Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.10.28. 19:03:10

Nagyon hianyzott a labdabiztonsag s vedekezo harmadunkban, ezert kuldte be Romeut. Abszolut vedheto volt a csere mivel minden labdatartasra alkalmas kozeppalyasunk serult. Egy dolga lett volna, nem birta megoldani. Nem varrom a nyakaba teljesen, o ennyit tud. De Jonggal es Pedrivel ez mashogy nezett volna ki, de ez van. Hosszu meg a szezon. Hozzateszem Romeun kivul a korbeujjongott Balde is meccsrol meccsre gyengebb produkciot hoz.

Ancelotti meg szepen epiti az uj 2000-es evek eleji Milant. Csak most Kaka helyett Bellinghammel. Nem volt akkora meccse azert az angolnak, mint amennyire aradoznak rola. Gyakorlatilag 2 jo megmozdulasa volt, abbol az egyik extrara sikerult, bar en ott kivsit azt erzem Stegen is mellenyult.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2023.10.28. 19:02:42

Egyébként ez a 3412-es felállás kifejezetten jól működött, a gond tényleg ott volt, hogy amíg a Realnál Modrics és Camavinga volt a csere, addig nálunk Romeu, meg a sérülésből éppen visszatérő brigád...

Én megtartanám ezt hosszútávon, több okból is, először is ez biztosítja Cancelonak a szabadságot, amire látványosan szüksége van, másrészről így a vkp hiánya is kevésbé feltűnő, 3as védelmi fal előtt bőven elmuzsikálna a Frenkie-Gavi páros is, Gündoval rotálva, előttük 10-esben Ferminnel, Pedrivel esetleg Raphinhával, csatárban pedig rotálható Lewa Ferran és Felix, forma alapján.

Arról nem is beszélve, hogy Martinez ezt a meccset is lehozta hiba nélkül, nem szívesen raknám ki, ha felépül Koundé, a védelem is erősödne, vkp-ba se kéne erőltetni senkit, Cancelonak is kevesebbet kéne védekeznie, win-win-win.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.28. 19:01:30

Szó nincs arról, hogy nem tudná valaki elviselni a csalódottságot. Egyértelmű hibakeresés sem kell. Ez nem erről szól!
Csak a valóság tagadása meg nem vezet sehova, meg az emberek viselkedésének az elemzése sem, amiben sokszor van igazság!
Azért Romeu meg van említve igaz?
Itt egy sor hibát követett el az edző, minden cserével! Alaphibákat vétett, és aki meg meri említeni, az frusztrált, meg vitára sem alkalmas.
Mondjuk akkor ki, hogy az edző érinthetetlen és kész. Glóriát neki.
Elnézést, ha valakit megbántottam!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.10.28. 19:00:12

egy abszolut x-es meccsen a szerencse dontott az egyik csapat javara. sajnos elol nagyon vekonyak voltunk, felix, torres 0, cancelo még csak csak, de ő nem odavaló.

utolag konnyu okosnak lenni, de mar meccs elott is irtam, yamalt ra kellett volna engedni mendyre, jatszhatott volna nyugodtan inigo helyett.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.28. 18:52:20

En nem banom ha valaki Xavit tartja felelosnek.
Az embereknek szerintem megkozelitoleg a fele olyan, hogy a csalodast nem birja valakinek a hibaztatasa, egyertelmu felelossetetele nelkul elfogadni. Sot, helyzettol fuggoen mind ilyenek vagyunk. Szoval nincs semmi gond, nyugodtan irjatok ki magatokbol. De ha nem haragszotok, en ezt most nem tartom vitara sem erdemes allaspontnak.
Az elerheto keretunk es annak allapota mellett amit ma lattunk, az egy csalodast kelto, hajszalakon ide-oda billeno eredmeny, es egy osszessegeben a varhatonal lenyegesen jobb teljesitmeny. Tovabbi indoklast nem tartok szuksegesnek, elfogadom es elengedem a Xavira fujo hozzszolasokat.

PS: ahogy irtam, a cserekkel en sem voltam elegedett igazan, de nem hinnem, hogy mondjuk Hector vagy Guiu becserelese lett volna a kulcs, ahogy pl Cancelo maradasa sem. En is ezeket az embereket hoztam volna !nagyjabol, es ezeket csereltem volna le !nagyjabol. Meg szerintem mindenki mas is. Frissiteni muszaj volt, nem lehetett elkerulni, hetek ota eron felul kuzd a maradek keret.
Szoval lehet h Xavi is kovetett el hibat, de az kb 1-1 eladott labda szintjen befolyasolta szerintem az eredmenyt. Csepp a tengerben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
fa4hu
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2020.11.21. 23:15:31

2023.10.28. 18:51:16

Andris írta:
2023.10.28. 18:21:37
...
Nem voltak jó érzéseim Bellingham bombája után, de akkor éreztem eldőlni végleg, amikor Romeu feljött. Nem igazán múlott rajta bármi fontos végül, de akkora minőségi esés lefelé, bárkinek a helyére, hogy kár is róla tovább beszélni.
...
A második gólnál Romeuról vált le Bellingham, egy darabig kísérte, aztán megállt, mint aki nem bírja, simán lefutották.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2023.10.28. 18:47:56

Első kapott gólnál Bellingamtol 5-6 méterre álltunk mélyen a 16-oson belül. A második gólnál simán hagytuk hogy carvahal beadjon,de hogy a 16-oson belül Modric úgy érkezik, hogy 6-7 méterre senki nincs körülötte az megmagyarázhatatlan.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.28. 18:44:27

Romeu szerintem is iszonyat gyenge, de nem pécézném ki, mert a második félidőben sajnos az egész csapat az volt. 60 perc után teljesen szétesünk, utóbbi időkben menetrendszerűen. Szóval nem kenném a dolgot Romeura, volt már baj, amikor behozták. Addigra már leeresztett a csapat, és nem csak ő játszott gyengén.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.28. 18:42:10

Nem értem, miért Romeut szidjátok!
Ki cserélte be, és miért?
És miért vitte le, aki őt becserélte azt a játékost, aki a leveszélyesebb emberünk volt JHV létére!
Ha ezt E. Valverde, Koeman, vagy valaki más csinálta volna, már lenne baj vele bőven.
Így meg megy a nagy kuss!

Kettős mérce!!!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2023.10.28. 18:36:13

Ez a Romeu veszélyes az egészségre, ilyen gyenge középpályásunk André Gomes óta nem volt
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.28. 18:33:43

Hát ezért kár volt, lehetett érezni, hogy a második félidő más lesz, de mintha kicsit magunkat lőttük volna lábon. Bellingham-et teljesen jól fogta Gavi az első félidőben, a másodikban már sokkal szabadabban kószált, meg is lett az eredménye. 1 gólveszélyes játékosuk volt, de csak 45 percig sikerült fogni.

Romeu életveszély, mintha egy öregfiúk csapatból esett volna be.

Yamal-nak ma se nagyon volt veszélyes megmozdulása, nem kellett volna szerintem behozni.

Frusztráló, mert a meccs nagyobb részében mi voltunk jobbak, és teljesen egyértelmű volt, hogy kit nem szabad hagyni levegőt venni se.
Sajnos Bellingham-mel nagyon belenyúltak a tutiba, nem gondoltam volna, hogy ennyire húzóember lesz. Vinicius meg vállalhatatlan, már Ancelotti-n is látszott a lecseréléskor, hogy neki is sok.

1 lépéssel távolabb a bajnoki cím.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.28. 18:29:53

Andris írta:
2023.10.28. 18:21:37
A clasicokon bármi megtörténhet, és gyakran meg is szokott... de ma csak bejött a papírforma.

Nulla tartalék van a csapatunkban, és ezt tudtuk előre. Pech így is az utolsó perces gól, simán megérdemeltük volna a döntetlent, bőven erőn felül teljesítettünk, nagyon szervezetten és jól játszott a legtöbb játékosunk.

Nem voltak jó érzéseim Bellingham bombája után, de akkor éreztem eldőlni végleg, amikor Romeu feljött. Nem igazán múlott rajta bármi fontos végül, de akkora minőségi esés lefelé, bárkinek a helyére, hogy kár is róla tovább beszélni.

A szívás az, hogy a 90ből legalább 50-60 percig mi voltunk a jobbak, de hát nem pontozzák. Nekik is csak néhány helyzetük volt, de ez az angol gyerek bever mindent. Pedig ez különösen szomorú, ha azt nézem, hogy amúgy mezőnyben Gavi megette reggelire, és alig hagyta szóhoz jutni. Ez is elég neki, nyilván az egekben van az önbizalma, és ez ennyit számít. A különbséget jelenti.

Ferran nem volt jó, de sajnos beállt a helyére egy még rosszabb Lewa. Cancelo se volt nagyon jó, lehet el is fáradt, de beállt a helyére egy még rosszabb Raphi. Nem kellett volna erőltetni őket, de valahogy muszáj frissíteni nekünk is. Muszáj lenne, ha lenne rá lehetőségünk.

Szóval volt pechünk rendesen, ami a kapott gólokat illeti, pedig nagyon jól össze volt rakva ez a gépezet, a lehetőségekhez mérten különösen.

Büszke vagyok a srácokra és Xavira különösen, de sajnos a csereként beállt játékosokat most nem tudom megemészteni.

Sajnálom, hogy leültem megnézni, mert csak sikerült felhúzni magam, pedig kb 10x jobbat kaptam, mint amire előzetesen számítottam.
Xavira vagy igazán büszke?!
Teljesen megbontotta, sőt, lebontotta a csapatot a ... ide jelzők jönnének úgy 5420 egymás után negatívan. Mennyi értelme volt felrakni a sérülteket? Cancelo-t meg levinni? Behozni egy bénát, akinek passzolni sem lehet!
A fociban vannak kihagyott helyzetek, és lesznek is, és ha az edző nem baltázza el, akkor ez a mai meccs simán nem lett volna vereség! Mert a kezdők nagyot nyújtottak!
Az összes cserével csak gyengébbek lettünk.
Egyáltalán nem vagyok büszke Xavira! Sőt, kimondottan haragszom ma rá !
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.28. 18:29:21

Ahogy azt már mérközések óta láthattuk, a csapat kb egy óra után kifúj. A Donyeck ellen is kifújtunk, de egy alapvetően gyengébb csapat ellen még ki tudtuk passzolgatni a végét. Egy erős csapat ellen viszont továbbra sincs B-tervünk.

Az első félidő jó volt. Tetszett a háromvédős felállás, stabilabbak voltunk, mint két védővel, egész magabiztosnak tűntünk.

A gól előtt szép volt a csiki-csuki. Kellett hozzá madridi hiba, de alapvtően szép volt. Aztán a mérkőzés további részében sajnos nem jöttek már az ilyen szép, belső csiki-csukik. Fermínt nagyon kedvelem, de meg kellene tanítani arra, hogy nem kell mindig bombagólt lőni, mert a lövései kimennek a stadionból.

A végére megint nagyon durván elfogytunk. Az utóbbi meccseket látva sajnos várható volt. Ez az edző felelőssége, a csapat jelenleg nem tud 90 percig a legmagasabb szinten focizni.

Bellingham pedig toronymagas esélyese a jövő évi aranylabdának (ha már így széttologatták őszi-tavaszi periódusra, bár akkor meg kioszthatnák nyáron, nem fél évvel később).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.10.28. 18:30:06-kor.
OkoskodoSzurkolo
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023.10.28. 18:21:36

2023.10.28. 18:28:51

Hát gyerekek...
Nekem elegem van...
Elegem van abból, hogy állandóan nyert meccseket engedünk el. A Shaktar ellen is rezgett a léc.
Xavi mintha a szünetben leszedálná őket. Megérdemlik a vereseget, egyszerűen hagyták feljönni a realt és hagyták, hogy az egyetlen jó játékosuk megmentse a sggüket. Megérdemlik a zakót.
Az mondjuk meg gusztustalan, hogy megint a real bírózik, mikor nekünk nem adtak meg egy tizit.
De nem csak ezen múlt. Tudták, h a real ilyen, semmiből rúgják a gólokat.
Megérdemlik a vereséget.
Nem tudom őket sajnálni.

Lehet szídni engem, nem izgat. Ez a véleményem. Sokadjára játszottták ezt el. Megérdemlik.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.10.28. 18:28:22

Azt ma is jó volt látni ahogy Araujo megette reggelire ezt az ovoda kiscsoport szintü Viniciust. Hihetetlen ahogy viselkedik. Xavinak sem kellene a lovat adni alá.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.28. 18:27:49

Sajnos ebben ennyi volt a sèrültekkel. Mèg jól is játszottunk az első fèlidőben. Xavit sem tudom hibáztatni, a kezdő kifejezetten tetszett, megkaptam, amit vártam. Igazából belenyúlni sem nagyon lehetett amikor nyomott a Madrid. Nem hibáztatom Romeu miatt sem, stabilizálni akarta a kp-t, de Romeu hihetetlen gyenge formában. Valahogy èreztem, hogy Bellingham lő kettőt, a győztes gólnál visszakapták a mi szerencsès gólunkat. Az első gólban szerintem Stegen is benne volt, de az az szerez gólt, aki kapura lő, ès volt benne erő. A második fèlidőre nagyon visszaesett a csapat, ès teljesen eltűnt a kp-nk. Menni kell előre, nem nagy a hátrány, valamit kezdeni kell, hogy ne legyen ennyi sèrült. Ha az alap csapat összeáll, mèg erősebb is lehet a Realènál, ès a kerettel sincs semmi problèma. Romeuval kezdeni kell valamit, de Frenkie amint felèpül, vkp-kènt kell játszatni. Remèlem bekerül Xavi repertoárjába ez az 532, mert nagyon masszívak voltunk, ès lassan Kounde is felèpül.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.28. 18:26:03

Hát igen, a beállt játékosokon látszott, hogy 2 napja edzenek, asszem szó szerint. Lewy szegény nem tudott levenni egy labdát. Ha ez nem klasszikó, szerintem nem kerültek volna a keretbe sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.10.28. 18:22:22

Nagy kár érte,mert én Andrissal nem értek egyet, hiába csak "November" van , nagyon szoros bajnokságra számítok és egymás elleni,ugyanannyi pontnál számít. Ikszes meccs volt,de akár 2-0 is lehetett volna nem egyszer,jött egy semmiből bomba és osszeestunk. Szomorú vagyok,de fel kell állni a srácoknak,mert alapvetően egy biztató játékot tolták le.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.28. 18:21:37

A clasicokon bármi megtörténhet, és gyakran meg is szokott... de ma csak bejött a papírforma.

Nulla tartalék van a csapatunkban, és ezt tudtuk előre. Pech így is az utolsó perces gól, simán megérdemeltük volna a döntetlent, bőven erőn felül teljesítettünk, nagyon szervezetten és jól játszott a legtöbb játékosunk.

Nem voltak jó érzéseim Bellingham bombája után, de akkor éreztem eldőlni végleg, amikor Romeu feljött. Nem igazán múlott rajta bármi fontos végül, de akkora minőségi esés lefelé, bárkinek a helyére, hogy kár is róla tovább beszélni.

A szívás az, hogy a 90ből legalább 50-60 percig mi voltunk a jobbak, de hát nem pontozzák. Nekik is csak néhány helyzetük volt, de ez az angol gyerek bever mindent. Pedig ez különösen szomorú, ha azt nézem, hogy amúgy mezőnyben Gavi megette reggelire, és alig hagyta szóhoz jutni. Ez is elég neki, nyilván az egekben van az önbizalma, és ez ennyit számít. A különbséget jelenti.

Ferran nem volt jó, de sajnos beállt a helyére egy még rosszabb Lewa. Cancelo se volt nagyon jó, lehet el is fáradt, de beállt a helyére egy még rosszabb Raphi. Nem kellett volna erőltetni őket, de valahogy muszáj frissíteni nekünk is. Muszáj lenne, ha lenne rá lehetőségünk.

Szóval volt pechünk rendesen, ami a kapott gólokat illeti, pedig nagyon jól össze volt rakva ez a gépezet, a lehetőségekhez mérten különösen.

Büszke vagyok a srácokra és Xavira különösen, de sajnos a csereként beállt játékosokat most nem tudom megemészteni.

Sajnálom, hogy leültem megnézni, mert csak sikerült felhúzni magam, pedig kb 10x jobbat kaptam, mint amire előzetesen számítottam.

PS
Hihetetlen, hogy Vinicius egyetlen tíz perces blokk erejéig sem képes úgy viselkedni, hogy lehessen őt legalább nem nagyon utálni. Olyan szinten nem képes se veszteni, se nyerni, se úgy általában viselkedni.. nem hogy méltóságteljesen, még egy 10 éves félrenevelt gyerek szintjét se üti meg. Egyszer valaki nagyon meg fogja őt verni, és majd kiáltoznak, hogy rasszizmus és gyűlölet, de valójában semmi köze nem lesz a bőrszínéhez a dolognak, egyszerűen olyan a személyisége, amivel már külön őrangyalra volna szükség. Bennük meg én nem hiszek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2023.10.28. 18:20:46

Vinicius… :mrgreen:
Jó helyre megy minden fütty amit kap, megdolgozik érte.
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2023.10.28. 18:19:33

Romeunak nem mernek passzolni a társak, de megint meg mutatta hogy miért. Szégyen ez az ember. Sajnos a többi csere se volt formában, Lewa minden labdát eladott.
94:39 6 - 1
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.28. 18:18:48

Jól játszott a csapat, győzelmet eérdemeltünk volna, de ilyen a futball, egy rossz labdalevétel pont odapattan a sípcsontbetyár elé. Le kellett volna zárni a meccset, és nincs miről beszélni. Azert Frenkievel és Pedrivel máshogy nézett volna ez ki, de van fantázia a csapatban.
Rivaldo-A Legnagyobb.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.28. 18:18:36

Mester, Mester,Mester!
Ha lenne nálam fehér zsebkendő lebegtetném!
Mond, mit akartál a cserékkel?! Behoztad a nulla játékperces sérült játékosokat, behoztad a 0 labdabiztossággal Rendelkező Romeut. Mit akartál a cserékkel? Cancelo-t miért vitted le? Minden cseréddel gyengítetted a csapatot, azt a csapatot, aki az első félidőben kontaktan játszott, és semmi, de semmi nem indokolta a változtatásaidat!

Camavinga sajnos nyerő ember volt. Bellingham, meg ahogy mondtam is, ha tudjuk semlegesíteni, akkor jó, ha nem, akkor baj lesz.
De ez nem a csapat veresége, hanem a Mesteré! Ezért is mondtam korábban, hogy az a bizonyos kabát...
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.10.28. 18:16:38

Hát, óriási mákuk volt. Döntetlenes meccs volt, inkább felénk billenve. dehát a gól ritka, és pont nekik jött össze. Nem kéne Romeu nyalkába varrni, persze, rém lassú ehhez a szinthez, de van-e jobb nálunk?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2023.10.28. 18:15:34

Jól játszottunk, de sajnos a helyzetek kimaradtak. Ez van sajnos. Legközelebb talán több szerencsénk lesz.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése