Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.05. 13:25:17

Mezner2 írta: A két csapat lehetséges kezdője:

FC Barcelona: Pinto - Alves, Bartra, Abidal, Alba - Thiago, Song, Iniesta - Alexis, Villa, Tello

Betis: Adrián - Chica, Mario, Amaya, Martínez - Pérez, Benat - Campbell, Pabón, Carlos - Castró

Forrás: barcanoticias


Most komolyan,mire pihentetünk?? Az elmúlt 1,5 hónapot Messin kívül az összes játékosunk végiglazsálta és elalibizte(de még ő is sokszor,legalábbis mezőnyben mindenképp) ! Miért kell elszórakoznunk a bajnokság végét ? Miért kell hülye döntéseket még hülyébb döntésekre halmozni? Bajnokok vagyunk már? NEM! Nem kéne otthon,a csúfos leégés után kiszolgálni a szurkolókat,és a legerősebb 11et pályára küldeni ?
Egyébként ha nem kezd Leo,a mostani csapat nélküle lévő játékát figyelembe véve értelme sincs megnézni a meccset...

MIT MŰVELSZ TITO??????
nem értem ezt a károgást. Valdes sérült, helyette Pinto. Piqué elég fáradt lehet, adja magát Bartra + vki Adrianos és Abidal közül. (Masch, Puyi sérült)
Busquets is sérüléssel küszködik, így maradt Song, aki nagyszerű meccseket hoz le mostanában. Thiago örülök, hogy játszik, az egyedüli kérdőjel Messi játéka. Innen nem tudjuk milyen állapotban van. Könnyen lehet, hogy majd a második félidőre beáll.
Semmi logikátlan nincs benne ha végignézed. Nem tudhatjuk Messi milyen állapotban van, amit kifelé kommunikálnak, azt nem szabad készpénznek venni.
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.05.05. 13:11:33

Mezner2 írta:
Vakmacska írta:Annyiban azért szerintem jó, hogy nem játszik Messi, hogy ne legyen az, hogy tőle függünk. Ne legyen az, hogy mindenki az ő árnyékában focizik.
Persze :lol: Nyilván egy ekkora csapatnál nagyon fontos szempont,hogy megmutassák a károgóknak,hogy nicsak nem is függünk tőle,pláne ilyenkor mikor konkrétan a bajnokság sincs még zsebben :D na nemár... :D Azonkívül épp időben 4meccsel a szezon vége előtt kezdjük el építeni a többiek önbizalmát,soha jobb időpontot :D
Hát, ahogy Tito furmányosan logikázik, ki tudja... :-D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.05.05. 12:59:26

FC Barcelona: Pinto - Alves, Bartra, Abidal, Alba - Thiago, Song, Iniesta - Alexis, Villa, Tello
Lehetne így is a mezőnyjátékosok felállása: AAAA, azaz: Alves, Adriano, Abidal, Alba - Alex, Alcantara, Andrés, elől Alexis (+ 2) :lol:
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.05. 12:50:49

Vakmacska írta:Annyiban azért szerintem jó, hogy nem játszik Messi, hogy ne legyen az, hogy tőle függünk. Ne legyen az, hogy mindenki az ő árnyékában focizik.
Persze :lol: Nyilván egy ekkora csapatnál nagyon fontos szempont,hogy megmutassák a károgóknak,hogy nicsak nem is függünk tőle,pláne ilyenkor mikor konkrétan a bajnokság sincs még zsebben :D na nemár... :D Azonkívül épp időben 4meccsel a szezon vége előtt kezdjük el építeni a többiek önbizalmát,soha jobb időpontot :D
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.05.05. 12:37:22

Annyiban azért szerintem jó, hogy nem játszik Messi, hogy ne legyen az, hogy tőle függünk. Ne legyen az, hogy mindenki az ő árnyékában focizik.
Én reménykedtem, hogy Fabre végre kitört mögüle a mesterhármasával, de
úgy tűnik, hogy az csak véletlen volt.
Lehet benne ez a pszihológia, hogy tessék, nincs Messi, most megmutathatjátok. Amúgy meg rá is fér a pihenés.

Más: ha már a jövő is szóba jött: a BarcaFan facebook oldalon csatárnak várják a szavazások alapján Agüerot is Neymar mellé, hátra pedig Hummelst.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.05. 11:21:59

sörvirsli írta:Ez miért gáz kezdő?
Nem játszik benne a pocsék formában lévő Pedro+Fabregas, a sérült Valdes,a sokak által lassúnak tartott Xavi meg a sérült Messi.
Piqué meg a szerdai után megérdemel egy pihit.
Egyébként meg mostanában tökmindegy milyen kezdő lép a pályára mert ha Messi nincs ott akkor csakis a Barca B-ről beszélhetünk.
Én annyira abban nem lennék biztos, hogy Messi sérült. Elvileg már teljes értékűen edzett a szerdai meccs előtt is, és azóta is ezt teszi. Kell a Leo ebbe a csapatba, mert tényleg fölösleges így meccset nézni...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.05. 11:12:53

Ez miért gáz kezdő?
Nem játszik benne a pocsék formában lévő Pedro+Fabregas, a sérült Valdes,a sokak által lassúnak tartott Xavi meg a sérült Messi.
Piqué meg a szerdai után megérdemel egy pihit.
Egyébként meg mostanában tökmindegy milyen kezdő lép a pályára mert ha Messi nincs ott akkor csakis a Barca B-ről beszélhetünk.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.05.05. 10:33:04

hát, meglátjuk, hogy a fiatalok mire lesznek képesek. Talán motiváltabban fognak játszani.
Titonak a kirohanása Piqué ellen meg nevetséges. Kicsit hajaz a magyar valóságra: ha vki kimondja az igazat, annak repülnie kell.
Mit fenyegetőzik? Pont ő, akinek taktikailag és mentálisan fel kellett volna készítenie a csapatot, ő nyúlt dilettánsan hozzá a meccsekhez. Nem csak a Bayern ellen, hanem a bajnokikhoz is.
Fabre meg mint húzóember a Barcában... no comment.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.05. 10:27:55

Mezner2 írta:FC Barcelona: Pinto - Alves, Bartra, Abidal, Alba - Thiago, Song, Iniesta - Alexis, Villa, Tello
Alves nem tartozik bele a pihentetendők körébe?... Könyörgöm, legalább egy ilyen meccsen játsszon Montoya jobbhátvédként. A többi rendben lenne, még Villa is jobb talán középen, mint Cesc.

Illetve örülnék, ha Deulofeu tényleg szerepelne a keretben, és kapna is 10-20 percet.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.05.05. 10:02:10

Mezner2 írta:
Most komolyan,mire pihentetünk?? Az elmúlt 1,5 hónapot Messin kívül az összes játékosunk végiglazsálta és elalibizte(de még ő is sokszor,legalábbis mezőnyben mindenképp) ! Miért kell elszórakoznunk a bajnokság végét ? Miért kell hülye döntéseket még hülyébb döntésekre halmozni? Bajnokok vagyunk már? NEM! Nem kéne otthon,a csúfos leégés után kiszolgálni a szurkolókat,és a legerősebb 11et pályára küldeni ?
Egyébként ha nem kezd Leo,a mostani csapat nélküle lévő játékát figyelembe véve értelme sincs megnézni a meccset...

MIT MŰVELSZ TITO
??????
Ráadásúl ez a csapat, annó a realt is már egyszer meglepte. :roll: Ez a Betis nem egy gyenge társaság. :cry: :?
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.05.05. 10:01:58

Mezner2 írta:A Real Madrid tegnapi győzelme után ma még biztos nem lesz bajnok a Barcelona akkor sem ha győz ma este a Betis ellen. A marca.com elképzelései szerint Vilanova pihentet jó pár alapembert és újra csak érdekes védősorral áll fel. Messi biztosan nem lesz kezdő, ahogy a sérült Valdés sem.

A két csapat lehetséges kezdője:

FC Barcelona: Pinto - Alves, Bartra, Abidal, Alba - Thiago, Song, Iniesta - Alexis, Villa, Tello

Betis: Adrián - Chica, Mario, Amaya, Martínez - Pérez, Benat - Campbell, Pabón, Carlos - Castró

Forrás: barcanoticias


Most komolyan,mire pihentetünk?? Az elmúlt 1,5 hónapot Messin kívül az összes játékosunk végiglazsálta és elalibizte(de még ő is sokszor,legalábbis mezőnyben mindenképp) ! Miért kell elszórakoznunk a bajnokság végét ? Miért kell hülye döntéseket még hülyébb döntésekre halmozni? Bajnokok vagyunk már? NEM! Nem kéne otthon,a csúfos leégés után kiszolgálni a szurkolókat,és a legerősebb 11et pályára küldeni ?
Egyébként ha nem kezd Leo,a mostani csapat nélküle lévő játékát figyelembe véve értelme sincs megnézni a meccset...

MIT MŰVELSZ TITO??????
És miért kell ekkora hisztit levágni?! :o
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.05. 09:54:13

A Real Madrid tegnapi győzelme után ma még biztos nem lesz bajnok a Barcelona akkor sem ha győz ma este a Betis ellen. A marca.com elképzelései szerint Vilanova pihentet jó pár alapembert és újra csak érdekes védősorral áll fel. Messi biztosan nem lesz kezdő, ahogy a sérült Valdés sem.

A két csapat lehetséges kezdője:

FC Barcelona: Pinto - Alves, Bartra, Abidal, Alba - Thiago, Song, Iniesta - Alexis, Villa, Tello

Betis: Adrián - Chica, Mario, Amaya, Martínez - Pérez, Benat - Campbell, Pabón, Carlos - Castró

Forrás: barcanoticias


Most komolyan,mire pihentetünk?? Az elmúlt 1,5 hónapot Messin kívül az összes játékosunk végiglazsálta és elalibizte(de még ő is sokszor,legalábbis mezőnyben mindenképp) ! Miért kell elszórakoznunk a bajnokság végét ? Miért kell hülye döntéseket még hülyébb döntésekre halmozni? Bajnokok vagyunk már? NEM! Nem kéne otthon,a csúfos leégés után kiszolgálni a szurkolókat,és a legerősebb 11et pályára küldeni ?
Egyébként ha nem kezd Leo,a mostani csapat nélküle lévő játékát figyelembe véve értelme sincs megnézni a meccset...

MIT MŰVELSZ TITO??????
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2013.05.04. 15:33:57

Pedro és Valdes nincs a keretben, Busi és Messi újra játszhat.

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ol-2241649

Remélem a holnapi meccs nem fog különösebb gondot okozni. Minél hamarabb zárjuk le, ne hagyjunk izgalmakat a szezon végére, lehessen már az elkövetkezendő szezonra koncentrálni. :wink:
més que un club
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.04. 13:10:36

A Valladolid és az Espanyol elleni bajnokit is vasárnap rendezik majd.

Barcelona-Valladolid
2013. május 19., 21:00

Espanyol-Barcelona
2013. május 26. (a pontos időpontot még nem határozták meg)

A Betis-meccsel kapcsolatban sok elvárásom nincs, de a Camp Nou közönségét szerintem kötelessége a csapatnak egy győzelemmel kárpótolnia a Bayern-vereség után.
Illetve annak örülnék, ha Montoya végre lehetőséget kaphatna jobbhátvédként, már nagyon kijárna neki. Thiago kezdjen, de szerintem ez meg is fog történni.
Ja, ha már a magyar érettségi előtti estén nézem a meccset, akkor ne csak lötyögés legyen. :D
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.05.01. 20:22:48

connor írta:...
Az igazolásokkal kapcsolatban nem tudok mit mondani. Tudjuk, h nem vagyunk azok a nagy igazolósok, folyamatosan jön egy-két játékos, amivel igyekszünk javítani a keretet. Ez most is megvolt. Rosell am sem engedett volna különösebb habzsidőzsit, pláne nem a szent Neymar hadművelet előtt. Uh részben meg is volt kötve a keze, másrészt alaposan beleszól a versenyhelyzetbe az egymást érő sérüléshullám. Most majd a keretszűkítéssel (HA IGAZ LESZ) meglátjuk mit változik a kép, mert elég meredeknek hangzik, főleg látva a balszerencsénket a sérülésekkel...

Az ősz valóban nem volt parádé, viszont látványosan jobban pörögtek a srácok, mint ahogy az előző évben és ez már szemet szúró volt, ráadásul sztem ennek is volt köszönhető, h azok a meccsek, amik tavaly tipikusan döntetlenek lettek, idén áthajoltak győzelembe. Plusz az egy-két újabb elem feltűnése... Emiatt szívesen emlékszünk vissza erre az őszre, pláne látva a tavaszi formánkat. Uh én sem etalonként említem, csak mivel jobban pörögtünk és rekordot is állítottunk fel, mivel eredményekkel is párosult, így mégis értékesnek gondolom. Még akkor is, ha nem annyira domináns része a szezonnak, mint a célegyenesek a végén, de ettől még meghatározói ezek is. Mindegy, túltárgyaltuk.

Ahogy Tito betegségét is..
Nagyon másképp gondoljuk. Én nem érzem hibának, h nem ajánlotta a lemondását és nem is követelem, ahogy a klubtól sem. Nálunk nem így megy ez...

A tudáskülönbségben nem félreértjük egymást, hanem csak nem értünk egyet ;) Szted nincs, sztem meg van. Nem véletlenül vertünk oda-vissza mindenkit és nem véletlenül vagyunk (voltunk?) még mindig az első számú kiemeltek minden sorozatban. Vagy szerinted csak azért ütöttünk meg MINDEN szembe jövő csapatot, mert egyik sem akart eléggé ellenünk éveken keresztül? ;) Sztem nem, csak megvolt egy olyan tudáskülönbség, ami a teperéssel együtt igen gyümölcsöző volt. Aztán ez a tudás ugyanúgy bennünk van, de ha egyszer nem pörög a csapat, akkor a hajunkra is kenhetjük.

Megint példálóznék egyet Messivel: bármelyik védelmet egymaga hülyére tudja venni, ha pörög, viszont az első védő megakasztja, ha úgy sétálna be közéjük, mintha kirakatot nézne a bazársoron.
Érted a lényeget? Ahogy az előző példámat magam és Leo között is elég érthetőnek érzek, ami kifejezi mit gondolok a szituról. Az meg tökre irreleváns, h egyenlő képességű e a két személy a példában. sőt, ahogy írtam még inkább hangsúlyozza a lényeget. A tudáskülönbség megvan, de ha egy játékos ücsörög a földön, én meg hozom, amit tudok, akkor mégis én vagyok a jobb, mert csinálok vmit :) Pedig ő a sokkal jobb...

SZERK.:
Mondjuk annyit hozzáfűznék, h látva ezt a Bayern-t, ők teljesen felnőttek hozzánk játékban, a top BARCÁval is abszolút partiban lennének.

Ez a BL meccs meg kezd egy tragikomédiába csapni. Az am is foghíjas keret tovább csappant Albával, Busíval és Abival, erre ma kiderül, h Messi is csak félidőzik... Ez már egy rossz vicc, ami velünk történik... :cry:

Tegyünk pontot a közös állásponttal:

Meglátjuk mit hoz a jövő és bízzunk benne, h talpra tudunk állni és újra felülünk a trónra minden fronton 8) VAMOS BARCA!
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.01. 19:26:48

miihii írta: ...
Nyilván nehéz Tito dolga. Arra én sem gondoltam és nem is írtam sehol, hogy nagyokat változtatnia kellene, sőt azt mondtam, hogy pont azért nem tudok vele türelmes lenni, mert neki alapvetően nagy változtatást nem kellett volna csinálnia. A motivációt, a CSAPAT éhségét pedig a személyi változtatásokkal, a versenyhelyzet kialakításával kellene elérni, ahonnan a gyenge elemek egy idő után kiesnek.
A biztató jelekről annyit, hogy egy-két jobb őszi meccs még semmire nem jelentett garanciát, ahogy az elveszített szuperkupából sem kellett még AKKOR messzemenő következtetéseket levonni. Utólag viszont egyértelmű, hogy nem jó az az újítás, amivel Tito próbálkozik. Az eredmények és a mutatott játék erre egyértelmű bizonyíték. Ha őszintén visszaemlékszünk azért az ősz sem volt csupa csillogás, sorozatban jöttek az olyan meccsek, ahol 1-1 góllal, nem kis szerencsével és hajtással tudtunk győzni. A játék már akkor sem volt sokkal jobb. Mondom, volt 1-2 kivételes meccs, de nem ezek voltak túlsúlyban. A "könnyebb" ősz, pedig ott játszik szerepet, hogy ott a hajtással tudtunk kompenzálni, mert az ellenfelek gyengébbek voltak.
Szerintem nem hálátlanság a csapatnak szurkolni és nem Tito-nak. Ráadásul, ha miatta kerültünk ilyen helyzetbe, ahogy írtad, akkor pláne okolható, mert az edző FELELŐS a csapatért. Ahogy az orvost is előveszik, ha miatta rosszabbodik a beteg állapota, vagy az autószerelőt, ha elrontott egy autóalkatrészt. Az nem lesz mentség sehol, hogy beteg voltam. Ki fogják rúgni. Itt sem kellene másképp működnie.

A tudásbeli különbséggel kapcsolatban félreértjük egymást. Én azt állítom és állítottam, hogy nem vagyunk tudásban jobbak a többi élcsapatnál, a játékoskeretünk sem minőségibb. Innen emeltem ki Messit, mert ő mégiscsak a legjobb játékos az elmúlt években, talán a valaha volt legjobb. Te azt mondod, hogy "Tehát a tudásbeli különbség elvileg nem változik, csak a teljesítmény intenzitásától függ, h érvényesül e avagy nem." Szerintem nincs tudásbeli különbség most a Barca és a többi nagy között, pláne nem a mi javunkra. Tehát nincs minek kijönnie. A dolog annyira egyszerű, hogy aki többet fut, jobban koncentrál az győz. De nem azért győz, mert "nagyobb a tudása", hanem mert jobban odateszi magát.
A hasonlatodat sem érzem jónak, mert (nem tudom mennyire vagy jó focista :D ) két egyenlő erejű ellenfelet kellett volna egymás mellé tenni.

A Bayern ellen abszolút nem reménykedem a továbbjutásban, szerintem aki ezt várja az magával szúr ki.
Nekem annyi az elvárásom, hogy adjon bele mindent a csapat és hajtsunk úgy, mint ahogy tegnap a Real Madrid az elején és a végén tette.
Azzal viszont nem lehet mit kezdeni, hogy sajnos fizikálisan a Bayern jobban áll mint mi, ahogy sokan mások is a mostani elitből. Nyilvánvaló, hogy ha hajtunk is, akkor sem fogjuk végig bírni, vagy úgy bírni, ahogy a németek. Én egy szép győzelemmel elégedett lennék, ha búcsúzunk akkor is.
Sajnos van egy olyan érzésem, hogy nem így lesz.

Abban - ha sok másban nem is - de egyet értünk, hogy majd eldől, mi lesz Tito-val. Úgysem mi döntünk arról, hogy megy vagy marad. Az ilyen szempontból lényegtelen, hogy én pl. elküldeném. De remélem neked lesz igazad és jövőre jobbak leszünk.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.04.30. 21:20:38

connor írta:...
Az igazolásokhoz nem tudok hozzászólni, mivel egyrészt nem tudjuk kik jönnek, kik mennek és amúgy sem gondolom, h én innét a monitor előtt el tudnám dönteni, h mit hoz a jövő számukra, számunkra.

Tito próbált vmit változtatni, de úgy, h az alapséma megmaradjon, mivel ebből élünk. Te is ezt kérted számon, h ki kellett volna teljesítenie ugye. De ehhez vmilyen szinten meg van kötve a keze, pontosabban megvan a játékunk korláta, ami nem enged irdatlan változtatásokat. Ahogy írod te is, kisebb dolgok hozhatnak változást. Bíztató jelek voltak, h tudunk azért hasznosítani vmicskét a plusz adalékokból, de igazából nem jött ki hosszabb távon a dolog. Én azért türelemmel vagyok vele és mindenképpen megnézném a következő idényt, h végig a padon ülve mit tud majd kihozni a szituból. Mert pokoli nehéz helyzetben van, attól függetlenül, h itthonról ülve tök egyszerűen hangzik, h fent kell tartania a csúcs közelében a csapatot. Ez meg a sikerekkel, trófeákkal fordítottan arányos egy idő után. Minél több van, annál nehezebb fenntartani, ebben sztem egyetértünk. Szal nem olyan egyszerű ez, mint ide leírni...

Az állásához való "görcsös ragaszkodás" és a többi elég hálátlan gondolatok sztem tőled. Ebben totálisan ellentétesen látjuk a dolgot, sztem abszolút nem kellett volna lemondania a "közjáték" miatt. Még akkor sem, ha esetleg emiatt is kerültünk ilyen helyzetbe. Nálam, a jelek szerint nála, de a klubnál semmiképp sem így működik ez.

Evidens, h a bajnokság eleje közel sem olyan komplikált, mint a végjáték, de ettől még az első fordulótól kell koncentrálni és ha ez nekünk jól sikerül, a riválisoknak meg nem annyira jön ki jól ez a könnyebb menet, akkor ne húzzuk a szánkat, h lényegében félszezonra eldől a bajnokság. Szerencsére belefért így a második félidény gyengélkedése, Tito betegsége és minden más közjáték (a gyengélkedő folyamatos teltháza egész évben,...) ahhoz, h meglegyen a szezon legfontosabb címe és azért nem hangzik rosszul a BL elődöntő, elsőként 6szor zsinórban. Még akkor sem, ha egy övön aluli ütést kaptunk itt és akármi is legyen a visszavágón...

Írod h: "Szerintem téves kicsit, hogy "minden azon múlik, mennyire pörgünk". Mert jelenleg hiába van nálunk a világ legjobb játékosa, semmivel sem vagyunk jobbak tudásban, mint a Bayern, MU vagy akár a Real Madrid."

Sztem meg pontosan benne van a válasz és az állításom igazolása ebben a két mondatban. Minden azon múlik, mennyire pörgünk. Ha ketten vagyunk a focipályán, én és Messi, viszont Leo ücsörög a földön, én meg játszom, akkor hiába ő a legjobb, én többet csinálok nála. Viszont ha a Bolha ugrik és nekiáll velem játszani, maccsom nem lenne ellene. Mi a különbség: pörög ;)

Tehát a tudásbeli különbség elvileg nem változik, csak a teljesítmény intenzitásától függ, h érvényesül e avagy nem.

A lényeg, h Titoval kapcsolatban nem vagyok olyan borúlátó, h ilyen sötéten lássam a dolgokat. Nem dugom homokba a fejem, azaz ha ilyen sétalégzős focit produkálunk a továbbiakban, akkor komoly gondok lesznek elég hamar. Viszont egyelőre nem érzem veszett fejsze nyelének a közeljövőt, Vilanovával a padon sem. Aztán az idő eldönti mi lészen. (Ennél nagyobb közhelyet nem tudtam így most hirtelen :lol: )

A holnap meccsel kapcsolatban szintén úgy vagyok vele, h én még azért megvárom a visszavágót (bár a hátsó alakzat összetétele egyre langyosabb Masch, Abi, Busí és Alba kiesésével :cry: ). Kincstári optimizmus még van, hátha lesz még egyszer a Nou Campban kutyavásár és megszakad a sorozat, h 4 gólról senki nem jött vissza :P Még akkor sem, ha a jelek egyáltalán nem adnak erre alapot, valamint a tovább foghíjasodó keret szintén csökkent belőle.
De azért játsszuk le tisztességből, becsületből és ha meg kell halni, haljunk meg szépen...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.30. 20:10:05

miihii írta: Bőven van min javítani, de hamarosan jön a nyár, az keret update és meglátjuk mire lesz elég a szünet. Elsősorban mentális, motivációs dolgokban kellene sokkal több, a játékban pedig apróbb változtatások is már látványos többletet adhatnak.
Sajnos ettől tartok. :D Nehogy az legyen a vége, hogy idehozunk olyan játékosokat, akik sokba kerülnek, klasszisok, de a Tito-féle játékrendszerbe abszolút nem illenek bele. A két legtöbbet emlegetett mezőnyjátékos Neymar és Hummels. Akik kiváló igazolások lennének, de ha maradunk ennél a rendszernél, amit idén Tito erőltet, akkor ugyanolyan gyengén fognak szerepelni, mint idén Piqué és Villa. Hummels Piqué-hez hasonlóan jobb testfelépítésű, fizikálisan erősebb játékos, aki nagyon fog kelleni a pontrúgások kivédekezésénél. De ha a két szélső védőnk, Alba és Alves a Tito-féle rendszerben rohangál előre, akkor a német középhátvéd az erősebb fizikumából adódó lassabb mozgása miatt ugyanolyan bohóc lesz, mint idén Piqué. Abszolút nem illik bele ebbe a rendszerbe.
Neymar pedig akkor lenne hatékony, ha nem szélsőként, hanem szélső csatárként számítanánk rá. Hiába gyors és cselez jól, ha távol KELL helyezkednie a kaputól. Villa-nál csak a gyorsasága miatt lesz jobb, de ugyanolyan fogalmatlan lesz a számára idegen poszton. Ha viszont olyan szerepkör jutna neki, mint Henry-nak vagy 2011-ben Villa-nak, akkor profitálhatna belőle igazán a csapat.

Pont ezek miatt a szükséges változások miatt szeretném(szerettem volna), ha Tito távozik, mert nem hiszem, hogy a mostani mester képes lesz belátni a saját hibáját és kicsit ilyen irányba alakítani a csapaton. Megy majd a saját feje után, aminek a játékosok és a csapat issza majd meg a levét, főként a BL-ben, pont mint idén.

Egyébként Tito-nak elég lett volna olyan kisebb taktikai húzásokat betenni a játékba, mint pl. a pozíciós cserék az olyan meccseken, ahol nem megy a csapatnak (pl. Villa középre, Messi szélre). Tito-nak nem egy olyan új - abszolút rossz - taktika meghonosítása lett volna a feladata, mint a széljáték (amit továbbra sem értek, hogy minek, ha nincs kinek beadni - hiába tudjuk néha a kisebb csapatok védőit megelőzni, a rangadókon vagy már a kapu elé sem érünk, vagy eltüntetik a középen helyezkedő gyengébb fizikumú csatárainkat). Neki az lett volna a dolga, hogy a fentebb említett KISEBB változásokkal és személyi cserékkel (igazolások, ifik) próbálja meg a csúcs közelében tartani a csapatot. Viszont úgy érzem, hogy ő mindenképp ki akart lépni Pep árnyékából, mindenképp újat akart, de nem sikerült neki. A betegsége ellenére is görcsösen ragaszkodott az állásához, telefonon keresztül próbált irányítani. Csak az a probléma, hogy ez nem egy "internetes munka". A klubvezetés részéről még valahol érthető a dolog, mert a Barca márkanevét (több, mint egy klub) rontotta volna, ha kitesznek egy beteg embert. Pont ezért varrom főleg Tito nyakába ezt, mert ez az ő felelőssége. Ezért hívják vezetőedzőnek.

Az ősz nyilván azért egyszerűbb, mert a bajnokság mellett nem olyan csapatokkal játszol hétről hétre, mint a Real Madrid, Málaga (kupa), Milan, PSG, Bayern. Számomra a szezon "igazi" része a tavasz. Ahol az érdemi dolgok eldőlnek. Itt kell igazán jónak lenni.
Szerintem téves kicsit, hogy "minden azon múlik, mennyire pörgünk". Mert jelenleg hiába van nálunk a világ legjobb játékosa, semmivel sem vagyunk jobbak tudásban, mint a Bayern, MU vagy akár a Real Madrid. Tudáskülönbségről csak a bajnokságban 18 csapat ellen lehet beszélni (kivéve Real M. - ahol ugyancsak a legnagyobb probléma az edző, csak náluk nem szakmailag, hanem Mourinho személyiségével van a gond). A Messi jelentette különbség pedig csak akkor jön ki, ha a csapat egységesen, fegyelmezetten játszik. Idén ez sajnos nem így van, ahogy tavaly sem így volt. A 3(Messi mellett Iniesta és talán Xavi) egyénileg kiemelkedő játékosunk pedig belesüllyed a mezőnybe.
A bajnokságbeli tudáskülönbség alapján pedig szerintem össze lehet hasonlítani a tavalyi és az idei csapatot, mert ahogy írtad, ott hozzáállásbeli probléma volt, én pedig azt mondom, ha az nem lett volna, akkor simán lehoztunk volna 100 pontot.

Totális csődnek nyilván én sem látom a csapatot (ahogy egy "ép" szurkoló sem), csak attól tartok (úgy gondolom), hogy Tito marasztalásával gyorsabban fogunk gurulni azon a bizonyos lejtőn.
Sajnos a Bayern elleni meccsel kapcsolatban én nagyon nem értek egyet a bizakodókkal, mert egyrészt a BL története során egyetlen az első meccsen 4 gólos hátrányba kerülő csapat sem volt képes talpra állni, másrészt pedig az idei Barcelona nincs olyan jó csapat, mint az idei Bayern München, így még szorosabb állásnál is a bajorok lennének esélyesebbek, de így meg pláne. (Másrészt hiába szeretném, hogy csoda történjen, a csodák nem mindennaposak még a Barca háza táján sem, idén pedig egyet már végrehajtottunk. Harmadrészt pedig az idei teljesítményünk alapján meg sem érdemelnénk a döntőt)

(a Barca-szurkoló beszólásért meg ne haragudj, mert nem Te követted el a Barca a bajnokok ligájában topic-ban, hanem egy hozzád hasonló nevű fórumer)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.04.30. 17:24:47

connor írta: ...
Azt írtam, h lesznek még olyan idők, nem azt, h várom őket, nagy difi ;)

Az állításodat annyira nem érzem perdöntőnek arra hivatkozva, h a pletykák szerint... ;)
Viszont ezt a részt hagyjuk, h ki volt az agy. Inkább arra reflektálnék, ha Tito kitalálta a nagy részét, Pep TÖKÉLETESÍTETTE, akkor mégis hova tudná még tovább kiteljesíteni azt a játékot, amitől elalélt a világ és a valaha volt legjobb BARCAként tüntetik fel? Azt a játékot nemhogy kiteljesíteni, de még egyszer elérni is szinte lehetetlen sztem.

Pláne annak tükrében, h ugye nem véletlen az, h 2-3 évnél tovább nem fut ki jó periódust általában egy sikercsapat sem. Nagyon kijön a lépés, megnyernek mindent és máris esik a teljesítmény, ami mutatkozik az eredményekben, ill. eredménytelenségben is. Ez alól üdítő kivételt jelent a mostani BARCA, amely miután kétszer tönkreverte a világot mindenhol, a csapat gerince válogatott szinten is, ennyi év után is tud egyáltalán így teljesíteni. És az a "hatalmas bukás" azt jelenti, h kb a világ top3 klubjában ezzel együtt is benne vagyunk.
Potenciál továbbra is van a keretben, mindössze a felpörgetésükön múlik, h mennyire tudunk eredményesek lenni. Sajna idén ez a pörgés ritka vendég, látszik is, h mennyivel nyögvenyelősebb a játék. Egy ilyen mentalitású gárdának tökmindegy milyen taktikát teszel alá, kb töredéke fog megvalósulni. Más kérdés, h a játékosok egyéni képzettségének és összeszokottságának köszönhetően még így is kevesen tudnak komolyan partiban lenni velünk.

Még visszakanyarodva Tito "kiteljesítéséhez": bizonyára feltűntek addig szokatlan jelenetek a pályán az ősz folyamán (hosszú kiugratások, intenzívebb széljáték, elvétve kontrák, észrevehetően több távoli lövés...), amik nagyon jól hatottak a játékra. Viszont ezek sajna Titoval együtt el is tűntek a tavaszra... Úgy meg kicsit nehéz kordában tartani a dolgokat, ahogy alakult. A szokásos év eleji leülésünk úgy is maradt, miután a vezetőedző el kellett utazzon a csapattól. A betegsége (csúnya kifejezésel) úm. belerondított a szezonba, így nem kaphatunk teljes képet, h mi lett volna ha... Ezért minimum egy évet még adnék neki, h a frissített kerettel és egy teljes idényben mit fog mutatni a csapat. (És egyáltalán nem érzem úgy, h fel kellett volna állnia, állítani őt. Nálunk ezek a dolgok nem így működnek...)

Tévesen hozzuk fel az őszt? Az okaid legalább olyan mérvadóak, mint az, h azt mondom rájuk, h attól még azokat a meccseket is meg kell nyerni, gólokat kell lőni és miután soha nem látott produkciót csináltak a srácok, azért még ebben is a kákán keresni a csomót... Függetlenül a BL csoporttól meg egyebektől, vajon miért nem sikerült senkinek veretlenül zárni, hisz milyen könnyű fele a szezonnak az őszi!?

Jó embernek mondod, mert igen, én is azt vallom, h a BARCÁnak a legnagyobb ellenfele önmaga. Ha odatesszük magunkat, akkor igen kevés csapat, nagyon kevés alkalommal áll meg a lábán ellenünk. Viszont ha nem pörgünk kellően, akkor jön az a bizonyos másik 19 csapat és a többi, akik ezt megragadva képesek az orrunkra koppintani. Fennakadsz rajta, pedig a kettő nem zárja ki egymást :) Ha frissen, teli gázon nyomjuk, akkor nem igazán van ellenfél, ki kell jönnie a tudásbeli különbségnek és rajtunk múlik a továbbjutás. Viszont láthatod, h ha 2-esben, 3-asban beragad a váltónk, akkor megszenvedünk akár már kiscsapatokkal is, nemhogy a nagyokkal. Tehát nem toljuk maxon, nincs meg az a különbség, ami kidomborodjon.

És itt jön képbe az általad is írt akarás. Sajnos sokszor jött le úgy a képernyőről, h mi, szurkolók sokkal jobban akartunk itthon a karosszékből, mint a gyerekek a pályán. És ez igaz a kiemelt meccsekre is, ami még fájóbb. Betliztünk is a reál ellen a kupában, jött a Milan pofon és a szenvedés a PSG ellen. A BM ellen meg még ezt megfejelve belefutottunk egy borzasztóan motivált, erős, fejben és játékban nagyon együtt levő csapatba, amelyet ráadásul a szerencse (3 vitathatóan szabályos gól) is kézen ragadott a szerencsétlenség (11-esgyanús kezezések) ellenére is. Ebből lett a bazi nagy maflás, amitől még most is pirul az arcunk.

Viszont én továbbra is állítom, h ebből a helyzetből egyetlen csapat van talán, aki képes felállni, és azok mi vagyunk. De ahhoz egy kivételes meccset kell holnap tolnunk és mindenkinek 110%-ot kell hoznia végig. Akkor felvehetjük a kesztyűt. Más kérdés, h ennek a jelei nem túl bíztatóak a szezont nézve, de bennünk lehetne szerintem. A srácokon múlik, h ki is jön e.

A tavalyi szezonos matekodat értem, csak felfogni nem tudom :D Igen, nagyon egyszerűen kihoztad a puszta számok alapján, h a tavalyi pontszámot meg az ideit hasonlítod. Ez alapján még azt mondom igaz is, de mégsem érzem úgy, h helytálló így párhuzamot vonni és arra hivatkozni, h az idei BARCA mit kezdene a tavalyi reállal. Ahhoz az idei BARCÁnak kellett volna lejátszania a meccseket a tavalyi csapatokkal ;) Mert így a gondolatmeneted kb olyan, h mi megvertük a reált, viszont kikaptunk az Osasunától, ergo az Osasuna jobb mindkettőnél :D

Azért a sok ellenkezés mellett leírom azt is, amivel egyetértek:
Észrevehető a visszaesés a játékunkat tekintve, ebből következően az eredményességben is. Nagyon fájó ezt látni, tudva, h mennyivel több van a srácokban, de bennünk is maradt rendszerint. Ez a BM elleni 4-es felér egy tökönrúgással, nagyon durva volt, ahogy lejátszottak minket a pályáról.

Viszont mindezek ellenére sem mondanám, h megbuktunk és totális csőd a csapat. Bőven van min javítani, de hamarosan jön a nyár, az keret update és meglátjuk mire lesz elég a szünet. Elsősorban mentális, motivációs dolgokban kellene sokkal több, a játékban pedig apróbb változtatások is már látványos többletet adhatnak. (Ezekről írtam fentebb, távoli lövések, stb... Amikhez még csak szerkezeti változtatás sem kell, pusztán új játékelem, ami adja magát a meccsek folyamán.)

És még annyit: az elmúlt 20 évben látottak alapján, sok sikercsapat összetenné a kezét, ha így épült volna le a 6. évük végére...

vlxe írta:
sjd írta:Érdekes, a Milan elleni visszavágóra sikerült minden bajt orvosolni egyik napról a másikra. Viszont azt leszámítva ugyanazokat a hibákat követte el a Celtic elleni meccsektől kezdve egész a Bayern elleni odavágóig szinte minden fontos meccsen. Ezt az utóbbit elég nehezen tudom megbocsátani neki.
Szerintem meg azon a meccsen is bőven volt hibánk, csak ugye az az eredmény tükrében nem igazán volt könnyen észrevehető! Hibák akkor is voltak, de az a meccs is bizonyította, hogy ha odateszik magukat a srácok bármit meg tudnak valósítani! Ez kellene most is! :roll:
Ez nagyon igaz. A Milan meccs az etalon idén, pedig ott is voltak hibáink, messze nem volt tökéletes a meccsünk. Viszont az idei évben már ez is kiugróan jó produkció volt, ami leginkább a legfontosabb játékelemben jött ki: hajtás. A hozzáállásunk volt olyan a meccshez, ami elvárható lett volna már korábban is és már nem lennénk ilyen helyzetben. Ha olyan szellemben játszunk a reál ellen a kupában, nem esünk ki, ez meggyőződésem. De nem szenvedünk meg se a Milannal, se a PSG-vel ennyire. A BM meccsen meg lehet, h ugyanígy zakó a vége, de egy nagyon szűk eredménnyel fordulhatnánk... Viszont ebből a 7 meccsből csak egy volt olyan, ami elvárható, így marad az az etalon :)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2013.04.30. 16:18:10

sjd írta:Érdekes, a Milan elleni visszavágóra sikerült minden bajt orvosolni egyik napról a másikra. Viszont azt leszámítva ugyanazokat a hibákat követte el a Celtic elleni meccsektől kezdve egész a Bayern elleni odavágóig szinte minden fontos meccsen. Ezt az utóbbit elég nehezen tudom megbocsátani neki.
Szerintem meg azon a meccsen is bőven volt hibánk, csak ugye az az eredmény tükrében nem igazán volt könnyen észrevehető! Hibák akkor is voltak, de az a meccs is bizonyította, hogy ha odateszik magukat a srácok bármit meg tudnak valósítani! Ez kellene most is! :roll:
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.30. 16:02:13

sjd írta:Érdekes, a Milan elleni visszavágóra sikerült minden bajt orvosolni egyik napról a másikra. Viszont azt leszámítva ugyanazokat a hibákat követte el a Celtic elleni meccsektől kezdve egész a Bayern elleni odavágóig szinte minden fontos meccsen. Ezt az utóbbit elég nehezen tudom megbocsátani neki.
A Milan elleni visszavágó számomra amúgy teljesen érthetetlen, a teljes tanácstalanságból, tunyaságból, lassúságból egyik napról a másikra kinőtt egy zseniális teljesítmény, aztán egy meccs után a játék és a hozzáállás visszasüllyedt a már megszokott szintre.
Kérdés, hogy ezt meg lehet-e ismételni...

Más:
Atlético Madrid - FC Barcelona
2013. május 12. (vasárnap), 19:00.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.04.30. 10:20:21

mess2009 írta:lehet, hogy ismétlem magam, de: nekem nagyon úgy tűnik, hogy itt nem arról van szó, hogy Tito vak, vagy ostoba.... hanem a bajok nem orvosolhatóak egyik meccsről a másikra!
Érdekes, a Milan elleni visszavágóra sikerült minden bajt orvosolni egyik napról a másikra. Viszont azt leszámítva ugyanazokat a hibákat követte el a Celtic elleni meccsektől kezdve egész a Bayern elleni odavágóig szinte minden fontos meccsen. Ezt az utóbbit elég nehezen tudom megbocsátani neki.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.04.30. 10:02:31

Sanama írta:
barca99 írta:Azért ez nem semmi, az első 19 meccsből 18 győzelem, egy döntetlen, majd az edző nélkül hónapok, és elcsúszik minden, erre zavarjuk el a francba.

Miközben nem értjük a széljátékot, tényleg sosem lőttünk abból gólt, hogy valaki elindul az alapvonal felé, és laposan centerez, az érkezők közel meg majd bekotorja valaki. :)

Nem mondom, hogy nincs hiba, mert az őszi BL is jelzett problémákat, ugyanakkor nem értem, miért ne lehetne megadni a technikai stábnak az esélyt, hogy igazoljanak és finomhangolják a rendszert.
Sőt novemberig hányan írták, hogy jobb nézni ezt a csapatot, stb... Ami igaz is volt. Sokkal kevésbé ment a szenvedés, mint Pep utolsó 1,5évében.
1,5 év??? :D Pep távozása előtt 11hónappal még a BL döntőben aláztuk rommá az MU-t :D De jó lenne úgy szenvedni mint akkoriban :oops: konstans Real verések,bajnoki címek tömkelege,4-5 gólos győzelmek hada,istenem,bár csak most is úgy szenvednénk!!!!

De az a része igaz,hogy szeptembertől-decemberig,sokkal látványosabban játszottunk,direkt oldalfordításokkal,hatékony széljátékkal,és kreatív,gyors passzjátékkal operáltunk,nagyon megtörte a csapatot Tito kiesése!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.04.30. 08:31:39

lehet, hogy ismétlem magam, de: nekem nagyon úgy tűnik, hogy itt nem arról van szó, hogy Tito vak, vagy ostoba.... hanem a bajok nem orvosolhatóak egyik meccsről a másikra!
mit mutat a Bayern ma? kiváló felépítésű játékos állomány(erő, gyorsaság,magasság) tökéletes technikai tudás, gyorsaság és kreativitás, hatékonyság, kiváló csapat munka.
a taktika csak hab a tortán de ami a lényeg, hogy ez a fentiekből adódik! (nem akárkik tudnák ilyen szinten megvalósítani!)
hogy mit tudtak? ki tudták iktatni Messit és Iniestát azzal, hogy erős jólmozgó, szívós embereket állítottak rájuk. (sokak tévedeése: nem Iniesta volt gyenge! erősebb volt az ellenfele.Messinél kissé más a sérülése okán )képesek a labdatartásra, a kreatív középpályás játékra és a gyors kontrákra is továbbá hatékonyak a kapu előtt.
ezzel szemben a Barcelona játékos állomány a stílushoz alkalmazkodóan -közismerten- gyengébb fizikumú, lassúbb, és állóképességben is alul maradt, nem beszélve a különösen (de ebben talán időleges)gyenge védelemről és a támadó csatárok amúgy is pocsék formájáról.igen tudom....!! hát akkor mi volt az elmúlt években??!: a dolog egyszerű:mi jobban csináltuk akkor ők pedig nem álltak készen még! nos ez változott meg mára.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.29. 22:51:13

Chino írta: Azért kellene gyorsabban átállni, mert Tito jól ismeri az eddigi játékrendszerünket? És elteltek már évek? Első idénye (és igen, első!!!), vagyis kb fél szezonon van túl. Milyen hatalmas változást vártál. A Barcánál –pont a taktikából kifolyólag– még nehezebb látványos változást produkálni rövid idő alatt. Ez nem így működik, hogy fiúk hagyjuk ami eddig volt és álljunk át kontrajátékra. Aztán pikk-pakk megvalósul.
Én nem nevezném hatalmas visszaesésnek, főleg nem megbukásnak. Már a tavalyi évben észrevehető volt egy bizonyos fokú visszaesés. Könnyen lehet, hogy Peppel is ugyanez vagy még rosszabb lenne. Sok mindent megszépít az idő. Hányszor szidtuk, hogy rosszul cserél, nem tud belenyúlni a meccsbe, rosszul igazol stb.
Nem áldozott le a csapatnak, még bőven top 3-asak vagyunk. Aki régebb óta szurkol a Barca-nak jól ismeri mi az az érzés amikor hanyatlás van. Amikor nem jönnek a meccsek.
Nagyon hálátlan feladatot kapott Tito. Ilyen sikeres évek után sokkal nagyobbak az elvárások és lám egy bajnoki arany és Bl-elődöntő is kudarcnak számít egyeseknél. És ne teperjetek itt, hogy gyenge a bajnokság stb. Ezt is meg kell nyerni, hétről-hétre keményen dolgozni
három fronton harcolni.
Nem Tito mellett kardoskodom, kis túlzással azt mondanám, bárki lenne az edzőnk, ha egyszer őt nevezték ki, akkor hagyják dolgozni.
Amúgy ki lenne az az edző, aki elérhető és sikeresebb, jobb lenne a csapat? Csak kiváncsiságból.
Nem, nem, nem, nem érted. :lol:
Tito egy évet dolgozott a csapatnál, mint vezetőedző. Lehet a betegségére fogni sok dolgot, de azért álljunk meg egy szóra. Ha nem volt olyan állapotban, hogy a teljes mértékben a munkájára tudjon koncentrálni, akkor miért nem állt fel a padról? Ha pedig bírta, akkor ne fogjunk erre semmit. Minden más süket duma, sajnos ebből jól nem lehet kihozni. Várható volt, hogy idén nem nyerünk BL-t, mert gyenge hozzá a csapat, de Tito munkája nyomán (már részletesen leírtam) olyan pofonokba szaladtunk bele, amik a legutóbbi 2007-2008-as mélypontra emlékeztetnek. Sőt... az akkori top MU, csak 1 góllal és messze nem ilyen dominanciával múlt minket felül. Pedig akkor sokkal több volt a lazsáló játékos.
Látom azt sem érted, hogy a kontrajátékot arra írtam, hogy ha arra állnánk át akkor kellenének évek mire látszata lenne. De egy jól begyakorolt, felépített rendszeren elég csak csiszolni. Ehhez nem kellenek évek. Remélem mostmár érted.
Épp a tavalyi évhez képest kellett volna kicsit javítani, nem pedig leépíteni a csapatot.
Persze, Pep-nek is voltak hibái. Ezeken kellett volna javítani. De nem így történt.
Krízis helyzet nincs. Remélhetőleg nem is lesz.
De ha jövőre még rosszabb lesz Tito-val a helyzet kíváncsi leszek, hány Tito-huszár fog itt kardoskodni az elküldés mellett. :roll:
Válasz küldése