Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.30. 15:48:26

Nagybarcelona írta:
2023.11.30. 15:29:43
Hát èn biztosan Felixet tennèm be támadónak, ha már nem Lewat, vagy ha cserère kerül a sor. Kedden is Lewat hoztam volna le. Szerintem Ferran hètvègi fejesènèl is jobb lett volna, ha Felix fejère èrkezik. Sokkal mozgèkonyabb, jobban fordul, ès jobban is cselez.
Ki lehetne próbálni, de a 3 támadóposztból a balszélső az, ahol semmiféle cserénk nincs (kár, hogy Abde nem akart csere lenni). Oké, Cancelo :D De ő kell máshol. Szerintem ezért nem fog megtörténni, amúgy simán meg lehetne próbálni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.30. 15:29:43

bence0330 írta:
2023.11.30. 15:23:37

Alapvetően 100%-ban egyetértek, viszont két dolog miatt nem hiszem. Egyrészt Xavi Lewyt soha nem cseréli le, és kész. Fogalmam sincs, miért, mert ezen kívül már tényleg meritokráciát alkalmaz. El sem tudon képzelni, mi járhat Ferrán fejében, mikor az előtted lévő lecserélhetetlen támadó nyugodtan végigtolhat bármennyi meccset horrorshow-val, és akkor is kezdő marad.

Egy dolog miatt nehéz Lewyt kihagyni. Pont úgy kezdte a szezont, ahogy most, bénán, gólképtelenül. Aztán a sérülése előtti 5-6 meccsen mind betalált. És most jó a játékunk, kapna megint kiszolgálást, ha nem a szélen meg visszalépve szórakozna. Lehet, hogy egyszer csak valami átkapcsol nála és, hozza megint a meccsenkénti legalább egy gólos átlagot. Az meg nagyon kéne.
Hát èn biztosan Felixet tennèm be támadónak, ha már nem Lewat, vagy ha cserère kerül a sor. Kedden is Lewat hoztam volna le. Szerintem Ferran hètvègi fejesènèl is jobb lett volna, ha Felix fejère èrkezik. Sokkal mozgèkonyabb, jobban fordul, ès jobban is cselez.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.30. 15:27:22

Sztem édes mindegy hogy a 3 khv-ből melyik poszton adjuk el a labdákat.
Ha annyira nem bízik Xavi Koundéban, cserélje ki Christensenre.
Annak semmi értelme, hogy nem bízunk benne, ezért egy másik posztra odarakjuk.
Ha valami irtózatos erőcsatár vagy gyalogkakukk lenne ott, és nem Morata, azt mondanám hogy oké, Araujora személy szerint van középütt szükségünk.
Így viszont nem.

Ha Cancelo marad Baldé helyett Baloson, akkor Araujo maradjon csak a jobboson.

Lewát sztem nem lehet lecserélni, mert nincs olyan luxus padunk csatár poszton. Ferran is mindent kihagy, de csereként beállva mindig tud pluszt adni. Kezdőként kevésbé, egyértelműen ez a tendencia.
A keddi meccs óta nagyon várom Roquet, ez nekem egy fajta utolsó csepp volt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.30. 15:23:37

ocsike83 írta:
2023.11.30. 14:39:36
Elől Lewa-t lecserélném Ferranra. Így maradna a földön a labda, talán több esélyünk lenne a gólszerzésre. Szerintem luxus a lengyelt csak azért fent tartani, mert majd hátha bólint egyet....
Alapvetően 100%-ban egyetértek, viszont két dolog miatt nem hiszem. Egyrészt Xavi Lewyt soha nem cseréli le, és kész. Fogalmam sincs, miért, mert ezen kívül már tényleg meritokráciát alkalmaz. El sem tudon képzelni, mi járhat Ferrán fejében, mikor az előtted lévő lecserélhetetlen támadó nyugodtan végigtolhat bármennyi meccset horrorshow-val, és akkor is kezdő marad.

Egy dolog miatt nehéz Lewyt kihagyni. Pont úgy kezdte a szezont, ahogy most, bénán, gólképtelenül. Aztán a sérülése előtti 5-6 meccsen mind betalált. És most jó a játékunk, kapna megint kiszolgálást, ha nem a szélen meg visszalépve szórakozna. Lehet, hogy egyszer csak valami átkapcsol nála és, hozza megint a meccsenkénti legalább egy gólos átlagot. Az meg nagyon kéne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.30. 15:03:56

Túl sokat nem érdemes agyalni, mert a lehetőségeink annyira korlátozottak, hogy kis túlzással 100%-ra megjósolható a kezdő. Abban, hogy egy-két ember milyen posztot foglal el, mi lesz a szerepe szintén nem lehet olyan hatalmasat húzni.
Ahol szerintem leginkább el fog dőlni az a helyzetkihasználásunk. Ha olyan lesz mint mondjuk a Sevilla, Bilbao, Real, Porto nagy gondban lehetünk, mert olyan sok esélyt nem fog adni az Atma.
Araujot viszont most tényleg belülre kellene tenni, hogy ő tudjon többet találkozni Griezmannal. Sokszor ki kell majd segíteni Inigot, ebben biztos vagyok, de az hogy hogyan néz ki majd a kp biztosan többször fog változni. Nagyon reménykedek, hogy ter Stegen felépül és kezdeni fog, iszonyatosan kelleni fog, hogy beszálljon "mezőnyjátékosnak", támadásépítésnél, labdakihozataloknál nagyon sokat számít.
Reménykedjünk, hogy Lewa észbe kap vagy hozunk egy 1/1-es, kíméletlen gólátlagot.
Ami még komoly veszély, hogy nem tudunk pihent játékost a padról behozni, ráadásul kedden letoltak már egy nagyon kemény meccsét, arról nem is beszélve, hogy Pedri és De Jong még nem 100%-os.

Bízzunk a hazai pályájában, idén ez szinte mindig bejött.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.30. 15:01:23

Félix elvileg játszhat? Már csak azért kérdezem, mert a kölcsönben lévő játékosoknál elfőfordulhat olyan kitétel, hogy a "saját" csapata ellen nem szerepelhet.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.11.30. 14:39:36

Andris írta:
2023.11.30. 13:13:29
Én amúgy valamit mindenképp változtatnék a porto ellenihez képest, ha TS nem épül fel, mert ellenük még nehezebb lehetne a labdakihozatal, vagy legalábbis még jobban hiányozna emiatt a középpálya első fele. Simeone gyakran túltölti a középpályát, egyszerre ügyesek és fizikálisak a játékosai, és még Griezman is hozzáadódik sokszor.

Ha van TS, akkor akár maradhatunk is a Porto elleni felállásnál, a védelmet kicsit továbbra is túl kell biztosítani, mert meglepő módon idén nagy erőssége az Atleticonak a gólszerzés. A 3 khv most sem volna elrugaszkodott dolog, hiába voltak nagy zavarok odabent, ez nem a létszám illetve a struktúra, hanem a tele gatya függvénye.
Én Araujo-t és Kounde-t megcserélném. Akár 3 középhátvéd, akár nem, Koundé inkább a partvonal mellett bénázzon a labdaeladásaival, mintsem középen.
Középpályára nem sok lehetősége van Xavinak. Romeu-t felejtsük el, Fermin talán. De ha megint Pena véd, akkor a korábbi írásodból adódóan FDJ és/vagy Gündogan is visszalép majd, így Pedri továbbra is egyedül lesz. Sajna félő, hogy ők is átrohannak majd rajtunk és pikk-pakk a kapunk előtt lesznek.
Elől Lewa-t lecserélném Ferranra. Így maradna a földön a labda, talán több esélyünk lenne a gólszerzésre. Szerintem luxus a lengyelt csak azért fent tartani, mert majd hátha bólint egyet....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.30. 13:13:29

Én amúgy valamit mindenképp változtatnék a porto ellenihez képest, ha TS nem épül fel, mert ellenük még nehezebb lehetne a labdakihozatal, vagy legalábbis még jobban hiányozna emiatt a középpálya első fele. Simeone gyakran túltölti a középpályát, egyszerre ügyesek és fizikálisak a játékosai, és még Griezman is hozzáadódik sokszor.

Ha van TS, akkor akár maradhatunk is a Porto elleni felállásnál, a védelmet kicsit továbbra is túl kell biztosítani, mert meglepő módon idén nagy erőssége az Atleticonak a gólszerzés. A 3 khv most sem volna elrugaszkodott dolog, hiába voltak nagy zavarok odabent, ez nem a létszám illetve a struktúra, hanem a tele gatya függvénye.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.30. 12:15:47

Rangadók következnek. Az egyik logika az lenne, hogy minimális változtatással maradjon a Porto elleni sikeres összeállítás, netán még a taktika is. De lehet abból kiindulni, hogy többekre ráfér a pihentetés, legalábbis ami a kezdőt illeti. Akkor viszont Xavi alkalmazkodhat a soronlévő ellenfelekhez és még gondoskodhat meglepetésről is.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.27. 10:33:11

Az edzőbuktatást én nem amiatt gondolom reálisnak, helyesebben elgondolkodtatónak, hogy egy csapat többször is csak a meccs végén húzza be az X-et, vagy fordít.
Én nálunk nem látom a jövőbeni fejlődést Xavi és testvére által.
A miértbe már nem megyek bele, többször megtettem, de NAGYON ÖRÜLNÉK, HA UTÓLAG KELLENE BELÁTNOM A TÉVEDÉSEM!
A pontjaink fele??? Durván hangzik ez, de lehet, hogy reális...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.27. 09:43:50

drobika írta:
2023.11.27. 09:37:16
Valóban érdekes volna összeszámolni, hogy hány pontot mentettünk a sírból...
És ha csak mondjuk a felét nem sikerült volna, most hol állnánk...
Hátha valaki megteszi és megnézi :) Mert ez tényleg érdekes volna.
Teljesen igazad van, hogy sorsdöntő hetek jönnek, mindjárt itt a keddi nap is, bár erősen szubjektív nekem a Liga fontosabb. Nyilván e nem jelenti azt, hogy a BL. nem volna fontos.:)
Kb a fele asszem, láttam ilyen posztot.
De úgy volna érdekes, ha minden más csapattól is levonnánk a végefelé szerzett gólokat, nem úgy, hogy csak tőlünk. ;)
Biztos, hogy nem állnánk ilyen jól, de tuti hogy a Girona és az Atletico is lentebb volnának. A real meg úgy emlékszem állandóan utolsó perces Bellingham gólokkal nyert év elején, de lehet hogy tévedek azért. Szerk: amúgy sem igazán számít ez, úgyis érzésre mondjuk azt hogy nem stimmel a játékunk, nem azért mert utolsó negyed órában jönnek kulcs gólok. Ha ez önmagában gond lenne, akkor az elmúlt évekből több Real BL győzelemre és akár bajnoki címre is azt kéne mondani, hogy gyalázatosan rosszak voltak és meg sem érdemelték.
Rendszerint utolsó percekben fordítottak/nyertek, és legtöbbször abszolút az alulrendelt csapat szerepében voltak majdnem az egész meccsen.
Mégis nyertek mindig, ez náluk a nagyság és a mentális sziklaszilárd tartás jeleként volt elkönyvelve a fórumozó kollégák által, de ha mi csináljuk ugyanezt és végig kell nézni, akkor már eljött az idő az edzőbuktatásra.


Nekem a BL most a fontos. Nekem is első számú a bajnokság, overall, ez egyértelmű. De szerintem a hosszútávú fejlődésünk fentartása miatt, a játékosaink önbizalma miatt, és pénzügyileg is most kulcsfontosságú a BL csoportból való továbbjutás. A bajnokságból meg még a kétharmada hátravan. Igazából ha 10 pont hátrányunk lenne, még akkor se lenne ezen a ponton semmi gond.
Ennek is köszönhetjük a hétvégi pihentetést szvsz, Xaviék ugyanígy gondolkodnak. És ezt le se írtam, és senki sem talán, de szerintem nagyon nehéz döntés lehetett ez, és szerintem kifejezetten a legjobbat hozta. Gündogan és Araujo pihentetése rendkívül fontos lehet a holnapi meccshez, hiába hiányoztak nagyon hétvégén.

Mondjuk ha TS nélkül kell kiállnunk a Porto ellen, akkor nemtom mire számítsak. :( Nem olyan rossz Pena, megfogja talán azokat, amiket reálisan meglehet. De a passzjátékunk egyik alapja az, hogy TS lábában úgy lehet bízni kb, mint bármelyik középpályáséban. Erre Pena nyilván semmilyen szinten nem képes, ez teljesen egyedülálló szerintem a világon. Vannak még jó lábú kapusok, de messz a miénk a legjobb. És nagyon alapozunk rá.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.27. 09:37:16

Valóban érdekes volna összeszámolni, hogy hány pontot mentettünk a sírból...
És ha csak mondjuk a felét nem sikerült volna, most hol állnánk...
Hátha valaki megteszi és megnézi :) Mert ez tényleg érdekes volna.
Teljesen igazad van, hogy sorsdöntő hetek jönnek, mindjárt itt a keddi nap is, bár erősen szubjektív nekem a Liga fontosabb. Nyilván e nem jelenti azt, hogy a BL. nem volna fontos.:)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.27. 08:47:31

drobika írta:
2023.11.27. 07:56:23
Azért annyit hozzátennék a ,, tisztább,, képhez, amit Xavi nyilatkozott. Már ha pontosak a fordítások...
A bajnokság és a szuperliga megnyerése után csökkent a mentalitásunk.
Igen? Gündogan, meg Lewy is mintha valami ilyesmit mondott volna nem is oly rég!
Aztán mit is nyomtak kifelé még akkor, hát, hogy azokat a gondolatokat nem úgy kell érteni, meg abrakadabra porhintés.

Most meg Xavi mondja. A meccs első félidei játékunkhoz nincs is mit hozzátenni. A másodikban megint mentettünk egy pontot. Ez édeskevés lesz a végén, hiába állunk most ,, jól ,,
En amugy nem hiszem ezt igazan, hibaba mondta most mar Xavi is. Szerintem az enervaltsag sokkal inkabb koszonheto annak, hogy mentalisan egy godorben vagyunk most, egyszeruen nagyon rossz hetek vannak. Emellett nyilvan faradt is volt a csapat egyik fele, mert nagyon sokaig tartottak a frontot sok serult mellett, akik most visszaternek de meg messze nincsenek csucson.
Ezekbol a dolgokbol ki kell jonni. A pihenesek most megvannak talan, de a lelektani godorbol meg valahogy onbizalmat kell gyujteni. Sztem a legkevesbe az hatraltat minket hogy lennenek jatekosok akik kicsit is jol laktak a tavalyi bajnoki cimmel. Nagyon furan hangzik ez nekem. Persze van 1-2 jatekos akin en egyaltalan nem erzekelem h megszakadna barmikor is, de ez max egy mareknyi ember. Lewy, Romeu, Felix, na pl az o jatekukon igazi akarast es igazi kaparast sose latok. Semmilyen eredmenynel, semmilyen meccs szakaszban.

Az meg valoban aggaszto, hogy mennyire sok pontot nyerunk/mentunk utolso percekben. Teljesen igaz, hogy igy folytatva messze nem leszunk versenyben par honap mulva. De en tovabbra is allitom h ennek az elmult 1,5 remesen gyenge honapnak legelso sorban az az oka, hogy a kezdonek es a keretnek is hianyzott a fele. Most, ha mar nem lesz igy, erzekelhetoen el fogunk indulni felfele.
Sorsdonto meccsek jonnek, mert onbizalomban, mentalis ellenallosag teren sztem meg nem allunk keszen, viszont konnyen eluszhat a szezon a kovi hetekben. Ha pl kikapnank Kedden, akkor sztem mar meggebedhet a csapat is es Xavi is, akarmit is csinalhatnak majd, remes onbizalmunk lesz, remego labak, es jon a baj csokorban.
Kritikus napok, kritikus 1-2 het, nagyon necces kiindulo pontrol.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.27. 07:56:23

Azért annyit hozzátennék a ,, tisztább,, képhez, amit Xavi nyilatkozott. Már ha pontosak a fordítások...
A bajnokság és a szuperliga megnyerése után csökkent a mentalitásunk.
Igen? Gündogan, meg Lewy is mintha valami ilyesmit mondott volna nem is oly rég!
Aztán mit is nyomtak kifelé még akkor, hát, hogy azokat a gondolatokat nem úgy kell érteni, meg abrakadabra porhintés.

Most meg Xavi mondja. A meccs első félidei játékunkhoz nincs is mit hozzátenni. A másodikban megint mentettünk egy pontot. Ez édeskevés lesz a végén, hiába állunk most ,, jól ,,
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.26. 21:52:34

LG írta:
2023.11.26. 21:33:32
...hogy amikor hátrányban vagyunk, és az ellenfél is már inkább az eredmény megtartására törekszik, nyilvánvaló, hogy többet lesz nálunk a labda, többet lövünk kapura, stb. De az eslő gólig pl. tegnap is csak a labdabirtoklásban volt kis fölényünk, helyzetkben, kapuralövésékben a Rayo volt a jobb.
Igen, az első félidőben a Rayo volt kicsit jobb. Nem domináltak, de mi sem, olyan 50-50-nek éreztem a mezőnyt. Bár nem pont erről szólt a hsz, de ehhez még annyit tennék hozzá, hogy bár minden csapatnál sokat számít, nálunk szerintem még kiemelkedőbb az, hogy vezetést tudunk-e szerezni. Ha egy ilyen meccsen mi lőjük az első gólt, akár csak a 30-40. perc körül, lehet, hogy gála a vége. A srácok ellazulnak, az ellen kijjebb jön, stb. Pont emiatt nem tudom hová tenni ezt a zsinórban második esetet az Alaves meccs után, amikor az első félidőre kijövünk tűz nélkül, lagymatagon, aztán második félidőben kapcsolunk.
Tegyük fel, hogy ki tudja milyen okokból nem tudunk végig pörögni egy meccset, és választani kell. Remélem, hogy nincs így, de tegyük fel. Hát még akkor is az elsőt nyomnám meg jelentősebben.
És mostanság rendre hátrányba kerülünk. Néha kicsit pecchel, mint a tegnapi gól, pedig amúgy rendben volt a védelmünk, de attól még a hátrány az hátrány, és onnantól nagyon nehéz dolgunk lesz.

@Andris, persze, én nem is akarom jelenleg kirúgni, csak szép lassan elkezdem nem elnézni neki a problémákat két év után, és most érzem 1-2 hónapja úgy, hogy teljesen megakadtunk, és Xavi nem tud előrelépni. Bizonyíthat nekem, de nagyon sokáig ez az állapot már nem tarthat, tényleg el kell indulni felfelé, főleg játékban, pláne ezzel a kvázi teljes állománnya. Bízom is benne a Rayo második félidő után kicsit.

Senki nem röpködött a boldogságtól a Madrid elleni meccs miatt, de azután (kb) senki nem is Xavioutolt, mert jól játszottunk, jó volt nézni, előremutató volt, ha úgy játszanánk azóta, senki nem Xavioutolna, vagy max 1-2-en. De sajna nem így van. Épp most írtad, sok hiányzó volt, mégis remekül játszottunk egy sokkal jobb ellenfél ellen, miért nem lehet ezt kicsit állandósítani? Nem minden meccsre, de a többségére.
Nem lehet feltétlen olyan jól játszani sok sérülttel, ezt írtam is. De hasonló focit igen, ha jól van begyakorolva minden, ezt az Arsenalnál is remkül látni pl. Ha eleve langyin megyünk ki, és szép lassan passzolgatunk, tökmindegy, hogy egy Prim-Casado-Fermín középpálya játszik-e, vagy Pedri-Gündogan-DJ.

Ha rendesen odatettük volna az első félidőben, magasról tennék a döntetlenre, örülök, hogy Xavi pihentetett, és a játékosok egészségét és ezzel kvázi a hosszútávú sikerességet az egy meccsnyi siker elé tette, a Porto ellen meg talán már egy kicsit frissebb Gündo-Felix-Raphinha-Araujo kvartett darál majd. Remélem ez egy állandósuló nézőpont nála, és néha bevállalja, mert ebben bűngyenge volt eddig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.26. 21:42:56

bence0330 írta:
2023.11.26. 21:07:41
Andris írta:
2023.11.26. 20:12:56
2.
Az igazán jó játékot én eleve nem gondolom lehetségesnek úgy, hogy hétről hétre gyökeresen más kezdőcsapatok futnak ki.
Nézd meg a mai Tottenham meccset. 11 sérülttel játszottak, a fele minimum kulcsember. Annak ellenére, hogy valahogy kikaptak, a kommentátorok és szerintem is a szezon legszebb játéka volt minden csapatot figyelembe véve.

Az eredmények tekintetében azt mondom, nem állunk rosszul. Nem jól, de nem rosszul, jelenleg még kár kongatni a vészharangokat, a kövi pár hétben eldől sokminden.
Az utolsó mondat fontos! Kicsit bizonytalan vagyok, hogy mit lehetne tenni, ha kiesnénk a BLből, és esetleg 10 pontosra nőne a hátrányunk a bajnoki listát vezetőhöz képest, de minden más esetben fel sem merül szerintem egyelőre, hogy szezon végén valószínűleg gondban leszünk, és hogy szezon végén Xaviról döntést kéne esetleg hozni. Szerintem még ekkor se kéne persze, én továbbra sem pártolok edzőváltást semmilyen körülmények közt, de azt könnyebben elfogadom, hogy ezzel kevesen vagyunk.

Ami meg a Tottenham meccset illeti, bocs, de nem nézem meg. :D
Több Tottenham meccset is láttam már idén, egyáltalán nem olyan pengék mindig. Egy meccsen bármi történhet, egyáltalán nem érdekel és nem használható fel érvként.
Ráadásul kikaptak otthon egy rangadón, biztos imádják a szurkolók ezt a mait.. :D Nyilván nálunk is menne majd az örömködés, mikor jövő héten szép játékkal kikapunk otthon a Portotól.
Légyszi ne próbáld már azt mondani, hogy ha a fele csapat sérült, akkor is simán lehetséges szépen és jól játszani. Vannak biztos rá példák, elvétve. Lehet, hogy ma pont láttál egy ilyet. Én meg láttam 10 másikat, ahol nem jött össze. Én nyertem. :roll:
Egyébként meg ott volt a clasico, szerintem tök jól játszottunk, bár úgy játszanánk akár csak a meccseink felén. Pedig volt hiányzó úgy emlékszem gazdagon.
Jól játszottunk, aztán kikaptunk. Biztos te is emlékszel, hogy mindenki röpködött a boldogságtól itt a fórumon, odáig voltak teljesen a kollégák.
LG írta:
2023.11.26. 21:33:32
A játékot tekintve Bencével értek egyet. Ha működne az alapkoncepció, akkor a sérülések esetén is max. visszaesést tapasztalnánk, nem pedig egy félidőnyi, vagy még annál is hosszabb nihilt. Jelenleg sok csapat van, aki gyengébb kerettel játszik nézhetőbb focit.
szerintem akkor lehet működő koncepciót meghonosítani, ha minden posztra van legalább 2 embered, és a második emberek valóban meg is állják a helyüket, ha nem is olyan jók nyilván, mint a kezdők. Akkor lehet a kiesők esetén is megtartani a játékot.
Szerintem ettől a mi keretünk fényévekre van, és az utóbbi két hónapban állandó kényszerben voltunk, hogy variáljunk, és posztidegen módon használjunk embereket, hátha attól jobb lesz a helyzet. Nem hogy nincs minden posztra tartalékunk, még 22 játékosunk sincs. És azoknak is egy része teljesen alkalmatlan arra, hogy bármilyen szinten helyettesítsen. Egy másik része meg középiskolás gyerek.
Meg azt is gondolom, hogy nagyon sok csapatról alaptalanul hiszitek, hogy nézhetőbb focit játszana a mi helyünkben. ÉN mostanában kifejezetten rengeteg meccset nézek, és egyre inkább megbizonyosodok arról, hogy amit mi nem tartunk elfogadhatónak, az más csapatoknál, nagy csapatoknál is kifejezetten gyakori. A rossz játék, a gólképtelenség, az ötlettelenség, a szenvedős győzelmek. Teljesen mindennaposak.
Vagy ott van pl a PL. De részben a Bundesligát is mondhatnám. Ott egy csapatot azonnal elhagynának a szurkolói, ha be mernék vállalni akár csak egyszer, hogy beállnak védekezni 11 emberrel és csak destruktív célokkal játszanának. A spanyol ligában meg ez kb mindennapos a Barca és a real ellen. Abszolút nem megfelelő alapokon hasonlítgattok. Kinyíló csapatok ellen, vagy legalább nem 11 emberrel parkolós és halomra rúgdolós csapatok ellen egész más, összehasonlíthatatlanul könnyebb bármi nézhető játékot nyújtani. Nem véletlen, hogy a spanyol csapatok nemzetközi szinten mindenkinek gondot okoznak még úgy is, hogy messze a leggyengébb anyagi lehetőségeik vannak évek óta.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.26. 21:33:32

A játékot tekintve Bencével értek egyet. Ha működne az alapkoncepció, akkor a sérülések esetén is max. visszaesést tapasztalnánk, nem pedig egy félidőnyi, vagy még annál is hosszabb nihilt. Jelenleg sok csapat van, aki gyengébb kerettel játszik nézhetőbb focit.

Bobnak annyiban van igaza, hogy jelenleg még jól állunk mindenhol. Csak az a baj, hogy szinte minden bajnokin rezeg a léc, és ebből szinte garantált, hogy sokszor lesz pontvesztés. Tehát ahogy most játszunk, nem lesz elég semmire. Pl. most jön zsinórban három erős ellenfél, ellenük is több fog kelleni. Azt, hogy uraljuk pályát, már tegnap sem tudtam hova tenni. Főleg, hogy még feltámadásunk előtt írta. Ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy viccel-e...
A statisztikáról pedig annyit, hogy amikor hátrányban vagyunk, és az ellenfél is már inkább az eredmény megtartására törekszik, nyilvánvaló, hogy többet lesz nálunk a labda, többet lövünk kapura, stb. De az eslő gólig pl. tegnap is csak a labdabirtoklásban volt kis fölényünk, helyzetkben, kapuralövésékben a Rayo volt a jobb.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2023.11.26. 21:30:04

Ter Stegen- Araujo-Cancelo- de Jong, Pedri, Gundogan, Felix, Lewy... mas edzo ossze tenne a ket kezet ilyen nevek mellett es reg kidolgozott volna egy rendszert. Erre fel Xavinak csak a magyarazkodas megy 2 ev utan.... ki kell mondani, nem alkalmas(meg) az elfoci kispadjara.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.26. 21:07:41

Andris írta:
2023.11.26. 20:12:56
2.
Az igazán jó játékot én eleve nem gondolom lehetségesnek úgy, hogy hétről hétre gyökeresen más kezdőcsapatok futnak ki.
Nézd meg a mai Tottenham meccset. 11 sérülttel játszottak, a fele minimum kulcsember. Annak ellenére, hogy valahogy kikaptak, a kommentátorok és szerintem is a szezon legszebb játéka volt minden csapatot figyelembe véve. Olyan pengés egyérintős labdakihozatalokkal és ritmusváltásokkal, hogy ha nem hagynak ki mindent, nem lőnek kapufát és lőnek 3 lesgólt, a jogos eredmény valami 6-1 szerű lett volna a játék képe alapján.
Így is ki lehet kapni, mert a minőségi állomány mégiscsak hiányzott, ami a végén kellett volna. De maga a játék, a sablonok valami szemet gyönyörködtetőek voltak, Arteta tavalyi Arsenaljánál is néha szebbek. És az a gond, hogy nagyon hasonló stílusban játszanak Postecoglou óta, mint amit mi is akarunk tolni. És nemhogy nem tudnak kétszer ugyanúgy felállni, szélsőhátvédek a középhátvédek (ez sajna látszik is a kapott gólokon), nevenincs fiatalok játszanak. De a sémák akkor is megvannak.
Ez valahogy Xavinál nincs meg. Csökkennie kell a minőségnek a hiányzókkal esetleg, oké, de a játék képének hasonlónak kéne lenni. Egy jól menő rendszerben ha kiveszel egy játékost és beraksz helyette egy másikat, lehet, hogy gyengülsz valamicskét, de sokat nem szabadna.
Ja, és Postecoglou csak nemrég van ott, ÉS egy abszolút kontracsapatból verbuvált össze egy ilyet pár hónap alatt, szóval nem egy lehetetlen dolog. És az állományuk jóval gyengébb, mint a miénk. Nálunk onnan tán csak Son-Maddison-Porro játszhatna kezdőként. És még kevésbé mély a keretük, mint a miénk.
Szerintem két ponton bukik meg amúgy az, amit Xavi akar: gyors, okos helyezkedés, és passztempó. Annyira nem is kapkodunk, szép öregurasan csináljuk sokszor. Egy Arsenal-Tottenham-City, akik kicsit hasonló stílusban játszanak, látszik, hogy szinte pattognak az emberek, már-már kapkodnak, hogy minél gyorsabban folyhasson a labda és a támadás. Mi meg úgy átvesszük, megnézzük, ki hol van, aztán nyugodtan odébb passzoljuk. És nem azért, mert bénábbak lennének a játékosaink, mint egy Tottenhamben. Ez valamiféle mentális (erőnléti?) dolog.

Ez a játékról szólt, amit legtöbben kifogásolnak, mert szerintem ha mi is így kapunk éppen ki néha, arra sokmindent nem lehetne mondani, megesik, de legalább jó volt nézni. A tegnapi második félidő már nyomokban azért ilyen volt.

Az eredmények tekintetében azt mondom, nem állunk rosszul. Nem jól, de nem rosszul, jelenleg még kár kongatni a vészharangokat, a kövi pár hétben eldől sokminden.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.26. 20:12:56

Bob_Marley írta:
2023.11.26. 15:29:35
Teljesen jól állunk a bajnokságban,pár pontos vesztett szitu,bl-ben gyakorlatilag elég egy iksz is hétközben . Egyáltalán nem látom borusan a helyzetet. Azt meg hogy ne lenne koncepció. Még jobban uraljuk a játékteret. Statok is ezt mutatják,magasabb labdabirtoklas,több kapuraloves,több tamadas. A kapott gólokkal van baj. Tegnap kiindulni abból,hogy egy véleményes szituban lett egy óriási atloves gól és pontvesztés, szerintem nem illdomos. Van egy gyengebb idoszakunk,de tegnap is simán fordithattunk volna,vagy egy első gól után lecsorgatjuk 1-0-val és megy tovább az élet. Iksz lett,amúgy se kedvencünk a Rayo, nagyon jó lett volna nyerni,de belefér szerintem.
Bl-ben tovabbjutunk,lesz pénz. Bajnokság nálam mindig top prioritás és kint is a szurkoloknal,Andrissal nem értek egyet ebben,mert a copa del rey, szintúgy mindig presztízskérdés a klubnak,biztos hogy nem adnám fel.

Olyan vilagveget tudunk csinálni,egy alapvetően egyáltalán nem tragikus helyzetből. Lenne 10 pont hátrány, azt mondom oké,baj van. Lotavon belül vagyunk,pontok azért jönnek,pedig voltak sérültek bőven.

Abban meg maximálisan egyetértek,hogy munkát csak megfelelő bizalom esetében lehet végezni. Edzokerdes alapból nálam csak evvegen jöhet szóba,mert akkor lehet megítélni az idényt. Tavalyi csodaszezon után,nálam maximálisan élvezi a bizalmat Xavi. Négy év után bajnoki cím,szuperkupa győzelem sokkal több volt mint az elvárás. Épülnek be a fiatalok,erosodtunk, erdemenyesek vagyunk.
1.
Alapvetően én is azt gondolom, hogy egy ilyen iszonyatosan durva sérüléshullám és rövid/gyenge keret együttesénél a legfontosabb valahogy, BÁRHOGY túlélni az időszakot, és visszaállítani a csapatot. A túlélés alatt azt értem, hogy mindenhol versenyben kell maradni, és nem csak matematikailag. A sérültek nagyrésze visszajön/visszajött (remélem h TS is Keddre....), és jelen állás szerint teljesen jól állunk pontokban. Ha sikerül a BL továbbjutás, szerintem egyértelműen sikeres ez az őszi szezon, mert mindenhol simán versenyben maradtunk a történtek ellenére.
2.
Az igazán jó játékot én eleve nem gondolom lehetségesnek úgy, hogy hétről hétre gyökeresen más kezdőcsapatok futnak ki. Erről nyilván többekkel itt mást gondolunk, ez a Xavival és az elmúlt hetekkel kapcsolatos viták megalapozója szerintem. Szerintem Xavinak ez nem döntés kérdése volt, hanem abszolút megkerülhetetlen kényszer, és esélyünk se volt bármit felépíteni. Minden héten más anyaggal, és nem túl combos anyaggal próbálni valahogy a legtöbb pontot összekaparni, ez volt a cél, más nem is lehetett.
Abba már bele se szoktam menni, hogy valakik nem látnak koncepciót meg tudatos játékelemeket... nem megyek most se, mert órákon keresztül tudnám írni. Maradjunk annyiban, hogy ők nem látják, én meg látom. Vagy halucinálok, vagy élesebb a szemem, nem fogjuk tudni eldönteni.
Az eredményessége ezeknek az elképzeléseknek már más kérdés, de erről szól ennek a bekezdésnek az első fele.
3.
A kupa nálam mindig harmadik számú, de attól még nem lényegtelen, sőt. Viszont idén az anyagi körülményeket, és a cserepadot szemügyre véve kifejezetten pragmatikus döntéshozatalt várnék el. Egyrészt kell a lé, szóval tavasszal maximálisan a BLre kell gyúrni. Minden újabb forduló nagyot számít. Nem tudok róla, hogy a kupáért járna komolyabb pénz. Másrészt amilyen túlterheltek a kezdő játékosaink, és amilyen bizonytalan a rövidke kispadunk, én tuti a cserejátékosok bizonyítási és fejlődési terepévé tenném a kupát. Még azt sem tartom kizártnak, hogy ez is lenne az eredményesebb.. frissesség és motiváció terén itt szerintem van jelentős catch. De csak úgy, ha ezt tényleg eldöntjuk, és kvázi külön kupa-csapatot építünk kereten belül. Csak minden fordulóban különböző random rotációt csinálni (ahogy szoktuk) szvsz nincs értelme.
4.
Az utolsó bekezdést nagyon fontosnak tartom. Bár leírtam ma már, hogy nálam még év végén se lenne edző kérdés, és ezt Xavi személyétől függetlennek gondolom. Egyszerűen nem szeretném, hogy félbemaradjon ez a dolog, és visszaálljunk a startvonalhoz egy új edzővel, aki majd ugyanebbe a nehéz helyzetbe ül bele. Sok edzőt váltottunk már, nem jött be. Európában sok kisebb-nagyobb válságban lévő elit csapat sok nagy nevű edzőt váltott már az elmúlt 5 évben, nekik se jött be. Sehol.
5.
Olyan messzire nem mennék, hogy csodaszezonnak hívjam a tavalyit, de kétségtelenül nem vártam bajnoki címet, ilyen simát végképp nem, se ilyen jó játékot a rangadókra.
Leírtam már sokszor. Xavi idejött 21 őszén, szezon végén elégedett voltam az elért fejlődéssel. Lenyomta a 22/23 szezont, elégedett voltam a szezon végi összképpel, a fejlődés mértékével. Hiába megy itt a siránkozás, egyelőre semmi nem mutatja azt, hogy az idei szezon majd abszolút csalódottsággal zárul. Sok sérültünk volt-van, rossz heteink voltak, ez van. Olyan távol állunk egy edzőbuktatástól, mint Makó Jeruzsálemtől.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.11.26. 15:29:35

Teljesen jól állunk a bajnokságban,pár pontos vesztett szitu,bl-ben gyakorlatilag elég egy iksz is hétközben . Egyáltalán nem látom borusan a helyzetet. Azt meg hogy ne lenne koncepció. Még jobban uraljuk a játékteret. Statok is ezt mutatják,magasabb labdabirtoklas,több kapuraloves,több tamadas. A kapott gólokkal van baj. Tegnap kiindulni abból,hogy egy véleményes szituban lett egy óriási atloves gól és pontvesztés, szerintem nem illdomos. Van egy gyengebb idoszakunk,de tegnap is simán fordithattunk volna,vagy egy első gól után lecsorgatjuk 1-0-val és megy tovább az élet. Iksz lett,amúgy se kedvencünk a Rayo, nagyon jó lett volna nyerni,de belefér szerintem.
Bl-ben tovabbjutunk,lesz pénz. Bajnokság nálam mindig top prioritás és kint is a szurkoloknal,Andrissal nem értek egyet ebben,mert a copa del rey, szintúgy mindig presztízskérdés a klubnak,biztos hogy nem adnám fel.

Olyan vilagveget tudunk csinálni,egy alapvetően egyáltalán nem tragikus helyzetből. Lenne 10 pont hátrány, azt mondom oké,baj van. Lotavon belül vagyunk,pontok azért jönnek,pedig voltak sérültek bőven.

Abban meg maximálisan egyetértek,hogy munkát csak megfelelő bizalom esetében lehet végezni. Edzokerdes alapból nálam csak evvegen jöhet szóba,mert akkor lehet megítélni az idényt. Tavalyi csodaszezon után,nálam maximálisan élvezi a bizalmat Xavi. Négy év után bajnoki cím,szuperkupa győzelem sokkal több volt mint az elvárás. Épülnek be a fiatalok,erosodtunk, erdemenyesek vagyunk.
Kép
Kép
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.26. 14:41:15

gránit írta:
2023.11.26. 13:05:12
Nem hogy előrelépést, építkezést nem látok, de gyengébben játszunk, mint Xavi első hónapjaiban. Ezért nem hivatkoznék időre meg türelemre, mert itt az idő sem segít. A lefelé tartó spirálok meg nagyon veszélyesek, mert minél kisebb a bevételünk, az FFP szerint annál kevesebbet igazolhatunk. Ez további színvonalcsökkenést eredményez, ami további bevételkieséshez és további sznvonalcsökkenéshez vezet. Ezt a lejtmenetet kell megakadályozni, úgyhogy én most nyomnék egy újratervezést, csak sajnos Laporta nem fog.
Rövid, de tiszta összefoglaló a jelenlegi helyzetről.
Én is nyomnék újratervezés gombot, de osztom azt a véleményt én is, hogy Laporta nem így gondolja, mert a meleget érzi szerintem ő is, de a tűz lángjai még nem veszélyeztetik a személyét.

Azért a Porto elleni eredmény (a játék csak akkor kerül terítékre, ha nem lesz megfelelő az eredmény) után már érdekes lesz olvasni a sorok között.

A tegnapi meccshez még annyit hozzáfűznék, hogy rossz volt nézni, amilyen lomha és lassú mozgással rendelkezik ez a Pena gyerek 24 éves létére.
Eddig számomra "csak" Romeu-Alonso-Robi trió volt full érthetetlen, hogy mit keresnek itt, de Pena csak tovább gyarapítja a kérdőjeleket még akkor is, ha valamennyiük szerepe elhanyagolható.
Egy top csapat öltözője környékén sem szabadna ennyi időzített bombának lennie, nemhogy a keretben.
Ezek a tényezők számomra teljességgel összeférhetetlenek egy top csapat elképzeléseihez.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2462
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.26. 14:20:12

Troym írta:
2023.11.26. 13:22:48
2025 elején választás lesz és azt gondoljátok Laporta a saját hatalmáért cserébe nem áldozná be Xavit?
Miért áldozná be? Óriási kockázat, hogy egy másik edzővel sem javulna a játék, akkor meg mindenki rászáll Laportára, hogy hogy merte kitenni a klublegendát. Sokkal nagyobb ennek a kockázata. Akkor hirtelen megszépülnek az emlékek. Xavi semmiben nem volt hibás, csak sok volt a sésült. Tudtunk helyzeteket kidolgozni. A második félidőben nem is játszottunk alárendelt szerepet a Rayo ellen. Volt helyzetünk egy Alaves ellen. Bevettük a Cadiz kapuját. Megszórtuk az Antwerpet. Oda-vissza volt helyzetünk és gólt is lőttünk egy szedett-vedett, viharvert, háború elől menekülő csapatnak. Mi ez, ha nem előrelépés. Meccsenként volt négy kaput eltaláló lövésünk. Voltak "félhelyzeteink" olyan csapatok ellen, amiknek a költségvetése sehol nincs a miénkhez képest. Minden renden volt itt. Csak a helyzetkihasználással volt gond, de az is megoldódott volna, csak Laporta nem hagyott neki elég időt. Nem kapott időt. Össze kellett volna még szokni. Két és fél év nem volt neki elég. Laporta a hibás.

Amúgy ha kirúgná Xavit, és egy másik edzővel sem jutnánk előrébb, az nagyon ciki lenne neki. Egy klublegenda mosdatása sokkal egyszerűbb, mint a kirúgásának a megmagyarázása. Amúgy ki kéne rúgni, csak nagyon nagy a kockázata. Mi tét nélkül könnyen kirúgnánk, de neki azért mérlegelnie kell.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.26. 14:18:00

csababarca írta:
2023.11.26. 11:42:38
Én csak azt mondom már elég régóta, amit meg Ti nem akartok elfogadni, hogy egy ennél szűkebb, gyengébb képességű játékosokból álló keretnek is illene mostanra már valami kirajzolható koncepció szerint fociznia.
Hát de másról se szól a Xavi topic, mint hogy nincs taktika meg nincs koncepció, szerintem nincs aki a fenti állításodat ne fogadná el. Mindenki látja, hogy milyen ötlettelen a játék, ezért marad meccsek utáni beszédtémának az, hogy bírói döntéseken meg azon a meccsenkénti 1-2 kimaradt helyzeten vitatkozunk. Mert más említésreméltó nem nagyon van a meccseken :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.26. 14:16:44

Troym írta:
2023.11.26. 13:22:48
2025 elején választás lesz és azt gondoljátok Laporta a saját hatalmáért cserébe nem áldozná be Xavit? Majdnem 100%, hogy lesz másik elnökjelölt, szerintetek mi lesz az ígérete? Hogy minden így marad? Akár 3 egymást követő sikertelen év a BL-ben?
Ha 2024 nyarán nincsenek kapák a vitrinben, szerintem közel sem egyértelmű, hogy Laportának nem kell lépnie.
Annyi, hogy nem feltétlenül a kupáktól tenném függővé, egy 2. hely és egy BL negyeddöntő nem lenne jelenleg rossz szerintem, azt senki nem várta, hogy minden évben behúzzuk a ligát. HA felfelé ível azért a játék. Utóbbi szerintem alapelvárás, ha ez nem történik meg, akkor Laporta a választási eredményektől függetlenül is lépni fog szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése