Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.08.20. 18:37:51

Örülök Yamalnak, akárhányszor láttam, sose alibizett, pedig megtehetné ilyen fiatalon. Fatival pedig tuti van valami, továbbra sem tud kezdő lenni, vagy nem bír 90 percet, vagy Xavi nem bírja. Ennyire azért nem vagyunk jók 4 kp-val.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.08.20. 18:33:32

xavi teljesen kezdi elveszteni a fonalat. nem tudom minek erolteti allandoan ezt az osszevissza 4 kps rendszert, ahelyett h feltenne 3 csatárt. na mindegy, mivel nem este 10kor van a meccs megnezem, de egy unalmas 1, max 2-0-t várok. otthon egy cadizt akkor is illik vhogy megvernunk, ha hót szrul jatszunk.

unalmas, szinvonaltalan lotyogest varok.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.20. 18:28:42

Szerintem itt most alázunk. Egy kis önbizalomnövelés mindenkire ráférne, utána jobban menne a szekér. Gündögan jól került helyzetekbe múltkor is, mint a Citynél, csak kihagyta őket. Yamal egy közepes formában lévő Raphinha szintjét már most simán le tudja hozni, hatalmas szerencsénk van vele. A Cadiz nem is egy darálógép emlékeim szerint.
A 4-4-2-t viszont megint nem értem egy ilyen csapat ellen. Kb nincs középpályára rotációnk így, elöl meg üldögél mindenki a padon. Fati és Ferrán hogy mit gondolhat ilyen penge előszezon után, azt nem is akarom megtudni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.20. 18:27:37

soadroli írta:
2023.08.20. 18:18:57
Ter Stegen; Kounde, Christensen, Frenkie, Balde; Oriol, Gundogan, Pedri, Gavi; Lamine Yamal, Lewandowski
Yamal 16 évesen, not bad :D
Yamal kapcsán ezt elhamarkodott döntésnek gondolom, főleg mivel Ferran és Fati is jó volt az előszezonban.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5156
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.08.20. 18:18:57

Ter Stegen; Kounde, Christensen, Frenkie, Balde; Oriol, Gundogan, Pedri, Gavi; Lamine Yamal, Lewandowski
Yamal 16 évesen, not bad :D
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.16. 15:41:22

Peter írta:
2023.08.15. 13:16:02
Andris írta:
2023.08.14. 12:49:22
Én is szeretnék jobb, szórakoztatóbb játékot, de leírom huszadszor is: a sz_arból várat,
Ter Stégen, Kondé, Araujo, Christensen, Baldé, de Jong, Pedri, Gavi.....ehhez a névsorhoz hozzáadható kiegészítők Gündogan, Lewa, Fati, Raphi.....

Hogy ilyen névsorból milyen várat lehet(ne) építeni, azon lehet filozofálgatni.
Ugyanakkor azon, hogy élvezhető, szórakoztató, kreatív, játékos játékot ki lehet(ne) hozni ilyen névsorból, azon - szerintem - teljesen felesleges, mert a teljes névsor eredendően játékos focit játszani képes játékosokból áll.

Az idézett minősítést ilyen névsorra vonatkozóan nem értem, de ez szubjektív.
A játékos focit játszani, ÉS közben a Barcelonában elvárt eredményeket hozni, az azért együtt igen ritka állat, legalábbis szerintem. Ez lenne a várépítés. Szerintem a keret fele, és különösen a támadók, nem alkalmasak igazán erre, de amúgy lehet, hogy jelenleg (réméljük csak egyelőre) Xavi sem. Lehet, hogy játékos focit játszani alkalmasak, de akkor nem fognak jönni az eredmények, mert vannak nálunk jobb csapatok, és még spanyolorászban is lennének nálunk hatékonyabb csapatok.

A klubot sportszakmai és anyagi értelemben is úgy lehet leginkább víz felett tartani, jelenlegi katasztrofális állapotában, ha eredményeket produkálunk. A győztes clasicok sora, a bajnokság, na ezek pont ilyenek. A BL továbbjutás hiányzik, de arról leírtam ezerszer: talán közelében se vagyunk esélyességnek, de csak és kizárólag a balszerencsénken múlt, hogy még a csoportból se sikerült (tavaly). Ugyanez szerintem a MU elleni ELre is igaz.

A névsorodat, legalábbis az elsőt egyszerűen imádom. De tényleg, számtalanszor leírtam, hogy mennyire jó anyag. TS, Pedri, Frenkie, Araujo... sztem a világ legjobbjai közt vannak a posztjaikon. Körülöttük is jó emberek vannak. És van stabil védelmünk? Van stabil csapatunk? Vannak eredményeink, labdabiztos és versenyképes középpályánk? Szerintem van mind.
A gondjaink a támadó harmadban vannak, és a támadó sorunkban. Sajnos lehet 20 klasszis is egy csapatban, ha mind a 20 ugyanarra a 3 posztra van mondjuk, akkor egy ilyen komplexitású csapatjátékban semmire se mennek velük.
Amíg nem tudunk se bal és jobb támadót (használhatót) kiállítani fulltime-ban, se bal és jobb bekket kiállítani fulltime-ban, (és végképp nem egyszerre, ahogy minden korábbi nagy sikerünk esetében a 4-3-3aknál), addig szerintem kb zéró variációs lehetőségünk van támadásban. Még egy fajta támadójáték se nagyon jön ki, más legalábbis, mint a beívelgetés, meg a réskeresős körbepasszolós pressing. Szóval van egy legtöbb helyen nagyon jó minőségű, és egyúttal nagyon lyukas keretünk. Számomra első körben ez az egyértelmű felelőse a támadó (és szórakoztató) játékunk hiányának és problémáinak.

Sajnos akiket írsz a második sorban, azokról egyesével ez a véleményem jelen állás szerint:
Gündogan egy meccsen nem mutatott semmit, nem is vártam el, de vagy jó lesz, vagy nem.
Lewa szerintem a vb óta egy közepesnél is rosszabb center minőségben van jelen, taszítja a labda és ő a labdát.
Raphi kezd kicsit belejönni, közben meg annyi érzelmi inteligenciája van, mint egy 5 évesnek. De a legmagasabb szinten még semmit nem mutatott ő sem.
Fati egyelőre nulla az utolsó műtétje óta, április után majd most a következő hetekben fog kiderülni, hogy kap-e bizalmat, és tud-e bármit tétmeccseken adni.

Szóval nem rózsás a helyzet, de azért ne legyünk teljesen pesszimisták. Még az is lehet, hogy lesznek élvezhető meccseink, több, mint tavaly.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.16. 03:18:36

Senki nem tud aludni itt vagy mi? :mrgreen:
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.08.16. 02:59:02

Nyilvan kis tulzassal irtam,de jo oket nezni,nincs rugdalozas,megy a foca rendesen.Egyebkent dontobe jutnak,Messi es Alba is elrakott egyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.16. 02:52:25

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... o-90953325

A 116 perc alatt 56 percet volt játékban a labda. Ez egészen döbbenetes adat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.08.16. 02:39:38

Érdekeset írsz. Emlékeztek a Bayern Villareal féle szívására? :)
Senki nem gondolta és mégis megtörtént.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.16. 02:32:00

Azért azt finoman szólva sem hiszem... Megnézném Messiéket, amint a Getafe ellen nagy iramban fociznak. Vagy ahogy Messi átvehet egy labdát anélkül, hogy felrúgnák, lekönyökölnék, gyomron vágnák, letépnék a fülét. Ezt amúgy egy Pool-City-Arsenal-BM kvartettől is megnézném. Szenvednének mint az atom. Lehet nyernének, nyerhettünk volna mi is azért megérdemelten. De lehet, hogy nem. Az kb tuti, hogy senki nem tarolná le őket lendületes focival.

Szerintem túl van fújva ez a meccs. Volt 14 kapuralövésünk, az ellennek harmadannyi. Raphinha idiótasága miatt 10 emberrel toltuk egy darabig, ami főleg úgy gáz, hogy addig ő volt talán a legjobbunk. Kihagytunk pár ajtó-ablak helyzetet (Raphi, Fati mindenképp), közben szétkönyököltek minket, nem kaptunk meg egy jogos büntetőt, hadd ne soroljam tovább.

Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy hú, de nagyszerűen játszottunk, mert nem. De azért nem is olyan rosszul, ha nem egy Pep-éra csúcsfociját veszem alapul, bár ilyen csapatok ellen ott is tudtunk állófocis szenvedést produkálni, kb ilyen szinten. Egy ilyen csapat ellen kb senki nem képes lendülettel játszani, 12 emberrel védekeztek, azt is brutális módon.

A spanyol kiscsapatoknak ez maradt ebben a ligában. Ütni-verni-védekezni, mindezt azért megfelelő taktikai fegyelmezettséggel vegyítve, amiben a LL csapatok még mindig a legjobbak, és ezzel bárkinek megnehezíteni a dolgát. A Getafe ebből is magasan kiemelkedik (vagy mi ennek a szónak az ellentéte? :D ), főleg Bordalas alatt.

Ennél persze jobb kell, és Xavi főleg a két spanyol támadónkkal és Pedrivel nagyon eltaktikázta a dolgot, de ennél már kb csak kellemesebb ellenfelünk lesz, és azért Xavi szerintem taktikailag többször szokott jót húzni egy adott meccs kezdőjére, mint rosszat, most sajna utóbbi történt meg.

Ha megszámolnánk, hányszor játszott tavaly vagy akár tavalyelőtt ennél tehetetlenebb, rosszabb focit a Reál, meglepően nagy szám jönne ki. Ilyen csapatoktól néha 3-4 gólt is kaptak. Aztán behúzták a BL-t.

Ősz végére kiderül minden, ha úgy lesz, én is Xavi fejét fogom követelni, főleg, hogy azért kb múlt tavasz óta nagyon kritikus vagyok vele szemben. De szerintem akkor Laportáék is lépni fognak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.08.16. 01:26:09

Nezem ezt a Miami meccset,hat sok penzt nem raknek magunkra Messiek ellen :roll: van iram rendesen.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.15. 21:31:11

Sinya22 írta:
2023.08.15. 18:55:49
Továbbra is tartom, hogy ez egy gyenge csapat ( nem a keret gyenge), .
Sajnos nekem is ez a véleményem.
Hiányosnak látom a "csapat" szó mögöttes tartalmát. (véletlenül sem a gólöröm vagy egyéb sikerek utáni megnyilvánulásokra értendő!).
Nyilván azonos célért küzdenek, de nem látok hatékony együttműködést és tudatosságot. Nem látom, hogy megfelelően ismernék vagy tisztában lennének kellő mértékben egymás szándékaival. Nem látom a közös cél elérése érdekében szükséges egymásra épülő cselekményekben a megfelelő összhangot.
(nem látom, hogy de Jong álmában felkel és tudja hol várja Pedri a labdát.....de ez bármelyik két minimum egy éve itt játszó játékosra is vonatkozhat, mondjuk Araujo és Ter Stégen összjátékán kívül.... :wink: )

Szóval előbb kellene egy csapat, ha ez összeáll, utána lehet majd a játékon alakítani.

Ezek mind mind edzői feladatok. Inkább gondolom ugyanakkor azt, hogy ez habitus, tudás, szakmai felkészültség, hozzáértés, érzék, pedagógia, rátermettség ....stb kérdése. A csapata tagjai el kell, hogy fogadják, kell, hogy mélyen higyjenek benne. A tapasztalat persze előny lehet, de nem a legfontosabb feltétel - szerintem -,, mert idővel megszerezhető, ráadásul a sikeres csapatépítés során ki is alakul önmagától is.
Minden érintett edző életében van ugyanakkor első alkalom, legyen az az első bajnoki, első bármilyen cím vagy akár BL elődöntő.
Szóval egy szűz edző is lehetne a megfelelően összerakott csapatával sikeresnek mondható.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.15. 20:13:12

A keretnek vannak hiányosságai, azért sztem nincs ott a topban, de az vitathatatlan, h a Getafe ellen felrakott kezdőtől bizony sokkal jobb játék elvárható lett volna. De lesz ez jobb is majd, viszont Xavi sztem nem lesz arra képes, h visszavezesse a csapatot Európa krémjébe. Ahhoz átfogóbb modernizálás kellene, jelentsen ez bármit. Tényleg akár csak egy Sesszönszasszonsír United - Biszmiszszörsz random PL meccset nézve is látható, amit sokan írtak, h más sebességi fokozatban játszanak a 21. század focicsapatai velünk összevetve.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.08.15. 18:55:49

Nem láttam a felkészülési meccseket, de olvasgattam amiket írtatatok, Fati bíztató volt, Ferran szintén. Eleve nem értem akkor mit kerestek a padon, miért nem az játszik aki jobb formában van? Mivel egyik támadónkból se nézek ki sokat (sajnos Lewából is egyre kevesebbet) szerintem alap kellene, hogy legyen, hogy ne legyenek fix kezdők elől. Na mindegy, ez legyen a legnagyobb gond.

Ami a nagyobb baj, hogy én az 1. fordulóban, augusztus elején nem láttam kb akaratot a csapaton. Mármint persze, jó lett volna a 3 pont, mentünk előre, de nem úgy látszott, hogy mi egy bajnok esélyes/cím védő csapat vagyunk, akik szeretnék magukhoz ragadni a kezdeményezést rögtön az elején. Szerintem ez egy alap hozzáállás kellene, hogy legyen. Szóval nem a 0-0-t tartom gáznak, még csak az sem, hogy nem győzelemmel kezdtünk, mert benne van egy botlás bármikor, hanem ezt, hogy én a Xavi csapaton nem hogy tudatos , meg sziporkázó játékot nem látok ( jó messze vagyunk attól), hanem siker éhséget sem.

Valaki írta lentebb, hogy lesznek nyilván győzelmek, akár több gólosak is, de azokat valószínű egyéni villanások (Lewa, Pedri, Fati, Yamal) fogják eredményezni. Továbbra is tartom, hogy ez egy gyenge csapat ( nem a keret gyenge), olyan mentális összezuhanás mint korábbi években nem lesz, de bl-hez továbbra sem lesz közünk, és biztosan nem lesz olyan könnyű bajnokság mint tavaly. Remélem egyszer megélem, hogy elfelejtjük ezt a spanyol/katalán edzői vonalat, és hozunk végre valakit, aki járt már edzőként mondjuk egy bl elődöntőben legalább.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.15. 15:33:58

Egyetértek! A Ter Stégen, Kondé, Araujo, Christensen, Baldé, De Jong, Pedri, Gündogan,, Gavi, Lewa, Raphi sor mondható bárminek, de nem szrnak. De hasonlítsuk össze a Madriddal.
Mitől jobb az Alaba, Rüdiger, Militao, Carvajal védő sor? Semmivel, sőt! A kp: Tchuameni, Camavinga, Valverde, Belligham négyest sem érzem erősebbnek. Ott annyi, hogy a padról be tud állni egy Modric/Kroos, ez igen, ez erősebb így. Elől a Vini Jr, Rodrygo kettős meg nehogy már erősebb legyen egy Lewa Raphi duótól? Ráadásul ott nincs senki mögöttük a padon, nálunk elvileg Fati, Torres. Fiatalok kb ugyanúgy vannak. Persze jön majd a "pont a Madriddal hasonlítom össze, akiket most vertünk szét 3-0-ra?" Ahhoz meg annyit, hogy 4 kapufájuk volt, illetve tétmeccsen mi mennyit is kaptunk tőlük?
Ettől a kerettől jelenleg nem sokkal erősebb van, simán bent vagyunk a top 10-ben. A játék képe meg mint egy spanyol középcsapat. Pont ezek miatt a nevek miatt vannak meccsenként villanások, amik miatt 1-0 lesz a vége, nem 0-0 és pont ezek miatt a védők miatt, amiért nem 0-1. Ezzel nyertünk bajnokságot gyakorlatilag, ha nincs elől 1-2 villanás és hátul nincs a Chris-Araujo kettős, akkor bőven benne lehetett volna a pakliban, hogy azok az 1-0-ák nem így alakulnak.
A foci egy játék, amit az emberek azért néznek, hogy szórakozzanak, ez meg most nem szórakoztató. De meg lehet érteni, mert nagy a fű, meg nedves, meg kicsi a stadion, meg magasabban van, stb.....
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.15. 13:16:02

Andris írta:
2023.08.14. 12:49:22
Én is szeretnék jobb, szórakoztatóbb játékot, de leírom huszadszor is: a sz_arból várat,
Ter Stégen, Kondé, Araujo, Christensen, Baldé, de Jong, Pedri, Gavi.....ehhez a névsorhoz hozzáadható kiegészítők Gündogan, Lewa, Fati, Raphi.....

Hogy ilyen névsorból milyen várat lehet(ne) építeni, azon lehet filozofálgatni.
Ugyanakkor azon, hogy élvezhető, szórakoztató, kreatív, játékos játékot ki lehet(ne) hozni ilyen névsorból, azon - szerintem - teljesen felesleges, mert a teljes névsor eredendően játékos focit játszani képes játékosokból áll.

Az idézett minősítést ilyen névsorra vonatkozóan nem értem, de ez szubjektív.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.08.14. 19:12:22

gránit írta:
2023.08.14. 16:32:26
Szerintem pont spontán a játékunk. Nem látok a támadásainkban semmi tudatosságot, semmilyen begyakorolt mintát, figurát. Felhozzuk a labdát, megérkezünk a támadóharmadba, aztán majd lesz ami lesz. Váratlant persze senki nem húz, ha ezt értjük spontán alatt, akkor igaz. Véletlenszerű a játékunk, váratlan nélkül. Igazából pont spontán. 75%-ban birtokoljuk a labdát, abból majd kisül valami. Vagy nem. A labdabirtoklás volt az egyetlen pozitív dolog, de nem tudtunk vele mit kezdeni. A lesz ami lesz akkor problémás, ha nincs mögötte elgondolás. Így általában tötymörgés a vége.
Valami hasonló fogalmazódott meg bennem.
Nem látom a csapaton, mit akar játszani.
Nincsenek tudatos labda nélküli bemozgások a védelem mögé.
Ami van az is ad hoc módon történt. Mára eltűntek azok a gyors kontrák is amivel lefutottuk a támadni próbáló ellenfeleket. És ez egy Getafe aki a tavalyi szezonban is a kiesés ellen küzdött!
Várható volt, hogy bunkerfocit fogja tolni ellenünk most is. Erre felállunk mi is 4-4-2-vel, ami nálunk egy védekező jellegű formáció / lenne!/ egy erős csapat ellen, hogy stabilabb legyen a védelmünk.
De mi egy Getafe ellen is így megyünk ki!
Mintha az lenne a taktika, hogy csak gólt ne kapjunk, egyet meg majd csak begyötrünk nekik.
A gond, hogy a csapatból mintha kiölte volna a kreativitást, görcsösen ragaszkodva a biztos védekezésre és labdakihozatalra. Nem adok 3-4 hónapot és Gündogan, Romeu is csatlakozik Lewahoz. Ugyanazt a tanácstalan játékot fogjuk tőlük is látni.
Mert ez a keret ennél azért többet tud, többet lehetne kihozni belőlük.
Az edzőnek kellene megadni a fazont a csapatnak, kellene megtalálni a legmegfelelőbb posztokat ( és játékrendszert a csapatnak) a játékosoknak.
Nehogy már egy Araujonak azért kelljen szélen játszania, mert Koundé nem érzi ott jól magát!
Erős a gyanúm, ugyanazt a nézhetetlen játékot fogjuk látni, mint amit tavasszal láttunk. És ettől még lehet lesz néhány mérkőzés, ahol győzni fogunk akár több góllal is, de ez is egyéni teljesítmények miatt lesz nem pedig egy gördülékeny jó játéknak köszönhetően.
Lassan kijelenthető, hogy Xavi ennyit tud.
Mondjuk szerintem az se segít rajta, hogy a testvére a másodedző, de ez már tényleg szőrszálhasogatás.
Khyzz
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.08.13. 21:21:48

2023.08.14. 17:11:26

A tegnapi meccs valóban bűn rossz volt. A Barcának soha nem ment az antifoci elleni játék se Rijkaard, se Pep, se Lucho irányítása alatt. Amig az ellenfelet a bíró hagyja arra játszani, hogy a támadóharmadba még a labda nélkül mozgó embert is faultolják és 9 mezőnyjátékossal védekezzenek (a második félidőben még emberelőnyben is döntetlenre játszottak) addig a Barca mindig szenvedni fog. Pláne, hogy az első perctől húzták az időt. Undoritó taktika volt, rossz irány hogy ehhez a birok is asszisztálnak. Egyetértek Xavi nyilatkozatával ezzel kapcsolatban. Amúgy szvsz ez egy tök jó érv a Szuperliga mellett, mert ott ilyen nézhetetlen meccsek nem lennének.
(De a héten megnéztem az Arsenal - Nottingham meccset ahol a NFC ugyanazt csinálta mint a Getafe: beállt a busszal. A különbség az volt, hogy amikor nagyon elkezdtek rugdosódni akkor a bíró elkezdte szórni nekik a sárgákat még az első félidőben. Az Arsenal mindkét gólja egyéni megmozdulásból jött nem kidolgozott tudatosan felépített begyakorolt akcióból és emellett szenvedtek a tömörülő ellenfél ellen és nézhetetlen volt ugyanúgy a meccs.)

Amit én hiányoltam: Gündo és Pedri az első félidőben láthatatlan volt, Lewa végig (bár nem csoda ha a kreatív kp-jaink szenvednek ő is szenvedni fog). Balde is elég halovány volt.
Ja és a nap leggyengébb szereplője a bíró: ha Gavi "kezezésére" ami amúgy inkább a mellkasát találta el kifelé fújt, akkor a következetes döntés alapján az első félidőben amikor a getafés védő a társa kezére rúgta a labdát a 16-oson belül 11-est kellett volna fújnia a Barca javára...

Akik szerintem jók voltak: Raphi a kiállításig, Kounde, Romeu, FdJ, Abde.

Fura volt, hogy az előszezonban jól játszó és eredményes Ferran egy percet se kapott és előbb jött Lamine a sorban mint ő. Yamal ügyes volt, de szerintem nem ilyen meccseken kell lehetőséget kapnia egyelőre 16 évesen.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1684
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.08.14. 16:58:31

Én is kreativitás és tudatosság hiányát látom elől, amiben később segíthet Gündogan és Pedri is - bízva abban, hogy idén is tovább fejlődik. Legalább volt néhány ígéretes mélységi indítás is, ezen kívül egyelőre de Jong adja a legtöbb ritmust, elől azonban általában elfogy az ötlete és a többiek sem tudnak úgy mozogni, hogy tovább épülhessen az attak. Ahogy fárad a holland, úgy kezdi cipelni a labdát is feleslegesen. .

A támadójátékban taktikailag kellene előrébb lépni most már hónapok óta, s ehhez a jelelenlegi keret is elég lenne. Ha más nem, Lewy bekapcsolása a játékba létfontosságú lenne mert így megöli a labda nélküli harc. Látszik Xavin, hogy tempósabb, direktebb játékot akar, ehhez azonban legalább a mozgásokat neki kellene erősen fejelszteni. Szükség lenne a tavalyi hatékonyságra is a kapu előtt, mert ennyi helyzetből egyet gólra lehetett volna váltani minden más tényezőtől függetlenül. Átlövések mennyisége egész jó volt, a minőség viszont borzalmas.

Azt is hiányoltam, hogy Darmiant mi magunk nem akartuk kiállítattni. Inkább távolról kerülték (főleg Balde félt látványosan tőle), mintsem kikényszerítették volna a pirosat. Persze ez Soto Grado mellett rizikós lett volna, mégis rá kellett volna hajtani. Az ember alig várta, hogy labda nélküli játékost találjon.

A CAP nehéz pálya, a Getafe pedig mocsok egy kellemetlen csapat. A döntetlen itt akkor is benne lenne a pakliban, ha jobb formában, összeszokott csapatként léptünk volna pályára. Más stílusú ellenfél és játékvezetés ellen elkezdődhet a formába lendülés.

Elől nincs klasszis minőség, de nem is várható, hogy idén még olyan valaki érkezik, aki ezt javítja. Sajnos ebből kell főzni egyelőre. Adósság van és kemény FFP, na meg a stadion épül. A jövő nyarat látom kevésbé borúsnak. Ez az idény viszont sok szempontból újra kármentés lesz, BL-elődöntőről álmodozni is kár.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.14. 16:39:15

Se kreativitás, se hirtelen ritmusváltások a kp-n.
Ezek nagyon hiányoznak.
EGy monoton közepesen lassú tempóban focizunk, álló helyzetben.
Amivel nem lenne baj, de ezeket meg kellene törni ritmusváltásokkal, felgyorsításokkal, hirtelen beindulásokkal.
Ezek teljesen hiányoznak, a két szélső próbálkozik ezzel, de ritkán kapnak labdát ezen szituációkból.

Pedriben látom ezt, de pl tegnap túlságosan feltolva játszott, közel a támadókhoz, ahol ezekre már se hely, se idő nincsen.
Raphinhának is ha már elvileg tud cselezni, bátrabban visszább kéne jönnie elkérni a labdát. Ő nem vonalszélső, legalábbis olyan skillekkel ami a klasszik szélsőhöz kell nem rendelkezik.
Viszont jó szeme és lába van, ha a kp nem képes rá, akkor most neki kellene ezt a szerepkört betöltenie szerintem. Néha látok erre szándékot tőle, olyankor tetszik is amit csinál.
Persze az se baj, ha nem pirosozza ki magát full feleslegesen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.14. 16:32:26

Szerintem pont spontán a játékunk. Nem látok a támadásainkban semmi tudatosságot, semmilyen begyakorolt mintát, figurát. Felhozzuk a labdát, megérkezünk a támadóharmadba, aztán majd lesz ami lesz. Váratlant persze senki nem húz, ha ezt értjük spontán alatt, akkor igaz. Véletlenszerű a játékunk, váratlan nélkül. Igazából pont spontán. 75%-ban birtokoljuk a labdát, abból majd kisül valami. Vagy nem. A labdabirtoklás volt az egyetlen pozitív dolog, de nem tudtunk vele mit kezdeni. A lesz ami lesz akkor problémás, ha nincs mögötte elgondolás. Így általában tötymörgés a vége.

Szerintem nem egy jobbhátvéd tud ezen segíteni. Ettől persze nem ártana, de szerintem nincs a legfontosabb megoldandó problémák között.

A csalódás egyik oka szerintem az, hogy túlértékeljük a középpályásainkat. Nem elég kreatívak, Romeu és Gündogan végezték szerintem egész jól a dolgukat, de nagyon hiányoznak azok a csiki-csukik, amik korábban a játékunkat jellemezék. A szélen bontogatni akarás meg teljes tévút. A szélsők erőltetése akkor hatékony, ha bent berobbannak az érkezők is. Volt néhány helyzetünk, amiből egyet illett volna betenni, de sok helyzetet nem tudtunk kialakítani. A széleken bontás szerintem nem megy a csapatnak, a hadrendünk egyszerűen nem illik a szélső játékhoz. Bontani nem pozíciókban kell, hanem játékkal. Statikus a játékunk, nem tudtuk szétzilálni az ellenfél védelmét. Hiányzik a kreativitás (inkább ezt használnám a spontán helyett), a tudatosság, elől pedig nincs elég éles emberünk. A szélsők helyett (mivel általában egy megjátszandó ember birkózik belül) inkább kapura, gólra törő támadók kellenének.
kisszotyi
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2023.04.15. 16:55:55

2023.08.14. 15:51:21

Tudjátok mit hiányolok ebből a csapatból ?
A spontán játékot. Én elhiszem, hogy olyan szintű csapatjáték van itt amiben én vagy egyik ismerősöm sem játszott még soha pedig páran játszottunk már egy két jobb helyen. De több edzőm is használta a kifejezést, miután elmondta nagyjából mi a taktika, hogy élvezzük a játékot és próbáljunk úgy játszani ahogy kiskorunkban lent a grundon.
Hogy egyszer egy emberünk csak úgy a semmiből ráront a védelemre és lesz ami lesz alapon bedob egy cselt vagy netalántán átlövi hátha be akad? Majdnem minden támadásnál előre lehet tudni hogy ki hova merre fut megkapja végén be íveli a semmibe.
A játék képe ugyan olyan borzalmas mint tavaly.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.08.14. 15:40:37

bence0330 írta:
2023.08.14. 15:00:57
Hm. Szerintem nem egészen. Az, hogy valaki egy romokban lévő Barcelonánál nem tud óriásit dobbantani, és ehhez a szinthez tegyük fel nem elég - de azért elég jó, és elég jó eredményeket is ér el, az nem rossz edző. Csak nem elit. Én nem hiszem, hogy Xavit igazán rossz edzőnek gondolnák a kritikusaik sem, de max megcáfolnak, ez érdekelne. Csak nem elégnek feltétlen egy Barca élére.
Jogos. Felfogásbeli a különbség. Nekem ha a csapat élére nem elég jó valaki,az automatikusan abban a szerepben rossz edző.
Xavi sehol nem bizonyította nekem azt,hogy ő jó,hovatovább megfelelő. Idén ez a megítélés valamerre billen,hisz nem lehet kifogás már.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.14. 15:00:57

daffy írta:
2023.08.14. 14:47:20
bence0330 írta:
2023.08.14. 13:25:11
Akkor sem fogom úgy gondolni, hogy Xavi rossz edző, egyszerűen túl hamar jött ide.
Ezt jelenti a rossz edző. Hamar jött,tehát most nem jó edző (még?). Ha feltételezzük hogy zseni lesz,de most az út elején jár,akkor most bizony rossz edző.
Ezzel nincs semmi probléma. Viszont 2-3 év alatt látni kell a fejlődést ahhoz,hogy megelőlegezzük a későbbi nagyságát. Év végére azért már ebből villantani kell,szezon végére pedig egyértelműen látni.
Xavit szerintem az eredmények igazolják,nem a játék vagy az egyértelmű hozzáadott értéke. Pusztán a sok 1-0.
Hm. Szerintem nem egészen. Az, hogy valaki egy romokban lévő Barcelonánál nem tud óriásit dobbantani, és ehhez a szinthez tegyük fel nem elég - de azért elég jó, és elég jó eredményeket is ér el, az nem rossz edző. Csak nem elit. Én nem hiszem, hogy Xavit igazán rossz edzőnek gondolnák a kritikusaik sem, de max megcáfolnak, ez érdekelne. Csak nem elégnek feltétlen egy Barca élére.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése