Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.04.23. 11:23:44

Ini lesz a kulcs. Ha úgy fogja oktatni őket, mint 15' őszén, akkor simán nyerhetünk.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.23. 11:20:12

Mai keret: MAtS, Cillessen, SR, Umtiti, Piqué, Mascherano, Alba, Digne, Busi, Ini, Rakitic, Gomes, Denis, Arda, Alena, Paco, Messi, Suárez

Estére meg nem tudom mire számítsak.. Ha egy vereség kell ma ahhoz, hogy a vezetőség kapcsoljon, hogy nem így kéne folytatni, akkor én ezt le tudnám nyelni. Jó lenne nyerni persze, de én nem vagyok olyan bizakodó mint páran itt alattam.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.23. 11:15:21

Továbbra is tartom hogy a két csapat kozt mutatott játékban jelentős különbség van és a mi javunkra. Ha nem szórakozzuk el a helyzeteiket akkor hendivel is nyerunk. Remelem méregből odavagunk nekik!!
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.04.23. 10:33:33

Minden jel arra utal hogy a Real simán nyer ma...és remélhetőleg pont ezért nem fog 8)
Mindenesetre az biztos hogy én már leszögeztem hogy nem szidom a csapatot ebben a szezonban (jó ha a kupát se húzzuk be akkor azért előfordulhat :twisted: :twisted: ). Minimális esély még mindig van a bajnoki címre de én már elengedtem a szezont.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.04.23. 10:29:38

Kovbal88 írta:
Vakmacska írta:SAjnos nekem rossz érzéseim vannak a meccsel kapcsolatban.
Az az érzésem, hogy simán kikapunk. Tudom, hogy a klasszikus az más, de ahogy mostanság játszunk... az az érzésem, hogy még gólt sem fogunk tudni rúgni, és lesz egy 3-0
Közbe meg egy a nagy fogadkozás, hogy megmutatjuk, aztán a Juve ellen is csak helyzetecskék voltak, olyan fejfogós nagy helyzetek amik centiken múltak már nem.
Azt gondolom, lehet hogy nem helyesen, hogy erőlétileg a Real a legerősebb csapat a világon. Valahogy mindig ők jönnek ki jobban a meccsek végéből.
Fogadkozni nagyon tudnak a fiaink, az mindig megy. Egy éve is ment, hogy Cruyff emlékére behúzzuk, stb., aztán meg előálltak egy lélektelen, gyenge produkcióval. Egyedül a PSG ellen jött be a fogadkozás, de ahhoz kellett az ellenfél, játékvezető, meg a szerencse is.

A szezon eddigi alakulása alapján Real sikert várnék, vagy jobb esetben x-et, mert a hazaiaknak az is elég. Nem hiszem, hogy le tudnák győzni őket. Egy szoros meccsre jók lehetünk, de azokból idén ők jönnek ki mindig jól.

Akkor győzhetnék, ha egyértelműen föléjük tudnák kerekedni. Láttuk, hogy a hazai Klasszikuson a kis fölény kevés volt, a végén jött a szokások Ramos gól pontrúgásból. Én ez most sem lenne másképp. Akkor lenne esélyünk a győzelemre, ha el tudnánk menni kettővel. Ez sem lehetetlen, benne van a csapatban, de idén még egy meccsen sem jött ki, és sajnos nem hiszem, hogy most sikerülne.
Eleve Neymar hiánya hatalmas érvágás, tavasszal ő volt a legjobb támadónk. Messi és Suarez mostanában magukhoz képest gyengénk teljesítenek, persze azért bennük mindig benne van egy klasszis teljesítmény, bárcsak ki is jönne belőlük ma, nagyon szükség lenne rá.
A középpályásaink igen hullámzó formát mutatnak, a Realnak pedig ez a csapat része nagyon erős. Ősszel Busi és Rakéta nagyon játszottak, Gomes is összekapta magát, ilyesmi kéne tőlük ma is. Bár Gomest nem kezdetném, ő még ha jó napot is fog ki, erre a szintre kevés.

A védelmünk megint csak gyenge volt a szezon nagy részében, ettől a csapatrésztől félek ma a legjobban.

Tehát nem mi vagyunk az esélyesek, de azért reménykedem, hogy a nagy szavakat ezúttal tettek is követik majd. Egészen eddig pesszimista voltam, de ma reggel indokolatlan optimizmussal keltem, remélem bejön a megérzésem, és odapörkölünk nekik. 72 fokos Tatra Tea már be van készítve, ha nyerünk szerintem holnap nem megyek dolgozni. :mrgreen: Forca Barca :!: :twisted:
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.04.23. 10:06:24

Bízom benne,hogy a spori egyik oldalra sem befolyásolja a meccset. A Margit idén,mint csapat jobban össze van rakva,nem is csoda x éve nem nyertek bajnokságot. Talán a srácok felszívják magukat és nyernek. Az elején kellene berámolni párat,hogy kapaszkodjon a balett,mert fordított esetben szét kontráznak minket.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.23. 10:01:10

nekem rossz érzésemmmost nincsen. realitás egy sima real siker, ha esetleg pontot szerzünk, az nálam siker. ez az előzetes megérzésem és elvárásom.

de ha megint elszórakozunk helyzeteket, és meg lesz a sansz, és ennek ellenére kikapunk, akkor tuti pipa leszek.
előny lehet hogy a realnak bőven elég egy x is igazából, Zidane tud konzervatív lenni és óvatos, de ez hátrányuk is lehet akár, ha óvatoskodnak.
de nagy baj az erőnlétbeli különbség, mi elfogyunk meccsek végére, ők akkor jönnek lendületbe...hát meglátjuk.

Messi eltehetne 1-2 gólt végre, kicsit benémítani őket legalább. bár akkor is azt mondanák hogy bújócska volt, szóval mindegy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.04.23. 09:53:24

Vakmacska írta:SAjnos nekem rossz érzéseim vannak a meccsel kapcsolatban.
Az az érzésem, hogy simán kikapunk. Tudom, hogy a klasszikus az más, de ahogy mostanság játszunk... az az érzésem, hogy még gólt sem fogunk tudni rúgni, és lesz egy 3-0
Közbe meg egy a nagy fogadkozás, hogy megmutatjuk, aztán a Juve ellen is csak helyzetecskék voltak, olyan fejfogós nagy helyzetek amik centiken múltak már nem.
Azt gondolom, lehet hogy nem helyesen, hogy erőlétileg a Real a legerősebb csapat a világon. Valahogy mindig ők jönnek ki jobban a meccsek végéből.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.23. 09:45:16

sokkal sanszosabb h simán nyerünk, aztán 1 hétig itt hokizik mindenki, majd sima vereség az espanyoltól. ez lenne olyan olyan igazi barcás teljesítmény :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.04.23. 09:07:13

SAjnos nekem rossz érzéseim vannak a meccsel kapcsolatban.
Az az érzésem, hogy simán kikapunk. Tudom, hogy a klasszikus az más, de ahogy mostanság játszunk... az az érzésem, hogy még gólt sem fogunk tudni rúgni, és lesz egy 3-0
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.22. 18:18:38

már lement.

Neymar meg nem fog játszani, nem kell bedőlni mindenféle híresztelésnek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.22. 18:11:23

Rijkaard, Pep, Vilanova és Tata is bukta az utolso klasszikusát. Ha holnap nem nyerunk az egesz szezon megy le a wcn...

Amugy nem kockáztatnám meg Neymar játékát.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
tibor1158
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2008.10.27. 11:37:22

2017.04.22. 18:03:22

bp20030918
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015.04.03. 12:32:29

2017.04.22. 17:34:58

Kovbal88 írta:Szerintem a legjobb az lenne, ha Neymar elmenne egy profi maszkmesterhez és megcsináltatná az arcát mondjuk Mathieu-re. És mindenki elégedett lenne.

Neymar játszana, de mégse mivel ő Mathieu néven lenne a pályán. Annyira hasonlítanak külsőre, hogy senkinek se tűnne fel a dolog. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Micsoda kreativítás :D
Mindegy kinek szurkolsz
Akkor is a Barca a legjobb!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.04.22. 17:23:48

Szerintem a legjobb az lenne, ha Neymar elmenne egy profi maszkmesterhez és megcsináltatná az arcát mondjuk Mathieu-re. És mindenki elégedett lenne.

Neymar játszana, de mégse mivel ő Mathieu néven lenne a pályán. Annyira hasonlítanak külsőre, hogy senkinek se tűnne fel a dolog. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.22. 16:21:11

Roberto kulcs lesz, ott kell őket megfogni. Alba elbír Carvajallal. Én nagyon bízok benne nyerni tudunk, lehetőségünk meglesz. A kérdés, hogy lesznek elég higgadtak ott elől a támadók vagy sem. Real véleményem szerint nagyon megfogja szervezni a védekezését, nekik a döntetlen tökéletes eredmény lenne. Mindent tudunk róluk ők is rólunk, pontrúgásoknak kiemelt szerepük lesz. Ősszel is benyeltünk egyet, el kellene ezt kerülni.

LE szerintem nem fog komolyabbat változtatni, ugyanaz a csapat fut ki mint szerdán, értelemszerűen Neymar helyett Paco. Vagy esetlegesen Iniesta előre, s középpályára Denis/Gomes. Mivel Paco jobb formában van, én őt preferálnám.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.22. 15:40:42

Cr mint "védelmet bontó"??? :D Ettől függetlenül nem kéne 3 védővel felállnunk, max abban az esetben, ha mondjuk még Alves itt lenne, és Messi a jobboson végig sakkban tartaná Marcelot-megnézném hányszor merne feljebb lépni a brazil-de mivel ez már nem téma nálunk, így marad a 4védős verzió.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.22. 15:12:24

Nálam ez 5 védős megoldás lenne, nem három,de lehet félreérthető volt, ahogy felírtam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.04.22. 14:05:09

S.Agüero írta:Szerintem négy védő lesz, és Pacó kezd baloldalt.

3 védő öngyilkosság lenne, szétfutnának a szélen.
Nagyon remélem, hogy igazad lesz, a 3 védős felállás itt nem működne. Mind Marcelo, mind Carvajal fél meccseket tölt az ellenfél térfelén, még ha Bale nem is játszana, akkor is ott van Isco, CR, aki meg tudja bontani a védelmet egy az egyben, ráadásul, ha csereként ránk engednek egy Asensio-Vázquez párost, az még szebbé tenné a világot...

4 védő kell, Albával és SR-rel a szélen, az alap középpályánkkal, elől pedig Pacoval. Az a veszély így is fennáll, hogy Messinek a szokottnál is többször kell visszalépnie, mert nincs a pályán a másik támadónk, aki 2-3 embert is le tud venni egyénileg.

Kérdés, hogy mire lehet számítani, persze nem a Real részéről, ők ugyanazt fogják játszani, amit eddig, mert nem is nagyon tudnak mást. [nem akarok én senkit megsérteni, de tényleg nem játszottak még sem más felfogásban, sem más szerkezetben (max. 1-2 alkalommal vagy kényszerből), attól függetlenül írom ezt, hogy ez nem minősíti negatív értelemben a játékukat].
Nálunk meg bízom benne, hogy nem az idegenbeli meccseken jellemző ötlettelen, zavart valamivel próbálunk kiszúrni saját magunkkal, hanem végre egyszer az elejétől úgy játszunk, ahogy egyébként tudunk. Ez a meccs, még így is háromesélyes, ha maxon pörögnek a srácok, nem engedhetjük meg magunknak a szundikálást.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.22. 13:17:34

Szerintem négy védő lesz, és Pacó kezd baloldalt.

3 védő öngyilkosság lenne, szétfutnának a szélen.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.22. 11:20:29

Stegen
Roberto-Piqué,Umtiti,Masch-Alba
Busquets,Rakitic
Messi Lajos Iniesta


Így állnék fel, Iniesta kicsit hátrébb, Alba mehetne felfelé.
más opciót nem látok holnapra.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.04.22. 11:14:20

Az remek lenne, ha a Juventushoz hasonló gyors szélsőjátékot játszó Madrid ellen ugyanúgy visszanyúlnánk a bukott stratégiához...
Alapból félek attól, hogy nagy csapást mérnek ránk, de ha 3 védővel és Gomessel kezdünk, akkor boritékolható a bukás, mert szélen felfalnak minket
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.22. 11:01:51

visca el barca írta:a sport szerint holnap megint ezzel a 3 védős felállással fogunk bohóckodni és AG kezdő lesz, mert a pontrúgások levédekezéséhez kell a magassága.... :mrgreen:
:lol: :lol:
jó hogy ennyire síkegyszerűen gondolkoznak, hogy magas=jól fejel.

Messi 20 centivel alacsonyabban jobban fejel mint a magas játékosaink.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.22. 10:17:51

a sport szerint holnap megint ezzel a 3 védős felállással fogunk bohóckodni és AG kezdő lesz, mert a pontrúgások levédekezéséhez kell a magassága.... :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.04.20. 20:20:39

A Bl kiesés után lassan ideje nálunk is porondra kerülnie a Reál elleni meccsnek.
Jelenleg azt mondom, hogy minden ellenünk szól, senki nem vár Barca győzelmet, szóval lehet emiatt fogunk meglepetést okozni. Abban bízom, hogy ha nem is mindenkinél, de egy-két Madrid játékosnál érződni fog a keddi hosszabbításos meccs fáradalma. Ha nyerni tudunk, akkor újra nyitott a bajnokság, X vagy vereség esetén szerintem vége.

Neymar nagyon fog hiányozni. A kérdés, hogy milyen felállásban álljunk ki. 3 vagy 4 védővel, 2 vagy 3 csatárral?
A 3 védős rendszerben Masc, Piqué, Umtiti előtt a Rakitic, Busi, Ini, SR négyes játszhatna, míg elől Messi, Suarez és Paco. Itt az sem lenne elvetendő, ha Jordi is kezdene Paco kárára, de akkor Suarez nagyon egyedül lenne elől.
A 4. védős rendszerben az SR, Umtiti, Piqué, Alba - Busi, Ini, Rakitic tolhatná, míg elől maradna a Paco, Messi, Suarez. Én Mssit a 2 csatár mögé raknám kötetlen pozícióba. Itt lenne jó, ha lenne még egy normális középpályásunk, aki Ini kárára játszhana, mivel nagy kedvencem az öreg, de szerintem ő nem fogja bírni a heti 2 komoly meccset. Mondjuk inkább egy fáradt Ini, mint egy pihent Gomes! :-) Én inkább a 4 védős rendszerre szavaznék...
Válasz küldése