokságban, azért nem volt baj a motivációval. Egyedül a Milan elleni meccs idegesít, de nagyon.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.31. 22:58:18

lluisllach89 írta:1.: Rég volt ennyire PÖRGŐS első félidőnk.
2.: Az épp hogy feléledt ligában miért hajtunk jobban mint a Milan ellen
Amiért jobban hajtunk, mint az Espanyol, az Osasuna, a Villareal és a Getafe ellen...

Mindig el tudja rontani az örömömet, hogy ahányszor jól játszik a csapat, fel tudok idézni egy meccset az elmúlt két hétből, ahol játszhattunk volna ugyanilyen jól
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.03.31. 22:52:39

1.: Rég volt ennyire PÖRGŐS első félidőnk.
2.: Az épp hogy feléledt ligában miért hajtunk jobban mint a Milan ellen?

Az egy dolog hogy Tello ma rémgyenge, de amíg Alves itt lesz, addig mindig is jobb lesz a jobb oldalunk. Adriano eddig a legnagyobb meglepetés, jól tolja.

Thiago ma is tanár.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
CCJoco
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.08.25. 18:52:37

2012.03.31. 22:48:56

Iniesta fotósok előtt elrúgott vmit a gólörömnél, öreg fotós, meg nézett utána, meg magyarázott mérgesen, lehet vmi fontosabb cucc volt az, mint ahogy kinézett:D majd max kifizeti:D de csodálom, h a háló elbírta ezt a lövést, szép volt nagyon!:)
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.31. 22:13:14

Csak nekem tűnt fel, hogy Alexis egyre jobbak kezdi érezni a játékunkat vagy másnak is? Már Milan ellen is jól muzsikált ilyen téren.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.31. 21:57:57

Most azért meg van durrantva a stadion ahogy elnézem.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Válasz küldése